Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
Türkiye'nin Caz Takvimi

Önder Focan & Şallıel Bros.

Mekan: Hayal Kahvesi, Beyoğlu
Tarihi: 05.12.2016
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Önder Focan & Şallıel Bros. projesiyle bu akşam haftayı Hayal Kahvesi Beyoğlu sahnesinde açıyor.


 
Kendi Caz Kubbemiz
 

Turgay Yalçın Röportajı: Amir ElSaffar`ın müziği Dicle ve Fırat gibi aynı zamanda iki farklı müzikal akım; caz ve makam müziği.

Bu içerik 8797 defa okunmuştur.

26. Akbank Caz Festivali`nin önde gelen ismi Amir ElSaffar ile uzun süredir söyleşi yapmayı istiyorduk. Sanatçının hem bu coğrafyanın hem Amerikan cazının parçası olması ortaya caz için gerçek bir hazine çıkarıyor. Bu müzikal farklılığı bizzat sanatçısından öğrenmek önemli. Bu nedenle, bu akşam (19 Ekim 2016) izleyeceğimiz Amir ElSaffar`a verdiği içten cevaplar için teşekkür ediyoruz. Akbank Sanat ve Pozitif ekibine söyleşiyi yapmamızdaki içten çaba ve yakınlıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz. Cazkolik ekibinin değerli üyesi, sevgili dostumuz Turgay Yalçın`a bu harika söyleşi için özel bir teşekkürümüz var. Onun ayrıntılı ve samimi soruları olmasa eminiz Amir AlSaffar da bu kadar detaylı ve doyurucu yanıtlar vermezdi.

Cazkolik.com / 19 Ekim 2016, Çarşamba


Amir ElSaffar: "Cazın farklı

formlarla etkileşimi Ellington,

Brubeck, Coltrane`den beri

olan bir tavır."

Turgay Yalçın: Çocukluğunuzdaki ilk müzikal deneyimlerinizden bahseder misiniz? O dönemde Irak ya da genel olarak Arap müziği ilginizi çekiyor muydu?

Amir ElSaffar: Aslını sorarsanız, pek değil. 5 yaşımdayken korolarda şarkı söylüyordum. Ardından Beatles şarkılarını söylemeye ve gitarla kendime eşlik etmeye başladım ki bu 1960’ların rock müziğinin derinliklerine dalmama yolaçtı; o yolda ilerleye ilerleye de caza vardım. Trompete 9 yaşımdayken başladım ama başlangıçta çok ciddiye almıyordum. 13 ya da 14 yaşımdayken Haydn’ın trompet conçertosunu çalmaya uğraşıyordum ki artık enstrümanımı sevdiğimi farkettim. Miles Davis’i de ilk defa o yaşlarda keşfetmiştim. O andan sonra klasik müzik ve caz yaşamımın en önemli uğraşları oldu. Chicago’da yaşıyorduk, her yer müzikle doluydu. Her fırsatta çalmaya başladım; büyük orkestralarla, blues gruplarıyla, R&B’cilerle, hatta salsa orkestralarıyla... Bazı günler iki ayrı konserde çalıyordum. Müzikal eğitimimin en önemli zamanlarıydı.

Evimizde ve yakın çevremizde Irak ya da Arap müziği her zaman vardı ama hep arka plandaydı. O zamanlarda bu formları öğrenme şansını bulamadım. Herhalde 15 yaşımda falandım; kızkardeşimin Salaam adında bir grubu vardı. Orta Doğu müziğiyle ciddi olarak ilk tanışmam onun sayesindedir.

Turgay Yalçın: Köklerinizin, atalarınızın çağrısını da böylelikle duydunuz. Irak’a gitmeye nasıl karar verdiniz?

Amir El Saffar: 2000 yılında, 22 yaşımdayken, müzikal kariyerime daha fazla yoğunlaşabilmek için New York’a taşındım. Atalarımın müziğini araştırmam ve öğrenmem gerektiğini artık anlamıştım. 2002’de Bağdat’taydım. Kendimi evimde gibi hissediyordum. Makam müziği ile tanıştım; onun insanı çok güçlü bir şekilde içine çeken, ruh dolu yapısını hissettikçe, tanıdıkça o zamana kadar sevdiğim diğer müzik türlerinde var olan bir çok unsuru içinde barındırdığını farkettim. Kompozisyonel olarak çok sofistikeydi ve doğaçlama müziğin doğal parçasıydı. Mikrotonal seslerle ve vokal çeşitlemeleriyle süslenmiş melodik yapı o derece güçlüydü ki, bazı zamanlar gözlerimden yaşlar gelerek dinliyordum. Bu müziği derinlemesine öğrenmem gerektiğine öylelikle karar vermiştim. Böylece 6 ay boyunca Bağdat’taki üstadlardan ders aldım. Daha uzun kalmaya istekliydim ama savaş kapıdaydı ve o yılın sonunda ayrılmak zorunda kaldım. Akabinde de Makam müziğinin büyük üstadı sayılan Hamid Al-Saadi ile çalışmak için Londra’ya gittim.

Turgay Yalçın: Şarkı söylemeye de o dönemde mi başladınız? Şiirin makam müziğinde ve tabii ki sizin müziğinizdeki yeri nedir?

Amir ElSaffar: Irak Makam Müziği ve tabii ki Arap, Türk ve İran kültüründeki müzikal formlar, temelde vokal üzerine, şiirin sihri üzerine bina edilmekte. Makam müziğini öğrendikçe Arap şiirinin güzelliğini de keşfetmeye başladım. Büyük bir ustalık ve zerâfetle dile getirilen sevgi, güzellik ve kutsallığı... Melodiyle birlikte tınlayan; mikrotonal oyunlarla, nüanslarla dans eden kelimeleri seslendirmeyi istedim çünkü bu geleneğe olabildiğince yakın olmak, nefesimin, hatta bedenimin içinde hissetmek istiyordum.

Turgay Yalçın: Makam müziğinin ve cazın bir araya gelebileceğine ne zaman ve nasıl ikna oldunuz?

Amir ElSaffar: Aslında başlangıçtaki amacım makam müziğini öğrenmek ve onun bazı unsurlarını caz içinde kullanmayı denemekti. Ancak zamanla, makam müziğinin içine o denli gömüldüm ki trompeti hatta cazı bir kenara bıraktım ve kendimi tümüyle vokal çalışmalarına ve santur öğrenmeye adadım. Bu müzik formunun mükemmeliği ve güzelliği aklımı başımdan almıştı; müzikal anlamda tek uğraşım haline geliverdi. 2006’da karşıma bir fırsat çıktı. Caz ve makam müziğini bir araya getirecek bir parça bestelemek için burs kazandım. Ürkütücü bir teklifti çünkü bu iki müzikal formla yakınlığımın ayrı ayrı yerlerde durduğundan şüphe ediyordum. İki ayrı müzikal dilin bir araya gelmesinde tonalite, dinamik ve estetik unsurlar başta olmak üzere bir çok problem vardı. Bu proje üzerinde yoğunlaştıkça engellerin sessizce yokolduğunu farkettim ve ortaya Two Rivers Suite çıktı.

Turgay Yalçın: Bana sorarsanız, bu esere verdiğiniz isim başlıbaşına bir şiir. Metafor nereye kadar uzanıyor?

Amir ElSaffar: Teşekkür ederim. En belirgin olan Dicle ve Fırat tabii ki, insanlığın en eski uygarlıklarının doğumuna yol açan iki muazzam nehir. Aynı zamanda iki farklı müzikal akım: caz ve makam müziği. Sonra, modernitenin kadim kültürle birlikteliği. Tabii ki taşıdığım iki ayrı kan, Irak ve Amerikalı ebeveynlerimin kanı. Nehrin kah uysal kah çılgın akışı ve daha başka bir çok şey.

Şunu da söylemeliyim, suyun müziğimdeki duygusal öğelere karşılık geldiğini de düşündüğüm olur; yeri geldiğinde ateşi söndüren ya da toprağı deşe deşe menziline doğru giden...

Turgay Yalçın: Batılı kulakların müziğinize tepkisi nasıl? Caz aleminin müziğinize olan ilgisinde oryantalist bir bakış hissettiğiniz oluyor mu?

Amir ElSaffar: Doğunun müzikal formlarıyla âşinâ olmayan bazı dinleyicilerin müziğimi ‘enteresan’ ya da egzotik şeklinde nitelendirdiği oluyor. Onlara çekici ya da merak uyandırıcı geliyor olabilir; çoğunlukla ‘öteki’ne ait bir müzik olarak algılıyorlar.

Ama bazı dinleyiciler de, ki azınlıkta değiller, müziğimin derinliklerine dalabiliyorlar. Tüm insanların ortak bir kökten geliyor olduklarını düşünürsek; yeni işittikleri bir müziği bu denli derinden algılamalarının temelinde, müziğimi işitmenin onların kollektif belleğe erişim sağlamalarına neden olması mı var, merak etmiyor değilim.

Şunu da unutmayalım, caz farklı müzikal formları içine almak hususunda çok tutucu bir tür değil. Duke Ellington’ın Caravan’ında ya da Dave Brubeck’in Blue Rondo Ala Turk’ünde veya Paul Desmond’ın Take Five’ında ortadoğu etkileri var. John Coltrane hem Hint hem de Arap müziklerini etüd etmiş ve kompozisyonlarda, doğaçlamalarında bu sound ve mode’lardan faydalanmıştı. Miles Davis, Sketches of Spain’i flamenko üzerine kurgulamıştı. Hatta Ahmed Abdul Malik ve Don Cherry bu açıdan çok daha ileriye gittiler. Yani bu etkileşim uzun süredir mevcut.

Turgay Yalçın: Caz Irak’ta ya da Arap ülkelerinde yaygın dinlenen bir tür değil. Müziğiniz oralarda nasıl karşılanıyor?

Amir ElSaffar: Haklısınız, o coğrafyadaki çoğunluk cazla tanışmamış durumda. Belki bir Louis Armstrong şarkısı dinlemiştirler ya da 70’lerin caz fusion örnekleri az da olsa ulaşmıştır. (Mısırlı bir arkadaşım caz tarihinin Chick Corea ile başladığına dair bir şaka yapmıştı.) Ancak hard bop, serbest caz hatta modal caz bu topraklara hiçbir dönemde erişemedi. Bu belki tanışıklıkları olmadığından ötürüdür; cazın içerdiği bir kısım düzensiz desenler, kompleks ritmler bir çoğunun kulağına hoş gelmeyebiliyor. Arap dinleyicilerin müzikte daha ziyade melodinin yoğun olmasını bekliyor olmaları da var. Ama buna rağmen müziğimi büyük bir ilgiyle dinlediklerini, hızlı kavradıklarını söyleyebilirim. Makam müziğimin yaptığım müziğin içinde kök salmış olması bunun temel nedeni sanırım.

Turgay Yalçın: Türk Sanat Müziği’ne aşina mısınız? Türk müzisyenlerle ortak çalışma yapma fırsatı bulabildiniz mi?

Amir ElSaffar: Dil farklı, jestler farklı, mimikler farklı olabilir ama Türk Sanat Müziği ve Irak Makam Müziği aynı duyarlılıklara sahipler.

Evet, başta Tanburi Cemil Bey ve Necdet Yaşar olmak üzere bir çok müzisyenin eserlerini dinledim. Hatta birkaç saz semai ve beste de öğrendim.

Okay Temiz başta olmak üzere Türk cazından da çok örnek dinledim. Ergün Şenlendirici ve oğlu Hüsnü Şenlendirici’nin yaptıklarını çok sevdim. Ama Erkan Oğur’un müziği özel olarak çok ilgimi çekti diyebilirim. Perdesiz gitar kullanışı çok kendine özgü ve güzel.

Turgay Yalçın: İstanbul’da verdiğiniz önceki konseri nasıl hatırlıyorsunuz?

Amir ElSaffar: O konseri çok net hatırlıyorum. Türk seyircisi fantastik güzellikteydi. Hem cazı hem de makam müziğini biliyor olmalarından kaynaklı, çok büyük bir keyif aldıklarını sanıyorum. Tabii ben de çok severek çaldım o konserde. Hatta Facebook sayfamdaki kapak fotoğrafım o konserde çekilmişti.

Turgay Yalçın: Bu güzel sohbet için çok teşekkür ediyoruz.

Amir El Saffar: Ben de teşekkür ederim. Müziğimi İstanbul’la bir kez daha paylaşabileceğim için heyecanlıyım.

Turgay Yalçın

Cazkolik.com / 19 Ekim 2016, Çarşamba

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel : Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti: "Best of 2014" yayında. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp

s 105913 - CazKubbemiz