| | | | | | |
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Anasayfa Türk Caz Müzisyenleri Türk Caz Albümleri Cazkolik Röportajları Anketkolik Reklam
Cazkolik Yazarları Arto Peştemalcıgil Cenk Akyol Güzin Yalın Okan Aydın Sami Kısaoğlu Zekeriya Şen Zuhal Focan
Türkiye'nin Caz Takvimi

Buena Vista Social Club

Mekan: Black Box, İstanbul
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Buena Vista Social Club efsanesi sürüyor... Topluluk azalsa da, farklılaşsa da konser vermeyi sürdürüyor ama grubun en önemli sürprizi kuşkusuz Omaro Portuando.


Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Sanatçı: İlke Devrim Duman: Davul, Taşkın Akarsu: Trombon, Uğur Yeniyol: Saksofon, Erman Türkeli: Piyano, Umut Arabacı: Bass Gitar, Gustavo Adrian Guilarte, Gonzalez: Perküsyon, Suami Ramirez Veliz: Solist, Buket Bengisu: Solist
Mekan: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu, Ankara
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars kalabalık kadrosu görkemli müzikleri ve sahnesiyle bu akşam ODTü`de.


Banu Güven

Sanatçı: Banu Güven (vo), Kürşad Deniz (p), Volkan Topakoğlu (b), Ekin Cengizkan (d).
Mekan: Nardis Jazz Club
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 22:30
Web Adresi: http://www.nardisjazz.com
Etkinlik Bilgisi : Banu Güven lise ve üniversite yıllarında İstanbul Alman Korosu ve İstanbul Avrupa Korosu’nda söyledi. Gazetecilik mesleğinin yanında amatör olarak müzikle ilgilendi, bazı etkinliklerde sahneye çıktı. 2007′de Sibel Köse’nin öğrencisi oldu ve Caz Atölyesi çalışmalarına devam etti. Nardis sahnesine Atölye konserleri ve Vokal Yarışması’nda adım atan Banu Güven’e, bu ilk konserinde, piyanoda Kürşad Deniz, Volkan Topakoğlu ve Ekin Cengizkan eşlik edecek.


İncesaz

Sanatçı: Gitar: Cengiz Onural, Tambur: Murat Aydemir, Kanun: Taner Sayacıoğlu, Solist: Ezgi Köker, Bora Ebeoğlu, Perküsyon: Türker Çolak, Bas: Volkan Hürsever,Kemençe: Emre Erdal.
Mekan: Salon İKSV / Sadi Konuralp Cad. No: 5, Şişhane, İstanbul
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : İncesaz, 1996 yılında Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından kuruldu. Grup, üçlü yolculuğuna Cengiz Onural`ın besteleriyle başladı. İncesaz`ın farklı albümlerinde Melihat Gülses, Dilek Türkan, Bora Ebeoğlu, Cengiz Özkan solistlik yaptı ve grup zamanla Murat Aydemir bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuvarından seçtikleri eserleri de kendi zevk ve anlayışlarına göre yorumladı. Grubun Eski Nisan, Eylül Şarkıları, İstanbul`a Dair, Mazi Kalbimde, Elif, Kalbimdeki Deniz ve Yollar isimli albümleri bulunmaktadır. Grubun yeni albümü Geçsin Günler`i bu satıra tıklayarak Cazkolik Shop`tan satın alabilirsiniz.


24. Akbank Caz Festivali: Liselerde Caz Atölyeleri

Mekan: Galatasaray ve Avusturya Liselerii
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 10:00
Web Adresi: http://www.akbanksanat.com
Etkinlik Bilgisi : Müzik ile ilgili olsun ya da olmasın, lise çağındaki birçok gence ulaşmayı, onlara caz müziğini tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlayan ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “Liselerde Caz Atölyeleri”, yine Festival’in en önemli etkinliklerinden biri olmaya aday. Soru ve cevap şeklinde gerçekleşecek sohbetler boyunca gençler, M. Cem Tuncer, Ercüment Orkut ve Ediz Hafızoğlu ile bir araya gelerek caz müziğini ve enstrümanlarını yakından tanıma fırsatı bulacaklar. “Liselerde Caz Atölyeleri”, 23 Ekim Perşembe saat 10:00`da Özel Şişli Terakki Lisesi ve saat 13:00`te Özel ENKA Lisesi, 24 Ekim Cuma saat 10:00`da Avusturya Lisesi ve saat 13:00`te Galatasaray Lisesi, 27 Ekim Pazartesi saat 10:00`da Kabataş Anadolu Lisesi ve saat 13:00`te İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.


24. Akbank Caz Festivali: Sarp Maden [Solo]

Mekan: Akbank Sanat, Beyoğlu
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 19:00
Web Adresi: http://www.akbanksanat.com
Etkinlik Bilgisi : Festivalin yerli sanatçısı gitarist Sarp Maden bu akşam solo konseriyle Akbank Sanat sahnesinde.


Rubato

Mekan: Living Room Art Cafe & Social Club Caferağa Mah. Arayıcıbaşı Sk. No:9 PK 34710 Kadıköy 0 216 405 2404
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Rubato bu gece Kadıköy yakasında.


İbrahim Maalouf

Mekan: MEB Şura Salonu, Ankara
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : 24. Akbank Caz Festival konseri öncesi İbrahim Maalouf ilk konserini Ankaralı müzikseverlerle buluşarak gerçekleştirecek.


Jehan Barbur

Mekan: Hayal Kahvesi Arena Park, İstanbul
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Jehan Barbur şarkılarıyla bu akşam Hayal Kahvesi Arena Park`da...


İDSO İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası: Tadeusz Strugaua

Mekan: Aya İrini, Sultanahmet
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Program:
P. I. Çaykovski Piyano Konçertosu No.1
I. Stravinsky Petruşka Bale Süiti


24. Akbank Caz Festivali: Christian McBride Trio

Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Harbiye
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 20:30
Web Adresi: http://www.akbanksanat.com
Etkinlik Bilgisi : 24. Akbank Caz Festivali`nin en merakla beklenen konserleri arasında yer alan Christian McBride tro konseri bu gece gerçekleşecek. Biletleri tükenen konsere festivalin zirve konserlerinden biri gözüyle bakılıyor.


24. Akbank Caz Festivali: Mario Biondi

Mekan: Babylon
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.akbanksanat.com
Etkinlik Bilgisi : Festivalin vokal projelerinden İtalyan caz şarkıcısı Mario Biondi bu gece festival kapsamında Babylon sahnesinde.


Bach ve Müritleri

Mekan: Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Kültür Merkezi, İstanbul
Tarihi: 24.10.2014
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Piyanist Jerome Ducros`u Kirill Troussov ve Gautier Capuçon`la üçlü olarak bir araya getirecek bu Festival Buluşması, adeta bir "oda müziği zirvesi" niteliği taşıyor.
Program:
Johannes Brahms: Viyolonsel ve Piyano için Sonat, Mi minör, No. 1, Op. 38
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Piyanolu Üçlü, Do minör, No. 2, Op. 66
Antonin Dvorak: Piyanolu Üçlü, Mi minör (Dumky), No. 4, B 166 (Op. 90)


 
Kendi Caz Kubbemiz
  | | | | |

24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu.

Bu içerik 687 defa okunmuştur.

Michael Wollny`nin "Wasted & Wanted" albümünü satın almak için tıklayın!

Satın Al!

Kudsi Erguner ile «Nefes» Üzerine

Bu yıl 24. kez cazın farklı renklerini İstanbullu müzik dostları ile buluşturacak olan Akbank Caz Festivali programı kapsamında farklı müzikal keşiflerin yanı sıra özel projelere yer veriyor. Festival’in en özel buluşmalarından biri ise 25 Ekim Cumartesi (bilet almak için tıklayın) akşamı saat 18:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu sahnesinde gerçekleşecek olan Kudsi Erguner & Michael Wollny buluşması. İkilinin geçtiğimiz yıl Bremen’de düzenlen Jazzahead Festivali’nde seslendikleri bu projenin İstanbul buluşmasında sanatçılara perküsyonda Hamdi Akatay eşlik ediyor. İki farklı müzik dünyasının (Piyano - Batı ve Ney - Doğu) iki sembolik enstrümanı bir araya getiren proje piyanonun bir oktavda yaklaşık 41 değişik ses gerektiren Makam müziğine ayak uyduramaması nedeniyle doğunun batıya uyum sağladığı bir proje. Daha önceki albümleri Islam Blues ve Ottomania‘da saksofon, kontrbas, gitar, trompet ve tuba gibi enstrümanları makam müziğinin seslerine uyarlamaya çalışan Erguner bu kez bir oktavında 12 eşitlenmiş ses aralığına sahip piyano ile bir yolculuğa çıkıyor. Yeni sesler ve önerilerle dolu olan bu yolculukta Erguner İstanbul, Rumeli Bektaşi nefes ve ilahileri çerçevesinde doğaçlamaya dayanan bir dünya kuruyor. Sanatçı ile festival kapsamında seslendirecek olduğu “Nefes” isimli projesi ve gelecek dönemdeki çalışmarı üzerine konuştuk.

Kudsi Erguner: "Michael

Wollny ile verdiğimiz

tamamıyle doğaçlama

konserde yakaladığımız ahenk bizde bu buluşmayı

tekrarlama arzusunu pekiştirdi."

Sami Kısaoğlu: 24. Akbank Caz Festivali kapsamında piyanist Micheal Wollny ve perküsyonist Hamdi Akatay ile birlikte seslendirecek olduğunuz projeniz nasıl doğdu?

Kudsi Erguner: Aslında piyano haricinde enstrüman kullanan caz müzisyenlerine, caz, blues ve makam müziğinde kullanılan bazı sesler, hiç de yabancı değildir. Blue Note olarak adlandırılan özellikle pesleştirilmiş üçlü, beşli ve yedili aralıklar bizim müziğimizde de kullanılmaktadır. 2000 yılında Fazıl Say ile New York’ta başlayıp, Avrupa’da devam ettiğimiz konserlerden sonra, İstanbul’da son bulan turnede, piyanonun yapısı nedeniyle ortaya çıkan teknik engellerin aşılabileceğine olan inancım daha da arttı. Michael Wollny ile ilk kez, 2011’de Ahmet ve Nesuhi Ertegün’ün anısına ithaf edilen, Bremen Jazzahead Festivalinde bir araya geldik. Hiç bir prova yapamadan tamamiyle doğaçlama olarak verilen bu konserde, çalınan enstrümanlar ne olursa olsun, birbirimizi iyi dinlediğimizde bir ahenge ulaşmanın mümkün olduğuna tekrar şahit oldum. Sanki ben piyano, o ney olmuştu. Ardından Köln’de verdiğimiz bir ikinci konser, bizde bu buluşmayı tekrarlama arzusunu pekiştirdi.

Sami Kısaoğlu: Konserde seslendirilecek olan repertuvardan bahseder misiniz? İleride bu projeyi kaydetmek gibi bir düşünceniz var mı?

Kudsi Erguner: Akbank Caz Festivali’nde yapacağımız doğaçlamalarda ilham kaynağımız İstanbul Bektaşi Nefesleri olacak. II. Mahmud’un 1826 yılında yeniçeri ocağını kaldırmasıyla bu gelenek terk edildi. Üçlü ve ikili ritimlerin birleşmesinden oluşan bu nefeslerin özgün yapısı ile yıllardır unutulmuş bu melodileri değişik bir estetikle yorumlamak isteği bu seçimin iki ana nedeni oldu. Michael Wollny ile bir sonraki buluşmamız 15 Kasım’da Almanya’nın Heidelberg kentindeki Enjoy Jazz festivalinde olacak. İlerde bu birlikteliği CD`ye dönüştürmeyi elbette arzu ediyoruz.

Sami Kısaoğlu: Önümüzdeki dönemdeki konserlerinizden bahseder misiniz?

Kudsi Erguner: İleriye dönük projelere gelince, ön planda Kasım başında Afganistan’da yapacağım bir müzik çalışması var. Weimard kentindeki Franz Liszt Konservatuarı’nın katkısı ile hazırladığım bu projenin konusu Hüseyin Baykara’nın eserleri ve anısı. Cengiz Han soyundan ve Timurleng’in torunlarından olan Hüseyin Baykara 1438-1506 yıllarında bugünkü Afganistan’in Herat kentinde hükümdarlık yapmış ve şiire müziğe olan ilgisi onun anısını yüceltmiştir. Alman ve Afgan müzisyenlerle gerçekleştireceğimiz bu çalışma Alman televizyonu tarafindan izlenecek. Afganistan’ın Mezar’i Şerif ve Kâbil şehirlerinde vereceğimiz konserler daha sonra Avrupa’da da tekrarlanacak.

Yine Kasım ayında Belçika’nin Gent kentinde kendi grubumla bir konser vereceğim. Aralık ayında Napoli’deki bir organizasyon icin Akdeniz Aşk Şarkıları başlıklı bir konser hazırlamaktayım. 2015 Ocak ayında Kolombiya’nin Cartagena kentinde yapılan Klasik müzik festivaline grubumla katılıyorum. Ana teması Mare Nostrum olan bu festivalde, ben ve topluluğum Türkiye’yi temsil ediyor olacağız.

Sami Kısaoğlu: Yeni yıl ve sonrasında albüm kayıtları olacak mı? Konserler dışındaki projeleriniz neler?

Kudsi Erguner:
Altını çizebileceğim diğer bir önemli tarih de, Nisan ayında Venedik’te Cini Vakfı’nın himayesinde kurduğum «Bîrun» projesinin 2015 çalışması. Her yıl değişik bir başlık altında gerçekleştirdiğim projede bu yıl, İstanbul Sefarad yahudilerinin tasavvuf kültürünün etkisi ile Osmanlı makamları üzerine besteledikleri Maftirim ilahileri yer alacak. Evvelki yıllarda olduğu gibi, Cini Vakfı’nın verdiği bursu kazanan müzisyenlerle bir haftalık masterclass sonucu Venedik’te vereceğimiz konser kaydedilerek, CD ye dönüştürülecek.

Bunların yanısıra, Milano-Teatro dell’Arte için Mistik Müzikler ve Brüksel Bozar için de, Yirmi Sekiz Mehmet Çelebi’nin Sefaretnamesini konu alan Kafirlerin Cenneti (Le Paradis des Infidèles ) adlı projeler üzerinde çalışmaktayım. Müziğin dışında 2014 Ekim ayında Fransa’da yayınlanan La Flûte des Origines adlı kitabımla ilgili vereceğim birkaç konferans, France Musique Radyosu için hazırlamakta olduğum bir dizi radyo programı ve ayda dört gün Rotterdam Codart Konservatuarında master öğrencilerine verdiğim dersler oldukça vaktimi almakta.

Sami Kısaoğlu
Müzikolog

Cazkolik.com / 17 Ekim 2014, Cuma

 

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Avrupa ve dünya cazının yaşayan efsanesi, festivalin seçkin isimlerinden Tomasz Stanko ile konuştuk. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart`ta başlıyor... » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali`nin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali`nin tüm haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Özel dosyada yayında. » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » Bu yaz, 20. İstanbul Caz Festivali`nde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » Bu yaz 20. yılında İstanbul Caz Festivali ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 22. Akbank Caz Festivali 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor... » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali`nde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » Türkiye`nin cazla randevusu olan 18. İstanbul Caz Festivali bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Uluslararası Ankara Caz Festivali başlıyor. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » Barron gibi üst sınıf yaratıcılığa ve virtüöziteye sahip müzisyenlerden defalarca aynı parçaları dinleseniz bile o aslında sizi hep yeni bir yorumla tanıştırır. » 8. Alanya Caz Günleri başlıyor... » Akbank Caz Festivali 20 yaşında... » Tonny Bennett’i Ömür Göksel’e sorduk... » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin’i yazdı... » Mayıs’ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC’s Club’da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR’de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey’de, Yellow Jackets JC’s’de » Bas tanrısı Regie Workman Babylon’da... » Terje Rypdal bu gece Aya İrini’de » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali programı açıklandı... » "Unforgettable" George Benson... » 13 Temmuz?da bir caz zirvesi... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis?te... » Festivalin Nardis ayağı başlıyor... » Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » Carlos Santana geliyor demişken! » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp