Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Türkiye'nin Caz Takvimi

19.Ankara Caz Festivali SAMM`s bistro Konserleri

Sanatçı: Dolunay Obruk Dolunay Obruk - vokal Bulut Güven - trombon Kaan Bıyıkoğlu - piyano Murat Ulus - bas Serkan Alagök - davul
Mekan: SAMM`s bistro Uğur Mumcu cad. no 19 Gaziosmanpaşa Ankara 312 447 9 000
Tarihi: 04.12.2015
Saat: 20.00
Web Adresi: http://www.hotelsamm.com faceboo
Etkinlik Bilgisi : fesyonel grafik tasarımcı, söz yazarı, besteci ve caz yorumcusu olan Dolunay Obruk, 2004?ten beri bir tasarımcı gözüyle baktığı caz hayatını, Neşet Ruacan, Emin Fındıkoğlu, İmer Demirer gibi değerli caz müzisyenlerin eşlikleriyle birçok proje ve sahnede paylaştı. Yurt içi ve dışında (Güney Kore, Polonya, Paris, Cannes, Milano, Barcelona) çeşitli organizasyonlarda caz müziğini özgün biçimde yorumlamış, son dönemlerde de müziğini, her iki uzmanlığı olan grafik tasarım ve vokalle birleştirerek görselleştirdi. Konserlerinde repertuarına caz standartlarının yanı sıra, caz formuna uyarladığı sevilen türküleri ve kendi söz-bestelerinden oluşan parçalarını da katarak müziğin evrenselliğini, cazın yorumlanmaya uygun olan dilini kullanarak dinleyici ile paylaşmakta. İlk single albümü ?Lambaya Püf De? 2010?da piyasaya çıkmıştır. Barış Manço?ya ait olan parçanın yeni düzenlemelerine yeni sözler yazdı. Söz ve müziği kendisine ait olan ?İstanbul Kafası? adlı parçanın yer aldığı ikinci single albümünü çıkaran Dolunay Obruk, dinleyicilerine keyif dolu bir konser vaat ediyor.

Sanat Deliorman & Caz Biraderleri @ Nardis

Sanatçı: Sanat Deliorman (vo), Yahya Dai (s), Tümer Uluçınar (g), Andreas Metzler (b), Berkan Tilavel (d).
Mekan: Nardis Jazz Club
Tarihi: 07.12.2015
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : 2012`de Nezih Yeşilnil, Sanat Deliorman, Emre Tankal ve Berkan Tilavel ile yola çıkan caz biraderleri ekibi bünyesine yeni dostlar ekleyerek keyifli caz akşamları yaşatmaya devam ediyor. Grubun 07 Aralık 2015`teki kadrosunda, geçen mayıs ayında Hollanda’dan Türkiye’ye gelip yerleşen Alman kontrbasçı Andreas Metzler ve on parmağında on marifet, usta saksofoncu Yahya Dai bizlerle beraber olacak. Duyduğunuz ve duymadığınız caz standartlarıyla yeniden demlenmeye hazır olun. Giriş: 35 TL, Öğrenci: 20 TL.


Jehan Barbur

Mekan: Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi, Sakarya
Tarihi: 10.12.2015
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Jehan Barbur bu gece Sakarya Kültür Üniversitesi`nde.


 
Kendi Caz Kubbemiz
 

Yazmaya başladığımda, kafamın içinde hangi müzisyenle çalışmaya ihtiyacım varsa onun sesini duyarım.

Bu içerik 1261 defa okunmuştur.

Mathias Eick konserine bilet satın almak için tıklayın.


Norveçli Mathias Eick`in bizi hayal dünyasına sürükleme yetisi yüksek, bunu daha önce yazmışım, hatta şu cümleleri kullanmışım; "Mathias müziğini melodik ve lirik fikirler bularak üreten biri. Bu iki ana elementi bir parçanın icrasını oluşturan beş ila on dakikalık süre içinde yeni yaratımlarla dinamik keşiflere ulaşmak için kullanıyor. Albüm kayıtlarında peformansının yüzde otuz ila kırkını doğaçlama üzerine kurduğunu, akılda kalıcı coşkunlukta performanslar sergilediğini biliyoruz." Bu röportajımda, okurlarımız arasında müzisyenlerin de olabileceğini düşünerek müzisyenlerin de dikkatini çekecek sorular sormayı istedim. Bir müzisyenin yaratım sürecini nasıl kurguladığını, bir profesyonel olarak çalışma arkadaşlarıyla nasıl bir ortamda çalıştığını, dış etkileri ve ailenin sanatına etkisini anlamaya çalıştım.

3 Aralık akşamı herkese iKSV Salon`da güzel bir konser dilerim.

Burak Sülünbaz


Bestelerimi telefona mırıldanarak yaparım...

Burak Sülünbaz: Nordik müzik Avrupa cazının en güzel stillerinden biri. Norveç folk unsurlarının üzerinde büyük bir etkisi olduğuna inanıyorum. Adeta bir altın madeni olan Norveç`in geleneksel müzik unsurları sence bitmek bilmeyen bir kaynak mıdır ya da sorumu şöyle genişleteyim, bu altın madeni ne kadar süre daha üretken olacak?

Mathias Eick: Bana göre son albümüm Midwest’in oluşmasında Amerikan ve Norveç folklorik müziğinin büyük katkısı oldu. Kesinlikle bir altın madeniydi ve bana bir çok açıdan ilham kaynağı oldu. Her zaman yeni ilham kaynakları arayışı içindeyim. Bu albümüm böyle bir şekilde ortaya çıktı, bir sonraki ise daha farklı olacak.

Burak Sülünbaz: Alman plak şirketi ECM’le çalışıyorsun ve müziğin ECM’in müzik anlayışıyla örtüşüyor. Bir miktar caz, daha çok çağdaş müzik ve klasik katkılarla başarılı bir kokteyl hazırlanmış. ECM`de kendini nasıl hissediyorsun? Sence ECM’insırrı ne?

Mathias Eick: ECM’i çocukluğumdan beri takdir ederim. Benim için şirkete davet edilmek büyük bir onur.  Muhtemel sebeplerden bazıları stüdyo olanaklarında en iyi sese ulaşmaları, büyük müzisyenlerin şirkette olması ve güzel şöhretleri. Ben de bu ailenin üyesi olduğum için mutluyum.

Burak Sülünbaz: Son albüm Midwest’te benim All Stars diye tabir ettiğim Mats Eilertsen, Jon Balke, Helge Norbakken ve Gjermund Larsen gibi çok yetenekli müzisyenlerle çalıştın. Kayıt aşaması nasıldı? Kayıtlar Oslo’daki Rainbow’da gerçekleşmiş. Rainbow’da olmak ve yaşayan efsanevi mühendisi Jan Erik Kongshaug’la çalışmak nasıl bir his?

Mathias Eick: Yazmaya başlar başlamaz kafamın içinde hangi müzisyenle çalışmaya ihtiyacım varsa onların seslerini duymaya başlarım. Onlarla bağlantıya geçtim. Ne şanslıyım ki benimle çalışmayı kabul ettiler. Kayıt çok yoğun ve verimli geçti. Birkaç detaylı prova yapma şansımız olmuştu. Rainbow Stüdyo’da Kongshaug’la çalışmak her zaman bir rüyadır. Başlangıçtan itibaren stüdyoda ses harikadır.

Burak Sülünbaz: Enstrümanına yaklaşımınla klasik yaklaşım arasında nasıl farklar var? Dinleyiciler çalışındaki dinamizmi ve duyarlılığı hemen farkediyorlardır ama sen çalış stilindeki faktörleri nasıl açıklarsın?

Mathias Eick: Müziğime klasik ve caz dünyasından sesler getirmek isterim ve bunlar için teknik çalışmalarımı yıllardır sürdürüyorum. Benim için en akıllıca şey çalabildiğim kadar çakmak ve bunlar arasında kendi müzikal kimliğimi yaratmak. Trompet dışındaki diğer enstrümanları dinlemek ve onlardan ilham almak benim için her zaman mükemmel olmuştur.

Burak Sülünbaz: Nasıl müzik yazarsın? Beste süreci nerde başlar, nerde biter?

Mathias Eick: Bestelerimi telefonuma mırıldanarak başlarım, sonra evimde veya stüdyoda biraz piyanoda çalışırım. Diğer enstrümanlarla kaydederim ve üzerine doğaçlamalar yaparım. Yeni melodiler bulmayı denerim. Sonunda müzikleri notalara döker grup elemanlarına hem PDF hem ses dosyası olarak gönderirim. Daha sonrasında onlar kendi kişiliklerini katarlar.

Burak Sülünbaz: Türkiye’ye son geldiğinde yeni doğan kızın hakkında konuştuğumuzu hatırlıyorum. Herhalde şimdilerde üç-dört yaşında olmalı. Kendini müzisyen bir baba olarak nasıl hissediyorsun? Pratik yapma fırsatın oluyor mu? Ya da müziğinde pozitif veya negatif bir etkisini hissediyor musun?

Mathias Eick: Evet, kızım üç buçuk yaşında ve bir de bir buçuk yaşında kız kardeşi var. Onları birleştirmek harika oldu çünkü nadiren üç-dört gün seyahat ediyorum sonra bir-iki hafta evde kalıyorum. Birlikte çok zaman geçiriyoruz. Onlar anaokulundayken günün geri kalan kısmında beste yapmak ve çalışmak için zaman bulabiliyorum. Müziğim üzerine çok büyük etkisi var, baba olduğumdan beri işime çok daha odaklandığımı hissediyorum.

Burak Sülünbaz: Canlı çalmak ve albüm kaydetmek hakkında neler söylemek istersin? Senin için farkları ve benzerlikleri nelerdir?

Mathias Eick: Aslına bakarsan, son albüm için bir fark yok, çünkü stüdyoda canlı kaydettik. Ama bundan önceki albümde stüdyoda çok vakit geçirdik ve daha uzun bir süreçti. İkisini de seviyorum ama canlı çalarken herşey daha açık ortada ve bu daha eğlenceli !

Burak Sülünbaz: Cazkolik okurları için sorularımı yanıtladığından dolayı teşekkür ederim. Seni 3 Aralık akşamı Salon IKSV’de tekrar izleyecek olmaktan mutluyum.

Mathias Eick: Teşekkürler. Ben de merakla bekliyorum .

Burak Sülünbaz
twitter.com/buraksulunbaz
buraksulunbaz@cazkolik.com

Cazkolik.com / 27 Kasım 2015, Cuma

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» "Cazın kadın olduğuna inanıyorum" diyen Carmen Lundy ile Leyla-Diana özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cenk Erdem festivali David Sanborn röportajıyla kapatıyor. » Colin Stetson: "En büyük tutkum Tom Waits`le buluşmaktı ve rüyam gerçek oldu." » Salon`da izleyeceğimiz Neneh Cherry ile konseri öncesi kısa soru + kısa cevap ama çok şey konuştuk. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Caz müziğin dört büyük ismini buluşturan konser öncesi arkadaşımız Murat Beşer Chris Potter`la konuştu. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti: "Best of 2014" yayında. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Avrupa ve dünya cazının yaşayan efsanesi, festivalin seçkin isimlerinden Tomasz Stanko ile konuştuk. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali Özel: Festival 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat ?King? Cole ?tribute? konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil (Arşiv) • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan (Arşiv) Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp