Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Türkiye'nin Caz Takvimi

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Ritm: Okay Temiz - Ritmin 13. Günü

Sanatçı: Vurmalılar: Okay Temiz, Dans: Ninel Çam, Tombak: Mohammad Reza Mortazavi, Talking drum: Yamar Thiam.
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 11.02.2016
Saat: 20:00
Web Adresi: http://www.crrks.org
Etkinlik Bilgisi : 2002 yılından itibaren her yıl usta müzisyen Okay Temiz`in doğum gününde gerçekleşen "Ritmin Günü" konserinin bu yıl 13.`sü gerçekleşiyor. Her yıl geleneksel olarak yapılan "Ritmin Günü" konseri, dünyanın usta ritimcilerini ve farklı müzik çevrelerini bir araya getirerek dünya ritimlerinin buluştuğu coşkulu bir müzik şöleni ve ritim festivaline dönüştürüyor. Konserlerini; "Ritmin Kalbi Afrika`da Atıyor", "Küresel Isınmaya Karşı Küresel Ritim", "Dünyanın Başkenti İstanbul" gibi farklı temalar üzerinde kurgulayan Okay Temiz, bu yıl gerçekleştirilecek konserinde, etkisi gün geçtikçe artan kadına yönelik şiddete ritimle dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.


iDSO Konseri

Sanatçı: Şef: Oğuzhan Balcı, Solist: Yılmaz Bişer (Viyolonsel).
Mekan: Caddebostan Kültür Merkezi, Büyük Salon
Tarihi: 11.02.2016
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Program:
Oğuzhan Balcı: Balkan Uvertürü
Edouard Lalo: Re Minör Viyolonsel Konçertosu
Kara Karayev: Yedi Güzeller Bale Süiti


Cahit Kutrafalı Band

Sanatçı: Anıl Şallıel (as), Batu Şallıel (ts), Tolga Erzurumlu (p), Eylül Biçer (g), Cahit Kutrafalı (b), Ekin Cengizkan (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 11.02.2016
Saat: 21:30
Web Adresi: http://www.nardisjazz.com
Etkinlik Bilgisi : New Yorklu caz basçısı Ari Roland’ın sıradışı bir basçı olarak değerlendirdiği, kusursuz armoni bilgisi ve muhteşem tekniği ile her seferinde ilham verici ve dinamik müzikler ürettiğini söylediği Kıbrıslı besteci ve basçı Cahit Kutrafalı’nın ilk albümü ‘’As It Is’’ ise geçen Ekim yayımlandı. Bu akşam Nardis`de!


Cameristi della Scala - Anna Vinnitskaya

Mekan: İş Sanat, 4. Levent
Tarihi: 11.02.2016
Saat: 20:00
Web Adresi: http://www.issanat.com.tr
Etkinlik Bilgisi : Respighi Yaylı Çalgılar için Antik Aryalar ve Danslar, Süit No. 3
Bach Klavsen Konçertosu No. 5, Fa minör BWV 1056
Bach Klavsen Konçertosu No. 4, La Majör BWV 1055
Rossini Yaylı Çalgılar için Sonat No. 6, Re Majör
Bossi Intermezzi Goldoniani, Op. 127


Fatih Erkoç Akustik

Mekan: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Kadıköy
Tarihi: 11.02.2016
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : "True Love" isimli ilk solo caz albümünü yayınlayan Fatih Erkoç bu akşam Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde albümünden müzikleri seslendirecek.


Güvenç Dağüstün

Mekan: Kulis Bar, Cevdet Paşa Caddesi, Manolya Sokak, No:1 Bebek Tel: 0 544 673 1204
Tarihi: 11.02.2016
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.kulisbar.com
Etkinlik Bilgisi : Güvenç Dağüstün bu akşam Bebek`in yeni barı Kulis`te.


Aslı Güral ile Caz Şöleni

Mekan: Wyndham Grand Istanbul Kalamış Marina Hotel, Fenerbahçe Rez: 0 216 400 0040
Tarihi: 11.02.2016
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Kadıköy yakasının prestijli oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, teras katında hizmet vermeye başlayan Jigger Roof Bar ile fark yaratıyor. Anadolu yakasında cazseverlerin buluşma noktası haline dönüşmeye hazırlanan mekanda, ünlü piyanist Aslı Güral ile yaz akşamlarının keyfini çıkarabileceksiniz. Jigger Roof Bar’da iş çıkışlarında gün batımına karşı birbirinden farklı kokteylleri yudumlarken, ödüllü şef Mehmet Yalçınkaya’nın mutfağından çıkan leziz aperatiflerin tadına varabilirsiniz. Gündüzleri Moda Burnu, Adalar ve Kalamış Marina manzarasına karşı kahvenizi yudumlayabilir, 15:00 – 18:00 arasında gerçekleşen Happy Hour’la keyifli vakit geçirebilirsiniz. Jigger Roof Bar manzarası, kokteylleri ve aperatifleriyle olduğu kadar etkinlikleriyle de sıcak yaz akşamlarını renklendiriyor. Türkiye’nin ünlü piyanistlerinden Aslı Güral pazartesi akşamları hariç haftanın her günü 20:00 - 22:30 saatleri arasında Kalamış koyuna karşı caz şöleni yaşatacak.


 
Kendi Caz Kubbemiz
 

Caz Şubatı`ı konserlerinde caz tarihinin yaşayan efsanelerinden, 89 yaşındaki dev bir isim Lee Konitz`i izleyeceğiz.

Bu içerik 1796 defa okunmuştur.

Caz Şubatı cazseverler için bayram ayı.

İki sezondur Cemal Reşit Rey konser salonu cazseverlerin aklını başından alan tabiri caizse `caz fırtınaları` düzenliyor. Geçen sonbahar Kasım`da, geçen yıl (2015) yine Şubat ayı yüksek dozda caz konserlerine tanık olduk, maruz kaldık, mutlu olduk...

* * *

Bu ay yeni bir konser fırtınası yaklaşıyor. Eli kulağında. Çok az kaldı. 20 ile 26 Şubat arası festival performansına eş ve festivallere kısmet olmayacak konserler bizi bekliyor. 20 Şubat Cumartesi ile 26 Şubat Cuma arası 7 konserle sıradışı geceler yaşacağız. Hazır olun!

* * *

Son yılların en büyük bombalarından biri 20 Şubat akşamı, Caz Şubatı`nın ilk günü patlayacak. Caz müziğin yaşayan efsanelerinden, son yıllarda İstanbul`a gelen efsaneler kategorisindeki Sonny Rollins, Ahmad Jamal kuşağının seçkin ismi alto saksofoncu Lee Konitz 89 yaşında Cemal Reşit Rey sahnesinde piyanist Water Lang ile birlikte çalacak.

"Bir uluslararası doğaçlama seyyar satıcısı" Lee Konitz

İlginçtir, Lee Konitz kendine böyle diyor. Konitz`in cazda sabit bir hat üzerinde kalmadan kendine has bir yaklaşımla bebop`da Charlie Parker`ın alto saksofondaki sonik paletini bizzat Parker`ın da ötesinde yeniliklere açması sanatçıyı dünya çapında üne kavuşturdu.

* * *

Konitz aynı zamanda kendini sık eleştirmesiyle de ünlü bir müzisyendir. Büyük sanatçı erken dönemlerinde Louis Armstrong ve Lester Young gibi `babalardan` etkilendi, soundundaki kırılgan sesi Lester Young`a borçlu olduğu söylenir. Bu erken dönem etkilerin arasına daha sonra daha modern bir isim Lennie Tristano da eklendi. Tristano`dan müzikal mimariyle doğaçlama konusunda çok faydalandı.

* * *

Henüz 8 yaşındayken radyoda dinlediği Benny Goodman`dan çok etkilenen Konitz annesinden klarnet istedi, sonra tenor saksofona, onlu yaşlarında da alto saksofona geçti. Şikagolu bir müzisyendi ve 19 yaşındayken kendisi gibi bir diğer Şikagolu ve kendisinden çok etkilendiği yukarda ismi geçen Tristano ile tanıştı. İkili, o sıralar New York`da Bebop`çuların yaptığı modern cazın paralelinde işlere imza atıyorlardı.

* * *

Konitz 1949 yılında New York`a taşındı ve ilk olarak Miles Davis`in 9 kişilik tuba band`ında çalmaya başladı. Müthiş bir kadroya sahipti Tuba Band ve bu ekipten kısa süre sonra caz tarihinin en önemli albümlerinden "Birth of the Cool" albümü çıktı. Bu ünlü albümde John Carisi`nin "Israel" isimli bestesindeki Konitz yorumu caz tarihine geçmiştir.

Bu albümle aynı zaman diliminde Lennie Tristano`nun "Wow" albümünde çaldı. Bu albümle birlikte Tristano`nun eğitimcilik kariyeri de başlamış oldu. Tristano 32, Konitz ise 22 yaşındaydı. Tristano`nun çevresinde geniş bir genç caz müzisyenleri grubu oluşmaya başlamıştı. Bu genç isimler arasında Konitz Warne Marsh ile tanıştı ve ikilinin uzun ve zengin bir müzikal ilişkisi oldu. Konitz`in kendi adına ilk kayıtları da Marsh ve Tristano ile bu döneme rastlar. Konitz ve Marsh yeni melodilerin peşinde koşan, olmadı Broadway müzikallerinin ve caz standartlarının orijinal melodileriyle oynayan işlere imza attılar ve bu müzikler taa Batı yakasından bile duyuldu. Art Pepper, Paul Desmond gibi isimler `cool jazz` ile biraz da bu müzikler sayesinde tanıştılar.

Biçimsiz doğaçlama (formless improvisation)

Henüz 22 yaşındaki genç müzisyenin kendisi ve çevresindekilerle birlikte yaptıkları sanki yeterli değilmiş gibi Tristano öncülüğünde bir de "formless improvisation" kavramını ortaya attılar. Capitol firmasından çıkan albüm o dönem çok ses getirdiği gibi bugün bile hala moda tabirle `uniq` bir çalışmadır ve Konitz`in ününe ün katmış hatta cazda Parker`ın ezici baskısına alternatif bir isim olarak bile anılmıştır. Paker henüz hayattadır ve 29 yaşındadır, Konitz ise 22. Fakat ilginçtir, Lee Konitz tüm bu orijinalliğine ve yaratıcılığına rağmen bir grup lideri olarak iddialı biri olmadı, daha ziyade Ralph Burns, Charlie Mingus, Lennie Tristano gibi isimlerle gelişigüzel kayıtların içinde yer aldı.

* * *

1952 yılında Lee Konitz Stan Kenton`ın orkestrasına katıldı. Tristano, Konitz`in bu kararına onun müzikal tercihlerine ve gelişimine hiçbir katkısı olmayacağı için karşı çıkmış olsa da Konitz çektiği para sıkıntısının da etkisiyle orkestraya katılmayı tercih etti fakat Konitz gibi biri böyle büyük bir orkestrada bulunmaktan ders ve fayda çıkaracak biriydi ve baskın bir orkestral sound içinde nisbeten daha ince bir alto soundla yüzleşti & keşfetti.

Kenton`la iki yıllık birlikteliğin ardından yine bildiği hayata dönen Konitz uzun bir süre `freelance` olarak çalıştı. Gerry Mulligan ve Chet Baker ile "Too Marvelous for Words" albümünü kaydetti. Ardından Fransa`ya gitti Paris`te piyanist Henri Renaud ile kayıtlar yaptı. 1954`de Boston`a döndü kendi dörtlüsüyle "If I Had You" albümünü kaydetti.

* * *

1955 ve 56 yıllarında birkaç kez Almanya ve İsveç`te bariton saksofoncu Lars Gullin`le kayıtlar yaptı. Ağır alkolik ve uyuşturucu müptelası Gullin az bilinir ama o dönem İstanbul`da da çalmıştır, hatta içki ve uyuşturucu karşılığı çaldığı da söylenir.

* * *

New York`a döndüğünde Miles Davis`in Gil Evans aranjörlüğündeki 19 kişilik orkestrasına katılır. 1958 ile `60 arasını küçük gruplarda klüpler ve stüdyolar arasında geçirir. Bu dönemin ilgi çeken kayıtları arasında "Lee Konitz Meets Jimmy Giuffre" ve içinde Bill Evans`ın da olduğu dokuz kişilik "Palo Alto" önde gelir.

* * *

Lee Konitz kariyerinde büyük bir sıçrama yaptığı albümü "I Remember You" 1961 tarihlidir ve oldukça spontane gelişmiş bir kayıttır. Albümde John Coltrane`in davulcusu Elvin Jones ve basçı Sonny Dallas vardır. Bu albüm Konitz`in kariyerinin en iyilerinden, hatta kimilerince en iyisi olarak görülmekle birlikte ilginçtir Jones ve Dallas`la bir daha çalışmamıştır. Daha doğrusu üçü birarada çalışmamıştır diyelim hata olmasın.

Bu yılların devamını caz eleştirmenleri Konitz`in yaptıklarını takip etmesi zordur, hareketlidir diye tarif ederler. Konitz`in en sevilen yanlarından biri genç müzisyenlerle çalışmaya çok açık biri olmasıdır. Hatta gönüllüdür. 2011`de yayınlanan "Live at Birdland" albümünde Brad Mehldau, Charlie Haden ve Paul Motian gibi etkileyici isimlerle çaldı. İlginç bir notta, New York`la özdeşleşen Birdland caz klübünün farklı zamanlardaki üç farklı Birdland`de çalmış hayatta olan tek müzisyen olması. Downbeat büyük ustayı 2010 yılında yılın alto saksofoncusu seçti ama bu tarihe gelene kadar raflarında dizili daha bir çok ödülü var.

* * *

Lee Konitz bugün hayatta olan en önemli isimlerden biri ve 89 yaşında. Bu yaşta hala sahnelerde konser veriyor olması bile bizim için büyük bir şans. Doksan yaşına bir adım kala oğlum dediği piyanist Walter Lang ile aynı sahnede izlemek bu yılın değil, son yılların en önemli olaylarından biri hiç şüphesiz. Son olarak değinmemiz gereken son bir nokta da sanatçının duo olarak sahne alacak olması, bu da demek ki onca yaşına rağmen konserin ağırlıklı bölümü Konitz`i dinleyerek geçecek demektir, yani, dörtlü-beşli ve genç isimlerden oluşan bir grubun içinde olsaydı (son Wayne Shorter, ... konserlerinde olduğu gibi) sık sık sahnede bir kenara çekiyir aktif dinlerenek konseri tamamlardı, demek ki doya doya ustayı dinleyeceğiz.

Feridun Ertaşkan

Cazkolik.com / 04 Şubat 2016, Perşembe

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » Yazmaya başladığımda, kafamın içinde hangi müzisyenle çalışmaya ihtiyacım varsa onun sesini duyarım. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cenk Erdem festivali David Sanborn röportajıyla kapatıyor. » Salon`da izleyeceğimiz Neneh Cherry ile konseri öncesi kısa soru + kısa cevap ama çok şey konuştuk. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Caz müziğin dört büyük ismini buluşturan konser öncesi arkadaşımız Murat Beşer Chris Potter`la konuştu. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti: "Best of 2014" yayında. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Avrupa ve dünya cazının yaşayan efsanesi, festivalin seçkin isimlerinden Tomasz Stanko ile konuştuk. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali Özel: Festival 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat ?King? Cole ?tribute? konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Zekeriya Şen • Zuhal Focan

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp