Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Türkiye'nin Caz Takvimi

Deniz Taşar Quintet

Sanatçı: Deniz Taşar (vo), Kürşad Deniz (p), Eylül Biçer (g), Volkan Topakoğlu (b), Ekin Cengizkan (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 05.09.2015
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : İstanbul doğumlu Deniz Taşar, şarkı söylemeye 2005’te Robert Kolej Orkestrası’nda başladı. O zamandan beri farklı türlerde kurduğu gruplarla sahne alıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi mezunu Deniz, 2013′te girdiği Nardis Genç Caz Yarışmasını kazanarak Estonya’da yarışmasının ardından aynı sene Akbank Jamzz’de En İyi Yorum ödülüne layık görüldü ve Venedik`te gerçekleşen New York`taki The New School For Jazz and Contemporary Music`in caz workshopuna gönderildi. IKSV Genç Caz’ı kazandığı ekibiyle iki senedir İstanbul Caz Festivali’nin programında yer alan Deniz, bu gece sevdiği standartları seslendirecek. Giriş: 40 TL.


Melbourne Ska Orchestra

Mekan: Garajİstanbul, Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No.11 / A 34433 Galatasaray Beyoğlu Tel: 0 212 244 4499
Tarihi: 05.09.2015
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : MSO ve Sietta, Avustralya hükümetinin desteği ve Avustralya Büyükelçiliği`nin katkılarıyla gerçekleştirilen "Australia in Turkey 2015" programı kapsamında Avustralya`nın son yıllarda çıkardığı en iyi müzik gruplarından Sietta garajistanbul`da üç gece peş peşe gerçekleşecek performanslarıyla İstanbul`u sallayacak!


Kilyos Rengarenk

Mekan: Solar Beach, Kilyos
Tarihi: 05.09.2015
Saat: 19:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye`nin en renkli beach partisinin 2. Kilyos etkinliği olan Kilyos Rengarenk 2, 5 Eylül`de Kilyos Solar Beach`i renklendirmeye devam ediyor!

Line Up:
MC Ercüment Şansal
19:00-20:30: Ali Efe Dinç
20:30-22:00: Bilgin Türel
22:00-23:30: Tolgatan
23:30-01:00: Ahmet Şendil
01:00–02:30: Ferhat Albayrak
02:30-03:30: B2B Tolga Tan & Bilgin Türel
03:30-04:30: Jack Mod

Renkli toz nedir?
Tüm dünyada renkli koşularda kullanılan toz, gıda boyasıyla renklendirilen %100 mısır nişastasıdır. Renkli toz izleri bir yıkamadan sonra büyük oranda çıkar ancak bazı katılımcılarda renklerin çıkması daha uzun sürebilir. Renklerin daha kolay çıkması için özellikle güneş kremi ve saç kremi kullanınız.

Zararlı mıdır?
Etkinlikte esnasında kullanılacak olan boyalar su bazlı özel boyalar olup, sağlık açısından (tenle ve gözle temas, yutma vb. durumlarda) herhangi bir tehlike arz etmez. Su ile kolayca temizlenebilmektedir.


Çağıl Kaya Trio

Sanatçı: Çağıl Kaya (v), Tamer Temel (s), Bilal Karaman (g).
Mekan: Pannonica / Caferpaşa Cad, 45 B Bodrum (Rez: 0 252 313 0562)
Tarihi: 05.09.2015
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.pannonica.net
Etkinlik Bilgisi : Caz vokalisti Çağıl Kaya bu gece Pannonica`da.


Aslı Güral ile Caz Şöleni

Mekan: Wyndham Grand Istanbul Kalamış Marina Hotel, Fenerbahçe Rez: 0 216 400 0040
Tarihi: 05.09.2015
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Kadıköy yakasının prestijli oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, teras katında hizmet vermeye başlayan Jigger Roof Bar ile fark yaratıyor. Anadolu yakasında cazseverlerin buluşma noktası haline dönüşmeye hazırlanan mekanda, ünlü piyanist Aslı Güral ile yaz akşamlarının keyfini çıkarabileceksiniz. Jigger Roof Bar’da iş çıkışlarında gün batımına karşı birbirinden farklı kokteylleri yudumlarken, ödüllü şef Mehmet Yalçınkaya’nın mutfağından çıkan leziz aperatiflerin tadına varabilirsiniz. Gündüzleri Moda Burnu, Adalar ve Kalamış Marina manzarasına karşı kahvenizi yudumlayabilir, 15:00 – 18:00 arasında gerçekleşen Happy Hour’la keyifli vakit geçirebilirsiniz. Jigger Roof Bar manzarası, kokteylleri ve aperatifleriyle olduğu kadar etkinlikleriyle de sıcak yaz akşamlarını renklendiriyor. Türkiye’nin ünlü piyanistlerinden Aslı Güral pazartesi akşamları hariç haftanın her günü 20:00 - 22:30 saatleri arasında Kalamış koyuna karşı caz şöleni yaşatacak.


 
Kendi Caz Kubbemiz
  | | | | |

Jazzwise dergisinin 2010 ile 2014 yılları arasını kapsayan çalışması cazda yakın geçmişi daha iyi değerlendirmemize yardımcı oluyor.

Bu içerik 2656 defa okunmuştur.

E.S.T.`nun son albümü "301"i satın almak için tıklayın.

Satın Al!

Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü (2010 & 2014)

İngilizlerin dünyaca ünlü caz dergisi Jazzwise sık yayınladığı `best of` listeleriyle dikkat çeken albümleri yeniden hatırlamamızı ve gözden geçirmemizi sağlıyor. Benzeri tüm caz dergileri gibi Jazzwise da yılın belli dönemlerinde yıla ilişkin değerlendirmeleri okuruyla paylaşıyor, bu tarz değerlendirmelere caz dünyasının ihtiyacı var, derginin deneyimli yazarları yayınlanan albümleri kendi süzgeçlerinden geçirip sonuçları nedenleriyle birlikte okuyucuya aktarıyor. Dergi, bu kez yıl bazında değil, çerçeveyi daha geniş tutmuş ve son beş yılın en iyi albümlerini belirlemiş. 2010 ile 2014 arasında yayınlanan albümler arasında derginin yazarları tarafından belirlenen 20 caz albümü tüm cazseverler için dikkat çekici bir listeye dönüşmüş.

* * *

Yıl ortasında böyle bir çalışmanın yapılması ve bu çalışmanın geniş bir zaman dilimini kapsaması bizim de biraz daha geriye çekilip son 5 yılı yeniden gözden geçirmemizi sağlıyor. Dergi listeyi, en iyi albümden, en son sıradaki albüme doğru sıralamış ama biz yayınlarken biraz daha heyecan katması bakımından listeyi sondan başa doğru sıraladık.

Cazkolik.com

 

 


Top Jazz Albums of the Last Five Years (2010 & 2014)

20 Ambrose Akinmusire / The Imagined Saviour is Far Easier to Paint (Blue Note)

Derginin tecrübeli kalemlerinden Stuart Nicholson, sanatçı ve albümü hakkında "Akinmusire`in müziği geçmiş ve gelecek, her iki yönde hareket ediyor. Hem kendi bağımsız caz düşüncesini koruyor, hem de Blue Note`un caz tarihine yön veren büyük isimler geleneğinin farkında. Gelenekle bağlarını kesmek yerine inşa edilenin üzerine kendi tuğlalarını koyuyor." diyor.


19 Son of Kemet / Burn (Naim)

Yazar Kevin Le Gendre "Burn"ün digital değil, doğrudan kaset üzerine kaydedildiğini, bu nedenle ses aralıklarındaki sıcaklık ve `bold` hisleri kaydetmeyi başardığını belirtiyor. Müzikte ise ortaya çıkan dansedilebilir ninni gibi, cazla folk estetiğinin ortak duygusu hoş bir müzik yaratmış.


18 Christine Tobin / Sailing to Byzantium (Trail Belle Records)

"Büyük şair Yeats`in şiirlerine dayanan bu güzel koleksiyonla vokalist Christine Tobin nitelik dışı bir şaheser yaratmış" diyor yazar Peter Quinn. Yeats`in tüm şiirlerinin oluşturduğu spektrum içinden seçilen şiirler incelikli performanslar, duygusal ve ruhsal titreşimlerle dolu.


17 Kurt Elling / The Gate (Concord)

Estetik belagatta yeni bir zirveye ulaşan Kurt Elling uzun süredir birlikte çalıştığı piyanist, besteci ve aranjör Laurence Hobgood ile şarkı söyleme sanatında çok açılı keşifler yapmamızı sağlıyor, "Kapı" sürprizlere ve keyiflere açılıyor her seferinde diyor bir üstteki albümün yorumcusu Peter Quinn 17. sıradaki albüm için.


16 Robert Wyatt, Gilad Atzmon, Ros Stephen / For the Ghosts Within (Domino)

Bu albümde her parça duygusallık içine devrilmeden duyguları yüceltmeyi başarıyor, hatta, "What A Wonderful World" kadar hüznün doruğa vurduğu, kalplerin gözyaşına boğulacak kadar zorlandığı zaman dahi diyor yazar Andy Robson bu ilginç trio ve albüm için.


15 Christine Tobin / A Thousand Kisses Deep (Trail Belle)

8. sıradaki albümün sahibi Christine Tobin bu kez biraz daha üst sırada. "Tower of Song"daki albenili groove`u, "Story of Isaac"deki güçlü izlenimi, Gwilym Simcock ile düet yaptığı "Anthem" ve gizemli "You Know Who I Am" gibi şarkılarıyla on yaşından beri şarkı söyleyen sanatçının güzel ve ışıltılı sesini sergiliyor "A Thousand Kisses Deep".


14 Stan Tracey Quintet / The Flying Pig (ReSteamed)

Stan Tracey ülkemizde az bilinen bir müzisyen olsa da İngiliz cazının büyükbabası olarak tanınan sanatçı 2013 yılında 86 yaşında hayata veda etmişti. Bu listenin en ilginç seçimi bu fantastik koleksiyon albümü olmalı zira albümün fikri Birinci Dünya Savaşı dönemi eğlence tesislerine giderek müzik dinlemek, o coşkulu melodiler, askerlerin yorulmaz ruhunu ve ortamın genel mizahını savaşın dehşetinden soyutlayarak dışarı çıkarmak olmuş ve bu konuda hem yazar Phil Barnes`a, hem Alyn Shipton`a göre başarılı olmuş usta sanatçı.


13 John Surman / Saltash Bells (ECM)

"Road to St. Ives" ve "Rev. Absalom Dawe" hayranları John Surman`ın "Saltash Bells" albümünü inanılması zor bulabilir ama bu albümün diğer iki albüme göre çok daha sevimli ve hareketli olduğu aşikar.


12 Marius Neset / Golden Xplosion (Edition)

25 yaşındaki genç Norveçli saksofoncu Marius Neset`in ilk çıkışını yaptığı bu sıradışı albüm son dönemde modası geçmiş, pek de canlılığı kalmamış gibi görünen `saksofon` albümleri arasında tersine bir duygu yaratmayı başarıyor. Selwyn Harris bu albümün bize önerdiği bir çok şey var diyor.


11 Keith Jarrett & Charlie Haden / Jasmine (ECM)

Yazar Stuart Nicholson "Jasmine" albümünü Jarrett`ın "Radiance" albümünden beri yayınladığı en güçlü albüm olarak tanımlamış. Açılış parçasından itibaren karmaşık yoğunluğu ve berrak melodik gelişimi dikkatle takip etmeyi gerektiren bir çalışma diyor.


10 Phronesis / Life to Everything (Edition Records)

Selwyn Harris klasik ve folk etkili yazılı malzemeyle yaratıcı doğaçlamaların bu kadar başarılı ve kaliteli olarak bunca yoğun turne programı sırasında canlı olarak nasıl kaydedilebildiğini soruyor...


09 Kenny Garrett / Pushing the World Away (Mack Avenue)

Ünlü alto saksofoncu Kenny Garrett`ın Michigan kökenli müzik şirketi Mack Avenue için kaydettiği "Pushing the World Away" albümü ünlü sanatçının bir önceki albümde deneyimlediği `gençlik` ve `tecrübe`yi aynı rota içinde `canlı` olarak eritebilmesinin sırrını taşıdığını söylüyor.


08 EST / 301 (ACT)

Esbjörn Svensson`un ölümü sonrası yayınlanan albüm grubun Avustralya ya da Yeni Zelanda da turne sırasında bir stüdyoya girip yaptıkları kayıtlardır. Kayıtları belki bir albüm olsun diye yapılmadı ama sanatçının beklenmedik ölümü sonrası bir anda eldeki bu malzeme en son materyal olarak hatıra kaldı ve albüme dönüştü.


07 Ambrose Akinmusire / When the Heart Emerges Glistening (Blue Note)

Albümde grubun uyumu ve liderin gücü öne çıkıyor. Cazın genç figürü Ambrose Akinmusire yaratıcı gücünü caz estetiğinde olduğu kadar içerik ve hayalgücü üretme bakımından da dinleyiciye gösteriyor.


06 Charles Lloyd / Mirror (ECM)

Potansiyeli çok yüksek, başarılı bir grup olarak tanımlayan Stuart Nicholson Charles Lloyd`u lirik ve anlatım gücü ateşli bir melodici olarak tarif ediyor.


05 Michael Wollny Trio / Weltentraum (ACT)

Geç Alman caz piyanisti Michael Wollny`nin "Weltentraum" albümü bir `standartlar` albümü ama bildiğimiz standartlar değil, bunlar, Alban Berg, Paul Hindemith, Gustave Mahler gibi bestecilerin eserlerinin başarılı piyanistin elinde sanatçının merakı ve yaratıcığıyla paralel artistik büyümesini ifşa eden çalışmalara dönüşüyor.


04 Wayne Shorter / Without A Net (Blue Note)

Yayınlandığı yıl ödüller alan efsanevi isim Wayne Shorter`ın son albümü "Without A Net" cazda geçmişin ve geleceğin kapı kilidini elinde tutuyor. İlham ile tetiklenen doğaçlama cazın son yıllara damgasını vuran albümlerinden biri.


03 Courtney Pine / House of Legends (Destin-E)

Alyn Shipton, klarnetçi, soprano saksofonist Courtney Pine`ın albümünün sanatçının kariyerinin en iyi çalışması olduğunda ısrarcı. "Albümü sahip olduğu enerjiyle dinleyip de bir süre sonra dansetmek istemeyecek müziksever olamayacağı şüphesiz" diyor.


02 Gregory Porter / Water (Motema)

Gregory Porter"Skylark"ı okurken dinlediniz mi? Swing groove ve soul müziği adeta hayatımıza yeniden yerleştiren bu üstün ses şarkıları kristal berraklığında okuyor. Parçanın hüznünü oluşturan uzun sesleri mükemmel söylüyor, incelikli yorumları var ve her tür övgüyü hakediyor.


01 Phronesis / Alive (Edition Records)

Canlı kayıtlar bir çok yönden yönetilmesi zor, çok sayıda detaya dikkat edilmesi gereken kayıtlardır. Phronesis ise "Alive" isimli albümünde samimiyetle enerjiyi, içten gelen dürtüler ile grubun kolektif yeteneğini çok iyi yönetiyor.


Cazkolik.com / 07 Ağustos 2015, Cuma

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Caz müziğin dört büyük ismini buluşturan konser öncesi arkadaşımız Murat Beşer Chris Potter`la konuştu. » "Caz Yazarları Öneriyor" 22. İstanbul Caz Festivali`nde `kaçırılmaması gereken konserler`. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » Bu yıl, 18. Ankara Caz Festivali tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » "Müziğin insanlar arasındaki boşlukları kapatma gücü var" diyen Tom Harrell`a İş Sanat konseri öncesi Burak Sülünbaz konuştu. » Bir caz starının bir insan olarak portresi... Sevin Okyay, bize iki harika caz gecesi yaşatan David Murray ile son yılların en iyi söyleşilerinden birini gerçekleştirdi. » 22. İzmir Avrupa Caz Festivali bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti: "Best of 2014" yayında. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Avrupa ve dünya cazının yaşayan efsanesi, festivalin seçkin isimlerinden Tomasz Stanko ile konuştuk. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart`ta başlıyor... » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali`nin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali`nin tüm haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Özel dosyada yayında. » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » Bu yaz, 20. İstanbul Caz Festivali`nde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » Bu yaz 20. yılında İstanbul Caz Festivali ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 22. Akbank Caz Festivali 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor... » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali`nde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » Türkiye`nin cazla randevusu olan 18. İstanbul Caz Festivali bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Uluslararası Ankara Caz Festivali başlıyor. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » Barron gibi üst sınıf yaratıcılığa ve virtüöziteye sahip müzisyenlerden defalarca aynı parçaları dinleseniz bile o aslında sizi hep yeni bir yorumla tanıştırır. » 8. Alanya Caz Günleri başlıyor... » Akbank Caz Festivali 20 yaşında... » Tonny Bennett?i Ömür Göksel?e sorduk... » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin’i yazdı... » Mayıs’ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC’s Club’da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR’de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey’de, Yellow Jackets JC’s’de » Bas tanrısı Regie Workman Babylon’da... » Terje Rypdal bu gece Aya İrini’de » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali programı açıklandı... » "Unforgettable" George Benson... » 13 Temmuz?da bir caz zirvesi... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis?te... » Festivalin Nardis ayağı başlıyor... » Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » Carlos Santana geliyor demişken! » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil (Arşiv) • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan (Arşiv) Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp