Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Türkiye'nin Caz Takvimi

Melisa Kral

Sanatçı: Melisa Kral (vo), Meriç Demirkol (as), Yiğit Özatalay (p), Volkan Topakoğlu (b), Kemal Emirel (d).
Mekan: Nardis Jazz Club
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 22:30
Web Adresi: http://www.nardisjazz.com
Etkinlik Bilgisi : İstanbul doğumlu Kral, Mimar Sinan Üniversitesi Resim Anasanat Dalı’nda eğitim gördü. Müziğe dair ilk icra deneyimi lise orkestrasına Kasdav’da 2.lik kazandırdı. 2011 yılında Tony Jones’un TNT isimli topluluğuna katıldı, ertesi sene Nardis Caz Vokal Yarışması’nda 2. seçilerek Pulawy Jazz Workshop’ta Sibel Köse’nin atölyesine ve yine aynı sene Akbank JAmZZ Genç Yetenekler Yarışması’nda aldığı “en iyi yorum” ödülüyle de 2013 Veneto Jazz Workshop’a katılarak Big Band’ler ile sahne aldı. Şarkıcının, Emin Fındıkoğlu’yla başlamış olduğu çalışmaları VOCE isimli grupla devam etmektedir. Bu gece seslendirilecek olan repertuvarda ilginç düzenlemelerin yanısıra Yiğit Özatalay’ın besteleri de bulunuyor.


Fatih Erkoç Akustik Performans

Sanatçı: Fatih Erkoç: Vokal, piyano, trombon ve flüt.
Mekan: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi, Mecidiyeköy
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Fatih Erkoç bu kez bir caz projesiyle İzmitli sevenlerinin karşısında.


Submotion Orchestra

Mekan: Salon İKSV / Sadi Konuralp Cad. No: 5, Şişhane, İstanbul
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.iksv.org/salon
Etkinlik Bilgisi : Elektronica, caz ve soul’u harmanlayan İngiliz elektronik caz ve soul grubu Submotion Orchestra, 7 kişilik kadrosuyla Salon’da. Submotion Orchestra, 2009’da Leeds’te kuruldu, aynı yıl ilk EP’lerini yayımladılar. Latitude, Bestival gibi İngiltere’nin büyük festivallerinde sahneye çıktılar. İlk albümleri ‘Finest Hour’ 2011’de, ikinci albüm ‘Fragments’ 2012’de yayımlandı. Temmuz 2014’te ‘Time Will Wait’ adlı bir single dinleyicilerle buluştu.


Bilge Susar Trio

Mekan: Divine Brasserie & Jazz Club, Nişantaşı
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.divinebraserrie.com
Etkinlik Bilgisi : Caz vokalin tecrübeli seslerinden Bilge Susar bu gece DiVine sahnesinin konuğu.


Canan Anderson

Mekan: İzoletta, İstanbul
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye’nin başarılı keman virtüözü Canan Anderson, 17 Ocak`tan itibaren her cuma Bahçeköy`de Lifepark içerisinde yer alan İzoletta`da sevenleri ile buluşuyor. İzoletta`da Canan Anderson`dan içinizi ısıtacak melodiler... Piyano ve gitar eşliğinde birbirinden güzel şarkılar dinlerken, doğa ile baş başa unutulmaz dakikalar yaşayacağınız bir gece sizleri bekliyor. Ayrıca geceye İzoletta`nın Amerika Kansas City`den ünlü Chef`i Jeff Harpel`in imzasını taşıyan gourmet lezzetler ve özel menüler de eşlik edecek.


Anjelika Akbar

Mekan: Akbank Sanat, Beyoğlu
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 19:00
Web Adresi: http://www.akbanksanat.com
Etkinlik Bilgisi : 400`den fazla bestesi bulunan Anjelika Akbar`ı Rusya Besteciler Kurulu, Anjelika Akbar`ı “En İyi Genç Besteci” olarak seçti. Bestecilik ve Orkestra Şefliği yüksek lisansını UNESCO üyesi olarak geldiği ve sonrasında da yerleştiği Türkiye`de, Hacettepe Devlet Konservatuar`ında “Sanatta Yeterlilik Derecesi” (Doktora) almaya hak kazandı. Anjelika Akbar, ayrıca Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı`nın ilk kurucu öğretim üyesi oldu. Piyano için bestelediği 12 eserden oluşan, “Gençlik Albümü” (Anjelika Akbar- Rosenbaum Album Pour La Jeunesse) EMR Paris tarafından 2006 yılında Fransa`da nota olarak yayınlandı. Anjelika Akbar ayrıca pek çok ulusal ve uluslar arası ödülün de sahibidir. Anjelika Akbar’ın “Üç Cemre, Üç Aşk” adlı enstrümantal bestesi 2013 yılında Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ile sahneye konuldu. Son olarak 2013 yılında Anjelika Akbar’ın “Bach A L’Orientale” albümü üzerine Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konulan “Bach Alla Turca” adlı bale projesi gerçekleştirildi.


Jehan Barbur

Mekan: Hayal Kahvesi, Bursa
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Jehan Barbur şarkılarıyla bu akşam Hayal Kahvesi Bursa`da...


Melis Danişmend

Mekan: Hayal Kahvesi, Beyoğlu
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.hayalkahvesi.com
Etkinlik Bilgisi : Başarılı solist Melis Danişmend, şarkılarını seslendirecek. Son dönemin en başarılı kadın müzisyenleri arasında gösterilen, hatta sık sık "kadın ozan" sıfatıyla anılan Melis Danişmend, biriktirdiği hikayelerini akustik temelli bir müzikle birleştirerek dinleyicisine anlatıyor. Uzun yıllar "Üçnoktabir" grubuyla çalışmalarını sürdüren Danişmend, 2010`da yayınladığı ilk solo albümü "Daha Az Renk" ile müzik eleştirmenlerinden tam not almıştı. 2013 çıkışlı "Biraz Gülmek İstiyordum"u beraber sahne aldığı grubuyla canlı olarak kaydeden müzisyenin enerjik konser performansları dikkat çekiyor.


Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu

Mekan: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Kadıköy
Tarihi: 28.11.2014
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Türk halk müziğinin iki usta ismi Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu aynı sahneyi paylaşıyor. Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, çoğu eski, bazıları ise çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı seslendiriyor. Bu nedenle ikili, kendi ifadeleriyle, performanslarını "bir birlikte hatırlama çabası" olarak görüyor. Oğur ve Demircioğlu`nun düo formatında gerçekleştirdikleri, benzersiz ve ustalıklı türkü yorumları, Türk halk müziğinde yeni bir tarzın doğuşuna yol açıyor.


 
Kendi Caz Kubbemiz
  | | | | |

Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da.

Bu içerik 1863 defa okunmuştur.

Raul Midón`un "Synthesis" albümünü satın almak için tıklayın.

Satın Al!

Kısa süre önce sona eren festival günlerinin ardından konserler hız kesmiyor, konser salonları birbirinin ardından dünyaca ünlü isimleri ağırlıyor. 21 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey sahnesinde izleyeceğimiz Raul Midón`da bu isimlerden (konsere bilet almak için tıklayın)... Ülkemize son yıllarda bir kaç kez gelen sanatçı dinleyiciyle yakın ve içten bir ilişki kurmayı başardı. "Don`t Hesitate" isimli yeni albümüyle turnesine devam eden Midón`la arkadaşımız Burak Sülünbaz konseri öncesi konuştu.


Raul Midón: "Arif Mardin`in

biz sanatçılara yaşattığı

birbirimizi aile gibi

hissettirmek olmuştur."

Burak Sülünbaz: Raul, stüdyo albümlerini tanınmış plak şirketleriyle hazırlarken bazılarını da bağımsız müzisyen olarak kendin hayata geçiriyorsun. Sana göre bağımsız bir müzisyen olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Raul Midón: Bağımsız sanatçılar plak şirketleriyle aynı kaynakları kullanırlarsa aynı şeyi başarabilirler. Şu anda, eğer üzerine harcayacağınız paranız varsa herkesin kullanabileceği kaynaklar var. Bir şirketin sanatçısı olmak sizin için çalışan bir takım olduğunu gösterir ve iyi bir takım gerçekten paha biçilmezdir.

Burak Sülünbaz: Enstrümanına dokunan bir müzisyenle bilgisayar ve ses efektleriyle müzik yapan bir sanatçı arasında nasıl bir fark görüyorsun?

Raul Midón: Aslında bilgisayarla müzik yapmak nasıl bir histir bilmiyorum, ben bir enstrümantalistim ve müziğimi icra ederken harika hissediyorum.

Burak Sülünbaz: Bildiğim kadarıyla Carlos Santana ve José Feliciano`nun müziği seni çok etkiliyor belki bu senin için bir köklere dönüş veya belki de müziklerindeki latin elementler seni etkiliyor. Onların müzikleriyle kendi müziğin arasında bir takım benzerlikler var mı?

Raul Midón: Dört yaşındaydım onların müzikleri bana hediye edildiğinde sanırım tek benzerliğimiz hepimizin gitarist olmamız. Müzikte geniş bir ilgi alanım var.

Burak Sülünbaz: Slap attack tekniği senin icadın olan bir teknik yanılmıyorsam. Müziğini hayata geçirme yolun hakkında ne söylemek istersin ve son zamananlarda takip ettiğin slap attack guitaristlerden kimler var?

Raul Midón: Benim slap attack çaldığım bir videoda söylenmekteydi. Aslına bakarsan ben enstrümanı bir perküsyon gibi kullanırım ve bir çok müzisyeni bu şekilde çalarken izliyorum. Son zamanlarda Andy Mckee`yi dikkatle takip ediyorum.

Burak Sülünbaz: Kariyerinde gururumuz görkemli Arif Mardin`le çalışma imkanı buldun. Onunla ilişkin nasıldı?

Raul Midón: Onunla çalışmaktan her zaman gurur duydum. Arif Mardin`in biz sanatçılara yaşattığı birbirimizi aile gibi hissettirmesi olmuştur. Oğlu ve kızlarıyla hala görüşüyorum.

Burak Sülünbaz: Istanbul `da çalacağın için ne hissediyorsun? Daha önce burada bulunmuş muydun? Türkiye hakkında duygularını ve anılarını bizimle paylaşır mısın?

Raul Midón: İstanbul`da birkaç defa bulundum. İstanbul`la ilgili en güzel anım Arif (Mardin)`in çocuklarıyla yaptığımız Boğaz turuydu. Boğazda ezan sesini duymak için çok özeldi.

Burak Sülünbaz: Son olarak "Invisible Chain" isimli canlı kaydını izleyip 21 Kasım daki konseri yoğun merakla beklemeye bşladım. Bu konuda bize ne söylemek istersin, biz Türk müzik severler için neler getiriyorsun?

Raul Midón: İzleyenlerim için her defasında farklı şovlarım oluyor. Bu sefer son albümüm "Don`t Hesitate"den çalacağım aynı zamanda önceki albümlerimden bestelerime de yer veriyor olcağız.

Burak Sülünbaz: Cazkolik.com okuyucuları için sorularımı yanıtladığın için teşekkürler. Seni İstanbul`da ağırlamaktan büyük keyif alacağız.

Raul Midón: Teşekkürler İstanbul`a gelmeyi iple çekiyorum.

Burak Sülünbaz
buraksulunbaz@cazkolik.com
www.twitter.com/buraksulunbaz

Cazkolik.com / 19 Kasım 2014, Çarşamba

Raul Midón: "My best memory of İstanbul is

taking a boat across the Bosphorus with Arif`s

children hearing the call to prayer is also very

special."

Burak Sülünbaz: Raul, you were recording your studio albums with well known record labels and also you are making self released albums as an independent artist what are the advanteges and disadventages of to be an indipendent musician.

Raul Midón: Independent artists ca accomplish the same thing as with a label thing if you use thie same resources. Now there are resources fr everyone to use if you have the money to spend on it. Having a label gives you a team to work with so if you know they are a good team it can be excellent.

Burak Sülünbaz: How do you see the difference between to be a musical instrument player musician "i mean touching the instrument "and making music with computers and sound effects?

Raul Midón: I don`t know how it feels it feels to make music with computers. I play instruments. It feels great to do that.

Burak Sülünbaz: As far as i know, you are into Carlos Santana`s & José Feliciano`s music maybe it`s because of your roots and maybe because of you are into latin elements in their music can you feel some sort of similarities between their music and your style?

Raul Midón: When I was 4 years old I received gifts of their music. I think the only similarities are they are guitarists. I have broad interest in music.

Burak Sülünbaz: Slap attack guitar technique is the technique you have created how this story begun, what do you like to say about the way of you making music and what slap attack guitarists you are folllowing these days?

Raul Midón: Someone called what i do slap attack ih a video. I use the instrument percussively. I think a lot of musicians to that. Right now I`m into Andy McKee.

Burak Sülünbaz: In your career you had the opportunity to work with our pride Glorious Arif Mardin what was your relationship with him?

Raul Midón: I was honored to work with Arif Mardin. As he has done with all the artists khe knew he made them feel like family. I continue to have a relationship with his son and daughters as well.

Burak Sülünbaz: What do you feel about playing in Istanbul, have you ever been in here and if you have any kind of experience, feelings about Turkey can you please share it with us?

Raul Midón: I`ve been to İstanbul several times. My best memory of İstanbul is taking a boat across the Bosphorus with Arif`s children hearing the call to prayer is also very special.

Burak Sülünbaz: Finally i have seen you playing live and this concert was recorded as the album titled "Invisible chains",because of this i look forward of your performance will be in Istanbul in 21st of November, What do you want to say about it and what are you bringing to us for the Turkish music lovers?

Raul Midón: I always do a different show i`ll play the music from my new bum "Don`t Hesitate". I will also play other tunes from my previous records.

Burak Sülünbaz: Thank you for answering my questions for Cazkolik.com. We will be happy to host you in Istanbul!

Raul Midón: Thank you. I look forward to being in İstanbul too.

Burak Sülünbaz
buraksulunbaz@cazkolik.com
www.twitter.com/buraksulunbaz

Cazkolik.com / 19 Kasım 2014, Çarşamba

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin en renkli isimlerinden China Moses ile sevgili Cenk`in yaptığı `çapkın` söyleşi yayında. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Avrupa ve dünya cazının yaşayan efsanesi, festivalin seçkin isimlerinden Tomasz Stanko ile konuştuk. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart`ta başlıyor... » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali`nin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali`nin tüm haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Özel dosyada yayında. » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » Bu yaz, 20. İstanbul Caz Festivali`nde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » Bu yaz 20. yılında İstanbul Caz Festivali ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 22. Akbank Caz Festivali 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor... » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali`nde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » Türkiye`nin cazla randevusu olan 18. İstanbul Caz Festivali bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Uluslararası Ankara Caz Festivali başlıyor. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » Barron gibi üst sınıf yaratıcılığa ve virtüöziteye sahip müzisyenlerden defalarca aynı parçaları dinleseniz bile o aslında sizi hep yeni bir yorumla tanıştırır. » 8. Alanya Caz Günleri başlıyor... » Akbank Caz Festivali 20 yaşında... » Tonny Bennett’i Ömür Göksel’e sorduk... » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin’i yazdı... » Mayıs’ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC’s Club’da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR’de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey’de, Yellow Jackets JC’s’de » Bas tanrısı Regie Workman Babylon’da... » Terje Rypdal bu gece Aya İrini’de » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali programı açıklandı... » "Unforgettable" George Benson... » 13 Temmuz?da bir caz zirvesi... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis?te... » Festivalin Nardis ayağı başlıyor... » Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » Carlos Santana geliyor demişken! » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp