Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Türkiye'nin Caz Takvimi

Eric Truffaz Quartet

Mekan: Babylon
Tarihi: 04.03.2015
Saat: 20:30
Web Adresi: http://www.babylon.com.tr
Etkinlik Bilgisi : 22 İzmir Avrupa Caz Festivali`nde Ufuk ve Bahar Dördüncü piyano ikilisiyle vereceği dünya prömiyeri konseri öncesi kendi dörtlüsüyle bu gece Babylon sahnesinde.


Emma Kirkby ve İzmir Barok Topluluğu

Sanatçı: İzmir Barok Topluluğu, Emma Kirkby ve Ingrid Seifert.
Mekan: Martı Otel, Taksim
Tarihi: 04.03.2015
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : İzmir Barok Topluluğu, barok müziğin kraliçesi Emma Kirkby ve kemancı Ingrid Seifert eşliğinde bu akşam dünya müziğinden örnekler verecekler. İzmir Barok Topluluğu`nun en önemli özelliği, barok müziği devrinin enstrümanları ve stiliyle seslendirmeleridir. 2011`de Nürnberg Frankofon Festivali`ne katılan topluluk, bu festivalde ilk olarak çeng, kanun gibi yerel sazları da ilave ettikleri Osmanlı İmparatorluğu topraklarında icra edilen Osmanlı Müziği eserlerini bestelemiş Gulam Şadi, Ali Ufki, Kantemir, Itri, Gazi Giray Han, Tanburi Mustafa Çavuş gibi bestecilerin eserlerinden oluşan bir repertuvarı Avrupa müziğinin armoni esaslarına göre düzenleyip seslendirmişlerdir. Bu konserde ise barok müziğin kraliçesi Emma Kirkby ve Londra Barok Ensemble`ın kemancısı Ingrid Seifert`le birlikte dünya müziğinden örnekler verecekler.

 


Gizem Özbek

Mekan: Sakman Club / Itri dede sokak 9/1 Kızıltoprak Kadıköy Telefon: 0 216 550 9985
Tarihi: 04.03.2015
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Caz esintili müzikler.


Ece Göksu & Neşet Ruacan / Slow Hot Wind

Mekan: Akbank Sanat, Beyoğlu
Tarihi: 04.03.2015
Saat: 20:00
Web Adresi: http://www.akbanksanat.com
Etkinlik Bilgisi : Akbank Sanat sahnesi bu gece bir albüm lansman konserine ev sahipliği yapacak. Caz gitar duayeni Neşet Ruacan ve vokalist Ece Göksu yayınladıkları "Slow Hot Wind" albümüyle bu akşam cazseverlerle buluşacak. (Albümü Cazkolik Shop`tan satın almak için tıklayın.)


High Jazz - Akın Eldes Trio

Sanatçı: Akın Eldes: Gitar, Demirhan Baylan: Bas, Turgut Alp Bekoğlu: Davul.
Mekan: Roxy Club, Sıraselviler Cad. Aslanyatağı Sok, No:1-3, Taksim, İstanbul
Tarihi: 04.03.2015
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Caz müziğin üç deneyimli ismi son haftalarda Roxy`nin öne çıkan High Jazz etkinlikleri serisinde bu gece sahneye teslim alıyor. Usta isimlerden iyi müzikleri kesinlikle kaçırmayın.
Kapı Açılış: 21:00
Giriş Ücretsiz


Önder Focan & Kağan Yıldız & Ferit Odman Trio

Sanatçı: Önder Focan (g), Kağan Yıldız (b), Ferit Odman (d)
Mekan: Nardis Jazz Club
Tarihi: 04.03.2015
Saat: 21:30
Web Adresi: http://www.nardisjazz.com
Etkinlik Bilgisi : Çok değişik projelerde uzun yıllardır birlikte olan sanatçılar bu kez trio olarak birlikte olacaklar. Standartlar, düzenlemeler üçlü olarak seslendirilecek. Emprovize müziğin en yoğun yaşanacağı bir geceye hazır olun deriz! Giriş: 35 TL, Öğrenci: 20 TL.


Özgür Aydın / Son Sonatlar

Mekan: Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Kültür Merkezi, İstanbul
Tarihi: 04.03.2015
Saat: 19:30
Etkinlik Bilgisi : Schubert ve Beethoven sonatları.


 
Kendi Caz Kubbemiz
  | | | | |

22. İzmir Avrupa Caz Festivali bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak.

Bu içerik 1255 defa okunmuştur.

Scott Hamilton`ın yeni albümünü satın almak için tıklayın.

Satın Al!

Bizimki gibi bir ülkenin sürekli değişen şartları son yıllarda ümit vermeyen bir çizgi tuttursa da hala ayakta kalmayı başaran ve işlerini yapan kurumlarımız var. İKSEV`de böylesi kurumlardan. Bu yıl 22. kez gerçekleşecek İzmir Avrupa Caz Festivali olanaklara uyum sağlamanın ve imkanlar dahilinde kendi yolunu belirlemenin en güzel örneğini veriyor. Nice çabalar âkim kalıp hatıralara dönüşürken İKSEV 22. kez cazseverlere kapılarını açmayı başarıyor. Öncelikle tebrik ve takdirlerimizi iletelim ve sonra gelelim bu yılın programına.

Festival, geçmiş yıllara göre konser sayısını biraz azaltmış gibi görünse de festival Avrupa cazı temasını bu yıl kuvvetli isimler ve projelerle izleyicisine sunuyor. Özellikle açılış konseri başlı başına özel bir haber. İzmirli dostlarımızı festivallerine sahip çıkmaya davet ediyor ve her bir sandalyenin dolmasını diliyoruz ki gelecek seneye yine festival kapılarını açsın, yine güzel konserler izleyelim.

Cazkolik.com


Festival bir dünya

prömiyeriyle başlayacak.

O müziği dinlediğimizde biliyorduk, başımıza güzel bir şey geleceğini tahmin ediyorduk... Erik Truffaz`nın 2012`de yayınladığı "El Tiempo de la Revolución" albümünde insanı kalbinden bıçaklayan bir parça var ve inanın ilk dinleyişimizde adına hiç bakmamıştık, meğer adı; "İstanbul Tango" imiş... Şu işe bakın... İstanbul`la ilgili en güzel müzikleri hep yurtdışından dinlemeye başladık.

22. İzmir Avrupa Caz Festivali oldukça çarpıcı bir projeyle, daha doğrusu bir dünya prömiyeriyle başlıyor. Klasik müzikle Avrupa cazının yeni bir sentezi olabilir bu müzikler ve konser. Konserin, klasik piyano ikilisi Ufuk ve Bahar Dördüncü kardeşler Belçika`da yaşıyor ve ikilinin özellikle Fransız müziği ve bestecileriyle kurdukları yakın ilişki Erik Truffaz`lı "Taksim" projesi için de mükemmel bir kadro olduğu fikrini daha en baştan kabullendiriyor.

Erik Truffaz`nın ise -bizce- eşi pek görülmemiş bir lirizmi var. Modern ve âdetâ insanın çağıyla hesaplaşmasına zemin arayan bir müzik. Konser, ayrıca bir dünya prömiyeri. İzmirli dostları şimdiden çok kıskandığımızı belirtelim ve konseri kaçırmamaları için buradan sıkı sıkı uyaralım hatta bu projeyi İstanbul izleyicisinin de mutlaka izlemesi gerektiğini ekleyelim. Festival yönetimini kutluyoruz...

Tarih: 05 Mart 2015
Saat: 20:00
Salon: AASSM

Müzisyenler:
Ufuk - Bahar Dördüncü, piyano
Erik Truffaz, trompet
Marcello Giuliani, bas
Marc Erbetta, davul
Benoît Corboz, piyano, Fender Rhodes, Hammond

Eser Hakkında: Erik Truffaz - Taksim Süit & iki piyano ve akustik trompet için.

“Taksim Süit, 2 piyano, akustik trompet ve elektronik içeren bir eserdir. Üç partiden oluşmuştur, üç değişik hava içerir ve bilhassa İstanbul’un sihirli ve şiirsel havasını taşır. Eser yazımında iki tip çalışma kullanılmıştır, minimalist formu içeren Reich & Adams’in yazım stili ve ayrıca romantik, modern ve caz formunu içeren kısımlar. Bu kısımlarda da Keith Jarret ve Erik Truffaz’nın stilini hissedebiliriz. Ufuk ve Bahar piyanolarla modernlik ve çağdaşlık tarafını büyülü bir şekilde sunarken Erik Truffaz bu muhteşem şehrin etkisi altında kalarak oryantal tonalitelerle onları tamamlar. Eser, esrarengiz bir hava taşıyarak başlar, trompet müezzini taklit ederken piyanolar tellerle değişik sesler çıkararak ona cevap verirler. Bu giriş yavaş bir gelişme ile güzel bir choral haline dönüşür ve yavaşça 2. Piyano tarafından yön değiştirir. Bu gelişme sonucu 2 piyano birbirini bulur ve ritmik bir kısım oluştururlar. Bu ritmik kısma trompet yavaş ve derin bir tema ile katılır. Bu bölümün devamı daha virtuose ve hızlı bir bölümü getirir. Böylelikle yepyeni dinamik bir bölüme girmiş oluruz. 2. bölüm yavaş bir bölümdür. Bölümün havası romantik ve melodiktir. Bazen 5/4 bazen 3/4 lük kısımlar müziğe esneklik getirir. Minör tonalitelerde bu bölümü yaşarız. Final bölümü daha tekrarlamalı, ses ve ritim olarak zamanımızın hayatını bize hatırlatır. Piyanoyu kullanma şekline gelince sanki elektronik bir alet kullanıyormuşuz gibi düşünülmüştür. 2 piyano birbirlerini ritmik olarak tamamlayarak öne çıkarlar.” Erik Truffaz


Tarih: 06 Mart 2015
Saat: 20:30
Salon: AASSM

Müzisyenler:
Paolo Di Sabatino, piyano
Marco Siniscalco, bas
Glauco Di Sabatino, davul

Festivalin ikinci gün konseri İtalyan caz sahnesinin saygın piyanist ve bestecilerinden Paolo Di Sabatino`nun kendi üçlüsüyle ve öne çıkan besteleriyle vereceği konser olacak. Başta İtalya olmak üzere tüm Avrupa festivallerinin gedikli isimlerinden olan piyanistin ayrıca Japonya`da da hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi var. Ayrıca, Mario Biondi`nin "If" isimli albümündeiki bestesi olan sanatçı yarıca Mariah Carey`nin italya Sanremo konserinde de sahnedeydi. Sanatçının yeni albümü "Voices" oldukça etkileyici bir proje. Albümde12 farklı şarkıcıyla çalışan sanatçı düzenli olarak festivallerden davet alıyor. En son Güney Amerika`da bir turneye davet edildi. 6 Mart gecesi ise İzmirlilerle buluşmaya hazırlanıyor.


Tarih: 09 Mart 2015
Saat: 20:30
Salon: AASSM Küçük Salon

Festivalin her sene düzenli gerçekleştirdiği Açık Caz Orkestrası genç müzisyenleri sahnede buluşturuyor. İtalyan piyanist Paolo di Sabatino ile 7, 8 ve 9 Mart günleri birlikte workshop düzenleyecek müzisyen grubu en son 9 Mart akşamı performanslarını bir konserle tamamlayacak.

Yukardaki video 21. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında düzenlenen Açık Caz Orkestrası konseridir.


Tarih: 12 Mart 2015
Saat: 20:30
Salon: AASSM Küçük Salon

Müzisyenler:
Bachar Khalifé, perküsyon
Pascal Schumacher, vibes, marimba, glockenspiel
Francesco Tristano, piyano, elektronik

Bir kaç anahtar kelime ile anlatacak olursak: huzur, mizah, berraklık. Uygun kelimeler tutku, merak ve iletişim de olabilirdi. Ve doğal olarak bir tutam gösteriş. Sanatçılar bir üsluba ihtiyaç duyarlar aksi takdirde onları dinlemek için bir nedenimiz olmazdı. Buna bir de çeşitlilik, kontrast, biraz uyumsuzluk, doğaçlama ve iyi ölçüler için dolaysızlık ekleyin. İşte böylece Bachar Khalifé, Pascal Schumacher ve Francesco Tristano’nun müziğini tanımlamış olduk. Bu müzik öylesine çok yönlüdür ki dinleyen kişiye bağlı olarak farklı yorumlanabilir. Klasik müzik dinlemeye alışkın olanlar onları dinlerken kendine has bir ağırbaşlılık gözlemleyecektir. Francesco Tristano Bach’ın eserlerini yorumlamasıyla tanınmaktadır. Cazseverler, onun doğaçlamalarıyla keyiflenirken Pascal Schumacher de özgürce keşfedilen müzikal alanlarda ustalaşmaktadır. Ve grubun diğer bir üyesi Arap müzik kültürüne aynı zamanda Fransız çevrelerin ritmik açıdan renkli ses dünyasına sahip olan Bachar Khalifé’dır. Khalifé uzak yerleri aksettiren akustik anları simgelemektedir.


Tarih: 14 Mart 2015
Saat: 20:30
Salon: AASSM

Müzisyenler:
Mateusz Smoczy?ski, keman
Konrad Zemler, gitar
Jan Smoczy?ski, piyano
Wojciech Pulcyn, kontrbas
Michal Miskiewicz, davul

Mateusz Smoczynski Polonya’nın Varşova şehrinde bulunan Frederic Chopin Müzik Akademisi’nin mezunlarındandır. Andrzej Gebski’nin öğrencisi olan Smoczynski ilk caz müzik çalışmalarını 1999 yılında Jacek Namyslowski Kuintet ile birlikte Jazz Camping Kalatowki’de gerçekleştirdi. Mateusz, Urszula Dudziak, Tomasz Stanko, Krzesimir Debski, Zbigniew Namyslowski ve Jaroslaw Smietana gibi tanınmış Polak müzisyenlerle birlikte çalışmıştır. Sanatçı, Joachim Kuhn, Janusz Stefanski ve Bronislaw Suchanek ile birlikte efsanevi caz kemanist Zbigniew Seifert’in Caz Konçertosunda keman, senfoni orkestrası ve ritim bölümlerinde yer aldı. Mateusz daha sonrasında kendi kuintetini kurdu. Bu beşliyle “Inspirations” isimli ilk albümünü kaydetti ve bu albümü müziği üzerinde büyük etki yaratmış olan iki sanatçıya, John Coltrane ve Zbigniew Seifert’e ithaf etti.

Tarih: 16 Mart 2015
Saat: 20:30
Salon: AASSM Küçük Salon

Müzisyenler:
Mario Rom, trompet
Lukas Kranzelbinder, bas
Herbert Pirker, davul

Grup, aşağı yukarı 25’li yaşlarında olan ve Avusturya’nın gelecek vadeden en önemli üç genç müzisyeninin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Mario Rom genç yaşına rağmen kendi jenerasyonunun en önde gelen trompet sanatçılarından biri olmayı başarmıştır. Lukas Kranzelbinder Avusturya’nın en beğenilen caz bas sanatçılarından biri olmanın yanı sıra prömiyeri Temmuz 2012’de yapılan bir operanın da bestecisidir. Avrupa’nın en faal davulcularından biri olan Herbert Pirker’in neredeyse tüm saygın Avusturyalı müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştığını söylemek yanlış olmaz.


Tarih: 19 Mart 2015
Saat: 20:30
Salon: AASSM Küçük Salon

Müzisyenler:
Hanka Gregusova, vokal
Ondrej Krajnak, piyano

Hanke Gregusova Slovakya’nın en hayranlık uyandıran ve saygı duyulan caz müzik sanatçılarından biridir. Sanatçı on yılı aşkın süredir caz ve soul müzik birleşiminden oluşan kendine has müzikal tarzıyla gerek Slovakya’da gerekse uluslararası caz müzik çevrelerinde sahne almaktadır. Ondrej Krajnak ise virtüöz caz piyanisti, besteci ve Slovakya’daki üst düzey caz müzisyenlerinden biridir. Müzikle uğraşan bir ailenin içerisinde doğan Kraj?ák çocukluğundan bu yana kendisi de harika bir müzisyen olan babası tarafından müziğe yönlendirilmiş ve bu konuda desteklenmiştir. Daha altı yaşında piyano ile klasik müzik çalmaya başladı ve on bir yaşında ünlü piyanist Oscar Peterson’un caz triosunun performansından öylesine etkilendi ki o günden bu yana özellikle caz müzikle uğraşmaktadır.

Tarih: 21 Mart 2015
Saat: 20:30
Salon: AASSM Küçük Salon

Müzisyenler:
Michel Wintsch, piyano
Bänz Oester, bas?
Gerry Hemingway, davul

Piyanist ve besteci Michel Wintsch’in bitmez tükenmez ilhamının kaynağında sanatçının zengin ve çeşitli geçmişi yer almaktadır. Caz müzik geleneğini “progressive rock”un saf gücüyle bağlayan, orkestra bestelerini katılıklarına rağmen özgürce doğaçlayan, dijital düzenleme ve karıştırma teknikleriyle ustaca çalan sanatçı, hem sinkretik hem de şiirsel bir yaklaşım benimsemiştir. Basçı Banz Oester Avrupa caz çevrelerinin en çok rağbet gören bas sanatçılarından biridir. Oester samimi, duygulu ve klasik tınılarıyla ve şarkı söyleme çizgisinin gösterişsiz zekâsıyla takdir toplamaktadır. Bänz Oester çağdaş caz müziğinin en müthiş romantik isimlerinden birisidir: Sanatçı gelenekler için sonsuz bir hayranlığa sahip olmakla birlikte bilinmeyeni keşfetmek için de büyük bir tutkusu vardır. Dünyaca ünlü davulcu Gerry Hemingway 1974 yılından bu yana bir besteci, bir performans sanatçısı ve bir orkestra sanatçısı olarak hayatını sürdürmektedir. Bu güne dek sayısız grup kuran sanatçının bu alandaki faaliyetlerine örnek verecek olursak: sanatçı 1997 yılından bu yana Ellery Eskelin, Herb Robertson ve Mark Helias’tan oluşan kuartet ile birlikte devam etmektedir. Çalıştığı isimler arasında Evan Parker, Cecil Taylor, Mark Dresser, Anthony Davis, George Lewis, Derek Bailey, Leo Smith, Oliver Lake, Kenny Wheeler, Frank Gratkowski, John Cale, Marilyn Crispell, Michael Moore ve daha birçok farklı isim yer almaktadır.

22. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde yeralacak sergi, panel ve workshop gbi etkinliklerle ilgili ayrıca bir haber yayınlayacağız.

Cazkolik.com / 25 Şubat 2015, Çarşamba

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti: "Best of 2014" yayında. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Avrupa ve dünya cazının yaşayan efsanesi, festivalin seçkin isimlerinden Tomasz Stanko ile konuştuk. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart`ta başlıyor... » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali`nin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali`nin tüm haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Özel dosyada yayında. » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » Bu yaz, 20. İstanbul Caz Festivali`nde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » Bu yaz 20. yılında İstanbul Caz Festivali ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 22. Akbank Caz Festivali 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor... » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali`nde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » Türkiye`nin cazla randevusu olan 18. İstanbul Caz Festivali bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Uluslararası Ankara Caz Festivali başlıyor. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » Barron gibi üst sınıf yaratıcılığa ve virtüöziteye sahip müzisyenlerden defalarca aynı parçaları dinleseniz bile o aslında sizi hep yeni bir yorumla tanıştırır. » 8. Alanya Caz Günleri başlıyor... » Akbank Caz Festivali 20 yaşında... » Tonny Bennett’i Ömür Göksel’e sorduk... » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin’i yazdı... » Mayıs’ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC’s Club’da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR’de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey’de, Yellow Jackets JC’s’de » Bas tanrısı Regie Workman Babylon’da... » Terje Rypdal bu gece Aya İrini’de » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali programı açıklandı... » "Unforgettable" George Benson... » 13 Temmuz?da bir caz zirvesi... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis?te... » Festivalin Nardis ayağı başlıyor... » Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » Carlos Santana geliyor demişken! » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp