Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Türkiye'nin Caz Takvimi

Soner Egesel & Orçun Terzioğlu Gitar Resitali

Mekan: Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi Kennedy Cad. No:4 Kavaklıdere, Ankara
Tarihi: 29.04.2015
Saat: 19:30
Etkinlik Bilgisi : Türkiye’de klasik gitar denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Soner Egesel, genç yetenek Orçun Terzioğlu’nun eşliğinde sanatseverler ile buluşuyor.


Kerem Görsev Trio & Ernie Watts

Sanatçı: Kerem Görsev Trio, Ernie Watts.
Mekan: İzmir AKM, Yunus Emre Salonu
Tarihi: 24.05.2015
Saat: 20.30
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/S
Etkinlik Bilgisi : Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman`dan oluşan triosuna, Amerikalı ünlü saksofonist Ernie Watts`ın da eklenmesi ile sahne alıyor. 1995 senesinden günümüze kadar 14 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik caz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaştı. New York, St. Petersburg, Londra, Prag ve İstanbul`da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı. Therapy`i Philarmonia London ile Efsanevi Abbey Road Stüdyolarında kaydeden sanatçıya Kağan Yıldız ve Ferit Odman ile beraber, iki Grammy ödüllü sanatçı, saksafonda Ernie Watts ve orkestra şefi Alan Broadbent eşlik etti. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria Jazz ve Marciac Jazz gibi prestijli sahnelerde performans veren Kerem Görsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte. Geçtiğimiz dönemde ünlü müzik televizyonu Mezzo TV kayıtları için bir performans veren Kerem Görsev Trio uluslararası eleştirmenler tarafından büyük beğeni kazandı ve Mezzo TV çekimlerinin hızlı bir yansıması sonucu Avrupa`da önemli sahnelerde performans gösterdi. Geçtiğimiz sene ise başarılı gecen bir turnenin ardından Ernie Watts ile birlikte "Emirgan" adlı albümünü kaydeden sanatçı, yoğun istek üzerine bu sene Kerem Görsev Trio & Ernie Watts Türkiye turnesini gerçekleştiriyor. Bu güçlü ekip artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzik severlere caz dolu bir gece yaşatacak.


Kerem Görsev Trio & Ernie Watts

Sanatçı: Kerem Görsev Trio, Ernie Watts.
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 27.05.2015
Saat: 20.00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/S
Etkinlik Bilgisi : Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman`dan oluşan triosuna, Amerikalı ünlü saksofonist Ernie Watts`ın da eklenmesi ile sahne alıyor. 1995 senesinden günümüze kadar 14 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik caz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaştı. New York, St. Petersburg, Londra, Prag ve İstanbul`da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı. Therapy`i Philarmonia London ile Efsanevi Abbey Road Stüdyolarında kaydeden sanatçıya Kağan Yıldız ve Ferit Odman ile beraber, iki Grammy ödüllü sanatçı, saksafonda Ernie Watts ve orkestra şefi Alan Broadbent eşlik etti. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria Jazz ve Marciac Jazz gibi prestijli sahnelerde performans veren Kerem Görsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte. Geçtiğimiz dönemde ünlü müzik televizyonu Mezzo TV kayıtları için bir performans veren Kerem Görsev Trio uluslararası eleştirmenler tarafından büyük beğeni kazandı ve Mezzo TV çekimlerinin hızlı bir yansıması sonucu Avrupa`da önemli sahnelerde performans gösterdi. Geçtiğimiz sene ise başarılı gecen bir turnenin ardından Ernie Watts ile birlikte

"Emirgan"

adlı albümünü kaydeden sanatçı, yoğun istek üzerine bu sene Kerem Görsev Trio & Ernie Watts Türkiye turnesini gerçekleştiriyor. Bu güçlü ekip artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzik severlere caz dolu bir gece yaşatacak.


 
Kendi Caz Kubbemiz
  | | | | |

"Müziğin insanlar arasındaki boşlukları kapatma gücü var" diyen Tom Harrell`a İş Sanat konseri öncesi Burak Sülünbaz konuştu.

Bu içerik 3104 defa okunmuştur.

Tom Harrell`ın yeni albümü "Trip" Cazkolik Shop`tan satın almak için tıklayın.

Satın Al!

Bu ülke çok büyük caz yıldızlarını ağırladı. Kimleri izlemedik ki, Keith Jarrett’dan, Sonny Rollins’e, Dave Holland’dan Pat Metheny’e hatta yıllar evvel Miles Davis’in Harbiye konserine kadar kimler geldi kimler geçti buralardan. Ama devler listesinde bir erişilmez pırlanta daha var, başta ben olmak üzere pek çok cazseverin gözü yollarda onu bekliyorduk. İş Sanat’ın bu yılki konserleri açıklandığında mutluluktan gözlerim fal taşı gibi yerinden fırlamıştı. Garip bir tesadüf belki de ama bu konseri sezonun başından beri bekleyen müzikseverler sezonun en sonunu beklemek zorunda kaldılar zira bu konser İş Sanat’ın caz konserlerinin son incisi olacak. Tom Harrell’den bahsediyorum Her cazseverin favori bir Tom Harrell albümü ya da parçası vardır. Kimine göre Trip, kimine göre Number Five veya Colors of A Dream. Hepsini hafızadan saymak hemen hemen imkansız, bununla birlikte Klaus Gottwald tarafında derlenen 151 sayfalık diskografisinde aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm müzisyenle mutlaka bir çalışma içinde olduğunu görüyoruz usta sanatçının. Zaten kendisi de müziğini hayatının merkezine yerleştirdiğinden, her tür müziğe doymak bilmez bir iştahla sarılıp özümsediğinden bahseder. Kendine yatırım yapan, hayatına, müziğine, kişisel gelişimine sürekli artılar ekleyen bu verimli bahçe “ya da koca çınar diyelim” daha uzun süreler mahsülleriyle bizi mutlu edeceğe benzer. Biz müzikseverler 21 Nisan akşamı kendisini ilk kez İş Sanat sahnesinde izleyeceğiz ve unutulmaz bir deneyimi hatılarımıza kaydedeceğiz. Size de konser öncesi usta isimle gerçekleştirdiğimiz bu röportajı takdim edelim.

Burak Sülünbaz


Tom Harrell: "Müziğin, insanlar arasındaki

boşlukları kapatma gücü var."

Burak Sülünbaz: İki büyük müzisyen, piyanist David Berkman ”Handmade” albümünde ve Brian Lynch “Tribute to the Trumpet Masters” ablümünde sizin isminize birer parça bestelediler. Böylesine değerli müzisyenlere ilham kaynağı olmak nasıl bir his?

Tom Harrell: Benim için anlamı gerçekten çok özel. Miles Davis geleneğinden gelir bilirsiniz. Miles, Billy Preston isimli bir parça yazmıştı. David ve Brian, ikisi de harika müzisyenler ve onların da benim için ilham kaynağı olduğunu söyleyebilirim.

Burak Sülünbaz: Gerçekten muhteşem müzisyenlerdir, haklısınız. Okurlarımıza sizden bahsetmek istediğimde söyleyeceğim o kadar çok şey var ki. Dizzy Gillespie, Horace Silver, Bill Evans, Gerry Mulligan, Art Farmer, Phil Woods, Lee Konitz, Sam Jones, Jim Hall, Charlie Haden, Joe Lovano, Charlies McPherson gibi birçok muhteşem isimle çalışmış, günümüzde cazın yaşayan en önemli figürlerinden biri olarak sayısız ödülleriniz ve övgülerinizin yanında bir prestij sembolü olarak kabul edilen Grammy’e sadece adaylığınız bulunuyor ama hala ödül verilmemiş olmasından yola çıkarak kaliteli müziğin değersizleştirilmesi artık sadece popüler kültüre hizmet ettiğini düşündüğüm müzik endüstrisinin sürdürülebilirliğini nasıl değerlendirirsiniz? Ya da başka bir deyişle bugünün müzikal çevresini nasıl değerlendirirsiniz.

Tom Harrell: Evet ,haklısınız müzik endüstrisi popüler kültürün yansıması. Benim düşüncem küresel ölçekte seyirciyle etkileşim halinde olan bir müzik yaratabilmek güzel bir şey. Müziğin insanlar arasındaki boşlukları kapatma gücü vardır. Ben şu anki müzikal çevreyi oldukça sağlıklı buluyorum. Şöyle söylemem daha doğru olabilir, her yaştan müzisyenlere yeni müzikleri keşfetme şansı veriliyor. Birçok ilginç kompozisyon ve doğaçlamalar duyuyorum ve onları dinlemekten büyük keyif alıyorum.

Burak Sülünbaz: Günümüzde isim yapmış müzisyenler eğlence garantili müzik yaparak günü kurtardığı bir sektörde siz, bestelerdeki özgürlüğünüz ve belirli bir seviyede uçarken, köklerinizin ana melodiye tutunarak sağlam kaldığı müzikal yapıyı bozmadan korumak için yaşamınızdan ne gibi fedakarlıklar yaptınız?

Tom Harrell: Bu çok keyif veren bir tanımlama oldu, hoşuma gitti, teşekkürler. Müziğime odaklanmaya çalışıyorum. Geniş spektrumda müzikler dinliyorum ve geleneksele sadık kalarak yeni patikalara ulaşma arasında bir denge kurmaya çalışıyorum. Benim tek odak noktamdır müzik. Zamanımın çoğunu kompozisyonlarım üzerine çalışarak yada pratik yaparak geçiririm.

Burak Sülünbaz: Tam da bunu sormak istiyordum. Üflemeli çalgılar icra etmek güçlü bir fizikal ve mental güçlülük gerektirir diye düşünüyorum.Bu konuda başarınızın sırrı hakkında ipucu verir misiniz? Nasıl egzersiz yaparsınız?

Tom Harrell: Yoga yapıyorum, Yoga da nefes egzersizleri vardır bilirsiniz. Yoga bir çeşit kişinin kendi kendini iyileştirme formudur. Aynı zamanda enstrümanımın özünde bulunan ruhani yöne benzer iç huzurları yogada buluyorum. Müzik kesinlikle sağlıkla ilgilidir ve bedenin iyileşme sürecinde etkendir. Size bir disiplin sağlar ve hayatı öğrenmenize yardımcı olur, vücudun zihinle bağlantısı vardır. Şanslıyım ki hem yoganın hem enstrümanımı icra ederken ihtiyaç duyduğum disipline sahipim.

Burak Sülünbaz: Bildiğim kadarıyla ilk defa Türkiye’ye geliyorsunuz. Türkiye hakkında belleğinizde hangi bilgiler var?

Tom Harrell: Aslında 2011’de Türkiye‘de tatil yapmıştım. Türkiye beni çok etkiledi. Fantastik bir tarihiniz var ve Türk müziği, sanatı, müziği, yemekleri ve kültüründen büyük keyif aldım.

Burak Sülünbaz: Umarım bu ziyaretiniz Türkiye hakkında daha detaylı bilgi edinmenize vesile olur. Sahne performansınız hakkında bahsetmek ve bir soru yöneltmek isterim izniniz olursa. Sahne performansınız sırasında sesler tarafından etrafınız çevriliyken huzur içinde ve sessizce duruşunuz çok etkileyici. Sahne duruşunuz yaratılan müzik kadar ilgi çekici. Seslerin çevrenizi sarışı sizi bir sonraki bölümde müziğe dahil olduğunuzda yapacağınız doğaçlama için size motive edici geliyor mu?

Tom Harrell: Evet söylediğiniz gibi müzik yaratıldığı esnada absorbe etmeye çalışıyorum. Sessiz kalışımın nedeni diğer müzisyenler solo performanslarını sergilerken dikkati kendi üzerime çekmemek ayrıca gözlerimi kapatıp sessizce durmam beni müziğe daha iyi konsantre olmama yardımcı oluyor.

Burak Sülünbaz: Çok teşekkür ediyorum. Sizin gibi ilham verici bir sanatçıyı sahnede görebilmek büyük onur olacak.

Tom Harrell: Teşekkürler, o mutluluk bana ait. Müzisyen arkadaşlarımla Türkiye’de ilk kez sahne alacağımız için çok heyecanlıyız.

Burak Sülünbaz
twitter.com/buraksulunbaz
buraksulunbaz@cazkolik.com

Cazkolik.com / 13 Nisan 2015, Pazartesi

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» Bir caz starının bir insan olarak portresi... Sevin Okyay, bize iki harika caz gecesi yaşatan David Murray ile son yılların en iyi söyleşilerinden birini gerçekleştirdi. » 22. İzmir Avrupa Caz Festivali bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti: "Best of 2014" yayında. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Avrupa ve dünya cazının yaşayan efsanesi, festivalin seçkin isimlerinden Tomasz Stanko ile konuştuk. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart`ta başlıyor... » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali`nin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali`nin tüm haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Özel dosyada yayında. » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » Bu yaz, 20. İstanbul Caz Festivali`nde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » Bu yaz 20. yılında İstanbul Caz Festivali ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 22. Akbank Caz Festivali 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor... » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali`nde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » Türkiye`nin cazla randevusu olan 18. İstanbul Caz Festivali bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Uluslararası Ankara Caz Festivali başlıyor. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » Barron gibi üst sınıf yaratıcılığa ve virtüöziteye sahip müzisyenlerden defalarca aynı parçaları dinleseniz bile o aslında sizi hep yeni bir yorumla tanıştırır. » 8. Alanya Caz Günleri başlıyor... » Akbank Caz Festivali 20 yaşında... » Tonny Bennett?i Ömür Göksel?e sorduk... » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin’i yazdı... » Mayıs’ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC’s Club’da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR’de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey’de, Yellow Jackets JC’s’de » Bas tanrısı Regie Workman Babylon’da... » Terje Rypdal bu gece Aya İrini’de » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali programı açıklandı... » "Unforgettable" George Benson... » 13 Temmuz?da bir caz zirvesi... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis?te... » Festivalin Nardis ayağı başlıyor... » Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » Carlos Santana geliyor demişken! » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil (Arşiv) • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan (Arşiv) Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp