| | | | | | |
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Anasayfa Türk Caz Müzisyenleri Türk Caz Albümleri Cazkolik Röportajları Anketkolik Reklam
Cazkolik Yazarları Arto Peştemalcıgil Cenk Akyol Güzin Yalın Okan Aydın Sami Kısaoğlu Zekeriya Şen Zuhal Focan
Türkiye'nin Caz Takvimi

Selen Gülün "Solo"

Mekan: Tamirane / Belediye Cad. Kemerlife Çarşısı No: 26/U Göktürk, Kemerburgaz, Tel.: 0 212 322 4822
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.tamirane.com
Etkinlik Bilgisi : Türkiye’nin yetiştirdiği önemli caz piyanistlerinden olan ve çalışmalarıyla New York Times, Herald Tribune ve Downbeat gibi dünyanın önde gelen yayınları tarafından da alkış alan Selen Gülün, bu özel solo performansında kendi albümlerinden çalıp söyleyecek.


Canan Anderson

Mekan: İzoletta, İstanbul
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye’nin başarılı keman virtüözü Canan Anderson, 17 Ocak`tan itibaren her cuma Bahçeköy`de Lifepark içerisinde yer alan İzoletta`da sevenleri ile buluşuyor. İzoletta`da Canan Anderson`dan içinizi ısıtacak melodiler... Piyano ve gitar eşliğinde birbirinden güzel şarkılar dinlerken, doğa ile baş başa unutulmaz dakikalar yaşayacağınız bir gece sizleri bekliyor. Ayrıca geceye İzoletta`nın Amerika Kansas City`den ünlü Chef`i Jeff Harpel`in imzasını taşıyan gourmet lezzetler ve özel menüler de eşlik edecek.


Kürşat Başar Dörtlüsü

Mekan: Pera Palace Hotel / Jumeirah
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Orient Bar’da yazar, gazeteci, televizyon programcısı kimlikleri arasına müzisyen kimliğini de ekleyen ve başarıyla sürdüren Kürşat Başar’ın kurduğu, sanatçı ile aynı adı taşıyan “Kürşat Başar Dörtlüsü” grubu sahne alıyor. Türk ve yabancı parçaların caz versiyonlarını seslendiren grup, Pera Palace Hotel, Jumeirah’nın tarihi atmosferinde müzikseverlere geçmişten bu güne uzanan unutulmaz dakikalar vaat ediyor.


For Ensemble

Mekan: Alt Caz / İstiklal Cad. Tomtom Mah. Acara Sok. No.5/B Galatasaray Tel: 0 212 244 8567
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : For Ensemble bu akşam yeniden faaliyete başlayan Alt Caz sahnesinde.


Burhan Öçal Jazz in CaravanSerai

Mekan: İzmir AKM Yunus Emre Salonu, İzmir
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Vurmalı ustası Burhan Öçal bu akşam yeni projesiyle İzmirli müzikseverlerin karşısına çıkacak.


Dolce

Sanatçı: Merve Erdal (vo), Duygu Yücesoy (vo), Damla Güneş (vo), Doruk Gönentür (tp), Janusz Szprot (p), Kamil Erdem (b), Ferit Odman (d).
Mekan: Nardis Jazz Club
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 22:30
Web Adresi: http://www.nardisjazz.com
Etkinlik Bilgisi : Caz standartlarının çok sesli aranjmanlarını orkestra eşliğinde yorumlayan Dolce Caz Vokal Grubu, Merve Erdal, Duygu Yücesoy ve Damla Güneş tarafından 2011 yılında Ankara’da kurulmuştur. Sahne sanatlarıyla uğraşan ve farklı müzik dallarında çalışmalarda bulunan üç vokalden oluşan Dolce, 1940’ların Andrews Sisters şarkılarından grup üyelerinin kendi aranjmanlarına, gospel ve müzikallere uzanan geniş repertuarını, konserlerinde koreografi eşliğinde sunmaktadır. Kuruluşundan bu yana yerli ve yabancı caz müzisyenleriyle Ankara’da bircok etkinlikte yer alan Dolce, bu yılki teması vokal olan 17. Ankara Caz Festivali’nde de sahne alacaktır.


Four in the Pocket

Mekan: Babylon
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.babylon.com.tr
Etkinlik Bilgisi : Türkiyenin en dinamik caz topluluğu Four in the Pocket bu akşam Babylon`da.


Kerem Görsev Trio & Ayhan Sicimoğlu

Sanatçı: Perküsyon: Ayhan Sicimoğlu, Piyano: Kerem Görsev, Kontrbas: Kağan Yıldız, Davul: Ferit Odman, Vokal: Suami Ramirez.
Mekan: Hatay Kültür Merkezi, Hatay
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 20:00
Web Adresi: www.keremgorsev.com
Etkinlik Bilgisi : Kerem Görsev Trio ve Ayhan Sicimoğlu latin cazı memleketin bir çok şehrine taşıyor. Grup bugün Hatay`da.


Vedat Sakman / Odada İkimiz

Mekan: Sakman Klüp / Cezayir Sok. No: 6 Galatasaray, Beyoğlu Tlf: 0 212 244 5873 - 0 212 249 2541
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Türk müzik sahnesinin besteyeri, sözleri ve sesiyle en orijinal isimlerinden Vedat Sakman ara ara bizim takvimde güzel çıkışlar yapıyor. Bu akşamda onlardan biri var... (Vedat Sakman`ın "Odada İkimiz" isimli son albümünü tek tıkla satın almak için bu satıra tıklayın.)


Paloma San Basilio

Mekan: İş Sanat
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 20:00
Web Adresi: http://www.issanat.com.tr
Etkinlik Bilgisi : Şu anda Cazkolik sayfalarında sevgili Cenk Erdem ile röportajının yayınladığımız Paloma San Basilio`nun konseri bu akşam İş Sanat sahnesinde.


Electro Swing: Tobumusikizm

Mekan: Babylon Lounge
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 23:00
Etkinlik Bilgisi : Electro Swing gecesi son yılların popüler müziklerinden.


Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu

Mekan: Garajİstanbul
Tarihi: 25.04.2014
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Erkan Oğur ve Derya Türkan, Uzaktaki Müzik adlı projeleri ile sahne alacak. Fuad albümüyle başlayan müzikal birlikteliklerini sürdürmeyi hedefleyen Erkan Oğur ve Derya Türkan, beğenilen duo performanslarıyla dinleyicileriyle buluşacak. Geleneksel eserlerin yanı sıra kendi bestelerini de seslendirecek olan ikili, doğaçlamalar üzerine kurulu performanslarıyla hayallerindeki müziğe ulaşmayı hedefliyor.


 
Kendi Caz Kubbemiz
  | | | | |

İstanbul Gençlik Caz Orkestrası 14 Nisan`da Nicholas Payton`la aynı sahneyi paylaşacak. Baki Duyarlar ile orkestrayı ve Payton`ı konuştuk.

Bu içerik 2457 defa okunmuştur.

Akbank ve Bahçeşehir Üniversitesi sponsorluğunda kurulan ve ülkemizde Big Band caz müziği konusunda ümit verici adımlar atarak heyecan yaratan İstanbul Gençlik Caz Orkestrası geçen sene verdiği konserlerin ardından 14 Nisan akşamı hedef büyüterek dünyaca ünlü bir caz müzisyeni Nicholas Payton`ı ağırlayacak. Hem orkestra olarak ve hem de orkestrayı heyecanla takip eden bizler için önemli bir tecrübe olaack bu konser öncesi grubun kurucularından ve orkestra şefi sevgili Baki Duyarlar ile özel bir söyleşi gerçekleştirdik.


Baki Duyarlar: "Genç

arkadaşlarımın Nicholas

Payton gibi usta bir caz adamı

ile müziği anlama konusunu

pekiştirme ve kendilerini

deneme fırsatları olacak."

Cazkolik: Baki Bey merhaba, merakla 14 Nisan konserini beklerken Cazkolik olarak sizinle son zamanlarda heyecan verici bulduğumuz Gençlik Caz Orkestrası`nı konuşmak, nasıl doğduğunu sizden öğrenmek istiyoruz!

Baki Duyarlar: Bu oluşum uzun süredir olgunlaşmasını beklediğimiz bir projeydi. Başta iki üç dostumla birlikte; şöyle bir orkestra olsa ne güzel olur, ne iyi müzisyenler yetişebilir diye konuştuğumuz, sohbetlerimizin arasında hep keşke diye andığımız bir konuydu. Doğru zaman geldiğinde bunu olgunlaştırdık ve hayata taşıdık. Daha başlangıç seviyesinde ama şu anda bile heyecan verici bir oluşum.

Cazkolik: Çok iyi bir başlangıç oldu, peki, Big Band`ler dünyada sponsor desteği olmadan ayakta kalamıyor Akbank ve Bahçeşehir Üniversitesi`nin kurumsal desteğini nasıl yorumlamalı? Kurumların desteğini daha etkili kullanmak ve bu desteği farklı projeler için de ikna etmek mümkün mü?

Baki Duyarlar: Big Band`lerin sponsorsuz olarak hayatta kalması çok zor, bu doğru, özellikle eğitim kısmı baskın olan orkestraların hayatta kalabilmesi neredeyse imkansız. Bu sebepten dolayı orkestra olarak Akbank, Akbank Sanat ve Bahçeşehir Üniversitesi’ne her zaman teşekkür edeceğiz. Böyle bir orkestradan çıkacak geleceğin caz solistleri, ileride Türk caz müziğine şekil verecekler, böylece iyi caz dinleyicisi de bu kurumları saygıyla anacak.

Cazkolik: Orkestranın yapısı nasıl? Müzisyenler kimler ve nasıl bir araya geldiniz?

Baki Duyarlar: Orkestranın yapısı tipik bir Big Band, yani 17 kişilik bir orkestra. 4 trompet, 4 trombon, 5 saksofon, piyano, kontrabas, gitar ve davul. Orkestrayı oluşturmak için bir giriş sınavı tarihi belirlenip ilan edildi. Ben ve birçok arkadaşım sosyal medyadan haber saldık, konservatuarlara haber bıraktık ve neticede 43 genç müzisyen / öğrenci başvurdu ve elemeleri geçen 17 gençle orkestra kurulmuş oldu. Şu andaki grup konservatuvarlılar, müzik bölümünde okuyanlar, kendi kendini yetiştirenler ve kısa bir süre önce profesyonel hayata girmiş olan genç müzisyenlerden oluşuyor, sosyal ve müzikal olarak büyük bir uyum içindeler. Müzik böyle birleştirici bir şey.

Cazkolik: Orkestranın içinden small gruplar da farklı projeler için çalışmaya başladı sanırım, caz ortamını besleyen bu küçük oluşumlara siz nasıl bakıyorsunuz?

Baki Duyarlar: Büyük orkestralardan yetişen solistler her zaman çok kaliteli olmuşlardır. Geçmişte ve günümüzde dinlediğimiz bir çok iyi solist, genç yaşlarında muhakkak bir büyük orkestrada çalarak da tecrübelenmiştir. Küçük gruplar ise klasik batı müziğindeki oda orkestralarına benzer, başka bir disiplindir. Genç arkadaşlarımın her iki ekolüde tecrübe etmeleri için elimden geleni yapıyorum.

Cazkolik: Bu noktada kişisel bir projeksiyon almak istiyoruz; Elinizde doğan ve büyüyen bu projeye dair gelecek öngörüleri ve hedefleriniz neler?

Baki Duyarlar: Benim için en baştaki hedef kalıcı, sürekli olmasıdır. Bunun için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. 17 kişi ile hareket etmenin zorluğunu bir kenara bırakın, mesela prova yeri sorunu yaşıyoruz. Madem her şey bir hayal ile başladı, hâlâ hayal etmekten alamıyorum kendimi. Keşke bu oluşum kendi binasına, en azından kendi prova mekanına sahip olsa ve kimbilir eğer bu hayali mekan aynı zamanda konser salonu olarak da kullanılabilir olsa. Böylelikle genç caz müzisyenleri yetiştiren İstanbul Gençlik Caz Orkestrası bir vakıfa dönüşse ve kalıcı olsa. Ne güzel olurdu!

Konserin dünyaca ünlü bir konuğu var; Nicholas Payton, İstanbul Gençlik Caz Orkestrası ile birlikte çalacak.

Cazkolik: 14 Nisan konserine gelirsek: Nicholas Payton oldukça etkileyici ve kendisi de big bandlerde çok çalmış, yetişmiş bir isim, bu fikir nasıl doğdu ve Payton ismi nasıl gündeme geldi?

Baki duyarlar: Nicholas Payton hem Big Band`lerde çalmış, hem de kendi Big Band`ine sahip müthiş bir müzisyen. Bütün orkestra elamanları böyle usta bir müzisyenle aynı sahnede olacak olmanın heyecanını yaşıyor. Usta yerli ve yabancı caz müzisyenleri ile İstanbul Gençlik Caz Orkestrası`nı bir araya getirmek en baştan beri bu oluşumun misyonlarından biri. En başta bu projeyi hayal ederken aynı rüyayı benimle paylaşan ve projenin katelizatörü olan kişinin fikridir Nicholas Payton. Yani bir rüyamız daha gerçekleşiyor.

Cazkolik: Payton ile tek konserlik bir çalışma mı olacak? Daha uzun vadeli hedefler var mı? Ya da benzer isimlerle böyle düşünceler süreklilik kazanacak mı?

Baki Duyarlar: Nicholas Payton ile bir seferlik bir araya geliyoruz ancak Türkiye`den ve yurtdışından bir çok yetkin müzisyenle farklı projelerde orkestramızın bir araya gelmesini arzuluyor ve değişik planlar yapıyoruz. Bu tip planların süreklilik kazanması da çok önemli. Mesela orkestramızın ülkemizdeki caz festivallerinde yer alması ve yurtdışındaki festivallere gönderilmesi müthiş tecrübe kazandırıcı atılımlar olur.

Cazkolik: Payton ile konser repertuvarı nasıl olacak? ve bağlantılı olarak orkestra müzisyenleri için de heyecan verici olacağını tahmin ettiğimiz bu çalışma müzisyenlere deneyim olarak neler kazandırır?

Baki duyarlar: Repertuarı elimiz de var olan Big Band parçalarını, yeni eserler satın alarak destekleyip Payton`a bir liste halinde gönderdik, açıkçası repertuarımızdaki eserleri etkileyici buldu. Oradan parçalar seçtikten sonra kendi beste ve arajmanlarını orkestramızın alt yapısı ile çalmak üzere bize parçalar gönderdi. 14 Nisan konserimiz böyle bir repertuardan oluşacak. Genç arkadaşlarımın hepsi çok iyi nota okuyan genç müzisyenler, netice itibari ile en başta yaptığımız seçmeler çokça nota deşifre etmek üzerineydi ancak notayı okumak ile kağıtta yazan müziği anlamak aynı şey değildir, işte bu noktada benim genç arkadaşlarıma büyük katkım oluyor. Şimdi Nicholas Payton gibi usta bir caz adamı ile müziği anlama konusunu pekiştirme ve kendilerini deneme fırsatları oluyor. Bence bu son derece önemli bir nokta çünkü sonuçta akademik ortamda bile, sanat usta çırak ilişkisi ile öğrenilen bir şey.

Cazkolik: Orkestranın Türkiye`de, özellikle üniversitelerde geniş bir turne imkanı olduğunu sanıyoruz, yakında böyle haberler yapacak mıyız?

Baki Duyarlar: Evet yaz döneminde Türkiye`deki birçok üniversitede festivaller, konser oluyor. Ama henüz orkestramız için böyle bir teklif yok ne yazık ki.

Cazkolik: Bahçeşehir`deki caz eğitimi kısa sürede ve Baki Duyarlar`ın vizyonu sayesinde önemli bir kazanım sağladı, bu eğitim altyapısı daha ne sürprizler yapabilir? Başka orkestralar, solist-virtüözite kazanımları, yarışmalar, başka neler olabilir?

Baki Duyarlar: Bahçeşehir Üniversitesi’nde benimle birlikte ders veren eğitimci meslektaşlarım ile beklentimiz, bölümümüzün lisans ve yüksek lisan bölümlerine dönüşmesidir. Şimdiki sertifika bölümünde bile belirli bir seviyenin üstünde bir eğitim var. O bölümden çıkıp hayatını müzikle kazanmak isteyen birçok öğrenci var. Bölümümüz de vokalist öğrencilerimizin sayısını düşününce bölümden bir koro çıkmaması tuhaf olur sanırım. Bunun alt yapısını oluşturmak için bir takım konuşmalar yapıyorum ama şimdilik pek fazla yol alamadık.

Cazkolik: Son bir soru Baki Duyarlar`ın yeni albümü üzerine olsun, yeni bir albüm kaydettiğini biliyoruz, ne durumda? Ne zaman yayınlanacak? neler dineyeceğiz?

Baki Duyarlar: Albümün adı Time Of Spring ve bütün kış baharın gelmesini bekledi. Yani şimdi yayınlamanın tam zamanı, kartonet çalışması bitmek üzere. Çok yakında dükkanlarda bulunabilir sanırım. Albümde benim ile bereber Janek Gwizdala bas, Justin Vasques alto saksofon, Louie Palmer davul çaldı. Albümdeki bütün besteler bana ait. İlk üç albümüm olan Overseas, Colors ve Kemenjazz üçlemesinin dışında bir müzik bu sefer. Tek başına ayaklarının üstünde duran yekpare bir müzik.

Cazkolik.com / 10 Nisan 2014, Perşembe

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» Türkiye`nin tek oda müziği festivali Opus Amadeus`daki konseri sonrası Arpist Çağatay Akyol ile Leyla Diana özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » 21. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart`ta başlıyor... » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali`nin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » 23. Akbank Caz Festivali`nin tüm haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Özel dosyada yayında. » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » Bu yaz, 20. İstanbul Caz Festivali`nde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » Bu yaz 20. yılında İstanbul Caz Festivali ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 22. Akbank Caz Festivali 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor... » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali`nde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » Türkiye`nin cazla randevusu olan 18. İstanbul Caz Festivali bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Uluslararası Ankara Caz Festivali başlıyor. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » Barron gibi üst sınıf yaratıcılığa ve virtüöziteye sahip müzisyenlerden defalarca aynı parçaları dinleseniz bile o aslında sizi hep yeni bir yorumla tanıştırır. » 8. Alanya Caz Günleri başlıyor... » Akbank Caz Festivali 20 yaşında... » Tonny Bennett’i Ömür Göksel’e sorduk... » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Cenk Akyol, McLaughlin’i yazdı... » Mayıs’ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC’s Club’da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR’de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey’de, Yellow Jackets JC’s’de » Bas tanrısı Regie Workman Babylon’da... » Terje Rypdal bu gece Aya İrini’de » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali programı açıklandı... » "Unforgettable" George Benson... » 13 Temmuz?da bir caz zirvesi... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis?te... » Festivalin Nardis ayağı başlıyor... » Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk!... » Carlos Santana geliyor demişken! » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp