Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.

Festivalin ana ekseni caz ama müziğin hemen her rengine açığız...

Feridun Ertaşkan

Fotograflar: Arşivden
Yayın Tarihi: 24 03 2017
Bu içerik 15773 defa gösterildi.

Türkiye`nin yeni festivali; Zorlu PSM Caz Festivali

Türkiye ne harika bir ülke... Binbir sıkıntıyla uğraştığımız bir dönemde bir anda bir haber gelir, Türkiye`nin yeni bir caz festivali vardır... Zorlu PSM Caz Festivali her bakımdan gelecek için güzel müjdeler vaadediyor. Öncelikle, arkasında Zorlu gibi büyük bir markanın olması müzikseverler açısından en önemli güvence. Bu festivali Türkiye müzik hayatının geleceğinde yeralacak bir kurumsal oluşum olarak görmek heyecan verici. Zorlu PSM açılmasının üstünden çok zaman geçmemesine rağmen kısa sürede müzik ve eğlence hayatının en önemli aktörleri arasında yerini aldı. Her sezon, her ay başı `Zorlu`da ne var` sorusu klasikleşen bir cümle oldu. Üstelik, kendi salonları olan bir festival konforundan sözediyoruz. Mayıs ayında gerçekleşecek ilk festival ve ilk heyecanı Zorlu PSM ve festivalin direktörü, kendisi de bir müzik insanı olan Murat Abbas`a sorduk, sağolsun zaman ayırda ve gelecekte özel bir anısı olacağına inandığımız bu söyleşi ortaya çıktı. Söyleşide hem aklımıza takılan, hem cazseverlerin merak ettiği tüm ayrıntıları öğrenmeye çalıştık ve Murat bey de içtenlikle tüm soruları cevapladı. Bundan sonra mayıs ayını artık Zorlu PSM Caz Festivali`ne rezerve ettik. Temmuz ve ekim aylarının nasıl sahipleri varsa mayıs ayının da adresi belli. Şehrin, Türkiye`nin yeni festivaline hoşgeldin diyoruz, konserleri bol olsun, salonları dolup taşsın, biletler günler öncesi tükensin, talepler ek konserlere dönüşsün istiyoruz. Yeni caz festivalimiz hayırlı olsun...

Cazkolik.com


Soul ve blues müziğin dünyaca ünlü starı Beth Hart Türkiye`ye ilk kez geliyor.

Murat Abbas: Türkiye caz sahnesine iyi bir alternatif olacağımızı düşünüyorum...

Zorlu PSM Caz Festivali konserleri
03 Mayıs: Gaye Su Akyol
03 Mayıs: Michel Camilo & Tomatito
04 Mayıs: Esra Kayıkçı
04 Mayıs: Esmerine
05 Mayıs: Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu
05 Mayıs: Brazzaville
06 Mayıs: Pantha du Prince
07 Mayıs: Anadolunun Kayıp Şarkıları
08 Mayıs: Okay Temiz Oriental Wind
09 Mayıs: Gülün-Allulli-De Raymondi
10 Mayıs: Beth Hart
10 Mayıs: Stephan Micus
11 Mayıs: Redd
11 Mayıs: Önder Focan & Şallıel Bros. "Fukbook"
12 Mayıs: Chick Corea Trio w/Brian Blade, Eddie Gomez

Feridun Ertaşkan: Murat Bey merhaba, yeni bir caz festivalinin ilk söyleşisini yapıyoruz, zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Türkiye müzik ve eğlence dünyası için özel günler olacak ik festival ve ilk konserler. Zorlu PSM açıldığı günden itibaren benim de içinde olduğum cazseverlerin en sık gittiği, modern salonları, farklı müzik ve kültürel eğlence içerikleriyle İstanbul`a, Türkiye`ye tam anlamıyla damgasını vurdu. Daha ilk günlerde buraya caz festivali yakışır diye düşünmüştüm ki sezon başı basın toplantısında müjdeyi verdiniz, caz festivali fikri nasıl gelişti, Zorlu PSM olarak bir festival başlatmaya nasıl karar verildi?

Murat Abbas: Zorlu PSM olarak gerçekleştirdiğimiz her etkinlik, hayata geçirdiğimiz her projede İstanbul’un kültür-sanat hayatına değer katmak hedefiyle çalışıyoruz. Avrupa’nın en büyük ve en donanımlı performans sanatları merkezlerinden biriyiz. Sanatın her dalına kucak açıyor ve sadece İstanbul için değil tüm Türkiye için, sanat adına önemli işlere imza atmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda cazdan, Latin müziğine, elektronik poptan, otantik müziğe ve çöl blues’undan funk rock’a, farklı müzik tarzlarına örnek teşkil edecek pek çok sanatçı ve gruba da kapılarımızı açıyoruz. Geçtiğimiz dönemde de birçok farklı janrdan ve türden olduğu gibi Meredith Monk, Stacey Kent, Madeleine Peyroux, Victor Wooten gibi caz müziğinin birçok önemli ismini sahnelerimizde ağırladık. Açıldığımız günden beri ise hayalimiz, hep kendi caz festivalimizi hayata geçirebilmekti. Bugüne kadar edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeler bizi bu konuya her geçen gün biraz daha da yakınlaştırdı. Şu an bunun için en doğru zaman olduğunu düşünüyoruz ve bu bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor.


Cazseverler festivalde dünya ve Türkiye caz sahnesinin sevilen isimlerini dinleme imkanı bulacak


Feridun Ertaşkan: Zorlu PSM olarak kısa zamanda büyük bir tecrübe birikimine sahip oldunuz, sezon başı basın toplantısında festival müjdesini verirken festivale ismini verecek sponsor arayışının da sürdüğünü söylemiştiniz, bu konuda bir gelişme oldu mu?

Murat Abbas: Festivalimizin ilk senesi, ülkenin içinde bulunduğu koşullar sebebiyle de sponsorsuz gerçekleştirilecek. Tek istisnamız sene içindeki kimi caz konserlerimizin sponsoru olan Garanti Caz Yeşili’nin programdaki Chick Korea Trio’nun da sponsoru olması.

Feridun Ertaşkan: Peki, İstanbul`un iki büyük caz festivali var malum; İstanbul Caz Festivali ve Akbank Caz Festivali ki bu festivallerin konserlerine mekan sahipliği de yapıyorsunuz, Zorlu Caz Festivali ülkenin üçüncü büyük festivali olmaya aday, köklü diğer iki festivale bakarak mukayese ettiğiniz neler oldu?

Murat Abbas: İstanbul Caz Festivali de Akbank Caz Festivali de çok köklü ve şehrin kültürel ve sosyal yaşantısına çok büyük değer katan festivaller. Biz de Zorlu PSM olarak, 3- 12 Mayıs tarihleri arasında PSM Caz Festivali’nin ilkini gerçekleştirerek, şehrin kültür sanat hayatına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz. Diğer festivallerde olduğu gibi odak noktamız caz olacak tabii; ama caz çatısı altında blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock gibi farklı müzik türlerini de müzikseverlerle buluşturmak için çok çalışıyoruz. Bana göre Zorlu PSM Caz Festivali’nin diğer caz festivallerine göre en büyük farkı ise festivalin tek bir mekanda ve farklı sahnelerde gerçekleşecek olması. Tabii konserlerin yanı sıra düzenleyeceğimiz konsept partiler, paneller, workshoplar, ücretsiz etkinlikler, film ve belgesel gösterileri ile de Türkiye caz sahnesine iyi bir alternatif olacağımızı düşünüyorum.

Türkiyeli cazseverin en sevdiği isimlerin başında gelen Jan Garbarek festivali Trilok Gurtu ile gelecek.

Feridun Ertaşkan: Söylediğiniz gibi festival farklı türlere ve eğiiimlere açık bir programa sahip ama üst çatının caz olduğu belirgin, blues`dan elektronik müziğe, cazdan funk`a, poptan rock`a 10 konser var, bu geniş yelpaze için konser sayısı az değil mi? Sonradan duyuracağınız yeni konserler olacak mı?

Murat Abbas: Sanatın her dalını ağırlayan, birçok farklı tarzda etkinliğe açık bir kültür merkezi olarak birçok farklı tarzı barındıran geniş yelpazeli bir festival oluşturmaya çalıştık. Bu doğrultuda, açıkladığımız programa yeni konserler eklenmeye devam ediyor ve edecek. Örneğin; geçtiğimiz günlerde festivalin renkliliğini vurgulayan isimler arasına, minimalist klasik müzik ve post rock’ı başarıyla harmanlayan Kanadalı grup Esmerine; Alman müzisyen, prodüktör ve konsept sanatçı Pantha du Prince, uzun dostluklarının sonucunda çok kültürlü bir projeye imza atan üçlü Gülün / Alluli / De Raymondi ve ülkemizde büyük hayran kitlesi bulunan Amerikalı indie / chamber pop ve bossa nova grubu Brazzaville eklendi. Festival kapsamında eklenecek başka konserler de mutlaka olacak.

Feridun Ertaşkan: Bu güzel haber, peki, Zorlu PSM Caz Festivali`nin geleceğine dair cazseveri, müzikseveri heyecanlandıracak projeler var mı?

Murat Abbas: Sizin de yakından takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz yıl ve aylarda Chris Botti, Stacey Kent, Madeleine Peyroux, Mike Stern, Victor Wooten, Meredith Monk gibi önemli yabancı isimler Zorlu PSM’nin farklı salonlarında sahne aldı. Şimdi önümüzde 18 Nisan’da Dianne Reeves var. Mayıs’taki Caz Festivali’miz sonrasında da sene sonuna kadar önemli yabancı ve yerli isimler sahne almaya devam edecek. Bir sonraki sene Zorlu PSM programının her anlamda daha da kalabalıklaşacağını, zenginleşeceğini söyleyebilirim. Klasikleşen isimler dışında zihin açıcı, yenilikçi projelere de sahnelerimizde daha fazla yer vermeye başlayacağız.


Montreux Caz Festivali`ni örnek alıyoruz, pürist bir festival olmayacağız...


Feridun Ertaşkan: Şu soruyu sormadan geçemeyiz, okurumuzdan talepler geldi bile, funk, elektronik vb. türler OK ama caz festivaline pop-rock konseri dahil etme ihtiyacını neden hissettiniz?

Murat Abbas: Zorlu PSM Caz Festivali’nin kendisine örnek aldığı model Montreux Caz Festivali. Dolayısıyla “pürist” bir caz festivali olmayacağız. Geçtiğimiz sene Montreux programında geçtim pop, rock ismini Slayer gibi çok sert müzik yapan bir thrash metal programı bile programdaydı. Dolayısıyla bizim de programımızda sadece caz isimleri yer almayacak. Ana eksenimiz caz olsa da müziğin hemen her rengine festivalimizde yer vermek istiyoruz.

Feridun Ertaşkan: Festivalde paneller, workshoplar olacağı duyuruldu, bu etkinlikler neler belirlendi mi?

Murat Abbas: Festivalin yan etkinliklerini henüz tamamlayamadık. 27 Mart haftası o programı da açıklayacağız. Birbirinden heyecan verici film ve belgeseller, ücretsiz konserler, atölye ve paneller müzik programımıza bambaşka bir renk katacak.

Feridun Ertaşkan: Son iki yıl Türkiye ve İstanbul için zorlu bir dönem oldu, yaşanan olumsuzluklar önce eğlence hayatını etkiledi ama Zorlu PSM olarak daha güvenlikli olmanız yurtdışından sanatçıları konser vermeye ikna etmenizde etkili oldu mu? Ya da böyle sorunlar yaşadınız mı?

Murat Abbas: Eğlence sektörü, ne yazık ki yaşanan olumsuz olaylardan en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Sanatçı tarafından değerlendirdiğimizde de bu dönemde turne programına Türkiye’yi dahil etmek istemeyenler oluyor. Konserler, etkinlikler erteleniyor ya da iptal ediliyor. Bu durumda sektörün oyuncuları da program içeriği oluştururken zorlanıyor, çok daha küçük bir havuzdan sanatçı seçmek durumunda kalıyor. Diğer taraftan, her şeye rağmen bu dönemde insanlar, kültür-sanat ile daha yoğun ilişki kurmak istiyor; sevdikleri kişilerle bir araya gelme ihtiyacı artıyor.

Bizler de sanatın birleştirici ve ruhu besleyici gücünden faydalanmak üzere elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Aynı şekilde bazı sanatçılar da bu çabamıza ortak oluyor. Kısa süre önce Türkiye’ye büyük bir heyecanla gelen ve muhteşem bir konser veren Crippled Black Phoenix gibi örnekler verebilirim. Paylaştıkları sosyal medya mesajı hepimiz için sevindirici ve bir o kadar da duygusaldı. Benzer bir şekilde, geçtiğimiz yaz sahnemizi onurlandıran Patti Smith ve Joss Stone’un konserleri ve seyircilere verdikleri mesajlar da çok ümit vericiydi.

Bununla birlikte biz Zorlu PSM olarak, yaşanan olumsuzlukların hemen ertesinde gerçekçi bir yaklaşımı benimsemeye gayret ettik ve hızlı proaktif bir adım attık. Henüz bize iptal istekleri ya da talepleri gelmeden, yurtdışında çalıştığımız tüm organizatör firmaları ve iletişimde olduğumuz karar mekanizmaları için bir mektup hazırladık. Bu mektupta, Türkiye’de yapılmaya çalışılan bu girişimin başarısız olduğunu, hayatın normale döndüğünü, Zorlu PSM’nin ileri teknoloji altyapısı, yüksek güvenlik önlemleri ile Türkiye seyircisinin bilet almaya ve kültür sanat aktivitelerine katılmaya devam etiğini anlattık. Bundan sonra bize gelen sorular azaldı. Bilgilendirme önden yapıldığı için faydalı bir hamle olduğunu düşünüyorum.

Feridun Ertaşkan: Gelecek seneler için genç caz müzisyerlerine konser imkanı veya beste, performans, afiş, fotoğraf yarışmaları vs. gibi kapsayıcı etkinlikler düşünüyor musunuz?

Murat Abbas: Bu sene ücretsiz konserlerimizde genç caz müzisyenlerine sahne imkanı tanıyacağız. Yarışma için geç kalmış olsak da poster ve fotoğraf sergi alanlarımız olacak.

Feridun Ertaşkan

Cazkolik.com / 24 Mart 2017, Cuma

Kaydet

Kaydet

Kaydet

 

Kaydet

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet


Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Konserin Ardından: Aranan Türk cazı bulundu mu?
Festival Günlüğü: Festivalin en coşkulu konseriydi desek karşı çıkan olur mu?
Hakan Akoğlu Röportajı: Jorge Pardo, Carles Benavent, Levent Yüksel, Cenk Erdoğan ve İsmail Tunçbilek Paco DeLucia için konuştu.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Cazkolik Röportajı: Bu yıl ilk kez gerçekleşecek Zorlu PSM Caz Festivali`ni festivalin direktörü Murat Abbas`la konuştuk. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Sadece caz değil, pop, R&B, Soul ve Rock; kısaca müzik dünyasına uzun yıllar yön veren iki Türk Ertegün Kardeşler`i gerçekte ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp