Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Baba Zula & Murat Meriç

Mekan: Uniq İstanbul, Glass Room, Huzur Mh., Maslak Ayazağa Cd. No:4, Tel: 0 212 286 0391
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Şehrine yeni etkinlik salonu Glass Room Uniq Hall`de kasım ayında faaliyetine başladı. Konser ve tiyatro etkinlikleriyle adından sözettirecek Glass Room`da bu akşam Baba Zula ve Murat Meriç`i dinlemek mümkün.


Ediz Hafızoğlu Nazdrave 13

Mekan: Hiçhane, Konya
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Cazdan rock n roll`a, deneysel müzikten Balkan müziğine birbirinden farklı tarzlarda çalışan Ediz Hafızoğlu geçtiğimiz ay `Nazdrave` 13 albüm lansman konserini Zorlu PSM Studio`da yapmıştı. Hafızoğlu `Nazdrave` 13 kapsamında June Pub Ankara`da, Hiçhane Konya`da ve Peyote Eskişehir`de dinleyiciyle buluşacak.

 


XXF Very Very French Festival: Amadou & Mariam

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : U2, Blur, Coldplay ve David Gilmour gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Malili Afro-blues ikilisi Amadou & Mariam, XXF Very Very French Festival kapsamında Renault ana partnerliğinde, 23 Kasım Perşembe günü saat 21.30`da Babylon`da. Bugüne kadar sekiz albüm kaydeden ikili, görme engellerine rağmen müzikle tüm engelleri yıkıyor. "Welcome To Mali" ile 52. Grammy Ödülleri`nde "En İyi Çağdaş Dünya Müzik Albümü" ödülüne aday gösterilen Amadou & Mariam, 2009 Nobel Barış Ödülleri`nde ve 2010 FIFA Dünya Kupası`nın açılış töreninde performans sergiledi.


Lisa Ekhdal Konseri

Mekan: İş Sanat Konser Salonu, İş Kuleleri, 4. Levent
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : İş Sanat`ta caz serisi, İskandinavya`nın büyülü seslerinden Lisa Ekdahl ile başlıyor. 1971 yılında Stockholm`de dünyaya gelen sanatçı, İsveçli caz üçlüsü ``The Peter Nordahl Trio`` ile küçük caz kulüplerinde şarkı söylemeye başladı. Henüz 22 yaşındayken çıkardığı ilk solo albümü "Lisa Ekdahl" ile dört kere platin satış rakamlarına ulaşan ve üç dalda Grammy Ödülü`ne layık görülen sanatçı, 1994 tarihli hiti "Vem Vet" ile üne kavuştu. Ekdahl, İsveççe kaydettiği ilk üç albümünün ardından üç başarılı İngilizce albümle dünyaya açıldı. 2001 yılında çıkardığı 6. albümü ``Lisa Ekdahl Sings Salvador Poe`` ile bossa nova janrına yönelen şarkıcı, Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde çok beğenildi ve altın satış rakamlarına ulaştı. Bossa nova tarzını kırılgan ve çocuksu sesiyle harmanlayan Ekdahl 2016 yılında Famna Jorden isimli albümünü hayranlarıyla buluşturdu.


Funda Sezer Band

Sanatçı: Funda Sezer (v), Baki Duyarlar (p), Kağan Yıldız (b), Berke Özgümüş (d)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü`nden mezun olan Funda Sezer, müzik aşkını uzun yıllar korolarda söyleyerek, çeşitli projelerde yer alarak ve kendi projelerini üreterek yaşattı. Donovon Mixon ve Randy Esen`den uzun yıllar dersler aldı. Daha önce Fundolatino ve Fundo`s Swings projeleriyle çeşitli mekanlarda sahne alan Funda Sezer, bu gece sizlere hem caz standartlarından hem de bossa novalardan oluşan bir program sunacak.


 
Cenk Erdem
 

Duygularıyla ve aşkla Seyyal Taner

 5100 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Duygularıyla hareket ettiği, enerjisini güzelliklerden aldığı o kadar belli ki. Tıpkı o nefis şarkısındaki gibi, dilleri şiir, muhabbeti hayat dolu. Seyyal Taner demek aşk ve enerji demek. Etnik rock, dans ve cesaret demek. Leopar demek, panter demek. Gökkuşağının tüm renkleri, sahneler, ışık ve dans demek. Duygu tonu yüksek şiire vurgun seçtiği şarkılarda, duygularıyla yaşıyor. Ne güzel bana, uçuyorum muhabbetine erdiğimden. 

Cenk Erdem


Cenk Erdem: ’Son Verdim Kalbimin İşine’, ‘Naciye’, ‘Leyla’ ve daha bir sürü meşhur şarkınız arasında bir pop rock yıldızı olarak son yıllarda konserlerinizde en coşku veren şarkınız sizce hangisi?

Seyyal Taner: Tabii ki `Naciye` ama bir o kadar da `Şiirimin Dili`. Beni yükselten, duygularımı ve toplumun duygularını çok ciddi tetikleyen iki parçadır.

Cenk Erdem: 90’lar popunun en büyüklerinden ‘Alladı Pulladı’ albümü güçlü bir albümdü çünkü o sazlar ve etnik rock duygusu popun içine nefis yerleşmişti; size en çok etnik rock yakışıyor gibi geliyor, ne dersiniz?

Seyyal Taner: Tabii `Alladı Pulladı` güçlü, etnik rock duygusunu elde etsin diye sevgili müzisyen arkadaşlarımla 1.5 sene kadar stüdyoda yatıp kalktık. Benim karakterimle doğru orantılı. Etnik müziğin o yıllarda çok çok çok ötesinde, dünyayı etkileyeceğini bilerek bu çalışmayı yapmıştık. Dolayısıyla, güzel ve benim karakterime çok uygun bir çalışma oldu. 

Cenk Erdem: O albümde, ‘Şiirimin Dili’ şarkınızda sözler içine işliyor insanın; Ömer Çakmakçı’nın şiirinde siz en çok hangi kısma vurulmuştunuz?

Seyyal Taner: Şiirimin dili sevgili Kemal Boran`ın bestesi, Ömer Civano Çakmakçı`nın sözleri. Beni çok etkileyen bir şarkıydı. İlk dinlediğim andan itibaren çok sevdim, çok heyecanlandım. Özellikle de `Elleri bağlı mıyam, dil bilmez dağlı mıyam?` kısmı beni çok etkilemiştir.

Cenk Erdem: Sizin bir yandan dans müziği için sıradışı bir duruşunuz ve enerjiniz hep oldu; gazinolara çıktığınız o ilk dönemlerdeki leopar bitmeyen enerjisini nelerden alıyor?

Seyyal Taner: Dans eden insanda enerji vardır zaten. Dolayısıyla benim içimdeki enerjiden çıkan bir desen o leopar. Leopar benimle çok özdeşleşmiş birşey. Türkiye`de herhalde sahnelerde leoparı giyen ilk benim sanıyorum. Dolayısıyla, kedi türünden bütün hayvanlar benimle alakalıdır diye düşünüyorum. (Gülüyor) Bir kedilik var yani bende.

Cenk Erdem: `Son Verdim Kalbimin İşine’ diyorsunuz ama aşkın peşine düşen ve aşka aşık bir yanınız var; kalbin işine hiç son verilmesin değil mi?

Seyyal Taner: Ya daha o yaşta kalbin işine son verilir mi allah aşkına? O yüzden zaten hemen akabindeki şarkıda `Kalbimi Affettim` diye yazmıştı sevgili Ülkü Aker. Yani, çok küçüktüm bu şarkının sözlerini söylerken. Aaa insan aşktan vazgeçebilir mi? Kalbin işine son verilir mi hiç? Asla. Asla, hiç kimse kalbinin işine son veremez. Son verilmez. Son yoktur. Kalp attığı müddetçe aşk da var, sevgi de var, enerji de var, hayat da var, yaşam da var. Özellikle de aşk var.

Cenk Erdem: Şu küçük yaşlarda ailenizden gizli katıldığınız güzellik yarışması öyküsünden eğlenceli neler hatırlıyorsunuz?

Seyyal Taner: Yaşımın küçük olduğu için birincilik değil ikincilik verildi. Dolayısıyla çok üzülmüştüm. Belim incecik, vücudum düzgündü. Plaj güzellik yarışması yapılıyordu, bir katılayım dedim. Hakikaten çok iyi oldu ama yaşımın küçüklüğünden dolayı derece yüzünden üzülmüştüm. Valla komik değil ya, komik olan birşey yoktu. Eğlenceli birşey yoktu. Eğlenceli olan şu, herkes çok şık, çok güzel bilmem ne, ablalarımın yanında ben işte endam sergiliyorum orada. Aşırı bir heyecan vardı, hepsi o. 

Cenk Erdem: Sıradışı ve cesur duruşunuza gay profil ayrıca bayılıyor; ilk gay ikonlarımızdan biri olarak pop tarihimizde sizin en cesur bulduğunuz isimler kimler?

Seyyal Taner: Valla bu ilk gay ikonlarımızdan biri falan diyorsunuz ya, bence, ilk gay ikonu zaten benim. Benden önce kim vardı bilmiyorum ama pop olmasa da tabii ki en cesur Zeki Müren, Bülent Ersoy var. Pop olmamak şartıyla ben mesela Selda Bağcan diyebilirim. 

Cenk Erdem: Diva Bülent Ersoy ile çok muhabbetliymişsiniz vaktinde, efsane kariyeriniz boyunca ünlü isimler arasında arkadaşlığını en içten bulduğunuz kimler oldu?

Seyyal Taner: Bülent`in bendeki yeri çok özeldir. Çok severim, çok değerlidir. Kariyerim boyunca da bütün arkadaşlarımla son derece iyi ve nazik ilişkiler içinde olduk. Tabii ki dostluklar ayrı bir durumdur. Dolayısıyla yani arkadaşlıklar çok fazla ama dostluğumu hâlâ sürdürdüğüm sevgili Selda Bağcan var, Halil Ergün var. Bunlar.

Cenk Erdem: O Bodrum’a aşık olup gittiğiniz dönemleri biliyorum; belki o aşk geride kaldı ama Bodrum aşkınız nasıl gidiyor?

Seyyal Taner: Bodrum`a aşık olmak, Bodrum`da aşk yaşamak... Bodrum demek aşk demek, bütün bunlar zaten biliniyor. Bodrum`un kendisi aşk. Bodrum`a aşksız gelen aşkı bulur, aşkla gelen başka aşk bulur. (gülüyor) Bodrum eşittir aşk.

Cenk Erdem: Boğaziçi Üniversitesi Retro Şenliği`nde sahneye çıktığınızda sizi izleyen ve coşan binlerce kişinin arasındaydım, o gece sizce de büyülü değil miydi?

Seyyal Taner: Hakikaten çok coşkulu, değerli ve büyülüydü. İnanılmaz bir seyirci vardı. Titrettiler beni, galiba ben de onları titrettim. Çok güzel bir gün ve iyi bir organizasyondu. Tekrarını diliyorum, teşekkür ediyorum.

Cenk Erdem: O gece arkanızdaki ekranda gökkuşağı bayrağı dalgalanırken, ne güzel “Hepimiz bütün bu renklerin içindeyiz,” diyordunuz, toplum olarak pek yan yana olamıyoruz ama artık değil mi?

Seyyal Taner: Geçer geçer, bunlar da geçer. Herşey geçer. Herşey geçer, değişir. Değişmeyen tek şey değişimin kendisi. Herşey düzelir, herşey geçer, herşey bir gün anlaşılır, herşey değerini bulur. Hepimiz bu gökkuşağının renklerinin altındayız ve içindeyiz diyorum, tekrar ediyorum, istediğimiz kadar yan yana olmayalım, istediğimiz kadar yan yana olamıyoruz gibi durumlar olsun hepimiz aynı geminin içindeyiz ve hepimiz o gökkuşağının altındayız. 

Cenk Erdem: 2012 yılında çıkardığınız sözü müziği Kemal Boran’ın ‘Sevda Zindanları’ yine size çok yakışan bir şiir ve şarkıydı; duygu tonu yüksek şiirlere vurgun gibisiniz, öyle mi?

Seyyal Taner: Valla, hayatım boyunca duygularımla yaşadım, yani, mantıkla duygu arasında gidip gelenlerden olamıyorum. Bende duygular hep önde, duygularımın götürdüğü yerlere gidiyorum. Duygularla yaşıyorum, duygularla hareket ediyorum. Duygu, benim yaşam enerjim, dolayısıyla duygu tonu yüksek şiirlere vurgun ifadeni çok sevdim. Hakikaten duygu tonu yüksek şiirlere, müziklere vurgun geldim, vurgun gideceğim. 

Cenk Erdem: Son olarak bir üçlü yayınlamıştınız, o son şarkılarda da yine size yakışan bir dans tonu var değil mi? 

Seyyal Taner: En son üçlü de sevgili Hakan Eren`in firması Ossi Müzik ile bir çalışma yaptık. Dr. Selahattin Erhan`ın sözü müziği. Güzel, değişik bir çalışma. Dans edilebilecek tonda ve renkte bir çalışma oldu. Bir de, çok romantik bir şarkı var içinde. Güzel bir çalışma, hani, günün değerleri üzerinden bakıldığı zaman iyi bir müzik alt yapısı var fakat müzik sektörü artık bizim bildiğimiz müzik sektörü değil, dolayısıyla, verilecek cevabı dinleyici veriyor. 
 
Cenk Erdem: Sırada nasıl sürprizleriniz var?

Seyyal Taner: Sürpriz hiç bitmez vallahi, yaşadığımız müddetçe sürpriz var. Şimdi artık, o bu müzik değil, onun bunun istediği gibi de değil. Ben hep zaten kendi isteklerimi ön plana koymuşumdur genelde ama bu sefer hakikaten kalbimden, ruhumdan ne geliyorsa onu yapacağım. İçimden ne geçiyorsa o müziği yapacağım. Gerçek bir `Let`s make a music (hadi müzik yapalım) olsun diyeceğim, yani, müzik yapmış olmak için değil, müzik çalmak, müzik hissetmek için. Müziği müzik olarak duyabilmek için yeni bir çalışma yapmayı düşünüyorum. Yeni besteler olacak. Belki de akustik olur, bilemiyorum. İçinde bizden motifler mutlaka olacaktır, onu biliyorum tabii ki ama güzel, çok güzel birşey çıkacağına emin olduğum hisler içindeyim. 

Cenk Erdem: Muhabbetiniz de tıpkı sizin gibi çok keyifliymiş, teşekkür ederim.

Seyyal Taner: Çok çok mersi röportaj için. Gökkuşağının altında rengarenk bir dünya diliyorum.

Cenk Erdem

Cazkolik.com / 27 Ağustos 2017, Pazar

Kaydet

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı.
Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı.
Cazdan klasiğe, şiirden tiyatroya, modern danstan etnik müziklere yeni bir İş Sanat sezonu daha başlıyor.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi sevgili Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. Buika, Mariza ya da Yasmin Levy dinleyip yazarken Ebru Gündeş ya da Kibariye`nin bu seslerden ne farkı var sorusunu soruyor... » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp