Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Melis Sökmen

Sanatçı: Melis Sökmen (v), Evren Karakul (p), Baran Say (b), Mertcan Bilgin (d).
Mekan: 10 Karaköy, Müeyyedzade Mah., Kemeraltı Cd. No:10, 34425 Karaköy İstanbul Tel: 0 212 703 3333
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Melis Sökmen şarkılarıyla bu akşam 10 Karaköy sahnesinde olacak.


İpek Dinç Yüce Quintet

Sanatçı: İpek Dinç Yüce (vo), Yahya Dai (ts), Kaan Bıyıkoğlu (p), Volkan Hürsever (b), Kerem Yüce (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : İÜ Kimya Mühendisliği bölümü mezunu İpek Dinç Yüce, 2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müzik yaşamına adım attı. 2006’da Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında finale kaldı, İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışmasını kazandı. Festival kapsamında konser verdi. 2009 Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında gösterdiği başarı ile gittiği Estonya Nomme Jazz Festivalindeki yarışmada 3. oldu. Pek çok festivalde şarkı söyledi, Letonya “Young Jazz Voices” etkinliğine katıldı. Bu gece sevilen caz standartlarının yanı sıra latin ve funk parçalara da yer verecek. Giriş: 50 TL.


XXF Very Very French Festival: Cezaire

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 23:59
Etkinlik Bilgisi : Babylon`da müzik Kartell`den sonra saat 23.59`da Fransız elektronik müzik ekolünün vizyoner isimlerinden Cézaire ile devam ediyor. Fransa`nın önemli plak şirketlerinden Roche Musique`in kurucusu ve yaratıcı direktörü Cézaire, Kaytranada, Stwo, Onra gibi gezgin müzisyenlerden ilham alıyor. Funk, house ve hip-hop sınırlarındaki imajı ile çarpıcı üretimlere imza atan DJ, 80`lerin ve 90`ların groove ritimlerine getirdiği güçlü yorumla adından söz ettiriyor. Cézaire en son `Seize the day` EP`si ile müzikseverlerin karşımıza çıktı. Kartell ve Cézaire`den önce ise DJ ve yapımcı Hemi, house ve disko ritimleriyle Babylon`da müzikseverlerle buluşuyor.


XXF Very Very French Festival: Kartell

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Fransa elektronik müzik sahnesinin parlayan isimlerinden Kartell, 24 Kasım Cuma akşamı saat 22.30`da Babylon`da sahne alıyor. DJ ve prodüktör Kartell, French house, nu-disco ve elektronik üçgeninde cesur ve yenilikçi üretimlere imza atıyor. Kendi plak şirketi Roche Musique etiketi ile yayınladığı Riviera`dan Sapphire ve Last Glow`a tüm EP`leri ile sınırlarını genişletiyor. Nu-disco ve R&B etkili Paris müziğini, Karma Kid ve Jabberwocky gibi sanatçılarla iş birliği içerisinde de sunuyor. Kartell aynı zamanda elektronik müzik dünyasının kilometre taşları Kaytranada, The Magician, Bondax gibi yapımcılarla da çalışıyor.


Ediz Hafızoğlu Nazdrave 13

Mekan: Peyote, Eskişehir
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Cazdan rock n roll`a, deneysel müzikten Balkan müziğine birbirinden farklı tarzlarda çalışan Ediz Hafızoğlu geçtiğimiz ay `Nazdrave` 13 albüm lansman konserini Zorlu PSM Studio`da yapmıştı. Hafızoğlu `Nazdrave` 13 kapsamında June Pub Ankara`da, Hiçhane Konya`da ve Peyote Eskişehir`de dinleyiciyle buluşacak.


Fabio Turchetti Bandoneon Concert

Mekan: Bova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Tango, caz ve İtalyan folk müziği karışımını bu akşam hem Fabio Turchetti hem arkadaşlarının katılımıyla Bova Sahne`de olacak.


Deniz Taşar

Mekan: Deniz Müzesi, Beşiktaş
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : "Uykuda Bir Bulut" albümüyle müzik dünyasına kendi tarzıyla katkıda bulunan Deniz Taşar, 11 Kasım`da Emaar Mall İstanbul`da ve 24 Kasım gecesi ise `Müzede Bir Gece` kapsamında Deniz Müzesi`nde sahne alacak.


Şirin Soysal

Sanatçı: Vokal: Şirin Soysal, Gitar: Eylül Biçer, Piyano: Barış Büyükyıldırım.
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 20:30
Web Adresi: http://kultursanat.kadikoy.bel.tr
Etkinlik Bilgisi : Washington D.C.`de Ahmet Ertegün Caz Serisi`nde sahne almış ilk Türk sanatçı Şirin Soysal, geçtiğimiz mayıs ayında Boğaziçi Müzik Ödülleri`nde En İyi Caz Sanatçısı ödülüne laik görüldü. 2011`den bu yana üç albüm çıkaran Soysal, bu konserinde, kendi besteleri, Brecht/Weill şarkıları ve şansonlardan oluşan özel repertuvarı ile karşınızda olacak. Bilet Fiyatları: Tam: 30 TL. Öğrenci: 15 TL.


İpek Göztepe Quintet

Sanatçı: İpek Göztepe (v), Baran Ökmen (g), Eren Turgut (b), Can Kalyoncu (d)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Müziğe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı`nda yarı zamanlı olarak aldığı Piyano eğitimiyle başladı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti dahil olmak üzere çeşitli Klasik Türk Müziği ve Klasik Batı Müziği korolarında yer aldı. On altı yaşından itibaren profesyonel olarak Soul başta olmak üzere Caz ve Blues kökenli müzik türlerine ait çeşitli repertuarlar ile sahne almaya başladı. Güç Başar Gülle ile caz armonisi, teori ve aranjman konularında; Randy Esen ile caz vokal alanında çalıştı. 2017 yılında Nardis Genç Caz Vokal Yarışması`nda dereceye girip Pulawy Jazz Workshop ödülüne layık görüldü. Aynı sene İstanbul Kültür Sanat Vakfı`nın düzenlediği Genç Caz seçmelerinde finale kalıp 24. İstanbul Caz Festivali`nde Parklarda Caz sahnesinde yer almaya hak kazandı. İstanbul ağırlıklı olmak üzere Türkiye`nin çeşitli yerlerindeki caz kulüplerinde ve müzik mekanlarında sahne almaya devam etmektedir. Giriş: 40 TL.


Evrim Özşuca Band

Sanatçı: Evrim Özşuca ı vo Janusz Szprot ı p Murat Ulus ı b Serkan Alagök ı d
Mekan: SAMM`s bistro Uğur Mumcu Cad no 19 Gaziosmanpaşa Ankara
Tarihi: 24 Kasım.2017
Saat: 20.30
Web Adresi: http://www.
Etkinlik Bilgisi : ara?da yetişen, muhteşem sesi ve yorumuyla dünya sahnelerine ulaşan Evrim Özşuca, Bilkent?te viyolonsel eğitimi aldı, GÜ GEF Müzik Bölümünde okudu, İstanbul Bilgi Üniversitesi caz vokal eğitimi alarak mezun oldu. Türkiye, Estonya, Litvanya?daki caz yarışmalarında birincilikler aldı; New York ve Paris?te konserler verdi, albümde yer aldı. Ali Perret ile konserler verdi. Akbank Caz Festivali, Garanti Caz Yeşili projelerinde çalışmalar gerçekleştirdi. Caz, blues, R&B, soul, funk tarzlarında şarkılar söyleyen Evrim Özşuca houseband ile SAMM`s bistro sahnesinde...
 
Emre Kartarı ile "Perpetual Jazz"
 

Emre Kartarı uzun süre ara verdiği yazılarına yeniden dönüyor ve aranın nedenlerini, yoğun bir koşuşturmacayla geçen son ayların yaşananlarını anlatıyor...

 6230 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlemeye başladığınız müzik Emre Kartarı`nın "Perpetual Anxiety" isimli albümünde yer alan bir Ornette Coleman bestesi "Blue Connotation"dur.


Sevgili Cazkolik okuyucuları,

Öncelikle, son yazımdan bu yana geçen uzun zaman için sizlerden özür dilemek istiyorum ancak bilmelisiniz ki geçtiğimiz son birkaç ayda yaşadıklarım iz bırakacak kadar derin deneyimlerdi. Bu sebepten olaylara geniş çerçeveden bakabilmem biraz zamanımı aldı.

2010 yılı yaşadığım en stres dolu yıl olmasına rağmen, duygusal olarak en yoğun ve cömert yıldı benim için. Gerçekten o kadar yoğun ve yorucuymuş ki ancak şimdi dönüp baktığımda kavrayabiliyorum bazı şeyleri.

Çocukluğunu Türkiye’de geçirmiş ancak Amerika’da büyümüş ve yakın zamana kadar da orada yaşamış biri olarak, kendimi hep iki kültür arasında sıkışmış hissettim. Çok kültürlü olmanın psikolojisi üzerine pek çok kitaptan ve yayımdan alıntı yapabilir, iyi-kötü yanlarından bahsedebilirim ancak şimdilik bunu sadece aileme ve yakın arkadaşlarıma saklayıp derinlere inmiyorum. Yalnız şöyle söyleyebilirim; bu iki kültür arasında yerimi bulmaya çalışma çabam, kişisel yolculuğumun da başlangıcı oldu aslında. Bitmek bilmeyen bir içsel çatışma yaşadım hep bu iki farklı dünyayı bir araya getirmeye çalışırken. Bu mücadele, Türkiye’deki davulcu dayıma daha yakın olabilmek için Amerika’dayken almaya karar verdiğim davul dersleriyle başladı, şimdi ise, benim bir caz müzisyeni olarak Amerika’dayken tattığım deneyimleri ve müzikal değerleri öğrencilerimin de tatmasını istemek şeklinde amansız bir tutkuyla devam ediyor.

Bildiğiniz gibi konservatuvardaki etkinlik trafiğimiz baya yoğundu bu dönem. Ankara Amerikan Büyükelçiliği ve Fullbright Komisyonu’nun desteğiyle, arkadaşlarımı & hocalarımı konser ve workshoplar için Ankara’ya davet etme şansım oldu. (Burada mütevazılığı bir nebze olsun bırakıp söylemeliyim ki, ‘arkadaşlarım’ dediğim müzisyenler aynı zamanda dünyanın en iyi caz müzisyenleri arasında ve onların ‘arkadaş’ı olabilmek büyük bir onur kaynağı benim için.) Öğrencilerimi hocalarımla çalışırken izlemek, onları bir zamanlar benim de olduğum kadar istekli ve ilhamla dolu görmek dünyadaki en büyük ödül benim için.

Hacettepe Caz Festivali

Hâlâ bir rüya gibi geliyor belki ama, evet, gerçekten bir caz festivali düzenledik biz. Yine Amerikan Büyükelçiliği’nin cömert desteği ve Virginia Commonwealth Üniversitesi’nin bağışı sayesinde, VCU’daki ‘Big Band’ ve ‘caz aranjmanı’ derslerimin hocası eski VCU Jazz Studies bölüm başkanı Doug Richards ‘Ben Seni Sevdiğimi’ isimli Türk halk müziği şarkısını, Hacettepe Senfoni Orkestrası, Amerikalı müzisyenlerden oluşan 8 kişilik caz ansamblı ve kanun (Ahmet Baran’ın icrasıyla) için yeniden aranje etti. Caz ansamblındaki konuk sanatçılar Howard Curtis, Mike Richmond, Skip Gailes, Rex Richardson, Bob Hallahan, Adam Larrabee ve Tim Collins hafta boyunca hem kendi dallarında teker teker workshop verdiler, hem de jam sessionlara katıldılar. VCU ayrıca bize yardım etmeleri ve bu güzel deneyimden faydalanmaları için en başarılı üç tane öğrencisini gönderdi: Lucas Fritz, Andrew Randazzo ve Benjamin Heemstra. Bu güzel proje için emek harcayan tüm dostlara en içten şükranlarımı sunuyorum.
Lucas’ın festival hakkında yazdığı bu güzel yazıyı okumak isterseniz, işte linki:? http://rvanews.com/features/jazz-in-the-east/34801

Skip Gailes

Skip’in Hacettepe öğrencilerine ve Ankara’daki caz panoramasına olan katkısını kelimelerle ifade etmek imkansız… İki buçuk aylık ziyareti boyunca Skip bize, hayatını caza adamış bir müzisyenin ve öğretmenin disipliniyle yaklaştı ve bunun bizzat canlı bir örneği oldu. Ankara’da geçirdiği bu on hafta sonunda fark ettik ki ben, öğrencilerim, hatta Skip; hepimizi değiştirmiş yaşadığımız bu yoğun deneyim. Teşekkürler Skip… Hatta Skip de bu yoğunluğa öyle alışmış ki Amerika’ya döndükten sonra ilk iki hafta boşluğa düşmüş.

Skip geçtiğimiz hafta Ankara Caz Festivali için buradaydı. Önümüzdeki ay bu sefer de Ankara Film Festivali ve İstanbul konserleri için gelecek.

Howard Curtis

Geçen hafta Ankara’ya gelen Howard, iki günlük bir workshop verdi ve iki kere sahne aldı. Burada bulunduğu günler süresince caz davulu tarihi üzerine 4 saatlik bir workshopın ardından Fige Restaurant’ta Hacettepe Caz öğrencileriyle yapılan bir jam session, son gün ise Duke Ellington’ın müziğini solo olarak perküsyon enstrümanlarıyla çaldığı bir konser gerçekleştirdi.

Türkiye’deki caz konserlerini izlerken genellikle müzisyenlerin tavır ve söylemlerinden ‘Bunun için çok çalıştım.’, ‘Hızlı çalmak zordur.’ yada ‘New York’taki ünlü müzisyenler de böyle çalıyorlar.’ demek istiyorlarmış gibi bir izlenim ediniyorum. Howard’ın solo konserinde gördüğüm ise müziğin kendisinden başka bir şey değildi. Dinlediğim müzik egosuzdu… Howard da Skip gibi Mart ayında tekrar bizimle olacak.

İmer Demirer ve Tuna Ötenel

Geçtiğimiz sömestrın benim için büyük önem taşıyan diğer olayları ise Skip Gailes ve değerli piyano-saksofon-trompet ustası Tuna Ötenel ile aynı sahnede birlikte çalmak ve Türkiye’nin en değerli trompetçilerinden İmer Demirer ile Ankara Caz Festivali’nde sahne almaktı. Amerika’da bir caz müzisyeni olmak istediğinizde gereken her imkana sahipsinizdir; iyi öğretmenler, iyi müzisyenler ve sahne almak için iyi kulüpler. Ancak Türkiye’de bu müziğin köklerinden çok uzaktayız. O yüzden düşünüyorum, Tuna Ötenel ve İmer Demirer gibi müzisyenler nasıl olmuş da bu müziği bu kadar iyi özümseyebilmişler? İkisini de düşününce aklıma gelen özellikler aynı aslında: Kendini adama ve samimiyet.

Yazar Elif Şafak bir keresinde demişti ki: ‘Türkiye’de mütevazı olmak gibi bir lüksün yok.’ Bu görüşe katılmamakla birlikte şu şekilde değiştirmek istiyorum: ‘Türkiye’de mütevazı kalabilmek için daha güçlü olmaya ihtiyaç var.’

Bazen şana, şöhrete ve iyi reklama kanıp, spotlarla değil müziği gerçekten iyi icra etmekle ilgilenen samimi müzisyenleri göz ardı ediyoruz. Tuna Ötenel ve İmer Demirer işte bu kategoriye giren tanıdığım en samimi ve alçakgönüllü müzisyenlerin arasında. Umarım ki gelecekte pek çok kez daha birlikte çalabilme şansımız olur…

Emre Kartarı
Mart 2011


Reflecting on 2010

Dear Cazkolik Readers,

I sincerely apologize for the long break since my last article. These last months mark as a very significant moment in my life and I needed some time to digest everything that has happened. 2010 must have been one of the most overwhelming, emotional and rewarding year of my life. It was so overwhelming and busy that, I can only now reflect back and put everything in order.

Having spent my childhood in Turkey, but grown up and lived in USA until recently, I`ve always been somewhat stuck in between the two cultures. There has been many books, articles, discussions, conferences about being multi cultural and what it means, so I will not get into it deeply here. Trying to understand my place in my cultures has been a personal journey - so I kept the difficulties, joys, and revelations mainly to my family and close friends. To sum it up shortly, I have been in a constant struggle to tie my two worlds, Turkey-and America, together. It begun when I began taking private drum lessons in USA to feel closer to my drummer uncle in Turkey, and now it continues with my relentless obsession of wanting my students to experience the same musical values and experiences I`ve had as a jazz musician in USA.

As you know, there has been a very busy traffic at the conservatory. Through the trust of the American Embassy in Ankara and the Fulbright association, I was able to invite my friends and teachers for performances and workshops in Ankara. (I need to be a little less humble here, my "friends" also happen to be among the best jazz musicians and educators in the world. I`m honored to have them as my friends.) Watching my students study with my teachers, and become as inspired as I once was when I was their age, is the most rewarding feeling in the world.

Hacettepe Jazz Festival

This still sounds like dream and I can`t believe it really happened! Through the generous support of the American Embassy and Virginia Commonwealth University, I was able to invite some very beautiful cats to Ankara. My big band and jazz arranging teacher, and the former director of the jazz studies at VCU, Doug Richards, arranged the Turkish folk song "Seni Sevdigimi Dunyalara Bildiririm" for a jazz group, Hacettepe Ankara State Conservatory Orchestra, and the Kanun soloist Ahmet Baran. The jazz group included an all star cast of my former teachers and friends: Howard Curtis, Mike Richmond, Bob Hallahan, Skip Gailes, Rex Richardson, Tim Collins and Adam Larrabee. Their visit included a week long workshops and jam sessions. VCU also sent three great young musicians to help us out, Lucas Fritz, Andrew Randazzo, and Benjamin Heemstra.

I want to express my deepest gratitude to everybody who worked for this beautiful project. What a life changing event it was, and what an incredible piece of music Doug Richards composed. You can read a more about the Festival from a very nice article by Lucas Fritz: http://rvanews.com/features/jazz-in-the-east/34801

Skip Gailes

It is impossible to sum up Skip`s contribution to the Hacettepe students and the Ankara jazz scene with words. During his two and a half month stay, he showed us the discipline of a dedicated musician and teacher. His ten weeks in Ankara changed all of the students and myself. Thank you Skip! Apparently it changed Skip too- He told me that he went through a depression for two weeks when he first went back to Richmond! Skip was back last month for the Ankara Jazz Festival, and he will be coming back again in two weeks to perform in Ankara and Istanbul.

Howard Curtis

Howard was recently back in Ankara for a two day workshop and two concerts. He gave a four hour lecture on jazz drum history, performed at the Fige restaurant with the students, and played a solo percussion concert of Duke Ellington. At many jazz concerts, I get the following message from the performer: "I have practiced a lot for this" or "Playing fast is hard" or "I think the famous people play like this in New York". At Howard`s solo concert, the message was simply music itself. There was no wall between his ego and the music. Like Skip Gailes, he too will be coming back to Ankara.

Imer Demirer and Tuna Otenel

Other highlights for me this semester was playing with the wonderful pianist Tuna Otenel and Skip Gailes together, and playing at the Ankara Jazz Festival with the great Turkish trumpet player, Imer Demirer.

In USA, all the tools to become a jazz musician are given: you can find good teachers, good musicians, and venues to perform in. In Turkey, you are far removed from the roots of this music. So how did Imer Demirer and Tuna Otenel absorb this music the way did? When I think of Imer and Tuna, two qualities come to mind: dedication, and sincerity.

Turkish writer Elif Shafak once wrote "You don`t have the luxury to be humble in Turkey." I have to disagree with her statement, and change it a little. I think it should be, "You have to be stronger in Turkey to be humble."

Sometimes we are too concerned with the new and upcoming, and tend to forget the sincere musicians who are more concerned with music rather than the spotlight. Tuna Otenel and Imer Demirer are among the most sincere and humble musicians I`ve met. I`m looking forward to performing with them again in the near future.

Emre Kartari
Cazkolik.com / Mart, 2011

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Emra Kartarı son yazısından bu yana geçen yoğun dönemin günlüğünü okurlarıyla paylaşıyor... » Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz Ana Sanat Dalı`ndaki kurucu hocalık görevini sona erdirme kararı alan Emre Kartarı kararının nedenleri ve yeni görevini okurlarıyla paylaşıyor... » Emre Kartarı Haziran yazısında konservutuvarlarda öğretilegelen iki farklı dalın, caz ve klasik bölümlerinin anlaşılabilirliği üzerinde duruyor. » Emre Kartarı Nisan yazısında bitirdiği yeni albüm kayıtlarından ve ülkemizde çalan ve yaşayan Amerikalı basçı, yakın arkadaşı Matt Hall`dan sözediyor. » Emre Kartarı çok yoğun geçen son aylarını anlatıyor... » > Emre Kartarı yeni yazısında şu sıralarda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Festivali birlikte çaldıkları ve konservatuvarda hocalık yapan başarılı müzisyenlerin kişisel bilgilerini yayınlayarak daha yakından tanınmalarını sağlamak istiyor. » Emre Kartarı yakında başlayacak HÜADK yani Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı caz festivali ile ilgili detayları anlatıyor... » Emre Kartarı kurucu hocası olduğu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Bölümü?nün resmî açılışını konser ve caz festivaliyle gerçekleştirecek. Caz adına hepimizi sevindiren gurur verici bu olayın tüm detaylarını aşağıda bizatihi kendisi Cazkolik okurlarına anlatıyor... » Emre Kartarı yeni yazısında yakında eğitime başlayacak olan Hacettepe Caz Bölümü ile ilgili beliren soruları cevaplandırıyor. » ABD`de kayıtlar, Downbeat Dergisi, Fazıl Say... » Emre Kartarı herkesi kıskandıracak bir yerde; Kaş`ta hem çalıyor hem de Cazkolik okurları için yazıyor... » Emre Kartarı yeni yazısında Türkiye?nin kronik bir sorununa dikkat çekiyor; Gürültü... » Emre Kartarı ünlü caz müzisyeni yakın dostu ve hocası Howard Curtis?e soruyor, Curtis cevaplıyor... » İlk yazısıyla Cazkolik okurundan müthiş bir ilgi gören Emre Kartarı yeni yazısıyla köşesinde... » Emre Kartarı ilk yazısıyla Cazkolik`te...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Yazdıklarınızı bir solukta okuyup, İmer Demirer ile ilgili yazdıklarınıza katılmakla şunu ekliyorum; ""Türkiyede daha değeri bilinmeyen bir çok caz müzisyeni var ve maalesef ülkemiz bu konuda biraz acımasız davranıyor.."" Evet bende bir caz albümü yapmak istiyorum ama Türkiye şartlarında ne kadar mümkün olucaktır? orası tartışılır. Ellerinize sağlık . Ve yeniden hoşgeldiniz..
Mustafa Emir / 21.03.2011 22:17:59
şu yeni şarkı modülünüz ne kadar güzel olmuş. yazıyı okumayı bitirmemle şarkının bitişinin aynı anda olması da hoş oldu:)
Özge Ünsal / 08.03.2011 23:31:46
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp