Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Asena Akan

Mekan: Jazz Company, Talimhane, Taksim
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : "İstanbul`un İzleri" albümünden şarkılar ve yeni bestelerle Asena Akan bu akşam Taksim Jazz Company`de.


Ezgi Aktan

Mekan: Kuzguncuk Sanat, Kuzguncuk No:85 (Rez: 0 553 228 4463)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Son albümünden şarkılarla Ezgi Aktan bu akşam Kuzguncuk Sanat`ta.


27. Akbank Caz Festivali: Sattas

Mekan: Moda Sahnesi, Moda, Kadıköy
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye`nin tek reggae grubu Sattas bu akşam şarkılarıyla Moda Sahnesi`nde.


Sibel Demir Band

Sanatçı: Sibel Demir vo, Janusz Szprot p, Murat Ulus b, Burak Durman d.
Mekan: SAMM`s Bistro Uğur Mumcu Cad No 19 GOP Ankara 0 312 447 9 000
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20.30
Web Adresi: http://www.hotelsamm.com
Etkinlik Bilgisi : Sibel Demir İstanbul`da doğdu. Müziğe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Koro Şarkıcılığı bölümünde başladı. Aynı okulun Opera bölümünde lisans öğrenimine devam etti. Rezonans, Borusan ve Sirene Korolarında yer aldı. Opera öğrenimine devam ederken caza ilgi duydu. Sibel Köse ile caz vokal çalıştı. İÜ Devlet Konservatuvarı mezuniyetinden sonra 2016 Nardis Jazz Club vokal yarışmasında Pulawy Jazz Workshop ödülü kazandı. Klasik şan ve caz vokal çalışmalarını sürdüren Sibel Demir 17 Kasım`da Houseband eşliğinde Ankara`da SAMM`s bistro da...


27. Akbank Caz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 23:59
Etkinlik Bilgisi : Bu akşam Ephemerals konserinin ardından DJ setinin başına DJ Nomad geçecek.


Luis Ernesto Gomez & Latin Jazz Band

Sanatçı: Luis Ernesto Gomez (vo, tumba), Gülseren Gomez (vo, perc), Semih Sural (tp), Michel Lotz (keyb), Osmar Jose Lara (b), Riccardo Marenghi (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Dünya müziklerinin Latin yorumları, kendi besteleri, sımsıcak ritimler, görselliğin büyüsü, işitselliğin doruğa ulaşması... Müziğin ki Latin Amerika`dan Afrika`ya, Afrika`dan Avrupa`ya ve bize evrenselliğin birleştirdiği bir şanson`dan fado`ya, cumbia`dan salsa`ya, afrocuban`dan latin caza, böylesi hayat bulup şahlanıp içinize aktığı, seyircininse tüm bu ayinin bir parçası olarak inanılmazı yaşayıp en çekingenin dahi kıpır kıpır eşlikte bulunduğu şölen. İzlemek mi, dinlemek mi, yetersiz, yaşanır. Luis Ernesto Gomez, Paris’te yıllarca Arturo Sandoval, Danny Brillant, Yuri Buenaventura gibi ünlü Latin sanatçılarıyla çalmış 28 senedir sahnede olan uluslararası tumba ustası. Gülseren Yıldırım Gomez ise 2005 yılında Eurovision`a katılmış, 400 milyon kişi tarafından dinlenmiş, konservatuarı Paris’te bitirmiş, 20 senedir, çok dilde şarkı söyleyen, özel bir ses sanatçısı, perküsyoncu ve danscı. Gülseren ve Luis’in bugüne kadar Türkiye, Fransa ve Avrupa’da yayınlanmış 11 adet CD çalışması bulunuyor. Bestelerini de içeren bu albümler, dünya müziklerinin eski ve yeni yorumlarının yanı sıra kendilerine özgü tarzı yansıtıyor. Giriş: 50 TL.


Shake

Mekan: Bova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Shake bu akşam Bova Sahne`de.


Dünyanın Kemanları Festivali: Ortadoğunun Kadim Geleneği

Sanatçı: Cihat Aşkın, Parisa Arscoloni, Behrang Hoscami, Aşkın Ensemble
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyanın kemanları festivalinin son konserinde kemancı Cihat Aşkın`ı yine bu coğrafyanın usta virtüözleriyle birlikte dinleyebilirsiniz.


27. Akbank Caz Festivali: Ephemerals

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : 27. Akbank Caz Festivali bu akşam Babylon sahnesinde son konserlerinde Ephemerals ile devam ediyor.


Flapper Swing

Sanatçı: Nevin Hetmanek (v), Tamer Temel (sax), Erhan Erbelger (g), Tomas Hetmanek (g), Volkan Topakoğlu (b)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Flapper Swing, Django Reinhardt ve Sidney Bechet`nin izinden giden akustik bir caz manouche grubudur. İki manouche gitar, kontrbas, soprano saksofon ve vokalden oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alır. Repertuarlarında D. Reinhardt besteleri ve 1920-30`ların caz standartlarına yer veren grup dinleyicilerine o dönemin eşsiz atmosferini yaşatır. Giriş: 40 TL.


 
Popüler Gündem
 

2008 içinde yeni baskıları yapılan eski albümlerin içerisinden en iyi 15 adedi derledik... İşte gerçek birer hazine niteliğindeki o albümler...

 4126 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Cazın en iyi albümleri hala eskilerde saklı. Son yıllarda gözle görülür, elle tutulur bir hızla tüm firmalar ellerindeki hazinenin farkına vardı ve cazın 60, 70 yıla dayanan kayıt arşivi hızla digital ortama aktarılıyor ve bu albümler raflarda süratle yerini alıyor. Hatta diyebiliriz ki son yıllarda müzik firmalarını mali açıdan kurtaran en önemli unsurlardan biri haline gelmeye başladı.

* * *

1990’lı yıllardan bu yana caz dünyası plak firmalarının, muhtelif kurumların tozlu arşivlerinde kalmış eski kayıtları, gün yüzü görmemiş bantları, makaraları, plakları, taşplakları adeta yeniden keşfetti desek yeridir. Bu bize de yabancı bir konu değil, çünkü biz de kendi müzik tarihimizi, özellikle pop müzik tarihimizi son yıllarda yeniden keşfediyoruz.Gerçi özellikle Amerikan caz piyasası bunu yaklaşık 10 yıldan fazladır yapıyor, hem de düzenli olarak. Tabii oradaki plak firmaları ve kurumlar yerleşik ve kurumsal yapıları daha güçlü ve gelenekleri olan yapılar oldukları için bu işi belirli bir özen ve plan dahilinde yürütüyorlar. Özellikle digital ortama aktarma işlemleri gerçekten parmak ısırtacak özende ve duyarlılıkta. Batı piyasasının yıl içi performansları değerlendiren ve kamuoyunda gerçek birer kanaat niteliğinde olan Grammy gibi yarışmaları ödül listeleri içine yeniden yayınlanan eski albümleri de sokmaya başladıklarından beri bu iş gerçek bir sektör haline dönüşmeye başladı.

* * *

Bu işi ilk başlatanın son 50 yılın neredeyse önemli tüm albümlerini tek başına kaydetmiş olan gerçek bir kayıt dehası ve tarihi bir kişilik Rudy Van Gelder başlattı dersek hiç de abartmış sayılmayız. Halen dimdik hayatta olan ve çalışan Van Gelder cazın tüm bilinen köşe başı albümlerini kendine has kayıt teknikleri ve zamanın teknik olanaklarını zorlayarak geliştirdiği akustik çözümlerle bugüne taşımış olan ve şimdi de kendi emeği olan bu albümleri geleceğe taşıyan kişidir. "Rudy Van Gelder Remasters Series" adı altında başladığı süreç ilk günlerde neredeyse sadece 8, 10 albüm çıkarırken aradan çok da geçmeden bugün bu serinin albümlerinin sayısı yüzlerle ifade edilmektedir. Özellikle Blue Note firmasının da burada firma olarak öncü bir rol oynadığını da belirmemiz lazım. Tüm bu kayıt tarihinin önemli bir bölümünü kendi firması arşivinde bulundurmanın da verdiği bir avantajı gerçekten çok iyi değerlendirmiştir Blue Note.

* * *

Bu albümlerin gördüğü büyük ilgiyi farketmekte geç kalmayan sektörün diğer büyük oyuncuları ve bağımsız firmalar da sıraya girmekte ve kendi arşivlerini gözden geçirmekte fazla zaman kaybetmediler. Gelder’ın serisinin hemen ardından hatta aynı sıralarda dönemin büyük prodüktörlerinden Orrin Keepnews’un prodüktörlüğünde gerçekleştirilen yüzlerce albümlük serisi de "Keepnews Collection" adı altında müzik piyasasına sunulmaya başlandı ve birden bire son 40, 50 yıldır varlıklarını bile unuttuğumuz, sadece koleksiyonerlerde eski LP’leri olan albümleri raflarda görmeye başladık. Bu ünlü isimleri, firmaların kendi adlarını taşıyan seriler takip etmeye başladı; Concord gibi, Prestige gibi, Fantasy gibi büyük firmalar ve ellerinde nisbeten daha küçük kataloglar olan ufak ve bağımsız firmalar da bu dalganın içinde kendilerini buldular. Son yıllarda bu kervana katılan Monterey Caz Festivali gibi kökleri 50 yıllara varan festivaller de ellerindeki konser kayıtlarını bu furyanın içine katarak caz dünyasını hiç duymadıkarı konserlerin içine dahil ediverdiler birdenbire. Bu aslında çok daha büyük bir olanağın kapısını açmakta hiç şüphesiz. Çok da uzak olmayan bir gelecekte dünyanın dört bir yanından kimbilir ne kadar güçlü ve güzel konserlerin kayıtlarına kavuşacağımızı düşündükçe gerçekten cazseverleri mutlu günler ve albümler bekliyor demektir.

* * *

Aslında daha ayrıntılı ve derinlemesine incelememiz gereken bu konuda kısa bir ara verip, son günlerini yaşadığımız 2008 yılının içinde yayınlanan onlarca ’reissue’ albümün en dikkat çekici olan 15 adedine göz gezdirmekte fayda var. 15 aslında önemi olan bir rakam değil, bunu 50’de yapabilirsiniz, 100’de önemli olan böylesi zengin bir konuyu ve albümleri burada cazseverlere aktarabilmek.

* * *

Gelin isterseniz bu albümleri birlikte inceleyelim, yalnız bu listeyi bir sıralama olarak görmeyiniz;

JOHN COLTRANE: BLACK PEARLS (RVG SERIES)

Rud Van Gelder serisinden olağanüstü bir albüm. 1957-58 yıllarında yayınlanmış olan Prestige albümünün yeni basımı. Trompette büyük Donald Byrd, piyanoda Red Garland, basta Paul Chambers ve davulda Art Taylor. "Lover Come Back To Me"yi Byrd’ün trompetinden, bu albümden dinlemediyseniz hiç dinlememişsiniz demektir.

ANTHONY BRAXTON: THE COMPLETE ARISTA RECORDINGS OF ANTHONY BRAXTON

Braxton ile ilgili bu çalışma aslında bir koleksiyon, box set. 1968 tarihinde yayınlanan "For Alto" isimli albümü ile başlayıp, 1974 tarihli "New York Fall", 1975 tarihli "Five Pieces", 1976 "Creative Orchestra Music", yine 1976 tarihli "Duets", 1977 tarihli "For Trio; The Montreux, Berlin Concerts, Alto Saxophone Improvisations" ve son olarak 1979 tarihli "For Four Orchestras, For Two Pianos" isimli albümlerden oluşan bir box set.

DIZZY GILLESPIE: THE COOL WORLD

Bu albüm 30 yıldır tek bir nüshası bile bulunmayan bir soundtracktir aslında. Shirley Clarke’ın 1964 tarihli cesur filmi "Cool World"un müziği olarak yazılmış bir albüm. Müzik esasen Mal Waldron tarafından bestelenip yazılmış ama Dizzy’nin o zamanın beşlisiyle seslendirilip kaydedilmiş. Clarke’ın filmi 60’ların başlarında Harlem’li bir grup gencin büyüme çağları ve sorunlarını anlatıyor. Dizzy’nin beşlisi o tarihte tenorda James Moody, piyanoda çok genç bir Kenny Barron, basta Chris White ve davulda Rudy Collins’ten oluşuyordu.

MILES DAVIS AND THE MODERN JAZZ GIANTS (RVG SERIES)

Tüm zamanların en muhteşem kadrosu bu albümde mi yoksa? 1954 tarihli albümde Miles’ın yanında Milt Jackson, Thelonious Monk, Percy Heath, Kenny Clarke, John Coltrane, Red Garland, Paul Chambers ve Philly Joe Jones var. Hiç şüphesiz ki buradaki 15 albümlük listenin en tepesinde yer alması gereken albüm.

ERIC DOLPHY: AT THE FIVE SPOT, VOL.1 (RVG SERIES)

Eric Dolphy ve arkadaşları Five Spot kulübüyle iki haftalık program anlaşması yaparlar, bu iki haftalık programdan da 3 albüm çıkar. Rudy Van Gelder’ın portatif kayıt ekipmanları ile 16 Temmuz 1961’de kaydettiği albümün CD versiyonu geçtiğimiz Ekim ayının başında yayınlandı. Albümde Dolphy’e Booker Little, Mal Waldron, Richard Davis ve Ed Blackwell eşlik ederler..

BROTHER JACK McDUFF: GIN AND ORANGE

Hammond B3 Orgun büyük ustası Jack McDuff’ın "Gin and Orange" ustanın 60’lar ve 70’lerin başlarında Cadet Records firması için kaydettiği bir kaç albümden biridir. Albümde McDuff’ın yanısıra saksafolarda Gene Barge ve Ben Branch, gitarda Cash McCall ve basta Phil Upchurch.

LOUIS SMITH: HERE COMES LOUIS SMITH (RVG SERIES)

Ünlü Rudy Van Gelder (RVG) serisinden yayınlanmış bir albüm "Here Comes". Louis Smith’in çıkış yaptığı albüm olarak da bilinir. Albümün kadrosuna bakınca fazla bir şey söylemenin anlamı olmayacak, kadroya bakar mısınız: alto saksafonda Cannonball Adderley, piyanoda Tommy Flanagan ve Duke Jordan, basta Doug Watkins ve davulda Art Taylor.

CHARLES TOLLIVER: MOSAIC SELECT

1970’li yılların ünlü müzisyenlerinden trompetçi Charles Tolliver’ın 2 CD’lik box seti sanatçının en iyi derlemesi. 70’lerin ortalarından itibaren düşük profilli bir müzisyen olarak hayatına devam eden Tolliver 1971’de piyanist Stanley Cowell ile kurdukları Strata East isimli firmasında çalışıyor. Bu koleksiyonda zaten kendi firmasının ürünü.

GROVER WASHINGTON JR: SOUL BOX

"Soul Box" ünlü tenor saksafoncunun 1973 tarihinde çift LP olarak kaydedilmiş albümü. "Inner City Blues", "Mister Magic", "All The King’s Horses" gibi albümlerle aynı dönemin ürünü. Smooth Jazz, Funk albümlerini sevenlerin kaçırmaması gereken bir koleksiyon albümü.

ENRICO RAVA: THE PILGRIM AND THE STARS

İsminden de anlayacağınız gibi Enrico Rava Avrupalı, İtalyan bir müzisyen. Albüm de zaten Alman Manfred Eicher’in caz firması ECM’in ürünü. 1975 tarihli albüm İtalyan trompetçinin progressive caz dönemi kaydı.

ARİF MARDİN: JOURNEY

Bu albüm bizden biri, Arif Mardin’in "Journey" isimli 1975 tarihli albümü. İkinci solo albüm çalışması olan bu kaydı Mardin’in kendi egosunu tatmin etmek için yaptığını düşünmeyin kesinlikle. Soul, funk, fusion etkili albümün sinematik bir yanı da var.

GEORGE DUKE: FACES IN RECLECTION

1974 tarihli Verve kaydı bir albüm. Duke’ün kendi adına kaydettiği üçüncü albüm aynı zamanda. İlk ikisi "Solus" ve "The Inner Source" idi. Bu albümde dönemin funk etkileriyle örülü. Müzisyenin geçtiğimiz günlerde yeni bir albüm çıkardığını da hatırlatalım.

THE CRUSADERS: PASS THE PLATE

Bir dönemin güçlü ekibi Crusaders Houston’lu piyanist Joe Sample’ın okul arkadaşları olan davulcu Six Hooper, tenorcu Wilton Felder ile birlikte ilk başta "The Swingsters" adıyla kuruldular, daha sonra aralarına tromboncu Wayne Henderson, flütçü Hubert Laws, basçı Henry Wilson katılınca "Modern Jazz Sextet" ismini aldılar. 1960’ların başında Laws ve Wilson hariç diğerleri Los Angeles’a taşınınca ekip adını bu sefer tanıdığımız "The Crusaders" olarak değiştirdiler. "Haçlılar"ın 71 tarihli albümünün yeni basımı grubu hiç tanımayanları memnun edecektir.

DAVID AXELROD: SERIOUSLY DEEP

Kendisi tanınmış bir prodüktör, aranjör, besteci olan David Axelrod’un ne ilginçtir ki bu albümünün prodüktörü Jimmy Bowen ve Cannonball Adderley. 1975 tarihli albüm funky bir müziğe sahip.

GENE HARRIS: TONE TANTRUM

Jazz-funk dalgasına binen bir diğer müzisyende Gene Harris olmuş belli ki 1977 yılında. Stevie Wonder’ın underground disco etkisi de güçlü albümde.

Cazkolik.com

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Burak Sülünbaz Röportajı: 27. Akbank Caz Festivalde oğluyla çalacak Ulf Wakenius`la konuştuk. » Farklı geçmişten yola çıkıp hayatlarını mitolojikleştiren iki kadın; Simone de Beauvoir & Billie Holiday » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde izleyeceğimiz Miles Mosley geleneği bilen bir değişimci » Burak Sülünbaz Yazdı: Thelonious Monk`un yeni bulunan kaydı yılın büyük sürprizi oldu. » Cazkolik Röportajı: 12-15 nisan arası gerçekleşecek X Jazz Festival`i Sebastian Studnitzky ile konuştuk. » Yılbaşı öncesi geleneksel Christmas Jazz playlistimiz yayında. Bu müzikler kadar güzel bir yıl olması dileğimiz. » 29 Kasım akşamı Zorlu PSM`de izleyeceğimiz Jose Feliciano`nun hayatını yönlendiren üç büyük hit! » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Oğuz Büyükberber ve Marc Sinan ilk kez İstanbul`da aynı sahneyi paylaşacak. » Türkiye`nin caz müziği bakımından dün bir gurur gecesine tanık olduk. Konser izlenimlerimiz yayında. » Ünlü şarkıcı Viktor Lazlo`dan cazın efsanevi ismi Bille Holiday üzerine müzikali 4 Aralık`ta CRR`de. » Ölmeden önce serisinden özel bir liste: "Ten Free Jazz Albums To Hear Before You Die" » Bu yıl caz konserleri konusunda bir sakinlik içinde olan CRR Mart ayı takvimini açıkladı. » "İçimde Aşk Var" ilk albümünü yayınlayan genç sanatçının tutkularını gizlemediği şarkılarla dolu. » Alaçatı Jazz Rüzgarı 25 Haziran`dan itibaren rüzgardan ziyade festival fırtınası gibi esecek... » "Bir başkadır benim öyküm..." Tunçel Gülsoy`un Ayten Alpman ile yaptığı geçmişe yolculuk yeniden yayında... » Yeni kuşak cazcıların geliştirdiği eklektik vizyonerliğin öne çıkan ismi Aaron Parks 10 Nisan`da Salon`da! » Biri dünyaca ünlü müzisyen, diğeri onu yıllardır büyük zevkle dinleyen cazseverin habersiz kesişen yolları. » Son yılların etkileyici sesi Youn Sun Nah gitarist Ulf Wakenius ile 21 Ocak akşamı Borusan Müzik Evi`nde. » Yılın en iyi yerli caz albümlerini bütün bir yılı en yakından takip eden Zuhal Focan`a sorduk... » Ara Malikian`ın "Pagagnini" özel gösterisi 7 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey sahnesinde... » İş Sanat yeni sezon programını açıkladı. Cazın yaşayan efsanesi Sonny Rollins 2 Kasım`da İş Sanat`ta! » Dokuzuncusu düzenlenecek Bach Günleri, St. Antuan Kilisesi ve Garaj İstanbul`da gerçekleşecek. » Ud`un rönesansını gerçekleştiren adam Anouar Brahem ruhundaki müziği Eyal Hareuveni`ye anlattı. » Yaz başı çıkan albümleriyle modern divalar Terri Carrington, Madeleine Peyroux ve E. Elias göz kamaştırıyor. » Latin caza, bossa novaya otuz yıldır damgasını vuran Eliane Elias 17 Şubat`ta İş Sanat`ta. » Bobby McFerrin son albümü VOCAbuLarieS`i meslektaşı Nora McCarthy`e anlattı. » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Bu yıl Akbank Caz Festivali yan etkinlikleriyle de oldukça zengin. » Montreal Güzel Sanatlar Müzesi ve Cité de la Musique işbirliğiyle Miles Davis`in hayatı oldukça kapsamlı bir sergiyle Ağustos ayına kadar açık. » Vuvuzela uğultusunun içinden Güney Afrika cazına bakmak. » 43. yaşındaki Montreux Jazz Festivali`nin afişlerle görsel tarihi... » 52. Grammy`lerin sonuçları belli oldu, kazananlar kim? » Büyük davulcular kuşağından Steve Gadd artık hep cazın içinde. » Pop caz ve fusion`ın büyük ustası Bob James İstanbul Jazz Center`da... » Gustav Lundgren JC`s`de... » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival bu yıl konserler dışında zengin içerikli panellere de sahne olacak... » Yeni neslin 10 genç dişi aslanı... » Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar - 3 » Fender Rhodes`ların tarihi... » "Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar-2" » Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar - 1 » John Scofield`ın merakla beklenen albümü "Piety Street" yayınlandı. » Caz ve Protesto: Bir Yeniden Değerlendirme (Bölüm 2) » Caz ve Protesto: Bir Yeniden Değerlendirme » Beat kuşağının sembol ismi Jack Kerouac’ın caz sevgisi... » 7. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali. Bana bol müzik, az da çiğ börek... » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (3) » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (2) » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (1) » ASCAP, 2009`un "Genç Caz Bestecisi Ödülü" adaylarını açıkladı » Caz denizini yeterince derin bulmayan Peter Cincotti yeni albümüyle pop okyanusuna açılıyor. » Dave Brubeck`in efsanevi albümü "Time Out"un ilk yayınlanışının üzerinden 50 yıl geçti. Bir kaç gün sonra gireceğimiz 2009 albümün yayınlanışının 50. yılı olacak... » Cazın en iyileri halen eskileri... » Eleştirmenlerin seçimleri belli oldu... 2008 » DownBeat "Şöhretler Salonu"nun en yeni üyesi Keith Jarrett oldu... » Bebop`tan modern caza Ari Hoenig`in Punk Bop yorumu...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp