Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Asena Akan

Mekan: Jazz Company, Talimhane, Taksim
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : "İstanbul`un İzleri" albümünden şarkılar ve yeni bestelerle Asena Akan bu akşam Taksim Jazz Company`de.


Ezgi Aktan

Mekan: Kuzguncuk Sanat, Kuzguncuk No:85 (Rez: 0 553 228 4463)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Son albümünden şarkılarla Ezgi Aktan bu akşam Kuzguncuk Sanat`ta.


27. Akbank Caz Festivali: Sattas

Mekan: Moda Sahnesi, Moda, Kadıköy
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye`nin tek reggae grubu Sattas bu akşam şarkılarıyla Moda Sahnesi`nde.


Sibel Demir Band

Sanatçı: Sibel Demir vo, Janusz Szprot p, Murat Ulus b, Burak Durman d.
Mekan: SAMM`s Bistro Uğur Mumcu Cad No 19 GOP Ankara 0 312 447 9 000
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20.30
Web Adresi: http://www.hotelsamm.com
Etkinlik Bilgisi : Sibel Demir İstanbul`da doğdu. Müziğe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Koro Şarkıcılığı bölümünde başladı. Aynı okulun Opera bölümünde lisans öğrenimine devam etti. Rezonans, Borusan ve Sirene Korolarında yer aldı. Opera öğrenimine devam ederken caza ilgi duydu. Sibel Köse ile caz vokal çalıştı. İÜ Devlet Konservatuvarı mezuniyetinden sonra 2016 Nardis Jazz Club vokal yarışmasında Pulawy Jazz Workshop ödülü kazandı. Klasik şan ve caz vokal çalışmalarını sürdüren Sibel Demir 17 Kasım`da Houseband eşliğinde Ankara`da SAMM`s bistro da...


27. Akbank Caz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 23:59
Etkinlik Bilgisi : Bu akşam Ephemerals konserinin ardından DJ setinin başına DJ Nomad geçecek.


Luis Ernesto Gomez & Latin Jazz Band

Sanatçı: Luis Ernesto Gomez (vo, tumba), Gülseren Gomez (vo, perc), Semih Sural (tp), Michel Lotz (keyb), Osmar Jose Lara (b), Riccardo Marenghi (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Dünya müziklerinin Latin yorumları, kendi besteleri, sımsıcak ritimler, görselliğin büyüsü, işitselliğin doruğa ulaşması... Müziğin ki Latin Amerika`dan Afrika`ya, Afrika`dan Avrupa`ya ve bize evrenselliğin birleştirdiği bir şanson`dan fado`ya, cumbia`dan salsa`ya, afrocuban`dan latin caza, böylesi hayat bulup şahlanıp içinize aktığı, seyircininse tüm bu ayinin bir parçası olarak inanılmazı yaşayıp en çekingenin dahi kıpır kıpır eşlikte bulunduğu şölen. İzlemek mi, dinlemek mi, yetersiz, yaşanır. Luis Ernesto Gomez, Paris’te yıllarca Arturo Sandoval, Danny Brillant, Yuri Buenaventura gibi ünlü Latin sanatçılarıyla çalmış 28 senedir sahnede olan uluslararası tumba ustası. Gülseren Yıldırım Gomez ise 2005 yılında Eurovision`a katılmış, 400 milyon kişi tarafından dinlenmiş, konservatuarı Paris’te bitirmiş, 20 senedir, çok dilde şarkı söyleyen, özel bir ses sanatçısı, perküsyoncu ve danscı. Gülseren ve Luis’in bugüne kadar Türkiye, Fransa ve Avrupa’da yayınlanmış 11 adet CD çalışması bulunuyor. Bestelerini de içeren bu albümler, dünya müziklerinin eski ve yeni yorumlarının yanı sıra kendilerine özgü tarzı yansıtıyor. Giriş: 50 TL.


Shake

Mekan: Bova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Shake bu akşam Bova Sahne`de.


Dünyanın Kemanları Festivali: Ortadoğunun Kadim Geleneği

Sanatçı: Cihat Aşkın, Parisa Arscoloni, Behrang Hoscami, Aşkın Ensemble
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyanın kemanları festivalinin son konserinde kemancı Cihat Aşkın`ı yine bu coğrafyanın usta virtüözleriyle birlikte dinleyebilirsiniz.


27. Akbank Caz Festivali: Ephemerals

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : 27. Akbank Caz Festivali bu akşam Babylon sahnesinde son konserlerinde Ephemerals ile devam ediyor.


Flapper Swing

Sanatçı: Nevin Hetmanek (v), Tamer Temel (sax), Erhan Erbelger (g), Tomas Hetmanek (g), Volkan Topakoğlu (b)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Flapper Swing, Django Reinhardt ve Sidney Bechet`nin izinden giden akustik bir caz manouche grubudur. İki manouche gitar, kontrbas, soprano saksofon ve vokalden oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alır. Repertuarlarında D. Reinhardt besteleri ve 1920-30`ların caz standartlarına yer veren grup dinleyicilerine o dönemin eşsiz atmosferini yaşatır. Giriş: 40 TL.


 
Popüler Gündem
 

7. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali. Bana bol müzik, az da çiğ börek...

 948 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Eskişehir`de düzenlenen 7. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali 14 Mart`ta bitti. Genç Cazcılar`dan Saygın Mehmet Çağlar`ın okurlarımız için biten festivalin ardından değerlendirme yapmasını rica ettik. Yaşanan festivali, konserleri, müzisyenleri, katılımı kısacası yaşanan herşeyi aşağıda Saygın Mehmet Çağlar`ın kaleminden okuyabilirsiniz.


7 sene geçmiş, bizimse uğramaya fırsatımız olmamış bu güzel festivale, kısmette müzisyen olarak değil de, Genç Cazcılar’a katıldıktan sonra, festivalin organizasyon kısmında görevli olarak katılmak varmış meğer. Her ne kadar adı Amatör Caz Müzisyenleri Festivali de olsa, ağırladığı birbirinden renkli ve bence yarı profesyonel gruplar ve müzisyenlerle, ayrıca açılış ve kapanıştaki ciddi manada profesyonel ve şakası olmayan müzisyenlerin performanslarıyla, dolu dolu geçen 4 günün ardından, eve dönüş hiç şüphesiz pek de kolay olmadı.

* * *

İlk gün kendisi gibi çalıştığı müzisyenlerde profesyonel olan caz müziğinin Türkiye’deki emekçilerinden sevgili Önder Focan ve Sibel Köse Band’le açılışımızı yaptık. Davullarda Ediz Hafızoğlu ve bontrbasta Erdal Akyol’dan oluşan grup, festivale katılan gruplara hem abilik yaptı, hem sahneyi şöyle bir ısındırdı hem de moral oldu. Tabi biz dinleyicilerin aldığı keyfi saymıyorum bile. Ardından cümbür cemaat Los Amigos’a giderek, bir yandan Genç Cazcılar’dan Devrim Dikkaya’nın DJ kabininden çaldığı güzel tınılara kulak vererek, bir yandan muhabbet edip gruplarla kaynaşarak, bir yandan da içkilerimizi yudumlamayı da ihmal etmeyerek ilk günü noktaladık.

* * *

İkinci günün sabahında Önder Focan’ın atölye çalışması oldu, Önder Focan deneyimlerini genç müzisyenlere aktarmaya çalıştı. İkinci günün akşamının ilk grubu olan Ankaralı fusion grubu Betone enstrümanlarındaki kabiliyetini konuşturarak ve bariz bir şekilde Ankara’da biz köşeleri severiz diyerekten, izleyenleri bol sololu ve senkoplu müzikleriyle coşturarak, performanslarıyla göz doldurdu, gelecek vaadettiğini gösterdi. Aynı günün akşamıysa gencecik insanlardan oluşan Masis Aram Gözbek yönetimindeki Boğaziçi Üniversitesi Müzik Grubu Korosu`nu, sahnede ifşa ettikleri yeni adlarıylaysa İstanbul Essence’ı dinledik. Sahnedeki pozitif enerjileri herkesi mest etti, tüm izleyenlere kah ritim tutturdu, kah şarkılara eşlik ettirdi. Çıkışta seyircilerden çoğunun bir şarkı mırıldandığını gördüğümdeyse, en güzel ve melodik enstrümanın insan sesi olduğunun canlı kanıtını bir kere daha görmüş oldum. Bu geceyiyse Ankara Caz Derneği’ne emek veren güzel insanların, İmge, Güneş ve Erdinç Bey’in muhabbetiyle sonlardık, tabi bunlar anlatılan kısımlar, bilenler Eskişehir’in tadını çıkaran arkadaşlar ne demek istediğimi hatırlayacaklardır hiç şüphesiz.

* * *

Üçüncü güne Onur Aymergen’in Caz Gitar Atölyesiyle başladık. Maalesef atölyelere katılım konserlere katılım kadar yoğun değildi. Festival üniversite bünyesinde yapılıyor olmasına rağmen, insanlarımızın öğrenmeye daha açık olması gerektiğinin, bu yüzden bazı şeylerin daha oturması için zaman gerektiğinin en belirgin sinyalini gördüm diyebilirim Türk müzisyeni açısından. Bu günün ilk performansı ise gitaristliğini Onur Aymergen’in yaptığı Ankara’ dan MCNKY adlı gruptu. Grup bazen avangarda kaçarken, elektronik alt yapılar kullanarak, özgün soundlarıyla, azın öz olduğunu, paylaşımın müzikte ne kadar önemli olduğunu, birbirlerini her an dinleyerek sahnedeki enerjilerini izleyenlerle sinerji yarataran bir performansla taçlandırarak, bana beklentimin çok üstünde bir deneyim yaşattı. Hatta bir iki parçalarında Devrim ve bana TryTone adlı firmadan çıkan sanatçıları andırmadılar değil. Onlardan hemen sonraysa Amsterdam’lı konuğumuz Oğan Şadan Band sahne alarak kimi sözlü, kimi enstrümantal bestelerini bizlerle paylaştı. Bu senenin sanırım en güzel taraflarından biride, festivale yurtdışından katılan müzisyenlerin katılım yoğunluğuydu. Bu güzel konserin ardından Ankaralı müzisyenlerin kardeşliğine tanık olduk ve hep beraber sabaha kadar eğlendik, kimi zaman güldük, kimi zaman müzik muhabbetinin dibine vurduk. Sanırım o geceden sonra herkes eve güzel anılar edinerek döndü.

* * *

Dördüncü ve son gün haliyle biraz buruk kalktık yataktan. Ama bu burukluk uzun sürmedi çünkü akşam sahne alacak konuklarımızdan Groupa Janke Randalu’ yu yakından tanıma fırsatı yakaladım. Kendilerinin "Live" albümlerini önceden dinlediğim, Youtube’dan da önceden canlı performanslarını izlediğim için benim için bu grup festivalin en merak ettiğim grubuydu. Hatta Festivalin ağır topuydu diyebilirim benim adıma. İkiside birbirinden yetenekli biri Estonyalı, ötekiyse Polonyalı olan müzisyenlerin her ikiside eğitimlerinin bir bölümünde Almanya’da caz eğitimi almış olsalar da birbirlerine resmen siyahla beyaz kadar zıtlar; Kristjan klasik kökenli ve ciddi bir kişiliğe sahip, Bodek Janke ise alabildiğine eğlenceli ve etnik müzisyenlik yanı güçlü olduğu için sanki kişiliğinde de tüm dünyanın renklerini barındırıyor, hele bir de duo bir performans olunca beklenen, beklentim ve merakım gittikçe artıyor akşam için. Öğlen yemeğinde, her ikisinide soru yağmuruna tutuyorum. Kristjan’a Grammy adaylığını soruyorum. "Ne yazık ki ben değil çalıştığım grup oldu diyor." Bu cevapla kendisinin adaylığa göz diktiğini, emelinin aslında gelecekte bu olduğunun sinyalini veriyor. Bu arada her ikiside son 7 senedir vejetaryan olan dostlarımız, gözü olan ve önceden nefes almış hiçbirşeyi yemediklerini söylüyorlar. Neden önceden vejeteryan olmadığının sebebini sorduğumdaysa, cevabı Kristjan veriyor, "O zamanlar aptaldım...’’. Bodek gezip etnik saz bulursa almak istediğini söylüyor, geziyoruz ama nafile birşey çıkmıyor, geri dönüyoruz. Saat altıda önce Eskişehir’den bir grup olan, Siret Trio sahne alıyor ve bizlere köklerimizden beslenerekte bu müzik yapılırın en güzel örneklerini sergiliyor. Belli ki Erkan Oğur’u seviyor gitaristleri, çünkü aynen onun gibi sakin telaşsız, bol "Fretless Gitarlı", melankolik çalıyor gitarını, böylece naif bestelerini çalarak izleyenlerin takdirini kazanıyor Siret Trio. Ve sonunda beklenen konser gelip, çatıyor.

* * *

Groupa Janke Randalu piyanoda oluşan tüm aksiliklere rağmen, festivalin en görkemli konserini veriyor. Herkesin ağzı açık, duonun büyüsü tüm salonu etkisi altına almış, seyyah gibi gezdikleri yerlerden biriktirdiklerini, kendi değirmenlerinden geçirip, klasik, caz ve etnik senteziyle bizlere müzikal bir ziyafet yaşatıyorlar. Şarkının birinde Bodek Janke; kah ağzıyla Drum & Bass yapıyor, kah değişik üflemeliler kullanıyor, kimindeyse vokal yapıyor, kimindeyse piyanonun yanına kadar gelerek piyanayo ortak olup, piyanoyu hem vurmalı çalgı gibi kullanıyor hemde melodik yapıya yardımcı oluyor. Zor iş, belli ki yılların dostluğu ve ortak çalışması sonucu oluşan bir proje. Sahnede oluşan seslerin yapay olmamasına da oldukça özen gösteriyorlar. Zaten konserden önceki soundcheckteki mikrofonlamayı bile çok titiz yaptılar, piyano ve davul dengeli olsun diye ikisini de neredeyse eş tuttular. Daha akustik olabilmesi içinse mümkün olduğunca az mikrofon kullandılar. Böylece davulada melodik bir yapı kazandırmak için yer açıldı. Sizde fırsat bulursanız mutlaka birgün canlı izleyin bu ikiliyi. Neyse konser bitiyor herkes mutlu mesut, biraz dostlarla takılıyoruz, Bodek’e ve Kristjan’a, Eskişehir’e ve orada kalan dostlarımıza veda edip cebimizde nice anılarla ve kurulan yeni dostluklarla, benim gibi farklı şehirlerde oturan ve evine geri dönme çabasındaki herkes gibi malum vesaitimize yetişme telaşına düşüyoruz.

Oradayken fırsat bulamamıştım ama madem imkanım var...

Öncelikle festivale belli ki sıkı çalışıp gelerek yeteneklerini ve emeklerini bizlerle paylaşan tüm amatör gruplara, festivallerini bu derece önemsedikleri ve ciddiye aldıkları için çok teşekkür ederiz. Malum burası Türkiye, insanlar bazen sıfatlara, bazen şahıslara takılabiliyor. Halbuki sanatın hiçbir engel tanımadığını bilen zihinlerse bunu çoktan aşmış olmanın bilinciyle yola emin adımlarla devam ediyor. Bizim festivaliyse zaten bilen bilir. Ruhu amatördür ama yapılan iş değil...  Amatör denmesinin belkide tek sebebi katılımcı grupların daha henüz albümü olmamalarından gelmektedir. Bizde onlara ilk ciddi Caz Festivali deneyiminlerini yaşatarak , ilerisi için onlara bir nevi tecrübe ortamı yaratma çabasındayız. Bunları  festivalde emeğim olduğu için söylemiyorum. İsteyen herkes bunu, ilerde festivalimize gelerek tecrübe edebilir.

* * *

Teşekkür etmişken en önemli insanları es geçmemek lazım, bu festivalin gerçekleşmesini sağlayan ve herşeye koşturan Anadolu Üniversitesi Caz Kulübü’nde görevli öğrenci arkadaşlarıma, Genç Cazcılar’dan başta Devrim olmak üzere, Erdem, Orhan ve tüm dostlara, festivale ve tüm etkinliklere yoğun katılım gösterip, bütün konser biletlerini tüketen Anadolu Üniversitesi öğrencilerine ve tabi Eskişehir’li tüm caz severlere teşekkür ederiz. Onlarsız bu festival neresinden bakarsanız yarım olurdu. Tüm bu saydığım ve saymayı unuttuğum daha nice insan sayesinde dört dörtlük bir festival serüveni yaşadık. Gruplara kendilerini profesyonel hissetmelerini sağlamak içinse elimizden gelen herşeyi  yaptık. Arada aksilikler çıkmadı mı, tabi ki de çıktı. Bu zor zamanlarda da sevgili sanatçı dostlarımızın özelliklede; Groupa Janke Randalu’dan Kristjan’ın affına sığındık. Onlarda bizlere ne kadar ‘’PROFESYONEL’’ olduklarını engin anlayışlarıyla kanıtladılar. Bu senede yeni şeyler öğrendik, bir daha ki seneye dersler çıkardık. Darısı gelecekte ki daha kapsamlı festivallere diyerek , üzerimizde tatlı bir yorgunluk ve bir festivali daha geride bırakmanın verdiği mutlulukla evin yolunu tuttuk. Bu arada Eskişehir’i; Lületaşı Müzesini ve Odun Pazarı gibi daha nice yeri gezmeyi, meşhur çiğ böreğinden yemeyide ihmal etmedik. Eskişehir’i bizlere gezdiren sevgili dostumuz Erdem ve gezinti arkadaşım Orhan olmasaydı hiç birini yapamazdım sanırım. Emeği geçen herkese teşekkürler... Seneye görüşürüz. Darısı diğer şehirlerin başına ;)

Saygın Mehmet Çağlar
mehmet@genccazcilar.org

Cazkolik.com / Mart 2009

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Burak Sülünbaz Röportajı: 27. Akbank Caz Festivalde oğluyla çalacak Ulf Wakenius`la konuştuk. » Farklı geçmişten yola çıkıp hayatlarını mitolojikleştiren iki kadın; Simone de Beauvoir & Billie Holiday » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde izleyeceğimiz Miles Mosley geleneği bilen bir değişimci » Burak Sülünbaz Yazdı: Thelonious Monk`un yeni bulunan kaydı yılın büyük sürprizi oldu. » Cazkolik Röportajı: 12-15 nisan arası gerçekleşecek X Jazz Festival`i Sebastian Studnitzky ile konuştuk. » Yılbaşı öncesi geleneksel Christmas Jazz playlistimiz yayında. Bu müzikler kadar güzel bir yıl olması dileğimiz. » 29 Kasım akşamı Zorlu PSM`de izleyeceğimiz Jose Feliciano`nun hayatını yönlendiren üç büyük hit! » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Oğuz Büyükberber ve Marc Sinan ilk kez İstanbul`da aynı sahneyi paylaşacak. » Türkiye`nin caz müziği bakımından dün bir gurur gecesine tanık olduk. Konser izlenimlerimiz yayında. » Ünlü şarkıcı Viktor Lazlo`dan cazın efsanevi ismi Bille Holiday üzerine müzikali 4 Aralık`ta CRR`de. » Ölmeden önce serisinden özel bir liste: "Ten Free Jazz Albums To Hear Before You Die" » Bu yıl caz konserleri konusunda bir sakinlik içinde olan CRR Mart ayı takvimini açıkladı. » "İçimde Aşk Var" ilk albümünü yayınlayan genç sanatçının tutkularını gizlemediği şarkılarla dolu. » Alaçatı Jazz Rüzgarı 25 Haziran`dan itibaren rüzgardan ziyade festival fırtınası gibi esecek... » "Bir başkadır benim öyküm..." Tunçel Gülsoy`un Ayten Alpman ile yaptığı geçmişe yolculuk yeniden yayında... » Yeni kuşak cazcıların geliştirdiği eklektik vizyonerliğin öne çıkan ismi Aaron Parks 10 Nisan`da Salon`da! » Biri dünyaca ünlü müzisyen, diğeri onu yıllardır büyük zevkle dinleyen cazseverin habersiz kesişen yolları. » Son yılların etkileyici sesi Youn Sun Nah gitarist Ulf Wakenius ile 21 Ocak akşamı Borusan Müzik Evi`nde. » Yılın en iyi yerli caz albümlerini bütün bir yılı en yakından takip eden Zuhal Focan`a sorduk... » Ara Malikian`ın "Pagagnini" özel gösterisi 7 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey sahnesinde... » İş Sanat yeni sezon programını açıkladı. Cazın yaşayan efsanesi Sonny Rollins 2 Kasım`da İş Sanat`ta! » Dokuzuncusu düzenlenecek Bach Günleri, St. Antuan Kilisesi ve Garaj İstanbul`da gerçekleşecek. » Ud`un rönesansını gerçekleştiren adam Anouar Brahem ruhundaki müziği Eyal Hareuveni`ye anlattı. » Yaz başı çıkan albümleriyle modern divalar Terri Carrington, Madeleine Peyroux ve E. Elias göz kamaştırıyor. » Latin caza, bossa novaya otuz yıldır damgasını vuran Eliane Elias 17 Şubat`ta İş Sanat`ta. » Bobby McFerrin son albümü VOCAbuLarieS`i meslektaşı Nora McCarthy`e anlattı. » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Bu yıl Akbank Caz Festivali yan etkinlikleriyle de oldukça zengin. » Montreal Güzel Sanatlar Müzesi ve Cité de la Musique işbirliğiyle Miles Davis`in hayatı oldukça kapsamlı bir sergiyle Ağustos ayına kadar açık. » Vuvuzela uğultusunun içinden Güney Afrika cazına bakmak. » 43. yaşındaki Montreux Jazz Festivali`nin afişlerle görsel tarihi... » 52. Grammy`lerin sonuçları belli oldu, kazananlar kim? » Büyük davulcular kuşağından Steve Gadd artık hep cazın içinde. » Pop caz ve fusion`ın büyük ustası Bob James İstanbul Jazz Center`da... » Gustav Lundgren JC`s`de... » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival bu yıl konserler dışında zengin içerikli panellere de sahne olacak... » Yeni neslin 10 genç dişi aslanı... » Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar - 3 » Fender Rhodes`ların tarihi... » "Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar-2" » Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar - 1 » John Scofield`ın merakla beklenen albümü "Piety Street" yayınlandı. » Caz ve Protesto: Bir Yeniden Değerlendirme (Bölüm 2) » Caz ve Protesto: Bir Yeniden Değerlendirme » Beat kuşağının sembol ismi Jack Kerouac’ın caz sevgisi... » 7. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali. Bana bol müzik, az da çiğ börek... » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (3) » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (2) » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (1) » ASCAP, 2009`un "Genç Caz Bestecisi Ödülü" adaylarını açıkladı » Caz denizini yeterince derin bulmayan Peter Cincotti yeni albümüyle pop okyanusuna açılıyor. » Dave Brubeck`in efsanevi albümü "Time Out"un ilk yayınlanışının üzerinden 50 yıl geçti. Bir kaç gün sonra gireceğimiz 2009 albümün yayınlanışının 50. yılı olacak... » Cazın en iyileri halen eskileri... » Eleştirmenlerin seçimleri belli oldu... 2008 » DownBeat "Şöhretler Salonu"nun en yeni üyesi Keith Jarrett oldu... » Bebop`tan modern caza Ari Hoenig`in Punk Bop yorumu...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp