Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
Türkiye'nin Caz Takvimi

19. Ankara Caz Festivali: Ece Göksu

Sanatçı: Vokal: Ece Göksu, Piyano: Can Çankaya, Kontrabas: Kağan Yıldız.
Mekan: Samm`s Bistro, Uğur Mumcu Caddesi, No: 19, Çankaya, Ankara
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Ece Göksu bu akşam 19. Ankara Caz Festivali kapsamında Samm`s Bistro`da.


Omar Souleyman

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Suriye’nin Resulayn kasabasında buzuki, rebab ve Suriye halk müziğinin zengin melodileriyle yetişti. 1996’da klavyeci bestekar Rizan Sa’id ile güçlerini birleştirerek, müziğini elektronik seslerle buluşturan müzisyen, bu sayede daha sert, hızlı, gürültülü ve heyecanlı bir tarz yakaladı. Bugüne kadar 500’den fazla video kaydı ve birçok YouTube videosunun baş kahramanı olan Souleyman, 2011’de Glastonbury Festivali’nin sürpriz headliner’ı oldu. Aralık 2013’te Norveç’te düzenlenen Nobel Barış Ödülleri töreninde sahne alarak dikkatleri üzerine çekti. Müziğini uluslararası festivallere taşıyarak Damon Albarn ve Björk gibi isimlerle çalışmalar da gerçekleştiren Omar Souleyman, yeni albümü Bahdeni Nami`yi yayınladıktan sonra İstanbul`u bir kez daha ziyaret ediyor.

Kapı Açılış: 21:30
Omar Souleyman: 22:30
Midnight Session: Acid Arab: 23:59


Ece Göksu Quartet

Sanatçı: Ece Göksu (vo), Can Çankaya (p), Kağan Yıldız (b), Ferit Odman (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 22:30
Web Adresi: http://www.nardisjazz.com
Etkinlik Bilgisi : Son dönemlerde yoğun bir konser trafiğindeki sanatçı Neşet Ruacan ile birlikte kaydettikleri "Slow Hot Wind" albümüyle sahne performanslarını daha da artırdı. (Ece Göksu & Neşet Ruacan`ın "Slow Hot Wind" albümünü Cazkolik Shop`tan satın almak için tıklayın.)


Indie Sessions: Selin Sümbültepe

Sanatçı: Emre Tankal (g), Volkan Topakoğlu (b), Cem Dinler (keyb.), Kerem Öktem (d), Selin Sümbültepe (v).
Mekan: Tamirane, Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4C/109 Maslak Sarıyer, Istanbul, Türkiye
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 21:30
Web Adresi: http://www.tamirane.com
Etkinlik Bilgisi : Elif Çağlar, Evrim Özşuca, Bilal Karaman gibi müzisyenlerin projelerinde ve Hande Yener, Yalın, Gökhan Türkmen gibi popüler isimlerin sahnelerinde back vokal olarak sürdürdüğü müzik hayatına kendi şarkılarını da söyleyerek farklı bir yön vermeye hazırlanan Selin Sümbültepe eşsiz yorumuyla Tamirane’de.


Akbank Sanat Piyano Günleri: Utku Asan

Mekan: Akbank Sanat, Beyoğlu
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 19:00
Web Adresi: http://www.akbanksanat.com
Etkinlik Bilgisi : Bir ay boyunca çok iyi piyanistleri dinleten Akbank Sanat Piyano Günleri bu akşam genç yetenek Utku Asan`ın vereceği son konserle performanslarını Aralık ayına sarkıtıyor.


İlham Gencer & İpek Dinç Yüce

Mekan: Jazz Company / Şehit Muhtar Cad. No.42 Talimhane Tel: 0 212 313 8383
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : İlham Gencer ve İpek Dinç Yüce bu gece Jazz Company`de.


Mey ve Caz

Sanatçı: Ülkü Aybala Sunat, Nilüfer Verdi, Yaşar Taner.
Mekan: Living Room Art Cafe & Social Club Caferağa Mah. Arayıcıbaşı Sk. No:9 PK 34710 Kadıköy 0 216 405 2404
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.livingroom.com.tr
Etkinlik Bilgisi : Turkish Folk Music albümüyle adından övgüyle bahsettiren mey üstadı Yaşar Taner’in yanı sıra, bu özel projede Türkiye’nin ilk kadın caz piyanistlerinden Nilüfer Verdi ve özgün yorumuyla Ülkü Aybala Sunat yer alacak. Living Room sahnesinde gerçekleştirecekleri bu konserde, Türk eserlerinden ve caz standartlarından oluşan özel bir seçkiyle, cazseverlerle buluşacaklar.


Carlton J. Smith

Mekan: Hayal Kahvesi, Beyoğlu
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Smooth caz ve soul, R&B müziğin Türkiye`de sevilen seslerinden Carlton Smith bu akşam Beyoğlu Hayal Kahvesi sahnesinde.


Hediye Güven`le pop jazz akşamı

Mekan: Bulvar 216, Ataşehir, Tel: 0 216 688 3216
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 19:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye’nin ilk konsept yeme-içme destinasyonu “Bulvar 216” misafirlerine eşsiz bir pop - jazz akşamı sunuyor! Bulvar 216 konserlerine, pop - jazz müziği coverlarının dokunaklı ve maskülen sesi Hediye Güven ile devam ediyor. Konser 28 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’ da Food Lounge’ta başlayacak. Şehre müzik, harika lezzetler ve eğlence kazandıran Bulvar 216’da gerçekleşen etkinlikler, yoğun iş temposu nedeniyle şehirden dışarı adım atamayanlar için en iyi alternatif olmaya devam ediyor. Şehrin Nabzı Burada Atıyor! Gerçekleşecek konserlerin tüm müzik severleri buluşturacağı Bulvar 216, eski 45’liklerden jazz müziğe, rock müzikten Türkçe 90’lara kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip.


Aşkın Arsunan

Mekan: ON10, Karaköy Rezervasyon Tel: 0 533 153 1000
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : 10 Karaköy, A Morgans Original Hotel içerisinde yer alan ON10, açıldığı günden itibaren eğlence dünyasına yeni bir soluk getirerek, kısa sürede kendi müdavimlerini yarattı. Yemek ve eğlence için farklı mekan arayışına girmek zorunda kalmadan keyifli vakit geçirmek isteyenlerin buluşma mekanı olan ON10, yiyecek-içecek ve eğlence operasyonunu yöneten Ayşegül İlsever’in fikir önderliğinde hazırlanan kış programıyla eğlence tutkunlarını ağırlıyor. Kışa özel hazırlanan program dahilinde her Perşembe Selen Servi, her Cuma Özay Bakır ve her Cumartesi Aşkın Arsunan ile 22:30-00:30 saatleri arasında eğlenceye doyacak olan ON10 müdavimlerine, öncesinde DJ performansı sunuluyor.


Nordik Müzik Günleri: Jaga Jazzist

Mekan: MEB Şura Salonu, Ankara
Tarihi: 28.11.2015
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Dün gece başlayan ve Pazar gecesi sona erecek Ankara Nordik Müzik konserleri bu gece Jaga Jazzist konseriyle devam edecek. Yarın gece de İstanbul`da izleyeceğimiz bu etkileyici grubu Ankaralı müzikseverlerin kesinlikle ihmal etmemesi gerekiyor. 


 
Popüler Gündem
 

Kemanı, sesi, müziğiyle Türkiye`ye farklı bir şovu kabul ettiren Canan Anderson ile konuştuk.

Bu içerik 937 defa okunmuştur.

Kerem Görsev yeni albüm "Four Days" çıktı!

Satın Al!

Yaklaşık yedi-sekiz yıl kadar önce birden televizyon ekranlarında genç ve güzel bir kadın ustalıkla çaldığı kemanıyla boy göstermeye başladığında herkes birbirine kim acaba diye sormaya başladı. Öyle ya, daha önce yavaş yavaş ünlü oluşunu izlemeye başladığımız bir sanatçıdan ziyade bir anda o gün ortaya çıkmış biri gibiydi. Müziği de, sahnesi de, kemanını tutuşu ve çalışı da herşeyi bir anda bize yeni geldi. Canan Anderson o gün bu gündür sabırla ve titizlikle sürdürdüğü tarzını Türkiye`ye kabul ettirdi. Hem iyi eğitimli ve yetenekli bir keman sanatçısıydı hem de sesiyle, sahne şovuyla, müzikleriyle farklıydı. Popüler müzikler de seslendiriyordu, yerli melodiler de ve zaman içinde tüm bu müziklerden kendine özgü bir sahne şovu yaratmayı başardı, bir çeşit marka oldu. Canan Anderson 28 Kasım akşamı özel bir projeye hazırlanıyor, biz de bu gece öncesi kendisiyle özel bir söyleşi yaptık. Hem merak ettiklerimizi sorduk hem daha yakından tanımaya çalıştık. Sahnede yaptığı işin benzerlerini dünyada yapan farklı isimler olsa da Canan Anderson kendi yolunu belirlemeyi tercih ettiğini ve bu anlamda özellikle Türkiye için yeni bir şey yapmaya çalıştığını belirtiyor ve üstelik daha da büyük projeleri var...


Türkiye`ye geldiğimde önce insanlara kemanımı

sevdirmek zorundaydım...

Cazkolik: Canan Hn., Andre Rieu, Farid Farjad ve siz! Üçünüzde burada çok tanınan isimlersiniz ve bence (elbette keman haricinde) üçünüzü buluşturan ortak bir nokta, bir duygu var, belki bir çok okurumuz buna katılmayacak ama siz ne düşünüyorsunuz?

Canan Anderson: Benim için müzik zaten duygusuz yapılmaması gereken bir olgu. Buna şu şekilde örnek gösterebilirim. Dünyada bir çok keman sanatçısı var. Hele uzak doğuda biliyorsunuz ki daha beş yaşındaki çocuklar virtüöz gibi çalıyorlar. Ancak benim için virtüöz gibi çalmanın çok da bir önemi yok. Elbette bu bir artı ancak bir parçayı mekanik, fabrikadan çıkmış gibi çalmaktansa ona bir ruh katmak, hissettiklerini o parçaya aktararak yorumlamak her müzisyenin yapabileceği bir şey değil. Kemanımın sesini duyan dinleyicilerim ”Bu Canan Anderson’ın çalışı” demeleinin nedeni o ruhu iyi yakalamış olmaları.

Cazkolik: Yaptığınız işin önemli bir yanı dans & görsel bir şov olsa da ciddi bir müzikal arka plan var, bize nasıl bir disiplin içinde olduğunuzdan bahsedebilir misiniz?

Canan Anderson: Disiplin, sabır ve çalışma olmadan hiç bir şekilde ilerleyemezsiniz. Günlerimi, saatlerimi okul yıllarımdan beri planlayıp programladığım için bunca şey aynı anda ilerleyebiliyor. Yoksa imkansız. Alt yapılarda muhakkak müdahale ederim. Keman çalarken dans etmek zor olduğundan muhakkak koreografiye beraber karar veririz.

Cazkolik: 28 Kasım`da önemli bir sahne performansınız olacak, bu projenizden söz edebilir misiniz? Daha önceki benzeri projelerinizden farklı bir gece mi olacak?

Canan Anderson: Normalde Sanat Yönetmenim Arda Aydoğan vefat etmeseydi çok daha büyük bir şov olacaktı. Ancak Kasım ve Aralık aylarındaki şovu daha küçük bir versiyonla yapacağım. Yeni yılda ”World Show”u yani büyük projemi hayata geçirmek istiyorum. Yine Keman şovum var fakat bu sefer içinde koreografi ile hazırlanmış dans şovlarım da olacak.


Daha iyi, daha büyük, daha klas gösteriler peşindeyim...

Cazkolik: Şimdilerde sahneye beraberinizde bir orkestrayla çıkıyorsunuz, bu yeni mi? Daha önce genellikle sahnede tek olurdunuz? (ve orkestra kimler?)

Canan Anderson: Aslında ben her zaman canlı ve orkestra ile sahnelenen performanslardan yanayım. Ancak Türkiye’ ye geldiğimde, kemanı insanlara sevdirebilmek ve ne yaptığımı daha hızlı sunabilmek için pratik bir çözüm yoluna ihtiyaç vardı. Bu da tek başına daha kolay anlatılabilinirdi. Şu ana artık öyle bir noktadayım ki bana yetmiyor. Daha iyi, daha büyük, daha klas işler peşindeyim.

Cazkolik: Hepimiz öncelikle sizi kemanla bilsek de sesiniz de performansınızın önemli bir yanı, seslendirdiğiniz her şarkıyı söylüyor musunuz yoksa belli şarkılarda mı söylüyorsunuz?

Canan Anderson: Kişinin ses tonu çok önemlidir. Keman sanatçısıyım ama sahne showlarıma bazen ses performansımı da ekliyorum. Doğru seçilmiş parçalarla o performans daha da büyüyor.

Cazkolik: Repertuvarınız çok farklı müzikleri buluşturuyor. Bizim kendi müziğimiz de var, popüler Avrupa müzikleri de, müzik seçimlerinde önemli belirleyici etkenler olmalı?

Canan Anderson: Öncelikle benim sevdiğim ve duruşuma yakışan parçalar olmalı. Türk sanat müziği de olsa, arabesk de olsa, tango ya da batı klasik müzik de olsa hep beni yansıtmalı.

Cazkolik: Siz, yıllar önce Türkiye`ye döndüğünüzde sanırım biz burada getirdiğiniz müzik ve sahne tarzına hazırlıksız yakalandık, o günlerden bugüne basında, sosyal medyada yazılıp çizilenlere bakınca (biraz da mecburiyetten) sizi hep yurtdışından benzerlerinizle açıklamaya çalışmışlar, sormak istediğim şu, tam olarak yapmayı istediğinizi gerçekleştirebildiniz mi yoksa zaman içinde farklılaşmalar oldu mu?

Sanat ve şov kavramı Türkiye`de yeteri kadar bilinmiyor...

Canan Anderson: Yapmak istediğimi henüz gerçekleştiremedim. Çok yol kat ettim ama düşündüğüm o kadar büyük ve dünya standartlarında bir proje ki Türkiye de bu bütçeleri, baktığınızda her yere veriyorlar ama sanat ve show kavramı yeteri kadar bilinmediği için vermeye cesaret edemiyorlar. Yine de inanıyorum.

Cazkolik: Dans? Sahne performansınızın bir diğer yarısı, müzikle nasıl bir uyum süreci geçiriyor? Koreografileri siz mi yapıyorsunuz? Hep aynı dansçılar mı? Ciddi bir ekip çalışması olmalı?

Canan Anderson: Öncelikle koreografiyi yapan dans hocama parçayı kemanla çalarak gösteriyorum. Bu çok farklı bir deneyim. Hem benim hem de koreograf için. Çünkü ciddi anlamda keman çalarken dans eden (dans ettiğini söyleyenler dışında?) Türkiye’de yok. Gerçekten ciddi bir ekip çalışması. Diğer dansçılar içinde. Çünkü keman sanki vücudun başka bir uzvu gibi.

Cazkolik: Tarzınızın dünyada benzerleri kimler?

Canan Anderson: Benim tarzımda başka biri yok. Vanessa Mai, Lindsay Stirling gibi örnekler var. Ama bunlar tek tarzda yoğunlaşmış sanatçılar ve elbette Amerika destekli sanatçılar. Bense hem Amerikalı hem Türk hem İtalya’da doğmuş, Almanya, Avusturya’da 7 sene yaşamış, dünyanın bir çok yerlerinde konserler vermiş biri olarak bir yelpaze oluşturmak istiyorum. En çok istediğim de Türkiye’den dünyaya çıkış yapamazsın diyenlere bunun imkansız olmayacağını kanıtlamak.

Cazkolik: Kemanınızı sormazsak olmaz, son fotoğraflarda şeffaf, çok değişik bir keman var, yeni bir tasarım ve özel yapım bir keman mı?

Canan Anderson: Elbette özel bir keman. Ancak ben mükemmeli aradığım için görsellik önemli olsa da ses kalitesinin de bir o kadar mükemmel olması vaz geçilmezim. Bir çok kemanım var ama akustik ve svarowski kaplı olan en sevdiklerim.

Cazkolik.com / 20 Kasım 2015, Cuma

Paylaş
Bu Bölümde Yayınlanmış Diğer Yazılar
» > 25. Akbank Caz Festivali Özel: "Tarz dediğimiz şey, bence, her bir müzisyenin kendi elindedir." » "Müzikte katı kurallara yer yoktur" diyen Matthew Hall ile arkadaşımız Murat Ali Oral konuştu. » Hayatta kalma stratejisi olarak kültür: 3. Reich ve Nazi dönemi toplama kamplarında caz. » > 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Marcus Miller`ın festival projesi bir insanlık trajedisini işaret ediyor. » New York`ta müzisyenlerin kariyer gelişimine web üzerinden çözümler geliştiren Buğra Balcı ile konuştuk. » Nazilerin 2. Dünya Savaşı`nda toplama kamplarında yokettiği bestecilerin kamplardaki besteleri günyüzüne çıktı. » Yılın son günleri İş Sanat sahnesi son haftaların en spektaküler ismi Pharoah Sanders`ı ağırlamaya hazırlanıyor. » Cazın Bach`la ilişkisi... Siz, yoksa, doğaçlama cazla mı başladı sanıyorsunuz? » "Günümüzün caz müziğinde en `cool` 80 `şey`... Ünlü Down Beat dergisinin 80. yaşı nedeniyle özel dosyası. » "İsveçli kalbim, Rus ruhum"... Son albümüyle CRR`de izleyeceğimiz Viktoria Tolstoy`u Sevin Okyay yazdı. » Fransız pop chanson geleneğin son büyük süperstarı Patricia Kaas yeni albümü için İstanbul`a geliyor. » Bu ay gitarın beş farklı ülkesinin ustaları Akbank Sanat`ın gitar günlerinde olacak. » Akbank Sanat Nisan ayında `Çağdaş Vokal Günleri` adıyla konser ve workshoplar düzenliyor. » Dünyada üretilen cazı yakından takip eden ünlü caz eleştirmenlerinden `Best Of 2012` listeleri. » > Bodrum Karya Kültür Derneği`nin düzenlediği Karsanat III. Caz Günleri 18-21 Mayıs arası düzenlenecek. » Devrim Küba`sının yetiştirdiği en değerli `şey`lerden Gonzalo Rubalcaba 6 Nisan akşamı İş Sanat`ta. » Caz gitarın yaşayan en yaratıcı ve yetenekli isimlerinden Pat Metheny iki konser için Cemal Reşit Rey`e geliyor. » İtalyan ekonomisi için sıkıntılı ama İtalyan caz müzisyenleri için ise bereketli günler... » Son yılların en popüler şarkıcısı ZAZ`ın aylardır beklenen fırtınası İstanbul`un ardından İzmir`de esti... » > 21. Akbank Caz Festivali`nin beklenen ismini Sami Kısaoğlu yazdı; "Tenor Saksofonda Bir Renk Ustası; Charles Lloyd" » > Cazkolik`ten 21. Akbank Caz Festivali`ne dair kişisel bir menü önerisi... » Sony Müzik Türkiye raflarına cazseverler için `Pure Jazz` albümleri getirmeye devam ediyor... » > Türkiye`nin cazı soluyan şehirlerinden İzmir, 18. Avrupa Caz Festivali için gün sayıyor. » "Django" 100 yaşında... » Sonny Rollins 80 yaşında... » Terence Blanchard Salon’da... » > Kadın caz vokalinin en büyük 50 sesinden biri kabul edilen Diane Schuur, Akbank?ın 20. yılına özel geliyor... » Ebedî bir usta; Abdullah İbrahim » Cazın yaşayan efsane ismi Ahmad Jamal "Ramazanda Caz" konserleri kapsamında 15 Ağustos Salı günü Topkapı Sarayı?nda konser verecek... » Ud`un rönesansını gerçekleştiren adam Anouar Brahem ruhundaki müziği Eyal Hareuveni`yi anlattı. » Temmuz`da Viyana! » > ISCMS İstanbul 2010 müzikseverleri müziğin başka türlüsü ile buluşturuyor... » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Mini festival; ’Tünel Şenliği’ » Milliyet arşivinde Türk caz tarihi. » > Afyon Caz Festivali Afyon`u on yılda kaplıca, sucuk, kaymak şehrinden bir festival şehrine dönüştürdü... » > 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali`nin beklenen programı açıklandı... » Brad Mehldau ve Joshua Redman CRR’de... » Carmen Souza CRR’ye geliyor... » > 8. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali 10 Mart ile 13 Mart tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi?nde gerçekleşecek... » > 17. İzmir Avrupa Caz Festivali » > Bu yıl 13.sü düzenlenen uluslararası Ankara caz festivali ikinci haftasına girdi. Bu hafta festivalde kimler var, nerdeler, saat kaçta ve kimlerle çalıyorlar gün gün hepsi aşağıda... » "James’ Farm" öncesi "Compass" » Geçip giden 2009`un ardından... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Tunçel Gülsoy`un 1999 yılında JAZZ Dergisi için yaptığı Can Kozlu söyleşisi.... » Türkiyeye cazı sevdiren adam; Erol Pekcan » "Bir müzisyen ve bir beyefendi" Neşet Ruacan... » Emin Fındıkoğlu; "Bir Tutkunun Öyküsü" » Sade yaşamın görkemli tınısı...OKAY TEMİZ » Ayten Alpman ile geçmişe yolculuk... » İlham Gencer ile cazca yaşanmış bir hayat üzerine.. » Genco Arı ve Ada Rovatti Nardis`te... » "JJA Awards Ödülleri" belli oldu! » Blues’un peşinde bir yol öyküsü... » İlhan Erşahin`le buluşma... » İş Sanat’ın sezon kapanış gecesi... » > Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Jay Jay Johanson Ghetto’da... » ’Cabaret Diva’ Lemper İş Sanat’ta... » Nisan ayı kimlerin doğum günü? » Dostları onları çok iyi hatırlıyor... » Sivil haklar hareketinde cazın yeri... » Beatles üzerine caz perspektifleri. » Jon Hendricks (87) hâlâ sahnede... » Rollins`ten Hawkins`e mektup... » Bilgisayarlar caz besteleri yapıp çalabilirler mi? » Ellis Marsalis, McCoy Tyner ve Brad Mehldau ilk kez aynı sahnede...
Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları: • Arto Peştemalcıgil (Arşiv) • Cenk Akyol (Arşiv) • Güzin Yalın • Okan Aydın (Arşiv) • Salim Zaimoğlu (Arşiv) • Sami Kısaoğlu • Zekeriya Şen • Zuhal Focan (Arşiv) Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler (Yıllara göre) • Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp