Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Sinem & Didem Balık Aşk Şarkıları

Mekan: Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Kordonboyu Mah., Ankara Cad. No: 142 (Tel: 0 216 353 0021)
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Sinem ve Didem Balık kardeşler bu akşam tangolardan oluşan bir konser verecek.


Cumartesi Sabah Konserleri: Gülsin Onay

Mekan: Pera Palas Hotel Jumeirah
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 11:00
Etkinlik Bilgisi : Pera Palas Hotel Jumeirah cumartesi sabah konserleri serisine klasik müzik piyanisti Gülsin Onay`la başlıyor.


Sibel Köse Quintet

Sanatçı: Sibel Köse (vo), Engin Recepoğulları (ts), Kürşad Deniz (p), Kağan Yıldız (b), Cem Aksel (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : TED Ankara Koleji`nin ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü`nden mezun oldu. Caz ile ilgili ilk çalışmalarına üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı. Polonya’da seminerlere katıldı. 1987 yılından bu yana Sibel Köse konserlerde, radyo ve TV programlarında yer almakta, yerel ve uluslararası caz festivallerine katılmaktadır. Polonya`nın Zamosc kentinde düzenlenmiş olan Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması`nda birincilik ödülü aldı. 2008 “Nina Simone Tribute” konserinde Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaşan Köse, Polonya’da bir de albüm çıkardı. Giriş: 50 TL.


Briken Aliu & Friends

Mekan: Nova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Gitarist Briken Aliu ve arkadaşları bu akşam Nova Sahne`de.


İpek Dinç Yüce Quartet

Sanatçı: İpek Dinç Yüce (v), Kaan Bıyıkoğlu (p), Baran Say (b), Kerem Yüce (d)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : İstanbul doğumlu İpek Dinç Yüce, Işık Lisesi ve İÜ Kimya Mühendisliği mezunudur. 2005`de İlham Gencer`le tanışarak müzik hayatına adım atan Yüce, ilk etapta Sortie, Q Jazz Bar, Conrad Hotel gibi mekanlarda söyledi. 2006`da Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasında finale kaldı. Aynı sene İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışması`nı kazandı ve festival kapsamında Parkorman`da konser verdi. Selçuk Sun ve Randy Esen ile caz eğitimine devam ettikten sonra 2009 senesinde tekrar katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasını kazanarak Estonya`nın Talin kentinde düzenlenen Nomme Caz Festivali`ndeki International Jazz Vocal yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu yarışmada 3. olarak dikkat çeken Yüce, jüri tarafından 2009`da Avrupa`nın önde gelen caz festivallerinde konserler vermek üzere davet edildi. Bu dönemde Ted Curson ile de çalışan Yüce spikerlik eğitimi aldı, drama dersleri de alarak Kazım Akşar ile oyunculuk çalıştı. 2009 - 2012 arası The Marmara Hotel`de Şevket Uğurluer ile haftada 6 gün çay saati müziği yapan İpek Dinç Yüce, 2011`in ilk günüyle gösterime girmiş olan ve Haldun Dormen`in yönetmenliğinde sahneye konulan The Rat Pack Show`da 4 ay süreyle Barbra Streisand`i canlandırdı. İlham Gencer, Şevket Uğurluer, Selçuk Sun, Ted Curson, Önder Focan, Neşet Ruacan, Deniz Dündar, Yahya Dai, Şenova Ülker, Kadri Ünalan, Oğuz Durukan, Çağrı Sertel, Baran Say, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Evren Karakul, Ercüment Orkut, Kürşad Deniz ve Kerem Yüce gibi isimlerle çalıştı. 2012 senesinde Tvem kanalında 3 ay haber editörlüğü, ardından program departmanında 2 ay Haftanın Rengi programı içinde yer alan Ajanda`nın editörlüğünü ve sunuculuğunu yaptı, BJK TV`de 2 ay ana haber spikerliği, 2013`de Akşam web tv`de 2 ay haber bülteni sundu. Halen Nardis Jazz Club, Moda Deniz Kulübü, Jazz Company gibi mekanlarda düzenli konser vermektedir.


Su İdil

Mekan: Brasserie D`Or, Emaar Square Mall
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Caz şarkıcısı Su İdil bu akşam Emaar Square Mall`da.


Çağıl Kaya Band

Mekan: Kaset Mitanni, Cihannüma Mah. Barbaros Bulvarı No:61/A 34353 Beşiktaş, İstanbul Tel: 0 212 236 1652
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Çağıl Kaya Band bu akşam yeni albüm "Şimdilik Herşey Yolunda"dan şarkıları seslendirecek.


Marcus Miller Konseri

Mekan: Zorlu Center / Ana Tiyatro Salonu, Zincirlikuyu
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyaca ünlü caz basçısı Marcus Miller özel bir proje için bu akşam Zorlu PSM`de.


 
Popüler Gündem
 

Akbank Sanat yeni yılın ilk etkinliğine başlıyor; Akbank Sanat Gitar Günleri`nde yerli & yabancı ustaları izleyeceğiz.

 4388 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Cazkolik Shop Cenk Erdoğan`ın Kara Kutu albümünü satın almak için tıklayın
Satın Al!

Müzik sezonlarının tüm yıl boyunca en çalışkan ve en yaratıcı merkezlerinin başında gelen Beyoğlu Akbank Sanat Merkezi yeni yılı gitar günleri konserleriyle karşılayacak. Bu haberin yayına girdiği tarihe göre hemen yarın ilk konseri gerçekleşecek Akbank Sanat Gitar Günleri`nin llk konukları perdesiz gitarın usta ismi Cenk Erdoğan ile Türk asıllı İsveçli caz davulcusu ve perküsyonist Mehmet İkiz`in konseri olacak. Bu konser için uzun zamandır hazırlandıklarını bildiğimiz bu iki harika müzisyenin konserini mutlaka izlemenizi öneririz. Hemen yarın bu ilk konser olduğu için girişi hemen onlarla yaptık ama şimdi gelin Akbank Sanat Gitar Günleri`nin genel konser takvimine birlikte bakalım.

* * *

Akbank Sanat Gitar Günleri`nin ikinci konseri Türkiye hayranı ve klasik gitara yeni bir soluk katan dünyaca ünlü İtalyan asılı besteci ve yorumcu Carlo Domeniconi’nin 12 Ocak 2016, Salı günü vereceği konser ile devam edecek. Etkinlik kapsamında Güney Amerikalı gitarist Quique Sinesi, 14 Ocak 2016, Perşembe günü; dünyaca ünlü Macar gitarist ve besteci Ferenc Snetberger, 20 Ocak 2016, Çarşamba günü; müziğinin yanı sıra etkileyici sahne performansı ile izleyenleri adeta büyüleyen ünlü gitarist ve besteci Marek Pasieczny, 28 Ocak 2016, Perşembe günü müzik tutkunlarıyla buluşacak. Akbank Sanat Gitar Günleri, Fransız besteci ve gitarist Jean-Baptiste Hardy’nin 30 Ocak 2016, Cumartesi günü gerçekleştireceği konserle sona erecek.


 

Akbank Sanat Gitar Günleri Cenk Erdoğan ve

Mehmet İkiz`le başlıyor.

Akbank Sanat Gitar Günleri, perdesiz gitarın usta isimlerinden Cenk Erdoğan ve Avrupa`nın en tutkulu caz davulcuları arasında yer alan Mehmet İkiz ile başlıyor. Geçtiğimiz yıl Kara Kutu adını taşıyan üçüncü albümünü çıkaran ünlü gitarist Cenk Erdoğan ve Jacob Karlzon, Nils Landgren, Lars Danielsson, Caecilie Norby gibi İsveç ve Avrupa cazının en önemli isimleriyle dünyanın en önemli festivallerinde aynı sahneyi paylaşan Mehmet İkiz, 7 Ocak 2016, Perşembe günü Akbank Sanat’ta müzikseverlerle buluşacak. İkili konserde son projeleri Lahza’da yer alan eserlerini seslendirecek.

Etkinlik: Cenk Erdoğan & Mehmet İkiz
Tarih: 07 Ocak 2016, Perşembe
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat, Beyoğlu
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Türk müziği hayranı İtalyan gitar ustası Carlo

Domeniconi Akbank Sanat Gitar Günleri`nde.

Klasik gitara yeni bir soluk katan dünyaca ünlü İtalyan asılı besteci ve yorumcu Carlo Domeniconi, Akbank Sanat Gitar Günleri’nde sahne alıyor. Türkiye hayranı olan ve 1977-1980 yılları arasında İstanbul Devlet Konservatuvarı`nda öğretmenlik yapan Carlo Domeniconi, 12 Ocak 2016, Salı günü Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konserde en önemli besteleri arasında yer alan 1985 yılında klasik gitarda alışılmış uslupların dışına çıkarak Anadolu erenlerinden Seyit Ali’nin hayatına atıfta bulunarak bestelediği, Türk müziğinden de esintiler taşıyan "Koyunbaba"yı da seslendirecek.

Etkinlik: Carlo Domeniconi
Tarih: 12 Ocak 2016, Salı
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Akbank Sanat Gitar Günleri`nde flamenko rüzgarı.

Güney Amerikalı gitarist Quique Sinesi, 14 Ocak 2016, Perşembe günü Akbank Sanat Gitar Günleri’nde müzikseverlerle buluşacak. Ünlü gitarist konserde tangoda flamenkoya, folklorik melodilerden klasik müzik ve dünya müziğine kadar uzanan zengin bir repertuar seslendirecek.

Etkinlik: Quique Sinesi
Tarih: 14 Ocak 2016, Perşembe
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Macar gitarist Ferenc Sinetberger`den türler arası

ve türler ötesi bir yolculuk.

Dünyaca ünlü Macar gitarist ve besteci Ferenc Snetberger, Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında vereceği konser ile müzikseverleri türler ötesi bir yolculuğa çıkaracak. Ünlü gitarist 20 Ocak 2016, Çarşamba günü gerçekleştireceği konserinde geleneksel Roma müziği, Flamenco ve Brezilya müziğinden ilham alarak bestelediği eserlerini seslendirecek.

Etkinlik: Ferenc Snetberger
Tarih: 20 Ocak 2016, Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Marek Pasieczny`den etkileyici bir sahne

performansı bizi bekliyor.

Müziğinin yanı sıra etkileyici sahne performansı ile izleyenleri adeta büyüleyen ünlü gitarist ve besteci Marek Pasieczny, 28 Ocak 2016, Perşembe günü Akbank Sanat Gitar Günleri’nde sahne alıyor. Glasgow Kraliyet Konservatuarı’ndan beste ve icra yüksek şeref derecesi, Polonya Wroclaw Müzik Akademisi’nden icra yüksek şeref derecesi olmak üzere üç farklı müzik yüksek lisansı bulunan Marek Pasieczny kendi bestelerinden oluşan bir repertuar seslendireceği konserinde yine unutulmayacak bir performansa imza atacak.

Etkinlik: Marek Pasieczny
Tarih: 28 Ocak 2016, Perşembe
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Akbank Sanat Gitar Günleri Jean-Baptiste Hardy

Trio konseriyle sona erecek.

Akbank Sanat Gitar Günleri, Fransız besteci ve gitarist Jean-Baptiste Hardy Trio ile sona eriyor. Müzik eğitimini Paris’te tamamlayan ve daha sonra blues, rock ve gospel gruplarla sahne alan Jean-Baptiste Hardy, 2012 yılından bu yana İstanbul’da yaşıyor. Konserde Jean Baptiste Hardy’e davulda Riccardo Marenghi, bas gitarda ise Ekin Bilgin eşlik edecek. Jean-Baptiste Hardy Trio, 30 Ocak 2016, Cumartesi günü Akbank Sanat’ta vereceği konserde kısa süre önce yayınlanan On Verra isimli albümlerinden parçalar seslendirecekler.

Etkinlik: Jean-Baptiste Hardy Trio
Tarih: 30 Ocak 2016, Cumartesi
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Cazkolik.com / 06 Ocak 2016, Çarşamba

 

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Burak Sülünbaz Röportajı: 27. Akbank Caz Festivali`nde izleyeceğimiz Benedikt Jahnel konser öncesi içten yanıtlarını gönderdi. » Caz çağının önde gelen ismi, oyun ve roman yazarı James Baldwin`in 1960`larda İstanbul`da geçirdiği on yılın hikayesi. » Hakan Akoğlu Röportajı: Jorge Pardo, Carles Benavent, Levent Yüksel, Cenk Erdoğan ve İsmail Tunçbilek Paco DeLucia için konuştu. » Özel Haber: Türkiye`nin ilk caz festivali hangisi? Kaynaklar bizi 18-30 Mayıs 1982 Beyoğlu Dünya ve Fitaş sinemalarına geri götürüyor. » 24. İzmir Avrupa Caz Festivali 1-18 Mart arası Amerikalı starlar olmadan iyi caz konserleri dinlemenin formülünü verecek. » Caz müziğinin ve müzisyenin dinle ilişkisi? Dr. Jason Bivins nerdeyse hiç dokunulmamış ağır bir taşı yerinden kaldırdı. » Aynı anda iki şehri kapsayan Türkiye`nin yeni caz festivali XJAZZ Festival Berlin ve İstanbul`un ortak çabasının ürünü. » Caz Şubatı`ı konserlerinde caz tarihinin yaşayan efsanelerinden, 89 yaşındaki dev bir isim Lee Konitz`i izleyeceğiz. » Yılın ilk caz festivali Uluslararası Bursa Nilüfer Caz Tatili Festivali 29 Ocak akşamı başlıyor. » Akbank Sanat yeni yılın ilk etkinliğine başlıyor; Akbank Sanat Gitar Günleri`nde yerli & yabancı ustaları izleyeceğiz. » 19. Ankara Caz Festivali Özel: Festival vokal cazın önde gelen isimlerini Ankaralı cazseverlerle buluşturacak. » İş Sanat 2015-16 sezonunda sahnesinde cazın her biri ayrı özelliklere sahip büyük sanatçılarını ağırlayacak. » Son dönem yayınlanan yerli caz albümlerinde "İstanbul" ile ilgili besteler. » Dünyanın en köklü caz festivallerinden Newport Caz Festivali`ni yerinde izleyen Firuz Soyuer notlarını ve fotoğraflarını Cazkolik için derledi. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: European Jazz Club konserleri cazda farklı kültürlerve coğrafyalardan sanatçıları buluşturan derinlikli kesişim kümeleri yaratıyor. » Yeni sezonda Salon`un caz konserleri haritasını hazırladık. » Mayısta gerçekleşen New York Jazz Expo seminer ve konserlerini yerinde izleyen arkadaşımız Emine Dursun notlarını ve izlenimlerini Cazkolik için kaleme aldı. » Sketches of Ethiopia: Etiyopya`dan Batı Afrika`ya bir caz köprüsü; Mulatu Astatke. » Albüm söyleşileri & Caz Üzerine Konuşmalar serisinin ilk konuğu Eleven Short Stories albümüyle ülkemiz caz ve modern müziğin en dikkat çeken çalışmalarına imza atan isimlerden Erdem Helvacıoğlu. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel "Festival Gazetesi" yayında... Efendim, mesele şu, istiyoruz ki 19. İstanbul Caz Festivali`ne kadar okurlarımızı festivale katılacak sanatçılarla ilgili güncel en son haberlerle bilgilendirelim ve bu haberleri bir yerde "Festival Gazetesi" adı altında toplayalım. İçinde bol bilgi de olsun, tatlı dedikodular da. » Jazz Times dergisi, Ocak 2011`de düzenlenen ECS (Consumer Electronics Show) fuarında cazseverleri, hatta odyofilleri mutlu edecek pek çok güzel haberi derledi... » Yeniden hayat bulan albümler... » Lester Young iki önemli albümünün orijinal baskılarıyla koleksiyonerleri adeta tahrik ediyor.
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp