Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Efsanevi Japon davul grubu Ondekoza Daikin katkılarıyla dünya turnesine çıkıyor

Mekan: Ahmed Adnan Saygun Konser Salonu, İzmir
Tarihi: 22 Ekim.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Japon davul sanatının ustaları olağanüstü performanslarıyla bir kez daha Türkiye`de. Japon geleneksel davul sanatının dünyaca ünlü temsilcisi Ondekoza, bu ay Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Daikin Türkiye`nin katkılarıyla Türkiye turnesine çıkıyor. 2015 Türkiye Konseri`nde olağanüstü performansıyla izleyicileri büyüleyen Ondekoza, bir kez daha Bursa, İzmir ve İstanbul`da ücretsiz olarak sevenleriyle buluşacak. Japon geleneksel davul sanatı taiko`yu dünyaya tanıtan Ondekoza, ekim ayı içinde üç ayrı ilde düzenlenen üç konser ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Davul ritimlerinin yanı sıra hareket dolu olağanüstü performansı ile tanınan Ondekoza, bugüne kadar Japonya başta olmak üzere Amerika, İtalya, İsviçre, Almanya, Rusya gibi ülkelere turneler düzenledi. Daha önce Eylül 2015`te Ertuğrul Fırkateyni Faciası`nın 125. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul ve İzmir`de konser veren Ondekoza, bu ay bir kez daha Türkiye`deki hayranları ile bir araya gelecek. Ondekoza`nın Türkiye turnesinin ilk durağı, 19 Ekim Perşembe akşamı Bursa olacak. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi`nde gerçekleşecek konser saat 20:00`de başlayacak. Ondekoza, Bursa konserinin hemen ardından 22 Ekim Pazar günü İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi ve 23 Ekim Pazartesi günü İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi`nde Türk müzikseverlerle buluşacak. Japonya İmparatoru`nun tahta çıkış töreni de dahil olmak üzere pek çok önemli organizasyonda sahne alan Ondekoza`nın İstanbul konserinin biletleri anında tükendi. Bursa ve İzmir konserlerinin biletleri ise ücretsiz olarak www.japondaikin.com adresinden temin edilebiliyor.


 
Sami Kısaoğlu ile "Kuzey Rüzgarı"
 

21. Akbank Caz Festivali`nde Akbank Sanat`ta konseri olan Mari Kvien Brunvoll ile Sami Kısaoğlu konuştu: "Seslerle Çevrili Bir Yaşam: Mari Kvien Brunvoll"

 6010 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlemekte olduğunuz müzik 20 Ekim 2011, Perşembe akşamı Akbank Sanat sahnesinde konseri olan Mari Kvien Brunvoll`un Wake Up ve Everywhere You Go isimli parçalarıdır.


Seslerle Çevrili Bir Yaşam: Mari Kvien Brunvoll

Bu söyleşinin konuğu olan kişi Norveç`in batı kıyısındaki fiyortlar şehri Bergen’den bir ses. Norveç`in caz şehirlerinden Molde`de doğan, eğitim ve başka nedenlerle bir süre Bergen ve Oslo`da yaşayan, sesiyle sıklıkla Björk`e benzetilen Mari Kvien Brunvoll`un hikayesini anlatmak istiyorum. Onunla ilk kez birkaç yıl önce Youtube`da karşılaşmıştım. Bu karşılaşmanın ardından Brunvoll, son birkaç yılda peşi sıra aldığı ödüllerle Youtube dışında da onlarca farklı ortamda karşıma çıkmayı devam etti. Bu genç kuzeyli hanım ile yollarımız son olarak 21. Akbank Caz Festivali`nin programı açıklandığı vakit keşişti. (Mari Kvien Brunvoll @ Akbank Sanat - 20 Ekim Perşembe Saat: 19.00 / Bilet satın almak için lütfen bu satıra tıklayın)

Norsk Jazzforum tarafından 2011 yılı için destek olunması gereken Norveçli genç caz müzisyenleri arasında seçilen Brunvoll`un biyografisi de en az müziği kadar eklektik ve renkli. Bergen`deki Grieg Müzik Akademisi`ndeki şan çalışmalarının yanısıra, dünyanın farklı köşelerini gezerek farklı kültürleri keşfeden müzisyen bu yıllarda zither, kalimba gibi Avrupa kıtasının dışındaki coğrafyalara adreslenen enstrümanları da öğrenmiş. Müziğinde Norveç`in yerel şarkılarından caza, elektronikadan farklı kültürlerden topladığı etnik tınılara kadar onlarca farklı renk barındıran Brunvoll, kendi sesini üstüste kaydederek yaptığı canlı performanslarıyla ünlendi. Tek başına gerçekleştirdiği konserlere ek olarak duo ve trio olarak da çeşitli projeler gerçekleştiren Brunvoll, buzdan üretmiş olduğu enstrümanlar ile tanınan Norveçli perküsyonist Terje Isungset ile de aynı sahneyi paylaşmıştı.

Sahnedeki performanslarında, sesini tıpkı bir oyun hamuru ile oynarmışcasına onlarca farklı kalıba yerleştirmeyi başaran Brunvoll, kullanmış olduğu özel mikrofonlar aracılığı ile sesinden birçok farklı renk üretmeyi başarıyor. Şarkı sözlerinde ve bestelerinde sıklıkla kendi kaleminin sesini dinleyen genç müzisyen, uçsuz bucaksız bir sesler coğrafyasında yapmış olduğu keşiflerle paradokslarla örülü bir performansa davet ediyor dinleyenlerini.

Sami Kısaoğlu


Mari Kvien Brunvoll: "Yirmili, otuzlu yıllarda

yapılan blues müziğinden gürültü müziğine, Hint

müziğinden Hip Hop`a kadar onlarca farklı müzik

türünden etkileniyorum..."

Sami Kısaoğlu: Geçtiğimiz haftalarda (28.08-04.09) Oslo`da olduğum sırada şehrin en meşhur caz dükanı olan Bare Jazz`a uğrama fırsatım oldu. Kasadaki orta yaşlı bey ile olan sohbetimiz sırasında, babanın çok tanınmış Norveçli bir gitarist olduğunu öğrendim. Müziğe ilk başladığında, babandan etkilendin mi? Hikaye nasıl başladı?

Mari Kvien Brunvoll: (Sanırım o bey beni Marte Eberson ile karıştırıyor, kendisi ünlü gitarist Jon Eberson`un kızı.) Benim hikayem ise annemin müzik öğretmeni, caz vokalisti ve piyanist olması sonucunda biraz annemden etkilenerek başladı. Müzik dolu bir evde büyüdüm ve hemen hemen tüm ailem müzik yapıyor. Her zaman şarkı söylemeyi çok sevdim. Önce bir müzik kolejine ardından üniversite ve konservatuara gittim. Gitarı ve piyonayı çok iyi çalamam. Öye yandan elimle, müzik enstrümanı olmaksızın müzik yapabilmeyi seviyorum.

Sami Kısaoğlu:  Bir caz şehri olan Molde`de doğdun ve bir başka caz şehri olan Oslo`da bir süre yaşadın. Şimdiyse Bergen`desin. Bu üç farklı şehirde yaşamanın müzisyen olarak gelişimine nasıl etkisi oldu?

Mari Kvien Brunvoll: Küçük bir şehir olan Molde`de her yaz büyük bir caz festivali yapılır: Molde Caz Festivali. Küçük yaşlardan itibaren hem bir müzisyen olarak, hem de bir seyirci olarak bir parçası olduğum o festivalden çok şey öğrendim. Molde’de yaşadığım dönemde ayrıca okuldan bazı çocuklarla birlikte caz çalmaya başladım. Bu şehirde tüm bu yaşadıklarım bana kesinlikle çok ilham verdi. Molde’deki yıllarımın ardından 19 yaşında müzik teknolojisi okumak üzere Oslo`ya taşındım ve bir yıl orada kaldım. Daha önce küçük bir kasabada yaşamış olan biri olarak, Oslo`daki müzikal çeşitlilikten çok etkinlendiğimi hatırlıyorum. Bu şehirdeki eğitimimin sonrasında ertesi yıl Bergen`e taşındığımda, Grieg Müzik Akademisi`nde jazz bölümüne devam ettim. Doğa ve şehir hayatının garip bir karışımına sahip olan Bergen’de her dakika farklı bir etkinlik bulabilirsiniz. Kültür ve sanat hayatının son derece zengin olduğu bu şehirdeki doğaçlama müzik sahnesinin son derece bereketli olduğunu söyleyebilirim. Kuşkusuz bunda Grieg Müzik Akademisi`nde yeni kurulmuş olan caz bölümünün de payı büyük.

Sami Kısaoğlu: Müziğin akustik ve elektronik enstrümanlar ile birbiri ardına kaydetmiş olduğun, kendi sesinin alışılmamış bir uyumunu barındırıyor. Sahnede sıklıkla kendi sesinden adeta bir koro oluşturuyorsun. Tüm bu enstrümanları nasıl?kullanmaya başladın ve müziğin nasıl bu şekilde bir evrim geçirdi?

Mari Kvien Bruvoll: İçimde her zaman onlarca farklı müzik olduğunu hissettim. Uzun yıllardır gitar ve piyano eşliğinde şarkı söylüyorum fakat; kendi sesimle ilk ses denemelerine başladığım zaman bu şekilde şarkı söylemenin, bir şekilde benim müzikal tarzım olmaya başladığını hissettim. Birkaç yıl önce tiyatro ve dans?toplulukları için elektronikleri ve kendi sesimi kullanarak müzikler bestelemiştim. Bu topluluklar için yapmış olduğum müzikler, solo performanslarım için de bana cesaret vermiş ve böylelikle sahnede tek başıma gerçekleştirdiğim konserlerime başlamıştım.

Sami Kısaoğlu: Norveç’in yerel müzikleri senin soundunun önemli bir bölümünü oluşturuyor? Bu noktada müziğine ilham veren diğer unsurlardan bahsedebilir misin?

Mari Kvien Brunvoll: Farklı sanat disiplinleri ile birlikte çalışmayı seviyorum. Film, tiyatro ve dans gibi. Bu birliktelikler bana ilham kaynağı olur. Geçen ay, sürrealist René Clair`in bir sessiz filmine canlı müzik yaptım. Ekrandaki hareketli görüntüler ile beste ve doğaçlama, benim farklı bir şekilde müzik oluşturmamı sağladı. Bu durum müzikal anlamda tabiki bazı şeyleri düşünüşünüzü ve algılayışınızı da değiştiriyor. Seyahatlerimden de çoğu zaman ilham almışımdır. Grieg Konservatuarı`nda okuduğumda dönemde iki yıllık uzun bir ara vermiş ve birkaç aylığına Hindistan ve Almanya`ya gitmiştim. Farklı kültürler ve dillerin tanışması sonucunda benim için sık sık beklenmedik bir süreç başlar. Bazen de yukarıda saydıklarımdan çok farklı alanlardan ilham alabiliyorsunuz. Mesala bebekler ile çalıştığım müzik projesinden örnek vereyim. Bebeklerle olan bu çalışma, sesleri birbirleri üzerine ekleyerek kullanmak konusunda bana ilham vermiştir.

Sami Kısaoğlu: Bildiğim kadarıyla sürekli turnedesin ve henüz kendi adına bir albüm kaydetmedin. Biraz gelecekteki planlarından bahseder misin?

Mari Kvien Brunvoll: Müzik alanında farklı projelere ve performanslara devam edeceğim. Bu sonbahar Stein Urheim ile birlikte Jazzland Records`dan bir albüm yayınlayacağız. Umut ediyorum ki yılbaşından sonra bir zamanda kendi solo albümümü çıkarıyor olacağım.

Sami Kısaoğlu: Sesinizi ilk duyduğumda, ben de birçokları gibi hem ses rengi hem de şarkı söyleyiş tarzınız bakımından Björk’e benzetmiştim sizi az da olsa. Siz kendi şarkı söyleme stilinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Mari Kvien Brunvoll: Bu benim için zor bir soru. İçimden geldiği gibi şarkı söylemeye çalışıyorum. Sanırım müzikal anlamda dışarıdan aldığım onlarca farklı etki söz konusu. 1920`li-1930`lu yıllarında yapılan blues müziğinden, gürültü müziğine, Hint müziğinden, hip pop müziğe kadar onlarca farklı müzik türünden etkileniyorum.

Sami Kısaoğlu: Gözlerinizi açtığınızdan bu yana sürekli olarak müziğin içindesiniz. Geride kalan bunca zamanda müzikle ilgili unutamadığınız bir anınız var mı?

Mari Kvien Brunvoll: 13 yaşındayken, 1997 yılında Herbie Hancock Molde Caz Festivali’ne geldiğinde sahneye çok yakın bir yerlerde oturduğumu hatırlıyorum. Neden bilmiyorum ama o konserde zamanın farklı bir şekil aldığını hatırlıyorum. Gerçekten unutulmaz bir konserdi benim için. Bir de Madvillain isimli Amerikalı hip hop grubunun 2004 yılında çıkardıkları "Madvillainy" albümü benim için çok özeldir. Bu albümü ilk kez dinlediğimde gerçekten aklımı başımdan almıştı.

Sami Kısaoğlu:  Birazda Norveç’de birlikte çalışma fırsatı bulduğunuz ve beğendiğiniz müzisyenlerden

Mari Kvien Brunvoll: Per Jørgensen, Terje Isungset, Sidsel Endresen, Maja Ratkje isimleri beğendiğimi belirtmeliyim. Bergen`de Øyvind Skabø, Øyvind Hegg Lunde, Åsmund Weltzien ve Stein Urheim gibi oldukça ilginç, genç müzisyenlerle çalıştığım için kendimi şanslı görüyorum.

Sami Kısaoğlu: Son olarak tamamen serbest çağrışıma dayalı birkaç kelime söylemek istiyorum. Deniz, doğa, ses ve sessizlik, jazz. Bu kelimelerin senin kişisel tarihinde yer alan anlamlarını göz önünde bulunduracak olursan neler söylemek istersin?

Mari Kvien Brunvoll: Denizden yüz metre ötede büyüdüm. Sesini seviyorum. Doğa her geçen gün biraz daha bağlandığım bir alan. Dağda uzun yürüyüşler yapmayı yada denizin üzerinde vakit geçirmeyi seviyorum. Ses ve sessizlik vücut ve zihin üzerindeki etkisine inandığım iki zıt kavram. Hep sesin sessizliği daha güzel yapabileceğine ve sessizliğin sesi daha anlamlı kılabileceğine inanmışımdır. Caz ise benim için hem çok fazla şey hem de çok az şey. Sanırım bir stilden öte bir tutum jazz benim için. An içinde yeni bir yöne doğru gitmek ve yeni bir şeyler yaratma isteği aynı zamanda.

Sami Kısaoğlu
Müzikolog
Cazkolik.com / 03 Ekim 2011, Pazartesi

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Merak edilen soru; 22. İstanbul Caz Festivali`nde izleyeceğimiz "Tigran Hamasyan neden bu kadar önemli" cevabı Sami Kısaoğlu yazdı. » Arkadaşımız Sami Kısaoğlu 25-26 Mart geceleri Mehmet Uluğ anısına gerçekleşen konserlerde Babylon sahnesinde izlediğimiz David Murray Infinity Quartet konserine dair izlenimlerini Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Avrupa caz sahnesinden yükselen bir piyano üçlüsü; Phronesis » Moda dergisinden fırlamış gibi duran şefi Eric Whitacre ile Rezonans korosunun yarınki (8 Kasım) konserini Sami Kısaoğlu yazdı. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » 20 Ağustos gecesi Maçka Küçükçiftlik Parkı`nı dolduran Portishead hayranları bu yaz İstanbul`da izlediğimiz en güzel konserlerden birine şahit oldu. » > Sami Kısaoğlu, 42. İstanbul Müzik Festivali`nin özel projesi olan » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Bu yıl festivalin en merakla beklenen konserlerinden Brad mehldau ve Mark Giulina`nın Mehliana isimli projesini Sami Kısaoğlu yazdı. » Alto saksofonun gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden Art Pepper`ın kariyerinin en dikkat çeken kayıtlarından » Plak formatında yeniden basılan ve caz tarihinin dönüm noktası sayılan albümlerinden Eric Dolphy`nin » Son yıllarda yetiştirdiği yeni nesil isimlerle Avrupa genelinde öne çıkmaya başlayan İtalya cazı ve müzisyenleri her zaman dikkat çekici albümlere imza attılar. Sevgili Sami Kısaoğlu yeni yazısında genç ve başarılı piyanist Claudio Filippini ve son albümünü Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Sami Kısaoğlu`ndan Giovanni Mirabassi, Brooklyn Rider ve Jan Bang`in yayınlanan yeni albümlerine ilişkin notlar yayında. » ACT müziğin 2013 yılında yayınladığı albümler içinde en rafine müziğe sahip olanlarından "Polska"yı Sami Kısaoğlu yazdı. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Sami Kısaoğlu Venedik Caz Festivali`nde geçen yılın Jammz etkinliklerine katılan Melisa Kral ve Gürtuğ Gök`ü takip etti, festival izledi... » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı.23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » Ramazanda Caz bu akşam Avrupa caz sahnesinin çok önemli bir ismi olan Norveçli besteci ve piyanist Jon Balke`yi Batagraf isimli projesiyle ağırlıyor. Balke`yi arkadaşımız Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » Sami Kısaoğlu`ndan üst üste harika festival yazıları: Bu akşam bandolim`in Jimi Hendrix`i lakaplı Hamilton De Holanda`ya niye öyle diyorlar ve Stefano Bollani ile konseri yazısı yayında. » Sami Kısaoğlu, Sakıp Müzesi bahçesinde dinleyeceğimiz cazın genç, iki güzel kadın sanatçısını yazdı: China Moses ve Anat Cohen. » Sami Kısaoğlu`nun kaleminden "Esbjörn Svensson Trio`nun Sanatına Senfonik Bir Dokunuş." » Sami Kısaoğlu`ndan yeni bir günlük dizisi yayında: Hollanda Caz Panoraması, 1. Bölüm... » "Cazın Yıldızları İstanbul`daydı" müzik yazarı sevgili Sami Kısaoğlu Uluslararası Caz Günü all star konserini özel olarak kaleme aldı. Konserin ve performansların şifreleri yayında. » Berlin`de caz başkadır... » "Sessizlik tıpkı benim için sesin kendisi kadar önemli" diyen ve 22 Kasım Perşembe Borusan`da konseri olan Hollandalı saksofonist Yuri Honing ile Sami Kısaoğlu özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Sami Kısaoğlu, 17 Kasım Cumartesi gecesi Borusan Müzik Evi`nde izleyeceğimiz `Kuzey Avrupa`dan yıldızlar karması` konserini yazdı... » Steen Rasmussen Quarteto`nun müziği, Josefine Cronholm`un sesiyle Ipanema plajında günbatımı... » Sami Kısaoğlu "Lean On Me"nin bestecisi, soul`un büyük sesi Bill Withers`ın ikinci albümü Still Bill`i yazdı. » Bu akşam (10 Ekim) Babylon`da konseri olan ve festivalin en ilginç müziklerine imza atacak The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble`un kurucusu Jason Köhnen ile Sami Kısaoğlu özel bir röportaj gerçekleştirdi. » 22. Akbank Caz Festivali`nde bir zen kaşifi; Nik Bartsch » Sami Kısaoğlu`ndan bu akşam müzikseverler tarafından festivalin merakla beklenen ismi Esperanza Spalding için özel portre çalışması: » Sami Kısaoğlu akşamki Till Brönner konserine dair en sıcak izlenimlerini kaleme aldı: » Sami Kısaoğlu`ndan 12 Temmuz akşamı 19. İstanbul Caz Festivali`nde konseri olan kuzey cazının usta ismi Lars Danielsson`u altı başlıkta anlama kılavuzu yazısı... » `Kuzey Rüzgarı` Berlin`den esiyor... Sami Kısaoğlu, Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında 20 Haziran Çarşamba akşamı İstanbul`da konseri olan ve Die Zeit tarafından `dünyanın en heyecan verici piyanolu üçlüsü` olarak adlandırılan Michael Wollny`i Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Sami Kısaoğlu Ağustos ayında davetli olarak gittiği Norveç seyahatinin ardından bu kezde Ocak ayında davetli olarak gittiği Berlin`de tuttuğu notları Cazkolik okurları için Berlin Caz Günlüğü olarak kaleme aldı: » Zamansız ve Coğrafyasız Seslerin Peşinde Bir Ses Ressamı: Stephan Micus » Kuzey ışıkları diyarında bir hafta. » Altı ay aradan sonra 11 Şubat akşamı Salon`da yeniden İstanbul`da sahne alacak Dan Berglund ve grubu Tonbruket`in son albümü » > 21. Akbank Caz Festivali`nin beklenen ismini Sami Kısaoğlu yazdı; "Tenor Saksofonda Bir Renk Ustası; Charles Lloyd" » Kuzey cazın ustası Arild Andersen`i yazarımız, müzikolog Sami Kısaoğlu yazdı: `Kontrbasın Kuzeyli Şairi...` » Seslerle Çevrili Bir Yaşam: Mari Kvien Brunvoll » "Kuzey Rüzgarı"nın ikinci yazısında sevgili Sami Kısaoğlu The Hilliard Ensemble ile Jan Garbarek`in ortaklığında yayınlanan "Officium Novum" albümünü anlatıyor... » "Kuzey Rüzgarı" isimli köşesinde Sami Kısaoğlu "Kuzeyden Ilık Bir Nefes" başlıklı ilk yazısıyla yayında...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp