Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Baba Zula & Murat Meriç

Mekan: Uniq İstanbul, Glass Room, Huzur Mh., Maslak Ayazağa Cd. No:4, Tel: 0 212 286 0391
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Şehrine yeni etkinlik salonu Glass Room Uniq Hall`de kasım ayında faaliyetine başladı. Konser ve tiyatro etkinlikleriyle adından sözettirecek Glass Room`da bu akşam Baba Zula ve Murat Meriç`i dinlemek mümkün.


Ediz Hafızoğlu Nazdrave 13

Mekan: Hiçhane, Konya
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Cazdan rock n roll`a, deneysel müzikten Balkan müziğine birbirinden farklı tarzlarda çalışan Ediz Hafızoğlu geçtiğimiz ay `Nazdrave` 13 albüm lansman konserini Zorlu PSM Studio`da yapmıştı. Hafızoğlu `Nazdrave` 13 kapsamında June Pub Ankara`da, Hiçhane Konya`da ve Peyote Eskişehir`de dinleyiciyle buluşacak.

 


XXF Very Very French Festival: Amadou & Mariam

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : U2, Blur, Coldplay ve David Gilmour gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Malili Afro-blues ikilisi Amadou & Mariam, XXF Very Very French Festival kapsamında Renault ana partnerliğinde, 23 Kasım Perşembe günü saat 21.30`da Babylon`da. Bugüne kadar sekiz albüm kaydeden ikili, görme engellerine rağmen müzikle tüm engelleri yıkıyor. "Welcome To Mali" ile 52. Grammy Ödülleri`nde "En İyi Çağdaş Dünya Müzik Albümü" ödülüne aday gösterilen Amadou & Mariam, 2009 Nobel Barış Ödülleri`nde ve 2010 FIFA Dünya Kupası`nın açılış töreninde performans sergiledi.


Lisa Ekhdal Konseri

Mekan: İş Sanat Konser Salonu, İş Kuleleri, 4. Levent
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : İş Sanat`ta caz serisi, İskandinavya`nın büyülü seslerinden Lisa Ekdahl ile başlıyor. 1971 yılında Stockholm`de dünyaya gelen sanatçı, İsveçli caz üçlüsü ``The Peter Nordahl Trio`` ile küçük caz kulüplerinde şarkı söylemeye başladı. Henüz 22 yaşındayken çıkardığı ilk solo albümü "Lisa Ekdahl" ile dört kere platin satış rakamlarına ulaşan ve üç dalda Grammy Ödülü`ne layık görülen sanatçı, 1994 tarihli hiti "Vem Vet" ile üne kavuştu. Ekdahl, İsveççe kaydettiği ilk üç albümünün ardından üç başarılı İngilizce albümle dünyaya açıldı. 2001 yılında çıkardığı 6. albümü ``Lisa Ekdahl Sings Salvador Poe`` ile bossa nova janrına yönelen şarkıcı, Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde çok beğenildi ve altın satış rakamlarına ulaştı. Bossa nova tarzını kırılgan ve çocuksu sesiyle harmanlayan Ekdahl 2016 yılında Famna Jorden isimli albümünü hayranlarıyla buluşturdu.


Funda Sezer Band

Sanatçı: Funda Sezer (v), Baki Duyarlar (p), Kağan Yıldız (b), Berke Özgümüş (d)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 23 Kasım.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü`nden mezun olan Funda Sezer, müzik aşkını uzun yıllar korolarda söyleyerek, çeşitli projelerde yer alarak ve kendi projelerini üreterek yaşattı. Donovon Mixon ve Randy Esen`den uzun yıllar dersler aldı. Daha önce Fundolatino ve Fundo`s Swings projeleriyle çeşitli mekanlarda sahne alan Funda Sezer, bu gece sizlere hem caz standartlarından hem de bossa novalardan oluşan bir program sunacak.


 
Sami Kısaoğlu ile "Kuzey Rüzgarı"
 

Sami Kısaoğlu, 17 Kasım Cumartesi gecesi Borusan Müzik Evi`nde izleyeceğimiz `Kuzey Avrupa`dan yıldızlar karması` konserini yazdı...

 5057 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Bu yazıda 3 adet müziğimiz var. İlki, şu anda dinlediğiniz ve Mari Kvein Brunvoll`un seslendirdiği Wake Up`tan alınan kısa bir bölüm ile yazının en altında yeralan iki klibin ilki Liarbird, ikincisi ise Liarbird Kolben isimli videolardır.


İstanbul`da Kuzey Işıkları

İstanbul`un caz adına iyiden iyiye sürprizlerle dolu bir şehir haline geldiği şu günlerde, gün geçmiyor ki beklenmedik yeni bir haber bizi şaşırtmasın. Aynı gecede Avrupa`nın kuzeyinden yıldızlar karması bir topluluk izleyecek olmak da bu beklenmedik sürprizlerden biri olsa gerek. Üstelik Norveç’in uluslararası arenada sesini yükseltmekte olan genç caz müzisyenlerine de bu konserde rastlamak işin güzel taraflarından bir diğeri. Norveçli bağımsız plak şirketi Jazzland Records’un 17 Kasım Cumartesi akşamı 21.30’da Borusan Müzik Evi’nde sahne alacak olduğu bu konserde başta firmanın kurucu müzisyeni olan piyanist Bugge Wesseltoft olmak birçok önemli ismi İstanbul’da izliyor olacağız. Jazzland Records’un 15. kuruluş yılı dolasıyla gerçekleştirmiş olduğu kutlama konserlerinde, firmanın sadece ilk dönem sanatçılarını değil, yakın zamanda kataloglarına dahil olan genç isimlerde yer alıyor.

Akustik ve Elektronik Tınılar Diyarı Jazzland

1996 yılında Norveçli piyanist Bugge Wesseltoft tarafından kurulan Jazzland Records ilk olarak bu müzisyenin "New Conception of Jazz" isimli albümünü yayınlar. Bu kayıt kuşkusuz trompetçi Nils Petter Molvær`in “Khmer” ve Supersilent grubunun “1-3” (Rune Grammofon, 1997) albümüyle birlikte Norveç caz sahnesinde önemli değişimlere yol açan birkaç çalışmadan biri olur. Elektroniklerin, turntableların, ve dış seslerin akustik enstrümanlar ile buluştuğu bu 3 albüm, birbirinden tamamen farklı kültürel referanslar üzerinden hareket eden çalışmalardı. Sözü geçen bu 3 albüm, o tarihten sonra caz ve caz ile organik ilişkisi olan doğaçlama kökenli müziklerin bir daha asla eskisi gibi olmayacağını da müjdeliyordu. Bugün gerek Norveç caz sahnesine, gerekse Jazzland firmasının kataloğundaki müzisyenlere baktığımızda birçok sanatçının bu 3 albümün açmış olduğu yoldan gittiğini görebiliriz. Geçtiğimiz yıl ziyaret ettiğim Norveç’in Kristiansand şehrinde düzenlenen Punkt festivalinde izlediğim bazı gruplarında bu 3 albümün yaratmış olduğu müzikal estetikten etkilendiklerini hatırlıyorum.

Hiç şüphesiz Jazzland firmasının gerçekleştirmiş olduğu bu müzikal rönesans, Norveç cazının kare asını oluşturan Arild Andersen, Jan Garbarek, Jon Christensen ve Terje Rypdal’ın 1960’larda gerçekleştirdiği müzikal dönüşüm kadar önem taşımaktadır. Zamanla Eivind Aarset (gitar), Beady Belle (vokal), Sidsel Endresen (vokal), Ingebrigt Håker Flaten (bas), Torun Eriksen (vokal) gibi isimlerin yanı sıra Motif, Shinning gibi Norveç cazının yenilikçi gruplarına da kucak açan Jazzland her yeni albümde sesler paletini biraz daha genişletir. İngilizlerin The Guardian gazetesinin 6 Aralık 2005 tarihli sayısında da belirtildiği üzere Oslo, bugün sadece Norveç’in başkenti değil aynı zamanda modern cazında yeni başkenti konumunda. Bu değişimin başlıca mimarlarından biriyse Jazzland ve kataloğunda yer alan birbirinden önemli isimler. Bugge Wesseltoft plak şirketiyle ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirir. “Başlangıçta Jazzland’ın sadece akustik ve elektronik tınıları buluşturan bir plak şirketi olmasını istiyordum. Sonra zamanla herşey değişti. Bu değişimin doğal bir süreç olduğunu düşünüyorum ve bundan mutluyum. Artık Norveç caz sahnesi oldukça farklı ve bizde bu değişimi takip ediyoruz.”

Kurulduğu günden bu yana 60’ın üzerinde albüm yayınlayan Jazzland Records’un İstanbul’da izleyecek olduğumuz Jazzland Community isimli projesi ilk olarak firmanın 2006’daki 10. yıl kutlamaları kapsamında hayata geçirilmişti. Beş yıllık bir aranın ardından bu kez çok daha genç bir ekiple huzurlara gelen Jazzland Community projesinde Bugge Wesseltoft’un yanı sıra Håkon Kornstad (saksofon), Mari Kvien Brunvoll (vokal), Ola Kvenberg (kemanlar), Knut Reiersrud (gitar), Ole Morten Vågan (bas) ve Erik Nylander (davul & tuşlu çalgılar) yer alıyor. Kuşkusuz yukarıda sözü geçen müzisyenlerin hepsi içinde ayrı bir pencere açılmalı fakat bu yazıda özellikle kemancı Ola Kvenberg ve daha önce bu köşenin konuğu olan vokalist Mari Kvien Brunvoll’a ait genişçe birer parantez açmak istiyorum. Jan Garbarek ve Tore Brunborg sonrası Norveç’den çıkmış olan en önemli saksofon müzisyenlerinden biri olan Håkon Kornstad’a ise tamamen ayrı bir yazıda yer vermek istiyorum.

Kemanıyla Cazın Sınırlarını Genişleten Bir Adam: Ola Kvenberg

Her yeni günde yeni bir keşfe tanıklık eden Norveç müzik sahnesinin en yaratıcı müzisyenlerinden biri de Ola Kvenberg. Çıkış albümü “Violin”i Hot Club Records etiketiyle yayınlayan Kvenberg, bu solo albümün ardından kendi triosunu kurmuş ve bu grup ile 3 albüm kaydetmişti. Kemanın yanı sıra Avrupa folklorik müziklerinde sıklıkla kullanılan bir çeşit yaylı çalgı olan fiddle enstrümanını da başarıyla icra eden Kvenberg, özellikle trio kayıtlarıyla gittikçe yükselen bir başarı grafiği sergilemişti. 2006 yılında çıkarmış olduğu “Night Driver” ile Jazzland plak şirketine geçen sanatçı, son olarak geçtiğimiz yıl yayınlanan “Liarbird” albümüyle Norveç Grammy Awards’da “En İyi Caz Albümü” ödülünü aldı. Kvernberg’in bestelenmiş müzik ile doğaçlama arasındaki sınırları ortadan kaldırdığı bu çalışma, ilk olarak 2010’da Molde ve Trondheim caz festivallerinin ortak siparişi olarak Molde’de izleyici ile buluşmuş ve oldukça olumlu tepkiler almıştı. Norveç’in folklorik liriziminden, kaotik tutti pasajlara, minimal melodi çizgilerinden, özgün sololara uzanan albüm Mathias Eick (trompet, vibrafon), Håkon Kornstad (tenor saksofon, flüt, vokal), Ingebrigt Håker Flaten (kontrbas) gibi Norveç’in çizgi üstü müzisyenlerinin varlığı ile zenginlik kazanıyor. Kimi parçalarda 2 davulun ve 2 kontrbasın birlikte kullanıldığı albüm, Kvernberg’in trio kayıtlarından bu yana gün geçtikçe geliştirdiği besteci kimliğini iyiden iyiye öne çıkardığı bir çalışma. Dokuz müzisyenin aynı stüdyoyu paylaştığı Liarbird gerek önerdiği yenilikçi müzikal fikirler gerekse onlarca farklı türü anyı atmosferde başarıyla buluşturan zengin bir içeriğiyle, sadece sanatçının değil aynı zamanda Norveç cazınında son zamanlar çıkarmış olduğu en iyi albümlerden biri.

Kuzeyin İçinden ve Dışından Bir Ses: Mari Kvien Brunvoll

Caz müzisyeni bir baba ile avukat bir annenin en küçük çocukları 28 yaşındaki Mari Kvien Brunvoll. Norsk Jazzforum tarafından 2011 yılı için destek olunması gereken Norveçli genç caz müzisyenleri arasında seçilen Brunvoll`un biyografisi de en az müziği kadar eklektik ve renkli. Bergen`deki Grieg Müzik Akademisi`ndeki şan çalışmalarının yanısıra, dünyanın farklı köşelerini gezerek, farklı kültürleri keşfeden müzisyen bu yıllarda zither, kalimba gibi Avrupa kıtasının dışındaki coğrafyalara adreslenen enstrümanları da öğrenmiş. Müziğinde Norveç`in yerel şarkılarından caza, elektronikadan farklı kültürlerden topladığı etnik tınılara kadar onlarca farklı renk barındıran Brunvoll, kendi sesini üstüste kaydederek yaptığı canlı performanslarıyla ünlendi. Tek başına gerçekleştirdiği konserlere ek olarak duo ve trio olarak da çeşitli projeler gerçekleştiren Brunvoll, buzdan üretmiş olduğu enstrümanlar ile tanınan Norveçli perküsyonist Terje Isungset ile de aynı sahneyi paylaşmış ve onunla birlikte birçok performans gerçekleştirmişti.

Sahnedeki performanslarında, sesini tıpkı bir oyun hamuru ile oynarmışcasına onlarca farklı kalıba yerleştirmeyi başaran Brunvoll, kullanmış olduğu özel mikrofonlar aracılığı ile sesinden birçok farklı renk üretmeyi başarıyor. Şarkı sözlerinde ve bestelerinde sıklıkla kendi kaleminin sesini dinleyen genç müzisyen, uçsuz bucaksız bir sesler coğrafyasında yapmış olduğu keşiflerle paradokslarla örülü bir performansa davet ediyor dinleyenlerini. Vokal tarzıyla Norveç’in uluslararası arenadaki en ünlü kadın seslerinden Sidsel Endressen’i de andıran Brunvoll’un yıldızı 2010 yılında solo performans sergilediği Molde Caz Festivali’nin yanı sıra Fransız klasik müzik kanalı Mezzo tarafından hazırlanan Jazzed out Oslo belgeseliyle de iyiden iyiye parlar. Geçtiğimiz yıl 21. Akbank Caz Festivali kapsamında izleme fırsatı bulduğumuz Brunvoll da tıpkı Kvenberg gibi şu aralar yeni albümü ile gündemde. 2010 yılında Dublin kökenli yenilikçi sesler festivali 12 Points Festival’de kaydedilen ilk solo albümünde Brunvoll, sahne performanslarında olduğu gibi albümünde de tüm enstrümanları kendisi çalıyor.

Sami Kısaoğlu
Müzikolog

Cazkolik.com / 12 Kasım 2012, Pazartesi

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Merak edilen soru; 22. İstanbul Caz Festivali`nde izleyeceğimiz "Tigran Hamasyan neden bu kadar önemli" cevabı Sami Kısaoğlu yazdı. » Arkadaşımız Sami Kısaoğlu 25-26 Mart geceleri Mehmet Uluğ anısına gerçekleşen konserlerde Babylon sahnesinde izlediğimiz David Murray Infinity Quartet konserine dair izlenimlerini Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Avrupa caz sahnesinden yükselen bir piyano üçlüsü; Phronesis » Moda dergisinden fırlamış gibi duran şefi Eric Whitacre ile Rezonans korosunun yarınki (8 Kasım) konserini Sami Kısaoğlu yazdı. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin merakla beklenen "Nefes" projesini arkadaşımız Sami Kısaoğlu neyzen Kudsi Erguner ile konuştu. » 20 Ağustos gecesi Maçka Küçükçiftlik Parkı`nı dolduran Portishead hayranları bu yaz İstanbul`da izlediğimiz en güzel konserlerden birine şahit oldu. » > Sami Kısaoğlu, 42. İstanbul Müzik Festivali`nin özel projesi olan » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Bu yıl festivalin en merakla beklenen konserlerinden Brad mehldau ve Mark Giulina`nın Mehliana isimli projesini Sami Kısaoğlu yazdı. » Alto saksofonun gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden Art Pepper`ın kariyerinin en dikkat çeken kayıtlarından » Plak formatında yeniden basılan ve caz tarihinin dönüm noktası sayılan albümlerinden Eric Dolphy`nin » Son yıllarda yetiştirdiği yeni nesil isimlerle Avrupa genelinde öne çıkmaya başlayan İtalya cazı ve müzisyenleri her zaman dikkat çekici albümlere imza attılar. Sevgili Sami Kısaoğlu yeni yazısında genç ve başarılı piyanist Claudio Filippini ve son albümünü Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Sami Kısaoğlu`ndan Giovanni Mirabassi, Brooklyn Rider ve Jan Bang`in yayınlanan yeni albümlerine ilişkin notlar yayında. » ACT müziğin 2013 yılında yayınladığı albümler içinde en rafine müziğe sahip olanlarından "Polska"yı Sami Kısaoğlu yazdı. » Üç gün üstüste Salon sahnesinde izleyeceğimiz Ólafur Arnalds`ı sevgili Sami Kısaoğlu`nun kaleminden okumadan tanımak mümkün değil. » Sami Kısaoğlu Venedik Caz Festivali`nde geçen yılın Jammz etkinliklerine katılan Melisa Kral ve Gürtuğ Gök`ü takip etti, festival izledi... » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı.23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin merakla beklenen usta ismi John Surman`ı Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » Ramazanda Caz bu akşam Avrupa caz sahnesinin çok önemli bir ismi olan Norveçli besteci ve piyanist Jon Balke`yi Batagraf isimli projesiyle ağırlıyor. Balke`yi arkadaşımız Sami Kısaoğlu kaleme aldı. » Sami Kısaoğlu`ndan üst üste harika festival yazıları: Bu akşam bandolim`in Jimi Hendrix`i lakaplı Hamilton De Holanda`ya niye öyle diyorlar ve Stefano Bollani ile konseri yazısı yayında. » Sami Kısaoğlu, Sakıp Müzesi bahçesinde dinleyeceğimiz cazın genç, iki güzel kadın sanatçısını yazdı: China Moses ve Anat Cohen. » Sami Kısaoğlu`nun kaleminden "Esbjörn Svensson Trio`nun Sanatına Senfonik Bir Dokunuş." » Sami Kısaoğlu`ndan yeni bir günlük dizisi yayında: Hollanda Caz Panoraması, 1. Bölüm... » "Cazın Yıldızları İstanbul`daydı" müzik yazarı sevgili Sami Kısaoğlu Uluslararası Caz Günü all star konserini özel olarak kaleme aldı. Konserin ve performansların şifreleri yayında. » Berlin`de caz başkadır... » "Sessizlik tıpkı benim için sesin kendisi kadar önemli" diyen ve 22 Kasım Perşembe Borusan`da konseri olan Hollandalı saksofonist Yuri Honing ile Sami Kısaoğlu özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Sami Kısaoğlu, 17 Kasım Cumartesi gecesi Borusan Müzik Evi`nde izleyeceğimiz `Kuzey Avrupa`dan yıldızlar karması` konserini yazdı... » Steen Rasmussen Quarteto`nun müziği, Josefine Cronholm`un sesiyle Ipanema plajında günbatımı... » Sami Kısaoğlu "Lean On Me"nin bestecisi, soul`un büyük sesi Bill Withers`ın ikinci albümü Still Bill`i yazdı. » Bu akşam (10 Ekim) Babylon`da konseri olan ve festivalin en ilginç müziklerine imza atacak The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble`un kurucusu Jason Köhnen ile Sami Kısaoğlu özel bir röportaj gerçekleştirdi. » 22. Akbank Caz Festivali`nde bir zen kaşifi; Nik Bartsch » Sami Kısaoğlu`ndan bu akşam müzikseverler tarafından festivalin merakla beklenen ismi Esperanza Spalding için özel portre çalışması: » Sami Kısaoğlu akşamki Till Brönner konserine dair en sıcak izlenimlerini kaleme aldı: » Sami Kısaoğlu`ndan 12 Temmuz akşamı 19. İstanbul Caz Festivali`nde konseri olan kuzey cazının usta ismi Lars Danielsson`u altı başlıkta anlama kılavuzu yazısı... » `Kuzey Rüzgarı` Berlin`den esiyor... Sami Kısaoğlu, Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında 20 Haziran Çarşamba akşamı İstanbul`da konseri olan ve Die Zeit tarafından `dünyanın en heyecan verici piyanolu üçlüsü` olarak adlandırılan Michael Wollny`i Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Sami Kısaoğlu Ağustos ayında davetli olarak gittiği Norveç seyahatinin ardından bu kezde Ocak ayında davetli olarak gittiği Berlin`de tuttuğu notları Cazkolik okurları için Berlin Caz Günlüğü olarak kaleme aldı: » Zamansız ve Coğrafyasız Seslerin Peşinde Bir Ses Ressamı: Stephan Micus » Kuzey ışıkları diyarında bir hafta. » Altı ay aradan sonra 11 Şubat akşamı Salon`da yeniden İstanbul`da sahne alacak Dan Berglund ve grubu Tonbruket`in son albümü » > 21. Akbank Caz Festivali`nin beklenen ismini Sami Kısaoğlu yazdı; "Tenor Saksofonda Bir Renk Ustası; Charles Lloyd" » Kuzey cazın ustası Arild Andersen`i yazarımız, müzikolog Sami Kısaoğlu yazdı: `Kontrbasın Kuzeyli Şairi...` » Seslerle Çevrili Bir Yaşam: Mari Kvien Brunvoll » "Kuzey Rüzgarı"nın ikinci yazısında sevgili Sami Kısaoğlu The Hilliard Ensemble ile Jan Garbarek`in ortaklığında yayınlanan "Officium Novum" albümünü anlatıyor... » "Kuzey Rüzgarı" isimli köşesinde Sami Kısaoğlu "Kuzeyden Ilık Bir Nefes" başlıklı ilk yazısıyla yayında...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp