Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Sinem & Didem Balık Aşk Şarkıları

Mekan: Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Kordonboyu Mah., Ankara Cad. No: 142 (Tel: 0 216 353 0021)
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Sinem ve Didem Balık kardeşler bu akşam tangolardan oluşan bir konser verecek.


Cumartesi Sabah Konserleri: Gülsin Onay

Mekan: Pera Palas Hotel Jumeirah
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 11:00
Etkinlik Bilgisi : Pera Palas Hotel Jumeirah cumartesi sabah konserleri serisine klasik müzik piyanisti Gülsin Onay`la başlıyor.


Sibel Köse Quintet

Sanatçı: Sibel Köse (vo), Engin Recepoğulları (ts), Kürşad Deniz (p), Kağan Yıldız (b), Cem Aksel (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : TED Ankara Koleji`nin ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü`nden mezun oldu. Caz ile ilgili ilk çalışmalarına üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı. Polonya’da seminerlere katıldı. 1987 yılından bu yana Sibel Köse konserlerde, radyo ve TV programlarında yer almakta, yerel ve uluslararası caz festivallerine katılmaktadır. Polonya`nın Zamosc kentinde düzenlenmiş olan Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması`nda birincilik ödülü aldı. 2008 “Nina Simone Tribute” konserinde Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaşan Köse, Polonya’da bir de albüm çıkardı. Giriş: 50 TL.


Briken Aliu & Friends

Mekan: Nova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Gitarist Briken Aliu ve arkadaşları bu akşam Nova Sahne`de.


İpek Dinç Yüce Quartet

Sanatçı: İpek Dinç Yüce (v), Kaan Bıyıkoğlu (p), Baran Say (b), Kerem Yüce (d)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : İstanbul doğumlu İpek Dinç Yüce, Işık Lisesi ve İÜ Kimya Mühendisliği mezunudur. 2005`de İlham Gencer`le tanışarak müzik hayatına adım atan Yüce, ilk etapta Sortie, Q Jazz Bar, Conrad Hotel gibi mekanlarda söyledi. 2006`da Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasında finale kaldı. Aynı sene İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışması`nı kazandı ve festival kapsamında Parkorman`da konser verdi. Selçuk Sun ve Randy Esen ile caz eğitimine devam ettikten sonra 2009 senesinde tekrar katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasını kazanarak Estonya`nın Talin kentinde düzenlenen Nomme Caz Festivali`ndeki International Jazz Vocal yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu yarışmada 3. olarak dikkat çeken Yüce, jüri tarafından 2009`da Avrupa`nın önde gelen caz festivallerinde konserler vermek üzere davet edildi. Bu dönemde Ted Curson ile de çalışan Yüce spikerlik eğitimi aldı, drama dersleri de alarak Kazım Akşar ile oyunculuk çalıştı. 2009 - 2012 arası The Marmara Hotel`de Şevket Uğurluer ile haftada 6 gün çay saati müziği yapan İpek Dinç Yüce, 2011`in ilk günüyle gösterime girmiş olan ve Haldun Dormen`in yönetmenliğinde sahneye konulan The Rat Pack Show`da 4 ay süreyle Barbra Streisand`i canlandırdı. İlham Gencer, Şevket Uğurluer, Selçuk Sun, Ted Curson, Önder Focan, Neşet Ruacan, Deniz Dündar, Yahya Dai, Şenova Ülker, Kadri Ünalan, Oğuz Durukan, Çağrı Sertel, Baran Say, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Evren Karakul, Ercüment Orkut, Kürşad Deniz ve Kerem Yüce gibi isimlerle çalıştı. 2012 senesinde Tvem kanalında 3 ay haber editörlüğü, ardından program departmanında 2 ay Haftanın Rengi programı içinde yer alan Ajanda`nın editörlüğünü ve sunuculuğunu yaptı, BJK TV`de 2 ay ana haber spikerliği, 2013`de Akşam web tv`de 2 ay haber bülteni sundu. Halen Nardis Jazz Club, Moda Deniz Kulübü, Jazz Company gibi mekanlarda düzenli konser vermektedir.


Su İdil

Mekan: Brasserie D`Or, Emaar Square Mall
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Caz şarkıcısı Su İdil bu akşam Emaar Square Mall`da.


Çağıl Kaya Band

Mekan: Kaset Mitanni, Cihannüma Mah. Barbaros Bulvarı No:61/A 34353 Beşiktaş, İstanbul Tel: 0 212 236 1652
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Çağıl Kaya Band bu akşam yeni albüm "Şimdilik Herşey Yolunda"dan şarkıları seslendirecek.


Marcus Miller Konseri

Mekan: Zorlu Center / Ana Tiyatro Salonu, Zincirlikuyu
Tarihi: 21 Ekim.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyaca ünlü caz basçısı Marcus Miller özel bir proje için bu akşam Zorlu PSM`de.


 
Sevin Okyay
 

21. İstanbul Caz Festivali Özel: Caz İçin Tuhaf Bir Yer`de ışığın çocuklarını bahçeye buyur ettik...

 2948 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Cazkolik Shop Wayne Shorter`ın Danilo Perez`li albümü "Without A Net"i satın almak için tıklayın!
Satın Al!

Işığın Çocukları’nı

bahçeye buyur ettik.

Danilo Perez, John Patitucci, Brian Blade, Caz Festivali’nin bu yılki “Tuhaf Yer”i İstanbul Erkek Lisesi bahçesinde. Onlardan önce sahaya basçı Derrick Hodge çıkacak.

* * *

“Caz İçin Tuhaf” bir yer, bütün yerler tuhaf olmasa da, Caz Festivali’nin en sevdiğim projelerinden biri. Çünkü bana EST’nin “Strange Place for Snow” albümünü hatırlatıyor. O tuhaf yer de, o sıralar üçü de hayatta olan grup elemanlarının bana Babylon kulisinde söylediklerine göre, hemen ötesinde karlı alanların uzandığı BİR saunaymış. Zaten projenin ilk yılında EST’nin, Esbjörn Stevensson’un genç yaşta ölümünden geriye kalan iki elemanı, Magnus Öström ile Dan Berglund gelmişti. Sonra bu proje birçok yer dolaştı ve bu yıllığına İstanbul Erkek Lisesi Bahçesi’ne demir attı.

* * *

Bahçe, ilk kez bir Caz Festivali etkinliğine mekân oluyor ve Wayne Shorter’ın vaftiz babası olduğu çok seçkin bir gruba kucak açıyor: piyanoda Danilo Perez, basta John Patitucci ve davulda Brian Blade. Eşsiz Wayne Shorter’ın kurduğu topluluğun müzisyenleri sıfatıyla iki de Grammy’si olan bir grup... 4 Temmuz Cuma, saat 19:45, İstanbul Erkek Lisesi Bahçesi’ndeki konserde onlardan önce Amerikan basçı / besteci Derrick Hodge sahne alacak.

* * *

2001 yazında efsanevi Wayne Shorter ile bir dörtlü oluşturup dünyayı dolaşmaya başladıklarında üçü de grup lideriydi, kayıtları vardı. Dünya Turneleri sonucunda grubun karizmasını yansıtan “Footprints Live” albümü çıktı ve Grammy adayı oldu. Bunun ardından 2003’te de, büyük bir grupla, “Alegria” diye bir stüdyo albümü yaptılar, o da Grammy aldı. Yeni Wayne Shorter Dörtlüsü, 2002 ve 2004’te Caz Gazetecileri Derneği tarafından “Yılın En İyi Küçük Grubu” seçildi.

* * *

Aslında bu üçlünün onay almak için ödüllere de, birlikte çalıştıkları kişilerin isimlerine de ihtiyacı yok. Haziran sonunda Blue Note Jazz Festival’daydılar. Panamalı Danilo Perez, fevkalade dinamik, etkileyici bir piyanist. John Patitucci, basın üstatlarından. Brian Blade ise bugün cazın en iyi davulcusuder dense yalan olmaz.

Danilo Pérez

Danilo Pérez, bugün cazın en dinamik piyanistlerinden biri. Hayli de takipçisi var. Müzisyenin kendine özgü, iki Amerika kıtasının müzikleriyle folk ve dünya müziklerini birleştiren Pan-Amerikan caz stili eleştirmenlerin övgüsünü alıp meslektaşlarını etkilemekle kalmadı. Ona sadık kalan bir dinleyici kitlesi de kazandırdı. Neşesi ve coşkusu konserlerini salt dinlemeye değil seyre de değer kılıyor. İster 1990’ların başından beri olduğu gibi kendi gruplarına liderlik yapsın, ister Wayne Shorter, Roy Haynes ve Steve Lacy gibi ustalarla çalsın; caza aşkla bağlı Pérez, sadece dinleyicilerine değil, cazın kendisine de damgasını vuruyor. 1965 Panama doğumlu piyanistin, Dizzy Gillespie’nin United Nations Orchestra / Birleşmiş Milletler Orkestrası’nın (1989-1992) en genç üyesi olduğu günler çok geride kaldı.

* * *

Onu çalarken dinler dinlemez grubuna davet eden Shorter, “Macera peşindeydi, müziği tazeydi,” diyor. “Tekniğiyle gösteriş yapmıyordu, onu ilgilendiren şey hikâye anlatmaktı.”

* * *

Danilo Pérez ise, kendini babasına borçlu hissediyor. “İnanılmaz bir öğretmendi, müziğe insanların hayatını değiştirmenin çok güçlü bir aracı gözüyle bakardı.” Onun öğrencileri de müziğin gücünü kavrayınca, tutkuyla çalıyormuş. “Hayatta kalma tutkusu, mutluluğu için mücadele etme tutkusu. Çoğunun parlak meslek hayatları oldu. Müziğe hayatlarının parmak izi gözüyle bakıyorlar ve hiçbir şey onları durduramıyor.”

John Patitucci

1990’ların başında hem akustik hem elektrik bas gitaristlerin en iyilerinden biri olarak kendini kabul ettiren Patitucci, şimdi olduğu gibi o zaman da hızı, çok temiz tonu ve daldan dala konuşuyla tanınmıştı. 1959 doğumlu Patitucci, on yaşından beri enstrümanını çalıyor. Okuldayken bir yandan da Stan Getz, Dave Grusin, Ernie Watts, Freddie Hubbard gibi cazcılara eşlik ediyordu. 1985’te hem Elektric hem de Akoustic gruplarının üyesi olarak Chick Corea’ya katılıp onunla turnelere çıktığında adını herkese duyurdu. 90’ların başında Elektric Band’dan ayrıldı ama, zaman zaman Corea ile çalışmayı sürdürdü.

* * *

Yeniliklerden kaçınmıyor. Bu sayede, soul, rock, bluies, caz, klasik demeden her türü çaldı. Stüdyo müzisyeni olarak B.B. King, Herbie Hancock, Michael Brecker, George Benson, Dizzy Gillespie, Queen Latifah, Sting gibi isimlerle çalıştı. 1986’da meslektaşları tarafından akustik basın En Değerli İcracısı seçildi. Hem kendi grubuyla, hem de başkalarıyla dünyayı dolaştı. Film bestecileri ile de çalıştı. İki Grammy’si, on beş adaylığı var.

* * *

Ron Carter 2002’de The City College of New York’tan ayrıldığından beri orada ders veren John Patitucci, çalarak ve çaldırarak yoluna devam ediyor. “Hangi türde müzikle olursa olsun iletişim kapısını açan şey, büyük bir ritmik güç ile duygudur. Böyle bir ritminiz ve sound’unuz yoksa, kimse sizi dinlemek istemez. Bunu kafalarına daha çabık yerleştirenler, daima daha çabuk gelişir.”

Brian Blade

Büyükannesinin duvarında bir dua varmış, sükunet duası. Brian Blade, Büyükanne Rosa’nın duasının ne demek istediğini yıllar boyunca anlamamış. “Ancak hayatın iniş çıkışlarını yaşadıktan sonradır ki, o kelimeler kafamda anlamla çınlar oldu.”

* * *

Blade’in, lider olarak ilk albümü 1998’de Blue Note’tan çıkan, Brian Blade Fellowship’ti. İki yıl sonra aynı şirketten “Perceptual’ı yaptı. “Season of Changes" (2008) ile Verve’e geçti. 2009 tarihli “Mama Rosa”da ise, büyükannesinin duvarındaki dualara müzik kattı. Onu (Verve Forecast, 2009) “Landmarks” (2014) izledi.

* * *

Gene de a içlerinde en çok “Mama Rosa”dan etkilenmiş. Aile, sevilenler, seyahat üzerine on üç şarkı ile pek çok şey anlatan bir albüm,. Şimdi geriye bakınca, en önemlisinin, “Bizi biçimlendiren ve bize esin veren bu şeylerin, bir daireyi tamamlamak için başkalarıyla paylaşılması gerektiği duygusu,” olduğunu söylemiş. Çalmaya başladığından beri bir şeyler de kaydedermiş zaten. Çok sevdiğim “Mama Rosa” da bu ev demolarından kendiliğinden doğuvermiş. “En zoru, kendime karşı dürüst olmak, şarkılarla birlikte kim olduğumuzun biraz daha fazla görünüp duyulmasını sağlamak,” diyor.

* * *

Brian Blade 1970, Shreveport, Louisiana doğumlu. Annesi emekli ana okulu öğretmeni, babası papaz. Bu sayede çocukluğu her gün dinlediği gospel müziğiyle geçti. Okulda öğretmeni onlara Maurice Ravel’in müziğini tanıttı. Brian, dokuz yaşından on üç yaşına kadar okul orkestrasında keman çaldı. Ama bir yandan da John Coltrane, Charlie Parker, Miles Davis, Art Blakey, Thelonious Monk, Elvin Jones dinliyordu. 1988’de New Orleans’a göçtükten sonra ustalarla ve yeni müzisyenlerle birlikte çalmaya başladı. Gelişmesine yardımcı olan cazcılar arasında Nicholas Payton, Delfeayo Marsalis ve Joshua Redman da vardı. Neredeyse yirmi yıldır da kayıt yapıyor ve cazın en iyi davulcularından biri.

Sevin Okyay
02 Temmuz 2014, Çarşamba
Cazkolik.com

Kaydet

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Firuz Soyuer Yazdı: İki yıl sonra güneşli Newport`tan yağmurlu San Sebastian Jazzaldia Festivale
5 yıldız albümler hangileri?
Konserin Ardından | Feridun Ertaşkan Yazdı: Güzel bir konser gecesi olacağı baştan belliydi.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Sevin Okyay yazdı: İş Sanat`ta izleyeceğimiz Gonzalo Rubalcaba günümüzün en iyi piyanistlerinden ama kendi kültürünün de temsilcisi » Sevin Okyay yazdı: Geçen yıl da, bu yıl da Grammy`leri evine götüren John Scofield`ın sırları. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Sevin Okyay Yazdı: Festivalin en etkileyici gruplarından biri. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: James Blood Ulmer`ı duyunca içimden sessiz bir çığlık yükseldi; "Sakın biletleri değiştirmeyin!" » "Birazcık dolaşsam, simit yesem." Cazın beş büyük yenilikçisinden biri Ornette Coleman ve anılar... » 21. İstanbul Caz Festivali Özel : Caz İçin Tuhaf Bir Yer`de ışığın çocuklarını bahçeye buyur ettik... » "İsveçli kalbim, Rus ruhum"... Son albümüyle CRR`de izleyeceğimiz Viktoria Tolstoy`u Sevin Okyay yazdı. » Caz Şubatı konserlerinin `düşlerinden vazgeçmeyen adam`ı Wadada Leo Smith`i Sevin Okyay yazdı. » Dünyanın dört bir yanından taşıdığı seslerle yeni bir dil yaratan adam Stephan Micus`un stili caz ötesi. Salon`da izleyeceğimiz Micus`u Sevin Okyay yazdı. » Bu hafta 13 ve 14 Kasım akşamları Salon sahnesinde izleyeceğimiz John Scofield Uberjam Band`i sevgili Sevin Okyay yazdı. » "Mare Nostrum" yani "Bizim Deniz"... Sevin Okyay gruba dair Nazım Hikmet, Tunçel Kurtiz, Enrico Rava, eski yolculuklar, yeni konserler... Geçmişten bugüne her detayı anlatıyor. » İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl ki özel projesi Esbjörn Svensson`u anma konserini Sevin Okyay kaleme aldı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel: Sevin Okyay 27 yıl sonra yeniden biraraya gelen Bob James ve David Sanborn ikilisini kaleme aldı. » Mulgrew Miller`ın genç yaşta ölümü cazseverler arasında büyük bir üzüntüye yol açtı. Bu haberi tatsız bir şaka sananlardan biri de Sevin Okyay. Hemen eline kalemi aldı ve Cazkolik okuru için yazdı: » Sevin Okyay bu akşam (28 Şubat) Babylon`da konser verecek Hollandalı caz piyanisti Michiel Borstlap`ı yazdı... Ödüllü sanatçı ile ilgili anekdotlar ve notlar yayında... » Sevin Okyay dün vefat haberi gelen, yakın dostu, hocalar hocası, 5 binden fazla müzisyenle çalışmış bir müzik ustası Lawrence Butch Morris`i yazdı. » İstanbul seması altında daha önce Lars Danielsson ve Ulf Wakenius`u canlı sahnede izlemiş miydik? Galiba hayır! Ama işte bu akşam İskandinav cazının iki önemli ustasını aynı sahnede izleme şansımız var. Ve onları Sevin Okyay gibi bir usta kalemin elinden okumak da öyle... » Bir efsane sahnede! Adını Nick Cave ile birlikte andığımız bir efsane Blixa Bargeld 30 Kasım ve 1 Aralıkda Borusan`da... Efsaneyi Cazkolik okurları için Sevin Okyay yazdı... » Kasım ayının en güçlü projelerinden David Murray Big Band & Macy Gray`i Sevin Okyay yazdı. » `Braxton sahiden de cazın son dahisi olabilir` diyen Sevin Okyay, 17 yıl aradan sonra yeniden İstanbul`a gelecek Anthony Braxton`ı yazdı. » 22. Akbank Caz Festivali`nin konseri merakla beklenen zen-funk grubu Nik Bartsch`s Ronin`i Sevin Okyay kaleme aldı. » Yıllardır bir kez daha gelmesi beklenen Keith Jarrett ve üçlüsü nihayet bu akşam festivalde cazseverlerle buluşuyor. Büyük sanatçıyı Sevin Okyay özel olarak kaleme aldı. » "Üç konserli muhteşem gece"; "Caz İçin Tuhaf bir Yer" neden tuhaf bir yer? Sevin Okyay bu gece izleyeceğimiz müzisyenleri yazdı... » Sevin Okyay bu akşam (12 Temmuz) Arkeoloji Müzesi bahçesinde konseri olan Lars Danielsson`u yazdı: Danielsson Sihirli Bahçede... » Günlerdir meraklıları bu akşamki Stephan Micus konserini bekliyor. Sanatçı hakkında son noktayı koyan yazı ise ustamız Sevin Okyay`dan geldi: » Sevin Okyay, Brad Mehldau`yu yazdı; "Monk espasları, Bach fügleri, bazen bir kalipso karışımı" » "Havada Bir Şeyler Var"... Jan Garbarek iki konser için İstanbul`da... Biletleri konser öncesi biten dünya cazının bu çok önemli ismini Sevin Okyay Cazkolik okurları için kaleme aldı. » Sevin Okyay, Branford Marsalis ve Joshua Redman`ı yazdı: "Müsaitseniz, oğlum uğrayacak..." » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » "Afrika`dan Arjantin`e yol gider..." 11 Temmuz Pazartesi gecesi 18. İstanbul Caz Festivali kapsamında konser veren Raul Midón ve Richard Bona`yı Sevin Okyay`ın kaleminden okuyun. » Brad Mehldau; "Live in Marciac"... Piyanistler arasından bir genç usta... Sevin Okyay`dan bir albüm yazısı... Yaşayan en etkileyici caz piyanistlerinden Brad Mehldau`nun son albümü Sevin Okyay`ın kaleminde. » Üç günde dünyanın en iyi caz piyanistlerinden dördünü dinlemek!.. » Bu sezon yolu İstanbul`a üçüncü kez düşen piyanist Terrasson bu kez yeni albümü "Push"u seslendirecek. » Sevin Okyay 13-14 Mayısta İstanbul Jazz Center`ın "Early Summer Jazz Fest" adı altında düzenlediği caz günlerinde sahne alacak olan basın büyük starı Victor Wooten`ı yazdı. » Sevin Okyay yeni yazısında `eski dostu` Lawrence Butch Morris`i anlatıyor... » Sevin Okyay `Latin Müziğinin Güneşi` Eddie Palmieri`yi anlatıyor. » Geçen haftanın Corea & Burton ikilisiyle, bu haftanın Towner & Fresu ikilisi Sevin Okyay`ın kaleminde. » Sevin Okyay`ın yeni yazısında aynı haftanın iki büyük ismi buluştu... » Sevin Okyay Cazkolik için yazdı; Love Trio, bir de Arto
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp