Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Asena Akan

Mekan: Jazz Company, Talimhane, Taksim
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : "İstanbul`un İzleri" albümünden şarkılar ve yeni bestelerle Asena Akan bu akşam Taksim Jazz Company`de.


Ezgi Aktan

Mekan: Kuzguncuk Sanat, Kuzguncuk No:85 (Rez: 0 553 228 4463)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Son albümünden şarkılarla Ezgi Aktan bu akşam Kuzguncuk Sanat`ta.


27. Akbank Caz Festivali: Sattas

Mekan: Moda Sahnesi, Moda, Kadıköy
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye`nin tek reggae grubu Sattas bu akşam şarkılarıyla Moda Sahnesi`nde.


Sibel Demir Band

Sanatçı: Sibel Demir vo, Janusz Szprot p, Murat Ulus b, Burak Durman d.
Mekan: SAMM`s Bistro Uğur Mumcu Cad No 19 GOP Ankara 0 312 447 9 000
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20.30
Web Adresi: http://www.hotelsamm.com
Etkinlik Bilgisi : Sibel Demir İstanbul`da doğdu. Müziğe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Koro Şarkıcılığı bölümünde başladı. Aynı okulun Opera bölümünde lisans öğrenimine devam etti. Rezonans, Borusan ve Sirene Korolarında yer aldı. Opera öğrenimine devam ederken caza ilgi duydu. Sibel Köse ile caz vokal çalıştı. İÜ Devlet Konservatuvarı mezuniyetinden sonra 2016 Nardis Jazz Club vokal yarışmasında Pulawy Jazz Workshop ödülü kazandı. Klasik şan ve caz vokal çalışmalarını sürdüren Sibel Demir 17 Kasım`da Houseband eşliğinde Ankara`da SAMM`s bistro da...


27. Akbank Caz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 23:59
Etkinlik Bilgisi : Bu akşam Ephemerals konserinin ardından DJ setinin başına DJ Nomad geçecek.


Luis Ernesto Gomez & Latin Jazz Band

Sanatçı: Luis Ernesto Gomez (vo, tumba), Gülseren Gomez (vo, perc), Semih Sural (tp), Michel Lotz (keyb), Osmar Jose Lara (b), Riccardo Marenghi (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Dünya müziklerinin Latin yorumları, kendi besteleri, sımsıcak ritimler, görselliğin büyüsü, işitselliğin doruğa ulaşması... Müziğin ki Latin Amerika`dan Afrika`ya, Afrika`dan Avrupa`ya ve bize evrenselliğin birleştirdiği bir şanson`dan fado`ya, cumbia`dan salsa`ya, afrocuban`dan latin caza, böylesi hayat bulup şahlanıp içinize aktığı, seyircininse tüm bu ayinin bir parçası olarak inanılmazı yaşayıp en çekingenin dahi kıpır kıpır eşlikte bulunduğu şölen. İzlemek mi, dinlemek mi, yetersiz, yaşanır. Luis Ernesto Gomez, Paris’te yıllarca Arturo Sandoval, Danny Brillant, Yuri Buenaventura gibi ünlü Latin sanatçılarıyla çalmış 28 senedir sahnede olan uluslararası tumba ustası. Gülseren Yıldırım Gomez ise 2005 yılında Eurovision`a katılmış, 400 milyon kişi tarafından dinlenmiş, konservatuarı Paris’te bitirmiş, 20 senedir, çok dilde şarkı söyleyen, özel bir ses sanatçısı, perküsyoncu ve danscı. Gülseren ve Luis’in bugüne kadar Türkiye, Fransa ve Avrupa’da yayınlanmış 11 adet CD çalışması bulunuyor. Bestelerini de içeren bu albümler, dünya müziklerinin eski ve yeni yorumlarının yanı sıra kendilerine özgü tarzı yansıtıyor. Giriş: 50 TL.


Shake

Mekan: Bova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Shake bu akşam Bova Sahne`de.


Dünyanın Kemanları Festivali: Ortadoğunun Kadim Geleneği

Sanatçı: Cihat Aşkın, Parisa Arscoloni, Behrang Hoscami, Aşkın Ensemble
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyanın kemanları festivalinin son konserinde kemancı Cihat Aşkın`ı yine bu coğrafyanın usta virtüözleriyle birlikte dinleyebilirsiniz.


27. Akbank Caz Festivali: Ephemerals

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : 27. Akbank Caz Festivali bu akşam Babylon sahnesinde son konserlerinde Ephemerals ile devam ediyor.


Flapper Swing

Sanatçı: Nevin Hetmanek (v), Tamer Temel (sax), Erhan Erbelger (g), Tomas Hetmanek (g), Volkan Topakoğlu (b)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Flapper Swing, Django Reinhardt ve Sidney Bechet`nin izinden giden akustik bir caz manouche grubudur. İki manouche gitar, kontrbas, soprano saksofon ve vokalden oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alır. Repertuarlarında D. Reinhardt besteleri ve 1920-30`ların caz standartlarına yer veren grup dinleyicilerine o dönemin eşsiz atmosferini yaşatır. Giriş: 40 TL.


 
Türkiye'nin Caz Takvimi
 

Denizde Caz 2017

Sanatçı: MÖE (MadenÖktemErsönmez): Sarp Maden (gitar), Volkan Öktem (davul), Alp Ersönmez (davul)
Mekan: The Primetime Cruise Teknesi, Kuruçeşme
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/U
Etkinlik Bilgisi : 23 Eylül Cumartesi akşamı MÖE (MadenÖktemErsönmez) isimli proje ile bir araya gelen Sarp Maden (gitar), Volkan Öktem (davul) ve Alp Ersönmez (bas gitar) Denizde Caz 2017`nin son konserinde sizlere eşlik edecekler. 


14. Uluslararası Alanya Caz Günleri: Şenay Lambaoğlu Konseri ***Ücretsizdir***

Sanatçı: Şenay Lambaoğlu
Mekan: Tarihi Kızılkule Meydanı, Alanya
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 22:00
Web Adresi: http://www.alanya.bel.tr
Etkinlik Bilgisi : Almanya`nın Kiel şehrinde doğan sanatçı, ilk müzik çalışmalarına okul korosu ve okul orkestrasında başladı. Lise sonrası Pera Güzel Sanatlar Akademisi`nde müzikal ve drama eğitimi aldı.1995`de İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğu`na girdi. Bu yıllarda Selçuk Sun, Şenova Ülker, Yaz Baltacıgil, Neşet Ruacan, Aydın Esen, Nilüfer Verdi gibi bir çok caz müzisyeni ile çalışma fırsatı buldu. 1997`de Boston`a gitti ve Milli Bermeyo ile çalıştı. Aynı dönemlerde Sheila Jordon`un Harward Üniversitesi`nde düzenlediği vokal atölye çalışmalarına katıldı. İstanbul`a döndüğünde Randy Esen ile caz vokal eğitimine devam etti. 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü`ne girdi ve burada Yıldız Dağdelen`in şan öğrencisi oldu. Aynı fakültede Ahmet Yürür, Şirin Pancaroğlu ve Alper Maral ile çalıştı 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde yüksek lisansını tamamladı. İlk albüm çalışması olan "İçimde Aşk Var" 2012`de Ada Müzik etiketi ile çıktı. Kalbi ve aklı arasında gidip gelen iç sesini, çelişkilerini, korkularını ve umutlarını kimi zaman naif kimi zaman var gücüyle haykıran bu çalışmanın düzenlemelerini Ercüment Orkut yaptı. Albümde Ediz Hafızoğlu (davul), Cem Tuncer (gitar), Ercüment Orkut (piyano), Kağan Yıldız (kontrbas), Eylem Pelit (bas gitar) ve Yahya Dai (saksafon) yer aldı. İkinci albümü "Zarf Tümleci" 2014`de DMC etiketi ve Stüdyo 14 yapımı olarak raflarda yerini aldı. Tamamlayıcı kelime ya da kelime grubuna denilen zarf tümleci, Şenay Lambaoğlu için müzikte en şehirli, en cesur, en sanatsal ve en bireysel anlamını taşıyor. Sekiz şarkıda, bir kadın cesaretinin sözleri ve bestelerini dinliyoruz. Albümde ayrıca İlhan Şeşen`in izi, anonim bir Anadolu türküsü Kadifeden Kesesi, hatta Gomitas Vartabed kokan bir Ermeni türküsü, cazın birleştirici, bütünleyici gücü ve usta müzisyenlerin koyu gölgeleri var. Biriken yüzler ve farklı dünyalar... Cesaret, yaşadığı topluma hassasiyet, yaratımda bireysellik. Sony Music etiketi ile yayınlanan üçüncü albümü Başka Türlü Bir Şey de Şenay Lambaoğlu, `Farketmeden`, `Seni Düşünmek`, `Sensiz Olmaz`, `Uçurtma` gibi efsane şarkıları yorumluyor. Can Yücel`den Nazım Hikmet`e, Ömer Hayyam`dan Füruğ Ferruhzad`a dek unutulmaz ozanların unutulmaz eserleri Şenay Lambaoğlu`nun duru sesi, güçlü yorumu ve etkili anlatımında yeniden hayat buluyor. Müzik direktörlüğü Can Çankaya tarafından yapılan albümde, Can Çankaya tuşlu çalgılarda, Selim Saraçoğlu akustik gitarda, Volkan Polat elektrik gitarda, Kağan Yıldız kontrabasta, Berke Özgümüş davulda yer alırken, Okay Temiz perküsyonda, Cafer Nazlıbaş kabak kemanede ve Amir Humayounfard santurda albümün konuk sanatçıları oldular.


Esra Kayıkçı Quartet

Sanatçı: Esra Kayıkçı (v, b), Yahya Dai (s), Uraz Kıvaner (p), Hakan Kamalı (g)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : 1999 yılında müzik teorisi ve gitar eğitimine başlayan Kayıkçı, daha sonra Elif Çağlar, Randy Esen ve Sibel Köse ile caz vokal çalıştı. Sheila Jordan ve Mark Murphy gibi önemli isimlerin workshoplarına katıldı. 2011 yılında Akbank`ın düzenlediği Jamzz adlı yarışmada yarı finale kalan sanatçı, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi 11. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali`nde yer aldı. 2016`da aranjörlüğünü ve müzik direktörlüğünü Ercüment Orkut`un üstlendiği, şarkı sözlerini Mehmet Karadağ ile birlikte yazdığı kendi bestelerinden oluşan ilk albümü Bozgun Hatıra Kabak & Lin Records etiketi ile yayınlandı. 2016`da Angelique Kidjo`nun jüri başkanı olduğu Montreux Caz Vokal Yarışması`nda yarı finalist olarak sahne aldı. 2017`de jüri üyeleri arasında Mike Stern, Randy Brecker ve Lenny White`ın yer aldığı Made in New York Jazz Yarışması`nda Solo Vokal kategorisinde birinci oldu ve Manhattan`da Tribeca Performing Arts Center `da sahne aldı. Giriş: 40 TL.


Selen Servi Konseri

Mekan: Bezirhane, Kapadokya, Nevşehir
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Sahnesiyle İstanbul seyircisini her zaman eğlendiren, sesi ve repertuvarıyla büyük hayran kitlesi edinen Selen Servi, eylülün beklenen konserlerinden birini vermek için Bezirhane`de olacak.


Serdar Ateşer Big Band Konseri

Mekan: Karga, Caferağa Mah. Kadife Sok. No.16 Kadıköy Tel: 0 216 330 3151
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Serdar Ateşer grubuyla daha önce ağustos başında İzmir`de 2 performansa imza atmıştı, sanatçı aynı grubuyla bu kez İstanbul`da izlemek mümkün. Ateşer, sessiz ancak iz bırakan müzikal yolculuğuyla meraklılarının sıkı takibinde olan bir isim. Sanatçı, uzun yıllardır müzik piyasamızı çekip çeviren, sürekli dinlenmeyi hak eden işleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Kurucularından olduğu kült grup Mozaik`ten bu yana çalışmalarına devam ediyor. Besteci ve yorumcu Serdar Ateşer, aynı zamanda mor ve ötesi, Ruşen Alkar, Ortaçgil, İsmira, Yok Öyle Kararlı Şeyler gibi isimlerin prodüktörlüğü ile tanınıyor. Henüz bitirdiği yeni albümü ‘İş İşten Geçer Geçmez Ordayım’ ise sonbaharda Kalan Müzik`ten yayınlanacak. Serdar Ateşer, yayınladığı `Avdet Seyri` albümüyle müzik piyasamızda önemli bir ses bıraktı. Kendisinden sonra gelenlerin mutlaka uğraması gereken bir dönemeç olan ‘Avdet Seyri’ yayınlandığı tarihten bu yana şehirli müzik formu ile uğraşanlar için önem taşıyor. Ateşer, Ayvalık`ta yer alan ‘1901’ isimli stüdyosunda bu coğrafyanın yanı sıra dünyanın birçok yerinden kasabaya yolu düşen çeşitli disiplinlerden sanatçıları da ağırlıyor.


Sibel Köse Quintet

Sanatçı: Sibel Köse (vo), Engin Recepoğulları (ts), Kürşad Deniz (p), Kağan Yıldız (b), Cem Aksel (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : TED Ankara Koleji`nin ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü`nden mezun oldu. Caz ile ilgili ilk çalışmalarına üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı. Polonya’da seminerlere katıldı. 1987 yılından bu yana Sibel Köse konserlerde, radyo ve TV programlarında yer almakta, yerel ve uluslararası caz festivallerine katılmaktadır. Polonya`nın Zamosc kentinde düzenlenmiş olan Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması`nda birincilik ödülü aldı. 2008 “Nina Simone Tribute” konserinde Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaşan Köse, Polonya’da bir de albüm çıkardı. Giriş: 50 TL.


Nusaibin

Mekan: Off Gümüşlük, Bodrum (Rez: 0 538 921 5354)
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Yavaş yavaş büyük şehirlere geri dönüşün başladığı Bodrum`da etkinlikler hala sürüyor. Off Gümüşlük`te bu akşam Nusaibin`i dinleyebilirsiniz.


İstanbul Coffee Festival, 3. Gün

Mekan: Küçükçiftlik Park, Maçka, İstanbul
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 15:30
Etkinlik Bilgisi : Türk Telekom`un ayrıcalıklı bir dünya sunan markası Türk Telekom Prime, 4`üncü kez gerçekleştirilecek İstanbul Coffee Festival`de misafirlerine sürprizlerle dolu eşsiz bir festival deneyimi yaşatacak. "Kat Kat Hayat" mottosuyla müşterilerine özel teklifler sunan ve bu kapsamda İstanbul Coffee Festival`in iletişim sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom Prime, 21-24 Eylül tarihleri arasında Küçükçiftlik Park sahnesinde müzik dünyasının dev isimlerini de ağırlayacak.

16.30-17.30 Gökcan Sanlıman
18.30-20.00 Bülent Ortaçgil


Eli & Fur

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 23:59
Etkinlik Bilgisi : Babylon`da müzik, 23 Eylül Cumartesi gecesi saat 23.59`da Midnight Session`da Eli & Fur ile devam ediyor. İlk kayıtları "You`re So High" ile dikkat çeken Eli & Fur, sahne performanslarıyla elektronik müzik dünyasına yeni bir hareket katıyor. Boiler Room, Creamfields, Dimensions, Coachella ve Glastonbury gibi prestijli sahnelerde performans sergileyen ikili, Rudimental, Maceo Plex, Carl Cox ve Jimmy Edgar gibi isimlerle de aynı sahneyi paylaştı.


14. Uluslararası Alanya Caz Günleri: Jennah Bell Konseri ***Ücretsizdir***

Sanatçı: Jennah Bell
Mekan: Tarihi Kızılkule Meydanı, Alanya
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 20:30
Web Adresi: http://www.alanya.bel.tr
Etkinlik Bilgisi : Jennah Bell, Oakland`da yetişmiş olup, doyumsuz müzik tutkusunun kendisine harikalar diyarı bahşettiği bir şarkıcı/söz yazarıdır. Sıra dışı söz yazarlığı ve tarif edilemez tarzı onun gurur doyduğu Bay Area kökeni`nden kaynaklanmaktadır. Müzikal çalışmalarını her yönüyle kendisi tasarlayan Jennah; Soul, R&B, Hip Hop ve Bluegrass müziklerinin zengin renklerinden ilham almıştır. Jennah, onun sıra dışı yazarlık tarzını benimseyen Jimmy Jam, Paul Williams ve David Foster`ın himayesi altında yaz programına katılmak üzere Grammy Vakfı tarafından seçildi. Bu deneyim, Jennah`ı prestijli Berklee Müzik Koleji`ndeki çalışmalarını sürdürmeye teşvik etti ve orada ilham veren arkadaşların ve profesörlerin arasında kendisine iyi bir yer buldu. Destekçileri arasında yer alan efsanevi Paul Simon, ustalığını ve bilgeliğini gelişme çağındaki bu sanatçıya aktardı. Jennah 2011 yılında, ilk albümü olan Early Bird`ü New York?ta, kendisini çok sıcak karşılayan şöhretli New York müzik sahnesinde sundu. New York`a taşındıktan sonra bağımız sanatçı olarak 2012 BET Ödülleri`nde performans sergiledi. Ayrıca CMJ Müzik Maratonu?nda, SXSW Müzik Festivali`nde, Blue Note Caz Festivali`nde, The Roots Picnic`in ana sahnesinde, 2013 yılında Rotterdam`da gerçekleştirilen ve ayakta alkışlandığı prestijli Kuzey Denizi Caz Festivali`nde sahne aldı. 2012 yılı Aralık ayında, Okayplayer.com`da tanıtımı yapılan 3 parçalık Live at Mother albümünü çıkardı. Hiatus Kaiyote, Cody Chesnutt, Gregory Porter, Alice Smith, KING ve Eric Benet gibi sanatçılarla birlikte sahne aldı. Bell halen, Grammy kazanan mix mühendisi ve yapımcı Russell Elevado, Neal Pogue -- ve multi-Grammy ödüllü söz yazarı, müzisyen ve multi-platinli yapımcı James Poyser`in katkılarıyla "Anatomy" adlı ilk stüdyo albümü üzerinde çalışıyor. Blues gibi unutulmaz, rap dizeleri gibi özlü, halk müziği gibi büyüleyici olan Jennah Bell, en iyi müzik parçalarının toplamıdır.


A-WA

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 23 Eylül.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Müzikleriyle coğrafi, politik ve kültürel sınırları ortadan kaldıran A-WA, renkli sahne şovları ve yüksek enerjili şarkılarıyla 23 Eylül`de saat 21.30`da ve 24 Eylül`de saat 19.00`da, Türkiye`de ilk kez Babylon sahnesine konuk oluyor. İsrailli üç kız kardeş Tair, Liron ve Tagel Haim`den oluşan A-WA, Yemenli kadınların sözlü tarihini elektronik dans müziği ile buluşturuyor. Balkan Beat Box`tan tanıdığımız prodüktör Tomer Yosef`un desteğiyle ilk albümleri Habib Galbi`yi yayımlayan üçlü, groove ve elektronik seslerin füzyonu etrafında şekillenen çok sesli bir müzik deneyimi sunuyor.


Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp