Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Asena Akan

Mekan: Jazz Company, Talimhane, Taksim
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : "İstanbul`un İzleri" albümünden şarkılar ve yeni bestelerle Asena Akan bu akşam Taksim Jazz Company`de.


Ezgi Aktan

Mekan: Kuzguncuk Sanat, Kuzguncuk No:85 (Rez: 0 553 228 4463)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Son albümünden şarkılarla Ezgi Aktan bu akşam Kuzguncuk Sanat`ta.


27. Akbank Caz Festivali: Sattas

Mekan: Moda Sahnesi, Moda, Kadıköy
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Türkiye`nin tek reggae grubu Sattas bu akşam şarkılarıyla Moda Sahnesi`nde.


Sibel Demir Band

Sanatçı: Sibel Demir vo, Janusz Szprot p, Murat Ulus b, Burak Durman d.
Mekan: SAMM`s Bistro Uğur Mumcu Cad No 19 GOP Ankara 0 312 447 9 000
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20.30
Web Adresi: http://www.hotelsamm.com
Etkinlik Bilgisi : Sibel Demir İstanbul`da doğdu. Müziğe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Koro Şarkıcılığı bölümünde başladı. Aynı okulun Opera bölümünde lisans öğrenimine devam etti. Rezonans, Borusan ve Sirene Korolarında yer aldı. Opera öğrenimine devam ederken caza ilgi duydu. Sibel Köse ile caz vokal çalıştı. İÜ Devlet Konservatuvarı mezuniyetinden sonra 2016 Nardis Jazz Club vokal yarışmasında Pulawy Jazz Workshop ödülü kazandı. Klasik şan ve caz vokal çalışmalarını sürdüren Sibel Demir 17 Kasım`da Houseband eşliğinde Ankara`da SAMM`s bistro da...


27. Akbank Caz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 23:59
Etkinlik Bilgisi : Bu akşam Ephemerals konserinin ardından DJ setinin başına DJ Nomad geçecek.


Luis Ernesto Gomez & Latin Jazz Band

Sanatçı: Luis Ernesto Gomez (vo, tumba), Gülseren Gomez (vo, perc), Semih Sural (tp), Michel Lotz (keyb), Osmar Jose Lara (b), Riccardo Marenghi (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : Dünya müziklerinin Latin yorumları, kendi besteleri, sımsıcak ritimler, görselliğin büyüsü, işitselliğin doruğa ulaşması... Müziğin ki Latin Amerika`dan Afrika`ya, Afrika`dan Avrupa`ya ve bize evrenselliğin birleştirdiği bir şanson`dan fado`ya, cumbia`dan salsa`ya, afrocuban`dan latin caza, böylesi hayat bulup şahlanıp içinize aktığı, seyircininse tüm bu ayinin bir parçası olarak inanılmazı yaşayıp en çekingenin dahi kıpır kıpır eşlikte bulunduğu şölen. İzlemek mi, dinlemek mi, yetersiz, yaşanır. Luis Ernesto Gomez, Paris’te yıllarca Arturo Sandoval, Danny Brillant, Yuri Buenaventura gibi ünlü Latin sanatçılarıyla çalmış 28 senedir sahnede olan uluslararası tumba ustası. Gülseren Yıldırım Gomez ise 2005 yılında Eurovision`a katılmış, 400 milyon kişi tarafından dinlenmiş, konservatuarı Paris’te bitirmiş, 20 senedir, çok dilde şarkı söyleyen, özel bir ses sanatçısı, perküsyoncu ve danscı. Gülseren ve Luis’in bugüne kadar Türkiye, Fransa ve Avrupa’da yayınlanmış 11 adet CD çalışması bulunuyor. Bestelerini de içeren bu albümler, dünya müziklerinin eski ve yeni yorumlarının yanı sıra kendilerine özgü tarzı yansıtıyor. Giriş: 50 TL.


Shake

Mekan: Bova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Shake bu akşam Bova Sahne`de.


Dünyanın Kemanları Festivali: Ortadoğunun Kadim Geleneği

Sanatçı: Cihat Aşkın, Parisa Arscoloni, Behrang Hoscami, Aşkın Ensemble
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyanın kemanları festivalinin son konserinde kemancı Cihat Aşkın`ı yine bu coğrafyanın usta virtüözleriyle birlikte dinleyebilirsiniz.


27. Akbank Caz Festivali: Ephemerals

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 22:30
Etkinlik Bilgisi : 27. Akbank Caz Festivali bu akşam Babylon sahnesinde son konserlerinde Ephemerals ile devam ediyor.


Flapper Swing

Sanatçı: Nevin Hetmanek (v), Tamer Temel (sax), Erhan Erbelger (g), Tomas Hetmanek (g), Volkan Topakoğlu (b)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 17 Kasım.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Flapper Swing, Django Reinhardt ve Sidney Bechet`nin izinden giden akustik bir caz manouche grubudur. İki manouche gitar, kontrbas, soprano saksofon ve vokalden oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alır. Repertuarlarında D. Reinhardt besteleri ve 1920-30`ların caz standartlarına yer veren grup dinleyicilerine o dönemin eşsiz atmosferini yaşatır. Giriş: 40 TL.


 
Türkiye'nin Caz Takvimi
 

Jay Jay Johansson

Mekan: IF Performance Hall, Tunus Cad. No:14/A, Ankara
Tarihi: 27 Eylül.2017
Saat: 22:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyanın her yerinden geniş dinleyici kitlesine sahip olan İsveçli sanatçı Jay-Jay Johanson, 27 Eylül Çarşamba günü Ankara`da IF Performance Hall Sahnesi`nde sevenlerine müzik ziyafeti verecek. Birlikte Güzel sloganıyla gerçekleştirilecek olan konser saat 22:00`da başlayacak. Johanson`un performansının ardından saat 00:30`da Turan Oğuzhan`ın sunumuyla Canlı Karaoke Band sahneye çıkacak ve dinleyicilere gerçek bir orkestrayla karaoke yapabilme imkanı sunacak.


Onur Ataman Ensemble

Sanatçı: Onur Ataman (perdeli ve perdesiz gitarlar), Fabrizio Scrafelli (s), Barış Mert Peker (p), Jonathan Ihlenfeld (b), Monika Bulanda (d)
Mekan: Akbank Sanat, Beyoğlu
Tarihi: 27 Eylül.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Caz rock gitaristi Onur Ataman Hollanda Lahey Kraliyet konservatuvarı`na kabul edilen ilk Türk müzisyen oldu. Düzenli olarak kendi adı altında kurduğu gruplrıyla konserler veren, festivallere katılan sanatçıyı bu akşam Akbank Sanat sahnesinde dinleyeceğiz.


Can Tutuğ & Eren Akgün Duo

Sanatçı: Eren Akgün (tb), Can Tutuğ (vib)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 27 Eylül.2017
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Eren Akgün 2010 yılında Hacettepe Ankara Devlet Konservatuvarı Caz ASD`nı kazandı. 5 yıl süren lisans eğitimim boyunca; Virginia Üniversitesi hocalarından saksofoncu Skip Gailes ile doğaçlama teknikleri, caz teorisi ve armoni, Graz Üniversitesi hocalarından davulcu Howard Curtis ile Caz ritimleri ve caz tarihi, Bulut Gülen ile caz trombon tekniği ve doğaçlama üzerine çalışmalar yaptı. 2015 yılında yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 23. Akbank Jammz yarışmasında ``En İyi Doğaçlama`` ödülünü kazandı. The New School Jazz and Contemporary Music`in İtalya`nın Venedik jazz festivali kapsamında düzenlediği Summer Jazz Workshop`a gönderildi. Burada Trompetçi Marco Tamburini ve piyanist Kevin Hays gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışma fırsatı oldu. 2015 de New York Jazz Workshop`ın elemelerini kazanarak Boğaziçi Üniversitesinde düzenledikleri eğitime katılarak burada dünyaca ünlü davulcu Tony Moreno ile konser verdi. İstanbul Caz Festivali genç yetenek yarışmasına ``Eren Akgün Septet`` olarak katıldığı grubu ile kazanarak festivalde konser verme şansı elde etti. Halen Nardis Jazz Club, 60m2, Living Room gibi seçkin caz kulüplerinde düzenli olarak sahne almaktadır. Can Tutuğ 2013`de İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi`nde Amy Salsgiver ile vibrafon çalıştı. Tony Miceli?den aldığı derslerle caz armonisi ve doğaçlaması üzerine yoğunlaştı. Trakya Akademi Oda Orkestrası?nda solist olarak çaldı. 2015 yılında Kurduğu The Cold Vibes adlı caz grubuyla 22. Uluslararası İstanbul Caz Festivali?nin Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalin "Parklarda Caz" etkinliğinde yer aldı. Sonraki yıllarda düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali`nde sahne almaya devam etti. 2017 yılında Indonesian Art And Culture Scholarship Guidance Projesini kazanarak, Endonezya`da üç ay boyunca gamelan eğitimi görmeye hak kazandı. Aynı yıl Edirne`de Saraçlar Caddesi`nde 30 Nisan Dünya Caz Günü`nde Thelonious Monk`un 100. doğumgünü anısına Thelonious Monk bestelerinden oluşan bir repertuvarla halka açık konser verdi. Halen birçok grupla Nardis Jazz Club, 60m2, Living Room, Noasis ve The Badau gibi İstanbul`un tanınmış caz kulüplerinde, Trakya`daki belediye festivallerinde ve Yunanistan`ın birçok şehrindeki çeşitli caz kulüplerinde düzenli olarak sahneye çıkan Can Tutuğ şu anda Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı`nda öğrenim görmektedir. Giriş: 30 TL.


Dolunay Obruk

Sanatçı: Dolunay Obruk (v), Eylül Biçer (g), Ruben Ferrari (b).
Mekan: Ops Passage, Karaköy (Rez: 0 212 243 3907)
Tarihi: 27 Eylül.2017
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Dolunay Obruk bu akşam caz şarkılarından oluşan bir repertuvar seslendirdi.


Anıl Şallıel Band

Sanatçı: Anıl Şallıel (as), Batu Şallıel (ts), Tolga Bilgin (tp), Tolga Bedir (p), Cahit Kutrafalı (b), Turgut Alp Bekoğlu (d).
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 27 Eylül.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Müzikal yolculuğuna 8 yaşında babası saksofoncu Mümin Şallıel’in teşvikiyle başlayan Anıl Şallıel, profesyonel kariyerine 14 yaşında başladı. 15 yaşındayken Dave Weckl’n da yer aldığı Orhan Osman projesi Turkophony ile sahnedeydi. Kavela, Effective Band, Onur Mete Band, Ercüment Vural Band, İstanbul Superband, Aşkın Arsunan Jazzino Band’le çalışmalar yapan Anıl Şallıel, popüler müzik sahnesinde de Göksel, Volkan Konak, Teoman, Yalın, Manga, Sıla, Mehmet Erdem gibi isimlerin performans ve albüm kayıtlarında yer aldı. 2010 senesinde London College of Music sınavının Türkiye ayağına girip derece ile mezun olan Şallıel, ayrıca birçok jingle ve film müziğine de nefesini verdi. 2012 ve 2013 yıllarında What da Funk Project’le Kelli Sae, Omar gibi uluslararası üne sahip şarkıcılarla konserler veren Anıl Şallıel, Dünya Caz Günü özel etkinliklerinden biri olan Nicola Conte konserinde konuk müzisyen olarak yer adı. Anıl Şallıel saksofon ve flüt çalıyor. Giriş 40 TL, Öğrenci: 25 TL.


Ceylan Ertem

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 27 Eylül.2017
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Türkiye`nin modern seslerinden Ceylan Ertem, geniş repertuvarıyla 27 Eylül Çarşamba akşamı saat 21.30`da Babylon`da. Müzikal şarkıcılığı ve müzikoloji eğitimleri için 1999 yılında İstanbul`a taşınan Ertem`in, 2010 yılında yayımladığı ilk solo albümü "Soluk" ve 2012 yılındaki "Ütopyalar Güzeldir" yılın en iyi albümleri arasına girdi. Gaziantep`te kaydettiği son albümü "Yine de Amin"i Şubat ayında yayımlayan şarkıcı ve şarkı yazarı, yurtiçi ve yurtdışı konserlerine devam ediyor.


Garanti Caz Yeşili Michael Kiwanuka Konseri

Mekan: Zorlu Center / Ana Tiyatro Salonu, Zincirlikuyu
Tarihi: 27 Eylül.2017
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Blues-funk melodilerini, etkileyici sözler ve zarif bir yorumla buluşturan Michael Kiwanuka, "Garanti Caz Yeşili" konserleri kapsamında, 27 Eylül`de Zorlu PSM`ye konuk oluyor. Kısa sürede müzik dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri olan İngiliz müzisyen, "Sahne Üstü Ayakta" konser deneyimiyle müzikseverlere retro pop ve soul müzik ekseninde bir gece yaşatacak.


Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın • Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen

Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio) Cazkolik Shop: • Yerli & yabancı albümler
   (Yıllara göre)
• Jazz Box Sets • Jazz Collections • Jazz Vinyls • Jazz Books • Ethnic • Classical
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp