Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ece Şermet & Erkan Zeki Ar Duo

Sanatçı: Ece Şermet (v), Erkan Zeki Ar (g)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 19 Ocak.2020
Saat: 13:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/5
Etkinlik Bilgisi : Giriş ücreti bulunmamaktadır.


Emin Fındıkoğlu +12

Sanatçı: Barış Yazıcı, İmer Demirer, Tolga Bilgin, Işık Üstündağ, Ebru Kennington, Güneş Karaduman, Duru Tuna, Çağdaş Oruç, Serhan Erkol, Barış Yazıcı, Volkan Topakoğlu, Ekin Cengizkan, Emin Fındıkoğlu, Melisa Kral, Zeynep Kuyumcu
Mekan: Bova Sahne, Şehit Muhtar Mah. Mis Sokak, No:17, Beyoğlu, İstanbul (Tel: 0 533 647 5727)
Tarihi: 19 Ocak.2020
Saat: 21.30
Etkinlik Bilgisi : Pazar cazcılar azar.


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe

 4609 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku   |   Sonraki  

1935 -1942 yılları arasında Bob Crosby Orkestrası ve bu orkestra bünyesinden çıkan The Bobcats`te çalmış ünlü Amerikalı davulcudur. Özellikle basçı Bob Haggart ile birlikte besteledikleri "South Rampart Street Parade" ve "Big Noise from Winnetka", ki bu parça 1938`de kaydedilmiş bir Bauduc - Haggart düetidir, Bob Crosby Orkestrası`nı ve kendisini ülke çapında üne kavuşturmuştur. George Wettling, Dave Tough ve Gene Krupa ile birlikte swing döneminin önemli beyaz davulcularından biri olarak kabul edilir.

Kanada doğumlu Amerikalı orkestra şefi ve kemancıdır. Ailesi İtalyan göçmeni olan Lombardo, 1924 yılında kardeşleri Carmen, Lebert ve Victor ile birlikte kurdukları The Royal Canadians Orkestrası ile müzik hayatına atılmıştır. The Royal Canadians 40 yıldan uzun bir süre faaliyet gösterip tüm zamanların en yüksek ticari başarıya ulaşan dans orkestrası olmuştur. Guy Lombardo 1938 yılında Amerikan vatandaşlığına geçmiş ve özellikle yarım yüzyıl boyunca önce radyoda, daha sonra da televizyonda sürdürdüğü Yılbaşı Yayınları ile şöhret kazanmıştır. Bu yayınlar 1928 yılında başlayıp Lombardo`nun ölümünden 2 yıl sonrasına kadar CBS Televizyonu`nda yer almıştır. Çok yönlü bir kişilik olan Lombardo aynı zamanda sürat teknesi yarışlarının da iddialı bir ismidir. 1946 yılında Tempo VI adlı teknesiyle sürat rekoru kırarak Gold Cup`ı kazanma başarısı göstermiştir. New York`ta yaşamış olduğu bölgede bir caddeye ismi verilen sanatçı 2007 yılında da Long Island Music Hall of Fame üyeliğine kabul edilmiştir.

Alto saksofon, flüt, bas klarnet, soprano klarnet ve bariton saksofon gibi pek çok enstrüman çalabilen caz tarihinin en önemli müzisyenlerindendir. Kullanmış olduğu bir dizi gelenek dışı teknikle enstrümanlarında insan ve hayvan sesine benzer efektler yaratmasıyla bilinir. Chico Hamilton beşlisiyle geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Dolphy, ki ünlü Jazz on a Summer`s Day filminde bu beşlide flüt çalmaktadır, 1960 yılında Charles Mingus`un grubuna katılmıştır. Bu grupla ünlü Mingus klasikleri "Charles Mingus Presents Charles Mingus" ve "Mingus at Antibes" kayıtlarında yer alan sanatçı, 1961`de gruptan ayrılıp Avrupa turnesine çıkmış ancak 1964 başlarında gruba geri dönmüş ve bu sefer de ünlü Charles Mingus Sextet`in bir üyesi olarak Cornell Üniversitesi, Town Hall ve Avrupa Turu konserlerinde çalmıştır. Kısa kariyeri boyunca John Coltrane, Booker Little, Ornette Coleman, Oliver Nelson, George Russell, Max Roach, Abbey Lincoln, Mal Waldron ve Ron Carter gibi pek çok ünlü isimle çalışan Dolphy, Nisan 1960 - Eylül 1961 arasında Prestige plak şirketi adına toplam 13 albüm (lider ya da sideman olarak) doldurmuştur. 1962 - 1963 yılları arasında genç piyanist Herbie Hancock`un da yer aldığı bir grup kurmuş, 1964 yılında ise Blue Note plak şirketinden en ünlü kaydı olan "Out to Lunch!"ı çıkarmıştır. Bu albümde Dolphy`nin yanısıra Freddie Hubbard, Bobby Hutcherson, Richard Davis ve Tony Williams yer alırlar. Sanatçı 29 Haziran 1964`te  Berlin`de bir otel odasında diyabet komasına girerek hayatını kaybetmiştir.

Eric Dolphy ile ilgili son bir anekdot: Mingus ve Coltrane gibi efsanevi isimler Dolphy`nin çalışıyla ilgili övgülerini esirgemezlerken Miles Davis tam zıt kutupta yer alır. Ona göre Dolphy "birisi ayağına basıyormuş gibi çalmaktadır".

Gerçek adı Boris Claudio Schifrin olan 21 Haziran 1932 Arjantin doğumlu piyanist, besteci ve orkestra şefidir. En bilinen işleri film ve dizi müzikleridir, ki bunlar arasında "Mission Impossible" (Görevimiz Tehlike) ve Clint Eastwood`un ünlü Dirty Harry serisini özellikle anmak gerekir. 4 Grammy ödülü kazanmış ve 6 kez de Oscar`a aday olmuştur. 20 yaşında Paris konservatuarına kabul edilen ve orada klasik piyano eğitimi gören Schifrin, geceleri de Paris kulüplerinde caz çalarak türe olan ilgisini ortaya koymuştur. 1956 yılında Dizzy Gillespie ile tanışıp onun Big Band`i için Gillespiana`yı bestelemiş, 1960 yılından itibaren de New York`a taşınıp Gillespie beşlisinde piyano çalmaya başlamıştır. 1963`te Hollywood`a taşınan sanatçı bu tarihten itibaren dizi ve film müzikleri bestelemeye ağırlık vermiştir. Lalo Schifrin`in caz piyanisti, bestecisi ve aranjörü olarak imza attığı en önemli işler arasında Dizzy Gillespie ile birlikte yaptıkları Gillespiana (Verve, 1960), An Electrifying Evening with the Dizzy Gillespie Quintet (Verve, 1961), Carnegie Hall Concert (Verve, 1961), Dizzy on the French Riviera (Philips, 1962), New Wave (Philips, 1962), Something Old, Something New (Philips, 1963), Dizzy Gillespie and the Double Six of Paris (Philips, 1963) ve Free Ride (Pablo, 1977) sayılabilir.

22 Haziran 1936 Brezilya doğumlu besteci ve multi-enstrümantalisttir. Klavye, akordiyon, saksofon, flüt gibi pek çok alet çalabilmektedir. Düzenleyicilik ve plak prodüktörlüğü de uğraşları arasında yer alırlar. Müzik hayatına 1964 yılında tanınmamış Brezilyalı gruplarla lokal kayıtlar yaparak başlayan Pascoal, 1966 yılında Airto Moreira, Heraldo do Monte ve Theo de Barros ile birlikte yaptığı Quarteto Novo kaydıyla kariyerinde yükselişe geçmiştir. Uluslararası alanda dikkat çekişi ise Miles Davis`in 1971 albümü "Live - Evil"de çalması sayesinde olmuştur. Davis Pascoal`i "dünyanın en etkileyici müzisyeni" olarak tanımlamıştır. Sanatçı daha sonra yine kendisi gibi Brezilyalı olan Airto Moreira ve Flora Purim`le çalışmış, 1970 sonlarından itibaren de çoğunlukla kendi kurduğu gruplarda çalmayı tercih etmiştir. Montreux Caz Festivali (1979) gibi prestijli mekanlarda verdiği konserlerle ününü pekiştiren Hermeto Pascoal, 1996 -1997 yılları arasında içinde yılın her günü için ayrı bir şarkı barındıran "Calendario do Som" adlı bir kitap projesinde de yer almıştır. Burada amaç, herkesin doğum günü için özel bir şarkıya sahip olmasıdır. Sanatçının lakabı "o Bruxo"dur (büyücü).

Basçıların duayeni olarak bilinen Amerikalı basçı ve fotoğrafçıdır. Lakabı "The Judge"dır (yargıç). Müzik hayatına keman eğitimi alarak başlayan Hinton, daha sonra sırasıyla üflemeli bas (bass horn), tuba, çello ve basa geçmiştir. 1936 yılında Chu Berry, Cozy Cole, Dizzy Gillespie, Illinois Jacquet, Jonah Jones, Ike Quebec, Ben Webster gibi müzisyenleri barındıran Cab Calloway Orkestrası`na katılmıştır. 1936 - 1951 yılları arasında bu orkestrada çalan Milt Hinton, özellikle "slap" bas tekniğiyle ünlenmiş ve Calloway tarafından "Pluckin` the Bass" gibi parçalarda sıkça ön plana çıkarılmıştır. Kariyerinin sonraki aşamasında televizyonda kadrolu müzisyen olarak çalışan sanatçı Jackie Gleason ve Dick Cavett şovlarında yer almıştır. "Bass Line" adlı bir otobiyografisi de yayınlanan Milt Hinton, caz eğitimine katkılarından ötürü NEA (National Endowment for the Art) tarafından 1977 ve 1993 yıllarında 2 kez ödüle layık görülmüştür. 1174 albüm kaydında yer alarak "tüm zamanların en çok kaydedilen caz müzisyeni" ünvanını da almıştır. Aynı zamanda kariyeri boyunca pek çok ünlü caz müzisyeninin fotoğraflarını çeken ve muhtelif sergilerde yayınlayan usta bir fotoğraf sanatçısıdır. 1930`lardan başlayarak 60 yıl boyunca 60.000`den fazla fotoğraf çekmiştir.

Amerikalı avant-garde saksofoncu ve bestecidir. Memphis, Tennessee`de doğmuş, tenor saksofon çalmaya başladıktan sonra San Francisco`ya taşınmıştır. New York ziyaretleri esnasında Sun Ra ve Alice Coltrane`le çalmaya başlamış, 1971`de ise bu sanatçılarla albüm kayıtları yapmıştır. 1960`lardaki birinci ve ikinci dalga free jazz akımlarından oldukça etkilenen Lowe, Arthur Blythe`in 1977 albümü "The Grip"teki "Spirits in the Field" adlı bestenin de sahibidir. Bilinen çalışmaları arasında Fresh (1974), Lowe & Behold (1977), Exotic Heartbreak (1981), Decision in Paradise (1984), Inappropriate Choices (1991), Soul Folks (1998) ve Don`t Punk (2000) sayılabilir.

Arto Peştemalcıgil

arto@cazkolik.com

Cazkolik.com / 18 Haziran 2012, Pazartesi

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Cazın kayıp halkası
Feridun Ertaşkan Röportajı: Salon İKSV konseri öncesi Idris Ackamoor`dan çok şey öğrendik.
26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Arto"cum çok renkli bir yazı olmuş Takipçinim artık.Sevgiler.
Mehmet Murat Azak / 23.06.2012 23:02:47
Sevgili Arto, hoşgeldin! Seni zaten Facebook"tan izliyor, bir kısmını paylaşıyordum. Ne mutlu, artık Cazkolik"te de birlikte olacağız. Başarılar, kardeşim.
Sevin Okyay / 18.06.2012 12:58:14
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp