Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Sezon Açılış Konseri

Mekan: İş Sanat Konser Salonu, 4. Levent, İstanbul
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : İş Sanat`ın yeni konser sezonu, 14 Kasım Perşembe akşamı, Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ile açacak. Konserin solisti Parlayan Yıldızlar serisinden tanıdığımız keman sanatçısı Demirhan Gökbudak olacak.


Yahya Dai Quintet

Sanatçı: Yahya Dai (sax), Barış Mert Peker (p), Tümer Uluçınar (g), Enver Muhamedi (b), Ekin Cengizkan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/4
Etkinlik Bilgisi : Ankara doğumlu Yahya Dai`nin 1974 yılında soprano blok flüt ile başlayan müzik hayatı 1981`de alto saksofon ve ilerleyen yıllarda tenor saksofon, soprano saksofon, bariton saksofon, yan flüt ve EWI (elektrik nefesli enstrüman) ile devam etti. Ankara`da uzun bir dönem Tuna Ötenel ile birlikte çalışan Yahya Dai, İstanbul?a yerleştikten sonra yerli, yabancı pek çok grupla sahne aldı, albüm kayıtlarında çaldı. 2011 yılında Ümitvar Mavi adlı albümü kaydetti. Bu gece oldukça renkli bir repertuvar ile sizlerle olacaklar.


8. Uluslararası Klarnet Festivali: Yasmin Levy Konseri

Mekan: Congressium, Ankara
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.biletix.com/etkinlik/
Etkinlik Bilgisi : Her yıl binlerce nefesi bir araya getiren Uluslararası Klarnet Festivali bu sene 12-18 Kasım tarihlerinde İstanbul ve Ankara`da! İlk gününden bu yana dünyaca ünlü isimleri ağırlayan festival 2019 yılında da müzikseverlere birbirinden güzel konserler sunuyor. Festivalin bu yılki programında dünyaca ünlü isimler unutulmayacak konserlere imza atacak. Festival takipçileri tarafından yoğun ilgi gören ve sevenlerinin her sene görmek istediği Balkan müziğinin efsanevi ismi Goran Bregovic, sefarad müziğinin dünyadaki ismi ladino sanatçısı Yasmin Levy ve rembetiko müziğinin önemli temsilcilerinden Cafe Aman İstanbul ile ülkemizin dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı 8. Uluslararası Klarnet Festivali`nde sahne alacaklar. Latin ve Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna, Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarında müzikleri harmanlayarak, Türk ezgileriyle de dinleyicilerini farklı bir müzikal yolculuğa çıkarmaya hazırlanan Yasmin Levy, Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında 14 Kasım’da Congresium Angora Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.


Yinon Muallem Quintet "Back Home"

Sanatçı: Yinon Muallem ud, perküsyon, vokal, Orel Oshrat piyano, aranjman, Sivan Oshrat vokal, Maayan Doari perküsyon, Yankale Segal akustik basgitar
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Yinon Muallem, yeni etno caz albüm projesi "Back Home" ile müzik kariyerinde yeni bir yol çiziyor. "Back Home" projesinde Muallem, derinleştiği Orta Doğu müzik formları, Osmanlı dönemine ait makam müziği ve kendi köklerinden gelen, geleneksel Yahudi müziğinin içsel yolculuğundan da aldığı ilhamla caz müzik ile ustaca harmanlıyor. Muallem, Back Home albümünde bize içsel yolculuğunun hikâyesini güçlü duygularla aktarıyor. Umutsuzluktan umuda, öfkeden şefkate, hüzünden kabule, ayrılıktan birliğe. Albümde gençliğinde hayran olduğu Lou Reed’in “Perfect Day” adlı şarkısının cover’ı da yer alıyor. 


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis

 6392 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Clifford Jarvis Amerikalı hard bop ve free jazz davulcusudur. 1950`lerde Berklee`de eğitim gördükten sonra Chet Baker, Randy Weston, Yusef Lateef, Freddie Hubbard, Barry Harris, Jackie McLean ve Elmo Hope`la kayıtlar yaparak, ayrıca Grant Green ve Rahsaan Roland Kirk gibi isimlerle çalarak adını duyurmuştur. Çalış stili beklenileceği üzere Max Roach, Art Blakey, Roy Haynes ve Philly Joe Jones gibi dönemin ünlü bop davulcularından etkilenmekle birlikte swing çağı stillerinden de izler taşır, yani kısaca her ortamda çalabilen bir davulcudur. Altmışların başlarında katkıda bulunduğu ünlü albümler arasında Freddie Hubbard`ın Open Sesame (1960) ve Hub Tones`u (1962) ile bir Jackie McLean klasiği olan Right Now! (1965) sayılabilir. Yine bu dönemde Elvin Jones`un John Coltrane Quartet`teki çalışından etkilenerek daha deneysel bir tarz geliştirmeye başlamış ve 1962`de Sun Ra`nın grubuna katılarak 1976 yılına kadar bu grupla çalışmış ve kayıtlar yapmıştır. "Space Is The Place" isimli Sun Ra biyografisinde John F. Szwed Jarvis`i "Sun Ra`nın grubunda yer almış en gürültülü ve sofistike davulcu" olarak tanımlar. Yine aynı biyografide sanatçının bir prova esnasında o dönemki davulcularını Jarvis`in seviyesine çıkamadıkları için azarladığı ve yine Nevada`daki bir konser esnasında grubun Jarvis`in bir bar dolusu silahlı yerel ahaliyi çalışıyla bezdirmesi sonucu adeta kaçarak şehri terkettiği gibi ilginç anekdotlar yer alır. Pharoah Sanders, Sonny Simmons, Alice Coltrane, Kenny Drew, Walter Davis ve Archie Shepp`le de kayıtlara katılan sanatçı 1983 yılında Sun Ra`yla tekrar kısa bir birliktelikten sonra (Avrupa`da bir all-star turnesi kapsamında) İngiltere`ye yerleşir ve 1980`ler ve 90`ların Londra caz sahnesinde ilham verici bir kişilik olarak müzik kariyerini sürdürür. Kısa bir süre kendi grubu Prophets of Jazz`la çalışan Jarvis, bürokratik gereklilikler karşısındaki sabırsızlığı ve kolayca tetiklenebilir öfkesi grup liderliğine elverişli olmadığından eğitim faaliyetlerine odaklanır ve bu arada diğer müzisyenlerin projelerinde yer almayı da sürdürür, ki yeni yeteneklerden Courtney Pine bunlardan biridir. Davul setini bir bütün olarak ele alan ve en vasat ortamlarda bile tutkulu ve yaratıcı bir yoğunlukla çalan Clifford Jarvis`in güçlü kişiliğinden ötürü yarattığı ortamı rahatsız edici bulan müzisyenler olduğu gibi, arkasında patlamakta olan volkanın kendisini yeni keşiflere doğru ittiğini düşünen çok sayıda başkaları da mevcuttur. 

Happy Birthday Jazz! Happy Birthday Mr. Jarvis!
24 Ağustos 2012, Cuma

Alphonse Trent Amerikalı caz piyanisti ve yerel grup lideridir. Yirmilerin sonunda ve otuzların başında Amerika`nın güneybatısında faaliyet gösteren en etkili yerel gruplardan birini yönetmiştir. Budd Johnson, Louis Jordan, Herschel Evans, Dickey Wells, Mary Lou Williams, Tyree Glenn, Jimmie Crawford ve Buddy Tate gibi zamanın tanınmış müzisyenleri Trent Orkestrası`nın kariyerleri üzerindeki etkisini minnetle anarlar. Örneğin Tate`e göre Trent Orkestrası Duke Ellington`dan daha üstündür ve şayet devam etme şansı bulmuş olsa en az onunki kadar büyük bir şöhrete ulaşacağı kesindir. Çocukluğundan itibaren piyano çalan ve Arkansas`ta lokal topluluklarda çalışan Trent ilk grubunu yirmilerin ortalarında kurmuş, 1924`te Eugene Cook`s Synco Six topluluğunda çalmış ve daha sonra grubun liderliğini ele alarak 1934`e kadar getirmiştir. Snub Mosley, James Jeter, Hayes Pillars, davulcu A.G. Godley (ki Kansas City stili davulun babası olarak bilinir), Stuff Smith, Peanuts Holland ve Sy Oliver gibi isimlerden oluşan grubun faaliyet alanı Amerika`nın güney ve ortabatısıyla buharlı gemilerdir. 1927-1929 yılları arasında ilk kayıtlarını yapma fırsatı bulan (Gennett plak şirketi adına Richmond, Indiana`da 4 şarkı kaydı) ve New York`un ünlü Savoy Ballroom`unda ilk ve tek konserini veren Trent Orkestrası, Louis Armstrong liderliğindeki bir grupla "battle"a da girmiştir. Daha sonra Cleveland`da The Plantation Club`da çalıştıkları sırada çıkan bir yangının grubun enstrümanlarını ve repertuvarını tahrip etmesi sonucu Trent Orkestrası Arkansas`a geri dönmek zorunda kalmış, 1933 kışında çıkılan son bir turneden sonra da Trent müziği bırakma kararı almıştır. Ancak bu karar çok uzun süreli olmamış ve içinde Terrence Holder, Alex Hill, Stuff Smith, Snub Mosley, Charlie Christian, Sweets Edison, Mouse Randolph ve Peanuts Holland`ın yer aldıkları yeni bir grupla 1938 yılında Trent müziğe geri dönmüştür. Lider olarak yaptığı kayıt sayısı sadece 8 olan (4`ü 1928, 2`si 1930 ve 2`si 1933`te olmak üzere) Alphonso Trent az tanınan bir figür olmasına karşın aranjmanlarının sofistikasyonu ve bunların icrasındaki mükemmelliğiyle çağdaşlarının takdir ve hayranlığını kazanmıştır. Örneğin Budd Johnson onun hakkında şöyle der: "Size Trent`i anlatayım... Yirmilerde Basie gibi ilahtılar, ancak ondan çok daha iyiydiler... Güneyin en büyük ve en iyi otellerinde çalıştılar... Kendi zamanlarının oldukça ilerisindeydiler." Kırkları ve ellileri kendi evi Fort Smith, Arkansas`ta küçük gruplarda çalışarak geçiren sanatçı 14 Ekim 1959`da hayata veda etmiştir.

Happy Birthday Jazz! Happy Birthday Mr. Trent!
23 Ağustos 2012, Perşembe

Cezayir doğumlu Fransız piyanist ve besteci Martial Solal yaşayan en büyük Avrupalı müzisyenlerden biri olarak kabul edilmektedir. Solal Cezayir Yahudisi bir ailede doğmuş ve ilk piyano derslerini henüz 6 yaşındayken opera sanatçısı olan annesinden almıştır. 1950`de Paris`e yerleştikten sonra ise Django Reinhardt, Sidney Bechet ve Don Byas gibi ünlü isimlerle çalışmaya başlamıştır. 1950`lerin sonlarında bir quartet oluşturmuş ve zaman zaman da bir big band yönetmiş, daha sonra ise film müziği bestelemeye başlamıştır. En tanınmış işi ünlü Fransız yönetmen Jean-Luc Godard`ın ilk filmi olan À Bout De Souffle (1960) için yazdığı müziktir. 1963`te Newport Caz Festivali`nde büyük sükse yapan sanatçı bu dönemde basçı Guy Pedersen ve davulcu Daniel Humair`den oluşan bir trio ile çalmaktadır. 1968`den itibaren ise Avrupa ve Amerika`da birlikte çalıştığı en önemli partneri alto saksofoncu Lee Konitz olacaktır. Kariyeri boyunca solo performansa ağırlık veren ve 1993-1994 döneminde Fransız Radyosu için 30 solo konsere çıkan Martial Solal (ki bu konserlerden bir seçki "Improvise Pour Musique France" adı altında 2 CD`lik bir set halinde JMS Records etiketiyle piyasaya sürülmüştür) 1999 yılında da Danimarka`nın prestijli caz müzik ödülü "Jazzpar Prize"ın sahibi olmuştur. Gelenekten koparak çalmak ve her zaman bir hikaye anlatmak Solal`in rehber ışığını oluşturmaktadır. Mükemmel bir emprovizasyoncu olan sanatçının solo konserleriyle ilgili düşüncesi şöyledir: "O an aklımdan geçen herşeyi yapmakta özgür olduğumu hissediyorum. Bazen bu içerikten kopuk birşey de olabiliyor, ki bunu da yeni bir hikayenin başlangıcı olarak görüyorum". Caz tarihçisi ve Radio France programcısı Claude Carriere`nin Martial Solal`la ilgili görüşleriyse şu şekildedir: "Onun beyninden geçenleri tam olarak parmaklarıyla çalabilen ender müzisyenlerden olduğunu düşünüyorum. Pekçok piyanistin çalacağı şeyler parmaklarının altındadır, uyurken de çalmaya devam edebileceklerini düşünürsünüz. Martial`sa düşündüğü herşeyi parmaklarına aktarabilme yeteneğine sahiptir, bunun da sebebi her gün saatlerce çalışmak, çalışmak ve çalışmaktır". "Jazz Works" adlı bir piyano metod kitabı da yazmış olan Martial Solal`in diskografisinden seçtiğim bazı albümler ise şunlardır: 1953: The Complete Vogue Recordings, Vol. 1 – Trios And Quartet (Vogue / BMG, 1953–56), 1954: The Complete Vogue Recordings, Vol. 2 – Trios And Solos (Vogue / BMG, 1954–56), 1955: The Complete Vogue Recordings, Vol. 1 – Trio And Big Band (Vogue / BMG, 1955–58), 1963: At Newport `63 (RCA),1970: Sans Tambour Ni Trompette (RCA),1974: Jazz A Juan with Lee Konitz (Steeplechase), 1975: Plays Ellington (Musica), 1979: Four Keys (Pausa Records) with (Lee Konitz) (John Scofield) and (Niels Pedersen), 1981: Martial Solal Big Band (Gaumont), 1984: Plays Hodeir (OMD), 1993: Improvisie Pour France Musique (JMS),1997: Just Friends (Dreyfus) with Gary Peacock and Paul Motian, 2001: Live at the Village Vanguard with François Moutin and Bill Stewart, 2006: Exposition sans tableau Martial Solal Newdecaband (Nocturne), 2008: Longitude with François Moutin and Louis Moutin, 2008: Live at the Village Vanguard

Happy Birthday Jazz! Happy Birthday Mr. Solal!

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi.
Johnny Dyani (Bass)
Michel Portal (Multireed)
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp