Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

26. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali: Troya Operası

Mekan: Aspendos Antik Tiyatrosu
Tarihi: 16 Eylül.2019
Saat:
Etkinlik Bilgisi : Devlet Opera ve Balesi Genel Sanat Yönetmeni ve Genel Müdürü, ünlü tenor Murat Karahan`ın Sanat Yönetmenliği`nde oluşturulan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü muhteşem projesi “TROYA" epik operası 16 Eylül 2019 tarihinde EXPO`da olacak. Geçen yıl ülkemizde ilan edilen "2018 Troya Yılı" nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığının etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü`nün en özel ve büyük prodüksiyonu olan, ülkemizde büyük bir başarı elde ederek 20.000`den fazla izleyiciye ulaşan ve dünyanın en önemli ve en prestijli operalarından bir tanesi olan Bolşoy Tiyatrosunda da sahnelenerek dakikalarca ayakta alkışlanan Troya" operası festival kapsamında izlenebilecek.


Sutra (Çağdaş Dans Gösterisi)

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 16 Eylül.2019
Saat: 20:30
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/Y
Etkinlik Bilgisi : Shaolin geleneğindeki felsefe ve inancı Kung Fu ile yansıtan çağdaş dans gösterisi, Sidi Larbi Cherkaoui ve Sadler’s Wells London yapımı Sutra, İKSV ve Zorlu PSM iş birliğiyle uzun bir aradan sonra tekrar İstanbul’a geliyor. Koreograf Cherkaoui, heykeltıraş Antony Gormley ve Çin’in ünlü Shaolin Tapınağı’ndan 19 Budist keşişi, ahşap kutulardan oluşan çarpıcı sahne düzeni ve besteci Szymon Brzóska’nın canlı yorumlanan müzikleriyle bir araya getiren bu ödüllü gösteri, dansın gelenek ve ruhunun fiziksel disiplinle buluştuğu nefes kesici bir deneyim sunuyor. Tüm dünyada adından övgüyle söz edilen ve seyircileri derinden etkileyen Sutra, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak!
Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 300 TL
2. Kategori - 250 TL
3. Kategori - 150 TL
4. Kategori - 120 TL
5. Kategori – Tam: 90 TL – Öğrenci: 60 TL


Sutra (Çağdaş Dans Gösterisi)

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 17 Eylül.2019
Saat: 20:30
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/Y
Etkinlik Bilgisi : Shaolin geleneğindeki felsefe ve inancı Kung Fu ile yansıtan çağdaş dans gösterisi, Sidi Larbi Cherkaoui ve Sadler’s Wells London yapımı Sutra, İKSV ve Zorlu PSM iş birliğiyle uzun bir aradan sonra tekrar İstanbul’a geliyor. Koreograf Cherkaoui, heykeltıraş Antony Gormley ve Çin’in ünlü Shaolin Tapınağı’ndan 19 Budist keşişi, ahşap kutulardan oluşan çarpıcı sahne düzeni ve besteci Szymon Brzóska’nın canlı yorumlanan müzikleriyle bir araya getiren bu ödüllü gösteri, dansın gelenek ve ruhunun fiziksel disiplinle buluştuğu nefes kesici bir deneyim sunuyor. Tüm dünyada adından övgüyle söz edilen ve seyircileri derinden etkileyen Sutra, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak!
Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 300 TL
2. Kategori - 250 TL
3. Kategori - 150 TL
4. Kategori - 120 TL
5. Kategori – Tam: 90 TL – Öğrenci: 60 TL


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Michel Petrucciani (Pianist)

 2048 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Michel Petrucciani Fransız caz piyanisti. Doğuştan osteogenesis imperfecta hastalığından muzdarip olan ve bu yüzden fizik olarak gelişemeyen Petrucciani, ağrılar içindeki kollarına rağmen kuşağının en güçlü ve başarılı piyanistlerinden biri olmayı başardı. İtalyan bir aileden dünyaya gelen Michel Petrucciani`nin babası Tony gitarist, ağabeyi Louis ise basçıydı. Konuşmayı öğrenmeye başladığı sıralar Wes Montgomery sololarını mırıldanan Petrucciani, 10 yaşında kendisi üzerinde büyük etkisi olan Bill Evans`ı dinlemeye başladı. Lirik stilini ve melodi artikülasyonunu da Evans`la erken yaşta tanışmasına borçluydu. 4 yaşında klasik piyano eğitimine start veren Petrucciani, 9 yaşında da ailesiyle birlikte müzik yapmaya başlamıştı. 13 yaşındayken ilk ciddi sahne tecrübesini Cliousclat Festivali`nde yaşadı; sahneye taşınması gerekmiş ve piyano pedalına ulaşabilmesi için özel bir bağlantı kullanmıştı. Tüm bu dezavantajlarına rağmen muazzam bir güç ve coşkuyla çaldı. Aynı festivalde performans sergileyen trompetçi Clark Terry`nin o gün bir piyaniste ihtiyacı vardı; Michel bu pozisyona aday olduğunu söyleyince Terry önce bunun bir şaka olduğunu düşündü ve "bir blues çal bakalım" dedi. Michel çalmaya başladığı an kendisini kucakladı ve bu herşeyin başlangıcı oldu.

* * *

Paris`te Kenny Clarke ve Clark Terry`yle çalan Michel Petrucciani, profesyonel kariyerine aynı evi paylaştığı davulcu Aldo Romano`yla birlikte çalışarak başladı. Owl Records adına kayıtlar yaptı ve bu esnada şirketin sahibi Jean-Jacques Pussai ile dostluk kurdu. Pussai, Petrucciani`nin kayıt yapmak için daima aceleci davrandığını ve "vakit kaybetmek istemiyorum" dediğini hatırlar. Sanatçı Aldo Romano`ya da bağlı kalmak istemiyordu. Romano o günleri şöyle anlatır: "Benimle kendini özgür hissetmiyordu. Kaçmaya, gidebileceği kadar uzağa gitmeye ihtiyacı vardı, ve bu da California`ydı." 1982 yılında California`ya ayak basan Michel Petrucciani, emekliye ayrılmış olan saksafoncu Charles Lloyd`u ziyaret etti. Lloyd o zamanlar grup elemanlarının kendisinden daha fazla ilgi çekmeye başlamaları üzerine çalmayı bırakmıştı. Ancak Petrucciani`nin çalışından o denli etkilendi ki onunla turneye çıkmayı kabul etti. Petrucciani ve Lloyd`un West Coast turu büyük bir başarıyla sonuçlanınca ikili çalışmalarını uluslararası arenaya taşımaya karar verdiler. 22 Şubat 1985`te Lloyd Petrucciani kollarında olduğu halde New York Town Hall sahnesine çıktı ve onu piyano sandalyesine oturtarak cazın tarihi akşamlarından birinin startını verdi: One Night with Blue Note filminin kaydıydı bu. Filmin yönetmeni John Charles Jopson bu sahnenin kendisini gözyaşlarına boğduğunu anlatır. Petrucciani ve Lloyd`un Montreux Caz Festivali`nde sergiledikleri performans kaydedilmiş ve ikili 1982 yılında Prix d’Excellence ödülünün sahibi olmuşlardı.

* * *

1984 yılında New York`a yerleşen Michel Petrucciani, kariyerinin en üretken dönemini burada geçirdi. 1986 yılında Wayne Shorter ve Jim Hall`le birlikte "Power of Three" adlı trio albümünü kaydetti; ayrıca aralarında Dizzy Gillespie`nin de yer aldığı Amerikan caz sahnesinin değişik figürleriyle birlikte çalışmalar yaptı. Fakat Petrucciani`nin asıl önceliği solo piyano albümleriydi, ki bunu şu sözlerle anlatır: "Bir piyanistin ancak kendini çalma yetisi kazandıktan sonra tamamlanabileceğine inanırım. 1993 Şubat`ında solo konserler vermeye başladım ve tek başıma çalarak harika vakit geçirdim. Piyanoyla ilgili pek çok şey keşfediyor ve kitlelerle direkt iletişim kurmayı öğreniyordum. İnanılmaz bir tecrübeydi ve bunu yapmayı çok sevdim." 1994 yılında Paris`te Légion d’honneur nişanıyla onurlandırılan Petrucciani`nin 1990`ların sonundaki hızlı yaşam temposunun bedeli ne yazık ki ağır oldu. Yılda 100`ün üzerinde performans sergileyen ve hatta ölmeden bir yıl önce bu sayıyı 140`a çıkaran sanatçı, ayrıca alkol tüketimini de artırmış ve kokain kullanmaya başlamıştı. Artık koltuk değneği kullanamayacak kadar zayıf düşmüş ve tekerlekli sandalyeyle dolaşmaya başlamıştı. Michel Petrucciani 36. doğum gününden kısa bir süre sonra akciğer enfeksiyonu neticesi hayata veda etti. "Bazen yukardan birinin beni sıradan olmaktan kurtardığını düşünürüm" şeklinde bir beyanı olan sanatçıyla ilgili son sözü çalışma arkadaşlarından Wayne Shorter`a verelim: "Ortalıkta normal diye adlandırılan bir sürü insan geziniyor; kol uzunlukları, bacak uzunlukları ve benzeri ölçüleri doğru, her yönden simetrik. Ancak adeta kolsuz, bacaksız, beyinsiz ve kusurlu gibi yaşıyorlar. Michel`in herhangi bir şeyden şikayet ettiğini asla duymadım. Aynaya bakıp gördüğü şeyden yakınmadı. Michel büyük bir müzisyen ve aynı zamanda büyük bir insandı, çünkü hissetme ve hissettiğini başkalarına aktarabilme yeteneği vardı ve bunu da müziği vasıtasıyla başardı."

* * *

Michel Petrucciani diskografisi: Flash (1980), Michel Petrucciani Trio (1981), Date with Time (1981), Michel Petrucciani (1981), Estate (1982), Oracle`s Destiny (1982), Toot Sweet (1982), 100 Hearts (1983), Live at the Village Vanguard (1984), Note`n Notes (1984), Cold Blues (1985), Pianism (1985), Power of Three (1986) with Wayne Shorter and Jim Hall Michel plays Petrucciani (1987). Music (1989), The Manhattan Project (1990) with Wayne Shorter, Stanley Clarke, Lenny White, Gil Goldstein and Pete Levin Playground (1991), Live (1991), From the Soul (1991) on December 28, 1991 with Joe Lovano Promenade with Duke (1993), The Blue Note Years (1993), Marvellous (1994), Conference De Presse (with Eddy Louiss) (1994), Au Theatre Des Champs-Élysées (1994), Darn that Dream (1996), Flamingo (with Stéphane Grappelli) (1996), Both Worlds (1998), Live in Germany (1998) and Trio in Tokyo (1999) (with Steve Gadd and Anthony Jackson, recorded in 1997), Solo Live (1999), Bob Malach & Michel Petrucciani (2000), Concerts Inedits/Live (2000), Conversation (2001) with Tony Petrucciani.

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Festivalin TOP 5`i...
Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi...
Özel Dosya: Caz piyanisti Ülkem Özsezen kendi çalışması öncesi Türk cazına dair önemli bir sorunun cevabını arıyor...
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp