Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Don Pullen (Pianist)

 1990 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Don Gabriel Pullen Amerikalı piyanist, organist ve besteci. Kariyeri boyunca kendine has bir stil geliştiren Pullen, avant-garde cazı daha geniş kitlelere ulaştırmayı başardı. Yoğun ve uyumsuz akorlarla, armonik yönden oldukça serbest icralarında kullandığı akılda kalıcı ritmlerle Scott Yanow`un çok güzel ifade ettiği gibi "en serbest uçuşlarında bile dinleyicilere tutunacakları bir kulp sundu."

* * *

Roanoke, Virginia`da doğup büyüyen Don Pullen erken yaşta piyano çalmayı öğrendi ve ilk olarak kilisede koroya eşlik etti. Kuzeni ve aynı zamanda profesyonel caz piyanisti olan Clyde "Fats" Wright`ın üzerindeki etkisi büyüktü. Başlangıçta klasik piyano dersleri de alan ve özellikle kilise müziği ve blues`la ilgilenen Pullen, tıp eğitimi aldığı sırada çaldığı lokal müzisyenler ve dinlediği büyük caz müzisyenlerinin albümlerinden etkilenerek eğitimini yarıda bıraktı ve özellikle Ornette Coleman ve Eric Dolphy gibi çalma hedefiyle müzik kariyerine start verdi. 1960`ların başlarında Muhal Richard Abrams ve avant-garde saksafoncu Giuseppi Logan`la çalıştı; 1964 yılında Logan`la ilk albüm kaydını yaptı. Kendi adını taşıyan ilk plakları perküsyoncu Milford Graves`le birlikte kaydeden Pullen (ki bunlar Amerika`da pek bilinmeyen ancak Avrupa`da coşkuyla karşılanan avant-garde kayıtlardı), avant-garde cazın getirisinin pek fazla olmadığını görünce iş olanaklarını artırmak amacıyla Hammond org çalmaya başladı. 1960`ların kalan bölümünü ve 1970`lerin başlarını organ trio`suyla birlikte kulüp ve barlarda çalarak, plak şirketleri için aranjörlük yaparak ve Arthur Prysock, Irene Reid, Ruth Brown, Jimmy Rushing ve Nina Simone gibi şarkıcılara eşlik ederek geçirdi. Kısa bir süre Art Blakey`s Jazz Messengers`la da çalan Pullen, esas ününü Charles Mingus`un son büyük grubunun (1973-1975) piyanisti olarak elde etti. Tenorda George Adams, davulda Dannie Richmond ve trompette Jack Walrath`ı da içeren bu grupla birlikte ünlü Carnegie Hall konseri de dahil olmak üzere birçok konserde sahne aldı ve Mingus Moves (1973), Changes One ve Changes Two (1974) albümlerinde çaldı; "Newcomer" ve "Big Alice" adındaki besteleri Mingus Moves session`larında kaydedildi ancak "Big Alice" albüm CD formatında yayınlanana dek gün yüzü görmedi.

* * *

Müzikal açıdan anlaşmazlığa düştüğü Mingus`la 1975`te yollarını ayıran Don Pullen, aynı yıl Toronto`da bir solo performans sergiledi ve bu performansın canlı kaydı (Solo Piano Album (Sackville)) sadece Pullen`in adını taşıyan ilk albüm oldu. 1975-1979 yılları arasında iki albümlük bir Atlantic Records macerası haricinde Avrupalı plak şirketleri adına kayıtlar yapan ve Billy Hart (davul), Hamiet Bluiett (bariton saksafon), Cecil McBee (bas), Sunny Murray (davul) ve Marcello Melis (bas) liderliğindeki grupların albümlerinde çalan sanatçı, Mingus Dynasty grubunun ilk formasyonunda kısa süre yer alıp grubun Chair In The Sky albümünde çaldıktan sonra 1979 yılının sonuna doğru George Adams`la birlikte Dannie Richmond ve Cameron Brown`un da yer aldıkları the George Adams / Don Pullen Quartet`i kurdu. Mingus`un grubunun bir nevi uzantısı olan ve normalde Pullen`in alışık olduğundan daha yapısal bir müzik icra eden quartet davulcu Dannie Richmond`un 1988 yılındaki ölümüne dek herhangi bir personel değişikliğine gitmeden varlığını sürdürdü; kısa bir süre değişik bir davulcuyla mukavele şartlarını yerine getirdikten sonra da 1988`in ortalarında dağıldı. Grubun özellikle canlı performanslarının gücü ve enerjisi kendisinden "tüm zamanların en heyecan verici gruplarından biri" diye bahsedilmesine yol açmıştır. Quartet`le çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda solo, duo (George Adams`la) ve quintet formatlarında kayıtlar yapan ve sideman olarak diğer sanatçıların (Hamiet Bluiett; Roy Brooks; Jane Bunnett; Kip Hanrahan; Beaver Harris; Marcello Melis; ve David Murray) albümlerinde çalan Don Pullen, 16 Aralık 1988`de Gary Peacock (bas) ve Tony Williams`la (davul) stüdyoya girerek tüm zamanların en iyi trio albümlerinden biri olarak kabul edilen New Beginnings`i -ki sanatçının ilk trio albümüdür aynı zamanda- kaydetti. 1990 sonlarında Carlos Ward (alto saksafon), Nilson Matta (bas), Guilherme Franco ve Mor Thiam`dan (perküsyon) oluşan ve Afrika ve Latin ritmlerini cazla harmanlayan African Brazilian Connection ("ABC") grubunu kurarak müziğine yeni bir unsur ilave eden sanatçı, hayatının son yıllarında bu grubun yanısıra trio`suyla ve solo sanatçı olarak çalışmalarını sürdürdü. Son projesi African Brazilian Connection grubunun (tromboncu Joseph Bowie`nin katılımıyla) sound`unu bir koro ve Amerikan yerlilerinin davullarının katılımıyla zenginleştirmek olan Don Pullen, 22 Nisan 1995`te lenf kanseri sonucu hayata veda etti. Don Pullen`in en tanınmış besteleri şunlardır: "Big Alice" (hayali bir hayranı için), "Double Arc Jake" (oğlu Jake ve Rahsaan Roland Kirk için), "Ode To Life" (bir arkadaşı için), ve "Ah George We Hardly Knew Ya" (George Adams için).

* * *

Don Pullen diskografisi: Lider olarak: In Concert at Yale University (SRP, 1966) with Milford Graves Nommo (SRP, 1966) with Milford Graves Solo Piano Album (Sackville, 1975) Jazz a Confronto 21 (Horo, 1975) Five to Go (Horo, 1975) Capricorn Rising (Black Saint, 1975) featuring Sam Rivers Healing Force (Black Saint, 1976) Warriors (Black Saint, 1978) with Chico Freeman, Fred Hopkins & Bobby Battle Tomorrow`s Promises (Atlantic, 1977) Montreux Concert (Atlantic, 1977) Milano Strut (Black Saint, 1979) featuring Don Moye The Magic Triangle (Black Saint, 1979) with Joseph Jarman & Don Moye Don Pullen Plays Monk (Paddle Wheel, 1984) Evidence of Things Unseen (Black Saint, 1984) The Sixth Sense (Black Saint, 1985) New Beginnings (1989) Random Thoughts (Blue Note, 1990) Kele Mou Bana with the African-Brazilian Connection (Blue Note, 1991) Ode to Life with the African-Brazilian Connection (Blue Note, 1993) Live... Again: Live at Montreux with the African-Brazilian Connection (Blue Note, 1993) Sacred Common Ground (1994). The George Adams-Don Pullen Quartet albümleri: All That Funk (Palcoscenico, 1979) More Funk (Palcoscenico, 1979) Don`t Lose Control (Soul Note, 1979) Earth Beams (Timeless, 1980)Life Line (Timeless, 1981) Melodic Excursions (Timeless, 1982) City Gates (Timeless, 1983) Live at the Village Vanguard (Soul Note, 1983) Live at the Village Vanguard Vol. 2 (Soul Note, 1983) Decisions (Timeless, 1984) Live at Montmartre (Timeless, 1985) Breakthrough (Blue Note, 1986) Song Everlasting (Blue Note, 1987) Paradise space shuttle (Timeless, 1989) (Recorded in 1979) Decisions (Timeless, 1990) (Recorded in 1984). Sideman olarak: George Adams ile, Suite for Swingers (1975) George Adams (1975)Live at Montmartre (1985), The Art Ensemble of Chicago ile, Fundamental Destiny (AECO, 1991), Hamiet Bluiett ile, Resolution (Black Saint, 1977) Orchestra, Duo and Septet (1977)SOS (Im/possible to kept) (1979)Live at Carlos I (1986) Live at Carlos I: Another Night (1986), Roy Brooks ile, Duet in Detroit (Enja, 1987 [1993]), Jane Bunnett ile, In Dew Time (1989) New York Duets (1989)Live at Sweet Basil (1992), Beaver Harris ile, A Well-Kept Secret (1980) Negcaumongus (1980), Giuseppi Logan ile, The Giuseppi Logan Quartet (ESP, 1965) More Giuseppi Logan (ESP, 1965), Cecil McBee ile, Alternate Spaces (1979), Marcello Melis ile, Free to Dance (Black Saint, 1978) Angedras` (Black Saint, 1982), Charles Mingus ile, Mingus Moves (Atlantic, 1973) Mingus at Carnegie Hall (Atlantic, 1974) Changes One (Atlantic, 1974) Changes Two (Atlantic, 1974), Charles Mingus` Dynasty ile, Chair in the Sky (1979), David Murray ile, Penthouse Jazz (Volume 1) (1977) Holy Siege on Intrigue (Volume 2) (1977)Flowers for Albert (1977)Children (Black Saint, 1985) Shakill`s Warrior (Black Saint, 1991) Shakill`s II (Black Saint, 1993), Sunny Murray ile, Apples Cores (1977), Maceo Parker ile, Roots Revisited (1990), Ivo Perelman ile, Children of Ibeji (1992), Dannie Richmond ile, Dannie Richmond (1975), Billy Hart ile, Enhance (1977), Sam Rivers ile, Black Africa (1977), Roots ile, Salutes the Saxophone (1991), Stablemates (1992), John Scofield ile, Live 3 Ways (1990), James Blood Ulmer ile, Revealing (1977).

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Billy Hart (Drum)
Caz efsanesi Charles Mingus`un daha önce yayınlanmamış 1973 tarihli bir caz klüp kaydı bulundu, yayınlandı.
Don Pullen (Pianist)
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp