Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Anna Tsybuleva Piyano Resitali

Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 25 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Program:
L. v. Beethoven (1770-1827) Piyano Sonatı No. 3, Do Majo?r
Piyano Sonatı No. 17, Re minör “Fırtına”
F. Chopin (1810-1849) Scherzo No. 1
3 Mazurka Op. 59
3 Vals
Polonaise Op. 53
Birc?ok büyük piyanistin kariyerinin başlangıcı “Leeds Piyano Yarışması”nda 2015 yılı birinciliködülünü kazanan Tsybuleva`dan eleştirmenler “kusursuz tekniğin ve müzik zekasının bir araya geldiği bir sansasyon” şeklinde söz ediyor. Bu ödülün ardından Anna Tsybuleva, dünyanın önde gelen festival ve orkestralarında sergilediği performanslarla beğeni toplamaya devam ediyor. Bilet Fiyatları: 70-50-40-20 TL.


Eren Noyan Band

Sanatçı: Eren Noyan (v), Adem Gülşen (p), Özgür Salıcı (b), Mertcan Bilgin (d)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 25 Şubat.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/8
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL Eren Noyan usta opera sanatçısı Ayhan Baran?dan klasik şan dersleri almaya lise yıllarında başladı. Üniversite okuduğu dönemde caz müziğine olan ilgisi nedeniyle profesyonel kariyerine adım attı. Altan İrtel ile uzun yıllar gerçekleştirdiği duo projelerin yanında şan eğitimine Tülay Uyar ile devam etti. Birçok değerli caz müzisyeniyle ve kurduğu orkestralarla İstanbul ve yurt çapında birçok konser verdi. 5. Nardis Genç Vokal yarışmasında finalistler arasında yer aldı. 2011 yılında İstanbul Caz Festivali kapsamında projesiyle Tünel Şenliği?nde sahne aldı. Kendine has ses rengi ve tekniği ile özellikle ana akım caz ve swing türünde konserlerine devam eden Eren Noyan 2016 yazında eşi Güliz Noyan ile The Badau adlı caz lokalini açtı.


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Okay Temiz (Percussionist)

 2168 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

11 Şubat 1939`da İstanbul`da doğan Okay Temiz, Türk müziği ile ilgili ilk bilgilerini musiki eğitimi almış annesi Naciye Temiz`den edindi. Annesinin desteğiyle Ankara Klasik Müzik Devlet Konservatuarında vurmalı çalgılar ve timpani eğitimi aldı ve 1955`te profesyonel müzik yaşantısına başladı. 1957-1959 yıllarında Tophane Sanat Enstitüsü`nde eğitimini sürdürdü. Buradaki eğitimi sayesinde kendine has karakterleri ve tınıları olan davulunu kendisi yaptı.
 
* * *

1959-1967 yıllarında Türkiye’de dans müziği orkestralarında çeşitli programlar ve şovlar sergiledi. 1967 yılında Ulvi Temel orkestrasına katılıp Avrupa`da büyük dans lokallerinde çalıştı. Aynı yıllarda İsveç macerası başladı. Orada doğaçlama alanında büyük etkisi olan trompetçi Maffy Falay ile tanıştı ve birlikte Türk folklor melodilerindeki kıvraklık ve ritmi farklı bir platformda açığa çıkardıkları Sevda grubunu kurdular. Sonraki yıllarda Stockholm radyoları ve senfoni orkestrasına perküsyoncu olarak değişik renkler kattı. Temiz`in kariyerinde önemli bir dönüm noktası, İsveç`te yaşayan Amerikalı ünlü trompet ustası Don Cherry ile tanışması oldu. Cazın önde gelen bu büyük ismi ile Temiz, senelerce beraber festivaller, konserler ve plaklar yaptılar. Afrikalı basçı Johnny Dyani`nin de gruba katılmasıyla üçlü Amerika`nın en popüler müzik okullarından biri olan New Hampshire kolejinde dersler verdiler (1971). Aynı yıl Türkiye`yi de ziyaret eden grubun Ankara`da verdikleri konser Sonet plak şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Danimarka ve İsveç`te beraber çalıştığı Dexter Gordon, George Russell ve Clark Terry gibi cazın dev isimlerinden önemli tecrübeler edinen Temiz, daha sonra Johnny Dyani ve Güney Afrikalı trompetçi Mongezi Feza`yla birlikte Xaba grubunu kurdu. Sanatçının en önemli çalışmalarından olan bu grup, kaydettiği 3 plağın Sonet plak şirketi tarafından İskandinavya, Amerika ve İngiltere`de basılmasıyla birlikte kısa sürede tanınarak caz tarihinde saygın bir yer edindi. Xaba`nın icra ettiği müzik, avant-garde jazz`in özgün bir modeliydi. Okay Temiz 1974 yılında kurduğu İsveç-Türk caz grubu Oriental Wind ile, batı kökenli enstrümanlarla (keman, saksofon, flüt, klarnet, bas ve piyano) Türk enstrümanlarını (zurna, ney, kaval, ud, saz, gayda ve sipsi) bir araya getirerek ilginç bir sentez yarattı, hatta bir dönem annesi Naciye Temiz de gruba katılarak İsveç’te bazı konserlere eşlik etti. Oriental Wind grubunun ilk kurucuları arasında piyanist Bobo Stenson, basçı Palle Danielsson, saksofoncu Lennart Aberg ve gayda ve neyde Hacı Tekbilek gibi ünlü müzisyenler yer aldılar. Temiz 1990 yılına kadar İsveç’teki kültürel çalışmalarını sürdürdü. Makam müziğini caza uygulama amaçlı çalışmaları sırasında Türkiye’den pek çok müzisyeni keşfedip onları dünya standartlarına taşıdı. Avrupa, Hindistan ve Amerika turneleri, konserler, albüm çalışmaları, seminerler birbirlerini takip etti. Fis Fis Tziganes adlı albümü Fransa`da 3 bin albüm içinde ilk 3`e girmeyi başardı (1991).

* * *

Türkiye`de gerçekleştirdiği Green Wave albümüyse World Music DJ`lerinin her yıl oluşturdukları 10 albümlük liste içerisinde yer aldı (1992). 1993 yılından sonra çalışmalarını Finlandiya`da sürdüren sanatçı, Magnetic Band isimli albümünü de bu dönemde kaydetti (1995). Cazın doğaçlama ruhunu Afrika ve Güney Amerika ritmleriyle renklendirip geleneksel Türk ezgileri ile birlikte yorumladığı bu çalışma Yunanistan`da CD olarak basıldı, ayın albümü seçildi ve aynı yıl plak Down Beat dergisinde beş yıldız aldı. Okay Temiz 30 senelik İskandinavya aktivitelerini İsveç Kültür Bakanlığı desteğiyle dünya müzisyenleriyle ortak çalışmalar yapmak suretiyle İsveç üzerinden tüm dünyaya yaydı. Türk motiflerinin caz dünyasına yabancı örneklerini büyük bir heyecan ve ilgiyle caz ailesinin tınılarına katmak için ciddi bir çalışma içerisine girdi ve elde edilen bu tarz İskandinavya`da kısa sürede kendini kabul ettirerek Avrupa turnelerindeki festivaller, plak çalışmaları ve kültürel konserlerle 1998 yılına kadar geldi. Aynı yıl Kültür Bakanlığı`nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını alan Temiz Türkiye`ye yerleşerek buradaki çalışmalarına start verdi. Bu çalışmalardan bazıları Kültür Bakanlığı ve Banvit sponsorluğunda İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile kaydettiği ve kendi bestelerinden oluşan "Kuzeyden Güneye Yansımalar" adlı albüm, T.C. 75. yıl anısına yaptığı "Kutlama" isimli CD ve Banvit firmasının 30. yıldönümü anısına kaydettiği "Yaşamın Ritmi" albümüdür.

* * *

Selanik, Atina, Barselona, Budapeşte, Zürih, Ljubljana, Amsterdam, Roterdam, Lahey, Lizbon gibi Avrupa’nın önemli sanat merkezlerinde Türk ve dünya ritimleri tanıtım programları ve seminerleri düzenleyen sanatçı, ayrıca Kültür Bakanlığı Türk Müziği topluluğunun kadrolu sanatçısı olarak İstanbul, Ankara ve İzmir`de çeşitli konserler vermiştir. Okay Temiz yıllar boyunca topladığı ve yaptığı bir çok farklı enstrüman dahil tüm vurmalı çalgıları kendine özgü bir biçimde yorumlamakta ve en basit ritimleri bile çarpıcı bir anlatıma dönüştürebilmektedir. Okay Temiz`in gelecekte gerçekleştirmek istediği projelerinden birisi de "Ritim Okulu" kurmak ve sanat hayatı boyunca edindiği bilgi birikimlerini, ritme gönül vermiş ve tam anlamıyla bu konuda eğitim almak isteyen insanlarla paylaşmaktır. Bu doğrultuda projenin temelini oluşturacak ilk uygulamayı İsveç`te 1972 yılında "Ritim Atölyeleri" ile başlatmış, bu atölyeleri çocuklara, yetişkinlere, anaokullarından üniversitelere kadar uzanan geniş bir yelpazede sürdürmüştür. İsveç`te 1974 yılında spastik çocuklarla devam ettirdiği atölyelere 1990 yılından itibaren 5 sene boyunca Finlandiya`da devam etmiştir. Türkiye`deki "Ritim Atölyeleri"ni ise 1998 yılında önce Kemer Country`de küçük bir grupla başlatmıştır. Daha sonra Borusan sponsorluğunda Borusan Kültür Merkezi`nde ritimseverlerle buluşmuştur. Sonraları sanatçı sırasıyla Babylon, Ada Müzik, Fatih Eğitim Parkı, Akbank Sanat, Hayal Kahvesi`nde çalışmalarını sürdürmüştür. Okay Temiz ve Ritim Atöyesi çalışmaları halen Galata Kuledibi`ndeki atölyede devam etmektedir. Temiz, Ritim Atölyesi`nde çalışmalara katılan her yaştan, farklı eğitim gruplarından ve farklı mesleklerden kişilere, çeşitli ritim aletleriyle birbirinden farklı ritimleri tanıtıp öğrencilerin kendi içlerindeki ritmi açığa çıkarmalarını sağlamaktadır.

* * *

Okay Temiz`in diskografisi: Maffy Falay & Sevda "Ditto" (Caprice 972), Maffy Falay & Sevda "Live at Jazzhus Montmartre" (Caprice 1972), Johnny Dyani/Okay Temiz/Mongezi Feza "Rejoice" (Cadillac 1972), Johnny Dyani/Okay Temiz/Mongezi Feza "Music For Xaba" (Sonet 1972), Johnny Dyani/Okay Temiz/Mongezi Feza "Music For Xaba" Vol: 2 (Sonet 1972), Mongezi Feza "Free Jam" (2 CD 1972) (Ayler Records first released in 2004), Maffy Falay & Sevda "Live at Fregatten" (Sonet 1973 - Kent), Salih Baysal "The Myth" (Sonet 1973), Bjoern Jayson Lindh "Sissel" (Metronome 1973), Bo Nilsson "Drei Szenen/Fatumeh" (Phono Suecia 1973), Bo Nilsson "A Spirit`s Whisper" (Phono Suecia 3 CD 1973), Tony Scott "Manteca" (Sonet 1973), Okay Temiz "Turkish Folk Jazz" (Sonet 1974 - Kent STX), Lars Gullin" Bluesport" (EMI-Harvest 1974), Okay Temiz "Dokuz Sekiz/Denizaltı Rüzgarları (7" single) (Yonca 7 inç single 1975), Okay Temiz "Drummer of Two Worlds" (Finnadar Records 1975-80 - Melodi Plakları), Okay Temiz/Johnny Dyani (Yonca 1976), Okay Temiz "Oriental Wind" (Sonet 1977 - Kent), Lennart Aberg "Partial solar eclipse" (JAPO 1977), Bernt Rosengren Big Band "First Moves" (EMI 1977), Oriental Wind "Live in der Balver Hoehle" (JG Records 1978), Oriental Wind "Zikir" (Sun Records 1979, Fransa - Melodi Plakları, Türkiye - Paddle Wheel, Japonya), Okay Temiz Oriental Wind "Zikir" (Kent 1979, Türkiye, Ada Müzik), Oriental Wind "Mus/Kabak" (Sun Records 7" single 1979), Oriental Wind "Chila-Chila" (Sonet 1979), Oriental Wind "Bazaar" (Sonet 1981), Oriental Wind "Live in Bremen" (JA&RO 1981 Almanya), Oriental Wind "Life Road" (JA&RO 1983, Almanya), Okay Temiz/Saffet Gündeger "Ditto" (Organic Music 1983, İsveç - Yeni adla: "Klasikleri 1" (Atlas Müzik, Türkiye), Oriental Wind/The Karnataka College of Percussion "Sankirna" (Sonet 1984), "Percussion Summit" (Moers Music 1984), Atilla Engin Group "Memories" (Danish Music Production 1984), Atilla Engin Group "Marmaris Love" (Danish Music Production 1985), Tayfun Erdem "Ararat" The Border Crossing (EMI 1986, Almanya - Yeni adla "Ağrı Dağı Efsanesi" Kalan), Okay Temiz: In Europe (Kaset) ("Life Road"` ve Saffet Gündeger ile olan çalışmalarından parçaların derlemesi) (Yankı Müzik Yapim 1988), Okay Temiz: "Derviş" (Yankı Müzik Yapım (Kaset) 1989 - yeni adla "Dervish Service", Ada Müzik - Yeni adla "Silver Hand", Ton Son Ton/Sonet, Vasco Da Gama İsveç), Okay Temiz "Dance for peace/Locust" (12" single) (1989) (Ton Son Ton (7" single) Ton Son Ton), Senem Diyici Sextet "Takalar" (La Lichere 1989 - Kalan Müzik), Okay Temiz "Misket" (Sonet 1989 - yeni adla "Transparent Dervish": Vasco Da Gama VDFCD-8002, İsveç), Okay Temiz/Sylvain Kassap "İstanbul`da Eylül" (La Lichere 1989), Okay Temiz "Fis Fis Tziganes" (La Lichere 1989), Okay Temiz "Magnetic Dance" (Kaset) (Bayar Müzik - Yeni adla: "Okay Temiz Band", Ercan Moroglu, Almanya 1990), Okay Temiz`s Magnetic Band "Magnet Dance" (Vasco Da Gama 1990, İsveç), Okay Temiz: Green Wave (Uzelli 1992 - Blue Flame), Okay Temiz: Fishmarket (Uzelli 1992-94), Don Cherry: Dona Nostra (ECM 1993), Okay Temiz: Magnet Dance (TipToe/Enja 1994), Karnataka College of Percussion/Okay Temiz: Mishram (Raks Müzik 1995), Okay Temiz Magnetic Band: In Finland (1995) (Ano Kato Records 2004, Yunanistan - Yeni adla: "Magnetic Orient" JARO), The Black Sea Project: Ditto (Lyra, Yunanistan 1996), Yildiz Ibrahimova: Balkanatolia (Raks Müzik 1997), Okay Temiz & Group Zourna: Karşılama (Ada Müzik 1998), Okay Temiz: Yaşamın Ritmi (Tanıtım Uzunçaları) (Banvit 1998), Okay Temiz: Kutlama Celebration (Tanıtım Uzunçaları) (Banvit 1998), Audio Fact: Black Spot (Kalan 1998), Embryo: Istanbul/Casablanca (2 CD) (Indigo 1998), Floros Floridis, Nicky Skopelitis, Okay Temiz: Our trip so far (MRecords Yunanistan 2000), Okay Temiz: Black Sea Art Project (Ada Müzik 2001), Okay Temiz: Darbukas & Zurnas (Ada Müzik 2002), Okay Temiz: Mehteran (Ada Müzik 2002), Okay Temiz: Kuzeyden Güneye Yansımalar "Senfoni" (Ada Müzik 2002), Okay Temiz: Okay Temiz ve Ritim Atölyesi (Ada Müzik, 2002).

Arto Peştemalcıgil

Cazkolik.com / 11 Şubat 2012

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

27. İKSEV İzmir Avrupa Caz Festivali konserleri kadar kültürel etkinlikleriyle de dikkat çekiyor.
İstanbullular şubat ve mart aylarında rüyâ gibi konserler maratonuna hazır olsun.
Işıl Çalışkan Röportajı: Ruşen Alkar Kürt müziğini caz, funk ve rock ile buluşturduğu Hêdî Hêdî`yi anlattı.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp