Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Barok Müziğin Cazla Buluşması

Mekan: İş Sanat Konser Salonu, 4. Levent, İş Kuleleri, İstanbul
Tarihi: 25 Nisan.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : 2000 yılında Christina Pluhar önderliğinde kurulan L`Arpeggiata, hem klasik müzik sanatçıları hem de caz müzisyenlerinden oluşuyor. "Henry Purcell Doğaçlamaları" albümünün başarısı ardından L`Arpeggiata bu sefer projesini Heandel eserlerinden oluşturduğu "Heandel Goes Wild" adlı bir albüm çıkardı. Albüm, caz ile barok müziğin buluşmasını ele alıp, hem hayranlık hem de hayret uyandırıyor. L`Arpeggiata, antik harp, theorbodan, chitarra battente, cornemuse gibi orta çağ ve barok müzikte kullanılan antik çalgılar ile dikkat çekiyor. İş Sanat`taki konserde ise soprano Celine Scheen, kontrtenor Valer Sabadus sahne alacak. 25 Nisan Perşembe akşamı saat 20.30`da gerçekleşecek İş Sanat`taki bu müzik ziyafetini ajandalarınıza not etmeyi unutmayın!


Cansu Nihal Akarsu Quartet

Sanatçı: Cansu Nihal Akarsu (v), Kaan Bıyıkoğlu (p), Anıl Deniz (b), Burak Cihangirli (d)
Mekan: The Badau, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Rezervasyon: 0 532 306 4334)
Tarihi: 25 Nisan.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/6
Etkinlik Bilgisi : Cansu Nihal Akarsu profesyonel müzik eğitimine 2006 yılında İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Viyolonsel Bölümü?nde başlamıştır. 2008 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı?nın Klarinet Bölümü?nü kazanmış, lise ve lisans eğitimini burada tamamlamıştır. Caz ile ilgili çalışmalarına üniversite döneminde başlamıştır. 2. Uluslararası Özbekistan Caz Festivali, 20. & 21. İzmir Avrupa Caz Festivali, Legendary Jazz Festival, 2018 Riga Jazz Stage, 17. Ankara Caz Festivali gibi festivallerde yer almıştır. 2018 yılında 14. Nardis Genç Caz Vokal yarışmasında birinci olan Cansu Nihal Akarsu vokal ve klarinet çalışmalarını halen sürdürmektedir. Giriş: 50 TL.

 


BİFO ile Romantizmden Sonsuzluğa

Mekan: Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Harbiye, İstanbul
Tarihi: 25 Nisan.2019
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 25 Nisan Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te, müzikte romantik döneme damgasını vurmuş iki büyük usta, Bruckner ve Brahms’ın yapıtlarını seslendirecek. Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO’nun vereceği konsere dünya müzik sahnesinden pek çok isim konuk olacak.


İstanbul Soundscape Project

Sanatçı: Selçuk Artut, Alp Tuğan, Sinan Kestelli, Gökhan Deneç, Erdem Helvacıoğlu, Serdar Kökçeoğlu, Özcan Ertek ve MIAM Sound Collective
Mekan: Salt, Bankalar Caddesi 11 Karaköy İstanbul (Tel: 0 212 334 22 45)
Tarihi: 25 Nisan.2019
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : İstanbul`un sesleri nereden geliyor? Şehrin sakinlerinin işitsel yolculuğuna farklı bir bakış açısı getirebilir mi? İstanbul`un gündelik yaşamına işitsel bir perspektiften yaklaşan Istanbul Soundscape Project (ISP), şehrin akustik ekolojisinin korunmasıyla ilgili farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Açık Sinema`daki ISP performansında, Selçuk Artut, Alp Tuğan, Sinan Kestelli, Gökhan Deneç, Erdem Helvacıoğlu, Serdar Kökçeoğlu, Özcan Ertek ve MIAM Sound Collective tarafından üretilen yeni işler ve eşlikçi görsellerle şehrin hızla değişen akustik atmosferi açığa çıkarılacak.


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Coleman Hawkins (Saxophone)

 1148 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Coleman Randolph Hawkins "Tenor saksofonun babası" olarak kabul edilen, "Hawk" ya da "Bean" lakaplı Amerikalı saksofoncudur. Joachim E. Berendt`in ifadesiyle, "kuşkusuz ondan önce de bazı tenorcular vardı, ancak bu alet pek makbul bir caz enstrümanı sayılmazdı". Özellikle swing ve big band dönemiyle özdeşleştirilmesine karşın kırklı yıllarda modern caz doğduğunda geleneksel cazın genç bop`çularla birlikte çalan ilk müzisyeni olma onurunu da taşıyan Hawk güçlü tonu, hızlı parçalarda sert ve kavrayıcı, baladlarda erotik dışavurumcu, ancak hepsinde canlı ve insanı kendine çeken, anlatım ve notayı bol bol kullanmaktan çekinmeyen tarzıyla caz müziğinin Rubens`i olarak gösterilir. "Pres" lakaplı tenor saksofonun bir diğer devi Lester Young 1959 yılında kendisiyle yapılan bir röportajda şöyle demiştir: "Coleman Hawkins ilk "President"tir (başkan), öyle değil mi? Bana gelince, ikinci olduğumu düşünüyorum." Miles Davis de balad çalmayı Hawk`ı dinleyerek öğrendiğini ifade etmiştir.

* * *

1904 yılında Saint Joseph, Missouri`de doğan Hawk 5 yaşında piyano derslerine başlar, 7 yaşında çello`ya geçer ve iki yıl sonra da tenorda karar kılar. Saksofonun yeni bir enstrüman olup sadece vodvillerde ve bandolarda bazen trombonun yerine kullanıldığı bir dönemde Hawk kendi sound`unu geliştirmeye çalışacaktır. 14 yaşında doğu Kansas civarında çalmaya başlar, 1921 yılındaysa ünlü blues şarkıcısı Mamie Smith`in Jazz Hounds grubuna katılır. Mamie Smith ile birlikte New York`a gelir ve Haziran 1923`te gruptan ayrılarak önce kısa bir dönem Wilbur Sweatman`la çalışır, Ağustos 1923`te ise Fletcher Henderson`la ilk kayıtlarını yapar. Henderson Ocak 1924`te sürekli bir orkestra kurduğunda Hawk artık onun star tenorudur. 1934 yılına kadar Henderson orkestrasında kalarak bazen klarnet ve bas saksofon da çalan ve cazın belki de ilk saksofon solisti olan Hawk`ın çalışı 1924-1925 döneminde Louis Armstrong`un orkestraya katılmasıyla birlikte önemli oranda değişime uğrayacaktır. İlk ünlü plağı 1926`da bu orkestrada yaptığı "Stampede"dir, bunu 1929`da Red McKenzie and his Mound City Blue Blowers ile birlikte yaptığı "If I Could Be With You" ve 1933`te yine Henderson`la yaptığı "It`s the Talk of the Town" izleyecektir, ki bu parça belki de caz tarihindeki ilk büyük solo balad yorumudur. Henderson`la sololarının yanısıra bazı blues şarkıcılarına eşlik eden ve McKinney`s Cotton Pickers ile kayıtlar yapan Coleman Hawkins, 1933-1934 döneminde Henderson orkestrasından müzisyenlerle ya da piyano eşliğinde solo plaklar da doldurur. 2 Şubat 1934`te Benny Goodman`ın Columbia adına yaptığı ve Mildred Bailey`nin de konuk vokalist olarak yer aldığı önemli bir kayıtta da çalan Hawk, aynı yılın sonuna doğru Jack Hylton`un grubuyla Londra`da çalma davetini kabul ederek Fletcher Henderson orkestrasından ayrılır ve 1939`a dek sürecek Avrupa seferine start verir. Önce Jack Hylton orkestrasıyla İngiltere`de, daha sonra The Ramblers grubuyla Hollanda`da ve nihayet Django Reinhardt ile Fransa`da çalar. Bu dönemde yaptığı en ünlü plak 1937`de Paris`te Benny Carter, Alix Combille, Andre Ekyan, Django Reinhardt ve Stephane Grappelli ile birlikte kaydettiği "Crazy Rhythm" ve "Honeysuckle Rose"dur.

* * *

2. Dünya Savaşı`nın yaklaşmasıyla birlikte akıllıca bir kararla 1939 yılında Amerika`ya dönen sanatçı, aynı yıl doldurduğu "Body and Soul" plağıyla kariyerindeki en büyük başarıyı elde eder. Cazda armonik yapı keşfi açısından pek çoklarınca Louis Armstrong`un "West End Blues"undan sonra atılmış en önemli evrimsel adım olarak kabul edilen "Body and Soul"un elde ettiği dünya çapındaki başarı Hawkins`i şaşırtmış ve sanatçı bu şaşkınlığını "hayatım boyunca hep böyle çaldım, bu plakta özel birşey yok" şeklinde ifade etmiştir. 1940`taki başarısız bir big band tecrübesinden sonra Manhattan`ın 52nd Street`indeki Kelly`s Stables caz kulübünde Thelonious Monk, Oscar Pettiford, Miles Davis ve Max Roach`un sideman olarak yer aldıkları bir combo yöneten Hawk 1943`te basta Oscar Pettiford ve davulda Shelly Manne ile birlikte "The Man I Love" adlı parçada nefes kesen bir solo yapar, 1944`te ise Dizzy Gillespie ve Max Roach ile birlikte ilk bebop plak kaydı olarak kabul gören session`ı yönetir. Daha sonra trompetçi Howard McGhee`nin de yer aldığı bir sextet`le California turnesine çıkar, J. J. Johnson ve Fats Navarro ile kayıtlar yapar ve Jazz at the Philharmonic turnesi kapsamında 1946-1950 yılları arasında birkaç kez Avrupa`yı ziyaret etme imkanı bulur. 1948 yılındaysa ilk solo saksofon plağı olan "Picasso"yu doldurur. 1950`leri Henry "Red" Allen ve Roy Eldridge gibi daha geleneksel tarzdaki müzisyenlerle çalarak geçiren Hawkins`in stili 1950`lerin başlarında Lester Young ve Charlie Parker`in getirmiş olduğu yeniliklerle bir miktar demode gözükmeye başlasa da, sanatçı cazda değişen trendlere adapte olma yeteneğini bir kez daha gösterecek ve Max Roach`un "We Insist!" (1960), Monk ve Coltrane`in "Thelonious Monk with John Coltrane" (1961), Duke Ellington`un "Duke Ellington Meets Coleman Hawkins" (1962), Sonny Rollins`in "Sonny Meets Hawk!" (1963) plakları gibi önemli çalışmalarda yer alacaktır. 1960`larda düzenli olarak New York`un Village Vanguard kulübünde sahne alan Hawk`un alkol tüketimini artırması sebebiyle sağlığı giderek bozulmuş ve 1967 yılında son plak kaydını yaptıktan sonra 1969`da geçirdiği zatürre sonucu hayata veda etmiştir. İngiliz caz tarihçisi John Chilton 1990 yılında yazdığı The Song of the Hawk adlı biyografide sanatçının kariyerinden hareketle onu 20. yüzyılın en etkili caz müzisyenlerinden biri olarak kayda geçirmiştir.

* * *

Coleman Hawkins diskografisinden bazı albümler: Body and Soul (1939–1956, RCA), Picasso (album) (1948), The Hawk in Paris (1956, RCA Victor Gold), The Hawk Flies High (1957), Coleman Hawkins Encounters Ben Webster (1957), The Genius of Coleman Hawkins (1957), Coleman Hawkins and Confreres (1958), Hawk Eyes! (1959), In a Mellow Tone (1960), Night Hawk (1961, with Eddie Lockjaw Davis, Swingville), The Hawk Relaxes (1961, Moodsville), Today and Now (1962), Hawkins! Eldridge! Hodges! Alive at the Village Gate (1962), Sirius (1966).

Arto Peştemalcıgil

Cazkolik.com / 21 Kasım 2012

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Müzikal soykırım?
Gigi Gryce (Alto Saxophone)
Paul Desmond (Alto Saxophone)
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp