Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Sezon Açılış Konseri

Mekan: İş Sanat Konser Salonu, 4. Levent, İstanbul
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : İş Sanat`ın yeni konser sezonu, 14 Kasım Perşembe akşamı, Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ile açacak. Konserin solisti Parlayan Yıldızlar serisinden tanıdığımız keman sanatçısı Demirhan Gökbudak olacak.


Yahya Dai Quintet

Sanatçı: Yahya Dai (sax), Barış Mert Peker (p), Tümer Uluçınar (g), Enver Muhamedi (b), Ekin Cengizkan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/4
Etkinlik Bilgisi : Ankara doğumlu Yahya Dai`nin 1974 yılında soprano blok flüt ile başlayan müzik hayatı 1981`de alto saksofon ve ilerleyen yıllarda tenor saksofon, soprano saksofon, bariton saksofon, yan flüt ve EWI (elektrik nefesli enstrüman) ile devam etti. Ankara`da uzun bir dönem Tuna Ötenel ile birlikte çalışan Yahya Dai, İstanbul?a yerleştikten sonra yerli, yabancı pek çok grupla sahne aldı, albüm kayıtlarında çaldı. 2011 yılında Ümitvar Mavi adlı albümü kaydetti. Bu gece oldukça renkli bir repertuvar ile sizlerle olacaklar.


8. Uluslararası Klarnet Festivali: Yasmin Levy Konseri

Mekan: Congressium, Ankara
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.biletix.com/etkinlik/
Etkinlik Bilgisi : Her yıl binlerce nefesi bir araya getiren Uluslararası Klarnet Festivali bu sene 12-18 Kasım tarihlerinde İstanbul ve Ankara`da! İlk gününden bu yana dünyaca ünlü isimleri ağırlayan festival 2019 yılında da müzikseverlere birbirinden güzel konserler sunuyor. Festivalin bu yılki programında dünyaca ünlü isimler unutulmayacak konserlere imza atacak. Festival takipçileri tarafından yoğun ilgi gören ve sevenlerinin her sene görmek istediği Balkan müziğinin efsanevi ismi Goran Bregovic, sefarad müziğinin dünyadaki ismi ladino sanatçısı Yasmin Levy ve rembetiko müziğinin önemli temsilcilerinden Cafe Aman İstanbul ile ülkemizin dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı 8. Uluslararası Klarnet Festivali`nde sahne alacaklar. Latin ve Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna, Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarında müzikleri harmanlayarak, Türk ezgileriyle de dinleyicilerini farklı bir müzikal yolculuğa çıkarmaya hazırlanan Yasmin Levy, Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında 14 Kasım’da Congresium Angora Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.


Yinon Muallem Quintet "Back Home"

Sanatçı: Yinon Muallem ud, perküsyon, vokal, Orel Oshrat piyano, aranjman, Sivan Oshrat vokal, Maayan Doari perküsyon, Yankale Segal akustik basgitar
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Yinon Muallem, yeni etno caz albüm projesi "Back Home" ile müzik kariyerinde yeni bir yol çiziyor. "Back Home" projesinde Muallem, derinleştiği Orta Doğu müzik formları, Osmanlı dönemine ait makam müziği ve kendi köklerinden gelen, geleneksel Yahudi müziğinin içsel yolculuğundan da aldığı ilhamla caz müzik ile ustaca harmanlıyor. Muallem, Back Home albümünde bize içsel yolculuğunun hikâyesini güçlü duygularla aktarıyor. Umutsuzluktan umuda, öfkeden şefkate, hüzünden kabule, ayrılıktan birliğe. Albümde gençliğinde hayran olduğu Lou Reed’in “Perfect Day” adlı şarkısının cover’ı da yer alıyor. 


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Paul Desmond (Alto Saxophone)

 1765 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Paul Desmond San Francisco doğumlu Amerikalı alto saksofoncu ve bestecidir. Yumuşak tonu ve emprovizasyonlarındaki zarif lirizmle daima saygı görmüş bir müzisyen olan Desmond, West Coast "cool jazz" sahnesinin en popüler sanatçılarından biri olmasının yanısıra kendine has espritüelliğe sahip nev-i şahsına münhasır bir isimdir. Charlie Parker`ın çılgın bebop stiline tapılan bir dönemde kendi sound`unu bulan Desmond, alto tonunun "dry martini"yi andırdığını söyler. Bu soundla hem eleştirmenlerin, hem de hayranlarının favorisi haline gelen ve anketlerde birbiri ardına birincilikler elde eden sanatçının bu durumla ilgili tespiti şöyledir: "Dünyanın en yavaş alto saksofoncusu olarak birkaç ödül kazandım, hatta 1961`de sessizliğimden ötürü özel bir ödül de verdiler." 16 yıl boyunca birlikte çalıştığı Dave Brubeck`in Desmond`la ilgili görüşüyse şöyledir: "Bana göre onun lirizminin benzeri yoktur çünkü çalışında üstün bir zeka büyük bir duygusallıkla birleşmiştir, ki genellikle bu iki özelliğe tek bir kişide rastlayamazsınız."

* * *

Müzik kariyerinin başlarında Lester Young ve Pete Brown`dan etkilenerek Jack Fina ve Alvino Rey`in orkestralarında klarnet çalan Paul Desmond, Dave Brubeck Quartet`in üyesi olarak dünya çapında şöhrete ulaşmıştır. Burada ikilinin müzikal ortaklığının nasıl başladığını anlatalım, zira hikaye ilginç: İkinci Dünya Savaşı`nın sonunda San Francisco`daki the Geary Cellar kulübünde çalışmaya başlayan Desmond Brubeck`i piyanist olarak işe alır, ancak bir süre sonra önce maaşını yarıya indirir, sonra da özellikle kumar oynamak amacıyla daha uzak bir bölgede iş almasıyla birlikte yerine başka bir piyanist alarak işten çıkarır. 1950`de New York`ta Jack Fina`yla çalışır, ancak radyoda Brubeck`in trio`sunu dinledikten sonra California`ya geri döner. Evli ve üç çocuk sahibi olan Brubeck, Desmond`la önceki tecrübesini unutmamıştır, bu yüzden karısını ona eve adım attırmaması konusunda sıkı sıkıya uyarır. Desmond yine de şansını dener ve bir gün sanatçının San Francisco`daki evinin yolunu tutar. Dave arkada çocuk bezlerini astığı bir sırada eşi Lola kendisini eve alır ve doğru kocasına götürür. Ancak bütün yalvarmalarına karşın Brubeck kendisini işe almaya ikna olmayacaktır, ta ki çocuklarına bakıcılık yapmayı teklif edene kadar... Basta Eugene Wright ve davulda Joe Morello`nun katılımıyla 1951 yılında kurulan the Dave Brubeck Quartet, öncelikle kampüslerde verdiği konserlerle üniversite çağındaki dinleyici kitlesi nezdinde popüler hale gelir. Oberlin Üniversitesi`ndeki bir konserin canlı kaydı olan 1953 albümü Jazz at Oberlin grubun ilk önemli çalışmasıdır. Desmond`un melodik sololarının Brubeck`in politonal ritmleriyle belirgin bir kontrast teşkil etmesine karşın başarısı günden güne artan grup dünyayı turlayacak, yılda 300 civarında konser verecek ve Columbia Records`la yılda 4 albümlük bir anlaşma imzalayacaktır. Dave Brubeck`i 1954 yılında Time dergisinin kapağına çıkaracak olan bu büyük başarının zirvesiyse 1959 yılında Desmond tarafından bestelenen ve caz tarihinin milyonluk satış rakamına ulaşan ilk single`ı olan "Take Five"dır şüphesiz.

* * *

Quartet`in tema parçası ve bütün konserlerinin olmazsa olmazı, ayrıca teliflerden kendisine küçük çapta bir servet kazandıran bestesi için Desmond`ça bir görüş dinleyelim yine: "Gerçekten işe yaramaz birşey olduğunu düşünüyordum o zamanlar. "Take Five"ın yaşam boyu bütün haklarını kullanılmış Ronson marka bir elektrikli traş makinesiyle değiştirmeye hazırdım hatta. Besteyi gerçekten işler hale getiren "bridge" kısmıydı, ki onu da neredeyse hiç kullanmamak üzere olduğumuzu düşündükçe hala ürperirim." 1967 yılında grubun dağılmasıyla gayrı resmi bir emeklilik dönemine giren Paul Desmond üç yıl boyunca saksofonunu eline almayacaktır. Anılarını mizahi bir üslupla kaleme aldığı "How Many of You Are There in the Quartet?" (ki kendisine hostesler tarafından sürekli sorulan bir sorudur bu) adında bir kitap yazmaya kalkıştığı ancak sonunu getiremediği bu dönemde sanatçının İngiliz mizah dergisi Punch için yazdığı bir yazıdan ufak bir bölüm aktaralım: "Çalmadığım yıllarda öğrenmiş olduğum birşey var -- New York`ta Elaine`s adındaki bir sürü ağır siklet yazarın epeyce vakit geçirdikleri bir bara takılmaya başladım ve yaklaşık bir sene içinde hemen hemen hepsinin de caz müzisyeni olma konusunda gizli kalmış Walter Mitty rüyaları olduğunu keşfettim. Ve böylece caz dünyasında sahip olduğum oldukça güvenli pozisyonu "493 numaralı işsiz şakacı" ünvanıyla değiştirmenin aptalca birşey olacağına karar verdim." Haziran 1969`da New Orleans Caz Festivali`nde Gerry Mulligan`la birlikte sahne alan Paul Desmond hem eleştirmenlerin, hem de dinleyicilerin olumlu tepkisiyle karşılaşır. Brubeck`in aksine Mulligan`la birçok ortak noktası olan Desmond, sanatçıyla 1974 yılında Dave Brubeck`in Two Generations turnesi kapsamında yine aynı sahneyi paylaşacaktır. 1971`de New York`un ünlü Half Note caz kulübünde gitarist Jim Hall`la birlikte çalması teklif edildiğinde, her zamanki mizahi üslubuyla işi sadece civarda yaşadığı ve yataktan kalkıp hemen işe gelebileceği için kabul ettiğini söyler. İkili daha sonra kulübü geceler boyunca doldurup taşırmışlardır. Yine 1971 yılında New York Town Hall`deki bir Noel konserinde The Modern Jazz Quartet`e eşlik eden Desmond, eski arkadaşı Chet Baker`la da birkaç albümde birlikte çalar. Ancak sanatçının bu dönemde yapmış olduğu en parlak çalışma Toronto`lu 3 müzisyenle birlikteliğidir. Gitarda Ed Bickert, basta Don Thompson ve davulda Jerry Fuller`dan oluşan "Canadian Quartet"iyle sergilediği kulüp performanslarının bir kısmı, aynı zamanda kayıt mühendisi olan Don Thompson tarafından kaydedilip yayınlanmıştır.

* * *

Grup CBS televizyonunun Take 30 programında da yer almış ve Edmonton Caz Festivali`nde çalmıştır. Paul Desmond son konserini Dave Brubeck`le 1977 Şubat`ında New York Avery Fisher Hall`de verir. Hayranlarının çoğu ölmek üzere olduğunun ve şöhrete ulaştığı seviyede çalamadığının farkında değildir. Dave Brubeck`e kulak verelim: "Paul bunun son olacağını söylememişti ama giderek zayıfladığının farkındaydık. Sadece ikinci yarıda çaldı ve bis`e sıra geldiğinde eski bir klişeyi tekrarlayarak `bırak daha fazlasını istesinler` dedi. Sonuçta sahneye geri dönmedik." İçki ve uyuşturucu kullanımının ağırlıkta olduğu bir meslekte Desmond`un hayatına mal olan günde üç pakete varan sigara tüketimi olmuş ve sanatçı 30 Mayıs 1977`de akciğer kanseri sonucu yaşamını yitirmiştir. Biz de Paul Desmond`a Jim Hall`un sözleriyle veda edelim: "Paul öldükten sonra düşündüğüm şeylerden biri de gerçekten yazık olduğudur, çünkü harika bir ihtiyar olurdu. Onu 70-75 yaşlarındayken tasavvur edebiliyorum -- birlikte takılmak ve sohbet etmek müthiş olurdu."

* * *

Paul Desmond`un diskografisinden seçtiklerimiz: 1951 Jazz At Storyville Dave Brubeck (Fantasy Records), 1953 Jazz at Oberlin Dave Brubeck (Fantasy Records), 1954 Jazz Goes to College Dave Brubeck (Columbia Records), 1954 Gerry Mulligan / Paul Desmond Paul Desmond-Gerry Mulligan (Fantasy Records), 1955 Chet Baker Quartet Plus: The Newport Years, Vol. 1 Chet Baker (Philology Records), 1956 Jazz Impressions of U.S.A. Dave Brubeck (Columbia Records), 1957 Blues in Time Paul Desmond, Gerry Mulligan (Verve Records), 1958 Newport 1958 Dave Brubeck (Columbia Records), 1959 Time Out Dave Brubeck (Columbia Records), 1960 Brubeck and Rushing Dave Brubeck w/ Jimmy Rushing (Columbia Records), 1961 Time Further Out Dave Brubeck (Columbia Records), 1963 Take Ten Paul Desmond (RCA Victor Records), 61, 63, 64 The Complete Recordings Of The Paul Desmond Quartet With Jim Hall Paul Desmond (Mosaic Records), 1962 Two of a Mind Paul Desmond, Gerry Mulligan (RCA Victor Records), 1963 At Carnegie Hall Dave Brubeck Quartet (Columbia Records), 63, 64, 65 Easy Living Paul Desmond (RCA Victor Records), 1964 Jazz Impressions of Japan Dave Brubeck (Columbia Records), 1965 Time In Dave Brubeck (Columbia Records), 1967 Buried Treasures Dave Brubeck (Columbia / Legacy Records), 1968 Summertime Paul Desmond (A&M/CTI Records), 1971 The Only Recorded Performance of Paul Desmond With the Modern Jazz Quartet Paul Desmond (Finesse Records), 1972 We`re All Together Again for the First Time Dave Brubeck / Gerry Mulligan / Paul Desmond (Atlantic Records), 1974 Pure Desmond Paul Desmond (CTI Records), 1975 Concierto Jim Hall (CTI Records), 1975 The Paul Desmond Quartet Live Paul Desmond (Horizon Records), 1976 25th Anniversary Reunion Dave Brubeck (Horizon Records).

Arto Peştemalcıgil

Cazkolik.com / 25 Kasım 2018

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Konseri Beklerken & Feridun Ertaşkan yazdı: Kıyamete yönelik kaotik bir müzik.
29. Akbank Caz Festival Röportajı: Nazlı Toprak James Carter ile konseri öncesi konuştu.
Şemsiyeli kadın... İnsan mutsuz olduğuna sevinir mi?
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp