Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Sezon Açılış Konseri

Mekan: İş Sanat Konser Salonu, 4. Levent, İstanbul
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : İş Sanat`ın yeni konser sezonu, 14 Kasım Perşembe akşamı, Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ile açacak. Konserin solisti Parlayan Yıldızlar serisinden tanıdığımız keman sanatçısı Demirhan Gökbudak olacak.


Yahya Dai Quintet

Sanatçı: Yahya Dai (sax), Barış Mert Peker (p), Tümer Uluçınar (g), Enver Muhamedi (b), Ekin Cengizkan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/4
Etkinlik Bilgisi : Ankara doğumlu Yahya Dai`nin 1974 yılında soprano blok flüt ile başlayan müzik hayatı 1981`de alto saksofon ve ilerleyen yıllarda tenor saksofon, soprano saksofon, bariton saksofon, yan flüt ve EWI (elektrik nefesli enstrüman) ile devam etti. Ankara`da uzun bir dönem Tuna Ötenel ile birlikte çalışan Yahya Dai, İstanbul?a yerleştikten sonra yerli, yabancı pek çok grupla sahne aldı, albüm kayıtlarında çaldı. 2011 yılında Ümitvar Mavi adlı albümü kaydetti. Bu gece oldukça renkli bir repertuvar ile sizlerle olacaklar.


8. Uluslararası Klarnet Festivali: Yasmin Levy Konseri

Mekan: Congressium, Ankara
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: https://www.biletix.com/etkinlik/
Etkinlik Bilgisi : Her yıl binlerce nefesi bir araya getiren Uluslararası Klarnet Festivali bu sene 12-18 Kasım tarihlerinde İstanbul ve Ankara`da! İlk gününden bu yana dünyaca ünlü isimleri ağırlayan festival 2019 yılında da müzikseverlere birbirinden güzel konserler sunuyor. Festivalin bu yılki programında dünyaca ünlü isimler unutulmayacak konserlere imza atacak. Festival takipçileri tarafından yoğun ilgi gören ve sevenlerinin her sene görmek istediği Balkan müziğinin efsanevi ismi Goran Bregovic, sefarad müziğinin dünyadaki ismi ladino sanatçısı Yasmin Levy ve rembetiko müziğinin önemli temsilcilerinden Cafe Aman İstanbul ile ülkemizin dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı 8. Uluslararası Klarnet Festivali`nde sahne alacaklar. Latin ve Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna, Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarında müzikleri harmanlayarak, Türk ezgileriyle de dinleyicilerini farklı bir müzikal yolculuğa çıkarmaya hazırlanan Yasmin Levy, Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında 14 Kasım’da Congresium Angora Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.


Yinon Muallem Quintet "Back Home"

Sanatçı: Yinon Muallem ud, perküsyon, vokal, Orel Oshrat piyano, aranjman, Sivan Oshrat vokal, Maayan Doari perküsyon, Yankale Segal akustik basgitar
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 14 Kasım.2019
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Yinon Muallem, yeni etno caz albüm projesi "Back Home" ile müzik kariyerinde yeni bir yol çiziyor. "Back Home" projesinde Muallem, derinleştiği Orta Doğu müzik formları, Osmanlı dönemine ait makam müziği ve kendi köklerinden gelen, geleneksel Yahudi müziğinin içsel yolculuğundan da aldığı ilhamla caz müzik ile ustaca harmanlıyor. Muallem, Back Home albümünde bize içsel yolculuğunun hikâyesini güçlü duygularla aktarıyor. Umutsuzluktan umuda, öfkeden şefkate, hüzünden kabule, ayrılıktan birliğe. Albümde gençliğinde hayran olduğu Lou Reed’in “Perfect Day” adlı şarkısının cover’ı da yer alıyor. 


 
Arto Peştemalcıgil ile Caz Müzisyenleri Ansiklopedisi

Wynton Kelly (Piano)

 1719 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Wynton Kelly Jamaika`da doğup müzik kariyerini ABD`de sürdürmüş olan ünlü caz piyanistidir. 1959-1962 yılları arasında Miles Davis`in grubunda çalarak ünlenen Kelly, background`una kıyasla modern caz çevrelerinde şaşırtıcı derecede gözardı edilmiş bir figürdür. Bop stilini mükemmel bir blues duygusuyla harmanlayan zarif bir solist ve son derece yetenekli bir eşlikçi olan sanatçı için Miles Davis`in görüşü şöyledir: "Wynton sigaranın çakmağıdır. Ateşi yakar ve devam ettirir. Onsuz sigara içemezsiniz." Miles Davis`in grubunda birlikte çalıştığı Cannonball Adderley ise takdirini şu sözlerle belirtir: "Wynton hem zorlayıcı şeyleri hem de swingli parçaları çok iyi çalabilen mükemmel bir solisttir. Aynı zamanda bir solist için belki de dünyadaki en iyi eşlikçidir. Her zaman solistle birlikte ve onun seçtiği akorlarla çalar, hatta gideceğin yönü bile tahmin eder."

* * *

Jamaika`da doğmuş olmasına karşın Brooklyn`de büyüyen Wynton Kelly`nin akademik eğitimi kısadır, ancak müzikal anlamda gelişimi hızlı olmuştur. 11-12 yaşlarında yeni yeni filizlenmekte olan R&B çevrelerine katılmış ve ilk önemli çalışmasını 1947 yılında tenor saksofoncu Ray Abrams`ın grup elemanı olarak yapmıştır. Daha sonra Hot Lips Page, Eddie "Cleanhead" Vinson ve Eddie "Lockjaw" Davis liderliğindeki güçlü R&B combo`larında çalmış, Nisan 1949`daysa J.J. Johnson, Roy Haynes ve genç bir Sonny Rollins`in de yer aldıkları bir grupla vokalist Babs Gonzales`e eşlik etmiştir. Kelly`nin caz dünyasındaki ilk büyük işi 1951 yılında Dinah Washington`un piyanisti olmasıdır. Aynı yıl lider olarak Blue Note adına ilk plak kaydını (Piano Interpretations) da yapmıştır. Dinah Washington`dan sonra Lester Young ve Dizzy Gillespie`nin combo`larında da yer alan ve 1952`de Gillespie`yle albüm de kaydeden Kelly, 1952-1954 yılları arasında askerlik görevini tamamladıktan sonra tekrar Washington ve Gillespie`yle çalışmıştır. Bu dönemde artık plak kayıtlarının en aranan piyanistlerinden biridir. J.J. Johnson, Sonny Rollins, Johnny Griffin ve Hank Mobley`nin, ki bu sonuncunun 1960`ların başlarında yaptığı Soul Station, Work Out ve Roll Call gibi en iyi işlerinin ilham kaynağı olarak kabul edilir, plaklarında çaldıktan sonra 1959`un başlarında Miles Davis`ten bir davet alır: Sanatçının sextet`inde Bill Evans`ın yerini alacaktır. 1959`un Mart ayında caz tarihinin en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilen "Kind of Blue"nun kaydında piyano koltuğunu Bill Evans`la paylaşır ve medium tempodaki "Freddie Freeloader" parçasında unutulmaz bir performans sergiler. Jack Chambers`ın Miles Davis biyografisi Milestones`da Bill Evans Kelly hakkında şöyle konuşmuştur: "Onu Dizzy`nin big band`inde ilk duyduğumda (1950`lerin ortaları) çok neşeli ve coşkulu bir tarzı vardı, hiçbirşey hesaplanmış görünmüyordu. Ancak çalışındaki berraklığa baktığınızda herşeyin dikkatli bir planlama sonucu olduğunu anlayabilirdiniz - yine de ortaya çıkan netice tümüyle hesapsızdı ve konseptin ardında saf bir ruhun ışıltısını farkedebiliyordunuz." Kind of Blue`nun ardından At the Blackhawk ve Someday My Prince Will Come albümlerinde de çalan Wynton Kelly daha sonra grubun ritm bölümüyle birlikte (basta Paul Chambers ve davulda Jimmy Cobb) kendi trio`sunu kurmuştur. Birkaç yıl boyunca düzenli bir ünit olarak varlığını sürdüren the Kelly Trio gitarist Wes Montgomery`yle birleştikten sonra popülaritesinin doruğuna ulaşmıştır. 1960`ların sonlarından ölümüne dek Cecil McBee ve Ron McClure`dan oluşan bir trio`yla çalan sanatçı geçirdiği bir epilepsi nöbeti sonucu 12 Nisan 1971`de Toronto`da hayata veda etmiştir. Marcus Miller ve Randy Weston gibi caz dünyasında isim yapmış kuzenlere sahip olan Wynton Kelly için son sözü tromboncu J. J. Johnson`a bırakalım: "Wynton Kelly tempodan bağımsız olarak daima mutlu bir duygu ortaya koymuştur."

* * *

Wynton Kelly diskografisi: Lider olarak: 1951: Piano Interpretations (Blue Note), 1958: Piano (Riverside),1959: Kelly Blue (Riverside), 1959: Kelly Great (Vee-Jay), 1960: Kelly at Midnight (Vee-Jay), 1961: Someday My Prince Will Come (Vee-Jay),1963: Comin` in the Back Door (Verve), 1964: It`s All Right! (Verve), 1965: Blues on Purpose (Xanadu), 1967: Full View (Milestone), 1968: Last Trio Session (Delmark) Sideman olarak Julian "Cannonball" Adderley ile: Things Are Getting Better (1958), Cannonball Adderley Quintet in Chicago (1959), Cannonball Takes Charge (1959), The Cannonball Adderley Quintet Plus (1961), Sideman olarak Dizzy Gillespie ile: Dee Gee Days: The Savoy Sessions (Savoy, 1951-52 [1976]), Dizzy Atmosphere (1957), Birks` Works (1957), Dizzy Gillespie at Newport (Verve, 1957), Sideman olarak Miles Davis ile: Kind of Blue (1959), Someday My Prince Will Come (1961), Sideman olarak Sonny Rollins ile: Sonny Rollins, Vol. 1 (1956), Newk`s Time (Blue Note, 1957), Sideman olarak Wes Montgomery ile: Full House (1962), Smokin` at the Half Note (1965), Sideman olarak Lee Morgan ile: Lee Morgan Vol.3 (1957), Here`s Lee Morgan (1960), Sideman olarak Hank Mobley ile: Peckin` Time (1958), Soul Station (1960), Roll Call (1961), Workout (1961), Sideman olarak Johnny Griffin ile: Introducing Johnny Griffin (1956), A Blowin` Session (Blue Note, 1957), Sideman olarak Abbey Lincoln ile: That`s Him! (Riverside, 1957), It`s Magic (Riverside, 1958), Abbey Is Blue (Riverside, 1959), Sideman olarak Dinah Washington ile: Back to the Blues (1962), Sideman olarak J. J. Johnson ile: The Eminent Jay Jay Johnson Volume 2 (1954) Sideman olarak Billie Holiday ile: Lady Sings the Blues (1956), Sideman olarak Roland Kirk ile: Domino (1962).

Arto Peştemalcıgil

Cazkolik.com / 02 Aralık 2018, Pazar

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Neue! Step... Müziğin ve melankolinin sınırlarında bir sonbahar festivali
Caz dünyamız usta bir sanatçı, büyük bir dost; Janusz Szprot`u kaybetti. Yıllarca aynı sahneyi paylaştığı dostlarına Janusz`u sorduk.
26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Jutta Hipp (Pianist) » Bobby Durham (Drummer) » Chet Baker » Don Cherry (Trumpet) » Wynton Kelly (Piano) » Johnny Dyani (Bass) » Billy Hart (Drum) » Gigi Gryce (Alto Saxophone) » Michel Portal (Multireed) » Frank Melrose (Piano) » Geoffrey Keezer (Piano) » Paul Desmond (Alto Saxophone) » Serge Chaloff (Saxophone) » Ray Drummond (Bass) » Jimmy Knepper (Trombone) » Coleman Hawkins (Saxophone) » Roy Hargrove (Trumpet) » Palle Danielsson (Bass) » Anita O`Day (Vocal) » Kahil El`Zabar (Percussion) » Mel Tormé (Vocal) » Cat Anderson (Trumpet) » Babyface Willette (Organist) » Craig Harris (Trombone) » Elvin Jones (Drummer) » Wilbur Ware (Bassist) » Sonny Rollins (Saxophone) » Buddy (King) Bolden (Cornetist) » Art Pepper (Alto Saxophone) » Bennie Maupin (Multi Reedist) » Kenny Dorham (Trumpet) » John Coltrane (Saxophone) » Wayne Shorter (Saxophone) » Lex Hamphries (Drummer) » Jack Teagarden (Trombone) » Art Farmer (Trumpet) » Okay Temiz (Percussionist) » Albert `Tootie` Heath (Drummer) » Oscar Peterson (Pianist) » Duke Pearson (Pianist) » Cedar Walton (Pianist, Composer) » George Shearing (Pianist) » Russell Procope (Clarinet, Saxophone) » Arnett Cobb (Saxophone) » Jack DeJohnette (Drummer) » Benny Carter (Horns) » Rahsaan Roland Kirk (Horns) » Abbey Lincoln (Vocalist) » Louis Armstrong (Trumpet) » Tomasz Stanko (Trumpet) » Lester Young (Saxophone) » Mark Helias (Double Bass) » Lincoln Goines (Double Bass) » Don Pullen (Pianist) » Michel Petrucciani (Pianist) » Lou Levy (Pianist) » Barney Bigard (Klarnetist) » Art Tatum (Piyanist) » Howard McGhee (Trompetçi) » Lee Young (Davulcu) » Barney Wilen (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Roland Hanna > Herlin Riley > Clyde Lombardi > Lew Soloff » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Bobby Durham > Jutta Hipp > Bill Mays > Nelson Boyd > Eddie Locke » Ray Bryant (Pianist) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Donald Byrd > Ray Nance > McCoy Tyner > Dodo Marmarosa > Sonny Greer > Phineas Newborn, Jr. > Curtis Fuller » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Zoot Sims > Clifford Brown > Booker Ervin > Lou Donaldson > Phil Woods > Azar Lawrence » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Don Byas / Jesse Drakes / Sonny Criss / Odean Pope / Jimmy Heath / Warne Marsh / George Wallington » Thelonious Monk (Piyanist, Besteci) » Antonio Hart (Saxophone) » (Hazırlayan: Arto Peştemalcıgil) > Jack Costanzo / Shadow Wilson / Red Rodney / John Gilmore / Roy Campbell » Julian Cannonball Adderley (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mickey Roker / Bireli Lagrene / Lars Danielsson / Dave Bargeron / Max Kaminsky / Butch Warren » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jim Beard / Sonny Sharrock / Kenny Drew » Bill Evans (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Don Redman > Kevin Mahagony > Kenny Burrell > Elmer Crumbley > Billy Kilson > Charlie Shavers > Sonny Simmons » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Junior Cook > Richie Kamuca > Jon Faddis > Annie Ross > Charlie Persip > Dale Fielder > Nnenna Freelon » Eugene Wright > Albert `Tootie` Heath » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Red Garland > Sidney Bechet > Ellis Larkins > Jackie McLean > Kai Winding » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charlie Irvis > Arthur Blythe > Red Nichols > Tania Maria > Pee Wee Hunt > Carla Bley » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Toots Thielemans > Percy Heath > Richard Groove Holmes > Jamie Merritt > Ron Carter » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Charles Mingus > Jimmie Noone > Joe Henderson > Earl Bostic > Jimmy Giufre > Connie Kay > Blossom Dearie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Richard Davis > Walt Dickerson > Buster Williams > Leon Parker > Lionell Hampton > Mundell Love » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Duke Jordan > Booker Little > Scott LaFaro > Gene Ramey > Stanley Turrentine > Gerry Mulligan > Freddie Hubbard » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Mart Riff Mole > Sir Charles Thompson > Roy Haynes > Shirley Scott > Charles Lloyd > Tommy Flanagan ve bizatihi Arto Peştemalcıgil > Nat King Cole » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Rene Thomas > Dave Pell > Dexter Gordon > Svend Asmussen > Mart Barrett > Eddie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Butler > David Murray > Bobby Jaspar > Tadd Dameron > Rex Stewart > Johnny Carisi > Michel Legrand » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Tex Beneke > Wardell Gray > Stefano Di Batista > Nathan Davies > Bill Doggett > Buddy De Franco » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ronnie Scott > Jeannie Lee > Roy Eldridge > Bobby Hackett > Joe "Tricky Sam" Nanton > Stan Getz > Snooky Young > George Brunies > Norwood "Pony" Poindexter > Bill Evans » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Jason Moran > J.J. Johnson > Gary Burton > Julius Hemphill > Benny Golson > Stephane Grapelli > Henri Texier » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Gene Krupa > Aldo Romano > Big Sit Catlett > Al Foster > Horace Parlan > Jimi Cobb » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Heny "Red" Allen > Thurman Barker > Kenny Clarke > William Parker > Wilbur De Paris > Roland Shannon Jackson > Joe Pass » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Kid Ory > John Scofield > Bunk Johnson > Earl Hines > Danilo Perez > Lewis Nash » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > John Ore > Harold Land > Bob Brookmeyer > Larry Willis > Panama Francis > John Pattitucci > Chet Baker » Dave Brubeck (Piano) » Jimmy Lyons (Alto Saxophone) » Tommy Dorsey (Trombone, Big band) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Sam Jones > Hampton Hawes > Billy Bauer > Gus Johnson > Dolo Cooker > Roswell Rudd » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Diego Urcola > Arturo Sandoval > Howard Rumsey > Don Byron > Mugsy Spainer > Paul Bley > Khalil El`Zabar » Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Palle Danielsson / Roy Hargrove / Cozy Cole / Anita O`Day / Alphonse Picou / Eddie Harris / Dizzy Gillespie » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Dave Holland / Phil Urso / Von Freeman / Steve Swallow / Jimmy Blanton / Sammy Price / Papa Jo Jones » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Fats Navarro / Sam Rivers / Gary Bartz / Bud Powell / Kenny Kirkland / David Kikoski / Oscar Pettiford » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > `Brother` Jack McDuff / Frank Socolow / Muhal Richard Abrams / Monica Zetterlund / Charles Thomas Potter / Ken Vandermark » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ernie Henry / Meade Lux Lewis / Albert Mangelsdorf / Charles `Buddy` Bolden / Sonny Rollins / Wilbur Ware / George Mraz » Charlie Parker (Alto Saxophone) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Martial Solal / Alphonso Trent / Clifford Jarvis » Harold "Doc" West (Drum) » Hank Jones (Pianist) » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Steve Lacy / Charles McPherson / Johnny Hodges / Joanne Brackeen / Edward Simon / Reggie Washington / Charlie Christian » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > René Utreger / Ben Riley / Mtutuzel Dudu Pakwana / Carmell Jones / Peter Ind / Sonny Clark / Don Patterson » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Frank Wright / Lee Morgan / Tomasz Stanko / Paul Gonsalves / Leroy Vinnegar / Alan Dawson / Sadik Hakim » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Ahmad Jamal / Rhoda Scott / Mike Maineiri / Eric Watson / Louie Bellson / Hank Mobley / Louis Thomas Jordan » Arto Peştemalcıgil ile HAPPY BIRTHDAY JAZZ > Joe Chambers / Reginald "Reggie" Workman / Elmo Hope / Pete Candoli / Julian Priester / Andrew Hill / Rashied Ali » Arto Peştemalcıgil ile Happy Birthday Jazz! > Ray Bauduc / Gaetano Lombardo / Eric Dolphy / Lalo Schifrin / Hermeto Pascoal / Milt Hinton / Frank Lowe
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp