Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Silva Quartet

Sanatçı: Klarnet: Merve Nuvasil / Obua: Beste Özensoy / Flüt: Duygu Kozak / Fagot: Hande Everes
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 18 Ocak.2020
Saat: 20:00
Web Adresi: http://kultursanat.kadikoy.bel.tr
Etkinlik Bilgisi : Silva Quartet, ülkemizin dört kadın müzisyenden oluşan ilk ve tek üflemeli quartet grubudur. Grup, 2010 yılında bir araya gelerek, adını Latince ?Orman? kelimesinden almıştır. Klasik batı müziği ile Türk müziği, tango, film müzikleri ve popüler müziği sentezleyerek kendilerine ait bir müzik tarzı ortaya çıkartmaktadır. Ulusal ve Uluslararası platformlarda konserler veren grubun en büyük amacı; kendi müziğini tanıtmak ve Türkiye?yi en güzel şekilde temsil etmektir. Bilet Fiyatları: Tam 40 TL, Öğrenci ve İndirimli 20 TL.


Yahya Dai Quintet

Sanatçı: Yahya Dai (sax/ewi/perc), Barış Mert Peker (p), Tümer Uluçınar (g), Enver Muhamedi (b), Ekin Cengizkan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 18 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/7
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL. Ankara doğumlu Yahya Dai`nin 1974 yılında soprano blok flüt ile başlayan müzik hayatı 1981?de alto saksofon ve ilerleyen yıllarda tenor saksofon, soprano saksofon, bariton saksofon, yan flüt ve EWI (elektrik nefesli enstrüman) ile devam etti. Ankara`da uzun bir dönem Tuna Ötenel ile birlikte çalışan Yahya Dai, İstanbul?a yerleştikten sonra yerli, yabancı pek çok grupla sahne aldı, albüm kayıtlarında çaldı. 2011 yılında Ümitvar Mavi adlı albümü kaydetti. Bu gece oldukça renkli bir repertuar ile sizlerle olacaklar.


Flapper Swing

Sanatçı:
Mekan: Bouch Jazz ( Levent Mahallesi Lilyum Sok. no:2 Beşiktaş / La Boucherie) Rez: 0 532 135 35 55
Tarihi: 18 Ocak.2020
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : İstanbul`un yeni caz klubü Bouch Jazz`da bu akşam Flapper Swing var.


 
Burak Sülünbaz

Ankara Nordik Caz Günleri`ndeki Lars Danielsson konserini izleyen arkadaşımız Burak Sülünbaz izlenimlerini kaleme aldı.

 8253 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku   |   Sonraki  

Birazdan okuyacağınız yazı Ankara`da gerçekleşen Nordik Caz Günleri`ne dair arkadaşımız Burak Sülünbaz`ın konserler öncesi tanıtım amacıyla kaleme aldığı yazının fikri takip anlamında devamıdır. Konserleri izlemek için bizzat Ankara`ya giden sevgili Burak Cazkolik okurları için Lars Danielsson konserini özel olarak kaleme aldı.


Nordik Caz Günleri Ankara`ya yakıştı...

Türkiye Cumhuriyeti`nin 90. yılında Başkent Ankara cazseverlerin hafızasına kazınan çok önemli bir konsere evsahipliği yaptı. Aylar önce duyurulmaya başlanan ve yoğun ilgi göreceğine kesin gözüyle bakılan İskandinav cazının süperstarı Lars Danielsson "Liberetto" Quartet konser günü sonunda gelmiş, sadece Ankaralı cazseverler değil İstanbul`dan gelen (benim gibi) cazseverler belki de ilk defa geldikleri CerModern`de yerlerini almıştı. Geçen sene İstanbul Arkeoloji Müzesi avlusunda oldukça sıcak bir gecede izlediğimiz ekibi bu kez Ankara`nın soğuk havasında CerModern bahçesine kurulan çadırda ısıtıcılarla izlemekteydik. Salonun fiziksel koşullarının ses kalitesini olumsuz etkileyeceğini tahmin etmek zor değildi, ama usta performansın zevkini ne soğuğun rahatsız ediciliği ne de akustik problemlerin yarattığı çınlamaların umurumuzda olmayacağını düşünmekteydim.

* * *

Konser öncesi sohbet etme şansı bulduğum grup üyelerinin neşeli halleri harika bir performansın adeta habercisiydi. Salonda ise konsere olan yoğun ilgi dikkati çekmekteydi, bu noktada organizasyonun sahibi Altus Kültür Sanat`ı bu organizasyondan dolayı tebrik etmek gerektiğine inanıyorum, Ankaralı müzik dinleyicisinin potansiyeli doğru tespit edilip, başarılı bir sunumla hoş bir atmosfer yaratılmıştı.

* * *

Konser başladığında Lars Danielsson her konserinde olduğu gibi kendine hayran bırakan ustalığıyla solo doğaçlamalarıyla daha ilk dakilarada izleyicisini yakalamayı başarıştı. Solunda Yaron Herman piyanoda, Lars Danielsson`un izleyiciye göre sağında davulda Mehmet İkiz ve en sağda gitarda John Parricelli sahne yerleşiminin tamamlıyorlardı.

* * *

Danielsson`un da dile getirdiği gibi konser, kayıtları 2011`de İsveç Tia Dia Studios Mölnycke`de tamamlanan Liberetto albümünde seslendirilen eserlerden oluşuyordu, bununla beraber 2004 tarihli Libera Me`den bir parça olan Suffering de Yaron Herman`ın etkileyici eşliği ile izleyiciyle buluşmuştu. İtiraf etmeliyim ki Tigran Hamasyan, Leszek Mozdzer ve Iiro Rantala ile birlikte Lars Danielsson` a en iyi eşlik eden piyanistlerden biri Yaron Herman`dır.

* * *

Albümün isim parçası Liberetto ile başlayan konser albüm kayıtlarında piyanoda Tigran`dan dinlediğimiz ana melodinin bu sefer John Parricelli nin gitarıyla çalınmasıyla farklı bir tat kazandığı haliyle müzikseverle buluştu, Yaron Herman`ın Parricelli ile karşılıklı notalar aracılığıyla sohbeti seyirciyi çok keyiflendirmişti . Sırada Danielsson`un İstanbul`da bir pazar yerinde zihninde şekillendirdiğini söylediği "Orange Market" vardı. Bu parçada Yaron Herman`ın akıcı doğaçlamaları parçayı ince ince işlerken seyirciyi iyice ısıtmıştı, bu arada Robert Mehmet İkiz`in perküsyonlarla desteklediği birinci sınıf performansı bir Türk davulcunun dünya sahnesinde hızlı yükselişini görebilmek açısından da çok gurur vericiydi ayrıca. Bu parça içinde Yaron Herman ile John Parricelli`nin saniyelerle ölçülecek bir uyumsuzluklarını birbirlerine sadece bir bakışlarıyla toparlamaları belki de gecenin hissedilen tek hatasıydı. Zaten bu kadar kaliteli müzisyenlerin hata yapmasını beklemek samanlıkta iğne aramak gibidir. Ardından Parricelli`nin solosuyla başlayan ve daha sonra her notasıyla daha da sakinleştiren, defalarca dinlesek bile etkisini kaybetmeyen "Hymen" gelmişti. Parça bitiminde Mehmet İkiz mikrofonu eline aldığında muhteşem Ankara izleyicisine teşekkür ederek Cumhuriyet Bayramı gibi özel bir günde bir Türk müzisyen olarak çok değerli müzisyenlerle birlikte Türkiye`de olmaktan gurur duyduğunu söyleyecekti.

* * *

Albümde dikkat çeken iki harika parça Party on The Planet ve Driven To Daylight ile devam eden konserin akılda kalanları arasında sonlara doğru İkiz`in elinden fırlayan bagetin yenisini çıkarırken bile ritmi kaçırmaması, Yaron Herman ile Danielsson`un her parçada mükemmel uyumu ve John Parriccelli`nin "Hymen" parçası öncesi çaldığı usta işi sololar vardı.

* * *

Alkışlarla sahneyi terkettikten kısa bir süre sonra seyircinin çığlıklar, çoşkulu ıslıklar ve dakikalarca süren alkışlarıyla geri çağırdıkları bis de ise albümdeki sırada son parça olan "Blå Ängar" ile konseri bitiriceklerdi, tabii ki öncesinde Danielsson virtüözitesini kanıtladığı yaklaşık üç dakikalık bir solo bölüm olacaktı, ışıklar yine azaldı ve sahneye çok yakışan duruşuyla son bir parça ile müzik ziyafetini tamamladılar.

* * *

Lars Danielsson konseri, yazının başında ifade ettiğim gibi yoğun ilgi, göz alıcı performanslar ve konser sonrası albüm imzalatılmak için oluşan uzun bir kuyruk ile Nordik Müzik Festivali`nin açılışına yakışacak kalitede bir konserle tamamlanmıştı. Danielsson`un müziği açık bir kitap gibi özgür ve her zaman gelişmeye açık. Her performansta müziğine kattıklarıyla yeni hikayeler anlatıyor, dinleyicilerine her parçasında müzikal yolculuk vaadediyor.

* * *

Kaçıranlar için Lars Danielsson`un Organizma Organizasyon`un düzenleyeceği bir konserde (geçtiğimiz yaz İstnbullu müzikseverlerle buluşmayı planladıkları ve konserin güvenlik nedeniyle ertlenmesi üzerine) Aralık`ta Aksanat`ta Cæcilie Norby ile sahnede olacağını hatırlatmakta yarar var.

Burak Sülünbaz

Cazkolik.com / 23 Ekim 2013, Çarşamba


Aşağıda okuyacağınız yazı arkadaşımız Burak Sülünbaz`ın Nordik Caz Günleri öncesi kaleme aldığı yazıdır.


Ankaralı cazseverleri olduğu kadar başta İstanbullu olmak üzere tüm ülkedeki caz dinleyicisini oldukça heyecanlandıran bir haber olarak caz gündemine düşen Nordik Caz Günleri`nde izleyeceğimiz konserleri arkadaşımız Burak Sülünbaz kaleme aldı.

Müziğini her konserinde yeni bir anıt gibi inşa

eden adam Lars Danielsson ve Ankaralı

cazsevere özel mesaj gönderen Tord Gustavsen

heyecanla bekleniyor.

Nordik Caz tutkunları için Lars Danielsson`un yeri başkadır. Gerek sahne duruşu, gerek her parçada insanın içine işleyen kuzey güneşinin verdiği tarifsiz keyif Danielsson`u ülkemiz caz dinleyicisinin vazgeçilmez ikonu haline getirmiştir. Avrupa cazı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan 1958 doğumlu İsveçli bas virtüözü de İstanbul izleyicisine oldukça alışık bir sanatçı ve her konserde salonu hiç şüphesiz dolduruyor. Sahne enerjisi, izleyiciyle mesafeyi korumasına karşın her zaman benzersiz bir ilişki kuruşu, konser sonrası albüm imzalatılmak için oluşturulan uzun kuyruklarla her Lars Danielsson konseri gerçek bir caz ritüelidir.

* * *

Ama bu sefer benim için daha özel bir durum gerçekleşti ve bir Ankara`lı olarak gurur duyduğum bir organizasyon (Altus Müzik) ve harika bir programla kendisini üç günlük Ankara Nordik Müzik Günleri`nde ayrı ayrı çok değerli iki diğer grup Beady Belle ve yine benim için bir efsane olan Tord Gustavsen Quartet ile izleyeceğiz. Bu arada, yeri gelmişken başarılı piyanist ve besteci Tord Gustavsen konserinde Ankaralı cazsever için unutulmaz olacağı kesin. Ankara`da vereceği konser hakkında kendisiyle konuşma fırsatı bulduğum Tord Gustavsen müzik yapmaktan daha fazla dinleyemeyi tercih eden, bu yolla kendini geliştiren, usta müzisyenlerle çalışmaktan gurur duyduğunu ve Ankara konseri için büyük heyecan içinde olduklarını belirtti. Ankara konserinde kayıtlarını yeni bitirdikleri ve 2014`de raflarda olacak yeni albümden gün yüzü görmemiş müziklere yer vereceklerini ve bununla birlikte quartet ve trio albümlerinden besteleri Ankara konserinde özel yorumlarla dinleyiciyle buluşturacaklarını belirtti.

* * *

Ankaralı cazseverler yıllardır etkinliklerin Ankara`ya uğramadan geçip gitmesinden şikayet eder, halbuki, son yıllarda ekonomik ve kültürel bakımdan büyük gelişim gösteren başkentimiz bu tip organizasyonları fazlasıyla karşılayacak, hatta zamanla (Ankara Caz Festivali haricinde) gelenekselleşecek yeni festivallere ev sahipliği yapabilecek potansiyele sahip. Çok değerli caz aşığı arkadaşlarım Türkiye`de müziğe hakettiği değeri vermek için çabalayan, müzisyenin emeğine saygı gösteren, sevgisinin peşinden koşan arkadaşlarım bu uğurda şehirden şehire yolculuk eden, her nerede olursa olsun kaliteli müziğin kaliteli izleyiciye ulaşması gerektiğini savundu ve bu konserler onların haklılığının bir göstergesiydi.

* * *

Lars Danielsson Nordik Müzik Günleri konserinde her biri birbirinden usta müzisyenlerle sahnede olacak. Gitarda, özellikle 2009 çıkışlı Danielsson`un "Tarantella" albümünde dinlemekten büyük keyif aldığımız John Parricelli var. Davulda, son dönemde Jacob Karlzon ve Nils Landgren Funk Unit ile dünya çapında başarılı performanslara imza atan, 2012`de Stockholm Jazz Records ve sonrasında Türkiye`de Ekinoks`tan yayınladığı "Checking In" albümünde çok başarılı müzisyenler olan Shai Maestro, Magnus Lindgren, China Moses gibi isimlerle çalışan Türk asıllı İsveçli caz davulcusu Robert Mehmet Sinan İkiz olacak. Ikiz, hem besteleri, hem sahne performansları ve hem de prodüktör yönüyle dikkat çeken oldukça başarılı bir müzisyen.

İkiz ile Danielsson`un yolları pek çok projede kesişmiş, uyumları, birbirlerine katkıları olumlu eleştiriler alıyor. Buna en güzel örnek, son dakikaya kadar Wolfgang Haffner`ın ekipte yer alacağını bilmemize rağmen güzel bir süpriz eseri İkiz`in davuluyla Kopenhag`ta kaydedilen 2013 çıkışlı Cæcilie Norby`nin "Silent Ways" albümüdür.

* * *

Bu konserde daha önce Arkeoloji Müzesi avlusunda Lars Danielsson ve Magnus Öström ile dinleme şansı bulduğumuz, genç jenerasyonun en umut vaadeden piyanistlerinden, 1981 Tel Aviv doğumlu Yaron Herman piyano başında olacak. Kariyerine, İsrail Genç Milli Basketbol takımında basketbol oynayarak başlayan Herman dizinden geçirdiği ciddi sakatlık sonucu daha 16 yaşındayken hayatında bir dönüm noktası yaşayarak piyano ile tanışır ve gerek kendi besteleri gerek Nirvana, Radiohead uyarlamalarında yapdıkları ve 2010 yılında Chris Tordini ve Tommy Craine ile kaydettikleri "Follow the White Rabbit" albümü şu ana kadar yayınlanmış belki de en iyi albümlerden biri olarak müzik hayatımıza girmiştir. Çalma tekniği etkilenimlerden arınmış ve kendine hastır ve Lars Danielsson`un yarattığı senfonide katkısı büyüktür.

* * *

Lars Danielsson`un müziği içiçe geçişmiş katmanlardan oluşur. Klasik caz öğelerinden İsveç kilise müziğine ve minimal, atmosferik, ultra-modern caza kadar kendine has yapı içerir, her albümünde farklı bir konsept ele alır, yaptğı zamansız müziği konserlerde farklı kültür ve coğrafyalardan gelen müzisyenlerin hünerli ellerinden çıkan müzikal bir anıt gibi dinleyicilerin gözleri önünde şekillendirilir.

* * *

Nordik müzik Türkiye`de Amerikalı müzisyenlerin cazda tek hakim olduğunun düşünüldüğü bir dönemde sapasağlam ve her zamankinden daha çekici haliyle Türk dinleyicisiyle yeniden buluşacak. Ankara konserleri uygun bilet fiyatları ve gözalıcı müzisyenleriyle Ankaralı cazseverleri bekliyor.

Burak Sülünbaz

Cazkolik.com / 23 Ekim 2013, Çarşamba

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

29. Akbank Caz Festival Röportajı: Nazlı Toprak Matts Eilertsen ile konseri öncesi konuştu.
Tatil dönüşü sendromuna çare
Konserin Ardından/Ümit Baykara yazdı: Venedik Sarayı Bahçesi`nde yaz rüzgarı
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Konserin Ardından: Trompet devinin İstanbul konserini Burak Sülünbaz yazdı. » Konserin Ardından: Müzisyen, besteci, teorisyen üçgeninden ters bakış açısı » Konserin Ardından: Karanlık ve mutsuz bir İstanbul gününde ışıl ışıl bir konser. » Burak Sülünbaz Yazdı: Ölüm hem amansız bir düşman, hem adil bir öğretmen. » Konserin Ardından: Burak Sülünbaz büyüleyici bir sahne deneyimi sunan Ludovico Einaudi konserini yazdı. » Burak Sülünbaz Yazdı: Caz tarihinin en önemli yılına dair notlar, yorumlar, bilgiler. » Konserin Ardından: Burak Sülünbaz Ricky Ford Kaset Mitanni gecesinde. (Foto: Tunçel Gülsoy) » Burak Sülünbaz Yazdı: "Şimdi önünde iki yol vardı". » Burak Sülünbaz Yazdı: Ben ona Morgan diyordum... » Burak Sülünbaz Yazdı: Thelonious Monk`un yeni bulunan kaydı yılın büyük sürprizi oldu. » Konserin Ardından | Burak Sülünbaz Yazdı: Her Aydın Esen konseri benim için bir yaşam deneyimidir. » Konserin Ardından | Burak Sülünbaz Yazdı: Gonzalo Rubalcaba`nın Charlie Haden anısına konserinden notlar ve izlenimler yayında. » Konserin Ardından | Burak Sülünbaz Yazdı: 4. CRR Caz Şubatı konserlerinde Trio ELF ve Enrico Rava Quartet ile harika bir caz gecesi. » Burak Sülünbaz yazdı: Konstrukt yeni albümü Molto Bene`yi yayınladı. (Albüm dinleme linki ve video yayında) » Konserin Ardından | Burak Sülünbaz yazdı: Borusan Müzikevi`nde Fars müziğinin Alman işçiliğiyle seslendirildiği, gerçek bir çağdaş müzik konseri izledik. » Konserlerin Ardından: Aralık ayı ilk günlerine damga vuran Neil Cowley Trio Salon, Yuri Honing Borusan Müzikevi konser izlenimlerini Burak Sülünbaz yazdı. » Burak Sülünbaz Yazdı: 26. Akbank Caz Festival`i öncesi festivalin yıldız ismi Ron Carter`la bir anı. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Konserin Ardından (Burak Sülünbaz Yazdı): Sahip olduğumuz tek kale müzik, terk edemeyiz! Nile Rodgers konser notları. (Fotoğraflar: Sedal & Sedat Antay) » Caz tarihinin en önemli keşiflerinden biri Almanya`nın Kara Orman`larından çıktı. » Her Avishai Cohen konseri caz keyfi garantili. (Fotoğraflar: Leyla-Diana Gücük ve Sedat Antay) » Burak Sülünbaz`la "Backstage Jazz": Konserlerin sahne arkalarına dair notlar, izlenimler, renkli gözlemler, güzel anlar... » Konserin Ardından | Burak Sülünbaz Yazdı: Yetenekli bay Hakon Kornstad`ın sahnedeki `kalabalık` yalnızlığı. » Konserin Ardında | Burak Sülünbaz Yazdı: Wayne Shorter Quartet konserinden kulis notları, konser izlenimleri, en son haberler... » Konserin Ardından | Burak Sülünbaz Yazdı: "Good job guys" dört sağlam adamla dört köşe caz. » Türkiye idealist, heyecanlı ve pırıl pırıl insanlardan oluşan bir ekibin hazırladığı yeni bir caz festivali kazandı. Burak Sülünbaz Cazkolik için izledi ve yazdı. » Burak Sülünbaz dün akşam Salon`da izlediği Marc Ribot konserini Cazkolik için sıcağı sıcağına kaleme aldı. » Konser gündemi Burak Sülünbaz`a emanet... Geçen haftanın Salon, Babylon Bomonti ve Cemal Reşit Rey konser izlenimleri ve fotoğrafları yayında. » Geçtiğimiz haftanın caz gündemi yıldızlar geçidiydi. Burak Sülünbaz haftanın konserlerine ilişkin kulis notlarını kaleme aldı. » Allahım, o nasıl konserdi? Burak Sülünbaz tüm eski konserleri unutturan Snarky Puppy konser izlenimlerini kaleme aldı. » Sessizliği tuvale dönüştüren topluluk Quartet Diminished 5 Kasım akşamı Akbank Sanat`da. » 25. Akbank Caz Festivali öncesi Burak Sülünbaz Bill Frisell`ın "Big Sur" albümünü kaleme aldı. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Dave Holland, Chris Potter, Lionell Loueke ve Eric Harland. Burak Sülünbaz cazın büyüleyici dörtlüsünü yazdı. » Akbank Sanat Haziran ayı Caz Günleri konserlerinde İtalyanların enerjik müzikleri salonu birbirine kattı. Burak Sülünbaz konseri yazdı. » Geçen haftanın yoğun konser temposunu arkadaşımız Burak Sülünbaz renkli notları ve izlenimleriyle kaleme aldı. » Son yılların en parlak triolarından Phronesis`in Salon konserini izleyen Burak Sülünbaz hem grubun mesajını paylaşıyor hem konser izlenimlerini aktarıyor. » Karakteristik, sonsuz tecrübeli, dikkatli, titiz ve rikkat sahibi bir müzisyen; Patrica Barber`ın Babylon konser notlarını Burak Sülünbaz kaleme aldı. » Arkadaşımız Burak Sülünbaz dün gece [26 Şubat] Akbank Sanat`ta izlediği Eivind Aarset uzun süre konserini etkisinden sıyrılamayacağı konseri sıcağı sıcağına kaleme aldı. » En son iki sene önce izlediğimiz ve röportaj yaptığımız Alman müzisyen Markus Stockhausen 20 Ocak Akbank Sanat konserini Burak Sülünbaz izledi ve kaleme aldı. » 1 gece, 2 konser... Notlar, izlenimler: Yeni konseri şimdiden bekleme listesine giren GoGo Penguin ve Sefahathane`nin cazla dirsek teması... » Mayısın son günlerinde Nardis caz kulübü caz gitarın çok önemli bir ismini ağırlayacak, Ulf Wakenius... Arkadaşımız Burak Sülünbaz, gitar virtüözünü konseri öncesi son albümü ekseninde kaleme aldı. » Bu konser gözden kaçmamalı: Arkadaşımız Burak Sülünbaz 7 Mayıs akşamı gerçekleşecek İtalyan piyanist Kekko Fornarelli üzerine yazdı. » 30 Nisan Dünya Caz Günü konserlerinin öne çıkan iki önemli ustası Richie Beirach ve Gregor Huebner`in Akbank Sanat konserini arkadaşımız Burak Sülünbaz izleyip yazdı. » Geçtiğimiz günlerde Babylon`da üç yıl aradan sonra yeniden izleme fırsatı bulduğumuz Carmen Souza konser izlenimlerini arkadaşımız Burak Sülünbaz kaleme aldı. » Geçen haftanın en heyecan verici konserlerinden biriydi Medeski, Martin & Wood + Nels Cline konserini izleyen arkadaşımız Burak Sülünbaz notlarını kaleme aldı. » "Caz, yüzde yüz sıkıcı bir müzik..." Polonyalı piyanist Marcin Masecki`nin Pera Müzesi`ndeki konserini izleyen Burak Sülünbaz hem konseri hem sanatçıyı yazdı. » Yayınladığı son albümü ve daha iyisi için kendini sürekli yenileme çabasıyla sevdiğimiz Alman caz piyanisti Julia Hülsmann`ın Şubatta verdiği Akbank Sanat konserini izleyen arkadaşımız Burak Sülünbaz notlarını kaleme aldı. » Son günlerin heyecanla beklenen konserinde Magnus Öström ve arkadaşlarını Salon`da izleyen Burak Sülünbaz konsere ve geceye dair notlarını derledi. » Burak Sülünbaz, Tord Gustavsen ve arkadaşlarıyla konser sonrası birlikte yaşadıkları İstanbul gecesini yazdı. » Geçtiğimiz yaz İstanbul Caz Festivali`ndeki konseri Gezi Parkı günlerine denk gelince güvenlik sebebiyle iptal edilen Mathias Eick 30 Kasım akşamı bu kez "A Taste of Norway" konserleri kapsamında bir kez daha geliyor. » Nordik Caz Günleri`ndeki Lars Danielsson konserini izleyen arkadaşımız Burak Sülünbaz izlenimlerini kaleme aldı.
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp