Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı...

 10401 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Fatih Erkoç uzun süredir kaydetmek istediği caz standartlarından oluşan bir albümü istediği gibi kaydetti hem de CD ve DVD olarak 2 farklı formatta. Bu albüm sadece bir caz albümü olmakla kalmayıp aynı zamanda özellikle DVD kaydında muhteşem görsellik sunan bir caz şöleni, ülkemizde örneğine az rastlanır bir kayıt olma özelliği sunuyor cazseverlere. Albüm henüz yeni, çok yeni, piyasaya daha bugün dağıtılıyor. Çıkar çıkmaz cazseverlerden büyük ilgi göreceği kesin. Fatih ve Kerem bugün bir basın konseriyle albümü tanıtacaklar. Biz de cazkolik olarak orada olacağız ama bugün sadece geniş bir duyurusunu yapmış olalım zira önümüzdeki günlerde kendileriyle yapılmış kapsamlı bir röportajla albümü daha yakından tanıma olanağı bulacağız ve size de aktaracağız ama şimdilik sadece cazkolik’e özel bir ayrıntı sunalım istedik size; albümün videosu içinde müzisyenlerin albüm hakkında düşündüklerini anlattıkları bir bölüm var, burada söylediklerini sizler için derledik, aşağıda bir çeşit albüm içi röportajı da denebilecek bu açıklamaları okuyabilirsiniz, daha geniş çaplı bir röportajı ilerleyen günlerde cazkolik olarak sizlere sunacağız.

Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio ile Live Jazz Albümü hakkında albüm içinde yer alan anlatımları.

Fatih Erkoç’a gözüyle albüm:

Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio ile yaptığımız bu güzel canlı DVD kaydı ve güzel konser, Fatih Erkoç’un ilk kez yaptığı bir çalışma oldu, albüm bazında bu CD ve DVD albümü olacak. Umarım beğenmişsinizdir, beğenirsiniz ve tavsiye ederseniz tüm dostlarınıza. Uzun zamandan beri caz çalan birisi olarak bugüne kadar diğer müziklerden, özellikle pop müziğinden fırsat bulup gerçekleştiremediğim caz müziği albümü böylelikle bu proje ile birlikte hayata geçmiş oldu. Bu anlamda çok mutluyum, özellikle uzun zamandan beri Kerem Görsev Trio ile sık sık grup ve bazı konser çalışmaları yaptık ama ilk kez böyle bir albüm kaydı yapıyoruz, bayağı heyecanlandım ama çok güzeldi. Çünkü çaldığım arkadaşlarım Türkiye’nin en iyi caz müzisyenlerinden üçü. Davulda Cengiz Baysal, kontrbasta Kağan Yıldız ve piyanoda Kerem Görsev, ben onlara çok teşekkür ediyorum. Tabi başta bir teşekkürü de sevgili Ercan Saatçi hak ediyor. Çünkü bu projeyi hayata o geçirdi. Uzun zamandan beri Kerem’le böyle bir çalışma yapmayı arzuluyordum ama Ercan’ında teşvik etmesi ile bu DVD kaydı, canlı konser olarak hayata geçmiş oldu. Bundan sonraki çalışmalarımız da ömrümüz yettiği sürece devam edecek. Hem caz anlamında hem Fatih Erkoç olarak bugüne kadar yaptığım birçok farklı tarzdaki müzikleri içeren albümler sunmaya devam edeceğim. Bunları da sevgili prodüktörüm Ercan Saatçi ile birlikte yapmayı çok istiyorum. Çünkü, ikimizin de frekansı çok güzel uyuşuyor, ikimiz de işini seven insanlarız, bunun için nice başarılara imza atacağımıza can-ı gönülden inanıyorum. O başarıların en önemlisi de inşallah günün birinde, herkesin isteği ve ulaşmak istediği, dünyaya hitap eden müzik yapmak. Bu anlamda Grammy ödülü almak, inşallah günün birinde onu da almayı ümit ediyoruz. Çünkü zaten birçok dalda birçok Türk insanı dünyada birçok başarılara imza atıyor. Müthiş çok güzel bir çalışma oldu. Bir özellikle teşekkürü de kayıt ekibine göndermek istiyorum. Uzun saatler burada yorucu çalışmalar yaptılar, ellerine sağlık, haklarını helal etsinler. Herkese sevgi, saygı, sağlık, sıhhat ve mutluluk diliyorum. Istanbul Jazz Center’ın işletmecisi sevgili Aytek Şermet’e teşekkür boçrlu olduğum kanısındayım. Başta böyle güzel bir mekanı dünyaya kazandırdığı için, Istanbul’a, biz cazseverlere ve ayrıca bir teşekkür de bu konseri burada gerçekleştirmemizi sağladığı için kendisine sevgi ve saygılarımı yolluyorum. Çok teşekkür ediyorum. Nice birlikteliklere. Herkese çok teşekkür ediyorum.

Kerem Görsev’in gözüyle albüm:

Fatih ile beraberliğimiz son 2-3 senedir sürekli olarak İstanbul Jazz Center’da performanslar sergiliyoruz ve de Fatih Erkoç’a ben bitiyorum. Sürekli “Lütfen bir caz albümü yap, bir şeyler yap” derim. Öteki yaptığı müziklerde son derece nitelikli Türkiye’de bir ilklere imza atmıştır. Albümü ilk 1992‘de “Ellerim Bomboş” dan sonra Türk Popu’nda patlama oldu. Fakat Türkiye’de herkes Fatih Erkoç’u Türk Pop müzik sanatçısı diye bilir. Hiç kimse Fatih Erkoç’un 1965 yılında Belediye Konservatuar’ında trombon öğrencisi olup ondan sonra Norveç’e gittiği yılları, oradaki pop orkestralarında günde 8 saat sahnede dans müziği, pop caz söylediğini kimse bilmez, 1986’dan sonraki Türkiye’ye dönüşünde Altın Güvercin’de aldığı birincilikten sonra Fatih Erkoç, esasında  klasik müzik kökenli bir caz müzisyenidir. Trombon, gitar, piyano, saz, ud çalar neredeyse bütün enstrümanları çalar ve bunun yanında son derece iyi bir ses tekniği olan caz müzisyenidir. Ve işte bugün burada sabahın köründe geldik, hepimiz siyah elbiselerimizi, kravatlarımızı, beyaz gömleklerimizi giydik. 13:30 ‘da kayda başladık, saat 17:00’de de kayıt bitti. Bunun arasında yarım saat yemek molamız vardı. Yani esasında biz burada club performansını kameranın karşısında sergiledik. Müzik daha evvelden tasarlanmıştı. Prova yapmadık, sadece bir gün Fatih bizim eve geldi, kendi bestelerinin bir başına bir de sonuna baktık ki güzel aksın diye. Böyle müzikler daha önceden hazırlanıp proje halinde müzisyenin beyninde hazır olup, ondan sonrada sahnede hiç stressiz şekilde ses, ışık, kameraların karşısında rahat bir şekilde, akıcı bir şekilde olduğu zaman biz de tebessüm ediyoruz, mutlu oluyoruz. Zaten benim Kağan Yıldız, Cengiz Baysal ile birlikte oluşan interples sistem çalan trio’muz var yıllardır. Bunun üstüne Fatih Erkoç’da kaymak gibi oturunca biz de mutlu bir şekilde bu DVD kaydını yaptık. Şimdi hedefimiz bu DVD’lerin Türkiye’de vokal cazın daha çok kitlelere ve evlere girmesi. O sayede de bizim pek çok festivallerde, konserlerde başarıyla sunmamız bizi son derece mutlu edecek. Söyleyeceklerim bu kadar. Herkese teşekkürler.

Cengiz Baysal’ın gözüyle albüm:

Fatih Erkoç hiç kuşkusuz Türkiye’nin büyük bir müzisyeni ama müzikseverler daha çok onun şarkı yazarlığını, şarkı yorumculuğu yönüyle tanıyor. Fatih Erkoç enstrümantelist pek çok stil sindirmiş bir usta ve Fatih Erkoç bu müzik severler için bu zamana kadar tanık olmadığı yanını gösteren bu projenin bir parçası olmak benim için büyük bir keyif. Swing müziği çalmadığım zaman hakikatken swingin en derinliğine kadar inebiliyoruz. Fatih ağabeyle trombonu çalarken olsun, şarkısını söylerken olsun caz müziğinin geleceğini ne kadar sindirdiğini daha ilk sahnesinde hem bize, hem kulübe gelen tüm insanlara duyuruyor. Burada bir kulüp performansının similasyonunu yaptık diyebilirim. Bir kulüp programında caz müziğini akışına bırakıp çalıyormuş gibi kameralar karşısında DVD kaydımızı yaptık ve aynı ruhla, aynı felsefeyle, relax müziğin akışına kendimizi bırakarak bu projeyi caz felsefesine uygun olarak yapmaya çalıştık. Umarım müzik severlerin beğenisini kazanacaktır. Müzikseverler Fatih Erkoç’un bu büyük müzisyenin diğer yönünü görerek bu ülkede ona ve böyle bir sanatçıya sahip olmanın ne büyük bir şans olduğunu anlayacaktır. Teşekkür ederim.

Kağan Yıldız’ın gözüyle albüm:

Fatih Erkoç’u aslında birçok insan pop müzik sanatçısı olarak tanıyor. Fatih Erkoç aslında çok iyi bir caz müzisyeni, hem vokal anlamında hem trombon anlamında aynı zamanda bir çok enstrüman çalıyor. Yaklaşık bir seneden beri beraber Jazz Center’da daha fazla olmak üzere performanslar sergiliyoruz. Onunla çalmak gerçekten büyük bir keyifti. Çünkü kendisi caz müziğinin olmazsa olmaz unsuru olan swing’e yatkınlığı çok yüksek ve çok iyi swing eden bir müzisyen, hem şarkı söylerken hem trombon çalarken. Mutlaka bu albümü herkesin dinlemesini istiyorum ve Türkiye’deki diğer caz şarkıcılarında böyle projelere imza atarsa belki de Türkiye’de caz müziği daha da iyi bir yer alır. Belki bu bir ilk olur. Bundan sonrası diğer caz müzisyenleri de, diğer şarkıcılar da böyle CD ve DVD’lere imza atarlar. Teşekkürler.

Cazkolik.com / 18 Mart 2009, Çarşamba
 

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp