Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile...

 5549 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Yazların sultanı İstanbul Caz Festivali ise sonbaharın kralı da Akbank Caz Festivali`dir. İstanbul’un caz ve şehir yaşamına 19 yıldır damgasını vuran Akbank Caz Festivali yalnızca ülkemizin değil, bölgemizin, Avrupa`nın hatta dünyanın önemli festivallerinden biri haline gelmekte. Elbette böyle şeyler iddia etmekle olmuyor, iddianızı gerçekleştirmeniz lazım! İşte, 15-25 Ekim 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin programı açıklandı; programa bir göz atın, niye böyle söylediğimizi anlayacaksınız! Son yılların caz içinde yaşayacağımız en güçlü, en etkili programlarından biriyle karşı karşıyayız. Bize, yani Cazkolik’e yine önemli görevler düşüyor, yine tüm cazseverlere festivalde sahne alacak konserleri bugünden itibaren tanıtmaya başlayan yazılara başlayacağız, özel bölümler oluşturup müzisyenlerin müziklerinden örnekler dinleteceğiz. Kısacası tüm cazseverleri güzel bir sonbahar bekliyor! Akbank Caz Festivali yönetimine ve emeği geçenleri öncelikle birer cazsever olarak böylesi bir programı oluşturdukları için teşekkür ediyoruz.


19. Akbank Caz Festivali programı açıklandı!

Her yıl ekim ayında İstanbul’un farklı mekanlarında gerçekleşen festivalde dünyaca ünlü caz ustaları ile Türk cazcıları bir araya geliyor.

Atölye çalışmalarıyla da Türkiye’de cazın gelişimine destek veren Akbank Caz Festivali, özgün programlarıyla cazseverleri her yıl cazın sınırları aşan heyecanına ortak ediyor.


Akbank 19. Caz Festivali başlıyor...

İstanbul’daki müzikal çeşitliliğin baş aktörlerinden biri olan Akbank Caz Festivali 15-25 Ekim tarihleri arasında 19. kez dinleyenleriyle buluşacak. Özgün ve yaratıcı programıyla cazseverleri bir kez daha cazın sınırları aşan heyecanını paylaşmaya davet eden Akbank Caz Festivali 15 Ekim akşamı Aya İrini sahnesindeki Vassilis Tsabropoulos konseri ile başlıyor. Cecil Taylor, Joe Lavano gibi yaşarken efsane mertebesibe ulaşmış caz ustalarının yanısıra günümüzün en yetenekli perküsyon sanatçılarından Marilyn Mazur, Norveçli albüm rekortmeni gitarist-besteci Terje Rypdal ile piyanist kimliğinin yanısıra bir romancı olarakta adından sıkça söz ettiren Ketil Björnstad’in ortak projeleri, bas gitarın müzikal coğrafyasında yaptığı keşiflerle son 10 yılın en yaratıcı basçılarından Richard Bona ve Bizans ilahilerini yorumlamış olduğu "Akroasis" albümü ile dünya çapında ses getiren melodi sihirbazı piyanist Vassilis Tsabropoulos festivalin bu seneki süprizlerinden sadece birkaçı.

Aya İrini, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Babylon, Ghetto, The Seed, Akbank Sanat, Roxy, Asitane, Kampüste Caz, Akbank Sanat Kafede Akşamüstü Caz gibi İstanbulun değişik mekanlarında otuza yakın konser düzenlenecek.

Bu yilki festivalin teması "Şehrin Caz Hali" olarak belirlenmiş. İstanbulun ruhuna çok uygun düştüğüne inandığımız bu sloganın altında onlarca müzisyen otuza yakın konserle şehri caza boyayacak.


Bu yıl programda hangi isimler var?

Cecil Taylor: Öncelikle bu yılki festivalin efendilerinin öncelikle Cecil Taylor ve elbette Joe Lovano olduğunu belirtelim. 22 Ekim 2009 Perşembe günü sahne alacak olan caz tarihinin en büyük piyanistlerinden Taylor’a perküsyonuyla Tony Oxley eşlik edecek. Aslında yeryüzü ölçeğinde hiç bir şeylere benzemeyen solo konserleriyle daha çok bilinen Taylor’un buradaki konseri sadece ülkemizde değil, tüm caz dünyasında merakla bekleniyor.

Joe Lovano: Elbette Joe Lovano’da aynı şekilde. Son otuz yılın tartışmasız en önemli müzisyenlerinden Lovano çok güçlü ve hareketli, yaratıcı bir on yıl geçirdi. Kendi albümleriyle olduğu kadar ortak projeler ve konuk müzisyen olarak bir çok albüme, konsere imza attı. Daha bu yıl, yaz aylarına doğru yayınlanmış ECM çıkışlı piyanist Steve Kuhn’la kaydettikleri "Mostly Coltrane" henüz çok çok taze bir albüm. Yine yepyeni bir proje olarak yılın albümlerinden sayılan ve Akbank Caz Festivali’nde vereceği konserde de çalacağı yeni albümü "Folk Art" için yepyeni bir beşli oluşturdu. Özellikle kendisi dışında bu beşlinin en sansasyonel üyelerinden biri acaba bu yaz İstanbul Caz Festivali’ne gelir mi diye herkesin beklediği genç neslin dikkat çeken basçı ve müzisyenlerinden, 21. yüzyılın belirgin caz yüzlerinde biri olarak anılan Esperanza Spalding ve piyanoda James Weidman, davulda Francisco Mela, davulda Otis Brown "Us Five"ın üyelerini oluşturuyorlar.

Marilyn Mazur: Vurmalı çalgıların önemli isimlerinden, Miles Davis ve Gil Evans, Wayne Shorter, Jan Garbarek gibi dev isimlerle aynı sahneleri paylaşan Avrupa ve Afro Amerikan kökenli bir ailenin kızı olan Mazur hayatının büyük bölümünü geçirdiği Avrupada büyüdü, yetişti. Perküsyon deyince dünya gelenekleri üzerinde çalışmayan biri usta olamaz, Mazur’da Çin’den Afrikaya, Hindistan’a kadar tüm vurmalı geleneğini takip eden büyük bir ustadır. 24 Ekimdeki konserinde yine Avrupalı müzisyenlerle sahne alacak.

Richard Bona: Afrika kökenli müzisyenlerin dünya müziğinde ne kadar baskın figürler olduğunu biliyoruz. Batı Afrika, Kamerunlu basçı ve vurmalı müzisyeni, aynı zamanda vokalde de güçlü bir isim olan Richard Bona baştan aşağı yetenekle donanmış bir müzisyen. Çalacak şeyi olmadığında enstrümanını kendi yapacak kadar da becerikli. Önce ülkesinin başkentine, sonra da Paris’e yerleşen ve şimdilerde de New York’da yaşayan müzisyen doksanlı yılların sonlarında çıkardığı ilk albümü "Scenes From My Life" ile adını ilk kez uluslararası platformda ve kalıcı olarak duyurdu. Albümün kapağındaki naif ve alabildiğine içten portre fotoğrafı halen hatırlanır. Yaptığı müziği büyük bir keyif alan Bona’ya buradaki konserinde kendisine beş kişilik bir ekipde eşlik edecek.

Terje Rypdal: Tam kırk yıldır Avrupa ve dünya cazının, müziğinin en güçlü isimlerinden olan Terje Rypdal bir gitarist olarak kendi tenkiğini geliştirebilmiş ender müzisyenlerden biridir aynı zamanda. Eğitim olarak piyanist olsa da Rypdal aslında bir mülti enstrümantalist. Caz, rock, klasik türleri müziğinde buluşturan bu önemli gitaristi Babylon sahnesinde izlemek gerçek bir müzik şöleni olacak.


Festivaldeki Türk caz müzisyenleri

Festivalde Türk caz müzisyenleri de kendi projeleriyle 17 Ekim Cumartesi gününden başlayarak sahne alacaklar. Bu konserlerin tümünü cazseverlerin son sandalyeye kadar doldurmaları lazım.

İmer Demirer: İlk isim 17 Ekim’de sahne alacak olan ve sonbaharda çıkaracağı yeni albümü merakla beklenen Türk caz trompetinin tartışmasız en güçlü ve saygın isimlerinden İmer Demirer olacak. Kendi albümünden parçaların yanısıra farklı temaları da seslendirecek olan Demirer uzun zamandır kendi ismini taşıyan bu konsere hazırlanıyor. Büyük bir merakla beklenen konseri tüm cazseverler heyecanla bekliyorlar.

Burçin Büke Quartet: Hemen ertesi günü ise yine Babylon’da bu kez klasik piyanistimiz Burçin Büke’nin vokalde Sibel Köse, basta Volkan Hürsever ve davulda Volkan Öktem’in olduğu grupla vereceği konser de yine büyük merakla beklenen konserler arasında. Sonbaharda caz ağırlıklı albümünü piyasaya sürecek olan Büke’nin çok ses getirecek bir kayıt yaptığı cazseverler arasında gittikçe yayılıyor.

İlhan Erşahin: Erşahin 2010 sezonuna hızlı bir giriiyor. Festival için İstanbul’a geldiğinde Radyo Cazkolik için bir programda da birlikte olacağımız Erşahin bir "İstanbul Sessions" konserine hazırlanıyor. Erşahin’e basta Alp Ersönmez, davulda Turgut Alp Bekoğlu ve perküsyonda İzzet Kızıl’ın eşlik ettiği projenin albümü raflarda yerini almaya hazırlanıyor.

Fahir Atakoğlu: Bu yazı çeşitli konserlerle İstanbul’da geçiren ünlü piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu’da sitemizle yaptığı röportajında da bahsettiği üzere jnümüzdeki sezon yeni bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor. Üstelik bir öncekinden çok daha büyük ses getireceği söylenen albümde bir çok dünya starı müzisyende piyanistimize eşlik etmiş. Bildiğimiz kadarıyla albümün kayıtları bitti ya da bitmek üzere. Merakla beklenen albümünden Akbank konserinde çalar mı bilmiyoruz ama kendisine ünlü davulcu Horacio El Negro Fernandez ile basta Mathew Garrison eşlik edecekler. 


Aman dikkatinizden kaçmasın!

Festivale kadar olan süre içerisinde tüm konserlerden tek tek sözetmeye çalışacağız ama burada ilk bakışta dikkatimizi çeken Trio 3 konserinden de sözetmeden geçmeyelim. Caz basının yaşayan en büyük isimlerinden biri olan Reginald Workman tüm o cazın büyük dönemlerinin içinden süzülen bir büyük usta. Trio 3 olarak altoda Oliver Lake ve davulda Andrew Cyrille ile sahne alacak olan büyük müzisyen tarz olarak doğaçlamaya çok yakın biri. Kendilerine eşlik eden piyanist Irene Schweitzer ile "Trio 3 +" olarak kaydettikleri albümleri "Berne Concert" muhteşem soyut lekelerle örülü 21 yüzyılın free cazı diyebileceğimiz dikkat çekici bir kayıt.

Cazkolik.com / 01 Eylül 2009, Salı

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
'iyi' bir gitarist görmek ve dinlemek isterdik ki şöyle bir sallansın ortalık ...Pat Metheny gibi ..Mike Stern gibi ...hele hele Biréli Lagrène gibi .... bir zaman sonra başka şeyle arıyor insan ..:) Şekil 1A : http://www.youtube.com/watch?v=X2MO8jpDC1s
Gitar Dersi / 14.09.2009 01:12:08
Program acayip. Yabancilarda iyi ama Turk cazcilara dikkat derim, harbiden cok iyi isimler var.
Serkan Okander / 09.09.2009 17:47:04
Verilen linkte tüm konserlere ait program bilgisine ulaşılamıyor. Neden acaba?
Muhsin Sipahi / 04.09.2009 12:41:19
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp