Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

Branford Marsalis Cemal Reşit Rey?de, Yellow Jackets JC`s`de cazseverlerle buluşacak...

 5649 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Bu iki ismin aynı yazı içinde görünce cazseverler şaşırmıştır. Aslında özel bir nedeni yok ama ortak bir yanları var! Nedir o derseniz, cazın farklı türlerinin bu iki tanınmış ismi ve grubu kısa aralıklarla aynı günlerde İstanbul’da olacaklar. Yakınlık sadece bu kadar! Hep söylüyoruz, İstanbul belki bir Londra, Paris değil elbette ama özellikle cazda son yıllarını ve yine özellikle dünya müzisyenleri bakımından hayli parlak geçiriyor. Sezon yeni başlamış olmasına rağmen gerek konser salonları ve festival kapsamında, gerekse de caz kulüpleri birbiri ardına önemli isimleri ağırlamaya başladılar. Bu nedenle bize de biraz çifter çifter yazmak düştü. Ama bunu sadece yeni sezon başladı olarak algılamayın, yazın da böyleydi! İstanbul artık en azından kendi bölgesinin bir çok açıdan başkenti olan bir şehri iken giderek Avrupanın da pek çok konuda önde gelen kültür başkentlerinden biri olmaya doğru ilerliyor. Nasıl olmasın ki! İçinde yaşadığımız için belki pek farkında olamayabiliriz ama gerçekten enerjisi oldukça pozitif ve yüksek bir şehirde yaşıyoruz. Bizi karamsar yapan konularla duygusal olarak başetmeyi başarabilirsek eğer, mükemmel bir caz şehrinde yaşadığımızı daha sık farkedeceğiz.

Evet, isterseniz İstanbul hakkında sizlerin de katılacağınızı umduğumuz güzel sözleri bir yana bırakıp konserlere gelelim;

Geçen yıl da bir önceki albümü için İstanbul’a gelen Branford Marsalis aradan sanırız tam bir yıl geçmişken yeniden İstanbulda. Hatta o aylarda, yani İstanbul ve takip eden Avrupa şehirlerindeki konserlerden sonra evine dönünce önünde kendisini bekleyen işlere zaman ayırmaya karar vermiş ve hemen bekleyen albüm projesini bitirmiş. Bunu nereden mi biliyoruz, dergilere verdiği mülakattan elbette. Yeni albümü “Metamorphosen”ı çıkaran Marsalis’e yeniden yollar görünmüş anlaşılan. Son yıllarda Amerikan caz müzisyenlerinin kendi ülkelerinden daha çok Avrupada bulunduklarını biliyoruz, onlara en çok kucak açan coğrafya kuşkusuz Avrupa. Bunun ekonomik sebebi de var ama Avrupalı cazseverin kuşaklar öncesinden gelen bir caz sadakati var ve bu müziği ayakta tutan temel bir kaç etkenden biri durumunda Avrupalı dinleyici ki içlerine kendimizi de dahil ediyoruz.

Bu yılın Mart ayında çıkan albümdeki ekip bir eksikle burada olacak, davulcu Jeff ‘Tain’ Watts yerini Justin Faulkner’a bırakmış. Watts’ın da kendi albümü çıktı eminiz ki o albüm için o da başka yerlerde konserlere çıkıyordur. Ünlü New York Times albüm için “Müzik neredeyse zorlayıcı biçimde yüksekti, hızlı, saldırgan, özenilmiş, cömert ve interaktifti” demiş. Davulcu Faulkner’ı saymazsak bu ekiple çok sık birlikte çalıyor Marsalis, birbirlerini iyi tanıyan müzisyenler. Basçı Eric Revis’i en iyi nereden hatırlayacaksınız hemen belirtelim, Kerem Görsev’in 95 tarihli "I Love May", 96 "Relaxing", 98 "Warm Autumn" ve son olarak da daha yakın tarihli 2004 "Meeting Point" albümlerinde birlikte çalıştığı basçı idi.

Buradan Cemal Reşit Rey konser salonunun internet sitesine hakkında bir görüş belirtelim tam da yeri gelmişken, acaba konser hakkında ne bilgiler var diye kontrol ettiğimizde çok kolay bulunabilecek bir yazının fazlaca kontrol edilmeden ve bizim cazseverimiz ile yazının içerik uyumu fazlaca düşünülmeden yazı çevrilip konmuş. Çevirdikleri yazının içeriğine bir diyeceğimiz yok ama kendileri de yazıyı ayrıca edit edip güncelleyemezler miydi acaba? Herkesin cazı yakından takip ettiği ve kimin kim olduğunu yeterince bildiği zannıyla mı hareket edilmiş acaba? Keşke daha başı-sonu belli bir yazı halinde olsaydı, kendi salonlarındaki önceki konserlere atıfta bulunulsaydı, aralarda olması muhtemel bağlantılar belirtilseydi... diye aklımıza gelmedi değil. Bu notu belirttikten sonra yine “Metamorphosen”ı dönelim. Bu albümün en belirgin özelliklerinden biri de tenor saksofonuyla görmeye pek de alışık olmadığımız Branford’un bu albümde ilk enstrümanının alto ve tenor saksofonu olması. Eleştirmenler bu ayrıntıya da dikkat çekmişler zaten. Toplam 9 parçadan oluşan albüm kimi eski parçaların neo bop yeni düzenlemeleriyle sürekli tempolu ilerliyor. Örneğin Thelonious Monk’un ünlü “Rhythm-a-Ning”i içinde tatlı soyutlamalar olan, (albümde) davulcu Watts’ın sürükleyici bir tempo tutturduğu ‘funk’ bir parça. Albümün hemen açılışındaki ünlü “The Return of the Jitney Man” ise kırklı yıllara dayanan bir parça. Orijinal adı “Jitney Man” olan parçayı Marsalis ve arkadaşları “Jitney Man’in Dönüşü” şeklinde yorumlamışlar. Albümün altıncı parçası olan “Sphere” Monk’un bir bestesi olan parçanın Eric Revis tarafından yeniden düzenlenmiş hali.

Albümün adı konusunda ise Marsalis şöyle bir açıklama yapmış; “Biz bu ekip olarak on yıldan fazladır birlikteyiz ve neredeyse hergün prova yapıyoruz. Kendi içinde kaydettiğimiz gelişimi de gün gün görebiliyoruz, bu nedenle Almanca ‘değişim’ anlamına gelen “Metamorphosen”ı albümün ismi olarak koymaya karar verdik.” Bu Cuma yani 30 Ekimde gerçekleşecek olan konser Akbank Caz Festivali kapanışının hemen ardından harika bir konser. Kesinlikle Türk cazseverin seveceği türden bir konser olacağı kesin, parçalarda doğaçlamaya da sıklıkla kayacaklarını düşünürsek dinleyicileri harika bir caz soundu bekliyor demektir.


Yellow Jackets İstanbul Jazz Club’da...


Aytek Şermet’in yönetimindeki İstanbul Jazz Club belli ki yıldan yıla giderek pop ve fusion caza ağırlık veren bir sahneye dönüşüyor. Radyo Cazkolik’te yaptığımız programdan da dinleyicilerimiz hatırlayacaklardır bu detayı. Daha 10 gün önce Bob James JC’s de çaldı, hemen ardından Spyro Gyra ve şimdi de son otuz yıla damgasını vuran bir Yellow Jackets 5 ve 6 Kasımda sahne alacak.

Günümüzün ünlü bluescusu Robben Ford 1977 yılında bir kaç müzisyen arkadaşıyla birlikte “The Inside Story” isimli bir albüm kaydetmeye karar verir. Kendisi dışında 3 kişiden oluşan bu ekipte klavyelerde Russell Ferrante, basta Jimmy Haslip ve davulda Ricky Lawson vardı. Dörtlü albümü kaydettiler, iş ortaya çıkınca baktılar ki ortaya çıkan müzikte iyi bir kimya ve uyum var gelin bunu bir ekip yapıp birlikte yeni müzikler yapmaya çevirelim işi dediler, işte o zamanlar The Robben Ford Group olarak bilinen ekip sonradan adını Yellow Jackets olarak alan grubun çekirdeğiydi. Aslında bakarsanız kadro zaman içinde çok değişmedi desek mi... Jimmy Haslip ve Russell Ferrante halen ekipteler, galiba 1980’de Ricky Lawson Lionell Richie’nin turnesine katılmak için ayrıldı, Robben Ford elbette günümüzün en ünlü bluescularından. En önemli fark grubu günümüze taşıyan en önemli müzisyen saksafonist, besteci, aranjör, son dönem grubun her şeyi Bob Mintzer’in katılması oldu elbette. Zaten İstanbul Jazz Club’da da Ferrante, Mintzer, Haslip ve Baylor olarak sahne alacaklar. Daha doğrusu Marcus Baylor ikibinli yıllarda gruba katılan isim oldu, çekirdek dersek eğer diğer üç isim Yellow Jackets’tir demek dana doğru olur. Hatta bir ara gruba katılan ünlü davulcu Peter Erskine’ini de sayalım mutlaka ama Erskine öylesine meşgul ve farklı projelere girip çıkan bir adamdı ki uzun süre birlikte olamadılar.

Bu anlatım böyle sürer gider, en iyisi pop & fusion cazın son otuz yılına şekil veren bir kaç ekipten biri olan bu müthiş grubu olgun yaşlarında JC’s’de kendiniz izlemeniz, olgun müziklerini canlı dinlemeniz. Bu özellikle fusion müziğin geçmişten bugüne seyri bakımından çok önemli bir tecrübe olacaktır cazseverler açısından.

Cazkolik.com / 27 Ekim 2009, Salı

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp