Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

26. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali: Gala Konser

Mekan: Aspendos Antik Tiyatrosu
Tarihi: 18 Eylül.2019
Saat:
Etkinlik Bilgisi : 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali`nin Kapanışı Murat KARAHAN`ın seslendireceği Gala Konser ile sona erecek. Ünlü İtalyan şef Fabrizio Maria Carminati yönetiminde Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ünlü tenorumuz ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Murat KARAHAN`a eşlik edecek. Dünya sahnelerinin tanınan, aranan ve ilgi ile takip edilen solisti KARAHAN, seçkin eserlerden hazırlanan özel repertuvarıyla Aspendos`ta unutulmaz bir gece yaşatacak.


 
Kendi Caz Kubbemiz

Caz tarihinin yaşayan efsane isimlerinden, free cazı kuran kuşağın en etkileyici müzisyenlerinden Archie Shepp Ghetto sahnesine geliyor...

 4280 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Ghetto yılın caz bombalarından birini patlatmaya hazırlanıyor! ARCHIE SHEPP 26 Mart gecesi İstanbulun bu gözde mekanında sahne alacak. Öncelikle bir cazsever olarak bu muhteşem ismi İstanbullu müzikseverlerle buluşturarak hepimizin kalbini kazan Ghetto’ya teşekkürümüzü önden belirtelim. Önceki sezonlarda da böylesi konserlerde arada bir görünüp kaybolan Ghetto hatırladığımız kadarıyla ismi bunca etkileyici birini ilk kez ağırlıyor. Umarız bu bir başlangıç olur ve gelecek sezonlarda da en az bir kaç kez, sadece festivalleri beklemeden böylesi isimleri izleme şansını buluruz. Ghetto ile ilgili övgülerimize sonrada devam ederiz ama gelelim Archie Shepp’e...

Archie Shepp ile ilgili lafa hiç çevresinden dolanmadan belki de şöyle başlamak lazım, New York’lu eleştirmen ve aynı zamanda müzisyen de olan Don Heckman şöyle demişti; “Doğaçlama yaratıcılığını armonik sınırlamalardan kurtarmak isteyen bir eğilimin bütün caz tarihi boyunca var olduğuna ve doğal olarak geliştiğine inanıyorum.” Archie Shepp’ten söz edince aslında belirgin olarak caz tarihinin altmışlı yıllara damgasını vuran devrimci kuşağının en öne çıkan isimlerinden birinden söz ediyorsunuz demektir. Onu mutlaka ve mutlaka Coltrane ile, Sun Ra ile, Albert Ayler, Ornette Coleman, Don Cherry ile birlikte anmak lazım, üstelik bu isimlerin çoğu artık aramızda değiller ama Archie Shepp bir lütuf olarak halen çalıyor ve üstelik bu Cuma Ghetto’da olacak.

Bir demecinde şöyle demişti cazın büyük ustası; “Kendi rüyalarım bana yettiği sürece, batılı müzikal gelenek umurumda değil.”

Shepp’in de içinde oldu ‘free Jazz’ devrimcileri altmışlarda kendi müziklerini kendi evrimleri sonucu yapmaya ve bir çoklarınca tuhaf karşılanmaya başladıklarında Avrupa klasik geleneğinin atonal müziği yirminci yüzyılın başlarından bu yana zaten icra etmekte olduklarının farkında bile değillerdi. Onlar ‘free Jazz’ı bir ayin gibi çaldılar. Burada ayinden kasıt aslında geçmişten gelen bir fotoğrafın net ifadesinde kendini gösterir, dönem altmışlardır, resimden anladığımız kadarıyla sıcak bir hava, belki yaz, fotoğrafta Albert Ayler ve kardeşi Donald Ayler üstleri yarı çıplak vaziyette ama vecd halinde içinde sadece kendilerinin ve bir kaç dostlarının olduğu sanki biraz da tamirhane gibi bir yerde çalmaktalar. Bugünün steril dünyasına ne kadar tezat bir görüntüdür bu! Buraya sığdıramayacağımız kadar çok sayfanın anlatmaya çalıştığı dönemin isyankar ruhu sadece ve sadece içlerinde gelen çığlığı kuralları hiçe sayarak, armoni kurallarını alt üst edercesine, dönemin özgürlük çığlıklarını cazın siyah insanlarından yükselen bir çığlığı da katarak çalmak isteyen caz müzisyenlerinin içinde bulunduğu ‘dışavurum’ halini daha iyi anlatan bir kare bulmak zordur.

Tekrar Archie Shepp’e tekrar geri dönelim. Caz tarihini biraz bilenler için Coleman Hawkins’in bu tarihin içinde ne anlama geldiğini anlatmak gerekmez, Archie Shepp bir başka demecinde “Ben Coleman Hawkins’in devamıyım, Hawkins bugün halen çalıyor olsaydı aynen benim gibi çalardı (*)” diyerek kendini hangi geleneğin devamı olarak gördüğünü gayet net ifade eder. Evrim, ilerleme gibi kavramlar Hawkins için hep muğlak ifadeler olmuştur ama Albert Ayler, Pharoah Sanders gibi müzisyenler dahi kendi tenor tınılarını yabancılaştırırken bu ilhamı ilk olarak Hawkins’ten aldıklarını mutlaka belirtmeyi de ihmal etmezler.

Archie Shepp’in hayatında Hawkins’i bir yanda tutarsak eğer, hem de birlikte müzik yaptığı bir müzisyen olarak kendisini etkileyen en önemli kişinin John Coltrane olduğu hiç kuşkusuzdur. Zaten Coltrane free jazz’ın genç ve tanınmamış, uzlaşmayı reddeden müzisyenlerinin kendilerine ait bir dinleyici kitlesi edinmesine yardımcı olmak için bir çok albüme kendi star ismini vermekten çekinmedi. Archie Shepp’in altmışların başlarında kazandığı ilk ünde böyle gelmiştir. 1964 yılının Newport Caz Festivali’nde birlikte sahneye çıkarlar, Shepp’in bu festivalde yaptığı kayıtların içinde Coltrane’de parçasıyla yer alır, albüm Coltrane’in de ismiyle yayınlanır, Archie Shepp’in geniş caz çevrelerince ilk tanınması bu albüm sayesindedir.

Archie Shepp kendi önünü açan Coltrane hakkında söyledikleri de çok önemlidir, önemlidir çünkü kendisinin müzisyen bekaasını da içeren sözlerdir bunlar; “Coltrane’in başardığı pek çok şeyden biri de kendisine kadar gelen bir gelenek olan caz müzisyeninin solosunu bir kaç dakikadan daha fazla tutmamasını kırmak olmuştur. Coltrane bir müzisyenin çok daha uzun süre çalabileceğini kanıtlamıştır. Doğaçlama aslında bunu gerekli kılar.” (*)


ARCHIE SHEPP KİMDİR?


Avantgarde cazın öncü ismi tenor saksofonist Archie Shepp 1937 yılında Florida’da dünyaya geldi. Tenor saksofonu ile daha çok tanırız ama soprano saksofon ve piyano da çalar, hatta şarkı söyler, böyle kayıtları vardır, muhtemelen Ghetto gecesinde de sesini işiteceğiz. Besteceliği ön plandadır, eğtimciliğide vardır. Cazın her yönünde mutlaka ismi olan büyük müzisyen, müziğe aslında ilk klarnetle başladı. Tenor saksofona 15 yaşındayken geçti. İlk gençlik yıllarında Germantown High School’da iken kendini döneminin yaşıtı müzisyenleri Henry Grimes, Bobby Timmons, Ted Curson, Lee Morgan gibi isimlerle aynı çevrede bulur oysa bu dönemin Shepp üzerindeki en önemli etkiye sahip isimleri Stan Getz ve Dave Brubeck gibi beyaz müzisyenlerdir. Yıl 1955-56’lı yıllar! 1959 yılında Goddard College’den mezun olan Shepp aynı yıl Manhattan’a taşınır. Amacı enerjisini müzik veya tiyatroya yöneltmektir. Okulda dramatik edebiyata da ilgi duymuştur. Bu sıralarda Five Spot Cafe’de John Coltrane ile tanışır.

1960 yılında Cecil Taylor’ın çıkışının müjdesini veren albümü “The World of Cecil Taylor”da çalar ama ne çalmak! O albümün parçası olan “Lazy Afternoon” halen çok dinlenilen bir parçadır. 1962 yılında trompetçi Bill Dixon ile New York Contemporary Five isimli ekibi kurarlar, kendilerinden başka trompetçi Don Cherry, basçı Don Moore ve davulcu J.C.Moses’da vardır. Bu grup 1965 yılına kadar birlikte çalar. 1964’de Coltrane onu ünlü prodüktör ve Impulse! şirketinin kurucusu olan Bob Thiele’ye tavsiye etmiştir. Shepp’in bu şirketle yedi yıl sürecek olan işbirliği böylece başlamış olur. Coltrane ile birlikte kayıtlara girer. “Four For Trane”de çalar, yıl 1964 olmuştur. Impulse! ile 12 kadar albüm kaydeder. İçlerinde efsanevi Coltrane kaydı “A Love Supreme”de vardır.


ARCHIE SHEPP GHETTO’DA...


Bunca büyük bir geçmişin üzerine 26 Mart Cuma günü Ghetto sahnesi hiç kuşkusuz ki kendi klüp isminin en gurur duyduğu günlerden birine tanıklık edecek. Aradan yıllar geçtikten sonra bile insanlar bu salonda Archie Shepp çaldı diyecekler, tınısı yıllarca duvarlarda asılı kalacak. Başka hiç bir isim onun kadar etkili olmayacak belki de... Biz onu bunca sevdiğimiz için böylesi iddialı söylemiYoruz, bu caz tarihinin bir gerçeğidir bu yüzden söylüyoruz ve orada olmak her cazseverin boynunun borcudur diyoruz.

Archie Shepp diskografisinden seçmeler:
• “Four For Trane” (1964)
• “Fire Music” (1965)
• “New Thing At Newport” (1965) Coltrane ile kaydettiği çıkış albümü!
• “Mama To Tight” (1966)
• “Attica Blues” (1972)
• “There is a trompet in my soul” (1975)
• “Steam” (1976)
• “Live in New York” (2001)
• “Gemini” (2007)


(*) Kaynak: "Caz Kitabı", Joachim E. Berendt, (Ragtime’dan Fusion ve Sonrasına), Ayrıntı Yayınları.

Cazkolik / 24 Mart 2010, Çarşamba

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp