Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen (p), Bora Çeliker (g), Alper Yılmaz (b), Berke Özgümüş (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Piyanist Ülkem Özsezen, gitarist Bora Çeliker, elektrik basçı Selçuk Karaman (SelKa) ve davulcu Ferit Odman ile The Badau`da bir araya geliyor. Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music?den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Synesthesia, Ülkem Özsezen`e ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuar sunuyor.


Subway Jazz Station

Sanatçı: Vokal: Bestem Yuvarlak, Saksafon: Serhat Talay, Gitar: Cem Çatık, Kontrbas: Kadir Akyol
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:30
Web Adresi: http://yelsanat.kadikoy.bel.tr/
Etkinlik Bilgisi : Subway Jazz Station; 2011 yılında gitar, vokal, saksafondan oluşan caz trio ile metro istasyonlarında üç yıl çalarak grubun temellerini attı. İsmini buradan alan grup 2013 yılında gruba bas ve davulun eklenmesiyle quintet ve quartet alternatifleriyle aktif olarak birçok konser, festival ve özel etkinliklerde sahne almaktadır. Repertuarlarında ballad, swing, gypsy, bossa nova, latin ve blues standartlarından oluşan eserleri kendi yorumlarıyla dinleyiciye ulaştırmayı hedefliyorlar. Bilet Fiyatları: Tam 30 TL, Öğrenci ve İndirimli 15 TL.


İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Konseri

Sanatçı: Şef: Can Okan, Solist: Can Okan (Piyano)
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Program:
Mozart Figaronun Düğünü Uvertürü
Mozart Piyano Konçertosu No: 12
Strauss Kibarlık Budalası Süiti Op. 60 


Kasım Ayında Caz Müziğinin Tüm Renkleri Cloud 34?te Buluşuyor

Mekan: Cloud 34, Hilton İstanbul Bomonti
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat:
Etkinlik Bilgisi : İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti’de yer alan şehrin popüler mekanı Cloud 34, Kasım ayında düzenleyeceği Colors of Music geceleriyle caz müziğinin en güzel örneklerini misafirlerinin beğenisine sunacak. Eşsiz İstanbul manzarasıyla, 34. kattan İstanbul’u selamlayan mekan, Kasım ayı itibariyle her Cuma ve Cumartesi gecesi farklı ülkelerden ve tarzlardan esintiler içeren konsept geceleriyle misafirlerine adeta bulutların üzerinde bir müzik ziyafeti yaşatacak. “Abbey Lincoln gecesi”, “Latin Amerika Bossa Nova müzikleri”, “Film müzikleri gecesi”, “Bir Parizyen gecesi”, “An evening in song” ve “Other Standarts” gibi farklı müzik konseptlerinden oluşan “Colors of Music” gecelerinde, Emin Fındıkoğlu & Melisa Kral, Deniz Taşar, Cansu Nihal Akarsu & Cem Kaprol, Burcu Hancı, Dolunay Obruk, Gizem Dinç, Seran Bilgi ve Asena Akan gibi caz müziğinin ünlü isimleri sahne alacak.


Küçük bir Kontrbas Festivali: Fora ve Poyraz Baltacıgil

Mekan: Şerefiye Sarnıcı, Binbirdirek, Piyer Loti Cad. No:25, Fatih, İstanbul, Tel: 0 21) 568 6080
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Üç konserden oluşan bir mini kontrbas merkezli müzik festivalinin ilk konseri Fora ve Poyraz Baltacıgil konserinden oluşuyor.


Uluslararası Antalya Piyano Festivali: İdil Biret ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Konseri

Mekan: Antalya Kültür Merkezi
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : 2000 yılından bu yana Antalya`nın uluslararası "Sanat Şehri" kimliğine katkıda bulunan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali bu yıl 16 Kasım-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl 20ncisi gerçekleşecek olan festivalde yerli ve yabancı sanatçılar Antalyalı müzikseverlerle buluşacak. Antalyalı müzikseverler 22 Kasım‘da klasik piyanonun ünlü virtüözü İdil Biret’i dinleyecek.


 
Kendi Caz Kubbemiz

6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak...

 17555 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Son günlerin hareketlenen caz gündemine yeni bir haber de Alanya’dan geldi. Bu yıl sekizincisi düzenlenen “Uluslararası Alanya Caz Günleri” sessiz sedasız sekiz yılı bulmuş. Sessiz sedasız diyoruz çünkü yerel medya dışında büyük medyada kendine fazla yer bulamayan bu içten etkinliğin daha fazla insana ulaşması gerektiğine inanıyoruz. Bu yıl, festivalin yetkilileri ile görüşerek kendilerine dileklerimizi ilettik, cazsever olarak böylesi çalışmaları daha çok duyurmaları gerektiğini, İstanbul İzmir, Ankara gibi metropollerde yaşayan geniş sayıda cazseverlerin de böylesi haberlerden mahrum bırakılmamaları gerektiğini söyledik. Her neyse, bu işin bir yanı, zaten Cazkolik’te bu tarz tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunmak için kuruldu, en azından yakın caz çevresine bundan böyle daha geniş ve etkin olarak duyurmayı ilk görevimiz kabul ediyoruz.

23, 24, 25 ve 26 Eylül tarihlerinde yapılacak olan caz günlerine çok az zaman kaldı. Alanya belediyesi tarafından düzenlenen konserler Alanya’da ki tarihi konser alanı Kızılkule’de yapılıyor.

Bu sene dört gün boyunca dört konsere sahne olacak Alanya’da yetkililer konserlerin başta bölgede tatillerine geçiren turistler olmak üzere şehrin sakinleri tarafından büyük bir ilgi göreceğini belirtiyor. Zaten, geçen yıllardan bu yana her yıl giderek artan ilgi bunu gösteriyor. Belediye, büyük bir özveri ve başarıyla tüm konserleri ücretsiz halka açık olarak düzenliyor. Gerçekten övgüye layık sosyal çaba. Cazkolik olarak önümüzdeki yıllarda en azından bir hafta süreye yayılan, bünyesinde daha çok sayıda konsere yer veren bir festivale dönüşmesini arzu ediyoruz. Bu ülkede, büyük metropoller dışında bunu yapabilecek bir kaç yerden biri kesinlikle Alanya.

8. Uluslararası Alan Caz Günleri 23 Eylül Perşembe günü piyanist Burçin Büke konseri ile başlayacak. 24 Eylül Cuma günü ise bu kez sahneyi İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions with Erik Truffaz alacak. Her gece bir konser olarak düzenlenen caz günlerinin üçüncü günü, 25 Eylül Cumartesi günü ise bir müzik duayeni Özdemir Erdoğan’ı ağırlayacak. Erdoğan’ın “Saz & Caz” isimli projesi gitar ve vokalde Özdemir Erdoğan’ın yer aldığı quartet’le sahneye çıkacak. Festivalin son günü, 26 Eylül Pazar günü ise caz günlerinin konser alanı Kızılkule’yi bu kez geçen hafta Radyo Cazkolik’te ağırladığımız Türk cazının duayen isimlerinden Okay Temiz 3+1 isimli projesiyle "Caz Günleri’nin kapanışını yapacak.

Caz Günleri süresince konserlerin takdimini yapacak sunucu ise Alanya’lıların yakından tanıdığı bir isim olan Sema Şeker.

Gelin, müzisyenleri verecekleri konserlerin tarih sırasına göre biraz daha yakından tanıyalım;


Burçin Büke Quartet

23 Eylül 2010, Perşembe, Saat: 21:00

Burçin Büke: Piyano
Çağıl Kaya: Vokal
Volkan Hürsever: Kontrbas
Yahya Dai: Saksofon
Deniz Dündar: Davul

Piyanist Burçin Büke ilk derslerini müzisyen olan babasından aldı. İlk konserini 10 yaşındayken veren piyanist 1977 yılında açılan “Harika Çocuk” kategorisindeki sınavı başarıyla kazanıp Mithat Fenmen, Gülay Uğurata, İlhan Baran gibi ustaların öğrencisi oldu. Klasik müzik piyanisti olan Büke son yıllarda sıklıkla caz projelerinde yer alıyor, albümlerde çalıyor. Son albümlerini Volkan Hürsever ve Volkan Öktem ile “Hediye” adı altında yayınlayan Büke, klasik müzik ile caz konserlerini bir arada yürütüyor.

Vokalde Çağıl Kaya Ankara doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji bölümünden mezun olan Kaya, Sibel Köse, Randy Esen gibi usta isimlerle caz & vokal çalıştı.

Günümüz Türk cazının usta ismi Yahya Dai seksenli yılların başında saksofon çalarak başladığı yolculuğuna Asiaminor, Acid Trippin gibi Türk müziğine yön veren gruplarla ve Türkiye’de caz çalan neredeyse tüm müzisyenlerle çalarak devam ediyor.

Türkiyenin en önemli bir kaç kontrbasçısından Volkan Hürsever’i hem cazseverler hem de Cazkolik okurları gayet yakından tanır. Son yıllarda özellikle Burçin Büke ile birlikte yayınladığı albümleri ile Türk caz dağarcığına çok özel albümler hediye etti.

Dörtlünün en tecrübeli müzisyeni ise hiç kuşkusuz davulcu Deniz Dündar. 1970’li yılların ortalarından itibaren caz davulunun ülkemizdeki en önemli isimlerinden olan Dündar hiç ara vermeden düzenli olarak konserlere çıkmaya devam ediyor.


İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions with Erik Truffaz

24 Eylül 2010, Cuma, Saat: 21:00

Erik Turffaz: Trompet
İlhan Erşahin: Saksofon
Alp Ersönmez: Bas
Turgut Alp Bekoğlu: Davul
İzzet Kızıl: Perküsyon

Çok yönlü biri olan İlhan Erşahin müzisyen olmanın yanısıra besteci, müzik business ile uğraşan bir maceraperest. Önümüzdeki günlerde Babylon Lounge’u yeniden düzenleyerek Nublu olarak hizmete açacak olan bu yetenekli ve başarılı müzisyen Alanya’da ki konserin de ekip lideri aynı zamanda.

Fransız trompetçi Erik Truffaz Avrupa cazında son on yılın en dikkat çeken isimleri arasında geliyor. Erşahin ile uzun yıllardır birlikteliklerini sürdüren Truffaz, farklı müzikal türleri kendi öznel duygusuyla yeniden biçimlendiren bir müzisyen.

Basçı Alp Ersönmez gurubun en genç ismi ve genç kuşağında en yetenekli isimleri arasında yer alıyor. Bas gitar çalarak başladığı yolculuğunu pop, rock ve caz projelerinde yer alarak sürdürüyor.

Günümüz Türk caz müziğinin usta ismi Turgut Alp Bekoğlu küçük yaşlarda başladığı müziği seksenli yıllarda profesyonel olarak sürdürmeye karar verdi. Telvin grubundan da müzikseverlerin gayet yakından tanıdığı usta davulcu Türk pop ve rock starları yaptığı çalışmalarını Gloria Gayner gibi dünya isimleriyle çalarak da sürdürdü. Pek çok dünya festivalinde çalan Bekoğlu kendine özgü çalış tarzı ile tanınıyor.

Grubun perküsyonisti İzzet Kızıl ise ülkemizin yetiştirdiği en yetenekli vurmalı ustalarından. Türk, Fars, Balkan ve Hint müziklerinden oluşan bir vurmalı sounduna sahip. Uluslararası üne sahip Kızıl bir süre Hindistan’da yaşayarak tabla üstadı Taal Yogi Suresh Talwalkar’dan dersler aldı. Türkiye içinde ve dışında bir çok ünlü isimle çalışan perküsyonist aynı zamanda pop ve rock alanında da bir çok önemli isimle sahne aldı.


Özdemir Erdoğan; “Saz & Caz”

25 Eylül 2010, Cumartesi, Saat: 21:00

Özdemir Erdoğan: Vokal ve gitar
Ali İlikan: Kanun
Mehmet Can Erdoğan: Bas
Murat Ersöz: Davul

Bugün artık 70 yaşına gelen bir duayen olan Özdemir Erdoğan ülkemizin yetiştirdiği en özgün müzisyenlerden biridir. Türkiyede üretilen müziğin en güçlü isimlerinden Erdoğan annesi ve dayısı müzisyen olması nedeniyle küçük yaşlardan beri kendini müziğin içinde bulan Erdoğan caz müziği ile yedeksubaylık eğitimini yaptığı sıralarda tanıştığı basçı Eray Turgay vasıtasıyla tanışmış. Askerlik sonrası kendisini dönemin bir çok caz müzisyeninin içinde bulunduğu müzisyen grubuyla içiçe bulan Erdoğan, İsmet Sıral ile birlikte çalışmış. İlk profesyonel orkestrasını 1968 yılında kuran Erdoğan o yıllardan bu yana Türk pop ve folk müziğiyle anılsa da sıklıkla caz müzisyenleriyle bir araya gelmiş ve hep bir yanıyla caz müzisyeni olarak anılmıştır.

Grubun kanuncusu Ali İlikan’ın ünü dünyada ilk defa kanunla batı müziği çalan müzisyen olarak anılmasııdır. Askerlik sonrası uzun yıllar Galata Kulesi’ndeki orkestrada çalan İlikan, bu dönemin ardından 18 yıldır Özdemir Erdoğan ile birlikte. Klasik Türk müziği kökenli çalışmalarına devam eden İlikan günümüzün bir çok ünlü ismiyle halen kanun sanatçılığını sürdürüyor.

Grubun basçısı Mehmet Can Erdoğan ise soyadından da anlayacağınız gibi Özdemir Erdoğan’ın oğlu. 13 yaşından bu yana babasıyla birlikte çalışan Mehmet Can bugün 38 yaşında yetişkin ve başarılı bir müzisyen. Aynı zamanda film ve dizi müzikleri de yapan Erdoğan bir yandan aranjör ve prodüktör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Grubun davulcusu Murat Ersöz ise 1995 yılından sonra profesyonel müzisyenliği adım atmış, uzunca süredir Özdemir Erdoğan ile çalışıyor.


Okay Temiz 3+1

26 Eylül 2010, Pazar, Saat: 21:00

Okay Temiz: Vurmalılar
Nedim Nalbantoğlu: Keman
Xavier Desandre Navarre: Vurmalılar
Minino Garay: Vurmalılar

Bu ekiple Akbank Caz Festivali’nde de izleyeceğimiz büyük usta Okay Temiz geçtiğimiz hafta Radyo Cazkolik’in de konuğuydu. Programında az bilinen ama çok önemli parçalarını sevenlerine dinleten Temiz tüm müzikal yaşamını bizlerle paylaşmıştı. Bu programı halen arşivden bulup dinlemeniz mümkün.

Uzun yıllar İsveç’te yaşayan büyük müzisyen yaklaşık son 15-20 yıldır yeniden ülkesine döndü ve burada açtığı okullar, kurduğu amatör vurmalı gruplarıyla yaptığı amatör çalışmalarla en az iki nesli müzikle ve cazla sevdiren bir duayendir.

Güney Amerikalı müzisyen Minino Garay bir vurmalı ustası. Doksanlı yıllarda Fransaya yerleşen Garay halen kendi latin kökenlerinin izini süren bir müziğin peşinde koşuyor.

Grubun kemancısı Nedim Nalbantoğlu ise klasik keman eğitiminden sonra Paris’e gidip yıllarca Paris National Jazz Orchestra’nın birinci kemanı olarak çalışmış bir usta. Yirmi yıla yakındır Fransa’da yaşayan Nalbantoğlu son yıllarda “Yeni Dünya” isimli bir albüm de yayınladı.

Grubun üçüncü perküsyon ustası ise Fransız Navarre. Ülkesinde kendi triosu olan müzisyen günümüzün bir çok ünlü caz müzisyeniyle halen konserlere çıkıyor, albümler kaydediyor.

Cazkolik.com / 18 Eylül 2010, Cumartesi

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cazda herkes üstüne düşeni yapıyor mu? Arkadaşımız Ekin Çakmak tecrübeli caz fotoğrafçısı ve radyo programcısı Levent Öget ile konuştu. » 29. Akbank Caz Festival Röportajı: Tunçel Gülsoy caz müziğin yaşayan efsanelerinden Charles Lloyd ile konseri öncesi konuştu. » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Biletler nasil nereden allinabilir?
Yunus C / 03.08.2014 15:05:45
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp