Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Kora virtüözü Sona Jobarteh Türkiye`de!

Mekan: İş Sanat Konser Salonu, 4. Levent, İstanbul
Tarihi: 21 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Babadan oğula geçen bir öğreti olan korayı çalan ilk kadın sanatçı olan Gambia asıllı İngiliz müzisyen Sona Jobarteh, 21 Kasım akşamı; akustik Batı Afrika müziğini İş Kuleleri Konser Salonu`na taşıyacak. Konser, Sona Jobarteh`in Türkiye`deki dinleyicisiyle ilk buluşması olacak.


İpek Göztepe 4tet

Sanatçı: İpek Göztepe (v), İmer Demirer (tp), Kaan Bıyıkoğlu (p), Ozan Musluoğlu (b)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 21 Kasım.2019
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Müziğe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı?nda yarı zamanlı olarak aldığı Piyano eğitimiyle başladı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti dahil olmak üzere çeşitli Klasik Türk Müziği ve Klasik Batı Müziği korolarında yer aldı. On altı yaşından itibaren profesyonel olarak Soul başta olmak üzere Caz ve Blues kökenli müzik türlerine ait çeşitli repertuarlar ile sahne almaya başladı. Güç Başar Gülle ile caz armonisi, teori ve aranjman konularında; Randy Esen ile caz vokal alanında çalıştı. 2017 yılında Nardis Genç Caz Vokal Yarışması`nda dereceye girip Pulawy Jazz Workshop ödülüne layık görüldü. Aynı sene İstanbul Kültür Sanat Vakfı`nın düzenlediği Genç Caz seçmelerinde finale kalıp 24. İstanbul Caz Festivali`nde Parklarda Caz sahnesinde yer almaya hak kazandı. Akbank Caz Festivali, Zorlu PSM Caz Festivali gibi festivallerde de yer aldı. İstanbul ağırlıklı olmak üzere Türkiye`nin çeşitli yerlerindeki caz kulüplerinde ve müzik mekanlarında sahne almaya devam etmektedir.


 
Kendi Caz Kubbemiz

Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak.

 8806 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

28 Kasım tarihli Gregory Porter konserini Cazkolik davetlisi olarak izleyecek Salı günü talihli isimleri Sn. SiBEL EGE (+1) ve Sn. DENiZ YEŞiLKAYA (+1), Çarşamba gününün talihli okurları Sn. ÖZLEM ASLAN (+1) ve DiLEK TAŞÇI (+1) olmuştur. Tüm okurlarımızı tebrik eder, güzel bir konser gecesi geçirmelerini dileriz. Akreditasyon maillerinizi kontrol etmenizi rica ederiz.


Gregory Porter konserini Cazkolik davetlisi olarak izlemek için lütfen posta@cazkolik.com adresine Ad, SOYAD ve CEP NO yazıp gönderin. 3 gün boyunca her gün 2 çifte hediye edeceğimiz davetiyelerle bu büyük sesi Cazkolik`in konuğu olarak izleme fırsatını kaçırmayın.


Gregory Porter konser biletini tek tıkla satın almak için bu satıra tıklayın lütfen.


Amerikan ve dünya caz gündemini takip eden biriyseniz son yıllarda Gregory Porter isminin nasıl Marvin Gaye ile Nat King Cole ve Johnny Hartmann karışımı caz vokalin yeni mesihi gibi karşılandığını bilirsiniz. Gerçekten özel bir ses ve yoruma sahip bu genç caz şarkıcısı Gregory Porter günümüzün Kurt Elling ile en önemli iki erkek sesinden biri. Kuşkusuz başka pek çok isim ve ses var ama bu ikisinin yerinin, hele çok daha genç olması nedeniyle Porter`ın uzun yıllar kimseye vermeyeceği bir koltuğa sahip olduğu kesin.

* * *

Ünlü caz şarkıcısı Dee Dee Bridgewater’ın “O harika bir yazar, uzun zamandır onun gibi güzel hikayeler anlatan bir erkek şarkıcı dinlemedim” dediği caz ve soul müziğin ünlü vokali Gregory Porter 28 Kasım akşamı İstanbul’da! Porter’ın Allaturca Music Production Management organizasyonuyla düzenlenen konseri Cemal Reşit Rey konserinde yeni neslin bu büyük sesi yeni albümü “Liquid Spirit”in tanıtım turnesi kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

* * *

Porter, üçüncü albümü “Liquid Spirit”i diskografisinde mantığa dayanan bir ilerleme olarak görüyor. Sanatçının sosyo-politik gözlemleri ve romantizm gibi temalarla harmanladığı albümü 14 parçadan oluşuyor. Sanatçının bu yeni albümü onun caz ve R&B şarkıcıları arasında yükselişinin haklı nedeni olarak gösteriliyor. Porter, kendisine ait 10 yeni parçanın bulunduğu albümünde “I Fall in Love Too Easily”, Abbey Lincoln`ün “Lonesome Lover” ve Ramsey Lewis`in hit parçası “The `In` Crowd”u yeniden yorumluyor.

Kaliforniya doğumlu Brooklyn asıllı Gregory Porter ilk albümü “Water” ile `En İyi Caz Vokal Albümü` dalında Grammy adayı olmuştu. Sanatçı ikinci albümü “Be Good” ile `En İyi Geleneksel R&B Performansı` dalında yeniden Grammy adayları arasında yer aldı. Gregor Porter 2012’de bu albümü ile Amerika ve İngiltere listelerinde en iyi albümleri arasında yer aldı, NPR`ın `2012`nin En İyi 100 Şarkısı` ve `2012`nin En İyi Müzikleri` listelerine girdi, iTunes `Yılın Caz Albümü` ve Soul Track `Yılın Albümü` seçildi. “Be Good” albümü Edison Ödülü ile onurlandırıldı.

* * *

Önemli eleştirmenler tarafından caz müziğin yeni kralı olarak görülen Porter, Joe Williams, Donny Hathaway, Johny Hartmann ve Marvin Gaye gibi isimlerle birlikte anılacak kadar güçlü bir sanatçı olarak adından söz ettiriyor. Porter kendisini bir caz vokalisti olarak görse de blues, soul ve gospel tarzı müziklerden çok etkilendiğini ve bu türlerin kendi müziği içinde yer bulduklarını özellikle dile getiriyor.

Peki, kimdir bu Gregory Porter?

Gün geçmiyor ki Amerikan caz basınında Porter ile ilgili yeni bir haber, söyleşi, röportaj çıkmasın. Genç sanatçı hakkında çıkan son haber Allaboutjazz sitesinde Chris Slawecki imzasıyla yayınlandı. Yazarın sanatçıyla yaptğı söyleşinin yer aldığı yazıda Slawecki henüz üç albüm yayınlamış genç sanatçının başarısı vurgulanırken henüz çok uzaklaşmamış çocukluk yıllarına da değiniyor.

Söyleşide yazarın ilk sorusu Porter`ın cazla olan hikayesinin ilk günlerine dair. Cazla nasıl buluştuğu, grubunu nasıl kurduğu ilk nerede çaldığı gibi merak edilen ayrıntılar. Biz de söyleşi sayesinde ilk elden bilgilere ulaşıyoruz. Gregory Porter`ın caz söylemeye başladığı ilk yer Harlem`de St. Nick`s Pub isimli yer olmuş. Sanatçının esasen Kaliforniya doğumlu olduğunu, ilk sahne tecrübelerini San Diego`da küçük klüplerde edindiğini, San Diego State University futbol takımında oynadığını biliyoruz, bu bilgiler çocukluk dönemine ait. Sonradan, annesiyle New York Brooklyn yakınlarındaki Bedford, Stuyvesant çevresine taşındıklarını da biliyoruz. Babasız büyüyen erkek çocuk olarak annesinin üzerindeki etkisi çok yüksek.

* * *

Yazar Chris Slawecki başarılı genç şarkıcının Nat King Cole`u andıran yumuşak bariton sesinin çocukluğundaki duygusal içe kapanmanın yansıması olduğunu düşünüyor. Haklı olabilir... Babasız büyümek çocukluk için çok zor bir dönem demek. Slawecki bu duygusal boşluğun Porter tarafından içe atılmış bir duygu olduğu kanaatinde, sesindeki duygusal dışavurumunda bu durumun sonucu olduğuna inanıyor. Porter`ın Cole ile bağı sadece ses veya ton yakınlığı değil, aynı zamanda annesinin evde olmadığı, çalıştığı anlarda radyoda en çok dinlediği erkek sesi. Simgesel olarak da önemli bir ayrıntı. Şimdi sahip olduğu sakin ve duygusal tonda Cole gibi birinin muazzam etkisi olsa gerek.

Annesi Kenyatta`nın Gregory Porter`ın hayatında özel etkisi olduğunu söyledik ama bir başka önemli detay da Porter eğer bugün dünyaca ünlü bir caz şarkıcısına dönüştüyse annesinin 1998 de onu şarkı söylerken duyup sesini farketmiş olmasıdır. Belki de bugün anne Porter`ın dikkati ve feraseti sayesinde erkek caz sesinin yeni neslinin en iyilerinden birine sahibiz. Anne Porter oğlunu flütist Hubert Laws`ın kayıt yaptığı (ki o sıra stüdyoda Laws Remembers The Unforgettable Nat King Cole isimli albümü kaydetmektedir) kaydına götürerek Laws`ın dinlemesini sağlar, hatta o ziyarette yaptığı deneme kaydına Laws kendi albümünde yer verir, Porter`ın kayıt kariyerinin ilk bu albümdeki yorumla başladığını söylebiliriz. Kısaca bugünlere uzanan maceranın başladığı ilk günler bu günlerdir. Sonrasında 2010`da çıkan ilk albümü Water ile Grammy adaylığına ve bugünlere uzanan yolu az çok hepimiz biliyoruz...

* * *

Chris Slawecki`nin söyleşisinde dikkati çeken sorulardan biri caz ile R&B söylemek arasındaki fark üzerineydi. Bizce de yerinde bir soru, Porter esasen caz söylemesine rağmen R&B ve soul cazı da rahatlıkla yorumlayan biri. Sanatçının soruya cevabı ise arada armonik farklılıklar olduğu yönünde. Cazın R&B`ye göre daha yoğun notalı sistem olduğunun altını çizerken caz söyleyen vokalistin sahip olduğu sesin renk, genişlik ve derinliğinin sınırları zorlamak konusunda daha fazla imkan sağladığını belirtiyor.

* * *

Bu yazıda söyleşiyi tümüyle çevirmektense öne çıkan detaylara bakmayı tercih ettik, zaten konuşmanın büyük kısmı iki albümündeki parçalar üzerine sohbet, sihri bozmanın alemi yok nasılsa onları burada dinleyeceğiz. Söyleşide özenle vurguladığı ayrıntı caz gibi kendisinin de manevi - duygusal yanı güçlü biri olması. Şarkılarını söylerken bu duygunun kendisini yönlendiren önemli bir dürtü olduğu aşikâr. Söyleşiden yansıyan bir diğer önemli not yazının başında belirttiğimiz Nat King Cole`a duygusal bağı, hatta bu bağı anlatan Nat King Cole & Me isimli bir müzikal yazmış. Son olarak söyleşiden yansıyan bir diğer detay ise tıpkı Nat King Cole gibi hayatında çok önem verdiği bir başka ses olan efsanevi şarkıcı Lou Rawls üzerine konuşmalar. 2006 yılında ölen efsane sesle kısa süren tanışıklıkları olmuş, hatta önerileriyle kariyerine hayli etki ettiğinin altını çiziyor.

Cazkolik.com / 26 Kasım 2013, Salı

 

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cazda herkes üstüne düşeni yapıyor mu? Arkadaşımız Ekin Çakmak tecrübeli caz fotoğrafçısı ve radyo programcısı Levent Öget ile konuştu. » 29. Akbank Caz Festival Röportajı: Tunçel Gülsoy caz müziğin yaşayan efsanelerinden Charles Lloyd ile konseri öncesi konuştu. » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp