Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

"Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak.

 5457 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Sonbahar aylarının en güzel yanlarından biri nedir deseniz, festivallerdir elbette tamam ama ayrıca, Eylül ve Ekim aylarında ardı ardına gerçekleşen sezon tanıtım gecelerini ayrı bir yere not etmek gerektiğini söylemeliyiz. Aslında, böylesi tanıtım geceleri tüm bir sezonun neredeyse tamamına dair geniş fotoğrafı görmenizi sağlıyor.

* * *

Lafı dün geceye getireceğiz… Güneş çıkınca ısıtan, bulutların ardına saklanınca serinleyen güzel bir sonbahar akşamüstü, Beşiktaş`tan Ortaköy`e akan insan selinin içinde acele etmeden yürümenin tadına varırken bir saat sonra kafamızın içinde hangi isimlerin dolanacağını hayal ediyorduk.

* * *

İş Sanat sahnesi bu sene 15. yılını kutluyor. Tıpkı dün geceki toplantı salonunun sahne arkası panosunda yazdığı gibi "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" İstanbul`un biz cazseverler için hayati öneme sahip bu güzide sahnesinin 15 sene boyunca yaptıklarının ruhunu başarıyla özetliyordu.

Sanatın ritmi, İş Sanat`ın 15. sezonuyla artıyor…

İş Sanat cazseverler için önemli bir sahne elbette ama sadece bizim için değil, sanatın tüm disiplinleri için öyle… Yıl genelindeki toplam caz konseri sayısına baktığımızda keşke çok daha fazla konser olsa diye iç geçiriyoruz ama müzik ve sanatın genel penceresinden baktığınız zaman ise ortaya büyük bir fotoğrafın çıktığı da bir gerçek. Yoğun, etkileyici ve üst düzey çok sayıda etkinlik bu sene sizi ayda en az bir kaç kez İş Sanat`ın kapısından içeri sokmaya yetecek de artacak gibi görünüyor.

Evet, gelelim sadede…

Cazkolik olarak konumuz gereği dün gece açıklanan sezon etkinliklerinin biz sadece caz ile ilgili olanlarına gözatacağız. Diğer önemli projeleri mutlaka sık sık medyada okuyacaksınız… Özellikle klasik müzik konserlerine ayrı bir gözle bakın diyor lafı daha fazla uzatmadan geçiyoruz…

Ozan Musluoğlu`ndan "My Best Friends Are Vocalists..."

Ama gelin henüz kesin tarihi belli olmamakla birlikte bizden bir konser haberiyle dosyaya başlayalım. Sevgili Ozan Musluoğlu büyük yankı uyandıran bir önceki albümü "My Best Friends Are Pianists…"in ardından seriyi farklı birlikteliklerle devam ettireceğini biliyorduk… "My Best Friends Are Vocalits…" albüm proje konseriyle tarihi henüz tam belli olmayan o gece yerli cazın resmi geçidine sahne olacak. Gökhan Özoğuz, Ceylan Ertem, Ece Göksu, Fatih Erkoç, Şevval Sam, Sarp Maden, Neşet Ruacan, Önder Focan, Şenova Ülker, Bulut Gülen ve Ferit Odman gibi isimleri tek bir konserde ve aynı sahnede izleyecek olmak yılın en önemli projelerinden birine şahit olmak demektir. Konserin detayları belli oldukça buradan size hemen duyururuz.


Cazın usta isimleri İş Sanat`ta İstanbullu cazseverlerle buluşmaya hazırlanıyor…


Caz sezonu ilk konserine Stacey Kent ile başlayacak.

İstanbullu cazseverin çok sevdiği ünlü caz divası Stacey Kent şehri sık ziyaret eden isimlerin başında gelir. Dün gece tanıtım başlamadan önce Salon`un yöneticisi sevgili Bengi Ünsal ile konserleri konuşurken Kent`in daha önce üç gece üstüste konser verdiğini ve her gecenin dolu olduğunu hatırlattı. Güzel ve başarılı solistin son albümü geçen sene yayınladığı "The Changing Lights" sanki aslında yazdan kışa dönen İstanbul`ın değişen şehir ışığını anlatır gibi. Hiçbiri bir diğerinin altında kalmayan onüç şarkının olduğu albümden dinleyeceğimiz şarkılarla bu satırların okuruna bu konseri kaçırmayın demek dahi gereksiz. Stacey Kent İstanbulda her zaman kendi özel dinleyicisine güzel geceler yaşatmayı başarmıştır, hiç kuşkusuz 18 Kasım Salı gecesi de öyle olacak.


Stacey Kent`in CD`lerini satın almak için kapaklara tıklayın!

     


Cazın üç efsane ismi aynı gece sahnede…

Sonbaharın en merak edilen konseri hangisi olur derseniz ilk sayacağımız konserler arasında 27 Kasım gecesi Pharoah Sanders, Joachim Kühn ve Trilok Gurtu`yu tek geçeriz! Ayrıca, İstanbullu cazseverler olarak Pharoah Sanders`a bir özür borcumuz var! Neden mi? Büyük ustanın bir önceki İstanbul konseri o yılın en önemli futbol derbisi Fenerbahçe & Galatasaray maçına denk gelmişti ve salon fena dolmamasına rağmen yine de içimiz buruk ayrılmıştık. Bu kez eminiz öyle olmayacak… Son yıllarda Kenny Garrett ile yaptığı kimi işlerde oldukça sansasyonel soundlar üreten usta isme piyanoda bir başka dev isim Joachim Kühn ve perküsyonda Trilok Gurtu eşlik edecek. Üçlüyü bir arada bir albümde hatırlamıyoruz, varsa bilen bize de haber versin, sahnede neler yapacakları bu açıdan da merak uyandırıcı. Son olarak bir önemli not daha ekleyelim; İş Sanat konserinden yaklaşık bir ay önce bu üç büyük isim ve ayrıca Mulatu Astatke, Erik Friedlander ve bizen Mısırlı Ahmet ile KonstruKt ile Polonya`da özel bir konser gecesini paylaşacak. Doğrusu, bizce bu konser de hayli merak uyandırıcı.


Yılın son caz konserinde son yılların öne çıkan erkek sesi Anthony Strong`u izleyeceğiz.

Son yılların öne çıkan erkek caz vokallerinden İngiliz Anthony Strong iki sene önce İstanbul Caz Festival`inin açılış gecesi konseri için şehre gelmişti. Açılış, tanıtım ve kokteyl gecesi olması nedeniyle doya doya dinleyemediğimiz genç ve başarılı sesi bu kez full bir konserde izlemek heyecan verici. Oldukça güçlü ve salonu hemen etkisi altına alabilen bir sese sahip olan Strong eğer kuşağının kendisinden önce ünlü olmuş diğer isimleri Peter Cincotti ve Michael Buble gibi isimlerin yakaladığı şansı yakalarsa onlardan daha etkileyici bir kariyere sahip olabileceğini tahmin ediyoruz. Bakalım, zaman gösterecek ama şimdilik 18 Aralık akşamı İş Sanat`ta `Cheek to Cheek` şarkısının keyfini bir iyice çıkaralım.


Geçen sene Soma faciasının ertelenen konserinde Ravi Coltrane bu sene yeniden İstanbul`da olacak.

Geçen sene tam Soma faciası ulusal yas günlerine denk gelen konserlerden biriydi Ravi Coltrane konseri. Ama ilan edilen ulusal yas ve toplumsal üzüntümüze büyük anlayış gösteren ünlü sanatçı ertelenen konseri için 27 Şubat gecesi İş Sanat`ta olacak. Usta sanatçının son albümü "Spirit Fiction" hala satılan albümlerden. Albüm hakkında ünlü bir caz eleştirmeni sanatçıya 4 yıldız vermiş, bunu gören yakın dostu niye dört yıldız verdiğini sorunca `babasından bir yıldız az vermem gerekiyordu` demiş... Anlayacağınız, böyle bir albüm ve sanatçıyı izleyeceğiz.


Ravi Coltrane`in "Spirit Fiction" isimli albümün satın almak için kapak görseline tıklayın!


Yılın son caz konserinde trompetçi Tom Harrell ilk kez İstanbulda konser verecek…

Dün gece, dosyanın en başında, yeni albüm ve konserinden söz ettiğimiz sevgili Ozan Musluoğlu ile İş Sanat sezonunun basın dosyasını incelerken ikimizin de gözleri bir anda faltaşı gibi açıldı. Sayfanın altında bir yerde Tom Harrell yazıyordu ve ilk anda inanmakta güçlük çektik. Her nedense -yanlış hatırlamıyorsak- daha önce ülkemize hiç gelmemiş böyle bir büyük trompet ustasını dinlemek insanı şimdiden harekete geçmeye zorluyor.


Tom Harrell`ın CD`sini satın almak için kapaklara tıklayın!

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

26. İstanbul Caz Festival Günlüğü: 3 klavye, davul, bas, gitar, saksofon, trompet ve vurmalılardan oluşan kadrodan daha zengin bir helva çıkmalıydı.
[Sevin Okyay Arşivi] Dianne buraya, eller havaya!
26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp