Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor.

 6152 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Yaradılıştan gelen özelliklerimiz kim olduğumuzu belirler ama hayatımızı tercihlerimiz şekillendirir. Bu röportajda size, sadece kendi hayatını değil, seçimlerini yönlendirebilme ve yönetebilme becerisiyle müzisyen arkadaşlarının da kaderine temas edebilen bir müzisyenden sözedeceğiz; Mehmet İkiz.

* * *

Caz dünyasını az çok yakından takip ediyorsanız zaten iyi bildiğiniz bir isim olmalı Mehmet İkiz. Seksen askeri darbesiyle yurtdışında yaşamak durumunda kalmış çok sayıda aydınımızdan birinin oğlu olarak İsveç`de büyüyen Mehmet İkiz orada büyümesine rağmen hepimiz kadar Türk ama bir çok yanı da yetiştiği dünya ile doğru orantılı. Kimi zaman bize, kimi zaman da oraya hayret eden biri ama onun bu dünyaya gelme nedeni tüm bunların dışında bir şey, Mehmet İkiz şu an İsveç ve hatta Avrupa`nın en tutkulu caz davulcularından biri.

* * *

Çoğumuz Mehmet İkiz`i 2012 yılında Türkiye`de Ekinoks Müzik tarafından yayınlanan "Checkin` In" albümüyle tanıdık, özellikle de albümde öne çıkan "Hastayım Yaşıyorum" caz yorumuyla. Ama Mehmet`le oturup konuşup yakından tanıdıkça caz davulcusu olmanın ötesinde bir idealistle karşılaştık. İsveç ve Avrupa cazının en önemli isimleriyle konser ve turnelerden çoğu zaman evinde bile doğru dürüst oturamayan İkiz düzenli olarak Jacob Karlzon, Nils Landgren, Lars Danielsson, Caecilie Norby gibi isimlerle 45 ayrı ülkede ve dünyanın en önemli festivallerinde aynı sahneleri paylaşıyor.

Yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions"

cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor.

Sevgili Mehmet`le konuştuklarımızın farklı detaylarına girmeden önce çok yakında yayınlanacak yeni albümünden ve albümüne destek olma projesinden sözetmemiz önemli. Geri sayımı başlayan yeni albümün adı "Zoetic Sessions". Zoe Yunanca bir kelime ve hareketli anlamına geliyor. Albümde 8 parça olacak, bu parçaların 4 adedi orijinal diğer 4 tanesi de İsveç folk melodilerinin farkı şekillerde yeniden düzenlenmiş halleri, parçaların bir ikisine Türk perküsyonları da koydum diyor Mehmet İkiz.

Ama bu anlattıklarımızdan daha önemlisi yeni albümünün yayınlanması için Mehmet İkiz kendi kaynakları haricinde eksik olanları tamamlayabilmek adına cazseverlerin de desteğine ihtiyaç duyuyor. Sosyal ağların önemli bir imkanı olarak son yıllarda giderek yaygınlaşan destek sistemleriyle bu satırları okuyan herkes "Zoetic Sessions" albümün bir parçası olabilir. Dilerseniz önce gelin İkiz`in videosunu izleyin, ardından gelen linke tıklayarak destek olun, katkıda bulunun.

Hayalleri olan bir idealist olarak Mehmet İkiz

Hayatta her şeyi kendiniz yapmak, mücadele etmek ve başarmak durumundasınız. Eğer Stockholm gibi çok sayıda caz müzisyeninin yoğun tatlı-sert rekabet içinde olduğu bir şehirde yaşıyorsanız yaptıklarınızın yanında yapmayı istedikleriniz bakımından da bir zaman gelince desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu desteğin cazseverlerden gelmesi ayrıca önemli çünkü bu yine cazseverlere dönecek bir destek hem de yeni albümler, yeni müzisyenler olarak.

Yeni abümün heyecanı ve destek olma süreci haricinde de sevgili Mehmet`le tümü onu daha iyi tanımaya dönük oturduk konuştuk ve esas ayrıntıları bu sohbette yakaladık. Yılın büyük kısmını turnelerde geçiren İkiz başta İstanbul olmak üzere Türkiye`ye de yılda bir kaç kez geliyor ama daha sık gelmek istiyor, hatta yılın belli aylarını burada geçirmek gibi bir hayali var. Bunu söyleyince aklıma kendini İsveç`te Avrupa`da nasıl tanımladığını. nasıl hissettiğini sormak geldi, öyle ya, tüm kendini Türk olarak tanımlıyor Mehmet, Türk kökenli İsveçli ama bunu fazla soran olmaz diye de ekliyor. Yoğun geçen caz davulcusu hayatının bir önemli paydaşı daha var, girişimci, razı olmayan biri olarak, bir Türk olarak İsveç`te kendi müzik şirketini kurmuş Mehmet İkiz; "Stockholm Records". Epeydir gözlemlemeye çalıştığım bir şirketti Stockholm Records.

İsveçli bir Türk olarak bir plak şirketi kurmak aklına nasıl geldi?

Bir albüm yayınlamak istiyorsan yapmalısın diye düşündüm, şimdi bu işler gerçi daha kolay ama biz bunu 2002`de yaptık. O zaman Mosaic isimli bir grubumuz vardı, şimdi yok o grup, İsveçli müzisyenler ve benim olduğum bir gruptu, iki-üç sene kadar birlikte çalmıştık. O zaman, gitaristle ben dedik ki biz demoları filan plak şirketlerine verip bekleyip duracağız, biri evet diyecek. biri hayır diyecek, en iyisi bir şirket kuralım kendi albümümüzü kendimiz yayınlayalım dedik…

Peki orada şirket kurmak kolay mı?

Kolay, gayet kolay… Kimse müziklere, fotolara karışmaz kafamıza göre yaparız diye öyle başlattık, sonra ben dedim ki madem bir plak çıkardık, madek şirket kurulmuş bari devam edelim. Ondan sonra 2002 ile 2006 arası doğrusu pek bir şey olmadı ama 2006`dan sonra hızlandık, 25 kadar albüm çıkardık, bir tane DVD`de çıkardık. Şimdi benim Haziran`da çıkacak albümüm 26. albüm olacak.

Hepsini Stockholm Jazz Records olarak mı, kendi şirketinizden mi çıkardın?

Evet, hepsi Stockholm Jazz Records.

Ben hepsini görmedim, sadece son albümlerden 3-4 tanesini gördüm galiba...

Çoğu stokta kalmadı. Güzel bir domainimiz var, jazz.sl.

Avrupa cazın başkenti gibi bir şehirde, Stockholm`de caz müzik şirketi kurarak neyi başarmak istiyorsun?

Bunların yanında ben esas şunu istiyorum, mesela benim ilk albümünü yayınladığım çok genç bir piyanist var, Olin Lindberg, çok yetenekli bir çocuk ve daha 21 yaşında, çok iyi eğitim alıyor, ilk albümünü ben yayınladım ve yirmi yl içinde dünyaca ünlü bir star olacak buradan da söylemiş olayım, kırk yaşına gelip de tüm dünyada tanınınca herkes bakacak bu adamın ilk albümünü kim yayınlamış, aa, Stockholm Jazz Records, işte bu benim çok hoşuma giden bir şey olur, böyle destekler ve keşifler, caza katkılar en sevdiğim şeyler… Az satmış çok satmış, öyle olmuş böyle olmuş onlar önemli değil, bu tarz kastettiğim şeyleri zamanla başarabilirsem İsvez caz tarihine katkısı olan biri olarak mutlu olacağım.

Ortağın da var, o da senin gibi müzisyen, kim?

Daniel Tilling. Piyanist. "Solitary Interests" albümümüzde birlikte çalmıştık.

Stockholm`de müzik şirketlerinin basınla ilişkisi?

Firman Stockholm`de nasıl karşılandı? Basın ve caz çevresi neler söyledi?

Orada çok sayıda müzisyen yaşıyor, çok geniş bir caz çevresi var bu yüzden çok fazla da şirket ve ekabet var ama iyi bir rekabet var. Geçenlerde 12 şirket sahibi müzisyen biraraya geldik, hükümete başvuru yaptık, dedik ki bize promosyon için destek olun, promosyon pahalı, kaynak ayıramıyoruz, devlette şimdi her şirkete üç albümlük destek veriyor, böyle girişimlerde bulunuyoruz.

İsveç devleti kültüre destek oluyor mu?

Evet ama sanılanın aksine İsveç`te devlet spora çok daha fazla katkı veriyor, kültüre aynı oranda destek vermiyor, sporun her türlüsüne, amatör-profesyonel destek var ama kültüre aynı oranda yok. Spor desteğinde vergi de yok ama kültür de diğer sektörler kadar vergi var. Doğrusu İsveç`in sosyal devlet imajıyla çelişen bir durum bu.

İsveç`te kadına üst düzeyde pozitif ayrımcılık var.

Peki, devletin caza desteği başka ne durumda?

Devlet caz klüplerine destekte bulunuyor, o işi iyi yapıyor ama şöyle, kota koyuyor, caz klüpleri %40 oranında kotayla kadın sanatçıya yer vermek durumunda yoksa ceza yiyorsun.

Öyle mi? iyiymiş…

Ama bu hükümetten destek alanlar için geçerli bir şart fakat yine de bir problem var, o kadar kadın müzisyen yok! Bundan kadınlar da şikayetçi! Hükümet, göçmen kadınarı da teşvik etmek istiyor ama göçmenlerde de kadın müzisyen sınırlı, göçmenlerin büyük çoğunluğunun böyle bir merakı olmadığı gibi içlerinde kadın müzisyen bulmanız zor ama devlet önemle teşviği sürdürüyor. Yani, bir yıl içinde klübünde 500 müzisyen sahne alıyorsa bunun %40`ı kadın olmak zorunda.

(Önemli Not: Stockholm Jazz Records albümlerini Cazkolik Shop`tan satın alabilirsiniz. Tıklayın...)

Cazkolik.com / 30 Nisan 2015, Perşembe

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp