Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor.

 7310 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Bu yıl, 18. Ankara Caz Festivali`nin en büyük farklılığı ne alışılagelmiş tarihinin dışında gerçekleşmesi, ne konser mekanlarındaki radikal farklılık ve ne de yabancı müzisyen sayısının eski yıllara göre hayli az olması... En büyük yenilik, festivalin tümüyle yerli caz müzisyenlerinden oluşması ve konserlerin neredeyse tamamının ücretsiz izlenebilecek halka açık bir festival olması.

* * *

Bu yıl yapılacak mı, yapılmayacak mı aylar süren bekleyişin ardından 18. Ankara Caz Festivali 9 Mayıs akşamı açılış konseriyle başladı. Önceki yılların festival yazılarını okuyanlar festivalin yıllardır içinde bulunduğu sponsorluk ve bütçe sorunlarını aşmaya çalıştığını hatırlayacaktır. Bildiğimiz kadarıyla esasen bu yıl festivalin geleneksel olarak Mart ayında gerçekleşmesi gerekirken Mayıs ayına kaymak durumunda kalmasının esas nedeni aşılamayan bütçe ve ekonomik sorunlar. Karşılaştığı her soruna rağmen yine de bu yıl festivalin perdelerini açması çok önemli bir başarı ve üstelik klüp konserleri haricinde konserlerin tümü ücretsiz olarak. Bu konuda, ne tür zorluklar yaşadıklarını tahmin ettiğimiz festival yönetimini başta sevgili Özlem Oktar Varoğlu olmak üzere gönülden tebrik ediyoruz.

* * *

Yanısıra, geçtiğimiz yıllara göre festival gerek mekan, gerek program konseptinde farklılığa yönelmek durumunda kalmış görünüyor. Görünen en önemli farklılık geleneksel konser salonları yerine aynı zamanda festivalin sponsoru ve ana mekanı işlevini gören Next Level isimli bir yeni alışveriş merkezinin konserlere ev sahipliği yapacak olması.

* * *

Festival konserlerinin ev sahipliğini yapacak bir diğer mekan da geçtiğimiz yıllardan hatırladığımız Samm`s Bistro. Yıllardır festivalin gayrı resmi caz klübü gibi bir işleve sahip olan Samm`s Bistro Ankaralı cazseverlerin sevdiği ve benimsediği bir mekan, bu sebeple, programda yer alan üç konsere ev sahipliğiyle yine öne çıkacak.

* * *

Bu yıl festivalin öne çıkan bir diğer yanı da festival programının çok büyük bölümünün yerli caza ayrılmış olması. Aslında, zaten yıllardır festival bu yanını özellikle korumaya özen gösteriyordu ama yurtdışından gelen müzisyenlerle yerli müzisyenlerin oranı yarı yarıya olması ayrıca gözetiliyordu.

Bu yıl festival yapısında öne çıkan bu önemli detayların altını çizdikten sonra gelelim bu yılın programına.Festival açılış konseri geleneğini Hava Kuvvetleri

Komutanlığı`nın Cazın Kartalları Orkestrası`yla bu

yıl da bozmadı.

Festivalin geleneksel açılış konseri Hava kuvvetleri Komutanlığı Cazın Kartalları Orkestrası konseri geleneği bozulmadı, bu yıl da cazseverler bir festival geleneği olan orkestrayı Yıldız İbrahimova ve Aydın Kahya solistliğinde izlediler. 1961 yılından bu yana, yani tam 56 yıldır müzikseverlere hizmet veren orkestra kendi içinde çok önemli bir geleneğin temsilcisi durumunda. Şef murat Öztürk yönetimindeki orkestra geçtiğimiz yıllarda Neşet Ruacan, Nükhet Ruacan, Durul Gence, Kerem Görsev, Fatih Erkoç, Önder Focan gibi çok sayıda usta isme eşlik etti. Newx Level AVM`nin podyum katında açıkhavada ve ücretsiz gerçekleşen konser oturma düzeni olmaması rahatlığıyla resmiyetten de uzak, samimi bir ortamda gerçekleşti.

Konser tanıtımlarına tarih sırasına göre devam edelim...


Yavuz Akyazıcı Project

12 Mayıs Salı, Samm`s Bistro, Saat: 20:00

12 Mayıs akşamı Samm`s Bistro`da bu yıl hayli hareketli günler geçiren caz gitarın usta ismi Yavuz Akyazıcı ve arkadaşlarını dinlemek mümkün. Turkish Standards Vol.1 ve 2 ile yerli cazda sık rastlanmayan bir kulvar üreten sevgili Akyazıcı Türk pop müziğin ünlü bestelerine getirdiği caz yorumlarıyla sadece cazseverleri değil, pop müzik tutkunlarını da caza davet ediyor. Grupta yer alan diğer isimler ise zaten hepsi başlı başına ayrı projelerin önemli isimleri. Vokalde Evrim Özşuca`nın olduğu grupta Yahya Dai saksofonda, Volkan Hürsever basta ve Turgut Alp Bekoğlu gibi ülkenin en önemli caz müzisyenleri Akyazıcı`ya eşlik edecek.

Bilet ve rezervasyon için 0 312 447 9000 telefon hattını aramanız yeterli.


Eren Coşkuner Quartet

13 Mayıs Çarşamba, Samm`s Bistro, Saat: 20:00

18. Ankara Caz Festivali 13 Mayıs akşamı yine Samm`s Bistro`da bu kez caz flütün ülkemizdeki nadir sanatçılarından Eren Coşkuner Quartet`i ağırlayacak. İki yıl önce "The Long Way" isimli albümünü yayınlayan Coşkuner 13 Mayıs akşamı Ali Tolga Demirtaş, Ekin Bilgin ve Olgun Açar ile Coşkuner`in albümündeki parçalara ve caz standartları yanında fusion bestelere de yer verecekler.

Bilet ve rezervasyon için 0 312 447 9000 telefon hattını aramanız yeterli.


Karsu

16 Mayıs Cumartesi, Next Level, Saat: 20:00

Festival 16 Mayıs Cumartesi`ye denk gelen dördüncü akşamında son yılların en çok öne çıkan isimlerinden Karsu`yu ağırlayacak. Ankaralı cazseverlerin de yakından tanıdığı Karsu Hollanda`da hayatını sürdüren bir caz şarkıcısı. Yayınladığı son albümle Avrupa çapında başarı yakalayan Karsu geçtiğimiz yıl sadece üç büyük şehir değil, başka illerde de konserler verdi ve her yıl yeni projeler üretmeye özen gösteriyor.

Önemli Not: Bu konserin de Next Level AVM podyum katta açıkhavada gerçekleşeceğini ve ücretsiz izlenebileceğini önemle altını çizelim.


Ozan Musluoğlu "My Best Friends Are Vocalists"

17 Mayıs Pazar, Next Level, Saat: 20:00

Festival ilk haftayı 17 Mayıs Pazar akşamı "My Best Friends Are Vocalists" isimli yeni albümüyle kapatacak. Soğuk, karla kaplı bir İstanbul akşamı yeni albüm tanıtım konserini hınca hınç dolu bir salona yapan sevgili Ozan lansman konserinin bir benzerini bu kez Ankaralı cazseverlere hazırlıyor. (Lansman konseriyle ilgili konser sonrası kalem aldığımız yazıyı festival konseri öncesi okumanız yerinde olur, tıklayın!)


Ayhan Sicimoğlu& Latin All Stars

19 Mayıs Salı, Next Level, Saat: 20:00

Ayhan Sicimoğlu artık müziğin dışına taşan bir marka isim. Çok yönlü kişiliğiyle çok sayıda alanda her yaptığı merakla takip edilen biri ama onu hepimiz aslında müzik sayesinde tanıdık. İlk başlarda profesyonel bir müzisyen olmamasına rağmen gerek özellikle latin müzik konusundaki bilgisi ve deneyimi gerek her yaptığı işe kendi damgasını vuran kişiliğiyle bir anda müzik grubu, radyo ve TV programlarıyla bir müzisyenin kaplayabileceği alanın ötesinde birine dönüştü. Kurduğu all stars grubuyla latin müziğin dinamizmini sahne şovlarıyla birleştiren ve izleyiciyle kurduğu sıca iletişim sayesinde izleyene zamanın nasıl geçtiğini unutturan Sicimoğlu 19 Mayıs Salı gecesi Next Level`daki müzikseverleri yerinden zıplatacağı kuşku götürmez.


Kerem Görsev Trio feat. Ernie Watts

22 Mayıs Cuma, Next Level, Saat: 20:00

18. Ankara Caz Festivali`nin ağır toplarından sevgili Kerem Görsev yanında bu yıl festivalin az sayıda yabancı müzisyenlerinden ama iki yıldır sık sık birlikte izleme şansı bulduğumuz Ernie Watts ile izlenebilecek. Büyük tenor saksofon ustasıyla en son "Emirgan" isimli albümünü yayınlayan Görsev cazseverlerin Watts`ın nefis tenor saksofon sololarıyla buluşturmuştu. Yılda en az iki kez büyük şehirleri dolaşan konserler veren grup bu yıl Ankara Caz Festivali`nin kuşkusuz en ilgi görecek konserlerinden birine imza atacaklar.


Fink Off

23 Mayıs Cumartesi, Next Level, Saat: 18:30

Bu yıl festivalin tümüyle yurtdışından tek projesi Funk Off bir çeşit New Orleans şov orkestrası. İtalyanların ünlü Umbria Caz Festivali tarafından keşfedilen bu 15 kişilik dinamik orkestra farklı ve eğlenceli bir bando. Beslendiği müzikal kaynaklar ise çok çeşitli ve zengin. Bazen bir müzik orkestrası, bazen bir dans grubu, bazen bir şov grubu gibi müziği capcanlı halde dinleyiciyle buluşturan topluluk kuşkusuz Next Level`ın gördüğün en heyecanlı anlara imza atacak.


Çağıl Kaya "Bir Parça Ay Biraz Kuş"

29 Mayıs Cuma, Samm`s Bistro, Saat: 20:00

Geçen sene yayınladığı "Bir Parça Ay Biraz Kuş" albümüyle Cazkolik`in Türkiye`nin caz yazarları ve eleştirmenlerince hazırlanan yılın en iyi albümleri arasında en beğenilen yerli albümlerin başında gelen gelen Çağıl Kaya albümüyle bu kez doğduğu kentte izleyicisinin karşısına çıkacak. Samm`s Bistro`da gerçekleşecek gecenin bilet ve rezervasyonu için 0 312 447 9000 telefon hattını aramanız yeterli.


Burhan Öçal & İstanbul Oriental Ensemble

30 Mayıs Cumartesi, Next Level, Saat: 20:00

Festivalin kapanışı müziğin bir diğer topu Burhan Öçal tarafından yapılacak. Bundan 24 sene önce, 1991 yılında Öçal tarafından kurulan Oriental Ensemble Türk ve balkan müziğinin kendine has renklerini özelliklerini fazla bozmadan bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sadece ülke çapında değil Avrupa çapında da hayli ses getiren proje 30 Mayıs Cumartesi akşamı festivalin son konseri olarak Next Level`da izlemek mümkün.

Cazkolik.com / 10 Mayıs 2015, Pazar

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp