Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor.

 5930 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Cazkolik Shop Francesco Bearzatti`nin "Monk`n Roll" albümü satışta!
Satın Al!

Akbank Sanat Mayıs`ta etnik müzik konserlerine yer verdiği salonunda, Haziran ayını, 2012`den beri geleneksel hale getirdiği Caz Günleri konserleriyle geçirmeye hazırlanıyor. (Bu arada, bu haberin yayına giriş tarihinde etnik müzik konserleri henüz bitmemişti, konserler hakkındaki haberimizi ve konser izlenimlerini okumak için bu satıra tıklayın.)

Geçen yıllar olduğu gibi ay içine dağılan beş konserle sınırladığı Akbank Sanat Caz Günleri yirmiden fazla müzisyeni sahnesinde ağırlayacak. 2 Haziran akşamı Türkiye`de yaşayan caz gitaristi Dave Allen`ın Amerikan Trio`su ile başlayacak Caz Günleri, Evrim Demirel Ensemble, Şenay Lambaoğlu`nun vokal projesi, İtalyanların dünyaca ünlü ismi Francesco Bearzatti ve Cezayirli dansçı, oyuncu ve şarkıcı Karima Nayt ile sona erecek ve sonrasında, zaten bildiğiniz gibi İstanbul Caz Festivali başlayacak, bu sayede Haziran ve Temmuz aylarını cazseverler bol konserle geçirme imkanı bulacak.

Akbank Sanat`ın Mayıs-Haziran aylarını yoğun konserlerle geçirmesi müzikseverler için önemli şans. Birkaç açıdan öyle, İstanbul Caz Festivali günlerine kadar sezonun kapandığı duygusunu tümüyle ortadan kaldırması olsun, konserleri son derece sembolik bilet ücretleriyle benzersiz bir sosyal hizmete dönüştürmesi olsun, yılın sadece yaz başı dönemini değil, sonbahardan başlayarak yaz ortasına kadar yılın nerdeyse tamamına seslenen faaliyet derinliğiyle olsun ve tabii tüm bunları yıllardır artan bir tempoyla yapması olsun, başından sonuna takdir ve dikkatle izlenmesi, karşılanması gereken bir saygınlığa sahip. Biz müzikseverler, konserlere ilgiyi artırdıkça kuşkusuz Akbank Sanat yetkilisi dostlarımızın yıl içine yayılan etkinlik sayısını ve çeşitliliğini artırma iştahını kendinde bulması kaçınılmaz olacaktır. O halde, gelin hep beraber konserler boş kalmasın, biletler tükensin diyelim ve 2 Haziran akşamı başlayacak Caz Günleri konserlerine gözatalım.


Amerikan Trio

Dave Allen: Gitar, Joey Baron: Davul, Drew Gress: Bas

Tarih: 02.06.2015
Saat: 21:00
Mekan: Çok Amaçlı Salon
Bilet: Tam: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.
Konsere bilet almak için tıklayın

Dünyanın en önemli gitaristleri arasında gösterilen zarif ve ürkütücü bir kabiliyete sahip olan gitarist Dave Allen, dünya çapında örnek gösterilen ve Carmen McRae, Dizzy Gillespie, Tony Bennett, Hampton Hawes, Chet Baker, Philip Glass, Randy Brecker gibi sanatçı ve gruplarla çalışmış efsane davulcu Joey Baron, çağdaş müzik alanında büyük başarılar elde etmiş New York’lu bas gitarist Drew Gress Akbank Sanat’ta buluşuyor.

Dave Allen "İnanılmaz bir beceri, harmonik bir üretkenlik, güçlü ve melodik bir algı, kusursuz grup uyumu, kayda değer bir icra kabiliyeti ve becerikli müzisyenlerden oluşan muhteşem bir grup." - JazzGuitarLife.

Dave Allen enstrümanını kullanması açısından günümüzün en özgün seslerinden biridir. Kendisi besteleri ve enstrümanını kullanma yolu ile sürekli olarak kompleks ritimler ve dinamik lirik melodiler içeren eşsiz bir vizyon yaratma eğiliminde oldu. Son onbeş yıldır trio ve quartetler yöneterek New York sanat çevresinde varlığını arttırarak hissetirdi. Son bir kaç yıl içerisinde Dave Allen, Chris Cheek, Sam Newsome, Donny McCaslin, Mark Shim, Eric McPherson, Matt Penman, Jhone Riley gibi bir çok sanatçı ile çalıştı.

Joey Baron Virginia, Richmond’da 1955 yılında dünyaya gelen Joey Baron örnek bir caz bateristidir. 1995’e kadar on yıl Bill Frisell grubunda çalmış olmasının yanında, dünya çapında, Laurie Anderson, Art Pepper, Stan Getz, Lee Konitz, Joe Lovano, Vinicus Cantuaria, Jay McShann, David Bowie, The Los Angeles Philharmonic, Big Joe Turner, John Abercrombie, Mel Lewis, Pat Martino, Harry Sweets Edison, David Sanborn, Al Jarreau, Jim Hall, Marian McPartland, John Scofield, gibi bir çok sanatçı ve gruplarla çalıştı. Müziği kendi kendine müzisyenleri izleyerek, radyo, televizyon ve albümleri dinleyerek öğrendi. Ed Sullivan show Guests`den "The Wild Wild West" televizyon şovunda yer alan Art Blakey, Ray Charles, Booker T. & the M.G.`s, James Brown, The Beatles and Jimi Hendrix`e kadar bir çok etkilendiği sanatçı oldu. John Abercrombie ile çalışmaları sonucunda altı albüm ECM’den çıkarıldı.

Drew Gress New York’lu bas gitarist Drew Gress, 1980 ile 1990’lı yıllarda çağdaş doğaçlama müzik dalında oldukça bilinir hale geldi. 1980’lerin sonuna doğru quartet Joint Venture`nın kurucularından biri oldu ve Enja Spanning’den üç albüm çıkardı. Gress bütün Avrupa’da konserler gerçekleştirdiği gibi Asya, orta, kuzey ve güney Amerika’da da sahne performansları gerçekleştirdi.


Evrim Demirel Ensemble

Evrim Demirel: Piyano, Bora Uymaz: Tanbur, Volkan Topakoğlu: Kontrbas, Erdem Göymen: Davul.

Tarih: 04.06.2015
Saat: 20:00
Mekan: Çok Amaçlı Salon
Bilet: Tam: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.
Konsere bilet almak için tıklayın
Evrim Demirel`in "Ada" albümünü satın almak için tıklayın

Evrim Demirel İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünü`de eğitim görmüş ve Nergis Sakirzade`den piyano dersi almıştır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, teori-kompozisyon bölümünde Elhan Bakihanov ile kompozisyon çalışmış, bu kurumun ön lisans diplomasını aldıktan sonra Hollanda`ya giderek Rotterdam Konservatuarı`nda Klaas de Vries ile kompozisyon, Rene Uijlenhoet ile elektronik müzik ve Rob van Kreeveld ve Johan Clement ile caz piyano çalışmış, bu okulun kompozisyon ve caz piyano bölümlerinden mezun olmuş ve kompozisyon dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Duysal Tasarım Bölümü`nde öğretim görevlisi olan Evrim Demirel`in yapıtları, Hollanda yayınevi "Donemus" tarafından yayınlanmış; Avrupa`daki bir çok yeni müzik festivalinde yer almış, Hollanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya, İtalya, Estonya ve Türkiye`de seslendirilmiştir. Evrim Demirel`in, müziği caz, Türk folkloru ve Osmanlı Müziği etkisini taşır, zengin bir melodik yapı ve ritmik çeşitliliğin yanı sıra, durağan bir armoni anlayışı ile çok katmanlı çağdaş bir tını elde etmiştir. Bir çok yapıtında Türk, Doğu ve Batı çalgılarını birlikte kullanmaktadır. "Caz Piyanisti İçin Konçerto" bu birleşime iyi bir örnek olarak gösterilebilir. Hollanda`nın önde gelen çağdaş müzik topluluklarının canlı kayıtlarından oluşmuş "Makamsız" adlı albümü 2006 yılında Kalan Müzik tarafından yayınlanmıştır. Evrim Demirel’in önderliğinde kurulan Evrim Demirel Ensemble bildiğimiz müzikal unsurları bilmediğimiz bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Kalan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan “Ada” albümünde Demirel’in bestelerinin yanı sıra Hafız Post’a ait fazla bilinmeyen bir ilahiye de yer verilmiştir.


Şenay Lambaoğlu

Şenay Lambaoğlu: Vokal, Şenova Ülker: Trompet, Baki Duyarlar: Piyano, Kağan Yıldız: Bas, Ekin Cengizkan: Davul.

Tarih: 10 Haziran 2015
Saat: 20:00
Mekan: Çok Amaçlı Salon
Bilet: Tam: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.
Konsere bilet almak için tıklayın
Şenay Lambaoğlu`nun "Zarf Tümleci" albümünü satın almak için tıklayın
Şenay Lambaoğlu`nun "İçimde Aşk Var" albümünü satın almak için tıklayın

Almanya`nın Kiel şehrinde dünyaya gelen Şenay Lambaoğlu, İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğu’na girdi. Bu yıllarda İstanbul`da birçok caz müzisyeni ile çalışma fırsatı buldu. 1997 yılında Boston`da Milli Bermeyo ile çalışma fırsatı buldu ve aynı dönemlerde Sheila Jordan`un Harvard Üniversitesi`nde düzenlediği vokal workshop`una katıldı. İstanbul`a döndüğünde Randy Esen ile tanıştı ve caz vokal calışmalarına onunla devam etti. 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü’ne girdi ve burada Yıldız Dağdelen’in şan öğrencisi oldu. 2000 yılında Ukrayna`da Kiev kentinde İlyas Mirzayev`in caz albümü kayıtlarında ve konserlerinde yine aynı proje kapsamında yer aldı. 2002 yılında kurulan Beck`s Big Band pojesinde caz solisti olarak birçok konserde çok değerli müzisyenlerle çalıştı.

2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında Cem Köksal`a ait Siyah Beyaz Masallar adında Türkçe sözlü bir rock albümünde yer aldı. 2009 yılında İstanbul Caz Festivali’nde Nilüfer Verdi ve Andreas Buchmann ile aynı sahneyi paylastı. Çeşitli performanslarda yer alan sanatçı aynı zamanda Kürşat Başar Dörtlüsü ile birçok projeye imza attı. Düzenlemelerini Ercüment Orkut`un yaptığı ilk solo albüm çalışmasının stüdyo kayıtlarını 2012 yılında tamamlayan sanatçı ilk solo albümü, 2012 yılında müzikseverlerin beğenisine sunuldu. 19. İstanbul Caz Festivali’nde Fransız trompetçi Mederic Collignon ile "İçimde Aşk Var" albüm projesi ile sahne aldı. 2014 yılında 17. Uluslararası Caz Festivali kapsamında sahne aldı.

Sanatçının Zarf Tümleci adını verdiği ikinci albümü 2014 yılı Mayıs ayında çıktı. Albüm kayıtlarında Barış Doğukan Yazıcı ve Utku Akyol trompette, Yahya Dai ve Engin Recepoğulları saksafonda, Cem Tuncer ve Cenk Erdoğan gitarda, Ercüment Orkut ve Can Çankaya piyanoda, Volkan Hürsever kontrabasta ve Ediz Hafızoğlu davulda Şenay Lambaoğlu ile birlikte çalıştılar.


Francesco Bearzatti

Francesco Bearzatti: Saksafon, Klarinet, Elektronikler, Vokal, Giovanni Falzone: Trompet, Danilo Gallo: Kontrbas, Bas gitar, Bas Flüt, Zeno De Rossi: Davul, Perküsyon. 

Tarih: 16.06.2015
Saat: 20:00
Mekan: Çok Amaçlı Salon
Bilet: Tam: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.
Konsere bilet almak için tıklayın

En iyi Avrupa müzisyen ödülü sahibi Francesco Baerzatti otoriteler tarafından kuşağının en yetenekli saksafoncusu olarak gösterilmektedir. 2003’te İtalyan eleştirmenleri tarafından genç yetenek birincilik ödülü’nü (Top Jazz), en iyi tenor saksafon ödülünü ardından da Musica Jazz tarafından en iyi saksafoncu ödülünü almıştır.

Francesco Bearzatti, 1966 yılında İtalya`nın Pordenone şehrinde doğdu. 1994 yılında Kaiser Lupowitz Trio`yu kurdu. Ponomarev ve davulcu Ben Riley`in de yer aldığı toplulukla ABD turnesine çıktı. 1998 yılında ilk albümü olan Suspended Steps`i yayınladı. Aldo Romano`nun efsane klarnetçi Sidney Bechet`yi andığı "Because of Bechet" albümündeki performansı ile yıldızı parlayan Bearzatti birçok festivalde günümüzün yıldız Norveçli müzisyenleri Nils Petter Molvaer ve Eivind Aarset ile birlikte sahne almaktadır.

Sicilya`da doğan Giovanni Falzone, Umbria Jazz Clinics tarafından 2000 yılında "Yılın Yeteneği" seçildi. 2009 yılında Academie du Jazz tarafından yılın en iyi ikinci Avrupalı müzisyeni seçildi. Top Jazz 2011 tarafından yılın en iyi bakır üflemeli müzisyeni seçilen Giovanni Falzone’nin, "Around Ornette" albümü ise yılın en iyi CD’si ödülünü aldı.

Kalın ve pes seslerin virtüözü olan Danilo Gallo, 12 telli bas gitar ve bas flüt çalmaktadır. Dünyanın en önemli müzisyenleri ile çalışan Gallo, 2010 yılında İtalyan caz medyası tarafından yılın basçısı seçilmiştir.

Çağdaş İtalyan müzik sahnesinin en aranılan davulcularından biri olan Zeno de Rossi, cazdan rocka, deneysel müzikten klezmer`e kadar farklı projelerde hem müzisyen hem de besteci olarak yer almaktadır. Müzisyen 2011`de İtalya`da yılın caz davulcusu seçilmiştir.


Karima Nayt

Karima Nayt: Vokal, Youcef Gri: Bendir, Perküsyon, Olle Linder: Gitar, Andreas Unge: Bas, Mikael Augustsson: Bandoneon, Fredrik Gille: Perküsyon.

Tarih: 30.06.2015
Saat: 20:00
Mekan: Çok Amaçlı Salon
Bilet: Tam: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.
Konsere bilet almak için tıklayın

Cezayir Ulusal Konservatuvarı tarafından ödüllendirilen Karima Nayt dans kariyerine eş zamanlı olarak film ve sahnedeki oyunculuk kariyerine de başladı. Kahire`nin dinamik kültürel hayatından etkilenen Karima, 1998`de buraya taşınmaya karar verdi. Kahire Operası’nda, modern dans topluluğunda solo dansçı oldu. Ayrıca Grammy ödüllü müzisyen ve besteci Fathy Salama ve grubu Sharkiat`ta şarkıcılığa başladı.
Karima, dünya çapındaki festival ve sahnelerde hem şarkıcı, hem de dansçı olarak rol aldı ve sayısız ödül kazandı. Bunlara 16. Uluslararası Kahire Deneysel Tiyatro Festivali’nde, Mohamed Shafik`in “Masada Wagner’i dinlerken” eserinde gösterdiği performansla kazandığı En İyi Kadın Aktris Ödülü dahildir. 2007`de Kahire`den ayrıldığından beri Karima çoğunlukla Avrupa`da çalıştı, çeşitli dans prodüksiyonlarında yer aldı ve uzun zamandır beklenen solo albümü “Quoi d`Autre?”u çıkardı. 13 farklı karakter hakkında 13 şarkı içeren albüm İsveç`te çıktı ve 2013`te İsveç Folk & Dünya Müziği Ödülü Yarışması’nda 2012 yılının en iyi CD`si ödülünü kazandı.Tüm güftelerini kendi yazan sanatçı, şarkılarını Cezayir Arapçası, klasik Arapça ve Fransızca dillerinde söylemektedir. Sanatını icra ettiği sesi onun sosyal konular, hatıralar, saklı şeyler hakkında konuşmasına izin verir; kahkahalar ve gözyaşları yerine gerçek olan, görmüş yaşanmış şeyleri şarkılarında dile getirir.

Cazkolik.com / 24 Haziran 2015, Pazar

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Bir festival mektubu: Festival İstanbul`un, İstanbullu cazseverin kalbidir...
Bir çırpıda bir sürü yeni albüm
PSM Caz Festival Günlüğü; Chris Botti röportajında vaad ettiği şeyi yerine getirdi..
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp