Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 21 Eylül.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik-g
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll`un 174 dile çevrilen eşsiz eseri “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği, Beyhan Murphy’nin koreografisiyle çağdaş bir müzikal uyarlamayla sahneleniyor. Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. “Ben kimim?” Hangisi gerçek, hangisi sanal?
Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal dünyanın içine dalar.  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir. Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar, Yönetmen: Serdar Biliş, Müzik: Tuluğ Tırpan, Koreograf: Beyhan Murphy, Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak, Sahne Tasarım: Gamze Kuş, Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev, Işık Tasarım: Cem Yılmazer, Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist, "Duy Beni" ve "Kuzey Yıldızı" Şarkıları Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil, Dansçılar: Ahmet Şahin, Burhan Yücel, Buse Öztekin, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, Kamola Rashıdova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Celalettin Rumi Güngör, Cüneyt Üstün, Damla Ürk, Fethi Arda Ergül, Gültekin Karataş, Işıl Derya Bıçakçı, Kaan Doğruer, Mehtap Çınar, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Cemal Acet, Ekin Tunceli, Gürdeniz Bursalı, İzel Durmuş.


 
Kendi Caz Kubbemiz

İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde.

 13078 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Cazkolik Shop İlhan Erşahin "İstanbul Underground" albümünü satın almak için tıklayın.
Satın Al!

İzmir Avrupa Caz Festivali bu yıl 23. kez perdelerini açıyor. Sahnelerinde Avrupa caz müziğinin farklı ülkelerdeki isimlerini İzmir`e davet eden festival bu konuda öncü ve sağlam bir geleneğe sahip. Festival her yıl programına bir ya da birden fazla sayıda, geniş müziksever kitleleri etkileyecek, büyük salonları dolduracak lokomotif isim eklemeyi mutlaka uygulardı ama bu yıl, sebeplerini bizim de iyi bildiğimiz gerek sponsor, gerek ekonomik bütçe daralmaları ister istemez festival yönetiminin elini zayıflatıyor. Bu durum aslında sadece İzmir`e özgü değil, başta İstanbul olmak üzere Ankara festivalleri de bu sorunların tamamından muzdarip durumda.

* * *

23. İzmir Avupa Caz Festivali yedi-sekiz farklı ülkenin sanatçısını yaklaşık iki hafta boyunca ağırlayacak. Yanısıra, festival bu sene video performans atölyesi, jazz-motion atölyesi, Lindy-Hop dans atölyesi, Açık Caz Orkestrası konseri, Piotr Baron, Vein Trio gibi katılımcı grupların düzenleyeceği atölyeler, Türkiye`nin tek caz festivali afiş yarışmasının sergisi, fanzin üretim atölyesi, film gösterimi ve film üzerine seminer, caz ve plak söyleşisi, Caz Kedisi dergi söyleşisi gibi canlı ve dinamik içerikle etkinlikler en az konser süresi kadar etkili içerikleri müzikseverlerle buluşturacak. Festival hakıknda daha detaylı bilgi ve bilet almak için lütfen buraya tıklayın.


03 Mart 2016, Perşembe

İlhan Erşahin`s İstanbul Sessions

İlhan Erşahin`in düzenli grubu İstanbul Sessions yayınladığı son "İstanbul Underground" albümünün ardından İstanbul da verdiği konserlerin devamını 23. İzmir Avrupa Caz Festivali`inde İzmirli cazseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Grubun üçüncü stüdyo kaydı “Istanbul Underground” grubun da en “kuvvetli” bulduğu çalışmaları: İstanbul’un karanlık ve dinamik ruhunu hissedeceğiniz, içinde cazdan rock’a, disco’dan dub’a tınılar duyacağınız zenginlikte ama kendi sound’larında. Erşahin’in free-form caz rif’lerini, Türkiye’nin en yetenekli basçılarından Alp Ersönmez’in groovy sound’u, Turgut Alp Bekoğlu’nun güçlü davulları ve Izzet Kızıl’in kıvrak perküsyonları tamamlıyor. İlhan Erşahin "Amacımız yaşantımızı müziğimize yansıtmak ve bu albüm bizim gözümüzden İstanbul gece hayatının bir aynası” diyor.

İlhan Erşahin: Tenor Saksofon
Alp Ersönmez: bas
Turgut Alp Bekoğlu: Davul
İzzet Kızıl: Perküsyon

Yer: AASSM Konser Salonu
Saat: 20:30


05 Mart 2016, Cumartesi

Markus Horn & Cineconcert
Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi

Alman caz piyanisti, besteci ve müzik pedagogu Markus Horn festivalin ikinci akşamı farklı bir etkinlik sunacak. Perdede sessiz sinema tarihinin en eski ve kült filmlerinden, 1921 tarihli Nosferatu filmi digital olarak restore edilmiş tam uzunluktaki yeni haliyle oynarken Markus Horn filmin müziklerini -aynı sessiz film dönemlerinde olduğu gibi- canlı olarak seslendirecek. Müzikseverler ve sinemaseverler için oldukça ilginç ve hoş bir deneyim olacak.

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


07 Mart 2016, Pazartesi

Vein Trio feat. Oğuz Büyükberber

Avrupada yaşayan başarılı müzisyen Oğuz Büyükberber kendi gibi klarnetçi meslektaşı Tobias Klein ile (yani çift klarnet) yeni albümü "Reverse Camouflage"ı duyurduğu günlerde farklı bir ekiple 23. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde konser verecek. Son yıllarda sadece Türkiye`nin değil Avrupanın da en orijinal müziklerine imza atan sanatçılar arasında gelen Büyükberber`i cazseverlerin kesinlikle kaçırmaması gerek.

Michael Arbenz: Piyano
Thomas Lanz: Kontrbas
Florian Arbenz: Davul
feat. Oğuz Büyükberber: Klarnet

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


08 Mart 2016, Pazartesi

Agathe Jazz Quartet

Brezilya asıllı Fransız şarkıcı, şarkı yazarı ve besteci Agathe Iracema bu yıl festivalin şarkıcı konuklarından. Agathe Jazz Quartet olarak konser verecek etkileyici sanatçı birden fazla kurucusu olduğu grupla klasik caz şarkılarıyla Samba, Bossa Nova müziklerini seslendirmeyi seviyor. Brezilyalı basçı Rubens Santana`nın kızı olan Agathe babasıyla da söylemeyi sürdürüyor. Güzel bir caz şarkıları gecesi olacağı kesin!

Agathe Iracema: Vocal
Christophe Wallame: Double Bass
Leo Montana: Piyano
Pierre-Alain Tocanier: Davul

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


09 Mart 2016, Salı

Maria Kmetkova ve Pavol Bereza

Poloyalı genç ve güzel arpist Maria Kmetkova ile gitarist Pavol Bereza festivalde birlikte konser verecek. Kmetkova klasik eğitimli bir arpist ama etnik ve caz projelerinde de yer alan bir sanatçı. Gitarist Bereza ise daha serbest tarzlarda çalan bir isim. Sahnede güzel bir karışım olacak eminiz.

Maria Kmetkova: Arp
Pavol Bereza: Gitar

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


10 Mart 2016, Perşembe

Ayça Gündüz Quartet feat. George Kontrafouris

Ankaralı caz şarkıcısı Ayça Gündüz dörtlüsüyle birlikte hammond organist ve piyanist George Kountrafouris eşliğinde özel bir festival konseri verecek. Başarılı ve güzel sanatçıya caz müziğin usta isimleri eşlik edecek.

Ayça Gündüz: Vokal
George Kontrafouris: Hammond ve Piyano
Engin Recepoğulları: tenor Saksofon
Ozan Musluoğlu: Double Bass
Ayhan Öztoplu: Davul

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


11 Mart 2016, Cuma

Juan Garcia Herreros "Snow Owl"

Hem İzmir de hem İstanbul da daha önce de izlediğimiz başarılı bas gitarist Juan Garcia bir kez daha festival sahnesinde olacak. Bu kez sanatçıya piyanist Tuluğ Tırpan eşlik edecek Herreros`un ayrıca davul, kaval ve kemandan oluşan farklı bir dörtlüsü de sahnede olacak. Meraklandıran bir müzik bekliyoruz.

Juan Garcia Herreros: Double Bass, Gitar
Tuluğ Tırpan: Klavye, Piyano
Stoyan Yankulov: Davul
Zhivko Vasilev: Kaval
Alejandra Maria: Keman

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


12 Mart 2016, Cumartesi

Florin Raducanu Jazz Balance

Romanya’nın dünya müzik sahnelerindeki gururu besteci, piyanist, şef ve eğitimci Florin R?ducanu, son projesi Jazz Balance Between Traditional-Classical Music & Free Jazz ile 23. İzmir Avrupa Caz Festivali’ne katılıyor. İstanbul Dimitrie Cantemir Romen Kültür merkezi işbirliği ile yapılacak Konserde usta sanatçıya, her biri kendi alanlarında önemli üne sahip Dalila Cern?tescu (panflüt), Sebastian Mihai (tenor saksafon), Camelia Botezatu (Video gösterimi) eşlik edecek. 12 Mart 2016 Cumartesi günü saat 20.30’da AASSM Küçük Salonda yapılacak konser, bu yılın unutulmazları arasına girmeye aday.

Florin R?ducanu: Piyano, Besteler
Dalila Cernatescu: Pan Flüt
Sebastian Mihai: Tenor Sax
Camelia Botezatu: Video

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


14 Mart 2016, Pazartesi

Luca Costantini Quartet

İtalyan gitarist Luca Constantini`nin kendi projesi olan dörtlü modern caz bestelerini şiirsel bir dille aktarmakla ünlü. Sağlam bir ritm duygusu üstüne inşa edilen melodiler, grubun kendi içinde uyumlu icrasıyla dinlemesi oldukça güzel gelen konserlere dönüşüyor.

Luca Constantini: Gitar
Andrea Biondi: Vibraphone
Jacopo Ferrazza: Double Bass
Valerio Ventaggio: Davul

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


19 Mart 2016, Cumartesi

Piotr Baron Quintet

23. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin kapanışını 19 Mart 2016 Cumartesi günü dünya caz sahnelerinin “Büyük Ödüllü” saksafoncusu Polonyalı Piotr Baron Quintet yapacak. Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile yapılacak konserde Piotr Baron’a (tenor saksafon, basklarnet), Lukasz Lyta (davul), Maciej Adamczak (bas), Micha? Tokaj (piyano), Adam Milwiw-Baron (trompet, flugelhorn) eşlik edecek.

Piotr Baron: Tenor Sax, Bas Klarnet
Adam Milwiw-Baron: Trompet
Michal Tokaj: Piyano
Maciej Adamczak: Double Bass
Lukasz Zyta: Davul

Yer: AASSM Salonu, Küçük Salon
Saat: 20:30


Cazkolik.com / 20 Şubat 2016, Cumartesi

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Bir çırpıda bir sürü yeni albüm
26. İzmir Avrupa Caz Festivali programını açıkladı. Toplam 8 konserin gerçekleşeceği festivalde sadece 1 yerli proje var!
Mutluluğu ve acıyı derinden hisseden caz piyanisti ve besteci Eda And ilk albümü "Augmented Life"ı yayınladı.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp