Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.

CRR Caz Şubatı 2017 konserleri yılın ilk büyük caz organizasyonu...

Cazkolik.com

Fotoğraflar: Arşivden
Yayın Tarihi: 14 01 2017
Bu içerik 11488 defa gösterildi.

CRR Caz Şubatı 2017 konserlerinde izleyeceğimiz isimlerle yıla moral veren bir başlangıç yapacağız.

Yaşadığımız zor günlerin ardından CRR Caz Şubatı 2017 konserlerinde kimleri izleyeceğimiz sorusu ayrı önem kazanmıştı zira birçok ismin gelmeyi istemediği konuşuluyordu, böyle birkaç isim oldu maalesef. Bu yüzden nasıl bir caz şubatı yaşayacağımızı merak ederken konserler duyuruldu. Aşağıda konserlere ilişkin ayrıntıları bulabilirsiniz. Avrupa cazından iyi isimlerin yanında kendi caz sahnemize ilişkin de önemli konserler izleyeceğiz. Önemli olan cazseverler olarak öncelikle konserlere sahip çıkmak ki daha iyilerini talep edebilelim, bu önemli. Eminiz zaten konserler dolacak, cazseverler yıla güzel bir başlangıç yapacak. O zaman, haydi neler var hep birlikte bakalım. Müzikler de yayında.


Ketil Bjørnstadt ve Terje Rypdal ve Fred Frith Trio ile CRR Caz Şubatı 2017 konserleri çok güçlü bir geceyle başlayacak.

Ülkemiz cazseverin iyi tanıdığı iki isim; piyanist Ketil Bjørnstadt ve gitarist Terje Rypdal 2008 yılında yayınladıkları "Life in Leipzig" isimli 2005 konser albümünden bu yana dinlediğimiz ikili. Genel haber şablonu içinde tanımlarsak klasik eğilimli caz piyanistiyle rock eğilimli caz gitaristinin karşıtların birlikteliği diyebileceğimiz müzikleri özel kimyaya sahip. Leipzig opera binasındaki konser ve albüm sonrası ikili başka bir albüm yayınladı mı bilmiyoruz, şöyle bir bakındık, yeni bir çalışma görmedik, o halde, yine bu albüm, daha doğrusu konserdeki gibi bir müzik dinleyeceğimizi varsayabiliriz, yani, Bjørnstadt`ın düşük frekanslı gerilimlerine, kimi zaman Rachmaninov konçertolarını andıran riflere Rypdal`in `intikam` alan ve sertleşmekten çekinmeyen ve parçaların ortalama yedi-sekiz dakika sürdüğü, bir yazarın dediği gibi `Vladimir Horowitz`in Van Helen`la aynı sahnede olduğunu düşünün` bir konser!

Gecenin ikinci konseriyle konuya girdik ama Björnstadt ve Rypdal`in öncesinde Fred Frith Trio`yu izleyeceğiz. Frith ilginç ve çekici bir gitarist. Geçen yıl kimi eleştirmenlerin yılın en iyileri arasında gösterdiği "Another Day in Fucking Paradise" isimli bir albümü yayınladı, muhtemelen bu albümdeki ekiple çalıyor. Trio büyük çoğunlukla doğaçlama müzik yapan bir üçlü. Grubun karanlık ve hassas tonları olduğu kadar eğlenceli ve samimi anları da var. Bu grup İstanbullu cazseverler için yeni bir deneyim olacaktır, kaçırmayın diyoruz.


Sevgililer Günü`nde Roberta Gambarini`den caz standartları

14 Şubat Sevgililer Günü caz şarkıları dinlemek güzel bir fikir. Partnerinizi yemekti, mumdu, romantik bakışlar filandı gibi klasik bir sevgililer günü gecesi yerine dünyaca ünlü caz şarkıcısı Roberta Gambarini konserine götürmek çok `cool` olabilir, hatta karşı tarafın kalbinde level atlatabilir, ayrıca, ilk dediklerimizi yapmaya ayrıca meraklıysanız konser öncesi ya da sonrası yine zaman olacak. Muhtemelen Gambarini de gecenin önemine binaen aşk şarkıları söyleyecektir, bizden hatırlatması.


CRR Caz Şubatı 2017 konserlerinin evsahibi CRR Caz Orkestrası solist Meltem Ege ile farklı bir repertuvara hazırlanıyor.

CRR Caz Orkestrası sessiz ve derinden gidiyor. Keşke daha çok konser verse, orkestranın müzisyenleri yakından tanıdığımız, hepsi enstrümanının iyi isimleri, bir kısmına TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası`ndan aşinayız. 2007 yılında faaliyete başlayan orkestra geçen zaman içinde yüzden fazla Türk caz bestesini ekleyerek bilinen ünlü caz standartlarıyla beraber müthiş bir repertuvar oluşturmuş. Aynı zamanda makam müziği, Türk müziği eserlerini de düzenleyerek caz repertuvarına katan orkestra bu gece solist olarak Meltem Ege`yi ağırlayacak. Zamanının önemli bölümünü Los Angeles`ta öğretim üyesi olarak geçiren Ege Türk caz vokalin en önde gelen isimlerinden. Gitarist Önder Focan`la kaydettikleri "Songbook" konserleri de ikiliyi ara ara buluşturuyor. Müthiş bir caz gecesi olacağını şimdiden kenara not edelim.


Avrupa ve dünya caz devi Enrico Rava ile Avrupa cazının güçlü triosu Trio ELF`i aynı gece izleyeceğiz.

Caz Şubatı 2017 konserlerinin kuşkusuz en dikkat çeken isimleri arasında İtalyan ve Avrupa caz devi Enrico Rava var. Bu gece çift konserli, Alman cazın güçlü üçlüsü Trio ELF gecenin ilk konseri. Geçen sene Almanya`da yılın ödülünü kazandı, öte yandan Down Beat gibi cazın ev sahibi konumunda kabul edilen dergide tam sayfa yer verilen tek Alman grubuydu, dergi, trio için; "Trio Elf, ses dünyasında neler olduğunu en iyi şekilde keşfetmeye devam ediyor" dedi. Bu dediği 2011 yılındaydı, aradan beş yıl daha geçti. Bir başka kalem üçlü için "klasik caz üçlüsü formatında ama groove fikrine ilişkin kendi düşünceleri var ve onların sıcak akustik soundu yaratıcı elektronik kullanımıyla iyice zenginleşiyor" diyordu. Biz size durumu özetleyelim siz karar verin ama eskilerin güzel sözü şayan-ı tavsiye bir üçlüdür. Bur başka kalem ise "mırıldanan melodilerden, gözalıcı ritmlerden, üç sesin ortak nefes alışından oluşan ortak bir dinamizm" diyor mesela. Piyanoda Walter Lang ki bu ismi geçen sene yine Caz Şubatı konserlerinde izlediğimiz Lee Konitz`in piyanisti olarak hatırlayacaksınız. Yani, lafın kısası, kaçırmayın!

Gecenin ilk konseri diye öne Trio ELF`i yazdık ama şüphesiz gecenin starı, Avrupa cazın dünya markası Enrico Rava. Bir de ECM`in sahibi Manfred Eicher`e benzerliğiyle dikkat çekiyor, sizin de dikkatinizi çekti mi acaba? Yanyana fotoğraflarına bakınca kardeş sanabilirsiniz, hangisi abi olur acaba? Rava, İtalyan cazın da abisi konumunda, genç caz müzisyenleriyle sürekli kurduğu dörtlü, beşli gruplarla izliyoruz, hâlâ genç göründüğüne bakmayın, seksenine merdiven dayadı. Her kaynakta Miles Davis`i duyduktan sonra trompet çalmaya karar verdi denir, elan doğrudur. Bir not da, Rava müthiş çalışkan mı diyelim, ne diyelim, çok zengin bir diskografisi var, kendi albümleri, işbirlikleri vs. derken galiba son çalışması "Monash Sessions" oldu. Bu albümün çok hoş bir yanı var, Monash Üniversitesi Sir Zelman Cowen müzik okulunun yetenekli öğrencileri Enrico Rava`yla çalışarak kaydettikleri, yeteneklerini sergiledikleri bir albüm ama Caz Şubatı konserine bir önceki albümü "Wild Dance" ile geliyor usta sanatçı. Sahnede sanatçıyı albümde yeralan müzisyenlerle izleyeceğiz.


"CRR Caz Şubatı 2017" konserlerinin yıldız ismi şüphesiz David Sanborn olacak!

CRR Caz Şubatı 2017 konserlerinin bir diğer süper starı David Sanborn. Sanatçıyı galiba en son Zorlu PSM sahnesinde izlemiştik, aradan çok da zaman geçmedi, son albümü "Time and River" 1,5 yıllık yeni bir çalışma. Bir önceki içinde yer aldığı çalışması artık hayatta olmayan Bobby Hutcherson`ın son çalışasıyda, hammondda Joey DeFrancesco, davulda Billy Hart`lı albüm ödüller almıştı, Türkiye`de de iyi ilgi gördü, ondan önce yine İstanbul`da izlediğimiz Quartette Humaine albümü oldu. Bob James`li albüm konseri ikilinin verdiği ilk smooth caz izlemininin tersine mainstream bir konser olmuştu ki albüm de öyle zaten. Geçen sene sanatçı hakkında hastalık söylentileri çıkmıştı, bunlar umarız doğru değildir, hatta Zorlu PSM konserini izleyen birçok müziksever bu konuyu sorup durmuştu, şimdi usta sanatçıyı yeniden izleyecek olmak önemli, onun soundunun burada çok iyi müşterisi var ve yıllara yayılan bir dinleyici kitlesi bu, hem orta yaş ve üzeri hem gençler, kuşkusuz şubat ayının en merak edilen, en ilgi gören konseri olacaktır, aman kaçırmayın dememize gerek yok zaten kaçırmazsınız.


Alper Berksü`nün vefatı sonrası HiJazz Project ilk büyük konserini "CRR Caz Şubatı 2017"de verecek.

CRR Caz Şubatı kendi caz ortamımız için de iyi konserler öneriyor. Bunlardan biri HiJazz Project. Ekibin kurucu üyesi Alper Berksü grubun son albümünden kısa süre sonra vefat etmişti (albümle ilgili yayınladığımız haberimiz buradan okuyabilirsiniz). Topluluk nerdeyse big band formatında sahne alacak. Piyanoda Artun Sürmeli, trompette Şenova Ülker, saksofonda Levent Altındağ, trombonda Aycan Teztel, neyde Şenol Filiz, yaylı tanburda Birol Yayla, gitarda Ercüment Ateş, basta Eylem Pelit, davulda Volkan Öktem gibi Türk cazının gövde gösterisine dönüşeceği gece orada olmak her cazseverin boynunun borcu. Alper Berksü`yü de anmak için çok güzel bir fırsat sunuyor bu konser. Konserde gazelhan Mehmet Kemiksiz de yer alacak. Mevlana felsefesini, Mozart`la Dede Efendi`yi, cazla makam küziğini buluşturan bir gece olacak.


Zerrin Özer & Caz Band konseri "CRR Caz Şubatı 2017"nin sürpriz konseri olmaya aday!

CRR Caz Şubatı`nın sürpriz konseriyse Zerrin Özer & Jazz Band konseri olacak. Bu konseri takvimde görünce açıkçası biz de şaşırdık, böyle bir ön bilgimiz de yoktu, bu yüzden de sürpriz oldu. Nasıl bir proje olduğuna dair de bilgimiz yok. Tanıtım bilgilerinde 2005 tarihli türkü & caz olarak adlandırılan "Ve Böyle Bir Şey" albümüne atıf yapılıyor, "Allı Turnam"dan "Obur Dünya"ya geni bir repertuvar -en azından albüme kulak verdiğimizde anladığımız kadarıyla- pop caz aranjmanlarla harmanlanan bir yeniden yorum, muhtemelen yine böyle bir konser izleyeceğiz demektir ama sahnede yeralacak orkestraya dair bir bilgiye ulaşamadık, onu da ayrıca yazarız.

Cazkolik.com / 13 Ocak 2017, Cuma


Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

CRR Caz Şubatı`nda ne oldu?
5. CRR Caz Şubatı konserleri Le Trio Joubran ve Anouar Brahem konserleriyle sona erdi.
Konserin Ardından | Burak Sülünbaz Yazdı: 4. CRR Caz Şubatı konserlerinde Trio ELF ve Enrico Rava Quartet ile harika bir caz gecesi.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cazda herkes üstüne düşeni yapıyor mu? Arkadaşımız Ekin Çakmak tecrübeli caz fotoğrafçısı ve radyo programcısı Levent Öget ile konuştu. » 29. Akbank Caz Festival Röportajı: Tunçel Gülsoy caz müziğin yaşayan efsanelerinden Charles Lloyd ile konseri öncesi konuştu. » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp