Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.

Gerçek müzisyenlerin hepsi cazı sever

Cenk Akyol

Fotoğraflar: Arşiv
Yayın Tarihi: 23 04 2019
Değişiklik Tarihi: 29 04 2019 18:53
Bu içerik 2665 defa gösterildi.

Altmış yıldır ilk defa telif haklarımdan dolayı Türkye`den birkaç kuruş almış olacağım!

`Ülkemden ayrıldım / Evimden ayıldım / Hayatım, hüzünlü hayatım / Güneş, uzaktaki memleketimin güneşi`... Bundan elli yıl önce, hatta daha da önce, gencecik bir Akdeniz delikanlısı bu sözleri söyleyerek bütün Avrupa ve Kuzey Afrika coğrafyasında ünlü olduğunda o günkü sözlerinin bugün hâlâ can alıcı sözler olacağını tahmin etmiş miydi? Enrico Macias altmış yıldır en az Fransa kadar, Cezayir kadar Türkiye`de de ünlü ve çok sevilen biri. Şarkıları hep bir ağızdan söylenen, duygu ortaklığımızın sembol sesi, üstelik, o bu kez PSM Caz Festivali`nin konuğu, yani, tam da bizim ilgi alanımızda ama öte yandan çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz bir şarkıcı. Tam bu fırsatı bulmuşken Enrico Macias ile söyleşi yapma fırsatı bizim için de unutulmaz bir anı oldu. Biletleri kısa sürede biten konserde caza dair sürpriz müjdesini de aldık, akımızdaki soruların cevaplarını da. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Cazkolik.com


Dario Moreno`yu da anacağız...

Cenk Akyol: Sayın Macias, Cazkolik adına benimle söyleşi yapmayı kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Sizi yeniden İstanbul`da görmek çok güzel. 57 yıldır sahnelerdesiniz. Kariyeriniz dünyada az rastlanan büyük bir başarıdır. Genç nesiller için gerçek bir idolsünüz. Geçmişe dönersek, Cezayir günlerinize dair neler hatırlıyorsunuz? Cheik Raymond Orkestrası? Babanız Sylvain Ghrenassia?

Enrico Macias: Ben de size teşekkür ederim. Cezayir çocukluğum gençliğim, müziğe başladığım yer... Amatördüm, genç bir yorumcu olarak gruplarda çalıştım. Enrico Kardeşler grubunda çalıştığım için adımı Enrico koydular. Oysa hakiki adım Gaston Ghrenassia. İşte böylece müzik hayatına başlamıştım. Babam ünlü bir orkestra şefi ve kemancıydı. Böylece evimiz müzikal bir evdi. Daha sonra hayran olduğum ve onun müzik anlayışını devam ettirmek istediğim Raymond Leyris için elimden geleni yapıyordum. Bu arada kızıyla da evlendim.

Kendimi Osmanlı görürüm

Cenk Akyol: `Ülkemden ayrıldım / Evimden ayıldım / Hayatım, hüzünlü hayatım / Güneş, uzaktaki memleketimin güneşi`. Bu şarkıyı yıllarca öyle çok sevdik ki. Belli ki o günler sizin için acı vericiydi. Yaşamınız boyunca Cezayir`e dönmeyi istediniz. Size bir türlü izin vermediler sanırım. Toplumların ırklar ve dinler olarak ayrışmaması için mücadele ettiniz. Müzikle birleştirilmesine uğraştınız. Bu konuda ümidiniz var mı hâlâ?

Enrico Macias: Ben Cezayirli olmakla beraber kendimi daha çok Osmanlı olarak gördüm. Çünkü İspanya’dan ya ölün ya terkedin diyerek topraklarımızdan ettiler. Şayet Osmanlı imparatorluğu ikinci Beyazıd gibi bir padişah olmasaydı acaba akıbetimiz ne olurdu.

Macias yeni bir yıldıza el veriyor; Kendji Girac

Cenk Akyol: "A Dieu Mon Pays" şarkısını son albümde Kendji Girac ile yeniden kaydettiniz. Kendji Girac’ı tercih etmenizin nedeni neydi? Şarkıdaki flamenko tınısı Girac’ın yorumu mu?

Enrico Macias: Şu anda Fransa’nın genç nesil sanatçıları içinde en çok sevilen ve gerçekten çok başarılı olan bu delikanlıyı kutlama törenime davet ettim ve bu arada beni dünyaya tanıtan bu meşhur şarkıyı birlikte okuduk. Pek tabii ki olağanüstü bir ilgi topladı ve sükse yaptı. Flemenko tınısıyla yorumlamak birlikte aldığımız bir karardı. 60 yıllık şarkım seyirci huzuruna yepyeni bir arajmanla çıkıyor. Bu yeniden doğmak gibi bir şey. Bu genç şarkıcının istikbali çok parlak.

Konserde “Enfants de tous pays” şarkısını 40 kişilik bir öğrenci korosuyla okuyacağız

Cenk Akyol: Yeni albümünüzde bizim gibi eski dinleyicileriniz için yeni neler var?

Enrico Macias: Bildiğiniz güzel şarkıların hepsi yeni aranjmanlarla yeniden yapıldı. Tabii ki “enfants de tous pays” şarkısını Bilfen Koleji’nin yaşları 13-14 olan 40 kişilik bir öğrenci korosuyla okuyacağız. Ayrıca altmışıncı yılımı kutlarken bana ilk günlerimde el uzatmış, programına almış ve benim Paris seyircisi karşısına çıkmamı temin eden Dario Moreno’yu da anacağız. Sürpriz bir şarkıyla. Pek tabii ki caz.

Seksenin üzerinde şarkım Türkçe söylendi

Cenk Akyol: “Aux talons de ses souliers” Yeliz tarafından Türkçe yorumlandı. Kaç şarkınız Türkçe söylendi? Bu şarkılar içinde sizin en beğendiğiniz hangisi oldu?

Enrico Macias: Seksenin üzerinde şarkımı Türkçe olarak yorumladılar. Başlarda çok garip şeyler oldu. Ben şarkıyı okuyorum, Türkiye’de söz yazarları kimseye sormadan Türkçe sözler yazıyorlar. İzin almadan. Öyle bir hal aldı ki şarkılarımdan birinin dört tane değişik sözü vardı. Yani sizin güzel bir şarkınız var; “Yedi Kocalı Hürmüz” gibi. Önüne gelen söz yazmış. Allah’tan yedi değil dörtte kalmışlar. Yoksa her şarkının yedi tane değişik sözü olsaydı ben ne yapardım. Son senelerde bu olay biraz düzeldi, her şarkıma bir söz yazılıyor. İlerde daha da düzelecek. Ben de ilk defa telif haklarımdan dolayı birkaç kuruş almış olacağım.

Enrico Macias`ın PSM Caz Festival konserinde caza dair büyük bir sürprizi var!

Cenk Akyol: Bir konuda birçok soru... İstanbul`a PSM Caz Festivali için geliyorsunuz. Caz müziği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin nesliniz cazı çok sevmiştir. Bilhassa Fransızlar caz müziğine aşıktır. En tutkulu caz dinleyicileri Fransızlardır. Caz standartlarını sever misiniz? Sevdiğiniz caz müzisyenleri kimler? Bir caz müzik albümü kaydetmek ister misiniz?

Enrico Macias: Caz müziğini tabii ki çok severim. Gerçek müzisyenlerin hepsi cazı severler. Benim bu kez Türkiye’deki PSM Caz Festivali’ne davet edilmem çok hoşuma gitti. İşte bunun en büyük sürprizini o konserde izleyecek ve dinleyeceksiniz.

Cenk Akyol: Birçok büyük orkestra ile çalıştınız. En rahat ettiğiniz müzisyenler hangileriydi? Son albümünüz Enrico Macias & Al Orkestra adı ile çıkardınız. Bu grupla ne kadar zamandır beraber çalıyorsunuz?

Enrico Macias`ın Ankara`ya dair unutamadığı olay?

Enrico Macis: Ben müzisyenlerimi kolay kolay değiştirmem. Geçen sene basçım vefat etti. Mesela onunla yirmi dört yıldır beraberdik. Altmış yılı geçmiş bir sahnesi olan sanatçının pek tabii ki başladığı müzisyenlerle bu güne kadar gelmesi oldukça zor. Ama diyorum ki ben birkaç sene çalışıp sonra vazgeçtiğim hiçbir sanatçı olmadı. Bizi bir müzik ailesi olarak kabul ediyorum. Al Orkestra grubunun ana elemanları yine benim müzisyenlerim. Hiç değişmedi fakat yepyeni arajmanlar ve yeni müzisyenleri, orkestra şefim ve bütün arajmanlarını yapan kişi hazırladı; yani oğlum.

1963 yılında Ankara konserimin biletleri bir saatte bitmişti

Menajerim Charley Marouani maalesef geçen sene vefat edince o görevi de oğlum üstlendi tabii çok önemli ve yoğun bir çalışma oldu. Fakat netice çok iyi çıktı. Büyük bir orkestrayla Olympia’da altımışıncı yılımı kutladım. Teşekkürler Paris diyeyim, çünkü Olympia’daki galanın biletleri iki günde bitmişti. Bu sebepten Olympia hiç yapmadığı bir olay daha gerçekleştiriyor. Haziran ayında iki gece daha müracaat edip ve bilet alamamış kişileri program koydu. Aynı şeyleri 1963 senesinde Ankara’da da yaşadım. Konser biletlerim bir saat içinde bitmiş, Ankara’da galiba Bulvar’dı sinemanın adı. Tıklım tıklım doluydu. Gecede Ankara Palas’da yemekli bir davete çıkmıştım. Şayet zaman olsaydı aynı günde dört konser vermiş olacaktım. Bu unutamadığım bir olaydır. Altmış senedir Türkiye’deki konserlerim hepsi birer müzik olayı ve anılarımda yeri olan konserlerdir. Benim ikinci vatanım dediğim Türkiye’deki dinleyicilerime sonsuz teşekkür ederim.

Paris St. Germain taraftarıyım

Cenk Akyol: Müzik dışında en büyük tutkunuz nedir?

Enrico Macias: Futbol... Paris ST Germen taraftarıyım. Yalnız seyirci olarak değil, zaman zaman yönetimde de görev aldım.

Cenk Akyol: Kendi neslinizden hangi müzisyenleri beğenirdiniz? Yeni müzisyenleri dinler misiniz?

Enrico Macias: Pek tabii Dario Moreno, Charles Aznavour, Jacques Brell... Yeni müzisyenlerden de en çok Kendji Girac’ı beğeniyorum. Bir gün bir gazeteci bana şu soruyu sordu: Kendji Girac Fransızlar için yeni bir Enrico Macias’mı? Ben de; herkes kendi yerini kendi yapar, o da çok başarılı ve çok başarılı işler yapacağına inanıyorum. Ama kimse kimsenin yerini alamıyor. Buna bir örnek verebilirim: Mirelle Mathieu için Edith Piaf demişlerdi ilk çıktığında. Ne var ki, dünya çapında bir şöhret oldu; sesi de çok güzeldi ama hiçbir zaman Edith Piaf olmadı.

Cenk Akyol

Cazkolik.com / 23 Nisan 2019, Salı


Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Müzik ve müzik sektörü üzerine tartışmalar, görüşler ve düşünceler...
Bir çırpıda bir sürü yeni albüm
PSM Caz Festivali Özel; Leyla Diana-Chris Botti Röportajı: Botti`ye göre onun müziğini nasıl bir ortamda dinlemeli?
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» PSM Caz Festivali Özel; Cenk Akyol-Enrico Macias Röportajı: PSM Caz Festival konserinde caza dair büyük bir sürprizim var! » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp