Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.

Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap

Nazlı Toprak

Fotoğraflar: Arşiv
Yayın Tarihi: 08 07 2019
Değişiklik Tarihi: 08 07 2019 14:19
Bu içerik 5610 defa gösterildi.

Herşey ruhun özünden gelerek dürüstçe konuşmakla ilgili

8 Temmuz Pazartesi akşamı Bill Charlap Trio konseri, 26. İstanbul Caz Festivali`nin kaçırılmaması gereken konserlerinden biri olacak. Biz de, Phil Woods, Gerry Mulligan, Clark Terry, Tony Bennett ve Barbara Streisand gibi usta müzisyenlerle sahne paylaşan ve stüdyo kayıtlarına katılan, çağdaş cazın önde gelen piyanistlerinden Bill Charlap ile İstanbul’da ilk kez vereceği konser öncesinde röportaj yapma imkanı bulduk. Caz standartlarına (Songbooks) tutkusundan doğaçlamanın tanımlanmasına ve cazın geleceğine olan inancına kadar pek çok konuda düşüncelerini bizimle paylaştı.

Nazlı Toprak


Sevdiğim parçalara yeni yaklaşım yolları arıyorum

Kerem Görsev`e Bill Charlap Trio`yu sorduk?
Günümüzün en melodik,en şiirsel çalan piyanist Bill Charlap, kontrbas ve davul (Peter ve Kenny Washington) ile caz standartlarını muhteşem swing eden, balad parçalarda Kenny süpürgeleri, swing`de ise Peter yürüyüşleriyle bu trioyu eşsiz hale getiriyor.

Nazlı Toprak: Caz dünyasının kabul ettiği ana akım cazın güçlü piyanistlerinden ve caz standartlarının en yetenekli yorumlayıcılarından birisiniz. Ana akım cazın sizin için anlamı nedir?

Bill Charlap: Müziğimi ana akım veya başka bir tanımla etiketlemiyorum. Bana göre, caz ve aslında tüm sanatsal ifadeler, kendileri için en doğru hikâyeyi anlatan sanatçısı ile ilgilidir. Caz, her sanatçının kişisel deneyiminin yüksek değeri ile ilgilidir. Ben, Songbook ile (Amerikan caz standartları), caz bestecileriyle, swing ve blues’un hissettirdikleriyle büyüdüm, bu yüzden kendimi ifade etmenin en doğal yolu bu.

Standart tutkusu

Nazlı Toprak: Ünlü Amerikan Songbooks melodilerini yeni melodi formlarına dönüştürüyorsunuz. Amerikan caz standartlarına olan tutkunuz nasıl başladı?

Bill Charlap: Babam başarılı bir tiyatro müzikalleri bestecisiydi ve annem popüler şarkılar yorumlayan tanınmış bir şarkıcıydı, bu yüzden doğal olarak bu müziğin içine çekildim.

Nazlı Toprak: Caz geleneklerini keşfetmeye devam etmek için daha derin ve yenilikçi yollar olduğuna inanıyor musunuz?

Bill Charlap: Her zaman yeni ifade biçimleri ve daha derin duygu nüansları için potansiyel vardır. Sanatın birçok katmanı vardır. İnsan ruhu, Tanrı ruhunu yansıtır. Tanrı sevgidir ve sevgi sınırsızdır.

Nazlı Toprak: Amerikan Songbooks’da daha fazla değerli mücevher bulmak için çok çalışıyorsunuzdur.

Bill Charlap: O müthiş şarkı sözü yazarlarında mücevher bulmak hiçbir zaman bitmez. Demek istediğim, George Gershwin, Jerome Kern, Richard Rodgers, Cole Porter, Duke Ellington, Harold Arlen, Irving Berlin ve birçok diğer büyük sanatçıların eserleri tabi ki çok zengin ve ben şimdiye dek sadece repertuvarlarının yüzeyinde çalışabildim. Sürekli olarak yeni parçalar keşfediyorum ve bunun için zaten sevdiğim parçalara yeni yaklaşım yolları araştırıyorum. Bu keşifler, albüm ve tiyatro kayıtları ve büyük caz sanatçılarının çalışmalarına dalarken doğal olarak ortaya çıkıyor. Bestecilerin ve aynı zamanda harika söz yazarlarının çalışmalarına aşığım ... ve aşık olmak için çalışmak da gerekmiyor.

Ferit Odman`a Kenny Washington`u sorduk?
Benim için çok özel bir insan olan ayaklı caz tarihi ve üç albümümde de çalan Peter Washington ve tez aşamamda da bana yardımcı olan Kenny Washington günümüzün Philly Joe Jones ve Paul Chambers`ıdır. Bill Charlap ile birliktelikleri çok eskiye dayanıyor ve bu grup piyano trio müziğinin günümüzdeki en iyi örneği.

Piyanonun hayatındaki rolü

Nazlı Toprak: Müzikal bir evde büyüdünüz. Üç yaşında piyano çalmaya başladınız. Ailenizin ve okullarınızın müzik kariyerinizin gelişimindeki rolü nedir? Müziğin hayatınızın işi olacağını fark ettiğinizde önemli bir an oldu mu, yoksa müzikte geleceğinizin kaçınılmaz olduğu hiç de şaşırtıcı değil miydi?

Bill Charlap: Piyano çalmadığım ve müziğin hayatımda merkezi öneme sahip olmadığı bir zamanı hiç hatırlamıyorum. Ailem, benim bu olduğumu fark etti. New York City Sahne Sanatları Lisesine gitmek benim için çok değerliydi çünkü benim, yaş grubumdaki olağanüstü yeteneklerle sayısız perspektifte bir araya gelmemi sağladı.

Başarı ve mutluluğun formülü

Nazlı Toprak: Müzik ve yaşam felsefeniz nedir? “Başarı”, “mutluluk” sizin için ne demektir?

Bill Charlap: Her gün daha iyisini yapmaya çalışmak. Her insanın özünü ve bireyselliklerini onurlandırmak ve saygı duymak için elimden gelenin en iyisini yapmak. Müzikle ilgilenme fırsatına sahip olduğum için…., sevdiğim müziği çalma fırsatım olduğu için... ve sanatsal evrende her geçen gün genişleme olasılığına sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Bu, benim için başarıdır. Karımı, çocuklarımı, ailemi ve arkadaşlarımı seviyorum ... bu da mutluluktur.

Nazlı Toprak: Müzik dışında zamanınızın tadını nasıl çıkarırsınız?

Bill Charlap: New York’da yürümeyi, bisiklete binmeyi, pek çok şey yapmayı seviyorum ... özellikle MOMA ve The Guggenheim gibi harika sanat müzelerini.

Etkili müzisyenler

Nazlı Toprak: Phil Woods, Gerry Mulligan, Clark Terry, Tony Bennett ve Barbara Streisand gibi birçok büyük isimle çalıştınız. Birlikte çalıştığınız müthiş müzisyenlerin size nasıl katkıları oldu?

Bill Charlap: Birlikte çaldığım her büyük müzisyenin üzerimde kalıcı bir etkisi oldu, şanslıyım onlardan pek çok şey öğrendim. Birlikte büyümeye devam ettiğim dönem sanatçılarından ve sanatsal gelişimlerini geliştirmek için beni içeriye bakmaya zorlayan öğrencilerimden de aynı ölçüde pek çok şey öğreniyorum.

Uzun ömürlü bir trio olmanın sırrı

Nazlı Toprak: Geçmiş dönemlerdeki hangi piyano trio’larına hayranlığınız vardır? Bas gitarist Peter Washington ve davulcu Kenny Washington ile 20 yıldır bir aradasınız ve “Uptown, Downtown” dokuzuncu albümünüz. Uzun zamandır süren işbirliğinizin anahtarı nedir?

Bill Charlap: Ahmad Jamal, İsrail Crosby ve Vernel Fournier / Oscar Peterson, Ray Brown ve Ed Thigpen / Bill Evans, Scott LaFaro ve Paul Motian / Thelonious Monk, Sanat Blakey ve Oscar Pettiford / Wynton Kelly, Paul Chambers ve Jimmy Cobb, Teddy Wilson, Milt Hinton ve Jo Jones ... ve diğerleri ... trio olmasalar da, John Coltrane, Miles Davis, Louis Armstrong, Art Blakey gibi sanatçıların ritm bölümlerini ... ve tabii ki Cedar Walton`u seviyorum… Tommy Flanagan, Hank Jones, Sonny Clark, Bud Powell, Barry Harris, Horace Silver ... gerçekten söylenecek pek çok müzisyen var.

* * *

Trio’mun uzun ömürlü olmasının anahtarı, birlikte çalmayı sevmemiz... Bir grup olarak gelişmeye ve derinleşmeye devam etmemiz ve her çalışmamızda tazelenmemiz. Bu kadar basit.

Cazın bugünü ve geleceği

Nazlı Toprak: Özellikle genç nesillerde heyecan yaratmak açısından ve pek çok caz müzisyeninin pop, funk, hip hop, fusion-müziği kendi müziklerine entegre ettikleri, çevrimiçi müzik çağında cazın geleceği için düşünüyorsunuz?

Bill Charlap: Yine dediğim gibi... Her şey ruhunuzun özünden gelerek dürüstçe konuşmakla ilgili. Bir şey doğru ise geçerlidir. Bu büyük bir dünya ve sanatın hiç bir sınırı yok. Caz çok sağlıklı ve müziğin geleceği parlak.

Doğaçlamanın rolü

Nazlı Toprak: Pek çok şeyin standartlaştığı günümüzde doğaçlamanın geçmişten daha önemli olduğunu söyleyebilir miyiz? Cazda doğaçlamanın rolü sizce ne?

Bill Charlap: Doğaçlama cazın olmazsa olmazıdır. Yaşamın tüm alanlarında doğaçlama her zaman, tatmin eden bir yaşam tarzının merkezinde olmuştur ve bu her zaman böyle olacaktır… geçmişte olduğundan daha az ya da çok değil.

* * *

Nasıl doğaçlama yaptığım belki bu röportajın kapsamı dışında ama, trio’m ve ben birlikte, tüm deneyimlerimiz, tarihi geçmişimiz, sözcük hazinemiz, anlık kararlarımız, riskler, zevklerimiz, her birimizin enstrümanlarının teknik özellikleri bir araya geliyor ve hepsinden önemlisi, birbirimizi ve kendimizi dinlerken, güçlü bir doğaçlama yapıyoruz. Ve sonuçta, vokalistlerle ve trio’nuzla çalmanın arasında bir fark yok. Hepsi dinlemekle ilgili.

İlk İstanbul konseri

Nazlı Toprak: Üçünüzü İstanbul`da 26. İstanbul Caz Festivali`nde izlemeyi dört gözle bekliyoruz. Bu İstanbul`a ilk ziyaretiniz mi? İstanbul’da sizi izleyecek olan müzikseverlere buradan ne söylemek istersiniz?

Bill Charlap: Evet ilk konserimiz olacak. İstanbul’da müzikseverler özellikle Peter Washington ve Kenny Washington’un aralarındaki o eşsiz ritmin kimyasını duymaya hazır olsunlar ... ve ben de içinde gerçek ve güzellik olan şeyler çalmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ayrıca, Bill Charlap Trio’nun muhteşem İstanbul Caz Festivali`nde Türk izleyiciler için çalacağımız için mutlu olduğumuzu bilmenizi istiyoruz!

Nazlı Toprak: Teşekkür ederiz.

Nazlı Toprak

Cazkolik.com / 08 Temmuz 2019, Pazartesi


Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Yeni bir caz festivali
Piyano ve komediyi buluşturan 9 sanatçı
Şemsiyeli kadın... İnsan mutsuz olduğuna sevinir mi?
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Yorumlu, anlatımlı festival program tanıtım dosyası. » Yılın caz patlaması: Zorlu PSM Caz Festivali üçüncü yılında müthiş bir programla ilkbaharı caz renklerine boyayacak. » Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Festival Dosyası: 28. Akbank Caz Festivali kapsamlı yol haritası. Festivalin ayrıntılı programına dair tüm bilgiler burada. » Feridun Ertaşkan Yazdı: Brian Eno yeni albümü "Music for Installations"ı yayınladı. Eno`nun yeni havalimanı ile nasıl bir ilgisi olabilir? » 25. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festival programı basın toplantısıyla açıklandı. Festival, Türkiye cazını kutsayan tarihi bir konserle açılacak. » Cazkolik Best of 2017 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi. » Akbank Caz Festivali 27. yılında cazın tüm renklerine açık ve güçlü bir gösteriye hazırlanıyor. Ayrıntılar, isimler ve takvim yayında. » Bu yaz ilk kez gerçekleşecek 1. Uluslararası Bodrum Caz Festivali Türkiye`de cazın önemli isimlerini ağırlayacak. » 24. İstanbul Caz Festivali özel hazırlanan projeleri, farklı etkinlikleri ve konserleriyle ışıltılı bir yaz vaadediyor. » Festival tadında konserler dolu, yılın ilk büyük caz konserleri organizasyonu CRR Caz Şubatı 2017 programı belli oldu. » Cazkolik Best of 2016: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini seçti. » 26. Akbank Caz Festival programı açıklandı: Şehrin sesleri 26. kez cazın seslerine karışacak. » 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali`nde dünyaca ünlü solistler ve orkestralar yeralacak. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Ergüven Başaran söyleşisi: Caz adlı büyüyle geçen bir ömür... » 23. İstanbul Caz Festivali Özel Caz yazarları bu yaz festivalde mutlaka izlenmesi gereken en az 5 konseri öneriyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival özel bir konserle başlayacak, Suriye dağılmış ruhunu müzikte birleştirecek. » 23. İstanbul Caz Festivali programı dün gece yoğun katılımlı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Cazkolik`de oradaydı... » İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart akşamı kapılarını 23. kez açmaya hazırlanıyor. Festival programı hakkında detaylı bilgi içerde. » Ferit Odman`ın yeni albümü "Dameronia" güzelliği arayan bir caz müzisyeninin dinleyicisine karşı içten ve dürüst olduğu bir albüm. » Best of 2015 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi yerli ve yabancı caz albümlerini Cazkolik okurları için seçti. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cazda sonbaharın hayat kaynağı Akbank Caz Festivali bu yıl çeyrek asrı kutluyor. » Son 5 yılın en iyi 20 caz albümü dosyası yayında... » 22. İstanbul Caz Festivali Özel "Caz Yazarları Öneriyor" festivalde kaçırılmaması gereken konserleri öneriyor. » Haziran ayında tatil planınız varsa erteleyin, Akbank Sanat Caz Günleri başlıyor. » 18. Ankara Caz Festivali Özel Bu yıl festival tümüyle farklı bir konseptle gerçekleşiyor. » Mehmet İkiz`in yayınlanacak yeni albüm "Zoetic Sessions" cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. » 22. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl bir dünya prömiyeriyle 5 Mart akşamı başlayacak. » Best of 2014 yayında: Caz yazarları, eleştirmenler ve radyo programcıları yılın en iyilerini seçti. » Perküsif-slappy-flamenko-latin-jazzy-fusion gitarı, ipeksi, duygulu vokali ve sarsılmaz melodisiyle Raul Midón bir kez daha İstanbul`da. » "Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla İş Sanat 2014 ve 15 sezonu konser trafiğinde cazın usta isimlerini ağırlayacak. » Müziğe yön veren iki Türk; Ertegün Kardeşler`i ne kadar tanıyoruz? » İstanbul boğazında caz dinlemek? » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Üzerine attığınız her şeyi çalabilen maymun iştahlı ama yetenekli Hugh Laurie bu gece festivalde. » Opera izlemeye, caz dinlemeye, müzikalleri seyretmeye, sokaklarda gezmeye, lokantalarını dolaşmaya Londra`ya gidiyoruz... » Sezon bitince konserler azalır sanmayın; Haziran ayı aşkın ve Akbank Sanat Caz Günleri`nin ayıdır. » 17. Ankara Caz Festivali Özel Festival bu yıl caz vokalin yerli yabancı ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. » 21. İzmir Caz Festivali Özel Festival bu yıl 3ila 20 Mart tarihleri arası gerçekleşecek. » Şubatta festival gibi geçecek 18 günlük konser maratonuna hazır olun... » Cazkolik Best of 2013: Caz müziğinde yılın en iyi albümleri hangileri? » Amerikan caz sahnesinin yeni ve genç vokal efsanesi Gregory Porter 28 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey`de olacak. » Caz rock ustalarından kurulu HBC Trio dinleyiciyi dört köşe eden kombinasyonlarıyla 2 Kasım Cumartesi gecesi CRR`de olacak. » 5 maddede neden bu akşam Salon`daki Christian Scott konserini mutlaka izlemeliyiz? 5 madde, 5 açıklama! » Jazz is Dead... Miles Ahead... diyen Nicholas Payton bu akşam müziği ve düşünceleriyle festivalin en sansasyonel ismi olmaya aday. » 23. Akbank Caz Festivali Özel Festivalin haritasını tek tek, konser konser çıkardık. Bütün detaylar özel dosyada... » Bir caz standardının 83 yıllık hikayesi: "All Of Me": 1931 yılında bestelenen caz standardının caz tarihine eşlik eden hikayesinde rol alan sayısız isim ve yorum saklı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz festivalde hangi konserleri niye izleyelim? Kısa notlar, öne çıkan detaylar! » Haziranda kuzey Avrupadan gelecek serin caz dalgası Akbank Sanat sahnesinde cazseverleri mutlu edecek. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel Bu yaz 20. yılında festival ile ışıl ışıl bir yaza hazırlanın... » The Puppini Sisters 19 Aralık gecesi İş Sanat sahnesine kırkların nostaljisini taşıyacak... » "İstanbul`un cazda yeni bir yüz olarak ilan edilmesi bence çok heyecan verici" diyen Jacky Terrasson ile Levent Öget `Dünyanın Cazı` programında bir araya geldi... » Sonbaharın heyecan verici konserlerinden Chick Corea Trio bu akşam (27 Kasım) Cemal Reşit Rey sahnesinde İstanbul dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. » Cazın Kenny Garrett hali; Obsesif ve tutkulu... » 22. Akbank Caz Festivali Özel Sonbaharın yüzünü göstermesiyle hayatımıza cazın renklerini katan `Şehrin Caz Hali` 9 ayrı başlıkta çok sayıda konserle 3 Ekim`de başlıyor. » Sonbaharda Salon`dan festivalleri kıskandıracak caz konserleri! » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalde bu yaz cazın yıldız haritası her yaştan pırıl pırıl parlayan ustalarla dolu. Temmuzda İstanbul yıldız yağmuruyla yıkanacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde cazseverler elli konserde, üç yüzden fazla müzisyeni izleme imkanı bulacak. » Cazkolik dinleyicileri için derlediği özel playlistlerle cazseverlerden büyük ilgi gören caz yazarı sevgili Özge Calafato bu kez benzersiz bir iş yaparak bir ilke imza attı... » 15. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl "Cazın Nabzı" sloganıyla gerçekleşecek 15. Ankara Caz Festivali düzenlediği toplantıyla programını duyurdu, Cazkolik`de oradaydı... » Caz müzisyenlerine sorduk, `Sizce yılın en iyi yabancı caz albümleri hangileri?` Gelen cevaplar aklın yolu bir dedirten seçimlerle dolu. » Caz tarihinin yaşayan en önemli bir kaç isminden biri olan, bir caz tanrısı Sonny Rollins hakkında özel bir portre çalışması... » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 23 Ekim Pazar günü cazın yaşayan en etkileyici müzisyenlerinden birini daha ağırlamaya hazırlanıyor; Charles Lloyd yeniden İstanbul`da! » 21. Akbank Caz Festivali Özel: Şehre hayatın geri döndüğünü nasıl anlarsınız? Yeni bir Akbank Caz Festivali programının açıklanmasından. 13 Ekim ila 3 Kasım arasında gerçekleştirilecek festival, cazın ruhunu arayanlara ilaç gibi gelecek bir program vaadediyor. » Bir yıl aradan sonra `Ramazanda Caz` konserleri için yeniden İstanbul`a gelecek olan Ahmad Jamal caz tarihinin bu müziği en çok etkilemiş isimlerinden biridir... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Cazın üç efsane ismi 7 Temmuz`da gerçekleşecek "Tribute To Miles" konseri için düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. » Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri... » 18. İstanbul Caz Festivali Özel: Türkiye`nin cazla randevusu olan festival bu yıl `Caz Kalpli İstanbul` sloganıyla yola çıktı... » 14. Ankara Caz Festivali Özel: Bu yıl sloganı "Bir Nefes Caz" olan festival yüzü aşan müzisyeniyle ondört konsere evsahipliği yapacak. » 2010 yılının en iyi 10 modern caz albümü. » Ethio Jazz; Mulatu Astatke » Portuondo, Murray ve Cole... » CRR, cazın zirvesini ağırlıyor... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Kerem Görsev; "Hangi Kenny Barron albümünü alırsanız alın onu başka piyanistlerden ayırabilirsiniz. » 6. Alanya Caz Günleri Özel: Bu yıl sekizincisi gerçekleşecek Uluslararası Alanya Caz Günleri, 23 ve 26 Eylül tarihleri arasında yapılacak... » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Akbank Caz Festivali 20inci yaşını coşkuyla kutluyor... » 17. İstanbul Caz Festivali Özel: Ömür Göksel`le Tony Bennett özel! » Cazın starları JC’s Club’da... » Ataköy Sheraton’da caz günleri... » Mayıs`ta festival ruhu... » Fred Wesley Ghetto’daydı... » Archie Shepp, Ghetto’da... » 2009 geçip giderken... » "Kadıköy Caz 5" başlıyor! » Antonio Ciacca JC`s Club`da... » Dizzy Gillespie All Stars CRR`de! » Branford Marsalis Cemal Reşit Rey`de, Yellow Jackets JC`s`de! » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Modern cazın büyük basçısı Reggie Workman 60 yıla varan kariyeriyle cazın yaşayan en saygın isimlerinden. » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Terje Rypdal bu gece Aya İrini`de. » Caz dinlemeye başlamak! Caz dinlemeye başlayacaklar için dinlenecek albümlerin seçimleri nasıl olmalı? » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival programı açıklandı, programda yer alan isimler şimdiden cazseverlerin rüyalarına girmeye başladı bile... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: "Nat "King" Cole tribute konser turnesiyle İstanbul?da müzikseverler benzersiz bir ustaya eşlik edecek... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: 13 Temmuz akşamı festivalin zirve konserlerinden biri gerçekleşecek... » CTI All Star Band JC’s Club’da... » Yıldız İbrahimova ve Mike Del Ferro Nardis`te... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Cenk Erdogan Trio & Tineke Postma festivalin Nardis ayağında 3 Temmuz Cuma günü sahne alacak... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Festival programını caz müzisyenlerine ve cazseverlere sorduk... » 16. İstanbul Caz Festivali Özel: Carlos Santana`nın Temmuz`da İstanbul`a gelecek olması aklımıza Wayne Shorter`la yaptıkları muhteşem konserleri getirdi... » Manu Le Prince’den Cole Porter... » Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio’dan caz standartları albümü çıktı... » "Derin Ses" Davis İstanbul’da... » Sinan Bakır’dan kalbin altı teli... » Onun "Flora"sı bambaşka... » Grammy caz müziğini selamlıyor... » Polonya’nın caz kraliçesi Nardis’de » Paula West’in sesi can yakacak... » Fatih Erkoç ve Kerem Görsev`den konser DVD`si...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp