Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21.45
Web Adresi: http://nardisjazz.com/
Etkinlik Bilgisi : Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music`den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Ülkem Özsezen; gitarda Bora Çeliker, basta Apostolos Sideris ve davulda Ekin Cengizkan`dan oluşan Synesthesia Quintet`i ile Nardis?de kendisine ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuvar sunacak.


Batu Şallıel & Enver Muhamedi Duo

Sanatçı: Batu Şallıel (sax), Enver Muhamedi (b)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


Sarp Maden 4

Sanatçı: Ercüment Orkut (p), Sarp Maden (g), Halil Çağlar Serin (b), Derin Bayhan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 29 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/6
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


 
Cazkolik Röportajları

Bu yılın temasını "Bir Nefes Caz" olarak belirleyen 14. Ankara Caz Festivali nefesli enstrümanlardan oluşan konser takvimine üç büyük uluslararası ismi de ekliyor.

 14459 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlemeye başladığınız müzik 14. Ankara Caz Festivali’nde sahne alacak olan Mulgrew Miller’ın "Live At The Kennedy Center Volume 2" isimli albümünden "Song For Darnell" isimli parçadır.


Cazkolik: Merhaba Özlem Hn. hazırlıkla geçen yorgun bir dönemin sonuna geldiniz ama 4 Şubat akşamından itibaren meyvelerini toplamaya başlayacaksınız.

Özlem Oktar Varoğlu: Evet, inşallah, başlıyoruz...

Cazkolik: Bu sene ekonomik krizi atlatılmış gibi bir durum var mı acaba? Programınız geçen seneye göre bu yıl daha yoğun göründü bana, ne dersiniz?

Özlem Oktar Varoğlu: Aslında sayı olarak daha az ama kalite olarak çok daha iyi bir festival olduğunu düşünüyorum. Elbette tam olarak istediğimiz kadar  iyi değil, zira iyinin düşmanı daha iyidir, bilirsiniz...

Cazkolik: Muhakkak...

Özlem Oktar Varoğlu: Müzisyen, gruplar listelerini taradığınız zaman getirmek istediğimiz inanılmaz isimlerle karşılaşıyoruz, çok isterdik nefesli enstrüman çalan çok sayıda uluslararası ismi ağırlamayı üstelik bu sene festivalin teması biliyorsunuz "Bir nefes caz". Böyle olunca hem vokallerde, hem nefesli sazlarda, hem Türk hem de yabancı sanatçılardan çok eksiğimiz var.

Cazkolik: Tabii sürüp giden bir ana sponsor sorununuz var.

Özlem Oktar Varoğlu: Her zaman.

Cazkolik: Düşününce insan aslında niye diye soruyor, başkenttesiniz, pek çok kurum var, gerçi firmaları caz konusuna ikna etmek kolay değildir herhalde...

Özlem Oktar Varoğlu: Sadece caz değil aslında. Burda yapılan film festivali de, tiyatro festivali de öyle, bu konuda çok sıkıntı yaşıyoruz. Devletin çok ufak bir katkısı var.

Cazkolik: Bakanlığın mı?

Özlem Oktar Varoğlu: Evet bakanlığın. Özel sektörün de öyle…Cazkolik: Yok denecek kadar az öyle mi?

Özlem Oktar Varoğlu: Yani şöyle; Ankara’lı özel sektör genel merkezlerini İstanbul’a kaydırdı. Büyük bankalar olsun, diğer büyük Ankaralı şirketler olsun çoğu… MNG bile artık İstanbul’dan yönetiliyor. Bu sene işte bir Nurol kaldı Ankara’da, Aselsan büyük sponsorlardan biri oldu. İkisi de bu sene ilk defa festivale destek veriyorlar. Boeing’in Türkiye yönetimi Ankara’da ve uzun zamandır festivale destek veriyor.

Cazkolik: Ne güzel...

Özlem Oktar Varoğlu: Onlar tabii sürekli olarak destek sağlıyorlar.

Cazkolik: Peki, şu anda, başlayacak olan bütün arka planı kurgulayan, başından sonuna işin bütün ruhunu veren kişi olarak sizden birkaç cümleyle genel fotoğrafı alsak…

Özlem Oktar Varoğlu: Dediğim gibi bu sene tema ’Bir Nefes Caz’ ve bu tema kapsamında olabildiğince nefesleriyle müziğe katkıda bulunan kişilerin öncülük ettiği grupları davet etmeye çalıştık. Tabii ki yine Büyükelçilikler ve Kültür Elçilikleriyle birlikte oluşturmaya başladık programı.

Cazkolik: Ülke elçilikleri size çok yardımcı oluyorlar değil mi?

Özlem Oktar Varoğlu: Evet. Hem büyükelçiliklerle hem de Fransız Kültür, Goethe Enstitüsü, İtalyan Kültür Merkezi’yle ilişkilerimiz yıllardır çok iyi. Onlar da her sene, bir sonraki senenin programını biran önce öğrenip ona göre müzisyenleriyle yazışıyorlar. O ülkelerden bu tema çerçevesinde katılmak isteyen gurupları belirleyip bize sunuyorlar. Biz de aralarından Ankara’da daha önce yapılmamış bir konseri seçmeye calışıyoruz. Böyle bir işbirliği ile festival zamanına kadar grubu belirlemiş oluyoruz.

Cazkolik: Peki bu temayı belirlerken nasıl bir kriter oluşturdunuz? Her yıl başka bir tema çünkü. Enstrümanlara göre mi? ’Bir Nefes Caz’ nasıl oluştu bu açıdan?

Özlem Oktar Varoğlu: Biraz sesimizi duyurmak istedik. Bunun da ancak nefes’le olabileceğine kanaat getirdik. Cazda da en güçlü enstrümanlar aslında nefesli enstrümanlardır. İlk sene temel bir tema olsun diye ’Bas’ı seçmiştik. Cazın en temel notasını bas sesler oluşturuyor diyerek. Daha sonra piyano geçen seneki temamızdı. Yani bu temalı enstrümana geçtiğimizde böyle birşey takip ettik. Piyanodan sonra nefesli sazlara geçtik. aslında davul yapacaktık bu sene ama nefesli sazlar daha cazip geldi. Çünkü solo enstrüman. Yüksek volümlü. Trompetler, saksafonlar, trombonlar, flütler... hepsi...

Cazkolik: Nefesli enstrüman sayısı da çoktur.

Özlem Oktar Varoğlu: Evet. Büyük orkestralar da var ayrıca. İki tane büyük orkestramız var. Onlarda tabii nefeslinin tadı başka oluyor. Hem sıra ondydı, hem de kulaklarına bir üfleyelim insanların dedik.

Cazkolik: Konser mekan sayınızda artma var sanırım?

Özlem Oktar Varoğlu: Evet doğru söylüyorsunuz.

Cazkolik: CerModern mi eklendi?

Özlem Oktar Varoğlu: Cer Modern eklendi.

Cazkolik: Henüz görmedim maalesef.

Özlem Oktar Varoğlu:
İki üç senedir birşeyler yapıyorduk zaten. Bu sene de bir etkinliğimiz var. Gece daha geç saatlerde, gençlere yönelik elektronik birşey olunca iyi bir mekan oluyor. Cer Modern eski Gar bölgesindeki lokomotif tamir atölyelerinden oluşan çok güzel bir modern sanat müzesi. Bölümler oluşturdular, sergi alanları ve içinde bir de konser salonu yaptılar.

Cazkolik: Yazarımız Emre Kartarı’nın bölümünün konserleri de orada oldu galiba.

Özlem Oktar Varoğlu:
Evet.

Cazkolik: Hazır Emre’den söz etmişken, yeni açılan caz bölümüyle bağlarınız var mı?

Özlem Oktar Varoğlu:
Evet. Emre vasıtasıyla var.

Cazkolik: Zaten bu sene çalıyor Emre sizde.

Özlem Oktar Varoğlu:
Evet. Gelen sanatçılardan da aslında Şubat tatiline denk geldi, yoksa workshop yapacaktı Emre, Mulgrew Miller ve Volkan Hürsever. Fakat Şubat tatili girince okul bir türlü organize edemedi, kaldı o iş ama festival boyunca sanatçılarla tanışmak isteyen müzisyenleri, sanatçılarla biraraya getireceğiz konser öncesinde. Sound-chekle konser arası bir dönemde. Hem basından tanışmak isteyenlerle hem de genç müzisyen arkadaşlardan isteyenlerle tanıştıracağız. Diğer konser mekanları da yine OSTİM’in Kültür Kongre Merkezi, Bilkent Konser Salonu. Perşembe günleri özellikle orayı alabiliyoruz. Perşembeleri Bilkent’in konseri olmuyor. Bilkent Otel’de bir etkinliğimiz olacak ayrıca. Büyük bir caz klüp havasında yapacağız. Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars

Cazkolik: Ayhan Sicimoğlu zaten doldurur taşırır. İzmir’de son Kerem Görsev’le yaptığı konseri İzmir Cazkolik’ten arkadaşlarımız izledi, harikaymış, 1100 kişilik salon 1200’e yakın insanla dolmuş.

Özlem Oktar Varoğlu:
Tabii ispatı da şu anda da en hızlı bilet satışı onun.Cazkolik: Onu da sorayım... Bilet satışları nasıl gidiyor? İnsanların daha çok ilgi gösterdiği konserler hangileri?

Özlem Oktar Varoğlu:
Valla daha afiş, broşür basılmadan bu sene internetten açtık satışa. Biraz erken açtık ancak oturur diyerek çünkü sponsorlar biraz da sonradan geliyorlar, yani kuruluşlar sonradan ’biz de olalım afişte’ veya ’katalogda yer alalım’ diyerek. Biraz geriden geliyor açıkçası. O yüzden basılı malzemeden önce -çünkü çok da pahalı birşey baskı malzemesi bilirsiniz- internette bu sene Facebook ve Twitter’da açtık ve bayağı güzel satışlar oldu. Konserler başlamadan aşağı yukarı yarısı satıldı.

Cazkolik: Ne güzel...

Özlem Oktar Varoğlu:
Şimdi yarın akşam ilk konserimizle Cazın Kartalları Orkestrası’yla açılışımızı yapacağız.

Cazkolik: Cazın kartalları ve Fatih Erkoç...

Özlem Oktar Varoğlu:
Fatih Erkoç’u da tabii çok istedik cazın kartallarıyla olmasını. Bir ara olamayacak gibiydi ama sonra Aselsan destek verdi ve halloldu.

Cazkolik: Harika… Hemen geçiyorum… Gelecek müzisyenleri sorayım size isterseniz. 10 Şubatta Andrea Alberti Quarteto Meditano... İlk defa mı geliyor?

Özlem Oktar Varoğlu:
Andrea Alberti daha önce başka guruplarla bir iki sefer gelmiş Türkiye’ye. Çok iyi bir piyanist. Saksafonisti de çok başarılı. Güzel bir Quartet. Akdeniz temaları çalacaklar.

Cazkolik: Evet. Ben sizin programda gördükten sonra arayıp buldum, hakikaten kulağa çok dolu gelen, hoş bir müzik. Piyanist filminin gerçek piyanisti burda. Bu çok sürpriz... Yani o film nedeniyle cazla esasen pek de ilgilenmeyen pek çok insanın ilgi gösterebileceği bir konser gibi duruyor.

Özlem Oktar Varoğlu:
Zaten yeri de çok uygun oldu ona. Bilkent Konser Salonu’nda olacak… Solo bir konser. Çok zordur biliyorsunuz solo konser. Hem dinleyici, hem de sanatçı açısından. Fakat şöyle diyoruz; o bir film gibi seyredilmesi gereken, oturup bir saat müzikle kalbimizi yıkayarak… ’Bir nefes Caz’ temasına uymayan tek konserimiz o fakat kendisi zaten yeterince ses getiren bir konser oldu. Onu öyle kabul ediyoruz.

Cazkolik: Doğru...

Özlem Oktar Varoğlu:
Polonya Elçiliği ilk defa katıldı festivale. Janusz Olejniczak da iyi bir seçimdi. Hakikaten yumuşacık, çok güzel çalıyor.

Cazkolik: Peki, Türk caz müzisyenleri? ’Ankaralı cazcıların yeri özel’ demişsiniz.

Özlem Oktar Varoğlu:
Aslında her sene Ankara’dan en az iki grup olmasına çalışıyorum. Bir Ankaralı bir sanatçının liderlik ettiği veya içinde bulunduğu bir grup...

Cazkolik: Kimler bunlar?

Özlem Oktar Varoğlu:
Yani Ankara’da okumuş veya Ankaralı. aslında ODTÜ’de okumuş sanatçılardan bir gurup oluşturmuştuk. ODTÜ Caz Karması diye. Yıllarca onlar çaldılar. Önder Focan, Kamil Erdem, Sibel Köse, Mehmet Küçükçüoğlu vadı saksafonda, Murat Erkan gitarda. Bu ekip büyüyüp küçülerek birkaç defa ODTÜ Caz Karması olarak yer aldı festivalde.

Cazkolik: Bu sene o tanımın içinde Alper Yılmaz mı var?

Özlem Oktar Varoğlu:
Bu sene Alper Yımaz evet. O da Ankara’da yaşamış, müziğe, caza burda Tuna Ötenel’i dinleyerek başlamış. Onur Aymergen Quartet aynı şekilde…Yıldız İbrahimova artık Ankaralı sayılır… Erdinç Aktuğ Project… Tabii sonuçta cazın beslenmesi biraz da klüplerle oluyor. Biz "caz canlı dinlenir" mottosunu benimsiyoruz festivalin başından beri. Ankara da madem klübümüz yok, olanların da sürekliliği yok hiç olmazsa bir festivalle kulaklarımızın pası gitsin gibi bir yaklaşımla ortaya çıkmıştı zaten. Daha sonra hatta Nardis Caz Club de "Caz klüpte dinlenir" diye bu mottoyu devam ettirdiler. Klüp olmadığı için çocukları Ankara’da yetiştiriyoruz, biraz deneyim kazanıp İstanbul’a kaçıyorlar. Bir de caz bursumuz var Caz Derneği olarak.

Cazkolik: Onu soracaktım. Okulların kapalı olmasına denk geldiği için mi sosyal etkinlik daha az?

Özlem Oktar Varoğlu:
En önemli desteğimiz festivalde genç grupların olması. Festivalin afişine baktığınız zaman da zaten görürsünüz Mulgrew Miller Trio ile Erdinç Aktuğ Poject’e katalogda ayırdığımız yer boyutları aynıdır. Elbette bizim için Miller büyük salondadır ve önemli konserdir ama hepsinin eşit olarak reklamını, duyurusunu yapmaya dikkat ederiz. Bence müzisyen açısından en önemli desteklerimizden biri bu olsa gerek diye düşünüyorum.

Cazkolik: Özel bir yarışma, fetival içinde mini bir bölüm gibi birşey var mı?

Özlem Oktar Varoğlu:
Yok… Yarışmadan ziyade eskiden hemen hemen her akşam çok güzel jam sessionlar yapardık. Onların sayısı azaldı. Biraz da aslında programsız, sürprizli olacak. Hemen hemen her Cuma, Cumartesi akşamı caz çalınan iki üç mekan var Ankara’da. Sürekliliği olur olmaz bilmiyorum ama bunlardan biri Cafemiz. Yeni başladı caz çalmaya, Arjantin caddesinde. İkincisi Turunç… Tunalı’nın girişinde. Üçüncüsü de Monec Otel… Festivalin de konaklama sonsorlarından biri. Monec Otel’de roof açıldı. Roof’ta caz var yine Cuma Cumartesi akşamları. Onlarda festivale denk düşen günlerde konser sonrası bu mekanlardan birine gidiyor olacağız mutlaka.

Cazkolik: Miller’ı sorayım size. Kariyeri ve ismi itibariyle festivalin süperstarı olması gibi bir durumu var ya da kulağa hoş gelen manşet olması açısından öyle tanımlıyoruz ister istemez. Bir de Maria Joao var tabii. Hangisinden başlamak istersiniz?

Özlem Oktar Varoğlu:
Sırayla gidiyoruz gibi oldu aslında. Miller’dan başlayalım. Açıkçası benim ismini çok duyup bildiğim bir piyanist değildi.

Cazkolik: Müthiş bir piyanisttir. Bir dünya devi gerçekten.

Özlem Oktar Varoğlu:
Ankara’da bazen böyle özel sanatçılar başka bir kapı açılıyor ve karşınıza çıkıyor. Ordan görme şansına sahip oluyorsunuz. Miller’da öyle oldu, Kerem Görsev’le konuşurken iki üç senedir ya böyle bir adam onu bir getirsenize dedi.

Cazkolik: Kerem’in teşvik edici yanları vardır.

Özlem Oktar Varoğlu:
Kim ki diye başladım ama sonra peşine düştüm, geçen sene çok
uğraştığımız halde olamadı.

Cazkolik: Harika, onların çok büyük maliyetleri olmamalı aslında ama yine de bütçe de büyük bir yer tutar.

Özlem Oktar Varoğlu:
  Evet tabii.. Bir de programı çok yoğundu. Sürekli stüdyoya giriyormuş, o yüzden biraz zor oldu ama bu sene yapabildik.

Cazkolik: Trio mu olacak?

Özlem Oktar Varoğlu:
Evet, +1, Tim Green saksafonda. O da çok iyi bir saksafonist. Canlı olarak dinleme fırsatım olmamıştı daha önce ama internetten araştırdım açıkçası. Güzel bir trio-quartet olarak dinleyeceğiz.

Cazkolik: Peki Maria Joao?

Özlem Oktar Varoğlu:
Maria benim 10 yıllık hastalığım. Goethe Enstütüsü 8-9 sene önce Bremen’deki bir caz festivaline göndermişti beni. Festivalin kapanış konserinde dinledim Maria Joao’yu ve büyülendim. Acayip farklı bir tarz. Dehşet bir kadın. Portekizli olması, sıcaklığı… Quintet’i de nefisti…

Cazkolik: Bir hayalinizi gerçekleştirmiş oldunuz yani. Evet Maria Joao’nun bizim insanımıza çok sıcak gelecek bir sahnesi, duygusu var katılıyorum.

Özlem Oktar Varoğlu:
Kesinlikle…Çok hoş kıyafetler filan. Çatlak biri… Cazın tatlı cadısı koydum ben onun adını. Onunla kapanış konseri yapacağız.

Cazkolik: Aslında büyük bir şarkıcı ve büyük bir caz müzisyeni ile dengeyi bulmuşsunuz.

Özlem Oktar Varoğlu:
Aslında üçüncüsü de Jean Loup Longnon....

Cazkolik: Evet onu da atlamayalım...

Özlem Oktar Varoğlu:
Jean Loup Longnon’da 5-6 yıl önce Ankara Caz Fetivali’ne Sibel Köse ile beraber gelmişti. Çok sevdik. Hakikaten özgür bir ruh. Trompetine çok hakim. Orkestra şefliği de var.  Big Band ile çok büyük bir uyum içinde. Çok da güzel bir albüm çıkardılar beraber. O albümün tanıtım konseri olacak. Fransız bir solistleri var. Sibel Köse de onlara eşlik edecek ve hep birlikte çok güzel bir konser verecekler.

Cazkolik: Harika, peki şey sorayım; Birincisi Ankara Caz Festivali’nin önümüzdeki yıllara ilişkin projeleri var mı?

Özlem Oktar Varoğlu:
Önümüzdeki sene davul senesi olacak. Şimdiden başvurular başladı. "Davulun Sesi" önümüzdeki yılın teması. Gürültü yapalım dedik :) Şaka bir yana müthiş davulcular var tabii cazda davulun çok önemli, onun için temayı şimdiden duyurduk elçiliklere filan. Siz de duyurun, davul projelerini bekliyoruz.

Cazkolik: Diğer sorum ise yıl içine yayılmış projelerinizin olup olmadığı.

Özlem Oktar Varoğlu:
Ankara Caz Derneği küçük bir dernek. Cazcılardan çok cazseverlerden oluşuyor üyelerimiz. Ancak bu festivali hazırlayıp sunabiliyoruz. Yıl içinde de bazen caz çalan mekanların duyurusunu yaparak onlara destek verebiliyoruz. Benim asıl şirketim olan Leo Organizasyon’da çeşitli etkinlikler yapıyoruz ve caz içerikliyse mutlaka Caz Derneği ile birlikte yapıyoruz. Zaten ofislerimiz yanyana. Eşim de derneğin başkanı.Cazkolik: Seneye festivalin 15. yılı olması psikolojik bir dönüm noktası.

Özlem Oktar Varoğlu:
Aslında bu yıl Caz Derneği’nin 15. yılı. Babamın vefat ettiği sene festivali yapamamıştım. O yüzden bu sene 14. Normalde 15. festival olmalıydı.

Cazkolik: Kaç kişilik bir ekip çalışıyor?

Özlem Oktar Varoğlu:
Şirketimizde düzenli 3 kişi, Caz derneğinde de koordinatörümüz olarak çalışan 1 kişi. Çok küçük bir ekip. Festivale 1-2 ay kala büyüyoruz. Arkadaşlarımız gelip yardımcı oluyor. Profosyonelce katılan bir ekip oluyor. Festivalden sonra yine dağılıyoruz.

Cazkolik: Tümüyle gönül işi yaptığınız… Ayakları yere basan bir caz ekonomisi olamadığı için bu tip şeyler fedakarlıklarla yürütülüyor.

Özlem Oktar Varoğlu:
Aslında yıllık bir ana sponsorumuz olsa, 3-4 sene önümüzü görebilsem çok daha farklı olur ama buna da şükür diyoruz.

Cazkolik: Şükür diyoruz çünkü Türkiye’de yaşıyoruz. Böyle öğrendik, böyle yürüttük işlerimizi ama umarım çok yakın zamanda önümüzdeki 5-10 yılı görebileceğiniz bir sponsorluk anlaşması yaparsınız. İleriki yıllarda çok daha geniş kapsamlı, günde 4-5 konserin yapıldığı bir festival düzenleyebilirsiniz. Peki Ankaralıların festivali sahiplenmesini nasıl buluyorsunuz?

Özlem Oktar Varoğlu:
Çok iyi aslında. Bir iki sene önce kriz var, sponsor bulamıyorum, zaten memlekette en son derdine düşülecek şey müzik olmuşken hem müzisyenler hem de izleyenlerden ’festival gelsin de bir araya gelelim’ gibi birşey geldi. Beni tekrar cesaretlendirdiler, destek oluruz dediler. Hakikaten de bu sene sözlerini tuttular sağolsun Ankaralı şirket sahibi dostlarımız.

Cazkolik: Bu gelecek seneler için de umut veriyor. Öyle bir iyimserlik hissediyorum.

Özlem Oktar Varoğlu:
Evet artık rayına oturdu. Gelenek haline geldi. Umarım bırakmak zorunda kalmayız ama biraz da yıllık sponsorumuz olsa çok daha rahat ederiz, daha büyük bir enerjiyle çalışabiliriz. Aslında Ankara için de müthiş bir duyuru imkanı. Sponsor olan şirketler de artık farkına varıyor. Ankaralı, Garanti’nin, Akbank’ın vs. sadece ticari faaliyet olarak gördükleri 2-3 konser için buraya gelmelerini hoş karşılamıyor, tepki gösteriyor. Bu büyüklükteki bir festivali bunca yıldır devam ettirip, senelerdir desteklerini rica ediyorken görmezden gelip ilgisiz kalmalarını da anlamak zor.

Cazkolik: Son olarak şunu sorayım size… Dilediğiniz bütçeyi alabilirseniz hangi isimleri getirmek isterdiniz?

Özlem Oktar Varoğlu:
Çok büyük sanatçı ve grupları getirdiğiniz zaman bilet fiyatlarını da anormal yüksek tutmanız gerekiyor. Ankara’da caz dinleyicisinin büyük bölümü gençler, üniversite öğrencileri, diğer bölümü ise dünyanın neresinde isterse o festivale gidip istediği sanatçıyı dinleyebilecek kadar maddi durumu iyi insanlardan oluşuyor. Dernek olarak da, Leo olarak da bir dolu emek ve para harcayarak büyük bir ticari faaliyete girmeye taraftar değilim açıkçası.

Cazkolik: Öyle bir hayaliniz vardır diye sordum bu soruyu ama son derece sağlıklı bir bakış açınız olduğunu düşünüyorum söylediklerinizden.

Özlem Oktar Varoğlu:
Hayallerimden biri Maria Joao idi… Bambaşka dünyalara götürecek bizi… Diane Schuur’u çok fazla istemiştim. Birkaç sene öyle bir şansım da oldu.

Cazkolik: Yeni bir Ankara Caz Festivali için yürekten tebrik ediyoruz sizi...
 
Özlem Oktar Varoğlu:
Ben de size çok teşekkür ediyorum. Cazkolik’i açmakla çok güzel ve zor birşey yapıyorsunuz.

Cazkolik.com / 04 Şubat 2011, Cuma

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Yeni röportaj yayında... Şimdi gel de bu grubu dinleme. Bence orda olun! » 29. Akbank Caz Festival Röportajı: Nazlı Toprak Matts Eilertsen ile konseri öncesi konuştu. » Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » Nazlı Toprak Röportajı: Müziğin en etkileyici topluluklarından 12 Çellist ile konseri öncesi konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Biz duo ve diyaloğun birleşimiyiz, karışımı... Biz tam da buyuz. » Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Bugge Wesseltoft Nazlı Toprak Röportajı: Canlı performans temel görevim » 26. İstanbul Caz Festivali Burak Sülünbaz Lars Danielsson röportajı: `Her konser kayalıklardan atlamak gibidir`. » PSM Caz Festivali Özel; Leyla Diana-Chris Botti Röportajı: Botti`ye göre onun müziğini nasıl bir ortamda dinlemeli? » Dünya Caz Günü Ümit Baykara & Michael Leonhart Röportajı: İstanbul`da çalmak mutlak bir onur! » PSM Caz Festivali Özel; Nazlı Toprak-Lars Danielsson Röportajı: Müziğin her seferinde farklılaşmasını seviyorum. » PSM Caz Festivali Özel; Cenk Akyol-Enrico Macias Röportajı: PSM Caz Festival konserinde caza dair büyük bir sürprizim var! » PSM Caz Festivali Özel; Nazlı Toprak-Ólafur Arnalds Röportajı: Ben ve iki ışık tasarımcım bu gösteri için çok yoğun çalıştık. » PSM Caz Festivali Özel; Cenk Akyol-John McLaughlin Röportajı: Caz genç müzisyenlerden kayıtsız şartsız adanmışlık ister. » PSM Caz Festivali Özel; Nazlı Toprak-John McLaughlin Röportajı: Müzisyenlerin karşılaştığı sorunlar anlaşılmalı. » Leyla-Diana Röportajı: Benim için sanatın coğrafyası yok... Alan Broadbent 4 gece Touché`de! » Turgay Yalçın Röportajı: Neden mi gittim? Vasatı yücelten yozluk, fırsat eşitsizliği ve etnik ayrımcılık cabası! » Turgay Yalçın Röportajı: Yeni dinleyici cazda ne istiyor. Tony Allen röportajı yayında. » Leyla-Diana Röportajı : Nina Simone`un kızı Lisa diyor ki; » Cenk Akyol Röportajı: Film müzikleri, albümü ve İlhan Mimaroğlu projesiyle Erdem Helvacıoğlu. » Leyla-Diana Röportajı: Yaşamımın tek hâkikati nefesimin ve an`ın farkında olmak. » Leyla-Diana Röportajı: Günümüzde caz vokalin en etkileyici seslerinden Youn Sun Nah ile 2 kasım Zorlu PSM konseri öncesi konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: 24-25 ekim akşamları iki konserle izleyeceğimiz basın süperstarı Victor Wooten ile özel bir sohbet » Leyla-Diana Röportajı: Polonyalı caz divası Anna Maria Jopek ile Zorlu PSM konseri öncesi konuştuk. » 25. İstanbul Caz Festivali Röportajı: Yaşayan en karizmatik vokalistlerden Kurt Elling ile Nazlı Toprak konuştu. » 25. İstanbul Caz Festivali Röportajı: Heyecanla beklediğimiz Fabrizio Bosso ile Nazlı Toprak konuştu. » Zorlu PSM Caz Festivali 2018 Özel: Ümit Baykara konseri öncesi Bill Frisell ile konuştu. » Burak Sülünbaz Röportajı: Şevket Çoruh, Can Şengün ve Alp Ersönmez ile Baba Sahne`yi konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Altotenor-kontralto sesiyle Vincenzo Capezzuto Vivaldi`den Bach`a, cazdan popa söyleyebilen inanılmaz bir sanatçı. » Cazkolik Röportajı: Ümit Baykara dünyanın önde gelen davulcularından Mark Giuliana ile konuştu. » Cazkolik Röportajı: Otomasyon çağında sanat... Konser öncesi yeni albümün arkasındaki fikirler » Leyla-Diana Röportajı: İstanbul deyince aklıma kediler, kaos, enerji, hareketlilik ve tabii yemek geliyor. » Burak Sülünbaz Röportajı: 27. Akbank Caz Festivali`nde izleyeceğimiz Benedikt Jahnel konser öncesi içten yanıtlarını gönderdi. » Burak Sülünbaz Röportajı: 27. Akbank Caz Festivalde oğluyla çalacak Ulf Wakenius`la konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Türkiye`de arabesk dediğiniz Mısır`ın pop müziğidir. » Hakan Akoğlu Röportajı: Jorge Pardo, Carles Benavent, Levent Yüksel, Cenk Erdoğan ve İsmail Tunçbilek Paco DeLucia için konuştu. » Cazkolik Röportajı: Amerikada müzik yapan bas gitarcı Yaman Akdoğan`la altı yıl sonra yeniden buluştuk. » Cazkolik Röportajı: Elif Çağlar`la hem XJazz festivali hem son dönem işlerini konuştuk. » Cazkolik Röportajı: 12-15 nisan arası gerçekleşecek X Jazz Festival`i Sebastian Studnitzky ile konuştuk. » Cazkolik Röportajı: Ritmler ve davranışlar kuzendir diyen Dorantes`le 7 yıl sonra yeniden. » Cazkolik Röportajı: Bu yıl ilk kez gerçekleşecek Zorlu PSM Caz Festivali`ni festivalin direktörü Murat Abbas`la konuştuk. » Hakan Akoğlu Röportajı: Pink Martini yeni albüm turnesi için İstanbul`a geliyor. » Cazkolik Röportajı: Caz piyanisti Lisa Hilton`la yeni albümü "Day & Night"ı konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: Salon`da konser verecek Bugge Wesseltoft`la » Yeni Röportaj: Sadece yeni ve iyi bir albüm hakkında değil, çok iyi bir `Power Trio` ile konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: Murat Beşer`e yeni kitabı "Yoldan Çıkmış Simalar"ı sordum. » Leyla-Diana Röportajı: "Neden birbirimize destek olmayalım" projesi sanatçıları buluşturuyor. » Zekeriya Şen röportajı: Lincoln benim kendime sorduğum varoluş sorularını temsil eden kişi! » Cazkolik Röportajı: Son yıllarda koro müziğinin algısını tümden değiştiren Boğaziçi Caz Korosu`nu Masis Aram Gözbek`le konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: İki gün Zorlu PSM sahnesinde konser verecek Victor Wooten ile konuştuk. » 26. Akbank Caz Festivali Leyla-Diana röportajı: Vibrafonu anlamanın en iyi yolu nedir? (Türkçe-İngilizce) » Hakan Akoğlu Röportajı: Tekfen`in 60. yılında büyük müzisyenlerden büyük bir konser. » Turgay Yalçın Röportajı: Amir El Saffar`ın müziği Dicle ve Fırat gibi iki farklı akım; caz ve makam müziği. » Ardacan Özdemir`le "Sesler ve Şehirler" Röportajları: Avrupa caz efsanesi Arild Andersen`le konuştuk. » Ercüment Orkut`la iki festival arasında sohbet: Caz üzerine birikmiş konular! » Ardacan Özdemir`le "Sesler ve Şehirler" Röportajları: Çelloyu cazla buluşturan Gülşah Erol`la konuştuk. » Hakan Akoğlu Röportajı: Sıradışı şarkısıyla Eurovision`u kazanan Jamala ilk konseri için geliyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Turgay Yalçın Röportajı: Festivali efsanevi üçlüsü yeni albümle geliyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Burak Sülünbaz & Can Tutuğ Röportajı: Gelecek sezon 4 farklı projemiz var. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Burak Sülünbaz Röportajı: Konseri öncesi Antonio Sanchez`le içten bir sohbet. » Hakan Akoğlu Röportajı: Nostaljiyi popülerleştiren Pink Martini ile yeni konserleri öncesi konuştuk. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | John Scofield & Ümit Baykara Röportajı: Proje için yepyeni müzikler yazdık. » Tunçel Gülsoy Röportajı: Büyük kurumlar sanata desteğe nasıl bakıyor? Denizbank, Deniz Kültür yöneticisi Perihan Yücel ile konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Klasik müziğe caz dokunuşları ve The Human Touch Trio. » Tunçel Gülsoy Röportajı: Eleni Karaindrou`dan konseri öncesi dar zaman diliminde çok şey öğrendik. » Hakan Akoğlu Röportajı: Konser sezonu seksenler efsanesi Modern Talking`den Thomas Anders ile sona eriyor. » Turgay Yalçın Röportajı: 20. yılını kutlayan Ankara Caz Festivali`ni Özlem Oktar Varoğlu ile konuştuk. » Leyla-Diana Gücük Röportajı: Caz müzisyeni olmak Laia Genc`in beş yaşında belirlediği bir kader. » Turgay Yalçın Röportajı: "Caz hakikati arayıştır, ben işte bu anlayışa bağlıyım" diyen Chico Freeman 30 Nisan akşamı Akbank Sanat`ta! » Burak Sülünbaz Röportajı: Müziğimin caz olduğunu unutun, nereli olduğumu, hepsini unutun, trompet çaldığımı da unutun... » Leyla-Diana Gücük Röportajı: Yinon Muallem`in "Kalplerin Buluşması" proje konseri öncesi konuştuk. » Hakan Akoğlu Röportajı: "Biraz kül biraz duman"... Ümit Yaşar Oğuzcan`ın ölümsüz dizeleri Misia`nın konserinde bir Fado şarkısına dönüşecek. » Hakan Akoğlu Röportajı: Türkiye`de ilk kez Pink Martini`den ayrı solo konser verecek Storm Large ile Hakan Akoğlu konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Şenay Lambaoğlu albümde Hayyam`dan Yücel`e yeni yorumlar var. » Ceren Erdur Röportajı: Lindy Hop çılgınlığı 23. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde. Lindy Hop`çularla konuştuk. » Ceren Erdur Röportajı: Bahar İzmir`e caz festivaliyle beraber geliyor. Sirel Ekşi ile konuştuk. » Ali Haluk İmeryüz`den Caz Şubatı konserlerinde izleyeceğimiz Ken Vandermark ile kapsamlı bir söyleşi. » Tamer Temel, Murat Ali Oral ile söyleşisinde adeta yeni yılın ilk müjdelerini veriyor. » Cazın dans hali Lindy Hop çılgınlığı İzmir`i de sardı. Ceren Erdur söyleşisi yayında. » Yazmaya başladığımda, kafamın içinde hangi müzisyenle çalışmaya ihtiyacım varsa onun sesini duyarım. » Kemanı, sesi, müziğiyle Türkiye`ye farklı bir şovu kabul ettiren Canan Anderson ile konuştuk. » Salon`da izleyeceğimiz Hidden Orchestra Joe Acheson ile konseri öncesi müziği üzerine konuştuk. » "Cazın kadın olduğuna inanıyorum" diyen Carmen Lundy ile Leyla-Diana özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Caz, Amerika`da doğmuş, Avrupa etkisiyle yetişmiş bir müziktir ve tıpkı yemek yapmak gibidir. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cenk Erdem festivali David Sanborn röportajıyla kapatıyor. » Colin Stetson: En büyük müzikal tutkum Tom Waits`le buluşmaktı. » Salon`da izleyeceğimiz Neneh Cherry ile konseri öncesi kısa soru + kısa cevap ama çok şey konuştuk. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: "Tarz dediğimiz şey, bence, her bir müzisyenin kendi elindedir." » 25. Akbank Caz Festivali Özel: "Çağdaş cazın ağır topları" sıradışı İngiliz topluluk Get the Blessing ile arkadaşımız Zekeriya Şen konuştu. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: "Yaşadığım her şey hayata ve müziğe bakışımı olgunlaştırıyor." » Kozmopolit Londra cazının güçlü grubu Sons of Kemet`in kurucusu Shabaka Hutchings ile konuştuk. » "Müzikte katı kurallara yer yoktur" diyen Matthew Hall ile arkadaşımız Murat Ali Oral konuştu. » #Gezi öncesi Beyoğlu`na gelen Kanada`lı caz gitaristi Danielle Hébert #Gezi sonrası burada kalmayı seçti. » Herkes benden bir albüm bekliyor, biliyorum ama ben sürpriz bir proje hazırlıyorum. » "Aslında ben müziğimi organik müzik olarak tanımlıyorum" diyen Fulya Özlem ile Murat Ali Oral konuştu. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin kapanış partisinde sahne alacak Theo Crocker ile son albümünü, dedesini ve konseri konuştuk. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Caz müziğin dört büyük ismini buluşturan konser öncesi arkadaşımız Murat Beşer Chris Potter`la konuştu. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel Festival konseri öncesi Turgay Yalçın Burak Bedikyan`ile konuştu. » Akbank Sanat Haziran Caz Günleri konserinde izleyeceğimiz Francesco Bearzatti ile konseri öncesi konuştuk. » "Suya Söyledim" albümüyle Türk müziği bestelerini yorumlayan Dilek Türkan`la Cenk Erdem konuştu. » Akbank Sanat Caz Günleri`nde konser verecek Dave Allen`a bir süredir yaşadığı Türkiye`de cazla ilgili gözlem ve tespitlerini sorduk. » 2. Gitar Festivali sanatçısı ve koordinatörü gitarist Sinan Erşahin ile Cenk Erdem konuştu. » New York`ta müzisyenlerin kariyer gelişimine web üzerinden çözümler geliştiren Buğra Balcı ile konuştuk. » Avrupa cazın yükselişteki ülkesi Finlandiya`dan Mopo ile arkadaşımız Burak Sülünbaz 30 Nisan Dünya Caz Günü Babylon konseri öncesi konuştu. » Şairlerin Fadista`sı Cristina Branco ile festival konseri öncesi arkadaşımız Cenk Erdem konuştu. » "Müziğin insanlar arasındaki boşlukları kapatma gücü var" diyen Tom Harrell`a İş Sanat konseri öncesi Burak Sülünbaz konuştu. » Öncesi ve sonrası olmayan anlık müzik... Ediz Hafızoğlu ile yeni albümleri » 258 yaşındaki Guadagnini kemanıyla Tasmin Little, konseri öncesi Burak Sülünbaz`la konuştu. » Bir caz starının bir insan olarak portresi... Sevin Okyay, bize iki harika caz gecesi yaşatan David Murray ile son yılların en iyi söyleşilerinden birini gerçekleştirdi. » "Türkiye`de farkında olmadıklarımı Hollanda`da farketmeye başladım..." Leyla Diana, Sanem Kalfa ile konuştu. » "Caz, geçmişten günümüze birikerek, beslenerek geliyor" diyen Ravi Coltrane`le arkadaşımız Burak Sülünbaz konuştu. » "Seyirci beğenisinden bağımsız sahneye çıkıp çalmak çalmak çalmak için içimde muazzam bir arzum var", diyen Kekko Fornarelli ile arkadaşımız Burak Sülünbaz konuştu. » > "Türklerin çok yüksek müzikal zekası olduğunu düşünüyorum ve onlarla bir bağ kurabiliyorum" diyen gitarist Dominic Miller`la Murat Beşer konuştu. » New York Times`ın `İran`ın Bob Dylan`ı` dediği İranlı Blues şairi Mohsen Namjoo ile arkadaşımız Sami Kısaoğlu konuştu. » Türkiye`de ilk kez izleyeceğimiz İtalyan diva Ornella Vanoni ile Cenk Erdem konuştu. » Son aylarda Ankara`nın caz ve müzik gündemini belirleyen Altus Org.`dan Fırat Dadaş ile epey konuyu masaya yatırdık. » The Puppini Sisters; İki yıl aradan sonra yeniden İstanbul`da. Sevgili Cenk grupla iki yıl önce de konuşmuştu, şimdi de konuştu. » "Bir yıldız doğuyor" Leyla Diana müziğin gelecekteki yıldızlarından Emre Göral ile konuştu. » Klasik müzik tarihinin ilk rock starı Paganini`den aldıkları ilhamla klasik müziği gençlere pop kadar sevdirmeyi amaçlayan Paganini Topluluğu`ndan Ara Malikian ile konuştuk. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin son konserlerinden Claudio Filippini trio konseri öncesi arkadaşımız Burak Sülünbaz sanatçıyla özel bir söyleşiye imza attı. » Tüm dünyada mutluluk uyandıran filmin ünlü karakterinin torunları konser öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: "Tanrı arayışım ve yaşanan `an`ım, beni ben yapan şeyler bunlar." » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin en renkli isimlerinden China Moses ile sevgili Cenk`in yaptığı `çapkın` söyleşi yayında. » Çağdaş fado yorumları sayesinde kazandığı üç Latin Grammy ile dünyada en çok tanınan fado şarkıcısı Mariza ile Cenk Erdem yeni konserleri öncesi konuştu. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Polonyalı caz piyanisti Marcin Masecki ile Burak Sülünbaz konuştu. » Son 30 yıla damgasını vuran pop ve rock starı Bonnie Tyler ile Cenk Erdem konuştu. » "Şarkılarımın dili kalp dilidir" diyen Kanadalı ünlü starı IMA ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » İstanbul`a aşık bir İspanyol; Monica Molina ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Yılda bir kez geliyorum ama Türkiye`de cazın sevildiğini biliyorum diyen Danilo Perez`le konseri öncesi sohbet ettik. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Dün gece sonrası artık yeni bir perküsyon kahramanımız var; Zohar Fresco. » » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Leszek Mozdzer: "Her dinleyici müzikte kendi mesajını alır" » "Uçan kuşları, uçan ruhları kalbinizde göreceksiniz" diyen Dhafer Youssef ile 5 Temmuz konseri öncesi konuştuk. » Cazın duayen kalemlerinden sevgili Sevin Okyay 16 Mayıs akşamı İş Sanat`ta konseri olan Ravi Coltrane ile konuştu. » Kwartludium Ensemble görsel sanatları müziğin diline aktarıyor. Sami Kısaoğlu söyleşisi yayında. » Arkadaşımız Sami Kısaoğlu, Burhan Öçal ile yeni projesi "Musica Caravanserai" üzerine konuştu. » `Guitar Hero` Al Di Meola ile 8 Mayıs konseri öncesi arkadaşımız Cenk Erdem özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Müzikte 40 yılın ardından veda konserleri veren İspanyol diva Paloma San Basilio ile Cenk Erdem konuştu. » Mahler`in müziğini yeniden tanımlayacak Christian Fennesz ile sevgili Sami Kısaoğlu konuştu. » İstanbul Gençlik Caz Orkestrası 14 Nisan`da Nicholas Payton`la aynı sahneyi paylaşacak. Baki Duyarlar ile orkestrayı ve Payton`ı konuştuk. » Pedro Almodovar`ın kadınlarından Luz Casal ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » Türkiye`nin tek oda müziği festivali Opus Amadeus`daki konseri sonrası Arpist Çağatay Akyol ile Leyla Diana özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Levent Öget son konserleri öncesi Evrim Demirel ve Kudsi Ergüner`le konuştu. » Wim Wenders`in filminde başrol oynayan dünyanın en iyi fado şarkıcılarından Teresa Salgueiro ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » Hans Zimmer Movie Soundtrack Contest`e katılan Buğra Balcı süreci Beliz Hazan`a anlattı. » Portekiz`den sadece fado değil, caz söyleyen de çıkıyor. Cenk Erdem konser öncesi Sobral ile konuştu. » Azteklerin hikayelerini de, ezilenlerin hikayelerini de anlatan ödüllü Lila Downs ile Cenk Erdem konuştu. » Endülüs müziklerini flamenkoyla sarmalayarak deniz kokulu sığınaklar yaratan Chambo ile konuştuk. » Müziğinde sokakları, hüznü ve neşeyi bir araya getiren Portekiz`in dünyaca ünlü fado divası Cristina Branco ile 24 Ekim Cemal Reşit Rey konseri öncesi sevgili Cenk konuştu. » Türk müziğinin Hicaz`ı Jazz ile buluşursa ne olur? Leyla Diana Hijazz Project II`yi Alper Berksü ile konuştu. » 23. Akbank Caz Festivali Akbank Sanat sahnesi bu yıl festivalin en dikkat çeken bir çok ismini ağırlayacak. Bu isimlerden biri olan Elina Duni ile sevgili Sami Kısaoğlu özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Yeni albümü "Get Happy"nin ilk konserlerini Türkiye`de verecek Pink Martini ile Cenk Erdem konuştu. » Latin ve Salsa`nın çıldırtıcı ritminden yerli tınılara Gülseren & Luis Gomez yeni albümlerini anlattı. » Selen Gülün`le `Başka` albümü ile Gezi Parkı`nın bir caz sanatçısı gözüyle sosyal enerjisini konuştuk. » Leyla Diana Stick Chapman isimli ilginç enstrümanın öncü temsilcisi Akın Ünver ile konuştu. » Yeni sahne şovu loop machine`in ödüllü `looper`ı DJ Berlin ile arkadaşımız Beliz Hazan New York`ta konuştu. » Çıkışıyla müzik dünyasında ufak çaplı deprem yaratan sempatik şarkıcı ZAZ yeni albümü Recto Verso ile Bursa konseri öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » "Bu albüm Türkiye`nin ilk soul albümü" diyen Dilek Sert Erdoğan ile arkadaşımız Leyla Diana konuştu. » Altmışlardan beri Yunan müzik hayatında şarkıları, sahne tasarımları ve kostümleriyle pek çok şeyi değiştiren gerçek bir Yunan divası Marinella 18 Nisan akşamı İş Sanat sahnesinde İstanbulla hasret giderecek. » İki gece Salon`da duo projesiyle izleyeceğimiz Branford Marsalis ile arkadaşımız Fatih Erkan konuştu. » Kalima egzotik melodilerin ritmleriyle oynamayı seven üç kadın ve hepimiz hırslı birer gezginiz. » Seksenlerden bu yana jazz-fusion gitarın Grammy ödüllü büyük ustası Frank Gambale 20 Mart akşamı Salon konseri öncesi arkadaşımız Cenk Akyol`un sorularını yanıtladı. » Borusan Müzik Evi`nde izleyeceğimiz Tin Men & The Telephone`dan Tony Roe ile Sami Kısaoğlu konuştu. » Borusan konseri merakla beklenen Markus Stockhausen ile arkadaşımız Okan Aydın konuştu. » "Bütün her şey küreselleşme sonucu birbirine benzedi" diyen Nguyen Le ile Fatih Erkan ünlü sanatçının müziğinden Jimi Hendrix ve Miles Davis`e, Türk müzisyenlerden `Fusion` olgusuna her şeyi konuştu. » Fadonun melankolik prensesi Carminho ilk kez geldiği İstanbul konseri için Cenk Erdem`le konuştu. » İki özel projesi ve trombonuyla son dönemde cazın önde gelen ismi Emre Kayhan ile konuştuk. » İzmir`li yetenekli genç caz müzisyenleri eğitim için yoğun olarak New York`u tercih ediyor. » Kuzeyin iki lirik şairi; Lars Danielsson ve Ulf Wakenius 12 Ocak Borusan konseri öncesi Sami Kısaoğlu`nun sorularını cevapladı. » Ülkemizde hatırı sayılır hayranı olan New Cool Collective 21 Aralık gecesi Babylon`da olacak. Arkadaşımız Sami Kısaoğlu grubun kurucu üyesi Benjamin Herman ile Cazkolik için özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Gonzalo Rubalcaba: "Küba`da da bir caz okulu yok ama çok sağlam geleneklerimiz var." » Antonio Gades`in gözüyle Carmen; Efsanevi topluluk 1 Aralık akşamı Carmen ile CRR`de. Cenk Erdem, efsane dansçının eşi Eugenia Eiriz ile Carmen`i konuştu. » Cenk Erdem albümü 800 bin satan dünyaca ünlü ispanyol divası Luz Casal ile konuştu. » Cezayir`den dünyaya ışık saçan kadın Souad Massi konseri öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » Portekiz`den çıkan son harika; Deolinda ile 15 Kasım konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » Müzikleri ülkemizde çok sevilen Filistinli Le Trio Jubran ile Cenk Erdem konuştu. » Bir müzik karavanı gibi Anadolu da konserler veren Barana`dan Steven Kamperman ile konuştuk. » Coltrane yorumlayan, Tamburi Cemil Bey dinleyen Hollandalı caz piyanisti Rembrandt Frerichs ile arkadaşımız Sami Kısaoğlu konuştu. » Türk pop starlarına latin & latin caz söyleten adam Emir Ersoy`la Cenk Erdem yeni albümünü konuştu. » Arkadaşımız Sami Kısaoğlu, 22. Akbank Caz Festivali`nin bu yıl ki özel projelerinden ACT`in 20. yılı nedeniyle 7 Ekim akşamı gerçekleşecek konser için ACT firmasının sahibi Siggi loch ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » New York East Village Maia Meyhane de doğan New York Gypsy All Stars ile Romantech albümünü konuştuk. » "Gençler kendilerini nasıl rahat ve mutlu hissediyorlarsa sahnede de çalarken öyle düşünmelerini isterim" diyen İmer Demirer ile yeni JAmZZ`i konuştuk. » Dünya cazının efsane piyanistlerinden Ahmad Jamal geçen hafta Ramazanda Caz konseri için geldiği İstanbul`da Sevin Okyay ile konuştu... » Murat Verdi yeni albümü "Shuara"da müziğini Nana Vasconselos ile `şair-i âzâm`ların katına çıkarıyor. » Yeni albümüne hazırlanan Kerem Görsev İzmir konseri öncesinde İzmir ekibimizle biraraya geldi... » "Müziğimde popun sık kullandığı cinsellikten çok örtülü bir şehvet ve dişilik var" diyen Caro Emerald İstanbul Caz Festivali konseri öncesinde sevgili Cenk Erdem ile konuştu. » Pink Martini Türkiye konserlerinde Yeşilçam filmlerinden bir şarkıyla kalbimizi çalacak. » İstanbul Müzik Festivali kapsamında yarın (26 Haziran) akşamı İstanbul Arkeoloji Müzesi bahçesinde fado konseri verecek olan güzeller güzeli Portekizli şarkıcı Ana Moura ile Cenk Erdem özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Yılın röportajı Cenk Erdem`den... Yeni albümü Shape Shifter`ı yayınlayan SANTANA `yeryüzü insana değil, insan yeryüzüne aittir` mesajının altını çiziyor, albümünü anlatıyor... » Aşk şarkılarının Kanadalı güzel yıldızı IMA içinde ünlü caz standartlarını da yorumladığı albümü Smile`ı yayınlar yayınlamaz ilk fırsatta sevgili Cenk ile konuştu. » Bu yaz, 19. İstanbul Caz Festivali`nin "Yaşam Boyu Başarı Ödülü"nü alacak caz gitarı duayeni ve ustamız Neşet Ruacan ile hem ödülü, hem de gençlik yıllarından bugüne gitarla, cazla geçen dopdolu bir ömrü konuştuk... » Haziranda Akdeniz caz gündemini Antalya Caz Fest. belirleyecek. İlk konseri verecek Aydın Esen`e sorduk. » Aşk şarkılarının İspanyol efsanesi Julio Iglesias yeni albümü hakkında sadece Cenk Erdem`le konuştu. » Küba`nın son piyano dahilerinden Harold López Nussa 10 Mayıs akşamı Ghetto sahnesinde olacak. Yıldızı her yıl giderek parlayan genç piyanistle konseri öncesi konuştuk. » 26 Nisan akşamı İş Sanat`ta konser veren, Wim Wenders`in Lisbon Story filminden müziklerini sevdiğimiz Madredeus ile Cenk Erdem konser sonrasının mutlu yorgunluğunda bir araya geldiler... » "Sahnede ne yaptığımı bilmiyorum, sadece kendim oluyorum" diyen Buika ile en son Cenk Erdem konuştu. » Levent Öget "Diyar Diyar Jazz" albümü büyük ilgi gören Spiral Quartet ile özel söyleşi gerçekleştirdi. » Annesinin sözlerini şarkılara çeviren dünya müziğinin yeni yıldızlarından Mor Karbasi Cenk Erdem ile konuştu. » Caz dünyası geleceğin müziğini şekillendirecek genç müzisyenleri birbiri ardına belirliyor. Bu isimlerin önde gelenlerinden Gerald Clayton ile CRR konseri öncesi konuştuk. » Saura`nın filmindeki şarkısıyla yıldızı parlayan Lura 9 Mart konseri öncesinde Cenk Erdem ile konuştu. » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali Özel: Festival 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » Yinon Muallem son albümü Nefes`te rast makamında etnik caz yaparken hayatındaki değişimleri de anlatıyor. » Monica Molina`nın aşk şarkıları olmadan yazlar da geçmez, kışlar da... Cenk Erdem Molina ile konuştu. » Fado ile tango; Lizbon ve Buenos Aires Cristina Branco`nun sesinden İstanbul`da yankılanacak... » Belle du Berry ve David Lewis`in kurduğu Paris Combo grubuyla Cenk Erdem konuştu... » Cenk Erdem pop operanın yakışıklı çocukları Il Divo`dan Urs Bühler ile yeni albüm Wicked Game`i konuştu. » Müzik dünyası genç bir müzisyenin ilk solo albümüyle tanışıyor. Değer Deniz `Bekle`yi Cenk Erdem`e anlattı. » Alaçatı Jazz Rüzgarı 11 Şubatta başlıyor. Ceren Erdur, Buğra Özçetin ve Oğulcan Şişman ile konuştu. » Cenk Erdem`den yeni bir söyleşi daha yayında; "Pink Martini`nin Japon Teyzesi Saori Yuki" » Türkiye`ye ilk kez gelecek olan flamenkonun eşsiz sesi Estrella Morente ile Cenk Erdem konuştu. » Yeni albümü "En Estambul"u yayınlayan Ayhan Sicimoğlu`nun İzmir konserini Cazkolik ekibi de izledi ve konser öncesinde bir de özel söyleşi gerçekleştirdi. » İzmirli müzikseverlerin dinlemeye doyamadığı Birsen Tezer ile İzmir ekibimizden arkadaşlarımız buluştu... » Cenk Akyol`la doğaçlama caz sohbetinin konuğu Okan Ersan. » Caz dünyasının büyük ustalarıyla kaydettiği albümlerle dinleyenleri hayran bırakan flamenko gitarın tanrısı Paco de Lucia yeni albümünün dünya turnesi kapsamında 29 Kasım akşamı İş Sanat sahnesinde çalacak... » Hayatın ve aşkın şarkıcısı Mayra yeni albümüyle 28 Kasım CRR konseri öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » Tunçel Gülsoy, geçen yılın Grammy ödüllü caz divası Dee Dee Bridgewater ile konuştu. » Akbank Caz Festivali kapsamında Babylon`da sahne alan Robert Glasper ile buluşan caz müzisyeni dostlarımız Ozan Musluoğlu ile Can Çankaya birlikte harika bir söyleşiye imza attılar. » Tangonun geleceğini şekillendiren isimlerden Juan Carlos Caceres yeni albümü Noche de Karnaval`i anlattı... » Cemal Reşit Rey`de 3 Kasımda sahne alacak flamenko gitar ustası Canizares`le Cenk Erdem konuştu. » Akbank Caz Festivali`nde konser veren Arifa`nın tek Türk müzisyeni Mehmet Polat`la konuştuk. » İstanbul`un şanslı cazseverleri cazın büyük bir ismini, Wayne Shorter`ı 18 Ekim akşamı Cemal Reşit Rey sahnesinde bir kez daha izleme fırsatı bulacaklar, şimdiden acele etmenizde fayda var ve biliyor musunuz, biz de bu sayede bir hayalimizi daha gerçekleştirdik. Wayne Shorter röportajımız yayında... » Akbank Caz Festivali`nin "Kampüste Caz" konserleri turnesinde yola bu yıl Alp Ersönmez çıkıyor. » Norveç cazının öne çıkan isimlerinden Froy Aagre ile yağmurlu bir Oslo gününde uzun ve keyifli bir sohbet... » Cazkolik İzmir ekibinden arkadaşlarımız Evrim Erişir ile Şafak Yıldız geçtiğimiz İstanbul Caz Festivali sırasında İlhan Erşahin`le İstanbul`un kazandığı yeni konser mekanlarından Tersane konseri öncesi coşkulu ve kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirmişlerdi. Aradan biraz zaman geçmiş olmasına karşın halen sıcak ve güncel söyleşiyi yayınlıyoruz. » Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması`nı (JAmZZ) projenin danışmanı Baki Duyarlar`a sorduk... » Sami Kısaoğlu iddialı yeni albümü The Mosaic Project`i yayınlayan davulcu Terri Lyne Carrington ile konuştu... » Yeni albümünde New York cazının etkileyici isimleriyle çalan Ozan Musluoğlu ile 40th Day`i konuştuk... » Güzel sesler melankoliye iyi gelir prensibini ikincisini yayınladığı "İyileştiren Şarkılar 2" albümüne de uyarlayan Cenk Erdem ile Deniz Türkoğlu konuştu. » Astor Piazzolla`nın ilham kaynağı tango divası Amelita Baltar yeni albümünü Cenk Erdem`le konuştu. » Cenk Erdem, 22 Temmuz gecesi Antalya Caz Festivali`nde konser veren dünya müziğinin en önemli seslerinden, albümleri ülkemizde binlerce adet satan, Cabo Verde`nin sesi Cesaria Evora ile konuştu... » Antalya Caz Festivali`nin açılış gecesinde sahne alacak İspanyolların süperstar şarkıcılarından Monica Molina ile Cenk Erdem konuştu... » 18. İstanbul Caz Festivali`nin en ilgi çeken projelerinden "Mujeres De Agua"yı projenin bizzat yaratıcısı olan 4 Latin Grammy ödül sahibi ünlü İspanyol müzisyen ve besteci Javier Limón ile Cenk Erdem birlikte konuştular... » Cenk Erdem bu kez İstanbul Caz Festivali`nin özel projelerinden "Mujeres De Agua"da sahne alacak kadın seslerinden Aynur`la özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Müziğin içinde altmış yıldan bu yana ismiyle yaşayan Joe Sample, Cenk Erdem ile festivaldeki konseri öncesi konuştu... » European Jazz Club konserleri 7 Temmuz gecesi Alp Ersönmez ile Bugge Wesseltoft`u bir araya getirecek konser için arkadaşımız Beliz Hazan Alp Ersönmez ile konuştu... » Festivalin European Jazz Club konserlerinde triosuyla sahne alacak Selen Gülün`le konserini konuştuk... » European Jazz Club konserlerinde Stefano Di Battista ile birlikte sahne alacak Ferit Odman ile konuştuk. » Yetmişli yıllardan bu yana İspanyolların en etkileyici divalarından Paloma San Basilio ile sevgili Cenk Erdem konuştu... » Balkanlarla cazı buluşturan konserin iki isminden biri Lena Kovacevic Cenk Erdem ile buluştu... » Sözlerindeki öyküleri müziklerinde caz ve folkla buluşturan Rebbekka Bakken ile Cenk Erdem konuştu... » Cenk Erdem, Bursa Festivali ve İstanbul Caz Festivali öncesinde çok yakından tanıdığı Buika`yı anlatıyor... » Mayıs başında açtığı "Cazın Nabzı" isimli sergisiyle ilgi gören Burcu Orhon ile sergisini ve fotoğraflarını konuştuk. » İzmirli cazseverlerin yakından tanıdığı genç caz grubu Ayan Beyan ile İzmir ekibinden arkadaşlarımız konuştu. » Geçtiğimiz ay Ghetto konseriyle İstanbullu dinleyicilerini yeniden kendine hayran bırakan, farklı müziğiyle dikkat çeken Fatima Spar ile arkadaşlarımız konuştu. » Mehmet Çağlar, Berklee`de Billboard Scholarship ödülünü kazanan genç flütist Sarpay Özçağatay ile konuştu. » Cenk Erdem, Kargo sonrasında yollarına Maskott`la yeni bir yön veren ikiliyle konuştu. » Modern cazın doksanlardan bu yana en etkileyici piyanistlerinden Jacky Terrasson 15 Mayıs`ta CRR`de... » Kazandığı bursla hayatı değişen genç basçı Buğra Balcı İzmir Cazkolik`ten arkadaşlarımızla konuştu. » Cenk Erdem geleneği yeteneğiyle buluşturan gösterileriyle Flamenko dansçısı Farruca ile konuştu. » Ege`nin nargile kokulu kıyılarından Yunan ve dünya müziğinin sınırlarına uzanan Imam Baildi ile konuştuk. » Levent Öget, "Diyar Diyar Jazz" isimli albümleriyle tanınan Spiral Quartet Philippe Poussard ile konuştu. » Avrupa müziklerini caz ve klasikle buluşturan Gypsy Devils ile konser öncesi Cenk Erdem konuştu. » Radyo programları ve yazılarından tanıdığımız Levent Öget hem Mike Stern hem de Dave Weckl ile konuştu. » Uluslararası ilk Çinli gitar sanatçısı olarak kabul edilen Xuefei Yang ile arkadaşımız Deniz Türkoğlu buluştu. » Cenk Erdem fadonun genç divalarından Mariza ile geçtiğimiz aylarda İş Sanat`ta konser verdiği son albümü Fado Tradicional`i konuştu. » Babylon`da vereceği konsere hazırlanan İsveç`in genç yıldızı Fredrika Stahl, Deniz Türkoğlu`nun sorularını yanıtladı... » "Harikalar Diyarı"ndan çıkıp gelen üç genç ismin müziği "Eski Oyuncak"ların naif duygusuna sahip... » Geçen hafta konser için İstanbul`a gelen Loreena McKennitt bizlerle olan özel bağını Cenk Erdem`e anlattı... » Mart ortasında üç ayrı şehirde konser veren Carmen Souza arkadaşımız Beliz Hazan ile buluştu. » Fransız cazının modern eğilimli güçlü ismi Louis Sclavis ile İzmir Caz Festivali konseri öncesinde arkadaşımız Ceren Erdur konuştu... » Chick Corea ve Gary Burton`ın 31 Mart gecesi Cemal Reşit Rey konser salonunda verecekleri konser öncesi arkadışımız Beliz Hazan, New York`da bulunan Corea ile konuştu... » Anatolian Blues Band ile kapanış konserini veren Erkan Oğur arkadaşlarımızla buluştu... » Macar folk temalı müzikleriyle tanınan `Şeytanın Kemancısı` Roby Lakatos Cemal Reşit Rey`e geliyor. » Barana Quintet, Barana-Hayyam ve Şarap temasından doğaçlama caza uzanan yolculuğunu anlattı. » Beliz Hazan, Alp Ersönmez ile belki alt "Yazısız" ama içi müzikle dopdolu albümünü konser öncesi konuştu. » İzmirlilerin festivalle buluştuğu açılış konserinde arkadaşlarımız oradaydı ve Egg Project ile konuştular. » Tunçel Gülsoy, yeni kucakladığı Grammy ödülünün yorgunluğunu İstanbul konserinde atmaya gelen Dee Dee Bridgewater ile konuştu. » Fado`nun yükselen genç ve güzel sesi Ana Moura ilk kez konser vereceği İstanbul dinleyicisini merak ediyor. » 4 Mart gecesi başlayan Nublu Jazz Festivali`ni, Nublu felsefesini, konserleri, müzikleri yani olanı biteni herşeyi organizasyonun başında bulunan sevgili Reha Öztunalı ile konuştuk... » İzmir Tarihi Havagazı Sanat Cafe konserlerinde Ayten Alpman ve Ayhan Öztoplu ile konuştuk. » Mart ayında İzmir`in rüzgarına, yağmuruna, havasına, denizine cazın notaları karışacak evet ama bu nasıl olacak festivalin basın ve halkla ilişkilerinden sorumlu olan Sirel Ekşi`ye İzmir Cazkolik`ten arkadaşlarımız sordu... » Cazkolik İzmir`den arkadaşlarımız İKSEV`den Ceyda Berk ile `Caz Kombo Sınıfları`nı konuştular... » Ankara Caz Festivali`ndeki konseri öncesi Alper Yılmaz ile konseri, festivali, albümlerini, müziğini konuştuk ama çok daha ötelere uzandık... » Eğitimini Berklee`de yapan İzmir`li caz müzisyeni Yaman Akdoğan yarıyıl tatili için geldiği şehrinde Cazkolik`ten arkadaşlarımızla buluştu... » Luz Casal ile çok özel bir söyleşi... » Erdinç Aktuğ ile artık bir gelenek halini almaya başlayan Ankara Caz Festivali konserlerini konuştuk... » Müzikleri ülkemizde oldukça ilgi gören İngiliz grubu Oi Va Voi İzmir konserleri öncesi arkadaşlarımızla konuştu... » Buika ile çok özel bir söyleşi... » Fatih Erkoç, Kerem Görsev İzmir`i salladı... » Özlem Oktar Varoğlu ile söyleşi. » İdealist bir caz müzisyeni olarak Yavuz Darıdere ile Cazkolik İzmir ekibinden arkadaşlarımız konuştu. » Cenk Erdem yayınladığı "Memories Of You" albümüyle son günlerin müzikte ve basında önde gelen isimlerinden Simavi ile konuştu. » Lori Şen: "Türkiye’de ki önemli caz müzisyenleriyle çalışmak ve gelecekte müzikal yapmak istiyorum, hayallerimde Broadway de var..." » İzmir konseri öncesinde İzmir Cazkolik ekibinden arkadaşlarımız Muammer Ketencoğlu ile buluştu. » Cenk Erdem, Viktor Lazlo ile konuştu... » Dorantes Cenk Erdem’in sorularına cevap verdi. » > Kapadokya Caz Günleri... » Toumani Diabete ile Cenk Erdem "Afrocubism"i konuştular... » Stacey Kent ile "Raconte Moi" albümünü konuştuk... » Joe Lovano ile CRR’de verdikleri "Saxophone Summit" konseri öncesi yaptığımız röportaj. » Cenk Erdem, bu hafta konseri olan Portekiz’in hüzünlü müziği Fado’nun son kuşak etkileyici seslerinden Cristina Branco ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi... » Julio Bocca söyleşisi... » Jazz Company’de yeni sezon... » > Sarp Maden ile "Kampüste Caz" konserlerini konuştuk. » Selen Gülün ile festival özel! » Ayşe Tütüncü ile İSCMS İstanbul 2010 projesini ve kendisinin bu proje kapsamında gerçekleştireceği performansı konuştuk... » İmer Demirer ile beraber sahne aldığı Enrico Rava hakkında konuştuk... » Kerem Görsev; "Sahnede bir dev izledik..." » Tore Johansen`le birlikte vereceği konser öncesinde Ozan Musluoğlu ile konuştuk... » Kerem Görsev ile Tony Bennett konseri öncesi özel bir mini söyleşi... » İstanbul ve Ankara konseri öncesi Passion Turca’dan Cenk Erdem Pink Martini’nin kurucusu Thomas Lauderdale ile konuştu... » > Sheraton Ataköy Caz Günleri`ni otel adına düzenleyen Önder Focan`a etkinliğin detaylarını sorduk. » Meksikanın dünyaca ünlü sesi Lila Downs 16 Maıs’ta verdiği konserin öncesinde Cenk Erdem ile konuştu... » Siyah ve gururlu insanların müziği adına; » Paco De Lucia söyleşisi... » Son albümü ve konserleri ile Buika fırtınası müzik dünyasında dinmeyeceğe benziyor. Cenk Erdem, Buika ile son albümünü ve müziğini, hayatını, neler hissettiğini... her şeyi kendisiyle konuştu... » Cenk Erdem Salif Keita söyleşisi » "Raconte Moi" albümü ile Stacey Kent... » 1 Nisanda İş Sanat’ta konserini izleyeceğimiz ünlü müzisyen Manu Katché’yi sevgili Cenk Akyol’un sorularıyla önce Cazkolik’te ağırladık... » Jan Lundgren Trio ile söyleşi... » > Eskişehir`de düzenlenen 8. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali?nde sahne alacak olan » > Eskişehir?de düzenlenen 8. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali?nde sahne alacak olan Ankaralı grup Rocky Swing Project ile konuştuk... » > Eskişehir`de düzenlenen 8. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali`nde sahne alacak olan Ankaralı grup Turiya ile konuştuk... » > Önder Focan ve Şenol Filiz ile İtalyan müzisyenler ortak bir proje için 17. Uluslararası İzmir Caz Festivali?nde buluşacaklar... » > 11 Mart`ta Nublu Jazz Festivali`nde sahne alacak olan İmer Demirer ile konserini ve bugünlerini konuştuk... » İş Sanat’ta ki konserinden önce Diego El Cigala ile söyleştik... » Arkadaşımız Cenk Akyol, geçtiğimiz günlerde Babylon?da bir konser veren Incognito?dan Bluey ile söyleşti... » Piyanist Burak Bedikyan ile Nardis`te "Bir Oscar Peterson Gecesi" üzerine özel bir söyleşi... » Joshua Redman’la tele-röportaj... » James Taylor ile söyleştik... » Buzuki Orhan ile Turkophony All Stars`ı konuştuk... » Harvie S hafta boyu Nardis`te! » Editörü Ediz Hafızoğlu`na Drum&Bass dergisini sorduk... » Mehmet Çağlar Cem Tuncer ile "Buddha Groove" albümünü konuştu... » > Tunçel Gülsoy 22 Kasım gecesi Babylon`da sahne alacak Charlie Hunter ile konser öncesi konuştu... » İmer Demirer önümüzdeki günlerde çıkaracağı yeni albümü öncesi festival kapsamında Babylon?da... » > Mehmet Uluğ ile Akbank Caz Festivali`ni konuştuk... » Genç müzisyene hukuk desteği... » > "Festival Özel" yazılarına özel bir röportajla başlıyoruz, 16. İstanbul Caz Festivali?nin açılış konserini gerçekleştirecek olan Fatih Erkoç & Kerem Görsev ile konser öncesi konuştuk... » "İşimin en keyifli ânı izleyicileri konserden zevk alırken izlemek..." Biten bir sezonu İş Sanat’ın yöneticisi Meriç Soylu ile detaylı olarak konuştuk. » Akın Eldes ile "Ara Taksim" üzerine... » Fahir Atakoğlu ile albümü "Istanbul in Blue" üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirdik... » > Pelin Opçin Çorumluoğlu: "Her yıl festivalde o yılın en yeni projeleri ve birlikteliklerine yer vermeye gayret ediyoruz..." » Ayşe Tütüncü ile "Yedi Yer, Yedi Gök" üzerine... » > Geçtiğimiz ay Bremen`de düzenlenen "JAZZAHEAD 09"a katılan Mehmet Uluğ ile katıldığı konferansı konuştuk... » Mehmet Okonşar`la caz üzerine... » Burçin Büke ile klasikten caza... » Müziğini mağazandan satın al! » Fatih ve Kerem`den caz standartları yorumları... » İmer Demirer: "Miles Davis cazın everestidir..." » Asım Ekren; Müzikle geçen 45 yıl... » Cazın milli takım kaptanı Aycan Teztel. » Sinan Bakır`dan kalbin altı teli... Gitar tutkusuyla sürüklendiği Amerika`da ilk albümünü çıkaran Sinan Bakır`dan parlak bir çıkış albümü. » Anadolu Üniversitesi`nin düzenlediği "7. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali"nde geri sayım başladı... » 16. İzmir Avrupa Caz Festivali`nin önemini festival yöneticilerinden Sirel Ekşi ile konuştuk... » Ozan Musluoğlu`ndan heyecan verici bir ilk albüm. » Zuhal Focan`la Nardis Jazz Club olarak bu yıl beşincisin düzenlenen Nardis Caz Vokal Yarışması`nı konuştuk. » Cazkolik olarak Kerem ile yeni albümü hakkında herşeyi konuştuk!
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp