Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Önder Focan Trio

Sanatçı: Önder Focan (g), Enver Muhamedi (b), Burak Cihangirli (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 23 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/5
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL. Gitar, bas ve davuldan oluşan triolar caz müziğinde her zaman belirli bir ilgiyi toplamıştır. Melodi, armoni ve ritim gibi müziğin tüm katmanlarının tam olarak duyulabildiği bu format özellikle trio için yapılmış düzenlemelerle bir "mini big band" gibi tınlamaktadır. Efsane trio Poll Winners gitarist Barney Kessel, bascı Ray Brown ve davulcu Shelly Manne tarafından oluşturulmuştu ve yıllarca çalışmalarını sürdürüp önemli bir hayran kitlesi edinmişlerdi. Jim Hall, Pat Metheny, John Scofield gibi birçok caz gitaristi gitar, bas, davul trioları oluşturmuş, albümler yapıp konserler vermişlerdir. Usta Önder Focan?ın gençlerle projeleri hız kesmiyor ve bu da onlardan biri. Bu gece sevilen standartlardan oluşan bir repertuarla sizlerle olacaklar.


 
Cazkolik Röportajları

"Bir yıldız doğuyor" Leyla Diana müziğin gelecekteki yıldızlarından Emre Göral ile konuştu.

 15000 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Ekim ayında gerçekleşen 24. Akbank Caz Festival fırtınası anıları ve güzel konserlerin ardından belki dindi belki ama fırtınanın ardından esen ılık rüzgar hala esmeye ve konuşulmaya devam ediyor. Birbirinden güzel konserler izlediğimiz festivalde çok güzel sürprizlere de şahit olmuştuk. Sözünü ettiğimiz sürprizlerden biri 30 Ekim Perşembe gecesi Zorlu Center’da gerçekleşen ve tüm salonu avucunun içine alan müthiş Jamie Cullum konser esnasında 16 yaşındaki bir gencin bir anda sahneye çıkıp, kırk yıllık profesyonel gibi grupla davul çalması müthiş alkış alması hala konuşulmaya devam ediyor. Festivalde bu anlamda bir diğer sürpriz ise 1 Kasım Cumartesi akşamı Akbank Sanat konser salonunda gerçekleşti. İtalyan cazının ‘harika çocuğu‘ olarak selamlanan Claudio Filippini triosu ile o akşam bize harika bir konser hediye ettiler. gelin esas konumuza geçmeden önce Claudio !ilippini hakkında kısa bir bilgi aktaralım...

* * *

2002 yılında Yamaha Müzik Vakfı’nın düzenlediği, Avrupa Solo Piyano Yarışması’nda birincilik kazanmış, 2003 yılında da Massimo Urbanı ödüllerinin de sahibi olmuş genç piyanistin 2011 yılında ünlü İtalya yönetmen Fellini’nin pek çok filminin müziklerini yapan Nino Rota için Londra Senfoni Orkestrası ile tribute CD’si yayınlandı. Bir çok ünlüye albümlerinde eşlik eden sanatçı Wynton Marsalis, Tonny Scot, Dee Dee Bridgewater ve Mike Stern gibi isimlerle sayısız kez aynı sahneyi paylaşmış. İşte, böylesine başarılı bir sanatçının verdiği konserin bitiminde ise yola, röportajımıza konu olan sürpriz ile devam etmek istiyorum.

Akşamki konserin sürpriz ismi 9 yaşındaki Emre Göral oldu.

Filippini hakkındaki bilgileri özellikle de yazmak istedim çünkü, aslına bakarsanız ikisinin de ortak yönleri var. İkisi de harika çocuk, müzik ve sinema…Bu tesadüf olamaz. Buluşmaları gerekiyordu, buluştular ve bizi de buluşturdular.

Gelin sürpriz anını yeniden yaşayalım...

Artık konser bitmiş, bis olmuş ve herkes ayaklanmıştı. Daha konser başlamadan önce farkettiğim ve müzikle çok ilgili olduğunu anladığım arkada oturan küçük bir çocuğun sahneye çıkıp, “Size piyanoda bir şey çalmak istiyorum, Mission Impossible’ın müziğini çalmak istiyorum“ demesi üzerine, çıkıp gitmekle kalıp dinlemek arasında tereddüt ettiğimiz o bir an küçük çocuk çalmaya başladığında yerlerimize adeta mıhlanmıştıktık. Küçük Emre çalarken öylesine coşmuştu ki önce Claudio kafasını uzatarak baktı ve usul adımlarla Emre’nin yanına geldi ve piyanoda yanıbaşına oturdu. Ardından trionun diğer üyeleri enstrümanlarının başına geçtiler. Artık küçük Emre’nin keyfine diyecek yoktu ve coşkuyla o an salondaki herkes bu keyfe ortak oldu.

Hep beraber müziği çalmayı bitirdiklerinde ve Claudio bize dönerek “caz işte böyle bir şey“ dedi. Emre hem müzisyenlere, hem çalması için kendisine izin veren ‘Hanımefendi‘ye de (Akbank Sanat Yöneticisi Derya Bigalı) ayrıca teşekkür ederek‚ ‘Meslektaşlarına‘ aşarılar diledi. Tabii küçük Emre ne ara Derya Bigalı’nın yanına gidip izin almış orasını kaçırmışız :) Kısaca, böyle biten bir konserin ardından Cazkolik adına Emre ile iletişime geçmek istedim ve bunu haber yapmak istediğimi söyledim. Babası Burak Bey ile kısa bir kartvizit alışverişinden sonra, ertesi gün Cazkolik’e kısa bir tanıtım -video ile- haberini girdik. Evet, girdik ama şahsen bu küçük müzisyenimizi yakından tanımak, ailesiyle görüşmek ve etraflıca konuşma merakı içimi sarmıştı. Hemen annesi Emel Hanım ile irtibata geçtim, sağolsun beni kırmadı ve bu sayede küçük dostum Emre ile güzel bir sohbeti gerçekleştirme fırsatını elde ettik.

Yakın bir gelecekte, bir kaç yıl sonra, Türkiye

müzik sahnesi genç, müzisyen bir yıldız adayıyla

tanışacak ama siz, Cazkolik okuru olarak o kadar

beklemek zorunda değilsiniz, şimdiden takdim

ediyoruz; Emre Göral.

Röportaja geçmeden önce kısa da olsa sohbeti gerçekleştirdiğimiz mekandan sözetmemiz lazım: Beşiktaş Akaretler’de BJK Plaza’yı geçtikten sonra köşede çok güzel ve keyifli bir Kitap Evi & Cafe MİNOA. İki katlı bir kitapçı dükkanından içeri kıvrıldığınızda bir köşesinde Cafe’si olan sıcak ve kahve / kitap kokan bir yer burası.

Evet nihayet artık röpotajımıza başlayabiliriz. Emre’nin müzikle olan daha anne karnındayken başlamış. 

Leyla Diana: Evet Emre, anne karnındayken dedik, devamı nasıl geldi sonra?

Emre Göral: Ben daha annemin karnındayken babam bana müzik dinletiyormuş ve müzik dinlemeyi hep çok seviyorum, özellikle uyumadan önce...

Annesi (Emel Göral): Emre klasik müzik seven bir çocuk. Daha çok küçükken Doğan Kitap’tan klasik müziği masallarla sevdiren bir seri çıkmıştı, onları aldık denemek için. Çok sevdi. Kitabın içindeki CD’leri mp3’e cevirip müzik çalarına yükledik, gece okuduğumuz masallardan sonra onları dinleyerek uyumaya başladı.

Piyano çalmayı Emre istedi, kendi isteği ile oldu. 4-5 yaşlarındaydı. Org çalıyordu, ritme ve notalara yoğun ilgisi vardı, sonra baktık ki bu ilgi bir hevesten öte bir şey kulağının durumunu anlamak için birkaç müzisyene dinlettik. Olumlu geri dönüşler aldık. Değişik enstrümanlara karşı da ilgisi vardı. Konservatuar giriş sınavlarında da bizi şaşırttı. Önceden çaldığı enstrüman olduğu için açıkçası çalacağı enstrümanı piyano olarak bekliyorduk. Fiziksel yeterlilik sınavından kontrabas müjdesiyle çıkması bizi hem şaşırttı hem de çok sevindirdi. Konservatuarda ikinci enstrümanı piyano şimdi.

Babası (Burak Göral): Film eleştirmenliği yaptığım için evde çok film izleniyor tabii. Emre’nin müziğe olan ilgisini farkettikten sonra 5-6 yaşlarındayken ona Beethoven’ın hayatından uyarlanan “Ölümsüz Sevgi” (Immortal Beloved) filminden kısa bir bölüm izlettim. Çok beğendi ve hepsini izlemek istedi. İzlettim, ben de Emre‘de çok etkilendik. Sonra, bana ne zaman kızsa ve üzülse o filmdeki Beethoven’in babası geliyor aklına ve sen onun gibi olma baba diyor...

“Amadeus” filmini de çok sevmiş Emre...

Burak Göral: Sıkılır diyordum ama çok büyük zevkle izledi... Sonra müzikalleri denedim birer birer... “Operadaki Hayalet” favorisi oldu... Geçenlerde “Batı Yakasının Hikayesi”ni de izledik birlikte, bayıldı... 

Emel Göral: Sonra, müziğe olan ilgisi ilkokul döneminde de farkedildi. Emre konservatuvar dışındaki eğitimini 7 İstek Atanur Oğuz Okulu’nda sürdürüyor. Okuldaki müzik öğretmeni çok iyi müzik kulağının olduğunu söyledi. Piyano eğitimi zaten devam ediyordu.

Emre Göral: Evet şöyle diyeyim, okuldaki ritm grubuna alındım. Öğretmenimle de piyano çalışıyordum zaten.

Emel Göral: Sonrasında, konservatuar düşünmez misiniz, neden olmasın gibi öneriler almaya başladık. Konservatuara birkaç aşamalı bir sınavdan geçerek girebiliyorsunuz. Bir yandan Emre çok küçük olduğu için hem sınav nedir bilmiyor hem de çok sevdiği müzikle sınav stresi yaşasın istemiyorduk fakat Emre istekliydi. Epey bir ikilem yaşadıktan sonra -Emre ile de konuşarak- sınavı denemeye karar verdik. Sınavları görmesi ve tanıması için de hem İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı hem de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi. İkisini de kazandı. Tabii ki ilk tercihimiz Mimar Sinan Üniversitesi oldu. Böylece Emre 8 yaşında ve yarı zamanlı olarak konservatuara başlamış oldu.

Emre Göral: Sonra sınavlara girdik. Mimar Sinan Üniversitesi‘ne girdik, İstanbul Üniversitesi’ne de girdik. İkisini de kazandık. Ama İstanbul Üniversitesi’nde şöyle bir şey oldu; benden şarkı söylemem istendi ama ben söylemek istemedim. Benim için Mimar Sinan Üniversitesi daha değerli oldu, orada şarkı söylemem istenmedi. Piyano çal dediler, ingilizce de çaldım Türkçe de çaldım ve kazandım. Böylelikle yarı zamanlıya başlamış oldum.

Burak Göral: Piyano diye bekliyorduk... Büyük sürpriz oldu kontrabas...

Emre Göral: Kontrbasa alındım.

Leyla Diana: O nasıl oldu peki? Neden kontrbas da başka bir enstrüman değil?

Emre Göral: Bize enstrüman denettirdiler, uygun olup olmadığımı, gücümü ölçtüler nasıl bir şey olabilir diye. Piyano çalmama rağmen çello ya da kontrabas dediler. Sonra da kontrbasa karar verdiler.

Emel Göral: Konservatuara giriş sınavı daha önce de sözettiğim gibi 2-3 aşamalı bir sınav. Önce kulak ve ritm sonra da fiziksel yeterlilik sınavlarına giriyor çocuklar. Fiziksel olarak da uygun olduğu enstrümanı çalmasını hedefliyorlar. Emre’nin 4 yaşından beri yüzüyor olması, boyunun uzunluğu ve yapılı olması kanımca bu enstrüman için seçilmesinde etkili oldu.

Sınav sonucunu bahçede beklerken -sonrasında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın kontrabas grup şefi olduğunu öğrendiğimiz- Onur Özkaya, kendisini tanıttıktan sonra Emre‘den çok etkilendiğini sınav sonucunda uygunluğunun jüri tarafından ya çello ya da kontrbasa uygun görüldüğünü, kendisinin bu yıl tek öğrenci alacağını ve eğer “Kontrabasın büyüklüğü sizi ürkütmezse...“ bu kişinin Emre olmasını istediğini söyledi. [çünkü gerçekten büyük bir enstrüman, özellikle 8 yaşındaki bir çocuk için]. Gururla karışık kısa bir şok yaşadık önce tabii. Biraz konuştuktan sonra kontrabas konusunda ikna olduk fakat sonrasında Onur Bey’e güvenmemizin ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük, yaşadıkça da görüyoruz. Emre bu konuda çok şanslı bir öğrenci. Birlikte çalıştığı hocasından sözetmek istiyorum biraz...

Onur Özkaya, çok başarılı bir müzisyen ve aynı zamanda başarılı bir akademisyen. Emre’nin müzik sevgisi için de ciddi bir destekçi. Biliyorsunuz, çok küçük yaşlarda öğretmen büyük rol oynuyor. Çocuğunu iyi tanıyan biri olarak eminim ki Onur Bey’i bu kadar sevip ona hayran olmasaydı henüz başladığı bu zor enstrümandan da, müzikten de uzaklaşırdı. Kendisinin de küçük yaşlarda başlamış olması ve Emre ile kurduğu olumlu bağ bizim için de büyük şans doğrusu. Onur Bey Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuarı’nda yardımcı doçent. Bölümde çok sevilen ve gerçekten paylaşılamayan bir hoca. Şehir dışından bile birçok öğrencisi var. Bölümün de en küçüğü Emre dolayısıyla, farklı bir dil var aralarında. Aynı zamanda Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın kontrabas grup şefi ve Münih Filarmoni orkestrasında çalıyor.

Leyla Diana: Peki Emre sen ürkmedin mi, kendinden büyük bir enstrümanı çalacağın için?

Emre Göral: Tabii o zaman 8 yaşındaydım küçüktüm, hala küçüğüm de :) zamanla alıştım. Şimdi en iyi arkadaşım kontrabasım...

Emel Göral: Enstrüman hocası Onur Özkaya’nın da çok büyük yardımları ile Emre’ye uygun Almanya’dan bir kontrbas getirttik.

Emre Göral: Evet sonra bir şeyler çalmaya başladım. Klasik, caz, biraz pop Michael Jackson ve rock.

Leyla Diana: Cazı sevdiğini gördüm, seni caza iten neydi?

Emre Göral: Aslında kontrbas deyince akla caz geliyordu. Arşesiz (yay) çalmak tam caza benziyor. Sonra caza geçtim, döndürüp çalmayı çok seviyorum (kontrbası kendi etrafında döndürüp show yapmayı seviyor :)

Burak Göral: Evde bir gün ’Görevimiz Tehlike‘yi dinledi ve ‘ben bunu çıkartırım‘ dedi.

Emre Göral: Biraz da “Görevimiz Tehlike” hakkında konuşmak istiyorum. Ben bunu okulumda İstek Atanur Oğuz Okulu‘nda arkadaşımla çıkarttım. Aslıda ikimiz bir grup kuracaktık. Two pianos. Albüm falan yapabilir miyiz diyorduk? Dinledim çok hoşuma gitti ve ben bunun notalarını çıkartırım dedim. Arkadaşımla beraber çalıştık. Ipad’de piyano uygulaması vardı orada Mission Impossible’ı buldum. Oradan da yararlanarak çıkarttım. Tamamen kopyaladım dersem yanlış olur, ben yorumladım. Sonra arkadaşımla birlikte çalmaya başladık. Caz festivalini duyunca gideyim dedim. Hatta yanımda bir de kız arkadaşım vardı.

Leyla Diana: Biliyorum arkamda oturuyordunuz :) peki Emre, nasıl oldu konserde çalma isteğin. Oraya gittiğinde önceden planlamış mıydın yoksa ani mi gelişti?

Emre Göral: Evet... İşte, orada piyanoyu kontrbası ve davulu görür görmez çalayım diye aklmdan geçirdim. Kontrbas büyüktü... ölçtüm biçtim... Çok büyüktü yetişemezdim... (Riske atmak istememiş kendini ;))
Piyanonun eğitimini daha çok aldım ama kontrbasın eğitimi hem daha zor hem devam ediyor. O yüzden, kontrabas büyük şimdi yanlış yaparım diye düşündüm ve piyano çalmaya karar verdim.
Benim her zaman böyle bir hayalim vardı. Eğer kocaman salonun arkalarında oturmuyorsam, ön sıralardaysam zaten hep çalmak isterdim.

Leyla Diana: Daha önce oldu mu böyle bir şey?

Emel Göral: Hayır bu şekilde olmadı. Hep hayaliydi ama Akbank Jazz Festivali Emre için bir ilk. Şehirdeki birçok konseri takip ediyoruz. Klasik, caz vb. hocası Onur Özkaya’nın Borusan Filarmoni konserlerini kaçırmıyor. Onur Bey de Emre’yi hemen her konser için teşvik ediyor sağolsun. Hemen her Borusan Flarmoni konserinden sonra Emre’de bu duygu oluyor, o konserlerde de hep sahneye çıkmak istediğini söylüyor...

Burak Göral: Evet çok girişken bir çocuk. Teoman’ın konserine gitmek istemişti, götürdük. Konser öncesinde kulise giderek muzisyenlerle konuşup gitarları hakkında bilgi almak istedi hatta ben de çıkıp çalabilir miyim diye sormuştu. Kuliste bütün müzisyenlerle ve Teoman’la müzik sohbetleri yaptı. Bütün müzik aletlerine bir ilgisi var. O konserden sonra da ukelele’ye merak sardı mesela.

Birden çok enstrümanı çalabilen Emre, "kontrabası bitirdikten sonra bu aileden olan tüm enstrümanları çalarım diye düşünüyorum” derken hayli kararlıydı.

Emel Göral: Evde enstrüman koyacak yer kalmayacak yakında. Kontrabas eve girdiğinden beri zaten dört kişi yaşıyoruz neredeyse :) Piyano, kontrabas bir de okulda bu yıl gitara başladı.

Leyla Diana: Taşıması konusunda ne yapıyorsunuz?

Emre Göral: Hiçbirimiz bir şey yapmıyoruz babam taşıyor.

Emel Göral: Normalde kontrabas okulda var ama, Emre’nin kontrabası daha küçük (1/3). Emre bölümün en küçük kontrabasçısı olduğu ve evde de yoğun bir şeklide çalıştığı için kontrabası derslere getirip götürüyoruz. Diğer tam ve yarı zamanlı öğrenciler taşımıyor. Okuldaki enstrümanları kullanabiliyor. Babamız götürüp getiriyor, ben dahi taşıyamıyorum.

Leyla Diana: Peki Emre, hayalin ne, ne olacak sonra?

Emre Göral: Müzisyen olmayı, yazar olmayı düşünüyorum. Yazar-müzisyen-mimar.

Emre operaları da çok seviyor ve hayali Operadaki Hayalet’e gitmek.

Leyla Diana: Sonra operadayken “Operadaki Hayalet” olarak çıkmayasın ama sahneye :) Arkadaşlarınla aran nasıl? Sen bu kadar müzik, kitap, opera ile ilgilenirken onlar sana yad sen onlara ayak uydurabiliyor musunuz? Onlar da en az senin kadar ilgililer mi? Sen daha mı kültürlü kalıyorsun onların yanında? Arkadaşlarınla bir şeyler yaparken zorlanıyor musun?

Emre Göral: Arkadaşlarımı çok seviyorum. Müzik konusunda hepsiyle aynı şeyi konuşamıyorum tabii ama çok müzik seven arkaşım da var. Genelde arkadaşlarım klasik değil pop dinliyorlar. Hele caz hiç dinlemiyorlar. Hiçbir şey dinlemeyen sadece bilgisayar oyunu oynadığım arkadaşlarım da var. Ben de tabi arada oynuyorum. Hiç oynamıyor değilim.

Leyla Diana: Elbette oyun da oynanır onun da keyifli tarafları var, ama kitap okumayan da çok çocuk var. Sen ama okuyorsun ;)

Emre Göral: Tabii ki de okuyorum... Her gün okuduğum kitabı yazdığım okuma listem var ve bir tek hasta olduğum gün boştu.

Emel Göral: Bir okuma çizelgemiz var, haftalık, aylık ne okuduğumuzu görüyoruz.

Emre Göral: Annem ve babam çok fazla kitap, özellikle de müzik kitabı alıyor. Ayrıca defter koleksiyonum var çok sevdiğim.

Emel Göral: Defterleri çok sever Emre. Bazı yorum defterleri yaptı kendine babasından özenerek, okuduğu kitaplar ve izlediği filmlerle ilgili yorumlar yazıyor. Hatta Radikal’e tiyatro eleştirisi bile yollamıştı.

"Bazen müzikle alakalı olmayan şeyler de yapıyorum. Arada oyunlar oynuyorum."

Emre Göral: Ben size şimdi kontrbas çalmak istiyorum. Kontrbasımı hazırla sen baba! Müzik benim için önemli bir şey. Benim yarımı tamamlıyor diyebilirim. Bağcık bağlamak kadar zor diyemem ama... :) Ben bağcık bağlayamıyorum ama düğüm yapabilirim, o garip bir şey...

Ve el yapımı kontrbas kendini gösterir.

Emre kontrbasının bakımını da üstlenmiş, “çalmadan evvel mutlaka teller silinmeli“ diyor. “Yoksa sesi bozar, kötü çalmanıza neden olabilir.“ Arşenin reçinelenmesi gerektiğini de ilave ediyor. “At kıllarından yapılıyor, kılların birbirinden ayrılmaması için şart“ diyor.

Ve bizim için çalmaya başlıyor. Aralarda da kendi bestesini çalmak istediğini, serbest çalmak da istediğini ve kurallara sıkı sıkıya bağlanmak istemediğini özellikle de vurguluyor.

Kontrabası arşe ile çalıyor Emre ama “bir an evvel arşeyi atıp parmaklarımla çalmak istiyorum“ diyor.

Emel Göral: Emre hem çok eğlenceli hem de çok duygusal bir çocuk. Bize çok farklı sevinçler ve gururlar yaşatıyor. Emre’nin güzel şeyler yapacağına inanıyoruz. Çok kendiliğinden bir şeylerin olduğunun farkındayız. Müzik yeteneğini erken keşfettik ama temelinde onun isteği, sevgisi ve yeteneği var tabii. Onun bu yoğun müzik ve okul temposuyla birlikte bizim de ebeveyn olarak hayatımızda bir takım değişiklikler oldu. Devam ettiği okul dışında konservatuar da girince hayatımıza ben her şeyimi Emre’ye göre ayarlıyorum çoğunlukla mesela. Çünkü bazı planlamaları yapabilmek için çok küçük. Desteğe ve yardıma ihtiyaç duyuyor henüz. İki okulu birlikte götürmekse göründüğünden çok daha zor. Müzik, ciddi bir disiplin ve çalışma gerektiriyor çünkü, çok sevmeden yapılacak bir şey değil. İsteğim denge ve ifadesini bulduğu bu tonu uzun süre koruyabilmesi. Devam etmek istediği sürece biz anne-baba olarak hep destek tam destek vereceğiz.

Leyla Diana: İyi ki sanat var, iyi ki bazı insanlar sanatla uğrasiyorlar. Yoksa gerçekten de bir damar kopuk yaşıyor olurduk.

Emel Göral: İyi ki var! Evet ve özellikle de keşke tüm çocuklar sanatın bir dalı ile uğraşabilme olanağı bulabilseler. Çünkü iç dünyalarına çok büyük katkı sağlıyor, ifadelerine. Her çocuğun içinde bir deha olduğuna inanıyorum ama çocuklara imkan verilmeli. Bakın günümüzde çocukların özgür kalabildikleri alanlar çok kısıtlı.Oysa çocuğu bir şekilde özgür birakmak gerekiyor ki o iç sesini bir şekilde ifade edebilsin. Bu günümüz çocukları için en iyi spor ya da müzikle oluyor sanki. Bu Emre’de müzikle oldu. Çok da memnunuz iç dünyasını çok zenginleştirdi.Dolayısıyla müzik bir çok şeyle de bağlantı kurduruyor. Müzikle ilgilenince, sinemaya, tiyatro, operaya da ilgi başlıyor ve o yolculuk o kadar farklı yönlere gidebiliyor ki. Biz de bu yolculukta Emre’ye eşlik ediyor, her yeni gün ve olayla heyecanlanıyoruz.

* * *

Evet bu öyle bir yolculuk ki, ufuk, akıl ve benlik açık olduğu sürece alabildiğine gidecek. Sevgili Emre’nin ailesi ile yaptığımız bu samimi, sıcacık sohbeti sizlerle de paylaşmak istedik. Her şeyden önce çocuklarına sonuna kadar destek olan bir ailenin özverilerini görüyoruz, bu da Emre’ye ayrı bir özgüven katıyor. Victor Hugo; “Bir çocuğu eğitmeye karar verince işe büyükannesinden başlamak gerekir.” demişti. Haklıydı da, çünkü eğitimli, bilinçli, farkındalıklı, modern anne babalar olmazsa o çocukların eğitimleri nasıl olacak ki? Emre bu anlamda güzel anne ve babaya sahip olduğu için şanslı. Anne ve baba modeldir ve ne görürse onu alacaktır. Dolayısıyla Emre’ye anne ve babadan sinema tutkusu, yazarlık geçtiği gibi; sevecenlik, sevgi dolu bir yürek de geçmiş. Emre’nin yolu açık aydınlık olsun. Cazkolik adına hem Emre’yi hem de ailesini tanımaktan mutluluğumuzu yineleyerek yazımı bitiriyorum. Teşekkürlerimle...

Röportaj: Leyla Diana Gücük
E-Posta:
leyladianag@cazkolik.com
Twitter:
@jazzmuzikkadin

Cazkolik.com / 09 Aralık 2014, Salı

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Yeni röportaj yayında... Şimdi gel de bu grubu dinleme. Bence orda olun! » 29. Akbank Caz Festival Röportajı: Nazlı Toprak Matts Eilertsen ile konseri öncesi konuştu. » Feridun Ertaşkan Röportajı: Zorlu PSM Neue Step! Festivalde izleyeceğimiz Sylvain Chauveau ile konuştuk. » Nazlı Toprak Röportajı: Müziğin en etkileyici topluluklarından 12 Çellist ile konseri öncesi konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Biz duo ve diyaloğun birleşimiyiz, karışımı... Biz tam da buyuz. » Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Bill Charlap röportajı: Sırları ve tarifleriyle Bill Charlap » 26. İstanbul Caz Festivali Bugge Wesseltoft Nazlı Toprak Röportajı: Canlı performans temel görevim » 26. İstanbul Caz Festivali Burak Sülünbaz Lars Danielsson röportajı: `Her konser kayalıklardan atlamak gibidir`. » PSM Caz Festivali Özel; Leyla Diana-Chris Botti Röportajı: Botti`ye göre onun müziğini nasıl bir ortamda dinlemeli? » Dünya Caz Günü Ümit Baykara & Michael Leonhart Röportajı: İstanbul`da çalmak mutlak bir onur! » PSM Caz Festivali Özel; Nazlı Toprak-Lars Danielsson Röportajı: Müziğin her seferinde farklılaşmasını seviyorum. » PSM Caz Festivali Özel; Cenk Akyol-Enrico Macias Röportajı: PSM Caz Festival konserinde caza dair büyük bir sürprizim var! » PSM Caz Festivali Özel; Nazlı Toprak-Ólafur Arnalds Röportajı: Ben ve iki ışık tasarımcım bu gösteri için çok yoğun çalıştık. » PSM Caz Festivali Özel; Cenk Akyol-John McLaughlin Röportajı: Caz genç müzisyenlerden kayıtsız şartsız adanmışlık ister. » PSM Caz Festivali Özel; Nazlı Toprak-John McLaughlin Röportajı: Müzisyenlerin karşılaştığı sorunlar anlaşılmalı. » Leyla-Diana Röportajı: Benim için sanatın coğrafyası yok... Alan Broadbent 4 gece Touché`de! » Turgay Yalçın Röportajı: Neden mi gittim? Vasatı yücelten yozluk, fırsat eşitsizliği ve etnik ayrımcılık cabası! » Turgay Yalçın Röportajı: Yeni dinleyici cazda ne istiyor. Tony Allen röportajı yayında. » Leyla-Diana Röportajı : Nina Simone`un kızı Lisa diyor ki; » Cenk Akyol Röportajı: Film müzikleri, albümü ve İlhan Mimaroğlu projesiyle Erdem Helvacıoğlu. » Leyla-Diana Röportajı: Yaşamımın tek hâkikati nefesimin ve an`ın farkında olmak. » Leyla-Diana Röportajı: Günümüzde caz vokalin en etkileyici seslerinden Youn Sun Nah ile 2 kasım Zorlu PSM konseri öncesi konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: 24-25 ekim akşamları iki konserle izleyeceğimiz basın süperstarı Victor Wooten ile özel bir sohbet » Leyla-Diana Röportajı: Polonyalı caz divası Anna Maria Jopek ile Zorlu PSM konseri öncesi konuştuk. » 25. İstanbul Caz Festivali Röportajı: Yaşayan en karizmatik vokalistlerden Kurt Elling ile Nazlı Toprak konuştu. » 25. İstanbul Caz Festivali Röportajı: Heyecanla beklediğimiz Fabrizio Bosso ile Nazlı Toprak konuştu. » Zorlu PSM Caz Festivali 2018 Özel: Ümit Baykara konseri öncesi Bill Frisell ile konuştu. » Burak Sülünbaz Röportajı: Şevket Çoruh, Can Şengün ve Alp Ersönmez ile Baba Sahne`yi konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Altotenor-kontralto sesiyle Vincenzo Capezzuto Vivaldi`den Bach`a, cazdan popa söyleyebilen inanılmaz bir sanatçı. » Cazkolik Röportajı: Ümit Baykara dünyanın önde gelen davulcularından Mark Giuliana ile konuştu. » Cazkolik Röportajı: Otomasyon çağında sanat... Konser öncesi yeni albümün arkasındaki fikirler » Leyla-Diana Röportajı: İstanbul deyince aklıma kediler, kaos, enerji, hareketlilik ve tabii yemek geliyor. » Burak Sülünbaz Röportajı: 27. Akbank Caz Festivali`nde izleyeceğimiz Benedikt Jahnel konser öncesi içten yanıtlarını gönderdi. » Burak Sülünbaz Röportajı: 27. Akbank Caz Festivalde oğluyla çalacak Ulf Wakenius`la konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Türkiye`de arabesk dediğiniz Mısır`ın pop müziğidir. » Hakan Akoğlu Röportajı: Jorge Pardo, Carles Benavent, Levent Yüksel, Cenk Erdoğan ve İsmail Tunçbilek Paco DeLucia için konuştu. » Cazkolik Röportajı: Amerikada müzik yapan bas gitarcı Yaman Akdoğan`la altı yıl sonra yeniden buluştuk. » Cazkolik Röportajı: Elif Çağlar`la hem XJazz festivali hem son dönem işlerini konuştuk. » Cazkolik Röportajı: 12-15 nisan arası gerçekleşecek X Jazz Festival`i Sebastian Studnitzky ile konuştuk. » Cazkolik Röportajı: Ritmler ve davranışlar kuzendir diyen Dorantes`le 7 yıl sonra yeniden. » Cazkolik Röportajı: Bu yıl ilk kez gerçekleşecek Zorlu PSM Caz Festivali`ni festivalin direktörü Murat Abbas`la konuştuk. » Hakan Akoğlu Röportajı: Pink Martini yeni albüm turnesi için İstanbul`a geliyor. » Cazkolik Röportajı: Caz piyanisti Lisa Hilton`la yeni albümü "Day & Night"ı konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: Salon`da konser verecek Bugge Wesseltoft`la » Yeni Röportaj: Sadece yeni ve iyi bir albüm hakkında değil, çok iyi bir `Power Trio` ile konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: Murat Beşer`e yeni kitabı "Yoldan Çıkmış Simalar"ı sordum. » Leyla-Diana Röportajı: "Neden birbirimize destek olmayalım" projesi sanatçıları buluşturuyor. » Zekeriya Şen röportajı: Lincoln benim kendime sorduğum varoluş sorularını temsil eden kişi! » Cazkolik Röportajı: Son yıllarda koro müziğinin algısını tümden değiştiren Boğaziçi Caz Korosu`nu Masis Aram Gözbek`le konuştuk. » Burak Sülünbaz Röportajı: İki gün Zorlu PSM sahnesinde konser verecek Victor Wooten ile konuştuk. » 26. Akbank Caz Festivali Leyla-Diana röportajı: Vibrafonu anlamanın en iyi yolu nedir? (Türkçe-İngilizce) » Hakan Akoğlu Röportajı: Tekfen`in 60. yılında büyük müzisyenlerden büyük bir konser. » Turgay Yalçın Röportajı: Amir El Saffar`ın müziği Dicle ve Fırat gibi iki farklı akım; caz ve makam müziği. » Ardacan Özdemir`le "Sesler ve Şehirler" Röportajları: Avrupa caz efsanesi Arild Andersen`le konuştuk. » Ercüment Orkut`la iki festival arasında sohbet: Caz üzerine birikmiş konular! » Ardacan Özdemir`le "Sesler ve Şehirler" Röportajları: Çelloyu cazla buluşturan Gülşah Erol`la konuştuk. » Hakan Akoğlu Röportajı: Sıradışı şarkısıyla Eurovision`u kazanan Jamala ilk konseri için geliyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Turgay Yalçın Röportajı: Festivali efsanevi üçlüsü yeni albümle geliyor. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Burak Sülünbaz & Can Tutuğ Röportajı: Gelecek sezon 4 farklı projemiz var. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | Burak Sülünbaz Röportajı: Konseri öncesi Antonio Sanchez`le içten bir sohbet. » Hakan Akoğlu Röportajı: Nostaljiyi popülerleştiren Pink Martini ile yeni konserleri öncesi konuştuk. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel | John Scofield & Ümit Baykara Röportajı: Proje için yepyeni müzikler yazdık. » Tunçel Gülsoy Röportajı: Büyük kurumlar sanata desteğe nasıl bakıyor? Denizbank, Deniz Kültür yöneticisi Perihan Yücel ile konuştuk. » Leyla-Diana Röportajı: Klasik müziğe caz dokunuşları ve The Human Touch Trio. » Tunçel Gülsoy Röportajı: Eleni Karaindrou`dan konseri öncesi dar zaman diliminde çok şey öğrendik. » Hakan Akoğlu Röportajı: Konser sezonu seksenler efsanesi Modern Talking`den Thomas Anders ile sona eriyor. » Turgay Yalçın Röportajı: 20. yılını kutlayan Ankara Caz Festivali`ni Özlem Oktar Varoğlu ile konuştuk. » Leyla-Diana Gücük Röportajı: Caz müzisyeni olmak Laia Genc`in beş yaşında belirlediği bir kader. » Turgay Yalçın Röportajı: "Caz hakikati arayıştır, ben işte bu anlayışa bağlıyım" diyen Chico Freeman 30 Nisan akşamı Akbank Sanat`ta! » Burak Sülünbaz Röportajı: Müziğimin caz olduğunu unutun, nereli olduğumu, hepsini unutun, trompet çaldığımı da unutun... » Leyla-Diana Gücük Röportajı: Yinon Muallem`in "Kalplerin Buluşması" proje konseri öncesi konuştuk. » Hakan Akoğlu Röportajı: "Biraz kül biraz duman"... Ümit Yaşar Oğuzcan`ın ölümsüz dizeleri Misia`nın konserinde bir Fado şarkısına dönüşecek. » Hakan Akoğlu Röportajı: Türkiye`de ilk kez Pink Martini`den ayrı solo konser verecek Storm Large ile Hakan Akoğlu konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Şenay Lambaoğlu albümde Hayyam`dan Yücel`e yeni yorumlar var. » Ceren Erdur Röportajı: Lindy Hop çılgınlığı 23. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde. Lindy Hop`çularla konuştuk. » Ceren Erdur Röportajı: Bahar İzmir`e caz festivaliyle beraber geliyor. Sirel Ekşi ile konuştuk. » Ali Haluk İmeryüz`den Caz Şubatı konserlerinde izleyeceğimiz Ken Vandermark ile kapsamlı bir söyleşi. » Tamer Temel, Murat Ali Oral ile söyleşisinde adeta yeni yılın ilk müjdelerini veriyor. » Cazın dans hali Lindy Hop çılgınlığı İzmir`i de sardı. Ceren Erdur söyleşisi yayında. » Yazmaya başladığımda, kafamın içinde hangi müzisyenle çalışmaya ihtiyacım varsa onun sesini duyarım. » Kemanı, sesi, müziğiyle Türkiye`ye farklı bir şovu kabul ettiren Canan Anderson ile konuştuk. » Salon`da izleyeceğimiz Hidden Orchestra Joe Acheson ile konseri öncesi müziği üzerine konuştuk. » "Cazın kadın olduğuna inanıyorum" diyen Carmen Lundy ile Leyla-Diana özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Caz, Amerika`da doğmuş, Avrupa etkisiyle yetişmiş bir müziktir ve tıpkı yemek yapmak gibidir. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Cenk Erdem festivali David Sanborn röportajıyla kapatıyor. » Colin Stetson: En büyük müzikal tutkum Tom Waits`le buluşmaktı. » Salon`da izleyeceğimiz Neneh Cherry ile konseri öncesi kısa soru + kısa cevap ama çok şey konuştuk. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: "Tarz dediğimiz şey, bence, her bir müzisyenin kendi elindedir." » 25. Akbank Caz Festivali Özel: "Çağdaş cazın ağır topları" sıradışı İngiliz topluluk Get the Blessing ile arkadaşımız Zekeriya Şen konuştu. » 25. Akbank Caz Festivali Özel: "Yaşadığım her şey hayata ve müziğe bakışımı olgunlaştırıyor." » Kozmopolit Londra cazının güçlü grubu Sons of Kemet`in kurucusu Shabaka Hutchings ile konuştuk. » "Müzikte katı kurallara yer yoktur" diyen Matthew Hall ile arkadaşımız Murat Ali Oral konuştu. » #Gezi öncesi Beyoğlu`na gelen Kanada`lı caz gitaristi Danielle Hébert #Gezi sonrası burada kalmayı seçti. » Herkes benden bir albüm bekliyor, biliyorum ama ben sürpriz bir proje hazırlıyorum. » "Aslında ben müziğimi organik müzik olarak tanımlıyorum" diyen Fulya Özlem ile Murat Ali Oral konuştu. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin kapanış partisinde sahne alacak Theo Crocker ile son albümünü, dedesini ve konseri konuştuk. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: Caz müziğin dört büyük ismini buluşturan konser öncesi arkadaşımız Murat Beşer Chris Potter`la konuştu. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel Festival konseri öncesi Turgay Yalçın Burak Bedikyan`ile konuştu. » Akbank Sanat Haziran Caz Günleri konserinde izleyeceğimiz Francesco Bearzatti ile konseri öncesi konuştuk. » "Suya Söyledim" albümüyle Türk müziği bestelerini yorumlayan Dilek Türkan`la Cenk Erdem konuştu. » Akbank Sanat Caz Günleri`nde konser verecek Dave Allen`a bir süredir yaşadığı Türkiye`de cazla ilgili gözlem ve tespitlerini sorduk. » 2. Gitar Festivali sanatçısı ve koordinatörü gitarist Sinan Erşahin ile Cenk Erdem konuştu. » New York`ta müzisyenlerin kariyer gelişimine web üzerinden çözümler geliştiren Buğra Balcı ile konuştuk. » Avrupa cazın yükselişteki ülkesi Finlandiya`dan Mopo ile arkadaşımız Burak Sülünbaz 30 Nisan Dünya Caz Günü Babylon konseri öncesi konuştu. » Şairlerin Fadista`sı Cristina Branco ile festival konseri öncesi arkadaşımız Cenk Erdem konuştu. » "Müziğin insanlar arasındaki boşlukları kapatma gücü var" diyen Tom Harrell`a İş Sanat konseri öncesi Burak Sülünbaz konuştu. » Öncesi ve sonrası olmayan anlık müzik... Ediz Hafızoğlu ile yeni albümleri » 258 yaşındaki Guadagnini kemanıyla Tasmin Little, konseri öncesi Burak Sülünbaz`la konuştu. » Bir caz starının bir insan olarak portresi... Sevin Okyay, bize iki harika caz gecesi yaşatan David Murray ile son yılların en iyi söyleşilerinden birini gerçekleştirdi. » "Türkiye`de farkında olmadıklarımı Hollanda`da farketmeye başladım..." Leyla Diana, Sanem Kalfa ile konuştu. » "Caz, geçmişten günümüze birikerek, beslenerek geliyor" diyen Ravi Coltrane`le arkadaşımız Burak Sülünbaz konuştu. » "Seyirci beğenisinden bağımsız sahneye çıkıp çalmak çalmak çalmak için içimde muazzam bir arzum var", diyen Kekko Fornarelli ile arkadaşımız Burak Sülünbaz konuştu. » > "Türklerin çok yüksek müzikal zekası olduğunu düşünüyorum ve onlarla bir bağ kurabiliyorum" diyen gitarist Dominic Miller`la Murat Beşer konuştu. » New York Times`ın `İran`ın Bob Dylan`ı` dediği İranlı Blues şairi Mohsen Namjoo ile arkadaşımız Sami Kısaoğlu konuştu. » Türkiye`de ilk kez izleyeceğimiz İtalyan diva Ornella Vanoni ile Cenk Erdem konuştu. » Son aylarda Ankara`nın caz ve müzik gündemini belirleyen Altus Org.`dan Fırat Dadaş ile epey konuyu masaya yatırdık. » The Puppini Sisters; İki yıl aradan sonra yeniden İstanbul`da. Sevgili Cenk grupla iki yıl önce de konuşmuştu, şimdi de konuştu. » "Bir yıldız doğuyor" Leyla Diana müziğin gelecekteki yıldızlarından Emre Göral ile konuştu. » Klasik müzik tarihinin ilk rock starı Paganini`den aldıkları ilhamla klasik müziği gençlere pop kadar sevdirmeyi amaçlayan Paganini Topluluğu`ndan Ara Malikian ile konuştuk. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin son konserlerinden Claudio Filippini trio konseri öncesi arkadaşımız Burak Sülünbaz sanatçıyla özel bir söyleşiye imza attı. » Tüm dünyada mutluluk uyandıran filmin ünlü karakterinin torunları konser öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: "Tanrı arayışım ve yaşanan `an`ım, beni ben yapan şeyler bunlar." » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Festivalin en renkli isimlerinden China Moses ile sevgili Cenk`in yaptığı `çapkın` söyleşi yayında. » Çağdaş fado yorumları sayesinde kazandığı üç Latin Grammy ile dünyada en çok tanınan fado şarkıcısı Mariza ile Cenk Erdem yeni konserleri öncesi konuştu. » 24. Akbank Caz Festivali Özel: Polonyalı caz piyanisti Marcin Masecki ile Burak Sülünbaz konuştu. » Son 30 yıla damgasını vuran pop ve rock starı Bonnie Tyler ile Cenk Erdem konuştu. » "Şarkılarımın dili kalp dilidir" diyen Kanadalı ünlü starı IMA ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » İstanbul`a aşık bir İspanyol; Monica Molina ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Yılda bir kez geliyorum ama Türkiye`de cazın sevildiğini biliyorum diyen Danilo Perez`le konseri öncesi sohbet ettik. » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Dün gece sonrası artık yeni bir perküsyon kahramanımız var; Zohar Fresco. » » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Leszek Mozdzer: "Her dinleyici müzikte kendi mesajını alır" » "Uçan kuşları, uçan ruhları kalbinizde göreceksiniz" diyen Dhafer Youssef ile 5 Temmuz konseri öncesi konuştuk. » Cazın duayen kalemlerinden sevgili Sevin Okyay 16 Mayıs akşamı İş Sanat`ta konseri olan Ravi Coltrane ile konuştu. » Kwartludium Ensemble görsel sanatları müziğin diline aktarıyor. Sami Kısaoğlu söyleşisi yayında. » Arkadaşımız Sami Kısaoğlu, Burhan Öçal ile yeni projesi "Musica Caravanserai" üzerine konuştu. » `Guitar Hero` Al Di Meola ile 8 Mayıs konseri öncesi arkadaşımız Cenk Erdem özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Müzikte 40 yılın ardından veda konserleri veren İspanyol diva Paloma San Basilio ile Cenk Erdem konuştu. » Mahler`in müziğini yeniden tanımlayacak Christian Fennesz ile sevgili Sami Kısaoğlu konuştu. » İstanbul Gençlik Caz Orkestrası 14 Nisan`da Nicholas Payton`la aynı sahneyi paylaşacak. Baki Duyarlar ile orkestrayı ve Payton`ı konuştuk. » Pedro Almodovar`ın kadınlarından Luz Casal ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » Türkiye`nin tek oda müziği festivali Opus Amadeus`daki konseri sonrası Arpist Çağatay Akyol ile Leyla Diana özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Levent Öget son konserleri öncesi Evrim Demirel ve Kudsi Ergüner`le konuştu. » Wim Wenders`in filminde başrol oynayan dünyanın en iyi fado şarkıcılarından Teresa Salgueiro ile konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » Hans Zimmer Movie Soundtrack Contest`e katılan Buğra Balcı süreci Beliz Hazan`a anlattı. » Portekiz`den sadece fado değil, caz söyleyen de çıkıyor. Cenk Erdem konser öncesi Sobral ile konuştu. » Azteklerin hikayelerini de, ezilenlerin hikayelerini de anlatan ödüllü Lila Downs ile Cenk Erdem konuştu. » Endülüs müziklerini flamenkoyla sarmalayarak deniz kokulu sığınaklar yaratan Chambo ile konuştuk. » Müziğinde sokakları, hüznü ve neşeyi bir araya getiren Portekiz`in dünyaca ünlü fado divası Cristina Branco ile 24 Ekim Cemal Reşit Rey konseri öncesi sevgili Cenk konuştu. » Türk müziğinin Hicaz`ı Jazz ile buluşursa ne olur? Leyla Diana Hijazz Project II`yi Alper Berksü ile konuştu. » 23. Akbank Caz Festivali Akbank Sanat sahnesi bu yıl festivalin en dikkat çeken bir çok ismini ağırlayacak. Bu isimlerden biri olan Elina Duni ile sevgili Sami Kısaoğlu özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Yeni albümü "Get Happy"nin ilk konserlerini Türkiye`de verecek Pink Martini ile Cenk Erdem konuştu. » Latin ve Salsa`nın çıldırtıcı ritminden yerli tınılara Gülseren & Luis Gomez yeni albümlerini anlattı. » Selen Gülün`le `Başka` albümü ile Gezi Parkı`nın bir caz sanatçısı gözüyle sosyal enerjisini konuştuk. » Leyla Diana Stick Chapman isimli ilginç enstrümanın öncü temsilcisi Akın Ünver ile konuştu. » Yeni sahne şovu loop machine`in ödüllü `looper`ı DJ Berlin ile arkadaşımız Beliz Hazan New York`ta konuştu. » Çıkışıyla müzik dünyasında ufak çaplı deprem yaratan sempatik şarkıcı ZAZ yeni albümü Recto Verso ile Bursa konseri öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » "Bu albüm Türkiye`nin ilk soul albümü" diyen Dilek Sert Erdoğan ile arkadaşımız Leyla Diana konuştu. » Altmışlardan beri Yunan müzik hayatında şarkıları, sahne tasarımları ve kostümleriyle pek çok şeyi değiştiren gerçek bir Yunan divası Marinella 18 Nisan akşamı İş Sanat sahnesinde İstanbulla hasret giderecek. » İki gece Salon`da duo projesiyle izleyeceğimiz Branford Marsalis ile arkadaşımız Fatih Erkan konuştu. » Kalima egzotik melodilerin ritmleriyle oynamayı seven üç kadın ve hepimiz hırslı birer gezginiz. » Seksenlerden bu yana jazz-fusion gitarın Grammy ödüllü büyük ustası Frank Gambale 20 Mart akşamı Salon konseri öncesi arkadaşımız Cenk Akyol`un sorularını yanıtladı. » Borusan Müzik Evi`nde izleyeceğimiz Tin Men & The Telephone`dan Tony Roe ile Sami Kısaoğlu konuştu. » Borusan konseri merakla beklenen Markus Stockhausen ile arkadaşımız Okan Aydın konuştu. » "Bütün her şey küreselleşme sonucu birbirine benzedi" diyen Nguyen Le ile Fatih Erkan ünlü sanatçının müziğinden Jimi Hendrix ve Miles Davis`e, Türk müzisyenlerden `Fusion` olgusuna her şeyi konuştu. » Fadonun melankolik prensesi Carminho ilk kez geldiği İstanbul konseri için Cenk Erdem`le konuştu. » İki özel projesi ve trombonuyla son dönemde cazın önde gelen ismi Emre Kayhan ile konuştuk. » İzmir`li yetenekli genç caz müzisyenleri eğitim için yoğun olarak New York`u tercih ediyor. » Kuzeyin iki lirik şairi; Lars Danielsson ve Ulf Wakenius 12 Ocak Borusan konseri öncesi Sami Kısaoğlu`nun sorularını cevapladı. » Ülkemizde hatırı sayılır hayranı olan New Cool Collective 21 Aralık gecesi Babylon`da olacak. Arkadaşımız Sami Kısaoğlu grubun kurucu üyesi Benjamin Herman ile Cazkolik için özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Gonzalo Rubalcaba: "Küba`da da bir caz okulu yok ama çok sağlam geleneklerimiz var." » Antonio Gades`in gözüyle Carmen; Efsanevi topluluk 1 Aralık akşamı Carmen ile CRR`de. Cenk Erdem, efsane dansçının eşi Eugenia Eiriz ile Carmen`i konuştu. » Cenk Erdem albümü 800 bin satan dünyaca ünlü ispanyol divası Luz Casal ile konuştu. » Cezayir`den dünyaya ışık saçan kadın Souad Massi konseri öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » Portekiz`den çıkan son harika; Deolinda ile 15 Kasım konseri öncesi Cenk Erdem konuştu. » Müzikleri ülkemizde çok sevilen Filistinli Le Trio Jubran ile Cenk Erdem konuştu. » Bir müzik karavanı gibi Anadolu da konserler veren Barana`dan Steven Kamperman ile konuştuk. » Coltrane yorumlayan, Tamburi Cemil Bey dinleyen Hollandalı caz piyanisti Rembrandt Frerichs ile arkadaşımız Sami Kısaoğlu konuştu. » Türk pop starlarına latin & latin caz söyleten adam Emir Ersoy`la Cenk Erdem yeni albümünü konuştu. » Arkadaşımız Sami Kısaoğlu, 22. Akbank Caz Festivali`nin bu yıl ki özel projelerinden ACT`in 20. yılı nedeniyle 7 Ekim akşamı gerçekleşecek konser için ACT firmasının sahibi Siggi loch ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » New York East Village Maia Meyhane de doğan New York Gypsy All Stars ile Romantech albümünü konuştuk. » "Gençler kendilerini nasıl rahat ve mutlu hissediyorlarsa sahnede de çalarken öyle düşünmelerini isterim" diyen İmer Demirer ile yeni JAmZZ`i konuştuk. » Dünya cazının efsane piyanistlerinden Ahmad Jamal geçen hafta Ramazanda Caz konseri için geldiği İstanbul`da Sevin Okyay ile konuştu... » Murat Verdi yeni albümü "Shuara"da müziğini Nana Vasconselos ile `şair-i âzâm`ların katına çıkarıyor. » Yeni albümüne hazırlanan Kerem Görsev İzmir konseri öncesinde İzmir ekibimizle biraraya geldi... » "Müziğimde popun sık kullandığı cinsellikten çok örtülü bir şehvet ve dişilik var" diyen Caro Emerald İstanbul Caz Festivali konseri öncesinde sevgili Cenk Erdem ile konuştu. » Pink Martini Türkiye konserlerinde Yeşilçam filmlerinden bir şarkıyla kalbimizi çalacak. » İstanbul Müzik Festivali kapsamında yarın (26 Haziran) akşamı İstanbul Arkeoloji Müzesi bahçesinde fado konseri verecek olan güzeller güzeli Portekizli şarkıcı Ana Moura ile Cenk Erdem özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Yılın röportajı Cenk Erdem`den... Yeni albümü Shape Shifter`ı yayınlayan SANTANA `yeryüzü insana değil, insan yeryüzüne aittir` mesajının altını çiziyor, albümünü anlatıyor... » Aşk şarkılarının Kanadalı güzel yıldızı IMA içinde ünlü caz standartlarını da yorumladığı albümü Smile`ı yayınlar yayınlamaz ilk fırsatta sevgili Cenk ile konuştu. » Bu yaz, 19. İstanbul Caz Festivali`nin "Yaşam Boyu Başarı Ödülü"nü alacak caz gitarı duayeni ve ustamız Neşet Ruacan ile hem ödülü, hem de gençlik yıllarından bugüne gitarla, cazla geçen dopdolu bir ömrü konuştuk... » Haziranda Akdeniz caz gündemini Antalya Caz Fest. belirleyecek. İlk konseri verecek Aydın Esen`e sorduk. » Aşk şarkılarının İspanyol efsanesi Julio Iglesias yeni albümü hakkında sadece Cenk Erdem`le konuştu. » Küba`nın son piyano dahilerinden Harold López Nussa 10 Mayıs akşamı Ghetto sahnesinde olacak. Yıldızı her yıl giderek parlayan genç piyanistle konseri öncesi konuştuk. » 26 Nisan akşamı İş Sanat`ta konser veren, Wim Wenders`in Lisbon Story filminden müziklerini sevdiğimiz Madredeus ile Cenk Erdem konser sonrasının mutlu yorgunluğunda bir araya geldiler... » "Sahnede ne yaptığımı bilmiyorum, sadece kendim oluyorum" diyen Buika ile en son Cenk Erdem konuştu. » Levent Öget "Diyar Diyar Jazz" albümü büyük ilgi gören Spiral Quartet ile özel söyleşi gerçekleştirdi. » Annesinin sözlerini şarkılara çeviren dünya müziğinin yeni yıldızlarından Mor Karbasi Cenk Erdem ile konuştu. » Caz dünyası geleceğin müziğini şekillendirecek genç müzisyenleri birbiri ardına belirliyor. Bu isimlerin önde gelenlerinden Gerald Clayton ile CRR konseri öncesi konuştuk. » Saura`nın filmindeki şarkısıyla yıldızı parlayan Lura 9 Mart konseri öncesinde Cenk Erdem ile konuştu. » 19. İzmir Avrupa Caz Festivali Özel: Festival 3 Mart Cumartesi başlıyor. Cazkolik olarak festival yönetiminden Sirel Ekşi ile festivali, programı, müzisyenleri ve akla gelebilecek tüm detayları konuştuk. » Yinon Muallem son albümü Nefes`te rast makamında etnik caz yaparken hayatındaki değişimleri de anlatıyor. » Monica Molina`nın aşk şarkıları olmadan yazlar da geçmez, kışlar da... Cenk Erdem Molina ile konuştu. » Fado ile tango; Lizbon ve Buenos Aires Cristina Branco`nun sesinden İstanbul`da yankılanacak... » Belle du Berry ve David Lewis`in kurduğu Paris Combo grubuyla Cenk Erdem konuştu... » Cenk Erdem pop operanın yakışıklı çocukları Il Divo`dan Urs Bühler ile yeni albüm Wicked Game`i konuştu. » Müzik dünyası genç bir müzisyenin ilk solo albümüyle tanışıyor. Değer Deniz `Bekle`yi Cenk Erdem`e anlattı. » Alaçatı Jazz Rüzgarı 11 Şubatta başlıyor. Ceren Erdur, Buğra Özçetin ve Oğulcan Şişman ile konuştu. » Cenk Erdem`den yeni bir söyleşi daha yayında; "Pink Martini`nin Japon Teyzesi Saori Yuki" » Türkiye`ye ilk kez gelecek olan flamenkonun eşsiz sesi Estrella Morente ile Cenk Erdem konuştu. » Yeni albümü "En Estambul"u yayınlayan Ayhan Sicimoğlu`nun İzmir konserini Cazkolik ekibi de izledi ve konser öncesinde bir de özel söyleşi gerçekleştirdi. » İzmirli müzikseverlerin dinlemeye doyamadığı Birsen Tezer ile İzmir ekibimizden arkadaşlarımız buluştu... » Cenk Akyol`la doğaçlama caz sohbetinin konuğu Okan Ersan. » Caz dünyasının büyük ustalarıyla kaydettiği albümlerle dinleyenleri hayran bırakan flamenko gitarın tanrısı Paco de Lucia yeni albümünün dünya turnesi kapsamında 29 Kasım akşamı İş Sanat sahnesinde çalacak... » Hayatın ve aşkın şarkıcısı Mayra yeni albümüyle 28 Kasım CRR konseri öncesi Cenk Erdem`le konuştu. » Tunçel Gülsoy, geçen yılın Grammy ödüllü caz divası Dee Dee Bridgewater ile konuştu. » Akbank Caz Festivali kapsamında Babylon`da sahne alan Robert Glasper ile buluşan caz müzisyeni dostlarımız Ozan Musluoğlu ile Can Çankaya birlikte harika bir söyleşiye imza attılar. » Tangonun geleceğini şekillendiren isimlerden Juan Carlos Caceres yeni albümü Noche de Karnaval`i anlattı... » Cemal Reşit Rey`de 3 Kasımda sahne alacak flamenko gitar ustası Canizares`le Cenk Erdem konuştu. » Akbank Caz Festivali`nde konser veren Arifa`nın tek Türk müzisyeni Mehmet Polat`la konuştuk. » İstanbul`un şanslı cazseverleri cazın büyük bir ismini, Wayne Shorter`ı 18 Ekim akşamı Cemal Reşit Rey sahnesinde bir kez daha izleme fırsatı bulacaklar, şimdiden acele etmenizde fayda var ve biliyor musunuz, biz de bu sayede bir hayalimizi daha gerçekleştirdik. Wayne Shorter röportajımız yayında... » Akbank Caz Festivali`nin "Kampüste Caz" konserleri turnesinde yola bu yıl Alp Ersönmez çıkıyor. » Norveç cazının öne çıkan isimlerinden Froy Aagre ile yağmurlu bir Oslo gününde uzun ve keyifli bir sohbet... » Cazkolik İzmir ekibinden arkadaşlarımız Evrim Erişir ile Şafak Yıldız geçtiğimiz İstanbul Caz Festivali sırasında İlhan Erşahin`le İstanbul`un kazandığı yeni konser mekanlarından Tersane konseri öncesi coşkulu ve kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirmişlerdi. Aradan biraz zaman geçmiş olmasına karşın halen sıcak ve güncel söyleşiyi yayınlıyoruz. » Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması`nı (JAmZZ) projenin danışmanı Baki Duyarlar`a sorduk... » Sami Kısaoğlu iddialı yeni albümü The Mosaic Project`i yayınlayan davulcu Terri Lyne Carrington ile konuştu... » Yeni albümünde New York cazının etkileyici isimleriyle çalan Ozan Musluoğlu ile 40th Day`i konuştuk... » Güzel sesler melankoliye iyi gelir prensibini ikincisini yayınladığı "İyileştiren Şarkılar 2" albümüne de uyarlayan Cenk Erdem ile Deniz Türkoğlu konuştu. » Astor Piazzolla`nın ilham kaynağı tango divası Amelita Baltar yeni albümünü Cenk Erdem`le konuştu. » Cenk Erdem, 22 Temmuz gecesi Antalya Caz Festivali`nde konser veren dünya müziğinin en önemli seslerinden, albümleri ülkemizde binlerce adet satan, Cabo Verde`nin sesi Cesaria Evora ile konuştu... » Antalya Caz Festivali`nin açılış gecesinde sahne alacak İspanyolların süperstar şarkıcılarından Monica Molina ile Cenk Erdem konuştu... » 18. İstanbul Caz Festivali`nin en ilgi çeken projelerinden "Mujeres De Agua"yı projenin bizzat yaratıcısı olan 4 Latin Grammy ödül sahibi ünlü İspanyol müzisyen ve besteci Javier Limón ile Cenk Erdem birlikte konuştular... » Cenk Erdem bu kez İstanbul Caz Festivali`nin özel projelerinden "Mujeres De Agua"da sahne alacak kadın seslerinden Aynur`la özel bir söyleşi gerçekleştirdi. » Müziğin içinde altmış yıldan bu yana ismiyle yaşayan Joe Sample, Cenk Erdem ile festivaldeki konseri öncesi konuştu... » European Jazz Club konserleri 7 Temmuz gecesi Alp Ersönmez ile Bugge Wesseltoft`u bir araya getirecek konser için arkadaşımız Beliz Hazan Alp Ersönmez ile konuştu... » Festivalin European Jazz Club konserlerinde triosuyla sahne alacak Selen Gülün`le konserini konuştuk... » European Jazz Club konserlerinde Stefano Di Battista ile birlikte sahne alacak Ferit Odman ile konuştuk. » Yetmişli yıllardan bu yana İspanyolların en etkileyici divalarından Paloma San Basilio ile sevgili Cenk Erdem konuştu... » Balkanlarla cazı buluşturan konserin iki isminden biri Lena Kovacevic Cenk Erdem ile buluştu... » Sözlerindeki öyküleri müziklerinde caz ve folkla buluşturan Rebbekka Bakken ile Cenk Erdem konuştu... » Cenk Erdem, Bursa Festivali ve İstanbul Caz Festivali öncesinde çok yakından tanıdığı Buika`yı anlatıyor... » Mayıs başında açtığı "Cazın Nabzı" isimli sergisiyle ilgi gören Burcu Orhon ile sergisini ve fotoğraflarını konuştuk. » İzmirli cazseverlerin yakından tanıdığı genç caz grubu Ayan Beyan ile İzmir ekibinden arkadaşlarımız konuştu. » Geçtiğimiz ay Ghetto konseriyle İstanbullu dinleyicilerini yeniden kendine hayran bırakan, farklı müziğiyle dikkat çeken Fatima Spar ile arkadaşlarımız konuştu. » Mehmet Çağlar, Berklee`de Billboard Scholarship ödülünü kazanan genç flütist Sarpay Özçağatay ile konuştu. » Cenk Erdem, Kargo sonrasında yollarına Maskott`la yeni bir yön veren ikiliyle konuştu. » Modern cazın doksanlardan bu yana en etkileyici piyanistlerinden Jacky Terrasson 15 Mayıs`ta CRR`de... » Kazandığı bursla hayatı değişen genç basçı Buğra Balcı İzmir Cazkolik`ten arkadaşlarımızla konuştu. » Cenk Erdem geleneği yeteneğiyle buluşturan gösterileriyle Flamenko dansçısı Farruca ile konuştu. » Ege`nin nargile kokulu kıyılarından Yunan ve dünya müziğinin sınırlarına uzanan Imam Baildi ile konuştuk. » Levent Öget, "Diyar Diyar Jazz" isimli albümleriyle tanınan Spiral Quartet Philippe Poussard ile konuştu. » Avrupa müziklerini caz ve klasikle buluşturan Gypsy Devils ile konser öncesi Cenk Erdem konuştu. » Radyo programları ve yazılarından tanıdığımız Levent Öget hem Mike Stern hem de Dave Weckl ile konuştu. » Uluslararası ilk Çinli gitar sanatçısı olarak kabul edilen Xuefei Yang ile arkadaşımız Deniz Türkoğlu buluştu. » Cenk Erdem fadonun genç divalarından Mariza ile geçtiğimiz aylarda İş Sanat`ta konser verdiği son albümü Fado Tradicional`i konuştu. » Babylon`da vereceği konsere hazırlanan İsveç`in genç yıldızı Fredrika Stahl, Deniz Türkoğlu`nun sorularını yanıtladı... » "Harikalar Diyarı"ndan çıkıp gelen üç genç ismin müziği "Eski Oyuncak"ların naif duygusuna sahip... » Geçen hafta konser için İstanbul`a gelen Loreena McKennitt bizlerle olan özel bağını Cenk Erdem`e anlattı... » Mart ortasında üç ayrı şehirde konser veren Carmen Souza arkadaşımız Beliz Hazan ile buluştu. » Fransız cazının modern eğilimli güçlü ismi Louis Sclavis ile İzmir Caz Festivali konseri öncesinde arkadaşımız Ceren Erdur konuştu... » Chick Corea ve Gary Burton`ın 31 Mart gecesi Cemal Reşit Rey konser salonunda verecekleri konser öncesi arkadışımız Beliz Hazan, New York`da bulunan Corea ile konuştu... » Anatolian Blues Band ile kapanış konserini veren Erkan Oğur arkadaşlarımızla buluştu... » Macar folk temalı müzikleriyle tanınan `Şeytanın Kemancısı` Roby Lakatos Cemal Reşit Rey`e geliyor. » Barana Quintet, Barana-Hayyam ve Şarap temasından doğaçlama caza uzanan yolculuğunu anlattı. » Beliz Hazan, Alp Ersönmez ile belki alt "Yazısız" ama içi müzikle dopdolu albümünü konser öncesi konuştu. » İzmirlilerin festivalle buluştuğu açılış konserinde arkadaşlarımız oradaydı ve Egg Project ile konuştular. » Tunçel Gülsoy, yeni kucakladığı Grammy ödülünün yorgunluğunu İstanbul konserinde atmaya gelen Dee Dee Bridgewater ile konuştu. » Fado`nun yükselen genç ve güzel sesi Ana Moura ilk kez konser vereceği İstanbul dinleyicisini merak ediyor. » 4 Mart gecesi başlayan Nublu Jazz Festivali`ni, Nublu felsefesini, konserleri, müzikleri yani olanı biteni herşeyi organizasyonun başında bulunan sevgili Reha Öztunalı ile konuştuk... » İzmir Tarihi Havagazı Sanat Cafe konserlerinde Ayten Alpman ve Ayhan Öztoplu ile konuştuk. » Mart ayında İzmir`in rüzgarına, yağmuruna, havasına, denizine cazın notaları karışacak evet ama bu nasıl olacak festivalin basın ve halkla ilişkilerinden sorumlu olan Sirel Ekşi`ye İzmir Cazkolik`ten arkadaşlarımız sordu... » Cazkolik İzmir`den arkadaşlarımız İKSEV`den Ceyda Berk ile `Caz Kombo Sınıfları`nı konuştular... » Ankara Caz Festivali`ndeki konseri öncesi Alper Yılmaz ile konseri, festivali, albümlerini, müziğini konuştuk ama çok daha ötelere uzandık... » Eğitimini Berklee`de yapan İzmir`li caz müzisyeni Yaman Akdoğan yarıyıl tatili için geldiği şehrinde Cazkolik`ten arkadaşlarımızla buluştu... » Luz Casal ile çok özel bir söyleşi... » Erdinç Aktuğ ile artık bir gelenek halini almaya başlayan Ankara Caz Festivali konserlerini konuştuk... » Müzikleri ülkemizde oldukça ilgi gören İngiliz grubu Oi Va Voi İzmir konserleri öncesi arkadaşlarımızla konuştu... » Buika ile çok özel bir söyleşi... » Fatih Erkoç, Kerem Görsev İzmir`i salladı... » Özlem Oktar Varoğlu ile söyleşi. » İdealist bir caz müzisyeni olarak Yavuz Darıdere ile Cazkolik İzmir ekibinden arkadaşlarımız konuştu. » Cenk Erdem yayınladığı "Memories Of You" albümüyle son günlerin müzikte ve basında önde gelen isimlerinden Simavi ile konuştu. » Lori Şen: "Türkiye’de ki önemli caz müzisyenleriyle çalışmak ve gelecekte müzikal yapmak istiyorum, hayallerimde Broadway de var..." » İzmir konseri öncesinde İzmir Cazkolik ekibinden arkadaşlarımız Muammer Ketencoğlu ile buluştu. » Cenk Erdem, Viktor Lazlo ile konuştu... » Dorantes Cenk Erdem’in sorularına cevap verdi. » > Kapadokya Caz Günleri... » Toumani Diabete ile Cenk Erdem "Afrocubism"i konuştular... » Stacey Kent ile "Raconte Moi" albümünü konuştuk... » Joe Lovano ile CRR’de verdikleri "Saxophone Summit" konseri öncesi yaptığımız röportaj. » Cenk Erdem, bu hafta konseri olan Portekiz’in hüzünlü müziği Fado’nun son kuşak etkileyici seslerinden Cristina Branco ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi... » Julio Bocca söyleşisi... » Jazz Company’de yeni sezon... » > Sarp Maden ile "Kampüste Caz" konserlerini konuştuk. » Selen Gülün ile festival özel! » Ayşe Tütüncü ile İSCMS İstanbul 2010 projesini ve kendisinin bu proje kapsamında gerçekleştireceği performansı konuştuk... » İmer Demirer ile beraber sahne aldığı Enrico Rava hakkında konuştuk... » Kerem Görsev; "Sahnede bir dev izledik..." » Tore Johansen`le birlikte vereceği konser öncesinde Ozan Musluoğlu ile konuştuk... » Kerem Görsev ile Tony Bennett konseri öncesi özel bir mini söyleşi... » İstanbul ve Ankara konseri öncesi Passion Turca’dan Cenk Erdem Pink Martini’nin kurucusu Thomas Lauderdale ile konuştu... » > Sheraton Ataköy Caz Günleri`ni otel adına düzenleyen Önder Focan`a etkinliğin detaylarını sorduk. » Meksikanın dünyaca ünlü sesi Lila Downs 16 Maıs’ta verdiği konserin öncesinde Cenk Erdem ile konuştu... » Siyah ve gururlu insanların müziği adına; » Paco De Lucia söyleşisi... » Son albümü ve konserleri ile Buika fırtınası müzik dünyasında dinmeyeceğe benziyor. Cenk Erdem, Buika ile son albümünü ve müziğini, hayatını, neler hissettiğini... her şeyi kendisiyle konuştu... » Cenk Erdem Salif Keita söyleşisi » "Raconte Moi" albümü ile Stacey Kent... » 1 Nisanda İş Sanat’ta konserini izleyeceğimiz ünlü müzisyen Manu Katché’yi sevgili Cenk Akyol’un sorularıyla önce Cazkolik’te ağırladık... » Jan Lundgren Trio ile söyleşi... » > Eskişehir`de düzenlenen 8. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali?nde sahne alacak olan » > Eskişehir?de düzenlenen 8. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali?nde sahne alacak olan Ankaralı grup Rocky Swing Project ile konuştuk... » > Eskişehir`de düzenlenen 8. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali`nde sahne alacak olan Ankaralı grup Turiya ile konuştuk... » > Önder Focan ve Şenol Filiz ile İtalyan müzisyenler ortak bir proje için 17. Uluslararası İzmir Caz Festivali?nde buluşacaklar... » > 11 Mart`ta Nublu Jazz Festivali`nde sahne alacak olan İmer Demirer ile konserini ve bugünlerini konuştuk... » İş Sanat’ta ki konserinden önce Diego El Cigala ile söyleştik... » Arkadaşımız Cenk Akyol, geçtiğimiz günlerde Babylon?da bir konser veren Incognito?dan Bluey ile söyleşti... » Piyanist Burak Bedikyan ile Nardis`te "Bir Oscar Peterson Gecesi" üzerine özel bir söyleşi... » Joshua Redman’la tele-röportaj... » James Taylor ile söyleştik... » Buzuki Orhan ile Turkophony All Stars`ı konuştuk... » Harvie S hafta boyu Nardis`te! » Editörü Ediz Hafızoğlu`na Drum&Bass dergisini sorduk... » Mehmet Çağlar Cem Tuncer ile "Buddha Groove" albümünü konuştu... » > Tunçel Gülsoy 22 Kasım gecesi Babylon`da sahne alacak Charlie Hunter ile konser öncesi konuştu... » İmer Demirer önümüzdeki günlerde çıkaracağı yeni albümü öncesi festival kapsamında Babylon?da... » > Mehmet Uluğ ile Akbank Caz Festivali`ni konuştuk... » Genç müzisyene hukuk desteği... » > "Festival Özel" yazılarına özel bir röportajla başlıyoruz, 16. İstanbul Caz Festivali?nin açılış konserini gerçekleştirecek olan Fatih Erkoç & Kerem Görsev ile konser öncesi konuştuk... » "İşimin en keyifli ânı izleyicileri konserden zevk alırken izlemek..." Biten bir sezonu İş Sanat’ın yöneticisi Meriç Soylu ile detaylı olarak konuştuk. » Akın Eldes ile "Ara Taksim" üzerine... » Fahir Atakoğlu ile albümü "Istanbul in Blue" üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirdik... » > Pelin Opçin Çorumluoğlu: "Her yıl festivalde o yılın en yeni projeleri ve birlikteliklerine yer vermeye gayret ediyoruz..." » Ayşe Tütüncü ile "Yedi Yer, Yedi Gök" üzerine... » > Geçtiğimiz ay Bremen`de düzenlenen "JAZZAHEAD 09"a katılan Mehmet Uluğ ile katıldığı konferansı konuştuk... » Mehmet Okonşar`la caz üzerine... » Burçin Büke ile klasikten caza... » Müziğini mağazandan satın al! » Fatih ve Kerem`den caz standartları yorumları... » İmer Demirer: "Miles Davis cazın everestidir..." » Asım Ekren; Müzikle geçen 45 yıl... » Cazın milli takım kaptanı Aycan Teztel. » Sinan Bakır`dan kalbin altı teli... Gitar tutkusuyla sürüklendiği Amerika`da ilk albümünü çıkaran Sinan Bakır`dan parlak bir çıkış albümü. » Anadolu Üniversitesi`nin düzenlediği "7. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali"nde geri sayım başladı... » 16. İzmir Avrupa Caz Festivali`nin önemini festival yöneticilerinden Sirel Ekşi ile konuştuk... » Ozan Musluoğlu`ndan heyecan verici bir ilk albüm. » Zuhal Focan`la Nardis Jazz Club olarak bu yıl beşincisin düzenlenen Nardis Caz Vokal Yarışması`nı konuştuk. » Cazkolik olarak Kerem ile yeni albümü hakkında herşeyi konuştuk!
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Emre bizim ilk torunumuz.öyle olunca da bir çok ilki onunla birlikte yaşadık.İlk oyunlar,ilk okumalar,ilk müzikler.Ancak müzik diyince burada durmak lazım.Zira o daha doğmadan annesi babası ana karnında ona klasik müzik dinletirlerdi de bizler gülerdik.İşte o zaman başlayan müzik zevki daha sonra müzik dinleyerek uyumasına,ardından enstrüman çalma konusunda kabiliyetini geliştirmesine yol açtı ve Akbank caz festivalinde ki cesaretli çıkışına gelip dayandı.Bu yetenek ve özverili gayretiyle ileride iyi bir müzisyen olacağına inandığımız Emremizin başarılarının devamını dilerken,bu konudaki duygularımızı dile getirmemize vesile olan sizlerede ayrıca teşekkür ederiz.
Aykut Göral / 09.12.2014 21:02:11
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp