Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ediz Hafızoğlu Nazdrave

Mekan: Stella Jazz Club, Yalı, Selahattin Pınar Çiftliği, Tel: 0 531 299 2575
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:00
Etkinlik Bilgisi : Ediz Hafızoğlu Nazdrave projesiyle bu akşam Stella Jazz Club sahnesinde.


Cirque du Soleil BAZZAR

Mekan: Hilltown Alışveriş Merkezi
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat:
Web Adresi: http://www.cirquedusoleil.com/baz
Etkinlik Bilgisi : Yönetmenliğini ve yazarlığını Susan Gaudreau’nun, kreatif direktörlüğünü Samuel Chouinard üstlendiği BAZZAR 8 farklı konseptte yer çekimine meydan okuyarak izleyenleri masalsı bir yolculuğa çıkaracak. Cirque du Soleil’in 1984’ten beri 43. gösterisi olan yeni şov, İstanbul’da 1 Eylül’e kadar 6 performans sergileyecek. Alchemy Project CEO’su Mac S.Far ’’En yeni prodüksiyonlarından biri olan BAZZAR’ın kendisi kadar ünlü ikonik çadırı altında bu özel gösteriyi ilk kez Türkiye’ye getirdiğimiz için mutluyuz” dedi. Cirque du Soleil BAZZAR, akrobat, dansçı ve müzisyenlerden oluşan toplulukların gösterilerinden oluşan yaratıcılık dolu sınırsız bir eklektik laboratuvardır. Burada, uçarı ve eşsiz bir evren yaratmak için orkestra şefinin yönetimiyle tüm unsurlar bir araya geliyor. Beklenmedik olanın normal karşılandığı gösterinin renkli grubu, artistik ve akrobatik oyunları düzenli ve düzensiz şekilde yeniden tasarlıyor, oluşturuyor ve yaratıyor. Biletler 11 Temmuz`dan itibaren www.TixBox.com.tr`de.


BACHçede Festival

Sanatçı: Thomas Gabriel Trio
Mekan: Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, Emirgan, İstanbul
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:30
Etkinlik Bilgisi : Bachçede Yaz Festivali Bach kelimesi üzerine farklı oyunlarıyla yıllardır süren bir proje. Thomas Gabriel TRio Bach üzerine caz düzenlemeleriyle bilinen bir üçlü.
Kapılar saat 19:00`da açılıyor.
Konserler 20:30`da başlıyor.
Vale hizmeti ücretlidir.
Fiyat aralığı: 56 TL ile 168 TL arası.


Mavi Sürgün

Mekan: Bodrum Antik Tiyatro
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/Y
Etkinlik Bilgisi : Bodrum’un en önemli simgelerinden, Bodrum`u keşfeden adam Halikarnas Balıkçısı, Bodrum’la buluşuyor. Yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın Bodrum’a sürgün edilerek Halikarnas Balıkçısı’na dönüşmesini konu edinen ‘Mavi Sürgün’ isimli gösteri Bodrum Antik Tiyatro’da 21 Ağustos Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Ünlü isimlerin yer aldığı Mavi Sürgün, izleyicilerine müzik, edebiyat, dans ve ebru sanatını bir arada sunacak. Piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın, yazılarıyla gençlik yıllarından beri kendisine eşlik eden Halikarnas Balıkçısı`nın aynı adlı kitabından ilham alan Mavi Sürgün isimli eseri, Bodrum Antik Tiyatro’da seyirciyle buluşuyor. Sabri Tuluğ Tırpan’ın klasik ve güncel müzik ögelerini rock tınılarıyla harmanladığı müziği; Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney’in etnik-atmosferik vokalleri, Yetkin Dikinciler`in anlatımı, Seyit Sercan Çelik`in modern sema gösterisi, ebru sanatçısı Garip Ay’ın interaktif video gösterisi ile piyanoda Sabri Tuluğ Tırpan, yaylı sazlarda Boğaziçi Quartet, elektro kanunda Mustafa Olgan, bas gitarda Eylem Pelit, perküsyonda Emre Günay ve davulda Volkan Öktem ile hayat buluyor. Projenin rejisörlüğünü ise Beyti Engin üstleniyor.


 
Cenk Akyol ile "Terra Incognita"

Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı...

 5181 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

17. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklanalı neredeyse 1 ay oldu. Müzikseverler için bir zamanların en önemli olayı olan festival artık pek de heyecan vermiyor. Bundan on sene öncesine kadar rakibi olmayan, her sene bir,-iki banko konser içeren festival sanırım artık 10 kaplan gücünde değil. Bunda sponsorlar tarafından desteklenen rakip etkinliklerin payı olsa da (ki onların da bir çoğu turntable, drum & bass ile açıklanabilecek dans etkinlikleri) özellikle son 10 senede yapılan yanlış programların da payı var. Gerek yanlış mekan seçimleri, gerek yanlış müzik tarzı seçimleri festivali yıllarca sürükleyen ve büyüten gerçek “caz” dinleyicisini uzaklaştırdı. Onun yerine konserlere “event” gözüyle bakan, club’a gideceğine konseri tercih edenlere bıraktı. Yıllar içinde caz festivalinin bu cilalı, ambalajlı kofluğuna zaman zaman Boğaziçi Festivali, zaman zaman Yapı Kredi Sanat Festivali (bknz: daha önceki yazılarımdaki konser biletleri kolajları) zaman zaman da bizi Eskişehire sürükleyen harika konserleri ile Eskişehir Festivali derman oldu. Son yıllarda Babylon, Ghetto gibi klüplerdeki bazı cesur konserler ve İş Sanat’ın, Cemal Reşit Rey’in sonbahar, kış ve bahara yayılan programı bu tür kuvvetli alternatifler oldu. Tabii ki sezon itibarıyla bunların hiç biri caz festivali ile kesişmiyor. Bir de bu sene 10.su yapılan ve büyük fedakarlıklarla ve ismi bu yazıda geçen İstanbulda yapılan bir çok “elit” konserlere, radyo programlarına destek olan o koca bankaların sırtını döndüğü Afyon Caz Festivali var ki başlı başına bir yazıyı ve methiyeyi hakediyor (demek ki her şey arz- talep dengesi ile açıklanmıyor). Hatırlarım, eski festivallerde (sanırım o zaman caz festivali diye ayrılmamıştı) konserlere gelenlerin nabzını yoklayan anketler yapılırdı. Uzun zamandır rastlamıyorum. Esasında bütün bu eleştiriler ve caz festivalinin nereye gittiği çok ayrı ve uzunca bir tartışma konusu. Neyse, elimizdekilerle yetinip bu senenin programında öne çıkanlara kısaca bir göz atalım.

Bu seneyi kurtaran konser İstanbulda daha önce bir çok kez izlediğimiz Chick Corea’nın son all-star band’i Freedom Band ile 7 temmuzda vereceği konser. Neredeyse hepimizin yaşından uzun bir müzik yaşamı olan 85 yaşındaki efsanevi davulcu Roy Haynes’i dünya gözüyle görmek için bile 7 Temmuzda Açıkhava sahnesinde olmak gerek. Geçen sene yine Chick Corea ve John McLaughlin ile beraber Five Peace Band olarak gelen basçı Christian McBride, McLaughlin ve Corea gibi Miles tedrisatından geçen saksofoncu Kenny Garrett konser için risk bırakmıyor. Yıllar önce yağmurlu bir günde ikinci jenerasyon Electric Band’i ile gelen Chick Corea’nın o konseri hala aklımda... Davuldaki Gary Novak’ı seyretme ayrıcalığını seyretmiştik eski festivallerde...

15 Temmuz’da, Açıkhava Cemil Topuzlu’da salon adamları ve salon hanımefendileri toplantısı var. Sinatra gibi İtalyan kökenli bir yankee olan Tony Bennett (Anthony Benedetto)’yu Sezen Cumhur Önal, Ömür Göksel ile seyretmek için için ajandanıza not alın lütfen. Sinatra replikası dersem kimse kırılmaz değil mi?

Sırada dans pistlerinin ve bir zamanlar podyumların vampirellası Grace Jones var. Tevellütü yetenler “Slave to the Rhythm” ile hatırlayabilir. Bir de şimdilerin emekli James Bond’larından birinin filminde de oynamıştı fi tarihinde (filmin müziklerini Duran Duran yapmıştı!!, ne güzel caz yazısı değilmi?)  Neredeyse 20 senelik bir aradan sonra 2008’de çıkardığı son albümü “Hurricane”de yine Sly & Dunbar, Wally Badarou, Brian Eno gibi tanıdıkları ile çalıştı ve yine “dans” müziği için iyi eleştiriler aldı. Dans! Dans! Dans! ve tabi ki fashion! fashion! fashion!..

90’ların pop yıldızı Seal ise 80’lerin disko kraliçesinden 2 gün sonra emektar Açıkhava sahnesini ziyaret edecek. En son iki sene önce "Soul" isimli adı üstünde soul yorumları içeren bir albüm çıkaran Seal’ı birkaç ay öncesine kadar eşi Heidi Klum ile bir araba reklamında seyrediyorduk. 30’lu yaşlarındakiler “Fly Like An Eagle”, “Crazy” ile vokal yapacaklardır... Bunlardan biri de büyük ihtimalle bis’e saklanacaktır o gece...

Wainwright hanedanından Martha’da kardeşi Rufus’tan sonra İstanbul’da. Sizlere Edith Piaf söyleyecek, bana değil... Babasını ve ağabeyini biliyorduk ama bu da nereden çıktı şimdi??? 2008 albümününün adı “I Know You’re Married But I’ve Got Feelings Too” Biliyorum evlisin ama benim de duygularım var!!! merak etmeyin albümde Ümit Besen yok, Pete Townshend var!!!

Buika!! geçen sene de İş Sanat’ta konser veren yanık (!) sesli melez vokalist, buralarda çok sevilen bir tarzın temsilcisi... Anahtar kelimeler Joy FM, Power FM...

Basın bültenine göre ülkemizde Lisa Ekdahl’ın büyük bir hayran kitlesi varmış ve en çok beklenen (!) konserlerden biriymiş... Valla merak ettim baktım Youtube’a... (Tayyip Bey’in tüyosu ile ben de girebiliyorum siteye) diyeceğim şudur ki Bjork vokali ile Norah Jones aranjeleri... gerisi standartlar zaten... Şanssızlığı Arif Mardin bulamamış İsveçte...

Laura Fygi... 90’ların başında Hollanda’nın yerel Girl Band’i, Centerfold’un üyesiymiş, benim yaşımdakiler için Dolly Dots diyeyim de anlayıverin mazisini o zaman... Şimdilerde “Autumn Leaves” söylüyor. Kaderin cilvesi veya değişen müzik piyasası... Bonus olarak Ayhan Sicimoğlu... Hassssssssssssstasıyızzzzzzzz!!!

Stanley Clarke’ı daha önce çok yakından görmüştüm, Jean Luc Ponty ve Al Di Meola ile çıkardıkları “Rites of Passages” albümünün turnesinde Cemal Reşit Rey’e gelmişlerdi, konser salonunun kapısında rastlamıştım ve hemen imzayı kapmıştım biletin üstüne. Bir de geçen sene Marcus Miller ve Victor Wooten ile beraber çıkardıkları albümün turnesinde buralardaydı. Assolist gibi en son solo onun kontrbas cambazlıklarıydı. Bu sene yanında “Return To Forever”ın Lenny White’ı ve Hiromi’yi alıp geçen sene Stanley Clarke Trio olarak çıkardıkları “Jazz In The Garden”dan parçalar çalacaklar. Sadece deli dolu Hiromi’yi izlemek için orada olmak gerekir. Ama seçme imkanım olsaydı,  Hiromi’yi bu iki jaz devi ile değil de birkaç sene önce turladığı “Sonicbloom” projesi ile seyretmek isterdim. İnternette Jeff Beck’in “Led Boots”unu gitarist David Fiuczynski ile birlikte yorumlarken çekilmiş görüntülerini bulun, o zaman bana hakverirsiniz. Ama ne yazık ki o kadro ile çalmıyor artık.

Fahir Atakoğlu gerçekten iyi müzisyenlerle çalışıyor. Bu sefer dolma parmaklı Anthony Jackson yerine Kanadalı Alain Caron’u almış. Uzeb’le olanlar değil ama Le Band isimli grubu ile yaptıkları hiç te fena değildi. Davulda da uzun zamandır beraber çalıştığı “El Negro” Horacio Hernandez (Santana, Steve Winwood) var. Keşke son albümünde çalan Wayne Krantz’ı da alsaydı yanına. Arkeoloji müzesindeki konserde görüşebiliriz.

Yazının başında biraz insafsız mı davrandım diye düşünüyorum festival yetkililerine şimdi? 12 Temmuzda Enrico Rava ve Stefano Bollani var. Yaklaşık 15 senedir beraber çalıyorlar ve her ikisi de ECM’den albüm çıkarıyorlar. Aldo Nova, Ricard Galliano, Paul Fresu, Giovanni Tommaso gibi yakın çevresi dışında Phil Woods, Lee Konitz gibi Amerikalılarla da çalan Bollani, yarım asırlık müzisyen Rava ile Aya İrini’de yeri gelecek Miles, yeri gelecek Gershwin çalacaklar... Bollani Temmuz ayında Chick Corea ile de konserlere çıkacakmış. Enrico Rava’nın sitesine baktım biraz önce çaldığı projelere göre tam tamına 7 (!!) ayrı ensemble’ı var. Sınıflandırma da çok güzel... Gershwin & More, Rava Noir, Rava Songbook, Rava & Bollani Duo, Enrico Rava New Quintet, Enrico Rava US Quintet, Enrico Rava Standarts... Hangisi sizce? Rava Noir değil mi? bence de... bir daha ki sefere...

Imogen Heap; Yeni Ozanlar bölümünün sanatçısı, müzik eleştirilerinde ozan kelimesi geçince birkaç adım geri atıyorum. Youtube’da birkaç bir kaydına baktım. Yeni Kate Bush denilebilir mi? Eminim onunda “potansiyel” hayran kitlesi vardır. 10 temmuzdan sonra kinetik olabilirler belki de.

Brand New Heavies, gözden düşmüş pop-funk grubu, reçetesi artık çok sıradan çikolata kadın vokal, synth horns, loop bass (veya loop hissi veren robot bass) İngiltere’de adres sorduğunuz 2 kişiden biri bu tarz müzik dinliyor sanırım... İstinye Park’ta bakalım kaç tanesine rastlayacaksınız. Bence  o akşam biletinizi yakın ve İstinye Park’ta güzel bir yemek yiyin...

Sokak Konserleri, Caz Vapuru gibi halkla ilişkiler etkinliklerini bir yana bırakırsak, en azından benim için son önemli isim Larry!!! Graham!!!! Sly & The Family Stone ve Graham Central Station’un bas “tokat”çısı... Şu ünlü slap tekniği bas gitarın mucidi Larry Graham İKSV’nin Salon’unda seyretmek çok keyifli olacak.

Bir de “European Jazz Club” bölümü var. İmer Demirer, Ozan Musluoğlu, Volkan Hürsever, Jülide Özçelik, Bora Çeliker, Önder Focan gibi İstanbul’lular “Salon”da avrupalı dostlarını ağırlayacaklar... Eşleri dostları da orda olur sanırım...

Cenk Akyol

Cazkolik.com / 10 Haziran 2010, Perşembe

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Konserin Ardından/Cenk Akyol yazdı: 4 çekerli caz rock füzyon... » Konserin Ardından/Cenk Akyol Yazdı: Üç nesil dinleyici, bir salon gözyaşı... » Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi... » Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar... » Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında. » Cenk Akyol Yazdı: 4 albüme dair kritikler ve müzikler... » Cenk Akyol Yazdı: Festivalde hangi konsere niye gitmek istiyorum? » Cenk Akyol Yazdı: İngiltere`nin en sempatik bluescusu Norman Beaker yeni albüm çıkardı! » Cenk Akyol Yazdı: Biraderler... Yollar... Şişeler ve hatıralardan kalanlar. » Cenk Akyol yazdı: Vibratoların efendisi, son gitar bükücüsü; Robin Trower » Konserin Ardından: Beth Hart`ın seyirciyle iletişimi yüksek, sevenlerini mutlu eden performansı vardı. » Cenk Akyol Yazdı: Gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth 70 yaşında hayata veda etti » 20 yıldır rock-metal gitaristleri caz-fusion`a neden göz kırpmaya başladı sorusunun cevabı Jeff Kolman`ın Cosmosquad albümünde. » Yeni Albüm Eleştirisi | Cenk Akyol Yazdı: Smooth Jazz`ın eleştirmenlerce daha az hakaret amacı kullanılmasına yarayacak güçlü ve önemli bir albüm. » Cenk Akyol yazdı: Jimmy Yancey, Alexis Korner, Keith Richards, Mick Jagger. Birbirini yuvarlayan taşlar. » Cenk Akyol Yazdı: Sert bir eleştiri, kıyamayan bir sevgi; "En acımasız olduklarımız en sevdiklerimiz." » "Macar Büyücü Gabor Szabo" Cenk Akyol`un caz gitarın efsane ismi hakkında özel bir portre çalışması yayında. » Cenk Akyol yazdı: "Catherine Deneuve seni hiç unutmayacak tıpkı bizim gibi..." » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Afrika`nın kraliçesi, Savanların melaikesi Angelique Kidjo bu yaz festivalde! » Radyo programı sırasında tanıştığı Gürcistan`lı Blues dörtlüsü T Mob Blues`u Tiflis`te izleyen sevgili Cenk`ten grup hakkında müzikleri eşliğinde özel bir yazı. » Cenk Akyol bu akşam Babylon`da izleyeceğimiz iki önemli gitaristi yazdı; Kurt Rosenwinkel ve Bilal Karaman. » Cenk Akyol`dan 1972 yılına zaman tünelinde efsanevi Oregon grubunun kuruluşuna önayak olan Paul Winter Consort`un Icarus isimli albümüne götürüyor. » Cenk Akyol, caz rock gitarın ükemizdeki en yetkin temsilcisi Mustafa Dönmez`in yeni albümü Kısa Öyküler`i anlattı. » Cenk Akyol kendisi de, biz de çok istememize rağmen yoğun iş hayatı nedeniyle az ama öz yazabilen kalemlerden... Yeni yazısı ise Soft Machine Legacy üzerine. Kült plak şirketi MoonJune Rocords`tan çıkan yeni albümü Burden Of Proff`u anlatıyor. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin 3 önemli konseri, Esperanza Spalding ve Caz İçin Tuhaf Bir Yer gecesinin üç konseri ve Dhafer Youssef Cenk Akyol`un köşesinde... » Cenk Akyol uzun zamandır Tamirane`de performansı beklenen Jaga Jazzist konserini hem izledi, hem fotoğrafladı hem de yazdı... » Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor. » Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz). » Çöl aslanları Tuareg`lerin şarkıcı hali Tinariwen Babylonda. Cenk Akyol yazdı; » Cenk Akyol, 21. Akbank Caz Festivali`nde Babylon`da sahne alacak cazın yaratıcı ismi Robert Glasper`ın Experiment projesini yazdı » Cenk Akyol yeni yazısında 21. Akbank Caz Festivali`nin en renkli gruplarından, New York kökenli fusion grubu Hazmat Modine`i anlatıyor. » Cenk Akyol 18. İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl merakla beklenen isimlerinden Joss Stone`u yazdı: "Joss`mak hepimize iyi gelecek..." » Cazkolik yazarı sevgili dostumuz Cenk Akyol bu kez Alman caz rock gitaristi Ali Neander`in yeni ve ilk albümünü bizler için masaya yatırıyor. » Cenk Akyol fusion gitarın ödüllü ustalarından Mike Stern`ün 11 Nisan gecesi Rome & Juliet Hall konserini izledi ve kaleme aldı... » Fusion davulunun ağababası Billy Cobham bir kez daha İstanbul`da (Cenk Akyol yorumuyla) » Dr. Jekyll & Mr. Hyde Boris Savoldelli » Cenk Akyol, Endonezya`da ki ünlü caz rock gitaristi Tohpati`yi buldu ve dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirdi... » > Cenk Akyol: "Adeta tek bir kalbe sahip olan bu organizma konser boyunca bir bukalemun gibi türden türe, şekilden şekile giriyor. Vokal - geri vokal paylaşımı parçadan parçaya değil, her an değişiyor ve bu inanılmaz senkronizasyon izleyiciye bir an bile hesaplı kitaplı, tasarlanmış, önceden yazılmış gibi gelmiyor. » Cenk Akyol festival kapsamında Babylon`da izlediği konseri yorumluyor; » Cenk Akyol, ünlü İtalyan jazz rock grubu "Arti E Mestieri"nin kurucu ismi klavyeci Beppe Crovella ile konuştu. » Fahir Atakoğlu`nun konserini izleyen Cenk Akyol konser ile ilgili izlenimlerini Cazkolik okurlarıyla paylaşıyor. » Yağmurun azizliğine uğrayan Stanley Clarke & Hiromi konserini izleyen sevgili Cenk Akyol`un kaleminden konser izlenimleri... » Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » İskandinav cazın güçlü kadın vokalisti; Radka Toneff (1952-1982) » Cenk Akyol konser biletlerinden oluşan kişisel hatıralar geçidine ikinci kez dalıyor ve bu kez bizlere her birimizin kendi kişisel geçmişinde özel yerlere ve önemlere sahip ortak konser anılarının kendi galerisine gözucuyla bakıyor... » Cenk Akyol`dan Cazkolik`e özel yeni bir röportaj! MoonJune Records kurucusu Leonardo Pavkoviç ile Cenk Akyol ünlü şirketin progressive rock?tan caza, etniğe hatta deneysel avantgarde müziğe uzanan yelpazesini konuşuyorlar... » Cenk Akyol İtalyan grup "Link Quartet"ten Paola "Apollo" Negri ile yaptığı "Cazkolik?e Özel" röportajını okurlarımız için kaleme aldı. » Cenk Akyol yeni yazısında kendi gizli-tozlu köşelerine kaldırdığı konser biletlerini okuyucularına açarken beraberinde anı parçaları da ortalara dökülüyor. » Klaus Doldinger`in yetmişli yıllara damgasını vuran grubu PASSPORT! » Finlandiya`nın en önemli caz müzisyenlerinden Eero Koivistoinen. » Alexei Kozlov, Arsenal Jazz Rock Ensemble... » William S. Burroughs... The Soft Machine... Leonardo Pavkovic... Moon in June... simakDialog...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
TONY BENNETT VE HAYRANLARINA KARŞI YAZDIĞINIZ BOLUM,BUYUK SAYGIZLIK..... SİZE HİÇ YAKIŞMADI
MELİSA iz / 11.06.2010 08:21:04
valla geçen seneye göre hatirladiğim bu sene biraz daha iyi ama Cenk bey haklisin giderek poplasan bir festivalimiz var artik!!!!!!!!!!!!!!
Mehmet Aydınoğlu / 10.06.2010 14:54:59
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp