Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Anadolu`da Caz: Jülide Özçelik

Mekan: Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi, Kayseri
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Anadolu`da Caz Etkinlikleri kapsamında Jülide Özçelik Ankara, Konya, Kayseri ve Mersinli dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. "Jazz Istanbul Volume 1 ve Volume 2 albümleriyle müzik dünyasının önemli yorumcularından olarak bilinen Özçelik uzun bir aradan sonra dinleyicileriyle “Nefes” adlı albümünü buluşturdu. İstanbul doğumlu olan Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü`nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü`nden mezun oldu. Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir albüm yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında "Jazz İstanbul Volume-1" ve 2011 Aralık ayında "Jazz İstanbul Volume-2" adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. 2019 başında yayımlanan 3. albümü Nefes’te önceki albümlerinde de olduğu gibi tüm düzenlemeleri Cem Tuncer’e aittir. Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir.


İtalyan Barok Gecesi / Camerata Barok İstanbul

Sanatçı: Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Web Adresi: http://yelsanat.kadikoy.bel.tr/
Etkinlik Bilgisi : Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli 2011 yılında kurulan Camerata Barok İstanbul, genç ve dinamik kadrosu ile Barok dönem eserlerine yeni bir soluk getirirken, Barok Müzik topluluklarına da öncülük ederek, dönem müziği tutkunlarına günden güne daha geniş bir alan yaratıyor. Topluluk bu kez de çoğunluğu ülkemizde ilk kez seslendirilecek olan; Locatelli, Corelli, Castrucci, Vivaldi eserleri ve kaçırılmaması gereken bir programla siz sanatseverlerin karşısında olacak. Bilet Fiyatları: Tam 40TL, Öğrenci ve İndirimli 20 TL.


Nilüfer Caz Tatili: Bilal Karaman Quartet

Mekan: Uğur Mumcu Sahnesi, Bursa
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:30
Web Adresi: https://bilet.nilufer.bel.tr/etki
Etkinlik Bilgisi : Nilüfer Caz Tatili konserlerinde bu akşam gitarist Bilal Karaman dörtlüsünün konserini dinlemek mümkün.


İpek Dinç Band

Sanatçı: İpek Dinç (v), Tamer Temel (sax), Kaan Bıyıkoğlu (p), Mehmet Özen (b), Fırtına Kıral (d)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 80 TL. 1985 İstanbul doğumlu İpek Dinç, Işık Lisesi ve Kimya Mühendisliği mezunudur. 2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müziğe adım atan Dinç, Sortie, Q Jazz Bar, Conrad Hotel gibi mekanlarda çalıştı. 2006`da katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasında finale kaldı. Aynı sene İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışması`nı kazandı ve festival kapsamında Parkorman`da konser verdi. Selçuk Sun ile bir buçuk sene ve Randy Esen ile 4 ay caz eğitimine devam ettikten sonra 2009 senesinde tekrar katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasını kazanarak Estonya`nın Talin kentinde düzenlenen Nomme Caz Festivali`ndeki International Jazz Vocal yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu yarışmada 3. olarak oldukça dikkat çeken İpek Dinç, jüri tarafından 2009`da Riga Caz Festivali, Pori Caz Festivali ve Oslo Caz Festivali gibi Avrupa`nın önde gelen caz festivallerine davet edildi. 2009-2012 arası The Marmara Hotel`de Şevket Uğurluerile haftada 6 gün çay saati müziği yapan İpek Dinç, 2011`in ilk günüyle gösterime girmiş olan ve Haldun Dormen`in yönetmenliğinde sahneye konulan The Rat Pack Show`da 4 ay süreyle Barbra Streisand`i canlandırdı. İlham Gencer, Şevket Uğurluer, Selçuk Sun, Ted Curson, Önder Focan, Neşet Ruacan, Deniz Dündar, Yahya Dai, Şenova Ülker, Kadri Ünalan, Oğuz Durukan, Çağrı Sertel, Baran Say, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Evren Karakul, Ercüment Orkut ve Kürşad Deniz gibi isimlerle çalıştı. 2012 senesinde Tvem kanalında haber departmanında 3 ay süreyle haber editörlüğü, spikerliği, muhabirliği ve montaj; ardından program departmanında 2 ay süreyle Haftanın Rengi isimli program içinde yer alan Ajanda?nın editörlüğünü, sunuculuğunu ve montajını yaptı. Tvem`in ardından BJK TV?de 2 ay süre ile Ana Haber spikerliği yapan İpek Dinç, 2013 senesinde Akşam Web Tv`de 2 ay haber bültenlerini sundu. Kendisi halen Nardis Jazz Club, Moda Deniz Kulübü, Jazz Company gibi çeşitli mekanlarda düzenli olarak konserler vermektedir. İpek Dinç, 2013?ten itibaren her hafta Karnaval Grup bünyesindeki Joyjazz Radio`da "Jazz ID" isimli kendi programını hazırlayıp sunmaktadır.


 
Cenk Akyol ile "Terra Incognita"

Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz).

 7725 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Geçtiğimiz hafta Feridun ağabey bana ‘Cenk tam senlik bir albüm yayınlanmış hemen aklıma geldin’ diye telefon açtı. Brian Auger`in 1965-1969 yıllarındaki Trinity grubu ve Julie Driscoll ile yaptığı kayıtları içeren Mod Years toplamasından bahsediyordu. Bu sene yeniden basılmış olsa da albüm, 24 bit dijital mastering içeren haliyle 2003`te yayınlanan bir toplamaydı. Bu yanlış alarmı ataletimi yenmek için çalınan bir zil telakki edip klavyenin başına geçmeye karar verdim.

* * *

Hammond org bahsi geçtiğinde bir kuşak Jimmy Smith`i belki de Booker T Jones`u hatırlasa da benim nesle öğretenler Keith Emerson ve Jon Lord olsa gerek. Enstrümanın büyüsünü bulaştıranlar bu vahşiler ama bana bu çok tuşlu canavarı sevdiren, altmışlardaki hali, kravatı ve ceketi ile filinta gibi Brian Auger. Şimdi tam 72 yaşındaki bu ayaklı müzikholü yeni nesle duyurmak da bana uygun bir ödev olsa gerek.

* * *

Bu virtüoz klavyecinin özgeçmişinin bir yerlerinde beni etkileyen neredeyse bütün İngiliz stüdyo müzisyenleri gizli. Web sitesine bakarsanız çaldığı onlarca efsane ismi görebilirsiniz. 1961`den bugüne geçen elli senedeki kayıtları, konserleri ve turneleri ile rock ve caz-rock müziğin yaşayan, yürüyen, soluyan arşiverinden biri Brian Auger. Hammond bana hemen onu anımsatıyor, onu da düşündüğümde ise aklıma hemen Wes Montgomery`nin Bumpin On Sunset`ine yetmişlerdeki grubu Oblivion Express ile yaptığı eşsiz yorum geliyor. Bana Hammond`u sevdiren Brian Auger ise Brian Auger`i de sevdiren bu muhteşem performansı... Vokalde yine çok sevdiğim Glaskow kökenli, lakin San Fransisco Bay Area ahalisinden, göçebe vokalist Alex Ligertwood ki kendisi Jeff Beck ve Carlos Santana, Steve Morse gibi gitar ilahlarının göz bebeği bir “blue eyed soul” olup, bir diğer yazı konusu bir zanaatkardır. Bas gitarda Barry Dean, davulda bir “Average White Man” Steve Ferrone (şimdilerde Tom Petty`nin arkasında çalıyor) ile benim müzikal zevkime bir fon müziği inşa etmişlerdi 1974`deki Live Oblivion vol. 1 albümünde adeta.

* * *

Şimdilerde kızı Savannah ve oğlu Karma ile hem Oblivion Express`i hem de Trinity`i sürdürmeye çalışan Brian Auger altmışların ortasında davulcu basçı Rick Laird (Phil Collins`ten hatırlayabileceğiniz Gandalf sakallı basçı) ile birlikte ilk üçlüsünü kurdu. 1965`de çok kısa ömürlü de olsa ismini ilk kez duyurduğu ve belki de bugünlerde de hala hatırlanmasını sağlayacağı bir kadro ile çalıştı. Steampacket grubu vokallerde Julie Driscoll (Sonradan Keith Tippett ile evlenerek Julie Tippett ismini aldı) Long John Baldry ve Rod Stewart, davulda Micky Waller (sonradan Rod Stewart ile Jeff Beck Group`un ilk kadrosunu oluşturdular) gitarda Vic Briggs (Animals) ve Brian Auger`den oluşmaktaydı. Kısa ömürlü bu gruptan ayrılan Long John Baldry solo albümler yayınladı (ki kendisi de Elton John`a Elton Dean ile ismini veren 2 kişiden biri).

* * *

Driscoll, Briggs ve Waller ile birlikte Trinity`i kuran Auger, Donovan`ın Season Of The Witch ve Dylan`ın This Wheel`s on fire`ı ile grubu tam anlamı ile patlattı. Beat döneminin sonunda yakalanan bu liste başarısını Yetmişlerin başındaki caz-rock fırtınası izledi. Tabii bunun için grubu tamamen yeniledi. 1970`de kurduğu Oblivion Express bana bu yazıyı yazdıran müzikal şehveti içeriyordu. Bu grupla yetmişlerin ortasına kadar yaptığı her albüm caz rock tarihinde ıskalanmayacak kayıtlar yapan Auger`in aslında 1970`de Trinity ile Befour adı ile yayınladığı albümündeki kadro olacakların habercisiydi ve Oblivion Express`in gelişinin ipuçlarını eleveriyordu. Sonradan Isotope ve Stomu Yamashta ile ünlenecek efsane gitarist Gary Boyle ve Ian Carr`ın Nucleus`unda çalan bas gitarist Roger Sutton beat grubunu caz-rock`a evirmişti bile.

* * *

Ama yetmişlerdeki Oblivion Express ile denilebilir ki gönüllerde taht kurdu. Aynı sene kaydettikleri kendi isimlerinde yayınlanan Brian Auger & The Oblivion Express`in açılışındaki John MacLaughlin bestesi Dragon Song`u bugün bile çok yenilikçi sayılabilecek bir aranje ve klavye tonu ile yorumlayan Brian Auger davulda sonradan Average White Band ile tanınacak (Alex Ligertwood ve Jim Mullen da sonradan AWB ile ünlendiler) harika davulcu, gencecik, o tarihte 20 yaşındaki Robbie McIntosh ile bu free caz esintili parçayı caz-rock klasiklerinden biri haline getirdiler. Robbie McIntosh ise grup ile 3 albüm, AWB ile 2 albüm sıkıştırıp, 24 yaşında aşırı dozdan muhtemel çok büyük kariyerinin başında göçtü bu dünyadan.

* * *

Aslına bakarsanız bazı çetrefilli grupları veya dönemleri anlatırken soy ağacı benzeri açıklamaları da vermek gerekiyor. Pete Frame`in bu meşhur Rock Family Tree (Sonradan John Peel`in sunduğu bir BBC programı haline de getirildi, sanal dünyadan bulup, izleyin!) çalışmasında yeralabilecek bir çevre esasında İngiltere`nin bu caz rock camiası. Keşke buraya da el atsaymış. Brian Auger`den bahsedildiğinde, Average White Band, Morrisey & Mullen, If, Nucleus, Centipede, Colosseum, Soft Machine, Mark & Almond, Isotope gibi neredeyse adanın tüm bu caz-rock güruhundan bahsetmek, ilişkilendirmek gerekir.

* * *

Memleketindeki bu hararetli çalışmalarının yanında. Okyanusun öteki yanındakilerle de çok mesaisi var bu Hammond öğütücüsünün. Ligertwood aracılığı ile San Fransisco camiası, Buddy Miles aracılığı ile Hendrix, Herbie Hancock, Tony Williams gibi Miles talebeleri, Jimmy Smith gibi bir ağabey, “Purdie” gibi funky akranlar, yanında Don Ellis gibi Fransız bağlantıları*, Klaus Doldinger gibi Alman pasaport*lular (Bu kadar kelime oyunu yeter) Pino Daniele, Mina, Zucchero gibi makarnacılar da dedemizin beraber sahne paylaştığı kalabalığın içinde.

* * *

Compared to What (Gene McDaniels), Inner City Blues (Marvin Gaye), Maiden Voyage (Herbie Hancock), Freedom Jazz Dance (Eddie Harris) gibi kendi neslinin favorisi siyahi melodileri onlardan ödünç alıp sahnede paylaşması icracılığının düzeyini zirveye taşırken, Kendisinden sonraki Beastie Boys, James Taylor Quartet, Brand New Heavies, gibi bir çok farklı türdeki müzisyeni de etkiledi. Besteciliğini ise Happiness Is Just Around The Bend ile yoklayabilirsiniz.

* * *

Doksanlarda Bunny Brunel, Dennis Chambers, Frank Gambale, Robben Ford gibi usta enstrümancılarla o dönemde tekrar yükselişe geçen fusion janrında albümler yapan üstad artık kızı ve oğlu ile beraber yaşadığı Los Angeles`daki klüplerde eşi, dostu harika müzisyen konukları eşliğinde küçük ve şanslı topluluklara soul, funk ritüelleri düzenliyor. Los Angeles`a gidenleriniz olursa caz rock mabedi The Baked Potato`nun programı`na bir göz atın. Belki de siz de şansınızı yanınıza almış olabilirsiniz. O kadar şanslı değilseniz onu değil de oğlu Karma`yı, Larry Coryell`in kızı Julian ve Joe Sample`ın oğlu Nick ile kurdukları Coryell Auger Sample Trio ile ailelerarası müzikal geleneği yakalayabilirsiniz.

Cenk Akyol
cenkakyol@cazkolik.com

Cazkolik.com / 25 Aralık 2011, Pazar


Brian Auger`in resimli tarihi:

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Yazdı: Newcastle`da doğdu dünyaca sevildi. Tek ve biricik Eric Burdon. » Konserin Ardından/Cenk Akyol yazdı: 4 çekerli caz rock füzyon... » Konserin Ardından/Cenk Akyol Yazdı: Üç nesil dinleyici, bir salon gözyaşı... » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi... » Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar... » Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında. » Cenk Akyol Yazdı: 4 albüme dair kritikler ve müzikler... » Cenk Akyol Yazdı: Festivalde hangi konsere niye gitmek istiyorum? » Cenk Akyol Yazdı: İngiltere`nin en sempatik bluescusu Norman Beaker yeni albüm çıkardı! » Cenk Akyol Yazdı: Biraderler... Yollar... Şişeler ve hatıralardan kalanlar. » Cenk Akyol yazdı: Vibratoların efendisi, son gitar bükücüsü; Robin Trower » Konserin Ardından: Beth Hart`ın seyirciyle iletişimi yüksek, sevenlerini mutlu eden performansı vardı. » Cenk Akyol Yazdı: Gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth 70 yaşında hayata veda etti » 20 yıldır rock-metal gitaristleri caz-fusion`a neden göz kırpmaya başladı sorusunun cevabı Jeff Kolman`ın Cosmosquad albümünde. » Yeni Albüm Eleştirisi | Cenk Akyol Yazdı: Smooth Jazz`ın eleştirmenlerce daha az hakaret amacı kullanılmasına yarayacak güçlü ve önemli bir albüm. » Cenk Akyol yazdı: Jimmy Yancey, Alexis Korner, Keith Richards, Mick Jagger. Birbirini yuvarlayan taşlar. » Cenk Akyol Yazdı: Sert bir eleştiri, kıyamayan bir sevgi; "En acımasız olduklarımız en sevdiklerimiz." » "Macar Büyücü Gabor Szabo" Cenk Akyol`un caz gitarın efsane ismi hakkında özel bir portre çalışması yayında. » Cenk Akyol yazdı: "Catherine Deneuve seni hiç unutmayacak tıpkı bizim gibi..." » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Afrika`nın kraliçesi, Savanların melaikesi Angelique Kidjo bu yaz festivalde! » Radyo programı sırasında tanıştığı Gürcistan`lı Blues dörtlüsü T Mob Blues`u Tiflis`te izleyen sevgili Cenk`ten grup hakkında müzikleri eşliğinde özel bir yazı. » Cenk Akyol bu akşam Babylon`da izleyeceğimiz iki önemli gitaristi yazdı; Kurt Rosenwinkel ve Bilal Karaman. » Cenk Akyol`dan 1972 yılına zaman tünelinde efsanevi Oregon grubunun kuruluşuna önayak olan Paul Winter Consort`un Icarus isimli albümüne götürüyor. » Cenk Akyol, caz rock gitarın ükemizdeki en yetkin temsilcisi Mustafa Dönmez`in yeni albümü Kısa Öyküler`i anlattı. » Cenk Akyol kendisi de, biz de çok istememize rağmen yoğun iş hayatı nedeniyle az ama öz yazabilen kalemlerden... Yeni yazısı ise Soft Machine Legacy üzerine. Kült plak şirketi MoonJune Rocords`tan çıkan yeni albümü Burden Of Proff`u anlatıyor. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin 3 önemli konseri, Esperanza Spalding ve Caz İçin Tuhaf Bir Yer gecesinin üç konseri ve Dhafer Youssef Cenk Akyol`un köşesinde... » Cenk Akyol uzun zamandır Tamirane`de performansı beklenen Jaga Jazzist konserini hem izledi, hem fotoğrafladı hem de yazdı... » Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor. » Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz). » Çöl aslanları Tuareg`lerin şarkıcı hali Tinariwen Babylonda. Cenk Akyol yazdı; » Cenk Akyol, 21. Akbank Caz Festivali`nde Babylon`da sahne alacak cazın yaratıcı ismi Robert Glasper`ın Experiment projesini yazdı » Cenk Akyol yeni yazısında 21. Akbank Caz Festivali`nin en renkli gruplarından, New York kökenli fusion grubu Hazmat Modine`i anlatıyor. » Cenk Akyol 18. İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl merakla beklenen isimlerinden Joss Stone`u yazdı: "Joss`mak hepimize iyi gelecek..." » Cazkolik yazarı sevgili dostumuz Cenk Akyol bu kez Alman caz rock gitaristi Ali Neander`in yeni ve ilk albümünü bizler için masaya yatırıyor. » Cenk Akyol fusion gitarın ödüllü ustalarından Mike Stern`ün 11 Nisan gecesi Rome & Juliet Hall konserini izledi ve kaleme aldı... » Fusion davulunun ağababası Billy Cobham bir kez daha İstanbul`da (Cenk Akyol yorumuyla) » Dr. Jekyll & Mr. Hyde Boris Savoldelli » Cenk Akyol, Endonezya`da ki ünlü caz rock gitaristi Tohpati`yi buldu ve dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirdi... » > Cenk Akyol: "Adeta tek bir kalbe sahip olan bu organizma konser boyunca bir bukalemun gibi türden türe, şekilden şekile giriyor. Vokal - geri vokal paylaşımı parçadan parçaya değil, her an değişiyor ve bu inanılmaz senkronizasyon izleyiciye bir an bile hesaplı kitaplı, tasarlanmış, önceden yazılmış gibi gelmiyor. » Cenk Akyol festival kapsamında Babylon`da izlediği konseri yorumluyor; » Cenk Akyol, ünlü İtalyan jazz rock grubu "Arti E Mestieri"nin kurucu ismi klavyeci Beppe Crovella ile konuştu. » Fahir Atakoğlu`nun konserini izleyen Cenk Akyol konser ile ilgili izlenimlerini Cazkolik okurlarıyla paylaşıyor. » Yağmurun azizliğine uğrayan Stanley Clarke & Hiromi konserini izleyen sevgili Cenk Akyol`un kaleminden konser izlenimleri... » Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » İskandinav cazın güçlü kadın vokalisti; Radka Toneff (1952-1982) » Cenk Akyol konser biletlerinden oluşan kişisel hatıralar geçidine ikinci kez dalıyor ve bu kez bizlere her birimizin kendi kişisel geçmişinde özel yerlere ve önemlere sahip ortak konser anılarının kendi galerisine gözucuyla bakıyor... » Cenk Akyol`dan Cazkolik`e özel yeni bir röportaj! MoonJune Records kurucusu Leonardo Pavkoviç ile Cenk Akyol ünlü şirketin progressive rock?tan caza, etniğe hatta deneysel avantgarde müziğe uzanan yelpazesini konuşuyorlar... » Cenk Akyol İtalyan grup "Link Quartet"ten Paola "Apollo" Negri ile yaptığı "Cazkolik?e Özel" röportajını okurlarımız için kaleme aldı. » Cenk Akyol yeni yazısında kendi gizli-tozlu köşelerine kaldırdığı konser biletlerini okuyucularına açarken beraberinde anı parçaları da ortalara dökülüyor. » Klaus Doldinger`in yetmişli yıllara damgasını vuran grubu PASSPORT! » Finlandiya`nın en önemli caz müzisyenlerinden Eero Koivistoinen. » Alexei Kozlov, Arsenal Jazz Rock Ensemble... » William S. Burroughs... The Soft Machine... Leonardo Pavkovic... Moon in June... simakDialog...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp