Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Silva Quartet

Sanatçı: Klarnet: Merve Nuvasil / Obua: Beste Özensoy / Flüt: Duygu Kozak / Fagot: Hande Everes
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 18 Ocak.2020
Saat: 20:00
Web Adresi: http://kultursanat.kadikoy.bel.tr
Etkinlik Bilgisi : Silva Quartet, ülkemizin dört kadın müzisyenden oluşan ilk ve tek üflemeli quartet grubudur. Grup, 2010 yılında bir araya gelerek, adını Latince ?Orman? kelimesinden almıştır. Klasik batı müziği ile Türk müziği, tango, film müzikleri ve popüler müziği sentezleyerek kendilerine ait bir müzik tarzı ortaya çıkartmaktadır. Ulusal ve Uluslararası platformlarda konserler veren grubun en büyük amacı; kendi müziğini tanıtmak ve Türkiye?yi en güzel şekilde temsil etmektir. Bilet Fiyatları: Tam 40 TL, Öğrenci ve İndirimli 20 TL.


Yahya Dai Quintet

Sanatçı: Yahya Dai (sax/ewi/perc), Barış Mert Peker (p), Tümer Uluçınar (g), Enver Muhamedi (b), Ekin Cengizkan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 18 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/7
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL. Ankara doğumlu Yahya Dai`nin 1974 yılında soprano blok flüt ile başlayan müzik hayatı 1981?de alto saksofon ve ilerleyen yıllarda tenor saksofon, soprano saksofon, bariton saksofon, yan flüt ve EWI (elektrik nefesli enstrüman) ile devam etti. Ankara`da uzun bir dönem Tuna Ötenel ile birlikte çalışan Yahya Dai, İstanbul?a yerleştikten sonra yerli, yabancı pek çok grupla sahne aldı, albüm kayıtlarında çaldı. 2011 yılında Ümitvar Mavi adlı albümü kaydetti. Bu gece oldukça renkli bir repertuar ile sizlerle olacaklar.


Flapper Swing

Sanatçı:
Mekan: Bouch Jazz ( Levent Mahallesi Lilyum Sok. no:2 Beşiktaş / La Boucherie) Rez: 0 532 135 35 55
Tarihi: 18 Ocak.2020
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : İstanbul`un yeni caz klubü Bouch Jazz`da bu akşam Flapper Swing var.


 
Cenk Akyol ile "Terra Incognita"

Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor.

 6129 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlemekte olduğunuz müzik albümden alınan Jimmy Herring, Neal Fountain, Jeff Sipe, Matt Scolum`un çaldığı Within You, Without You`dur.


Abstract Logix Souvik Dutta tarafından kurulan küçücük ama kocaman etkili bir websitesi. On kişi bile çalışmıyor bu jazz rock ağırlıklı portalda. Yeni yetme internet tabanlı, plak şirketlerinin (eski kafalılık işte! plak diyorum hala) tipik bir örneği. Eski kafalılıktan kurtulmak için de iyi bir sebep Abstract Logix. Şimdilerde yeni bir slogan da buldu kendine bu minvalde “The Center Of The New Musical Universe” Yeni Müzikal Evrenin Merkezi!! Eski tür perakende satış zincirinde yer bulamayacak tarz müzik yapan genç (hatta eski popülerliğini kaybetmiş eski tüfek) müzisyenler için bir çıkış yolu. İnternetin hızı ve kolaylığı ile artık aynı zevkleri paylaşan kocaman bir tüketici ağı yaratabiliyorsunuz. Söz konusu çok spesifik bir konu bile olsa bu küçücük dünyamızda hatrı sayılır bir kalabalığa ulaşabiliyorsunuz.

Eminim sizin de dahil olduğunuz, en azından farkına vardığınız bu tür yepyeni müzikal oluşumlar vardır; Favori tarzım caz-rock janrı içerisinde benim ıskalayamayacağım nitelik ve nicelikte albümler yayınladı ortaya çıktığı 2003 yılından beri Abstract Logix. Abstract Logix ve siberalemdeki diğer müzikal yarı-şirket & yarı-kabilelerin başarısındaki sır da tam burada yatıyor. Müzik firmasını bir internet forumuna, P2P dayanışmaya yaklaştıran, açık kaynak felsefesi ile büyüyen bir koperatif olmaları.

Geçenlerde yine Abstract Logix`ten çıkan Arto Tunçboyacıyan`ın da içinde olduğu Human Element`in ilk albümünü yazayım dedim, ama bir türlü başlayamadım işte. Human Element`teki diğer müzisyenler Scott Kinsey (Tribal Tech), Elektrik basın en büyük ustalarından Matthew Garrison (Coltrane`in kontrbasçısı Jimmy Garrison`un oğlu), Gary Novak (Chick Corea ile geldiği İstanbul`da büyülemişti bizi davul setinin başında) olunca beklentileriniz yüksek oluyor haliyle. Beklentilerinizi misliyle karşılayan bu albümde Arto`nun da birkaç bestesinin (birinin ismi Onno, toprağı bol olsun) bulunduğunu ve albümün göze batan parçalarının Arto`nunkiler olduğunu söyleyebilirim.

Abstract Logix bu sefer karşıma yine muhteşem bir kadronun bulunduğu bir konser albümü çıkarınca artık yazmam gerektiğine aydım. Bakın kimler var 2 CD`den oluşan bu konser albümünde. Tabii çoğunluk batı kıyısından, Kaliforniya`dan...

Alex Machacek: Gitar (Gitar tanrısı Allan Holdsworth`den onaylı müthiş Çek!)
Jeff Sipe: Davul (Jimmy Herring`in Aquarium Rescue Units`inden, ayrıca Jonas Hellborg ve Shawn Lane lisanslı... Kadronun rock tandansından)
Neil Fountain: Bas (Jimmy Herring vew Aquarium Rescue Unit tayfasından)
Arto Tunçboyaciyan: Vurmalılar, Vokal (Canımız!!! diyecek bir şey yok!)
Ranjit Barot: Davul, vokal (McLaughlin tayfasından, John ağabey davulun yaşayan en uç örneklerinden birisi demiş... İzleyin Youtube`dan)
Bala Bhaskar: Keman (ilk defa duydum, bir daha unutmam... Vignesh Kirtanam`ı dinleyin siz de unutmayacaksınız)
Wayne Krantz: Gitar (Brecker Biraderler, Steely Dan, adamım Michael Shrieve, Fahir Atakoğlu ile de çaldı)
Jimmy Herring: Gitar (Jazz Is Dead, Aquarium Rescue Unit, Widespread Panic... Başka bir şey yazmaya gerek yok... Eşsiz demezsem çatlarım... Bir de “Southern” eklemek lazım...)
Matt Scolum: Klavyeler (Jimmy Herring`in çevresinden)
Scott Kinsey: Klavyeler (Tribal Tech`in gizli silahı, bknz: 2006 tarihli solo albümü Kinesthethics!!)
Matthew Garrison: Bas
Anthony Jackson: Bas (Dolma parmaklı bas mucizesi... Al Di Meola`nın kulaklarını çınnnlatın!!)
Cliff Almond: Davul (Wayne Krantz, Michel Camilo)
Lenny White: Davul (Sonsuza geri dönüş!!!)
Tom Guarne: Gitar (Blood Sweat & Tears)
Richie Goods: Gitar (Tom Guarne`nin kankası, Nuclear Fusion isimli grubunu bir kenara yazın!!!)
Vince Evans: Klavye
John McLaughlin: Gitar (Mahavishnu!)
Etienne M`bappe: Bas (McLaughlin`in basçısı)
Gary Husband: Klavye, davul (Level 42, Robin Trower, Allan Holdsworth!!!)
Mark Mondesir: Davul (Gary Husband`ı klavyeye mecbur eden adam mı yoksa?)
Zakir Hussain: Tabla (Shakti!!)

* * *

Albüm tüm türlere eşit uzaklıktaki, açık fikirli Avusturyalı Alex Machacek`in triosu ile açılıyor. Davul ve bas gitarda Jimmy Herring`den ödünç hassas ve keskin! Ritm ikilisi Jeff Sipe ve Neil Fountain var. Allan Holdsworth`den onay alması boşuna değil. Tonu bile Holdsworthvari. (Son 20 yılda çıkan gitaristlerin kaçta kaçını etkilemiştir acaba bu benim gibi bira delisi gitar profesörü?) Terry Bozzio, Marc Minnemann gibi sıradışı davulcularla çalan gitaristin besteciliği de çalgıcılığı kadar kuvvetli. Very Sad isimli ballad bunun güzel bir kanıtı.

Albümdeki ikinci kadro bu albüm sayesinde tanıştığım ve hayran olduğum Hintli müzisyenler Ranjit Barot ve Bala Bhaskar`ın eşlik ettiği Human Element. Zawinul Syndicate`in Zawinul`suz !! Arto Tunçboyacıyan`ın vurmalılarda yeraldığı, eşlikçileri ile bir çeşit Raga-caz yapan bir ensemble`a dönüşmüş bu yeni şekillenen grup. Davulcu Ranjit Barot`u da kemancı Bala Bhaskar`ı da ilk defa duydum. Her ikisi de ülkelerinde çok bilinen film müziği bestecileriymiş bu harika müzisyenler. Ranjit Barot`un emprovize davul performansını başta kemancı Bala Bhaskar ve Arto Tunçboyacıyan ve ardından Scott Kinsey çok uyumlu bir jam sessiona dönüştürüyorlar. Arto Tunçboyacıyan`ın davulcu ile Hindu tarzı scat yaptığı düet bir harika. Origin isimli ikinci parçada yanlarına Wayne Krantz`ı da alıyorlar. Sonraki iki parçada Human Element sahnede yalnız kalarak Scott Kinsey`in albümlerinde de yeralan Essaouria`yı ve sonrasında Scott Kinsey`in Kinesthetics albümünde yeralan Steve Tavaglione`nin bestesi Sometimes I`yı yorumluyorlar. Zawinul`suz Zawinul Syndicate derken, Joe Zawinul`un (toprağı bol olsun) Scott Kinsey`in bu albümünün de yapımcısı olduğunu, basçı Matthew ve Arto`nun da Zawinul Syndicate elemanı olduğunu hatırlatmam gerekir.

* * *

Human Element`ten sonra sahne sırası her ne kadar güneyli olmasa da (Kuzey Carolina`lı) güneylilerle haşır neşir, jam bandlerin joker gitaristi (Col. Bruce Hampton, Aquarium Rescue Unit, Jazz Is Dead, Allman Brothers Band, Frogwings, Phil Lesh & Friends, The Dead, Widespread Panic....) Jimmy Herring. Davul ve basta yine Jeff Sipe ve Neil Fountain var doğal olarak. İlk parçaları belli belirsiz latin ritmlerinin sürüklediği Project Z albümündeki Jeff Sipe & Oliver Wells ortak bestesi Rainbow.... Parçanın başrolü Jimmy Herring`in gitarı, başrolün en gözalıcı repliği ise Herring`in parçanın davul, bas ve latino piyano introsundan sonraki gitar solosunun başındaki riff. İkinci parça Gray Day Herring`in 2008`deki ikinci ve şimdilik son solo albümünden ruhani bir balad. Ruhani olmasında gitar tonuna uygun davulları ile Jeff Sipe`da eşlik ediyor. Abstract Logix`teki bu kadar Hint bağlantısından sonra George Harrison`un Sgt Pepper`daki Within you without you Jimmy Herring`in gitarı ve Matt Scolum`un klavye sohbeti ile enfes bir improvizasyona evriliyor. Neal Fountain bas gitarı ile tabla taklidini nasılda beceriyor ... albümün örnek parçalarından birinin yine hint esintili bir parça olması müzisyenlerin Abstract Logix`in kurucusu Souvik Dutta`ya teşekkürü gibi.

20 Kasım 2010`daki ilk konseri kapsayan ilk CD`den sonra bir sonraki günün konserini de ikinci CD`ye aktarmışlar. Wayne Krantz açılışı Why isimli parça ile yapıyor. Bas gitarda sandalyesi ile birlikte koca Anthony Jackson var her zamanki bas gitaristi Tim Lefebvre yerine. Davuldaki Cliff Almond da son zamanlardaki gözde davulcum Keith Carlock`un taburesini eksiksiz dolduruyor. Anthony Jackson`ın ne kadar büyük müzisyen olduğunu yanındaki bu vahşi müzisyenlerle yaptığı emprovizasyonda da kanıtlıyor hiç yabancılık çekmeden.

Lenny White hiç bir zaman favori davulcum değildi ama çalmadığı efsane yok gibi. Son albümü Anomaly`i de çok beğendiğimi söyleyemem ama bu konserdeki 2 parçasında Jimmy Herring`in yanına koyduğu ikinci gitarist Tom Guarne`in de yardımı ile çifte gitar ile, 1995 yılındaki Present Tense albümündeki sentetik, plastik funk parçasını adam akıllı caz rock formuna sokabilmiş. Bir sonraki parçaya bir mazeretimiz yok. 1971`deki Joe Henderson albümü In Pursuit Of Blackness`da çaldığı Henderson bestesini son albümünde de yorumlamıştı Lenny White. Kırk senelik parçanın bambaşka bir formda, tenor saks & trompet yerine iki gitarla güçlü bir yorumu var.

Albümün assolisti Devadip`in kardeşi Mahavishnu John McLaughlin. Uzun zamandır bu ismi kullanmıyor ama o da bir çok ingiliz gibi eski sömürgesinden çok etkilenmişti müzikal gelişimi boyunca. Shakti grubu ile, Trilok Gurtu ile bir çok albüm yapmıştı. Bu konserdeki kadro ile de İş Sanatta izledik kendisini burada kendisine Shakti yıllarından arkadaşı Zakir Hussain de eşlik ediyor.

İlk parça son albümü To The One`daki Recovery. Gary Husband`ın bu yaştan sonra klavyeci olmasına üzülmememiz gerekiyor bence. İkinci parça 21:45`lik Mother Tongues`de Tabla ile Zakir Hussain sahnenin ortasına kuruluyor John McLaughlin ile birlikte. Bir önceki gün Arto Tunçboyacıyan`ın Ranjit Barot ile yaptıklarının üstüne bir kaç kat çıkıyorlar eski dostlar. Parçanın ilk kaydı 1989`daki Live At Royal Festival Hall`da Trilok Gurtu ve Kai Eckhardt ile birlikteydi. Buradaki yorumda vurmalılardaki rolün bir kısmını Mark Mondesir devralıyor davulu ile tablacıdan.

Her ne kadar “New Universe” diye tanımlansa da albümdeki konser, eski köye yeni adet diyebilir genç okuyucular. Benim için eski mahalleye bir ziyaret gibiydi ne de olsa.


Cenk Akyol

cenkakyol@cazkolik.com

Cazkolik.com / 17 Ocak 2012, Salı

 

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Yazdı: Newcastle`da doğdu dünyaca sevildi. Tek ve biricik Eric Burdon. » Konserin Ardından/Cenk Akyol yazdı: 4 çekerli caz rock füzyon... » Konserin Ardından/Cenk Akyol Yazdı: Üç nesil dinleyici, bir salon gözyaşı... » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi... » Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar... » Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında. » Cenk Akyol Yazdı: 4 albüme dair kritikler ve müzikler... » Cenk Akyol Yazdı: Festivalde hangi konsere niye gitmek istiyorum? » Cenk Akyol Yazdı: İngiltere`nin en sempatik bluescusu Norman Beaker yeni albüm çıkardı! » Cenk Akyol Yazdı: Biraderler... Yollar... Şişeler ve hatıralardan kalanlar. » Cenk Akyol yazdı: Vibratoların efendisi, son gitar bükücüsü; Robin Trower » Konserin Ardından: Beth Hart`ın seyirciyle iletişimi yüksek, sevenlerini mutlu eden performansı vardı. » Cenk Akyol Yazdı: Gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth 70 yaşında hayata veda etti » 20 yıldır rock-metal gitaristleri caz-fusion`a neden göz kırpmaya başladı sorusunun cevabı Jeff Kolman`ın Cosmosquad albümünde. » Yeni Albüm Eleştirisi | Cenk Akyol Yazdı: Smooth Jazz`ın eleştirmenlerce daha az hakaret amacı kullanılmasına yarayacak güçlü ve önemli bir albüm. » Cenk Akyol yazdı: Jimmy Yancey, Alexis Korner, Keith Richards, Mick Jagger. Birbirini yuvarlayan taşlar. » Cenk Akyol Yazdı: Sert bir eleştiri, kıyamayan bir sevgi; "En acımasız olduklarımız en sevdiklerimiz." » "Macar Büyücü Gabor Szabo" Cenk Akyol`un caz gitarın efsane ismi hakkında özel bir portre çalışması yayında. » Cenk Akyol yazdı: "Catherine Deneuve seni hiç unutmayacak tıpkı bizim gibi..." » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Afrika`nın kraliçesi, Savanların melaikesi Angelique Kidjo bu yaz festivalde! » Radyo programı sırasında tanıştığı Gürcistan`lı Blues dörtlüsü T Mob Blues`u Tiflis`te izleyen sevgili Cenk`ten grup hakkında müzikleri eşliğinde özel bir yazı. » Cenk Akyol bu akşam Babylon`da izleyeceğimiz iki önemli gitaristi yazdı; Kurt Rosenwinkel ve Bilal Karaman. » Cenk Akyol`dan 1972 yılına zaman tünelinde efsanevi Oregon grubunun kuruluşuna önayak olan Paul Winter Consort`un Icarus isimli albümüne götürüyor. » Cenk Akyol, caz rock gitarın ükemizdeki en yetkin temsilcisi Mustafa Dönmez`in yeni albümü Kısa Öyküler`i anlattı. » Cenk Akyol kendisi de, biz de çok istememize rağmen yoğun iş hayatı nedeniyle az ama öz yazabilen kalemlerden... Yeni yazısı ise Soft Machine Legacy üzerine. Kült plak şirketi MoonJune Rocords`tan çıkan yeni albümü Burden Of Proff`u anlatıyor. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin 3 önemli konseri, Esperanza Spalding ve Caz İçin Tuhaf Bir Yer gecesinin üç konseri ve Dhafer Youssef Cenk Akyol`un köşesinde... » Cenk Akyol uzun zamandır Tamirane`de performansı beklenen Jaga Jazzist konserini hem izledi, hem fotoğrafladı hem de yazdı... » Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor. » Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz). » Çöl aslanları Tuareg`lerin şarkıcı hali Tinariwen Babylonda. Cenk Akyol yazdı; » Cenk Akyol, 21. Akbank Caz Festivali`nde Babylon`da sahne alacak cazın yaratıcı ismi Robert Glasper`ın Experiment projesini yazdı » Cenk Akyol yeni yazısında 21. Akbank Caz Festivali`nin en renkli gruplarından, New York kökenli fusion grubu Hazmat Modine`i anlatıyor. » Cenk Akyol 18. İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl merakla beklenen isimlerinden Joss Stone`u yazdı: "Joss`mak hepimize iyi gelecek..." » Cazkolik yazarı sevgili dostumuz Cenk Akyol bu kez Alman caz rock gitaristi Ali Neander`in yeni ve ilk albümünü bizler için masaya yatırıyor. » Cenk Akyol fusion gitarın ödüllü ustalarından Mike Stern`ün 11 Nisan gecesi Rome & Juliet Hall konserini izledi ve kaleme aldı... » Fusion davulunun ağababası Billy Cobham bir kez daha İstanbul`da (Cenk Akyol yorumuyla) » Dr. Jekyll & Mr. Hyde Boris Savoldelli » Cenk Akyol, Endonezya`da ki ünlü caz rock gitaristi Tohpati`yi buldu ve dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirdi... » > Cenk Akyol: "Adeta tek bir kalbe sahip olan bu organizma konser boyunca bir bukalemun gibi türden türe, şekilden şekile giriyor. Vokal - geri vokal paylaşımı parçadan parçaya değil, her an değişiyor ve bu inanılmaz senkronizasyon izleyiciye bir an bile hesaplı kitaplı, tasarlanmış, önceden yazılmış gibi gelmiyor. » Cenk Akyol festival kapsamında Babylon`da izlediği konseri yorumluyor; » Cenk Akyol, ünlü İtalyan jazz rock grubu "Arti E Mestieri"nin kurucu ismi klavyeci Beppe Crovella ile konuştu. » Fahir Atakoğlu`nun konserini izleyen Cenk Akyol konser ile ilgili izlenimlerini Cazkolik okurlarıyla paylaşıyor. » Yağmurun azizliğine uğrayan Stanley Clarke & Hiromi konserini izleyen sevgili Cenk Akyol`un kaleminden konser izlenimleri... » Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » İskandinav cazın güçlü kadın vokalisti; Radka Toneff (1952-1982) » Cenk Akyol konser biletlerinden oluşan kişisel hatıralar geçidine ikinci kez dalıyor ve bu kez bizlere her birimizin kendi kişisel geçmişinde özel yerlere ve önemlere sahip ortak konser anılarının kendi galerisine gözucuyla bakıyor... » Cenk Akyol`dan Cazkolik`e özel yeni bir röportaj! MoonJune Records kurucusu Leonardo Pavkoviç ile Cenk Akyol ünlü şirketin progressive rock?tan caza, etniğe hatta deneysel avantgarde müziğe uzanan yelpazesini konuşuyorlar... » Cenk Akyol İtalyan grup "Link Quartet"ten Paola "Apollo" Negri ile yaptığı "Cazkolik?e Özel" röportajını okurlarımız için kaleme aldı. » Cenk Akyol yeni yazısında kendi gizli-tozlu köşelerine kaldırdığı konser biletlerini okuyucularına açarken beraberinde anı parçaları da ortalara dökülüyor. » Klaus Doldinger`in yetmişli yıllara damgasını vuran grubu PASSPORT! » Finlandiya`nın en önemli caz müzisyenlerinden Eero Koivistoinen. » Alexei Kozlov, Arsenal Jazz Rock Ensemble... » William S. Burroughs... The Soft Machine... Leonardo Pavkovic... Moon in June... simakDialog...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp