Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Bilkent Müzik Günleri: Umut Kosman & Con Fuoco / Ometis

Mekan: Bilkent Konser Salonu, Ankara BSO Gişesi: 0 312 290 1775
Tarihi: 19 Şubat.2020
Saat: 20:00
Web Adresi: http://bso.bilkent.edu.tr/tr/bilk
Etkinlik Bilgisi : Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen Bilkent Müzik Günleri sekiz konserden oluşuyor. Sanat Direktörlüğünü Kağan Korad’ın yaptığı etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin en önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Bilet almak için tıklayın.
Barok Şan Gecesi - 19 Şubat 2020 Çarşamba, 20.00
Umut Kosman & Con Fuoco
Umut Kosman, bariton
Ayşe Özge Erdem, keman
Çise Korkmaz, keman
Yeliz Özkaya, viyola
Zeynep Aslı Gültekin, viyolonsel
Malahat İsmayilova, piyano
G. F. Handel | Le Rejouissance
G. F. Handel | Arrival of the Queen
G. F. Handel | Hornpipe
G. F. Handel | Xerse, Ombra mai fu
A. Stradella | Pieta Signore
A. Vivaldi | Il Guistino, Vedro con mio diletto
J. P. Lully | Marche pour la ceremonie des turcs
P. Nardini | Kuartet No.2, Do majör
A. Vivaldi | Passacaglia “Piango gemo sospiro”
A. Vivaldi | Bajazet, D’ove la figlia
A. Vivaldi | Tito Manlio, Se il cor guerriero
Düzenlemeler: Umut Kosman

Ometis
İrem Kırgız, soprano
Elif Canbazoğlu, alto
Esra Gökoğlu, keman
Tangör Ertaş, keman
Murat Cangal, viyola
Onur Şenler, viyolonsel
Seçil İrem Keskin, kontrbas
G.B. Pergolesi | Stabat Mater

 


Strazbourg Filarmoni Orkestrası

Sanatçı: Claus Peter Flor şef Alexandre Kantorow piyano
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 19 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Program:
C. M. v. Weber (1786-1826) “Der Freischütz” Operası Uvertürü C. Saint - Saens (1835-1921) Piyano Konçertosu No. 5
A. Dvorak (1841-1904) Senfoni No. 7
Dünyanın en prestijli yarışmalarından ``Uluslararası Çaykovski Yarışması`` birincisi Fransız piyanist Alexandre Kantorow`a, Claus Peter Flor yönetimindeki Strazburg Filarmoni Orkestrası eşlik ediyor.
Bilet Fiyatları: 110-80-50-30 TL.


Kerem Görsev Quartet Perfect Balance

Sanatçı: Engin Recepoğulları (sax), Kerem Görsev (p), Kağan Yıldız (b), Ferit Odman (d)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 19 Şubat.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/5
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 100 TL. Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Ferit Odman?dan oluşan trio projesi ile sahne alıyor. 1995 senesinden günümüze kadar 18 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjamnlarına kadar akustik caz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri işle paylaştı. New York, St Petersburg, Londra, Los Angeles ve İstanbul?da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria, Bishek Jazz ve Marciac Jazz Festivali gibi prestijli sahnelerde performans veren Kerem Görsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte. Ünlü müzik televizyonu Mezzo TV kayıtları için bir performans veren Kerem Görsev Trio, uluslararası eleştirmenler tarafından da büyük beğeni kazandı ve Avrupa?da da önemli sahnelerde performans gösterdi. Son albümü After The Hurricane, Mart 2018 sonunda yayınlanan sanatçı ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan bir repertuarla sahne alarak artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzik severlere caz dolu bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.


 
Cenk Akyol ile "Terra Incognita"

Tunus`un küçük kasabasından (Teboulba) gelip, dünyayı fetheden bu çağdaş Anibal gemilerini yakıp, Avrupa`ya ayak bastıktan sonra bir çok müzisyenin hayal bile edemeyeceği müzikal bir geçmişe sahip oldu.

 11749 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlediğiniz müzik Dhafer Youssef`in çok ünlü çalışmalarından biri olan les Ondes Orientales`dir.


Aşkın Zaferi...

Zafer Yusuf `un (böyle yazmak çok daha kolay) müziğini yazarken onun ruhani, sûfî aşkını anlatan müziğini hissettirmek gerekecek okuyana.

Sûfî bir aşk / meşk...

Doğu müziğine ait emprovize bir vokal...

Yani terennüm....

Batının yazılı beste, hatta emprovizasyon geleneğinin neredeyse dışında bir doğaçlama anlayışı ile sizi sarıp sarmalayan ruhanî bir seans. Ünlü Tunus`lu udi, şarkıcı, besteci müzisyenin kişisel ve tarifi zor müziği neredeyse her albümünde kendisine eşlik eden müzisyenlerin alaşımı ile değişip, tekrar şekilleniyor ama şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki her ne kadar kökeni Kuzey Afrika olsa da artık yaptığı müzik Avrupalı. Zaten kendisi de yaptığı müziğin anavatanını Avrupa olarak belirtiyor bir söyleşisinde. Tunus`ta yerel düğünlerde ud çalarak, Kuran kurslarında ilahi okuyarak başlayan müzik kariyeri henüz ondukuzunu bulduğunda Viyana`da dünyanın diğer müzikleri ile zenginleşme şansını bulmuş, Avrupa cazı, Hint müziği hevesleri ile bugüne kadar katmerlenen diskografisi Renaud Garcia Fons, Iva Bittova, Wolfgang Muthspiel, Eivind Aarset, Living Colour ritm ikilisi Will Calhaun & Doug Wimbish, Jon Hassell, Nguyen Le, Omar Sosa gibi imrenilecek isimleri içeren, herkese nasip olmayan bir spektrum. Bugün çalacağı grup da bu paralelde bir dünya karması sanki. Gil Evans, Miles Davis, Jan Garbarek`le beraber hatırlayabileceğiniz, Ruth Underwood ile kadın vurmalı denilince aklıma gelen iki isimden biri olan Marilyn Mazur, Estonya`lı parlak piyanist Kristjan Randalu, çok uzun zamandır beraber çaldığı gitarist Eivind Aarset ve ismini duymadığım kontrbasçı Phil Donkin`e ek olarak buralardan iki enstrüman cambazı... Klarnetçi Hüsnü Şenlendirici ve Taksim Trio`dan arkadaşı kanunî Aytaç Doğan.

* * *

Tunus`un küçük kasabasından (Teboulba) gelip, dünyayı fetheden bu çağdaş Anibal gemilerini yakıp, Avrupa`ya ayak bastıktan sonra bir çok müzisyenin hayal bile edemeyeceği müzikal bir geçmişe sahip oldu.

* * *

Kartaca`nın aslanı Zafer Yusuf`un Arkeoloji müzesindeki konserinde çalgıcılığı mı? Yoksa bir anda sizi kavrayacak eşsiz sesi mi etkileyecek sizi? Yoksa çaldığı ve söylediği her grupla sağladığı uyum ve ahenk mi?


“Esperanto” (*) Spalding

Esperanza - Esperanto kolayca akla gelen bir kelime oyunu ama Esperanza Spalding`in müzikal DNA`sını oluşturan zenginliği tarif ederken biçilmiş kaftan. Ailesinden aldığı zengin etnik mirasla (Annesinin kökleri Gal, Amerikan yerlisi, Afrika gibi eşsiz bir bileşime sahip, babası ise Afrika kökenli) harikulade İngilizce, İspanyolca ve Portekizce şarkılar söyleyen geleceğin divası harika kız bugün 28 yaşında ve geçen sene aldığı “Yılın En İyi Yeni Sanatçısı” Grammy ödülüne tezat 4 solo albümü ve başka müzisyenlere eşlik ettiği 2 düzineye yakın albümü ile görmüş, geçirmiş bir “cat”. Aldığı bu ödül bir caz müzisyeni tarafından caz kategorisi dışında alınan ilk ödül aynı zamanda.

* * *

Caz dünyasının son yıllarındaki yeni heyecanı ve şansı olan sempatik kız çok iyi hocalardan onaylı mektepli bir yetenek. Berklee yıllarında Gary Burton ve Pat Metheny ve Terri Lyne Carrington tarafından teşvik edilen sıradışı öğrenci bu ustalardan icazet almamış olsaydı müzik kariyerini bırakıp siyasi bilimler okumaya meyledeceğini itiraf etmiş bir çok söyleşisinde.

* * *

Bu akşam son iki albümünde beraber çaldığı Arjantinli klavyeci Leo Genovese ve kalabalık bir ensemble ile akıllarda kalacak bir konser vereceğine inandığım Lady Spalding bizlere tanıdık bir kaç beste de sunacak büyük ihtimalle. Son albümde Michael Jackson hiti, Stevie Wonder bestesi I can`t help it, David Bowie`den hatırlayacağınız Dimitri Tiomkin bestesi Wild is the wind (Evet! tabiki Nina Simone`dan da hatırlıyoruz) konsere ilginizi daha da arttıracaktır. Son iki albümü Chamber Music Society ve Radio Music Society`i bir arada yayınlamayı planlamış olsa da albümlerin adlarından da belli olduğu üzere farklı tavırdaki kayıtları ayrı ayrı yayınlamayı uygun görmüş yapımcıları. Büyük sükse yaptığı Chamber Music Society`deki nispeten klasik tavrı son albümü ile popüler bir şekle, hip-hop ve neo soul`a çeviren müzisyen, bunun kişisel kahramanları Joe Lovano ve Terri Lyne Carrington`ı daha geniş çevrelere tanıtmak için iyi bir sebep olduğunu söylüyor. Eskiden sokağın müziği olan cazın yerini şimdilerde bu yeni müzikleri aldığını düşünürsek, caz müziğinin yeni umudu (**) Esperanza, 7 nefesli enstrüman içeren 12 kişilik kocaman bandosuyla Cemil Topuzlu sahnesini dolduracak, ve bizlerle çağdaş caz müziğinin yeni ortak lisanı ile anlaşacak.

(*) Esperanto: İspanyolcadan “umudu olan kimse” olarak çevrilebilecek, 19. yüzyılda Polonyalı Ludwig Lazarus Zamenhof tarafından türetilen yapay dil.

(**) Esperanza: Umut


Ich bien ein Berliner!!!

Lyambiko ve triosu Esperanza Spalding`in ön grubu olarak koca açık hava tiyatrosundan ziyade Salon`a veya Babylon`a uygun düşecek klasik caz vokal ve eşlikçisi bir üçlü. Yaklaşık 20 senedir beraber, 8 senedir de Lyambiko ile beraber çalan grup klavyeci (Fender Rhodes da çalıyor) Marque Lowenthal`in önderliğindeki ritm ikilisi büyük kalabalıklara da rahatlıkla uyum sağlayacak esneklikte ve modern tonlara hakim. Ernie Watts`a Avrupa`da bir çok kez eşlik eden üçlü ayrıca Marque Lowenthall`in bestelerini de yorumluyor. Her ne kadar Youtube`daki Don`t Let me be misunderstood yorumlarını beğenmesem de iki sene önce çıkan son albümlerindeki Grunge klasiği Black Hole Sun yorumu ile ömrünün ikinci yarısını yaşayan izleyicileri avuçlarına alacak diye düşünüyorum. Lyambiko küçük kombosu, davul & bas ve umarım Fender Rhodes elektrik piyano eşliğinde gündelik mucizelerini bu akşam bizlerle paylaşacak.


Atlı Köşk’te `Üçü Bir Arada` caz gecesi...

Atlı Köşk`te dün üçü bir arada caz vardı! Cumartesi için harika bir alternatif oldu. “Caz için tuhaf bir yer” adı altında ikinci kez düzenlenen etkinlik geçen seneki Tersane`den sonra çok daha konforlu kabul etmek lazım ki. Ayrıca seçilen üç grubun farklı müzikal zevklere seslenmesi sebebiyle de akıllıca bir seçim. Bugge Wesselhoft, Eric Truffaz, İlhan Erşahin ile elektro caz (Nu-Jazz daha mı doğru?); Nicholas Payton, David Sanchez ve Stefon Harris`in beraber inşa ettiği Porto Riko - Küba esanslı caz ve son olarak İskandinavya`nın rock kökenli, eski Esbjörn Svennson Trio davulcusu Magnus Öström’un kendi adını taşıyan dörtlüsü...

* * *

Geçen seneki festivalde tarihi Haliç Tersanesi’nde, sonrasında da Salon’da sahne alan e.s.t. basçısı Dan Berglund’u, Tonbruket isimli grubuyla izlemiştik. Esbjörn Svensson’u yine yad etmek için bu sene de davulcusu Magnus Östrom’u ağırladık. Önceki akşam önce diğer büyük bir basçı Lars Danielsson’a eşlik ederken izleyenler bu sefer davulcunun kendi bestelerine kulak kabarttı. İlk albümü Thread Of Life açılışından kapanışa kadar kasvetli bir albüm. Parçalardan bir ikisinin isimleri “Lanetli düşünceler ve sonsuz düşüş”, “Ölümün ağırlığı” yaz sıcağında kuzey ışıklarını hissettirdimi acaba? Albümde yer alan ve kaybettiği arkadaşı Esbjörn için yazdığı Ballad for E’yi; gitarda Pat Metheny, basta Dan Berglund ile çalmak için tasarlamış.

* * *

Sanırım cazın sınırlarına en yakın sularda seyreden bu gruptan sonra; Marimbası ile Stefon Harris, tenor saksofonu ile David Sanchez ve trompeti ile Christian Scott, Karayipler, Küba, Porto Riko müziğini, Amerikan ambargosu altındaki Küba’da özel izinle kaydettikleri projeleri Ninety Miles Project ile tüm seyirciyi sarsmıştır. Afro-Bebop diye tarif edilebilecek müziği piyano, davul, bas ve vurmalılar eşliğinde sahneleyerek yerel müzisyenlerin de içinde olduğu bu coşkulu jam-session kaydının belgeselini de yapan Ninety Miles Florida’dan 90 mil uzaklığındaki bu güzel adaya yapılan politik ambargoyu samimi ve kıvrak müzikleriyle deliyorlar.

* * *

Gecenin son performansı da kalabalık ve renkli bir ekiptendi... Çevresi hayli geniş olan Bugge Wesselhoft farklı tarzlarda ama aynı kafadaki arkadaşları ile doğaçlaması yoğun bir set çaldı. Oslo`dan hemşerileri bas ve davul ikilisi Marius Reksjø ve Andreas Bye ile sağlam bir üçgen kurduktan sonra buralarda da iyi tanınan, kendi gibi elektronik dostu trompetçi Eric Truffaz ve bizden saksofoncu İlhan Erşahin ile rahatça düet yapabileceği kalabalık ve jam session sırasında birbirlerini dinlendirebilecekleri geniş bir bando oluşturmuş. Sos olarak da aslında bir DJ olan, ama bu gece bas çalacak olan New York`lu Joaquin “Joe” Claussell ve yine Oslo`dan yanında getireceği, elektro-akustik vurmalıların başına geçecek Erik Holm ile bol efektli ve metronomu zaman zaman hayli yükselecek bir groove hedefliyor. Tahminimce wah wah pedalı ile Truffaz diğerlerinden bir çok kez rol çalmıştır bu gece.

Cenk Akyol
cenkakyol@cazkolik.com

Cazkolik.com / 15 Temmuz 2012, Pazar

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Yazdı: Newcastle`da doğdu dünyaca sevildi. Tek ve biricik Eric Burdon. » Konserin Ardından/Cenk Akyol yazdı: 4 çekerli caz rock füzyon... » Konserin Ardından/Cenk Akyol Yazdı: Üç nesil dinleyici, bir salon gözyaşı... » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi... » Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar... » Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında. » Cenk Akyol Yazdı: 4 albüme dair kritikler ve müzikler... » Cenk Akyol Yazdı: Festivalde hangi konsere niye gitmek istiyorum? » Cenk Akyol Yazdı: İngiltere`nin en sempatik bluescusu Norman Beaker yeni albüm çıkardı! » Cenk Akyol Yazdı: Biraderler... Yollar... Şişeler ve hatıralardan kalanlar. » Cenk Akyol yazdı: Vibratoların efendisi, son gitar bükücüsü; Robin Trower » Konserin Ardından: Beth Hart`ın seyirciyle iletişimi yüksek, sevenlerini mutlu eden performansı vardı. » Cenk Akyol Yazdı: Gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth 70 yaşında hayata veda etti » 20 yıldır rock-metal gitaristleri caz-fusion`a neden göz kırpmaya başladı sorusunun cevabı Jeff Kolman`ın Cosmosquad albümünde. » Yeni Albüm Eleştirisi | Cenk Akyol Yazdı: Smooth Jazz`ın eleştirmenlerce daha az hakaret amacı kullanılmasına yarayacak güçlü ve önemli bir albüm. » Cenk Akyol yazdı: Jimmy Yancey, Alexis Korner, Keith Richards, Mick Jagger. Birbirini yuvarlayan taşlar. » Cenk Akyol Yazdı: Sert bir eleştiri, kıyamayan bir sevgi; "En acımasız olduklarımız en sevdiklerimiz." » "Macar Büyücü Gabor Szabo" Cenk Akyol`un caz gitarın efsane ismi hakkında özel bir portre çalışması yayında. » Cenk Akyol yazdı: "Catherine Deneuve seni hiç unutmayacak tıpkı bizim gibi..." » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Afrika`nın kraliçesi, Savanların melaikesi Angelique Kidjo bu yaz festivalde! » Radyo programı sırasında tanıştığı Gürcistan`lı Blues dörtlüsü T Mob Blues`u Tiflis`te izleyen sevgili Cenk`ten grup hakkında müzikleri eşliğinde özel bir yazı. » Cenk Akyol bu akşam Babylon`da izleyeceğimiz iki önemli gitaristi yazdı; Kurt Rosenwinkel ve Bilal Karaman. » Cenk Akyol`dan 1972 yılına zaman tünelinde efsanevi Oregon grubunun kuruluşuna önayak olan Paul Winter Consort`un Icarus isimli albümüne götürüyor. » Cenk Akyol, caz rock gitarın ükemizdeki en yetkin temsilcisi Mustafa Dönmez`in yeni albümü Kısa Öyküler`i anlattı. » Cenk Akyol kendisi de, biz de çok istememize rağmen yoğun iş hayatı nedeniyle az ama öz yazabilen kalemlerden... Yeni yazısı ise Soft Machine Legacy üzerine. Kült plak şirketi MoonJune Rocords`tan çıkan yeni albümü Burden Of Proff`u anlatıyor. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin 3 önemli konseri, Esperanza Spalding ve Caz İçin Tuhaf Bir Yer gecesinin üç konseri ve Dhafer Youssef Cenk Akyol`un köşesinde... » Cenk Akyol uzun zamandır Tamirane`de performansı beklenen Jaga Jazzist konserini hem izledi, hem fotoğrafladı hem de yazdı... » Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor. » Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz). » Çöl aslanları Tuareg`lerin şarkıcı hali Tinariwen Babylonda. Cenk Akyol yazdı; » Cenk Akyol, 21. Akbank Caz Festivali`nde Babylon`da sahne alacak cazın yaratıcı ismi Robert Glasper`ın Experiment projesini yazdı » Cenk Akyol yeni yazısında 21. Akbank Caz Festivali`nin en renkli gruplarından, New York kökenli fusion grubu Hazmat Modine`i anlatıyor. » Cenk Akyol 18. İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl merakla beklenen isimlerinden Joss Stone`u yazdı: "Joss`mak hepimize iyi gelecek..." » Cazkolik yazarı sevgili dostumuz Cenk Akyol bu kez Alman caz rock gitaristi Ali Neander`in yeni ve ilk albümünü bizler için masaya yatırıyor. » Cenk Akyol fusion gitarın ödüllü ustalarından Mike Stern`ün 11 Nisan gecesi Rome & Juliet Hall konserini izledi ve kaleme aldı... » Fusion davulunun ağababası Billy Cobham bir kez daha İstanbul`da (Cenk Akyol yorumuyla) » Dr. Jekyll & Mr. Hyde Boris Savoldelli » Cenk Akyol, Endonezya`da ki ünlü caz rock gitaristi Tohpati`yi buldu ve dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirdi... » > Cenk Akyol: "Adeta tek bir kalbe sahip olan bu organizma konser boyunca bir bukalemun gibi türden türe, şekilden şekile giriyor. Vokal - geri vokal paylaşımı parçadan parçaya değil, her an değişiyor ve bu inanılmaz senkronizasyon izleyiciye bir an bile hesaplı kitaplı, tasarlanmış, önceden yazılmış gibi gelmiyor. » Cenk Akyol festival kapsamında Babylon`da izlediği konseri yorumluyor; » Cenk Akyol, ünlü İtalyan jazz rock grubu "Arti E Mestieri"nin kurucu ismi klavyeci Beppe Crovella ile konuştu. » Fahir Atakoğlu`nun konserini izleyen Cenk Akyol konser ile ilgili izlenimlerini Cazkolik okurlarıyla paylaşıyor. » Yağmurun azizliğine uğrayan Stanley Clarke & Hiromi konserini izleyen sevgili Cenk Akyol`un kaleminden konser izlenimleri... » Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » İskandinav cazın güçlü kadın vokalisti; Radka Toneff (1952-1982) » Cenk Akyol konser biletlerinden oluşan kişisel hatıralar geçidine ikinci kez dalıyor ve bu kez bizlere her birimizin kendi kişisel geçmişinde özel yerlere ve önemlere sahip ortak konser anılarının kendi galerisine gözucuyla bakıyor... » Cenk Akyol`dan Cazkolik`e özel yeni bir röportaj! MoonJune Records kurucusu Leonardo Pavkoviç ile Cenk Akyol ünlü şirketin progressive rock?tan caza, etniğe hatta deneysel avantgarde müziğe uzanan yelpazesini konuşuyorlar... » Cenk Akyol İtalyan grup "Link Quartet"ten Paola "Apollo" Negri ile yaptığı "Cazkolik?e Özel" röportajını okurlarımız için kaleme aldı. » Cenk Akyol yeni yazısında kendi gizli-tozlu köşelerine kaldırdığı konser biletlerini okuyucularına açarken beraberinde anı parçaları da ortalara dökülüyor. » Klaus Doldinger`in yetmişli yıllara damgasını vuran grubu PASSPORT! » Finlandiya`nın en önemli caz müzisyenlerinden Eero Koivistoinen. » Alexei Kozlov, Arsenal Jazz Rock Ensemble... » William S. Burroughs... The Soft Machine... Leonardo Pavkovic... Moon in June... simakDialog...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Cenk Bey, Eşşiz bilginize hayranım. Çok geniş bir yelpazede, bir ansiklopedi hassasiyeti ve detayı ile verdiğiniz bilgiler inanılmaz. Çok teşekkürler.
Suat Güven / 17.07.2012 12:33:58
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp