Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Anadolu`da Caz: Jülide Özçelik

Mekan: Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi, Kayseri
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Anadolu`da Caz Etkinlikleri kapsamında Jülide Özçelik Ankara, Konya, Kayseri ve Mersinli dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. "Jazz Istanbul Volume 1 ve Volume 2 albümleriyle müzik dünyasının önemli yorumcularından olarak bilinen Özçelik uzun bir aradan sonra dinleyicileriyle “Nefes” adlı albümünü buluşturdu. İstanbul doğumlu olan Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü`nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü`nden mezun oldu. Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir albüm yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında "Jazz İstanbul Volume-1" ve 2011 Aralık ayında "Jazz İstanbul Volume-2" adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. 2019 başında yayımlanan 3. albümü Nefes’te önceki albümlerinde de olduğu gibi tüm düzenlemeleri Cem Tuncer’e aittir. Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir.


İtalyan Barok Gecesi / Camerata Barok İstanbul

Sanatçı: Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Web Adresi: http://yelsanat.kadikoy.bel.tr/
Etkinlik Bilgisi : Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli 2011 yılında kurulan Camerata Barok İstanbul, genç ve dinamik kadrosu ile Barok dönem eserlerine yeni bir soluk getirirken, Barok Müzik topluluklarına da öncülük ederek, dönem müziği tutkunlarına günden güne daha geniş bir alan yaratıyor. Topluluk bu kez de çoğunluğu ülkemizde ilk kez seslendirilecek olan; Locatelli, Corelli, Castrucci, Vivaldi eserleri ve kaçırılmaması gereken bir programla siz sanatseverlerin karşısında olacak. Bilet Fiyatları: Tam 40TL, Öğrenci ve İndirimli 20 TL.


Nilüfer Caz Tatili: Bilal Karaman Quartet

Mekan: Uğur Mumcu Sahnesi, Bursa
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:30
Web Adresi: https://bilet.nilufer.bel.tr/etki
Etkinlik Bilgisi : Nilüfer Caz Tatili konserlerinde bu akşam gitarist Bilal Karaman dörtlüsünün konserini dinlemek mümkün.


İpek Dinç Band

Sanatçı: İpek Dinç (v), Tamer Temel (sax), Kaan Bıyıkoğlu (p), Mehmet Özen (b), Fırtına Kıral (d)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 80 TL. 1985 İstanbul doğumlu İpek Dinç, Işık Lisesi ve Kimya Mühendisliği mezunudur. 2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müziğe adım atan Dinç, Sortie, Q Jazz Bar, Conrad Hotel gibi mekanlarda çalıştı. 2006`da katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasında finale kaldı. Aynı sene İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışması`nı kazandı ve festival kapsamında Parkorman`da konser verdi. Selçuk Sun ile bir buçuk sene ve Randy Esen ile 4 ay caz eğitimine devam ettikten sonra 2009 senesinde tekrar katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasını kazanarak Estonya`nın Talin kentinde düzenlenen Nomme Caz Festivali`ndeki International Jazz Vocal yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu yarışmada 3. olarak oldukça dikkat çeken İpek Dinç, jüri tarafından 2009`da Riga Caz Festivali, Pori Caz Festivali ve Oslo Caz Festivali gibi Avrupa`nın önde gelen caz festivallerine davet edildi. 2009-2012 arası The Marmara Hotel`de Şevket Uğurluerile haftada 6 gün çay saati müziği yapan İpek Dinç, 2011`in ilk günüyle gösterime girmiş olan ve Haldun Dormen`in yönetmenliğinde sahneye konulan The Rat Pack Show`da 4 ay süreyle Barbra Streisand`i canlandırdı. İlham Gencer, Şevket Uğurluer, Selçuk Sun, Ted Curson, Önder Focan, Neşet Ruacan, Deniz Dündar, Yahya Dai, Şenova Ülker, Kadri Ünalan, Oğuz Durukan, Çağrı Sertel, Baran Say, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Evren Karakul, Ercüment Orkut ve Kürşad Deniz gibi isimlerle çalıştı. 2012 senesinde Tvem kanalında haber departmanında 3 ay süreyle haber editörlüğü, spikerliği, muhabirliği ve montaj; ardından program departmanında 2 ay süreyle Haftanın Rengi isimli program içinde yer alan Ajanda?nın editörlüğünü, sunuculuğunu ve montajını yaptı. Tvem`in ardından BJK TV?de 2 ay süre ile Ana Haber spikerliği yapan İpek Dinç, 2013 senesinde Akşam Web Tv`de 2 ay haber bültenlerini sundu. Kendisi halen Nardis Jazz Club, Moda Deniz Kulübü, Jazz Company gibi çeşitli mekanlarda düzenli olarak konserler vermektedir. İpek Dinç, 2013?ten itibaren her hafta Karnaval Grup bünyesindeki Joyjazz Radio`da "Jazz ID" isimli kendi programını hazırlayıp sunmaktadır.


 
Cenk Akyol ile "Terra Incognita"

Solo değil beraber şarkılar

 6138 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Beğendiğiniz, hayran olduğunuz hemen hemen tüm gitaristlerin söz birliği ile feyz aldığı, hayran olduğu gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth geçtiğimiz hafta 70 yaşında hayata veda etti. Fusion gitarın Britanya`daki en önemli temsilcilerinden olan müzisyen uzun yıllardır Kaliforniya`da yaşıyordu. Elli yıla yaklaşan kariyerinde onlarca sanatçıyla kayıtlar yaptı ve sahne aldı. Solo albümlerinden ziyade diğer gruplara yaptığı katkı ile takdir ettiğim gitarist Tempest, UK, Soft Machine, Tony William`s Lifetime, Gong gibi gruplarla caz-rock fusion camiasında aranan bir enstrümancıydı. Özellikle 70`lerde unutulmaz albümlerde payı vardı.

Soft Machine - Hazard Profile (Allan Holdsworth Solo), 1974

Bill Bruford - Bruford with Annette Peacock & Allan Holdsworth, Neil Murray OGWT, 1978

Tony Williams Lifetime

17 yaşına kadar eline gitar almamış olan müzisyenin ilk yayınlanan albümü 1969`da Igginbottom isimli bir dörtlü ile oldu. Kayda değer bir albüm olmayan grup zaten uzun ömürlü değildi. Onu hatırladıkça sinirlendiren ilk solo albümü Velvet Darkness 1976`da Creed Taylor`ın CTI şirketi tarafından kendisinin ve çalan diğer müzisyenlerin hiç bir rızası olmadan piyasaya sürüldü. Gitarist bu albümün stüdyodaki ham prova kayıtlarından oluştuğunu ve hiçbir şekilde yayınlanmasını istemediğini söyler ve diskografisine dahil etmez. O yüzden ilk “gerçek” albümü için seksenleri beklemek gerekecektir. İlk albümü için önceden Tempest ile beraber çaldığı vokalist Paul Williams, sonraları bir çok kez beraber çalacağı davulcu, klavyeci Gary Husband ve Ian Carr`s Nucleus`tan tanıdığı basçı Paul Carmichael ile albümle aynı isimdeki I.O.U. Grubunu oluşturdu. Albümde izinsiz yayınlanan Velvet Darkness`taki parçaları içine sinen düzenlemeler ve yorumlarla yayınladı.

Allan Holdsworth Live in Tokyo, 1984 (+Interviews)

Seksenlerin ilk yarısında çoğunlukla gitar, bas, davul şeklindeki üçlüsüyle bazen de Tony Williams` Lifetime da beraber çaldığı Alan Pasqua`nın eşliğinde klavyeli dörtlüsü ile solo albümler kaydetti, konserler verdi. Davulda Chad Wackerman, Gary Husband, Vinnie Colaiuta basta Jimmy Johnson, Jeff Berlin, Gary Willis değişerek kendisine eşlik etti.

* * *

Seksenlerin ikinci yarısında Synthaxe isimli telli sevimsiz sintizayzır ile haşır neşir olan gitarist kariyerinin en başarılı albümlerinden “kabul edilen” Metal Fatique`i (1985) de bu dönemde yaptı. Sonraları gelişen kayıt teknolojileriyle bu alete ihtiyacı o kadar kalmadı ve söyleşilerinden birinde alet için stüdyoda ölmeyi bekliyor demişti.

Allan Holdsworth with his SynthAxe playing Atavachron

Kendine karşı acımasız ve mükemmeliyetçi olan gitarist söyle devam ediyor; “Pratiklerimi sık sık kaydedip sonrasında tekrar dinlerim ve bir çok kez sonradan dinleyince kendimi yinelediğimi düşünürüm. Bunu yakalarsam hemen o kayıtlarımı silip, yok ederim.”

* * *

Aynı söyleşide seyircilerin kendisini hayranlıkla izlediği konserlerde sık sık çalması ile ilgili özür dilediği sorusuna “Dinleyicilerin müziğimin tadını aldıklarında gerçekten gururum okşanıyor, dinleyiciler çoğu zaman beni cesaretlendirir ama o anda kendimin performansım hakkında düşündüklerimi değiştirmez. İyi bir performans ile kötü performans arasında özür dilememek olabilir. O da ancak senede bir olur ancak (güler)

* * *

Bu huyları yüzünden Derek Sherinian ve Virgil Donati`nin kurduğu grup olan Planet X`in 2007`deki albümünde beş parçadaki kayıtlarını silerek sadece ikisinin yayınlanmasına izin vermiştir.

“Jimmy Johnson (bas gitaristi) arada bir evime gelir ve ortak kayıtlarımızı silip, silmediğimi çaktırmadan kontrol eder”

Doksanlara geldiğinde Steinberger`in bariton gitarına merak salar ve Tesla`nın kablosuz elektrik iletimi için tasarladığı Wardenclyffe Tower`dan ismini alan albümünde yoğun olarak bu gitarı kullanır.

* * *

İkibinlere boşanma depresyonuyla giren gitarist uzunca bir süre derbeder olup sürüklendiğini, evinden, stüdyosundan olduğunu arkadaşlarının evinde yatıp kalktığını belirtiyor söyleşilerinde. Onu bu durumdan kurtaran ve tekrar müziğe ve hayata tutunmasını sağlayan son on yılın en önemli fusion, caz-rock yapımlarına imza atan yapımcı Leonardo Pavkoviç olur. Onun ilginç hikayesi ve Moonjune Records hakkındaki yazıma da buradan ulaşabilirsiniz. Pavkoviç`in çabalarını minnetle anıyor Allan Holdsworth. İkibinlerden sonra bir çok turne, Soft Machine elemanlarıyla bir çok proje yapıyorlar.

Soft Works 2003 Abracadabra

Her ne kadar gitar tekniği ve gitarcılar tarafından tanrı seviyesinde görülmesine rağmen albümleri enstrüman meraklıları tarafından pek de kabul görmez. Samimi olmak lazım ben de pek haz etmem yaptığı solo albümlerden. Ama yukarıda da belirttiğim gibi özellikle yetmişlerdeki UK, Gong, Soft Machine, Nucleus albümlerindeki varlığı büyük kazançtır fusion gitarseverleri için.

Soft Machine

Bir diğer söyleşide çaldığı gruplar hakkında şunları söylüyor; "Grubu beğenmiştim, güzel bir deneyimdi. Tüm müzisyenleri beğenmiştim, yaptıkları müzik kalıbı içerisinde çaldıklarımda tamamen özgürdüm. Gerçekten keyif almıştım."

U.K. (John Wetton, Bill Bruford, Eddie Johnson ile)

"Hoş bir deneyim değildi. Hoş arkadaşlardı fakat çok acınası kötü bir deneyim oldu."

Bill Bruford

"U.K.`den kalan bir beraberlikti ama eğlenmiştim. Bill ile çalışmaktan hoşlanıyordum. Kafamda kendime ait projelerim olmasaydı muhtemelen devam ederdim."

Kaydet

Tony Williams

"Harikaydı. Çalışırken bazı zor zamanlarımız olsa da şahane bir deneyimdi. Her dakikasından zevk aldım."

Gong

"Gong da iyiydi, çok neşeliydi. Fransızca konuşamıyordum. Ama her şey Fransızca tartışılıyordu. Hiçbir zaman ne tartıştıklarını bilmezdim. Grubun potansiyeli büyük olmasına rağmen onu kullanamadıklarını düşünürdüm. Geçenlerde Gazeuse tekrar yayınlanınca bir kere daha dinledim kendimi. Berbat olduğumu düşündüm ama grup hâlâ taptaze geldi bana. Özellikle davullar! Pierre (Moerlen) harika tınlıyor. Sanki dün çalınmış, kaydedilmiş gibi yeni, taze. Davulculuğu hakkında çok şey söylüyor."

Level 42; "İyiydi, eğlenceliydi. İyi ahbaplardı. Güzel bir deneyimdi"

* * *

Kendisi hakkında uzun süre beraber çaldığı Gary Husband ölümünden sonra Facebook sayfasında hayli dokunaklı bir yazı yazdı. Evliliğinin çökmesi ve bununla beraber alkole bağımlılığının önlenememesi ile yaşadığı zorluklardan detay vermeden bahsediyor. Ağabey - kardeş ilişkisine varan müzikal birlikteliklerinden yarı hüzün yarı huşu ile bahsediyor.

* * *

Şahsen kendine virtüöz payesi verilmesini isteyen enstrümancıları takip etmem ve ilgilenmem. Shred gitarcılar, şimşek hızıyla çalan klavyeciler, bilmem kaç telli bas gitarcılar, ahtapot davulcuları Youtube`da , sosyal medyada jonglör, cambaz seyredercesine seyredip hayran olurum ama işte o kadar. İşin içine görsellik girdiğinde gerçekten bir müddet izlenebiliyor. Aynı Marvel`in, DC Comics`in filmleri gibi. Ama bazılarımızı Nuri Bilge Ceylan heyecanlandırıyor. Ama Allan Holdsworth bunların ötesinde çok iyi bir takım oyuncusuydu. Tekniği ile bu kadar meslektaşını etkilemiş gitariste en azından saygı duymak boynumuzun borcu.


Ardından bir çok müzisyen övgü dolu sözlerle uğurladı onu...

Steve Lukather; "Bizim neslin en iyisiydi. Oyunun kurallarını değiştirdi. En şirin insanlardandı"

Carlos Santana; "Onda tamamen güzel olan bir şeyler var"

Mike Portnoy; "Allan Holdworth olmasaydı Eddie Van Halen da olmazdı"

Vernon Reid; "Bir çok neslin gitara yaklaşımını değiştirdi. Bir çoğumuzu allak bullak etti"

John McLauglin; "Bir kaç yıl önce Allan`ı Londra`da seyrettim. Konserden sonra sahne arkasına gidip sadece şunu söyleyebildim. “Ne yaptığını anlayabilseydim, onu senden aşıracaktım”

George Benson; "Yeni bir şeyler yapmıyordu. Onları ustaca yapıyordu"

Joe Satriani; "Armoniye parlak yaklaşımı tamamen orijinal, güzel ve büyüleyiciydi"


Gitarist arkadaşım Burak Özcü`den de iki satır bir şeyler rica ettim;

"Ruhunun ve duygularının tercümanı gitarı olmuştur. Gitar çalma tekniği konusuna giricek olursak, yazımızı bitiremeyebiliriz. Legato tekniğini en üst düzeyde kullanan ve son derece etkileyici tuşe tekniği ile, çağdaşlarını da etkileyen çok önemli bir gitar virtiözüdür. Tekniklerinden rock gitaristleri de çok ilham almıştır. Adına bir çok gitar ve prosessor markası modeller geliştirmiştir."

Cenk Akyol

Cazkolik.com / 29 Nisan 2017, Cumartesi

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Cazkolik Best of 2019 Yayında: Caz yazarları, radyo programcıları ve eleştirmenler yılın en iyi albümlerini seçti.
Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı.
26. İstanbul Caz Festival Günlüğü: 3 klavye, davul, bas, gitar, saksofon, trompet ve vurmalılardan oluşan kadrodan daha zengin bir helva çıkmalıydı.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Yazdı: Newcastle`da doğdu dünyaca sevildi. Tek ve biricik Eric Burdon. » Konserin Ardından/Cenk Akyol yazdı: 4 çekerli caz rock füzyon... » Konserin Ardından/Cenk Akyol Yazdı: Üç nesil dinleyici, bir salon gözyaşı... » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi... » Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar... » Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında. » Cenk Akyol Yazdı: 4 albüme dair kritikler ve müzikler... » Cenk Akyol Yazdı: Festivalde hangi konsere niye gitmek istiyorum? » Cenk Akyol Yazdı: İngiltere`nin en sempatik bluescusu Norman Beaker yeni albüm çıkardı! » Cenk Akyol Yazdı: Biraderler... Yollar... Şişeler ve hatıralardan kalanlar. » Cenk Akyol yazdı: Vibratoların efendisi, son gitar bükücüsü; Robin Trower » Konserin Ardından: Beth Hart`ın seyirciyle iletişimi yüksek, sevenlerini mutlu eden performansı vardı. » Cenk Akyol Yazdı: Gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth 70 yaşında hayata veda etti » 20 yıldır rock-metal gitaristleri caz-fusion`a neden göz kırpmaya başladı sorusunun cevabı Jeff Kolman`ın Cosmosquad albümünde. » Yeni Albüm Eleştirisi | Cenk Akyol Yazdı: Smooth Jazz`ın eleştirmenlerce daha az hakaret amacı kullanılmasına yarayacak güçlü ve önemli bir albüm. » Cenk Akyol yazdı: Jimmy Yancey, Alexis Korner, Keith Richards, Mick Jagger. Birbirini yuvarlayan taşlar. » Cenk Akyol Yazdı: Sert bir eleştiri, kıyamayan bir sevgi; "En acımasız olduklarımız en sevdiklerimiz." » "Macar Büyücü Gabor Szabo" Cenk Akyol`un caz gitarın efsane ismi hakkında özel bir portre çalışması yayında. » Cenk Akyol yazdı: "Catherine Deneuve seni hiç unutmayacak tıpkı bizim gibi..." » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Afrika`nın kraliçesi, Savanların melaikesi Angelique Kidjo bu yaz festivalde! » Radyo programı sırasında tanıştığı Gürcistan`lı Blues dörtlüsü T Mob Blues`u Tiflis`te izleyen sevgili Cenk`ten grup hakkında müzikleri eşliğinde özel bir yazı. » Cenk Akyol bu akşam Babylon`da izleyeceğimiz iki önemli gitaristi yazdı; Kurt Rosenwinkel ve Bilal Karaman. » Cenk Akyol`dan 1972 yılına zaman tünelinde efsanevi Oregon grubunun kuruluşuna önayak olan Paul Winter Consort`un Icarus isimli albümüne götürüyor. » Cenk Akyol, caz rock gitarın ükemizdeki en yetkin temsilcisi Mustafa Dönmez`in yeni albümü Kısa Öyküler`i anlattı. » Cenk Akyol kendisi de, biz de çok istememize rağmen yoğun iş hayatı nedeniyle az ama öz yazabilen kalemlerden... Yeni yazısı ise Soft Machine Legacy üzerine. Kült plak şirketi MoonJune Rocords`tan çıkan yeni albümü Burden Of Proff`u anlatıyor. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin 3 önemli konseri, Esperanza Spalding ve Caz İçin Tuhaf Bir Yer gecesinin üç konseri ve Dhafer Youssef Cenk Akyol`un köşesinde... » Cenk Akyol uzun zamandır Tamirane`de performansı beklenen Jaga Jazzist konserini hem izledi, hem fotoğrafladı hem de yazdı... » Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor. » Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz). » Çöl aslanları Tuareg`lerin şarkıcı hali Tinariwen Babylonda. Cenk Akyol yazdı; » Cenk Akyol, 21. Akbank Caz Festivali`nde Babylon`da sahne alacak cazın yaratıcı ismi Robert Glasper`ın Experiment projesini yazdı » Cenk Akyol yeni yazısında 21. Akbank Caz Festivali`nin en renkli gruplarından, New York kökenli fusion grubu Hazmat Modine`i anlatıyor. » Cenk Akyol 18. İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl merakla beklenen isimlerinden Joss Stone`u yazdı: "Joss`mak hepimize iyi gelecek..." » Cazkolik yazarı sevgili dostumuz Cenk Akyol bu kez Alman caz rock gitaristi Ali Neander`in yeni ve ilk albümünü bizler için masaya yatırıyor. » Cenk Akyol fusion gitarın ödüllü ustalarından Mike Stern`ün 11 Nisan gecesi Rome & Juliet Hall konserini izledi ve kaleme aldı... » Fusion davulunun ağababası Billy Cobham bir kez daha İstanbul`da (Cenk Akyol yorumuyla) » Dr. Jekyll & Mr. Hyde Boris Savoldelli » Cenk Akyol, Endonezya`da ki ünlü caz rock gitaristi Tohpati`yi buldu ve dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirdi... » > Cenk Akyol: "Adeta tek bir kalbe sahip olan bu organizma konser boyunca bir bukalemun gibi türden türe, şekilden şekile giriyor. Vokal - geri vokal paylaşımı parçadan parçaya değil, her an değişiyor ve bu inanılmaz senkronizasyon izleyiciye bir an bile hesaplı kitaplı, tasarlanmış, önceden yazılmış gibi gelmiyor. » Cenk Akyol festival kapsamında Babylon`da izlediği konseri yorumluyor; » Cenk Akyol, ünlü İtalyan jazz rock grubu "Arti E Mestieri"nin kurucu ismi klavyeci Beppe Crovella ile konuştu. » Fahir Atakoğlu`nun konserini izleyen Cenk Akyol konser ile ilgili izlenimlerini Cazkolik okurlarıyla paylaşıyor. » Yağmurun azizliğine uğrayan Stanley Clarke & Hiromi konserini izleyen sevgili Cenk Akyol`un kaleminden konser izlenimleri... » Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » İskandinav cazın güçlü kadın vokalisti; Radka Toneff (1952-1982) » Cenk Akyol konser biletlerinden oluşan kişisel hatıralar geçidine ikinci kez dalıyor ve bu kez bizlere her birimizin kendi kişisel geçmişinde özel yerlere ve önemlere sahip ortak konser anılarının kendi galerisine gözucuyla bakıyor... » Cenk Akyol`dan Cazkolik`e özel yeni bir röportaj! MoonJune Records kurucusu Leonardo Pavkoviç ile Cenk Akyol ünlü şirketin progressive rock?tan caza, etniğe hatta deneysel avantgarde müziğe uzanan yelpazesini konuşuyorlar... » Cenk Akyol İtalyan grup "Link Quartet"ten Paola "Apollo" Negri ile yaptığı "Cazkolik?e Özel" röportajını okurlarımız için kaleme aldı. » Cenk Akyol yeni yazısında kendi gizli-tozlu köşelerine kaldırdığı konser biletlerini okuyucularına açarken beraberinde anı parçaları da ortalara dökülüyor. » Klaus Doldinger`in yetmişli yıllara damgasını vuran grubu PASSPORT! » Finlandiya`nın en önemli caz müzisyenlerinden Eero Koivistoinen. » Alexei Kozlov, Arsenal Jazz Rock Ensemble... » William S. Burroughs... The Soft Machine... Leonardo Pavkovic... Moon in June... simakDialog...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp