Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Anadolu`da Caz: Jülide Özçelik

Mekan: Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi, Kayseri
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Anadolu`da Caz Etkinlikleri kapsamında Jülide Özçelik Ankara, Konya, Kayseri ve Mersinli dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. "Jazz Istanbul Volume 1 ve Volume 2 albümleriyle müzik dünyasının önemli yorumcularından olarak bilinen Özçelik uzun bir aradan sonra dinleyicileriyle “Nefes” adlı albümünü buluşturdu. İstanbul doğumlu olan Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü`nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü`nden mezun oldu. Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir albüm yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında "Jazz İstanbul Volume-1" ve 2011 Aralık ayında "Jazz İstanbul Volume-2" adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. 2019 başında yayımlanan 3. albümü Nefes’te önceki albümlerinde de olduğu gibi tüm düzenlemeleri Cem Tuncer’e aittir. Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir.


İtalyan Barok Gecesi / Camerata Barok İstanbul

Sanatçı: Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Web Adresi: http://yelsanat.kadikoy.bel.tr/
Etkinlik Bilgisi : Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli 2011 yılında kurulan Camerata Barok İstanbul, genç ve dinamik kadrosu ile Barok dönem eserlerine yeni bir soluk getirirken, Barok Müzik topluluklarına da öncülük ederek, dönem müziği tutkunlarına günden güne daha geniş bir alan yaratıyor. Topluluk bu kez de çoğunluğu ülkemizde ilk kez seslendirilecek olan; Locatelli, Corelli, Castrucci, Vivaldi eserleri ve kaçırılmaması gereken bir programla siz sanatseverlerin karşısında olacak. Bilet Fiyatları: Tam 40TL, Öğrenci ve İndirimli 20 TL.


Nilüfer Caz Tatili: Bilal Karaman Quartet

Mekan: Uğur Mumcu Sahnesi, Bursa
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:30
Web Adresi: https://bilet.nilufer.bel.tr/etki
Etkinlik Bilgisi : Nilüfer Caz Tatili konserlerinde bu akşam gitarist Bilal Karaman dörtlüsünün konserini dinlemek mümkün.


İpek Dinç Band

Sanatçı: İpek Dinç (v), Tamer Temel (sax), Kaan Bıyıkoğlu (p), Mehmet Özen (b), Fırtına Kıral (d)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 80 TL. 1985 İstanbul doğumlu İpek Dinç, Işık Lisesi ve Kimya Mühendisliği mezunudur. 2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müziğe adım atan Dinç, Sortie, Q Jazz Bar, Conrad Hotel gibi mekanlarda çalıştı. 2006`da katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasında finale kaldı. Aynı sene İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışması`nı kazandı ve festival kapsamında Parkorman`da konser verdi. Selçuk Sun ile bir buçuk sene ve Randy Esen ile 4 ay caz eğitimine devam ettikten sonra 2009 senesinde tekrar katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasını kazanarak Estonya`nın Talin kentinde düzenlenen Nomme Caz Festivali`ndeki International Jazz Vocal yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu yarışmada 3. olarak oldukça dikkat çeken İpek Dinç, jüri tarafından 2009`da Riga Caz Festivali, Pori Caz Festivali ve Oslo Caz Festivali gibi Avrupa`nın önde gelen caz festivallerine davet edildi. 2009-2012 arası The Marmara Hotel`de Şevket Uğurluerile haftada 6 gün çay saati müziği yapan İpek Dinç, 2011`in ilk günüyle gösterime girmiş olan ve Haldun Dormen`in yönetmenliğinde sahneye konulan The Rat Pack Show`da 4 ay süreyle Barbra Streisand`i canlandırdı. İlham Gencer, Şevket Uğurluer, Selçuk Sun, Ted Curson, Önder Focan, Neşet Ruacan, Deniz Dündar, Yahya Dai, Şenova Ülker, Kadri Ünalan, Oğuz Durukan, Çağrı Sertel, Baran Say, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Evren Karakul, Ercüment Orkut ve Kürşad Deniz gibi isimlerle çalıştı. 2012 senesinde Tvem kanalında haber departmanında 3 ay süreyle haber editörlüğü, spikerliği, muhabirliği ve montaj; ardından program departmanında 2 ay süreyle Haftanın Rengi isimli program içinde yer alan Ajanda?nın editörlüğünü, sunuculuğunu ve montajını yaptı. Tvem`in ardından BJK TV?de 2 ay süre ile Ana Haber spikerliği yapan İpek Dinç, 2013 senesinde Akşam Web Tv`de 2 ay haber bültenlerini sundu. Kendisi halen Nardis Jazz Club, Moda Deniz Kulübü, Jazz Company gibi çeşitli mekanlarda düzenli olarak konserler vermektedir. İpek Dinç, 2013?ten itibaren her hafta Karnaval Grup bünyesindeki Joyjazz Radio`da "Jazz ID" isimli kendi programını hazırlayıp sunmaktadır.


 
Cenk Akyol ile "Terra Incognita"

Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında.

 3144 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Adam Holzman; "Truth Decay" (Big Fun Productions)

İlk solo albümünü Miles Davis`in son yıllarındaki elektronik döneminde çalmasının etkisi (grubunun müzikal direktörü imiş) ve Miles`ın meşhur albümü "In A Silent Way"e referansla "In A Loud Way" koyan ve müzikal ekseni caz olmasına rağmen birçok farklı türde albüm ve projede çalan çok tecrübeli bir müzisyen Adam Holzman. Daha öğrenciyken kurduğu ilk grubu The Fents caz-rock`ın yanısıra progressive rock`a meyilli çok iyi bir fusion grubu idi. 35 yıllık kariyerinde Miles Davis, Michel Petrucciani, Steps Ahead, Wayne Shorter ve hatta Ornette Coleman gibi isimlerle çalışan klavyeci, uzun yıllardır solo kariyerinin yanında son yılların progressive rock fenomeni Steve Wilson ile çalışıyor.

* * *

Albümün ismi günümüzde tartışılan gerçeklik sonrası diye tabir edilen (post truth) duruma işaret eden gerçekliğin çöküşünü işaret ediyor. Ülkemizde birebir yaşadığımız, daha çok bağıranın haklı görülmesi, yorumla olgunun yer değiştirmesi, bilimin yerini dogmaların alması vs vs.

* * *

Albümdeki müzisyenler kendi grubu Brave New World`den basçı Freddy Cash Jr, davulcular Juju House, Abe Fogle, Steve Wilson`dan grup arkadaşları Nick Beggs, Craig Brundell ve Steve Wilson. Karısı gitarist Jane Getter, Günümüz progressive camiasında yeni bir Mel Collins haline bürünen saksofoncu Theo Travis, İsrail`li genç saksofoncu Ofer Assaf ve İtalya`da yapılan kayıtlardaki İtalyan müzisyenlerden oluşan geniş bir kadro. Bunun yanında, Mark Egan ve Laurence Cottle gibi iki dev basçı da çalanlar arasında.

* * *

İki parça dışında tüm beste ve düzenlemeler kendisine ait. Biri Elektra Records sahibi olan babasının 60`larda yayınladığı bir gruptan. Love`ın en ünlü albümündeki "A House is Not a Motel". Bir diğeri de, albüme ismini veren parça. Sözler ve vokal Nick Beggs`e ait. Parça Steven Wilson albümünde olsa hiç sırıtmaz.

* * *

Albüm, tahmin edilebileceği gibi çok farklı müzikal tarzları olan müzisyenlerle kotarılmış. Ama çıfıt çarşısı gibi kaotik bir şey değil. Albümün tonu modern. Yeri geliyor caz ağırlıklı tonlar ve gamlar yeri geliyor modern bir oda müziği diye düşünüyorsunuz. Açılış parçası davul ve basın sürüklediği Weather Report tarzı bir caz-rock. "Bella Capri" klavye, bas, davul ile kotarılmış bir balad. "Are You High" trompet, tenor saksofon, flugerhorndan oluşan üflemelilerin zenginleştirdiği grubu adeta küçük bir big bande evirmiş. Düzenleme de big band mantığı ile yapılmış. Klavye sololarına ayrılmış bir suit diyebiliriz. "Morphine Lollipop"daki küçük klavye riff`leri hemen akla Eddie Harris`in Freedom Jazz Dance`ını hatırlatıyor, tabi ki Brian Auger`in yorumundaki halini. "I Told You So" ise İtalyanlarla yaptığı euro-jazz dansı sanki.

* * *

Müzisyenler:
Adam Holzman: Klavyeler (1-7, 9), sahte gitar solo (1), davul programlama (1), ring modulator (4, 10), piyano (5, 7, 10, 11), Moog bas (5, 9), oyuncak piyano (6), sequencer (7), vurmalı programlama (7), vocoder (8), elektrik piyano (8), synth (11)
Jane Getter: Wah gitar (1), gitar (3, 10), ritm guitar (4), gitar solo (7)
Steven Wilson: Gitar solo (4)
Freddy Cash, Jr.: Bas (1, 3, 4, 7, 9, 10)
Laurence Cottle: Perdesiz bas (2)
Mark Egan: Bas (6), akustik bas (11)
Stefano Olivato: Mızıka (8), bas (8)
Abe Fogle: Davul (1, 4, 5, 7, 9, 10)
Craig Blundell: Davul (2, 3, 6)
Davide Ragazzoni: Davul (8)
Russell Holzman: İlave vurmalılar (9)
Franz Hackl: Trompet (4, 6), flugelhorn (6)
Theo Travis: Soprano saksofon (1), flüt , delay (3), tenor saksofon (6)
Ofer Assaf: Soprano saksofon (4, 9), tenor saksofon (5, 9, 10)
Nick Beggs: Vokal (7), Chapman Stick (7)
Randy McStine: Vokal (3)


The Jeff Lorber Fusion; "Impact" (Shanachie)

Temiz ve steril fusion ne kadar yavan olsa da neredeyse kırk senedir rağbet görüyor. Jeff Lorber ne yazık ki senelerdir inatla bu müzikte ısrarcı. Albümlerinizde birinci sınıf müzisyenlere ne çaldırırsanız onu çalarlar. O yüzden, albümün kadrosundaki Gary Novak (davul), Jimmy Haslip (bas), Andy Snitzer (saksofon) sizi kandırmasın. Kariyerinin başında Chick Corea`dan destek gören klavyeci hemen her albümünde sizi şaşırtmayan şeyler sunmaya devam ediyor. Hemen herkesin antipatisini kazanmış Kenny G de bir zamanlar Jeff Lorber`in grubunda çalmıştı dersem ne tür müziğe muhatap kalacağınızı anlarsınız sanırım. Michael Franks, Fourplay dinleyenler sevecektir. Benden uzak dursun.

Müzisyenler:
Jeff Lorber: Klavyeler
Gary Novak: Davul
Jimmy Haslip: Bas
Andy Snitzer: Saksofon


Jimmy Haslip & Scott Kinsey & Gergö Borlai; ARC Trio (Blue Canoe)

Jimmy Haslip`i bir önceki albümden, bir önceki konserden, bir önceki gruptan filan hatırlayabilirsiniz. Ama çoğunluk Yellowjackets`tan tanıyacaktır. Kendisini en son 4,5 sene önce Scott Henderson ve Dennis Chambers ile izlemiştim. Albümde, Scott Henderson`un grubundan klavyeci Scott Kinsey ve son yıllarda adınıı sıkça duymaya başladığımız Macar davul ustası Gergö Borlai var. Ayrıca, iki usta davulcu Gary Novak ve Vinnie Colaiuta, EVI (elektronik valf enstrümanı) Judd Miller ve kabaca aynı mantıkla MIDI kontrolü ile tasarlanmış EWI (elektronik üflemeli enstrüman) , flüt ve sdaksofon çalan Steve Tavaglione de albümün konukları. Steve Tavaglione, Carlos Vega ve Alex Acuna ile 70`lerin ikince yarısında latin etkili fusion yapan Caldera`nın kurucularındandı.

* * *

Albümün ismi Jimmy Haslip`in ilk albümü ARC ile paralellik taşıyor. Albümün karakterini doğal olarak solo enstrümancılar ve onların kullandığı elektronik üflemeliler veriyor. Akılda en kalıcı parça "Goan Wanderer". Steve Taglione`nin EWI ile Arto Tunçboyacıyan`ın vokallerini andıran melodileri. Latin hissi yoğun olarak hissedilen albümün müşterileri tabi ki virtüyözite arayan enstrümancılar ve eski kafalı (müspet anlamda) fusionseverler. Sürprizi olmasa da Conchita, Joan Miro, Cedars kaliteli ensemble dinlemek isteyecekleri mest edecek performanslar vaadediyor.

Müzisyenler:
Jimmy Haslip: Elektrik Bas
Scott Kinsey: Klavyeler, Piyano
Gergö Borlai: Davul
Konuk müzisyenler:
Vinnie Colaiuta: Davul (4, 7)
Gary Novak: Davul (8, 10)
Judd Miller: EVI (6)
Steve Tavaglione: Soprano Saksofon, Flüt, EWI (2, 4, 6, 10)


Blicher Hemmer Gadd: "Omara" (C-Nut)

Steve Gadd hepimizin davul kahramanı. Chuck Mangione ile başlayan kariyerinde sekizyüz küsur kayıtta yeraldı. Paul Simon, Al Di Meola, Eric Clapton, Steely Dan, Chick Corea ve daha bir çok dev isimle kayıt yapıp sahne aldı. Özellikle son senelerde eşlikçi olmaktan ziyade kendi grubu ve diğer cazcılarla ortak projelerde ön planda yeralıyor. Bu sene Chick Corea ile bir ortaklığı, kendi grubu ile albüm ve turne yapıyor. Bu albümdeki grup ile 2014`de de bir albüm yayınlamışlar. Ben bu konser albümleri ile farkına vardım. Kadro olarak bir org triosu gibi gözüken grup iki harika Danimarka`lı müzisyenin yıllar süren ortaklığına Steve Gadd`in eklenmesiyle oluşmuş. Albümün yapımcısı ve tüm orijinal bestelerin sahibi saksofoncu Michael Blicher. Albümün açılış parçası "Omara" harika bir melodi ve dinler dinlemez aklınıza kazınıyor. "Eliah Rock" isimli geleneksel gospel çok şehvetli bir balada dönüşmüş usta müzisyenlerin elinde. Willie Dixon klasiği "My Babe de Funky" bir tarzda icra edilmiş. Bu dört albüm içerisindeki uzak ara en beğendiğim albüm.

Müzisyenler:
Steve Gadd:
Davul
Dan Hemmer: Org
Michael Blicher: Saksofonlar

Cenk Akyol

Cazkolik.com / 05 Eylül 2018, Çarşamba

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Kurt Cobain hakkında yazılmış en kapsamlı kitabın Türkçe baskısı yayınlandı.
Cazkolik Best of 2018 yayında: Caz yazarları, eleştirmen ve radyo programcıları yılın en iyi albümlerini ve konserlerini belirledi.
Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Yazdı: Newcastle`da doğdu dünyaca sevildi. Tek ve biricik Eric Burdon. » Konserin Ardından/Cenk Akyol yazdı: 4 çekerli caz rock füzyon... » Konserin Ardından/Cenk Akyol Yazdı: Üç nesil dinleyici, bir salon gözyaşı... » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi... » Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar... » Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında. » Cenk Akyol Yazdı: 4 albüme dair kritikler ve müzikler... » Cenk Akyol Yazdı: Festivalde hangi konsere niye gitmek istiyorum? » Cenk Akyol Yazdı: İngiltere`nin en sempatik bluescusu Norman Beaker yeni albüm çıkardı! » Cenk Akyol Yazdı: Biraderler... Yollar... Şişeler ve hatıralardan kalanlar. » Cenk Akyol yazdı: Vibratoların efendisi, son gitar bükücüsü; Robin Trower » Konserin Ardından: Beth Hart`ın seyirciyle iletişimi yüksek, sevenlerini mutlu eden performansı vardı. » Cenk Akyol Yazdı: Gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth 70 yaşında hayata veda etti » 20 yıldır rock-metal gitaristleri caz-fusion`a neden göz kırpmaya başladı sorusunun cevabı Jeff Kolman`ın Cosmosquad albümünde. » Yeni Albüm Eleştirisi | Cenk Akyol Yazdı: Smooth Jazz`ın eleştirmenlerce daha az hakaret amacı kullanılmasına yarayacak güçlü ve önemli bir albüm. » Cenk Akyol yazdı: Jimmy Yancey, Alexis Korner, Keith Richards, Mick Jagger. Birbirini yuvarlayan taşlar. » Cenk Akyol Yazdı: Sert bir eleştiri, kıyamayan bir sevgi; "En acımasız olduklarımız en sevdiklerimiz." » "Macar Büyücü Gabor Szabo" Cenk Akyol`un caz gitarın efsane ismi hakkında özel bir portre çalışması yayında. » Cenk Akyol yazdı: "Catherine Deneuve seni hiç unutmayacak tıpkı bizim gibi..." » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Afrika`nın kraliçesi, Savanların melaikesi Angelique Kidjo bu yaz festivalde! » Radyo programı sırasında tanıştığı Gürcistan`lı Blues dörtlüsü T Mob Blues`u Tiflis`te izleyen sevgili Cenk`ten grup hakkında müzikleri eşliğinde özel bir yazı. » Cenk Akyol bu akşam Babylon`da izleyeceğimiz iki önemli gitaristi yazdı; Kurt Rosenwinkel ve Bilal Karaman. » Cenk Akyol`dan 1972 yılına zaman tünelinde efsanevi Oregon grubunun kuruluşuna önayak olan Paul Winter Consort`un Icarus isimli albümüne götürüyor. » Cenk Akyol, caz rock gitarın ükemizdeki en yetkin temsilcisi Mustafa Dönmez`in yeni albümü Kısa Öyküler`i anlattı. » Cenk Akyol kendisi de, biz de çok istememize rağmen yoğun iş hayatı nedeniyle az ama öz yazabilen kalemlerden... Yeni yazısı ise Soft Machine Legacy üzerine. Kült plak şirketi MoonJune Rocords`tan çıkan yeni albümü Burden Of Proff`u anlatıyor. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin 3 önemli konseri, Esperanza Spalding ve Caz İçin Tuhaf Bir Yer gecesinin üç konseri ve Dhafer Youssef Cenk Akyol`un köşesinde... » Cenk Akyol uzun zamandır Tamirane`de performansı beklenen Jaga Jazzist konserini hem izledi, hem fotoğrafladı hem de yazdı... » Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor. » Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz). » Çöl aslanları Tuareg`lerin şarkıcı hali Tinariwen Babylonda. Cenk Akyol yazdı; » Cenk Akyol, 21. Akbank Caz Festivali`nde Babylon`da sahne alacak cazın yaratıcı ismi Robert Glasper`ın Experiment projesini yazdı » Cenk Akyol yeni yazısında 21. Akbank Caz Festivali`nin en renkli gruplarından, New York kökenli fusion grubu Hazmat Modine`i anlatıyor. » Cenk Akyol 18. İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl merakla beklenen isimlerinden Joss Stone`u yazdı: "Joss`mak hepimize iyi gelecek..." » Cazkolik yazarı sevgili dostumuz Cenk Akyol bu kez Alman caz rock gitaristi Ali Neander`in yeni ve ilk albümünü bizler için masaya yatırıyor. » Cenk Akyol fusion gitarın ödüllü ustalarından Mike Stern`ün 11 Nisan gecesi Rome & Juliet Hall konserini izledi ve kaleme aldı... » Fusion davulunun ağababası Billy Cobham bir kez daha İstanbul`da (Cenk Akyol yorumuyla) » Dr. Jekyll & Mr. Hyde Boris Savoldelli » Cenk Akyol, Endonezya`da ki ünlü caz rock gitaristi Tohpati`yi buldu ve dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirdi... » > Cenk Akyol: "Adeta tek bir kalbe sahip olan bu organizma konser boyunca bir bukalemun gibi türden türe, şekilden şekile giriyor. Vokal - geri vokal paylaşımı parçadan parçaya değil, her an değişiyor ve bu inanılmaz senkronizasyon izleyiciye bir an bile hesaplı kitaplı, tasarlanmış, önceden yazılmış gibi gelmiyor. » Cenk Akyol festival kapsamında Babylon`da izlediği konseri yorumluyor; » Cenk Akyol, ünlü İtalyan jazz rock grubu "Arti E Mestieri"nin kurucu ismi klavyeci Beppe Crovella ile konuştu. » Fahir Atakoğlu`nun konserini izleyen Cenk Akyol konser ile ilgili izlenimlerini Cazkolik okurlarıyla paylaşıyor. » Yağmurun azizliğine uğrayan Stanley Clarke & Hiromi konserini izleyen sevgili Cenk Akyol`un kaleminden konser izlenimleri... » Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » İskandinav cazın güçlü kadın vokalisti; Radka Toneff (1952-1982) » Cenk Akyol konser biletlerinden oluşan kişisel hatıralar geçidine ikinci kez dalıyor ve bu kez bizlere her birimizin kendi kişisel geçmişinde özel yerlere ve önemlere sahip ortak konser anılarının kendi galerisine gözucuyla bakıyor... » Cenk Akyol`dan Cazkolik`e özel yeni bir röportaj! MoonJune Records kurucusu Leonardo Pavkoviç ile Cenk Akyol ünlü şirketin progressive rock?tan caza, etniğe hatta deneysel avantgarde müziğe uzanan yelpazesini konuşuyorlar... » Cenk Akyol İtalyan grup "Link Quartet"ten Paola "Apollo" Negri ile yaptığı "Cazkolik?e Özel" röportajını okurlarımız için kaleme aldı. » Cenk Akyol yeni yazısında kendi gizli-tozlu köşelerine kaldırdığı konser biletlerini okuyucularına açarken beraberinde anı parçaları da ortalara dökülüyor. » Klaus Doldinger`in yetmişli yıllara damgasını vuran grubu PASSPORT! » Finlandiya`nın en önemli caz müzisyenlerinden Eero Koivistoinen. » Alexei Kozlov, Arsenal Jazz Rock Ensemble... » William S. Burroughs... The Soft Machine... Leonardo Pavkovic... Moon in June... simakDialog...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp