Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Anadolu`da Caz: Jülide Özçelik

Mekan: Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi, Kayseri
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Anadolu`da Caz Etkinlikleri kapsamında Jülide Özçelik Ankara, Konya, Kayseri ve Mersinli dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. "Jazz Istanbul Volume 1 ve Volume 2 albümleriyle müzik dünyasının önemli yorumcularından olarak bilinen Özçelik uzun bir aradan sonra dinleyicileriyle “Nefes” adlı albümünü buluşturdu. İstanbul doğumlu olan Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü`nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü`nden mezun oldu. Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir albüm yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında "Jazz İstanbul Volume-1" ve 2011 Aralık ayında "Jazz İstanbul Volume-2" adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. 2019 başında yayımlanan 3. albümü Nefes’te önceki albümlerinde de olduğu gibi tüm düzenlemeleri Cem Tuncer’e aittir. Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir.


İtalyan Barok Gecesi / Camerata Barok İstanbul

Sanatçı: Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:00
Web Adresi: http://yelsanat.kadikoy.bel.tr/
Etkinlik Bilgisi : Keman: Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşen Tözeniş, Ezgi Karasu / Viyola: Deniz Yücel / Viyolonsel: Burak Ayrancı / Kontrbas: Ceren Akçalı / Klavsen: Müge Hendekli 2011 yılında kurulan Camerata Barok İstanbul, genç ve dinamik kadrosu ile Barok dönem eserlerine yeni bir soluk getirirken, Barok Müzik topluluklarına da öncülük ederek, dönem müziği tutkunlarına günden güne daha geniş bir alan yaratıyor. Topluluk bu kez de çoğunluğu ülkemizde ilk kez seslendirilecek olan; Locatelli, Corelli, Castrucci, Vivaldi eserleri ve kaçırılmaması gereken bir programla siz sanatseverlerin karşısında olacak. Bilet Fiyatları: Tam 40TL, Öğrenci ve İndirimli 20 TL.


Nilüfer Caz Tatili: Bilal Karaman Quartet

Mekan: Uğur Mumcu Sahnesi, Bursa
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 20:30
Web Adresi: https://bilet.nilufer.bel.tr/etki
Etkinlik Bilgisi : Nilüfer Caz Tatili konserlerinde bu akşam gitarist Bilal Karaman dörtlüsünün konserini dinlemek mümkün.


İpek Dinç Band

Sanatçı: İpek Dinç (v), Tamer Temel (sax), Kaan Bıyıkoğlu (p), Mehmet Özen (b), Fırtına Kıral (d)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 22 Şubat.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 80 TL. 1985 İstanbul doğumlu İpek Dinç, Işık Lisesi ve Kimya Mühendisliği mezunudur. 2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müziğe adım atan Dinç, Sortie, Q Jazz Bar, Conrad Hotel gibi mekanlarda çalıştı. 2006`da katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasında finale kaldı. Aynı sene İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışması`nı kazandı ve festival kapsamında Parkorman`da konser verdi. Selçuk Sun ile bir buçuk sene ve Randy Esen ile 4 ay caz eğitimine devam ettikten sonra 2009 senesinde tekrar katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasını kazanarak Estonya`nın Talin kentinde düzenlenen Nomme Caz Festivali`ndeki International Jazz Vocal yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu yarışmada 3. olarak oldukça dikkat çeken İpek Dinç, jüri tarafından 2009`da Riga Caz Festivali, Pori Caz Festivali ve Oslo Caz Festivali gibi Avrupa`nın önde gelen caz festivallerine davet edildi. 2009-2012 arası The Marmara Hotel`de Şevket Uğurluerile haftada 6 gün çay saati müziği yapan İpek Dinç, 2011`in ilk günüyle gösterime girmiş olan ve Haldun Dormen`in yönetmenliğinde sahneye konulan The Rat Pack Show`da 4 ay süreyle Barbra Streisand`i canlandırdı. İlham Gencer, Şevket Uğurluer, Selçuk Sun, Ted Curson, Önder Focan, Neşet Ruacan, Deniz Dündar, Yahya Dai, Şenova Ülker, Kadri Ünalan, Oğuz Durukan, Çağrı Sertel, Baran Say, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Evren Karakul, Ercüment Orkut ve Kürşad Deniz gibi isimlerle çalıştı. 2012 senesinde Tvem kanalında haber departmanında 3 ay süreyle haber editörlüğü, spikerliği, muhabirliği ve montaj; ardından program departmanında 2 ay süreyle Haftanın Rengi isimli program içinde yer alan Ajanda?nın editörlüğünü, sunuculuğunu ve montajını yaptı. Tvem`in ardından BJK TV?de 2 ay süre ile Ana Haber spikerliği yapan İpek Dinç, 2013 senesinde Akşam Web Tv`de 2 ay haber bültenlerini sundu. Kendisi halen Nardis Jazz Club, Moda Deniz Kulübü, Jazz Company gibi çeşitli mekanlarda düzenli olarak konserler vermektedir. İpek Dinç, 2013?ten itibaren her hafta Karnaval Grup bünyesindeki Joyjazz Radio`da "Jazz ID" isimli kendi programını hazırlayıp sunmaktadır.


 
Cenk Akyol ile "Terra Incognita"

Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar...

 2918 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Albert King; "Born Under A Bad Sign" (1967, Stax Records)

Albert King`i bizim kuşağa Gary Moore tanıştırmıştı 90`larda. Her ne kadar albüme adını veren parçayı Cream`den bilsek de Gary Moore`un Albert King ile çektiği video klip sayesinde daha bir ilgimizi çekmişti klipteki pipolu babacan bluescu Flying V gitarı Lucy ile.

* * *

Blues`u rock`a bulaştıran 3, 5 albüm içerisinde yeralan bu Stax klasiğinin kadrosu Booker T & The MG`s, sonradan Shaft ile ölümsüzleşen Isaac Hayes ve Memphis Horns`tan müteşekkil. Artık hemen her parçası klasikleşen albümde en çok öne çıkanlar yine daha çok İngilizlerce geniş kitlelere ulaşanlar. "Born Under A Bad Sign" (Cream), "The Hunter" (Free), "Oh Pretty Woman" (Roy Orbison, Gary Moore). "As The Years Go Passing By" (Eric Burdon, Jeff Healey, Elvin Bishop) onlarca kez yorumlanan parçalar bütün blues icracılarının repertuvarında ilk sıralarda yer almakta.

* * *

Booker T Jones`un 2 parçası "Born Under A Bad Sign" ve "The Hunter" albümün karakterini ortaya koysa da, nefesli grubunun eşliğiyle bambaşka bir hale bürünen "The Very Thought Of You" ve yine en çok seslendirilen blues standartlarından şahsi favorilerim.

Müzisyenler:
Albert King: Gitar, Vokal
Steve Cropper: Ritm gitar
Booker T. Jones: Org, piyano
Isaac Hayes: Piyano
Donald "Duck" Dunn: Bas gitar
Al Jackson, Jr.: Davul
Wayne Jackson: Trompet
Andrew Love: Tenor saksofon
Joe Arnold: Bariton saksofon, flüt


Gary Boyle; "The Dancer" (1977, Gull Records)

İnternet sayesinde sevdiğiniz sanatçıların yan projelerini, beraber çaldığı diğer harika müzisyenleri ve böylece bir çok nispeten az duyulmuş harika albümlere ulaşabiliyoruz. Gary Boyle`u seneler önce Brian Auger`in sayesinde keşfetmiştim. Sonraları grubu Isotope ve solo albümlerini bulup dinlemiş ve pişman olmamıştım.

* * *

70`lerde İngiliz caz-rock camiasının göbeğinde yer alan Gary Boyle 60`ların sonu, 70`lerin başında Brian Auger`in grubu Trinity, Keith Tippett, Mike Westbrook, Soft Machine gibi önde gelen isimlerle çaldıktan sonra kendi grubu Isotope`u kurdu. Bahsettiğim The Dancer ve sonrasındaki Electric Glide gibi 2 harika albümden sonra 80lerin başında hız kesti.

* * *

Albümünün yapımcısı Brand X` klavyecisi Robin Lumley, yirmili yaşlarının başındaki davulcu Simon Phillips, Stomu Yamashta`dan arkadaşı Doni Harvey albümün ana kadrosunu oluşturuyor. Klavye sololar dönemin gözde enstrümanı Moog ile icra ediliyor. Moog`un caz rock klavyesi için biçilmiş kaftan olduğunu ve gitar solo ile ton açısından harika bir ikili olduğunu söylemek gerek. Hem Rod Argent hem de Robin Lumley Gary Boyle ile iyi düet yapıyorlar enstrümanın hakkını vererek. Maiden Voyage Brian Auger ileyken de sık sık çaldığı bir Herbie Hancock klasiği. Brian Auger ile çaldığının aksine daha agresif gitarlar ve yüksek tempoda çalmış. Hangisini yeğlerim diye sorarsanız bu yorum burun farkı ile öne geçer.

* * *

Albümün arka kapağında albümü müzisyen arkadaşları ile uyumuna ve emprovizasyonun albümün ruhu olduğuna vurgu yapıyor ve eski patronu Brian Auger`in açtığı yolda ilerlediğini belirtiyor. Jeff Beck`in Blow By Blow, Wired dönemini sevenler Gary Boyle`un bu ve Electric Glide albümüne bayılacaklardır.

Müzisyenler:
Gary Boyle: Gitarlar
Doni Harvey: Bas
Steve Shone: Bas
Jeff Seopardie: Davul
Simon Phillips: Davul
Robin Lumley: Moog, ARP string synth,
Dave MacRae: Elektrik piyano, klavinet
Zoe Kronenberger: Piyano, Synth
Rod Argent: Moog, Synth,
Morris Pert: Vurmalılar
Maggie Pert: Vokal


Napoli Centrale; "Mattanza" (1976, Ricordi)

60`ların başından beri aktif bir müzisyen olan James Senese 2. dünya savaşında İtalya`ya gelen bir siyahi asker ile Napoliten bir kadının oğlu. Napoli Centrale de onun gibi melez, farklı kökenli (İtalyan, İngiliz, A.B.D.) müzisyenden oluşan ve onu üne kavuşturan bir caz-rock grubu(ydu). Hala bu isimli bir grubu var ama sadece ismi yadigar asıl grubun. 1975`te kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri daha önceki grubu Showmen`den bir reenkarnasyon ürünüydü. Gerçi tüm Napoli Centrale albümleri sürekli bir kadro hareketliliği taşımakta. İlk kadroda sonraları Osanna ile farklı bir kulvarda ünlenecek saksofoncu Elio D`Anna gruba daha bir hareket alanı taşıyordu. Grubun en iyi zamanlarının kayıt altına alındığı 1975 – 1978`den sonra James Senese ve davulcu Agostino Marongolo Pino Daniele`nin grubuna katıldılar. Agostino Marongolo`yu Goblin`den hatırlayanlar da olacaktır. James Senese`nin coşkulu Napoliten vokalleri harika caz-rock performansına eşsiz bir esans katmakta. Enstrümanlar davul, bas, saksofon ve çoğunlukla Fender Rhodes`dan oluşan klavye.

* * *

Bir gün en etkili bas riffleri listesi yaparsam ilk aklıma gelenlerden biri sotto a` suttana`daki olacaktır. Napoli sokaklarından geçit yapan bir karnaval alayı neşesi ile başlayan albüm James Senese`nin harika sololarını sırtlayan davul & bas ikilisi ve hissettikleri duyguyu derinleştiren klavyeler ve piyanolarla ıskalanmaması gereken bir albüm. 40 yılı geçse bile.

Müzisyenler:
James Senese: Vokal saksofonlar, tahta nefesliler, synth, vurmalılar
Agostino Marangolo: Davul, vurmalılar
Franco Del Prete: Davul
Marvin “Boogalo” Smith: Davul
Kevin Bullen: Bas, akustik gitar
Giuseppe Guarnera: Fender Rhodes, piyano
Jan Akkerman - 1973 – Tabernakel
Niagara – S.U.B. 1972
Ray Russell
1977 ready or not


Secret Oyster; "Sea Son" (1974, CBS)

Rahmetli Ayhan ağabeyle Kopenhag`da harika bir konser bulmuştuk, vefat etmeden 2 sene kadar önceydi. 2 bomba Danimarkalı grup ardarda çalacaktı. İki grubun da gitarcıları müthişti. Young Flowers ve Secret Oyster. Çok ucuza da uçak imkanı vardı. Tabi ki her zamanki gibi lafta kaldı. Secret Oyster`i o bana Young Flowers`ı da ben ona dinletmiştim. Jimi Hendrix & The Experience, Cream gibi bir power trio olan Young Flowers`ı bir başka yazıya konu etmek üzere erteleyelim. Bu sefer ki albümümüz önceki grubu Burnin Red Ivanhoe`dan sıkılan saksofoncu Karsten Vogel`in Secret Oyster`in 2. albümü Sea Son. Grubun ismi de bir Burnin Red Ivanhoe şarkısından geliyor. Secret Oyster Service...

* * *

Hurdy Gurdy gitarcısı Claus Bøhling ve Coronias Dans`la daha önceden de caz-rocka bulaşan ve kendi üçlüsü ile klasik caz çalan klavyeci Kenneth Knudsen ile grubun çatısını kuran Karsten Vogel, ritm ikilisi olarak basçı Mads Vinding ve eski davulcusu Bo Thrige`yi alarak grubunu tamamladı.

* * *

İlk albüm bir geçiş albümü olarak gayet başarılı da olsa ben Mind Movie gibi bir klasiği barındırması ve onları ilk tanıdığım olması sebebiyle ikinci albümleri Sea Son`u seçtim sizlere bu grubu tanıtmak için.

* * *

İkinci albümde grubun ritm ikilisi değişiyor bu arada. (Bence, Danimarka`nın Niels-Henning Ørsted Pedersen`den sonra yetiştirdiği en büyük basçı olan) Mads Vinding yoğun caz sahnesi sebebiyle gruba vakit ayıramadığından, davulcu Bo Thrige ise uyuşturucu alışkanlığının müzisyenliğinin önüne geçmesi sebebiyle yerlerini Jess Stæhr ve Ole Streenberg`e bırakıyorlar.

* * *

Grubun caz-rock tavrını Karsten Vogel ve onu Weather Report ile tanıştıran Kenneth Knudsen oluşturmakta. Claus Bohring`in saykedelik gitarı da onların tam istediği şekilde müziklerine lego gibi cuk oturuyor. Albüme elinin değdiği belli olan bir diğer tecrübeli cazcı Palle Mikkelborg da düzenlemeleri ve trompeti ile grubun caz tarafını güçlendiriyor. Sea Son Danimarka müzik tarihine geçen bir albüm. Albümün açılış parçası Oyster Jungle Palle Mikkelborg tarafından yaylı dörtlüsü eklenerek albüme konuldu ve 45lik olarak yayınlandı. Danimarka`da enstrümental olarak başarı kazanan 45lik sayılıyor. Albüm Palle Mikkelborg`un trompeti de dahil olmak üzere Vogel`in saksofonları, Knudsen wah wah pedallı fender rhodes`u ve Bøhling`in uçuşan gitar emprovizasyonları ile dolu. Çoğunluk besteler Vogel`in. Albümün diğer yarısı da kalvyeci Knudsen ve gitarcı Bøhling`e ait. İskandinavya`yı eşsiz yapan şeylerden biri de harika müzisyenleri.

Müzisyenler:
Karsten Vogel: Soprano, Alto Saksofon, Org
Kenneth Knudsen: Klavyeler ( Moog, Fender Rhodes )
Claus Bøhling: Gitarlar
Jess Stæhr: Bas
Ole Streenberg: Davul
Konuklar;
Trompet: Palle Mikkelborg
Çello: Erling Christensen
Viyola: Bjarne Boie Rasmussen
Keman: Finn Ziegler, Hans Nielsen

Cenk Akyol

Cazkolik.com / 03 Ekim 2018, Çarşamba

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Cazkolik Best of 2019 Yayında: Caz yazarları, radyo programcıları ve eleştirmenler yılın en iyi albümlerini seçti.
Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı.
26. İstanbul Caz Festival Günlüğü: 3 klavye, davul, bas, gitar, saksofon, trompet ve vurmalılardan oluşan kadrodan daha zengin bir helva çıkmalıydı.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Yazdı: Newcastle`da doğdu dünyaca sevildi. Tek ve biricik Eric Burdon. » Konserin Ardından/Cenk Akyol yazdı: 4 çekerli caz rock füzyon... » Konserin Ardından/Cenk Akyol Yazdı: Üç nesil dinleyici, bir salon gözyaşı... » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » Cenk Akyol Yazdı: Rock tarihinin en güzelinden, en kişiselinden 20 bas rifi... » Cenk Akyol Yazdı: Hep yeni albümler mi? Hayır, bu kez eskiler, babalar ve ustalar... » Cenk Akyol Yazdı: Benden uzak dursun ile başımın tacı arası 4 caz-rock fusion albüm eleştirileri yayında. » Cenk Akyol Yazdı: 4 albüme dair kritikler ve müzikler... » Cenk Akyol Yazdı: Festivalde hangi konsere niye gitmek istiyorum? » Cenk Akyol Yazdı: İngiltere`nin en sempatik bluescusu Norman Beaker yeni albüm çıkardı! » Cenk Akyol Yazdı: Biraderler... Yollar... Şişeler ve hatıralardan kalanlar. » Cenk Akyol yazdı: Vibratoların efendisi, son gitar bükücüsü; Robin Trower » Konserin Ardından: Beth Hart`ın seyirciyle iletişimi yüksek, sevenlerini mutlu eden performansı vardı. » Cenk Akyol Yazdı: Gitaristlerin gitaristi Allan Holdsworth 70 yaşında hayata veda etti » 20 yıldır rock-metal gitaristleri caz-fusion`a neden göz kırpmaya başladı sorusunun cevabı Jeff Kolman`ın Cosmosquad albümünde. » Yeni Albüm Eleştirisi | Cenk Akyol Yazdı: Smooth Jazz`ın eleştirmenlerce daha az hakaret amacı kullanılmasına yarayacak güçlü ve önemli bir albüm. » Cenk Akyol yazdı: Jimmy Yancey, Alexis Korner, Keith Richards, Mick Jagger. Birbirini yuvarlayan taşlar. » Cenk Akyol Yazdı: Sert bir eleştiri, kıyamayan bir sevgi; "En acımasız olduklarımız en sevdiklerimiz." » "Macar Büyücü Gabor Szabo" Cenk Akyol`un caz gitarın efsane ismi hakkında özel bir portre çalışması yayında. » Cenk Akyol yazdı: "Catherine Deneuve seni hiç unutmayacak tıpkı bizim gibi..." » 21. İstanbul Caz Festivali Özel: Afrika`nın kraliçesi, Savanların melaikesi Angelique Kidjo bu yaz festivalde! » Radyo programı sırasında tanıştığı Gürcistan`lı Blues dörtlüsü T Mob Blues`u Tiflis`te izleyen sevgili Cenk`ten grup hakkında müzikleri eşliğinde özel bir yazı. » Cenk Akyol bu akşam Babylon`da izleyeceğimiz iki önemli gitaristi yazdı; Kurt Rosenwinkel ve Bilal Karaman. » Cenk Akyol`dan 1972 yılına zaman tünelinde efsanevi Oregon grubunun kuruluşuna önayak olan Paul Winter Consort`un Icarus isimli albümüne götürüyor. » Cenk Akyol, caz rock gitarın ükemizdeki en yetkin temsilcisi Mustafa Dönmez`in yeni albümü Kısa Öyküler`i anlattı. » Cenk Akyol kendisi de, biz de çok istememize rağmen yoğun iş hayatı nedeniyle az ama öz yazabilen kalemlerden... Yeni yazısı ise Soft Machine Legacy üzerine. Kült plak şirketi MoonJune Rocords`tan çıkan yeni albümü Burden Of Proff`u anlatıyor. » 19. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin 3 önemli konseri, Esperanza Spalding ve Caz İçin Tuhaf Bir Yer gecesinin üç konseri ve Dhafer Youssef Cenk Akyol`un köşesinde... » Cenk Akyol uzun zamandır Tamirane`de performansı beklenen Jaga Jazzist konserini hem izledi, hem fotoğrafladı hem de yazdı... » Cenk Akyol`dan analitik albüm yazısı. Kült müzik firmalarından Abstract Logix`in yayınladığı The Center Of The New Musical Universe`in uzun öyküsü ve içeriği bir solukta okunuyor. » Brian Auger; "Acid Cazın Ağababası" (The Godfather of Acid Jazz). » Çöl aslanları Tuareg`lerin şarkıcı hali Tinariwen Babylonda. Cenk Akyol yazdı; » Cenk Akyol, 21. Akbank Caz Festivali`nde Babylon`da sahne alacak cazın yaratıcı ismi Robert Glasper`ın Experiment projesini yazdı » Cenk Akyol yeni yazısında 21. Akbank Caz Festivali`nin en renkli gruplarından, New York kökenli fusion grubu Hazmat Modine`i anlatıyor. » Cenk Akyol 18. İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl merakla beklenen isimlerinden Joss Stone`u yazdı: "Joss`mak hepimize iyi gelecek..." » Cazkolik yazarı sevgili dostumuz Cenk Akyol bu kez Alman caz rock gitaristi Ali Neander`in yeni ve ilk albümünü bizler için masaya yatırıyor. » Cenk Akyol fusion gitarın ödüllü ustalarından Mike Stern`ün 11 Nisan gecesi Rome & Juliet Hall konserini izledi ve kaleme aldı... » Fusion davulunun ağababası Billy Cobham bir kez daha İstanbul`da (Cenk Akyol yorumuyla) » Dr. Jekyll & Mr. Hyde Boris Savoldelli » Cenk Akyol, Endonezya`da ki ünlü caz rock gitaristi Tohpati`yi buldu ve dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirdi... » > Cenk Akyol: "Adeta tek bir kalbe sahip olan bu organizma konser boyunca bir bukalemun gibi türden türe, şekilden şekile giriyor. Vokal - geri vokal paylaşımı parçadan parçaya değil, her an değişiyor ve bu inanılmaz senkronizasyon izleyiciye bir an bile hesaplı kitaplı, tasarlanmış, önceden yazılmış gibi gelmiyor. » Cenk Akyol festival kapsamında Babylon`da izlediği konseri yorumluyor; » Cenk Akyol, ünlü İtalyan jazz rock grubu "Arti E Mestieri"nin kurucu ismi klavyeci Beppe Crovella ile konuştu. » Fahir Atakoğlu`nun konserini izleyen Cenk Akyol konser ile ilgili izlenimlerini Cazkolik okurlarıyla paylaşıyor. » Yağmurun azizliğine uğrayan Stanley Clarke & Hiromi konserini izleyen sevgili Cenk Akyol`un kaleminden konser izlenimleri... » Yazarımız Cenk Akyol 1 Temmuz da başlayacak olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali programını masaya yatırdı... » Cenk Akyol, McLaughlin`i yazdı... » İskandinav cazın güçlü kadın vokalisti; Radka Toneff (1952-1982) » Cenk Akyol konser biletlerinden oluşan kişisel hatıralar geçidine ikinci kez dalıyor ve bu kez bizlere her birimizin kendi kişisel geçmişinde özel yerlere ve önemlere sahip ortak konser anılarının kendi galerisine gözucuyla bakıyor... » Cenk Akyol`dan Cazkolik`e özel yeni bir röportaj! MoonJune Records kurucusu Leonardo Pavkoviç ile Cenk Akyol ünlü şirketin progressive rock?tan caza, etniğe hatta deneysel avantgarde müziğe uzanan yelpazesini konuşuyorlar... » Cenk Akyol İtalyan grup "Link Quartet"ten Paola "Apollo" Negri ile yaptığı "Cazkolik?e Özel" röportajını okurlarımız için kaleme aldı. » Cenk Akyol yeni yazısında kendi gizli-tozlu köşelerine kaldırdığı konser biletlerini okuyucularına açarken beraberinde anı parçaları da ortalara dökülüyor. » Klaus Doldinger`in yetmişli yıllara damgasını vuran grubu PASSPORT! » Finlandiya`nın en önemli caz müzisyenlerinden Eero Koivistoinen. » Alexei Kozlov, Arsenal Jazz Rock Ensemble... » William S. Burroughs... The Soft Machine... Leonardo Pavkovic... Moon in June... simakDialog...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp