Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21.45
Web Adresi: http://nardisjazz.com/
Etkinlik Bilgisi : Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music`den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Ülkem Özsezen; gitarda Bora Çeliker, basta Apostolos Sideris ve davulda Ekin Cengizkan`dan oluşan Synesthesia Quintet`i ile Nardis?de kendisine ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuvar sunacak.


Batu Şallıel & Enver Muhamedi Duo

Sanatçı: Batu Şallıel (sax), Enver Muhamedi (b)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


Sarp Maden 4

Sanatçı: Ercüment Orkut (p), Sarp Maden (g), Halil Çağlar Serin (b), Derin Bayhan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 29 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/6
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


 
Cenk Erdem

Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu.

 9296 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Haluk Tolga İlhan`ın müziksevreler tarafından yoğun ilgi gören Ervah-ı Ezelde isimli türküsünü sanatçının izniyle dinletiyoruz.


Haluk Tolga İlhan ile çok özel...

Çok kısa bir süre içinde sosyal medyada bir fenomene dönüşen “Ervah- ı Ezelde” türküsünü söyleyen o etkileyici ses bir opera sanatçısı olan Haluk Tolga İlhan’ın sesi. Devlet Opera ve Balesi’nin tenorlarından olan Haluk Tolga İlhan, aslında babası ona bir bağlama hediye ettiğinden beri türkülere de aşık ve ailesi de kuşaklar öncesinden “aşıkgiller” olarak biliniyor. Haluk Tolga İlhan farklı halkların öz kültürü olarak özdeşleştirdiği opera ve türkü sevgisini müthiş özgün bir sentezle sürdürüyor. İlhan ile Abdal projesini, müzik geçmişini ve dinleyen herkesi yakalayan meşhur Ervah-ı Ezelde türküsünü konuştuk.

Cenk Erdem
http://twitter.com/#!/thecenkerdem


Haluk Tolga İlhan: "Ervah-ı Ezelde`nin öyküsü aile

geleneğine dayanıyor. Ailem kuşaklar boyu

"Aşıkgiller" olarak biliniyor..."

Cenk Erdem: Mesleğiniz opera şarkıcılığı ancak harika türküler de söylüyorsunuz ve Ervah-ı Ezelde türküsü ile bir internet fenomenine dönüştüğünüze göre bundan sonrası için yönünüz türküler diyebilir miyiz?

Haluk Tolga İlhan: Esasında türkü, operadan sonra keşfettiğim ve yöneldiğim bir alan değil. Türkülerin yaşamımdaki yerinden bir aile geleneği olarak bahsedebiliriz. Çok küçük yaşlarda amcamdan, babamdan dinlediğim türkülerin kulağımda bıraktığı izleri ben de devam ettirmeye çalıştım. Opera daha sonradan müzik hayatıma dâhil oldu diyebilirim. Sonuç olarak opera da farklı halkların öz kültürü, bu noktada önemli olan kendi değerlerimizi Anadolu’nun yüzyıllara dayanan halk geleneğini bozmadan sahiplenebilmek. Ama soruya çok daha net cevap vermek gerekirse, yakın zamandaki çalışmalarım türkü üzerine olacak.

Cenk Erdem: Devlet Opera ve balesinde tenor olarak görev alırken sesinizi duyuran proje Abdal projesi oldu; bu proje nasıl ortaya çıktı?

Haluk Tolga İlhan: Ankara operasından İstanbul Operası’na tayinim çıktığı zaman, opera dışındaki çalışmalarımı bir çatı altında toplayabileceğim bir müzik üretim sürecine girme fikri vardı. Ancak nasıl bir formda olacağına dair net bir fikir yoktu. Bir etkinlikte seslendirdiğim Ervah-ı Ezelde türküsünü abdal projesi adı altında profesyonel kayıt altına almaya karar verdik ve sosyal medya aracılığıyla paylaştık. Dediğiniz gibi internet ortamında hızla yayıldı ve büyük bir dinleyici kitlesi ile buluştu. Türkü alanında yaratılmaya çalışılan bir farklılık bu denli sahiplenilince, bu yönde bir ihtiyaca elimizden geldiğince cevap verebilmeyi hedefledik ve Ervah-ı Ezelde albümü bu şekilde oluştu. Gitar ses düzeni üzerine kurulu bir düzenleme, santurun bir renk olarak kullanımı ve söyleyişteki özgünlük arayışı başarılı diyebileceğimiz bir sonuç ortaya çıkardı diyebiliriz.

Cenk Erdem: Size bir anda büyük bir çıkış sağlayan bir Âşık Sümmani türküsü olan Ervah-ı Ezelde’yi seslendirme öykünüzden de bahseder misiniz?

Haluk Tolga İlhan: Daha önce de bahsettiğim gibi Ervah-ı Ezelde’nin öyküsü de aile geleneğine dayanıyor. Ailem kuşaklar öncesinden bu yana “aşıkgiller” olarak bilinirmiş. Kuşaktan kuşağa en çok söylenen türkülerden birisi de Ervah-ı Ezelde olmuş, aile meclislerinde de sık sık dinlediğim türkülerden birisiydi. Birisi bana bir türkü söyler misin dediğinde ilk aklıma gelen de bu türkü olurdu. Sanıyorum şimdi daha çok kişi dinlemiş oldu, bu da büyük mutluluk veren bir duygu. Tabii Ervah-ı Ezelde beste, söz ve diğer sanatsal öğeler bağlamında çok zengin bir türkü. Özünü bozmadan, söyleyişte ve müzikal anlamda farklılıklar yaratmaya çalışarak seslendirmeye gayret ettim.

Cenk Erdem: İyi bir ilerleme kaydedilirken grupta bir ayrışma yaşandı peki bu projeye ne şekilde devam ediyorsunuz?

Haluk Tolga İlhan: Evet, Abdal’ı birlikte projelendirdiğimiz Ali Kayış ile yollarımızı ayırdık. Şu anda farklı bir müzisyen ile çalışıyorum. Çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor. Afişlerde, video isimlerinde ve sosyal medya sayfalarında Abdal – Haluk Tolga İlhan ya da Haluk Tolga İlhan diyerek ilerliyoruz.

Cenk Erdem: Babanızın size bir bağlama hediye etmesiyle türküler de hayatınıza girmiş; peki çocukken sizi en çok hangi yörelerin türküleri çekerdi?

Haluk Tolga İlhan: Genel olarak doğu türküleri dinlerdik Erzurum, Erzincan, Sivas, Kars, Elazığ vs. Ancak Ruhi Su bizde çok dinlenirdi ve o da hemen hemen her yöre türkülerini seslendirdiğinden dolayı Anadolu’nun bir çok yöresi bana yabancı gelmedi;gelmiyor. Ege türkülerini de seslendirmeyi çok seviyorum.

Cenk Erdem: Sizi Ruhi Su ile kıyaslayanlar oluyor ve sizin hocanızın hocası Apollo Granforte Ruhi Su’nun da şan hocalarından biriymiş; onun şarkı söyleyişine siz de kendinizi yakın hissediyor musunuz?

Haluk Tolga İlhan: Opera ve türküler denince son süreçte sık sık bu kıyaslama yapılıyor. Bu tabii çok gurur verici bir durum; ancak Ruhi Su başlı başına bir değer. Ses eğitimi anlamında bir yakınlıktan bahsedebiliriz. Aynı ekolden geldiğimiz doğru, bu da söyleyişte bazı benzerlikleri doğuruyor. Fakat Ruhi Su bas, ben ise tenorum. Söyleyişte ise bir parça daha yöresel nağmelere sadık kalmaya çalışıyorum. Tabii keşke arkamızda Ruhi Su hocamız gibi değerler bırakabilsek.

Cenk Erdem: Opera ve türküler bir yana bir de milli tekvandocu kimliğiniz var; peki spor yapmaya da hâlâ devam ediyor musunuz?

Haluk Tolga İlhan: Evet geçmiş yıllarda milli tekvandocuydum. Aslında müzik ve spor her ikisi de birbirini tamamlayan unsurlar oldu yaşamımda. Müzik hissedilerek, içine girerek icra edilen bir alan; ancak bu yine de düzenli nefes çalışmaları ve sağlıklı bir ses terbiyesi ile desteklenmeli. Bu nedenle spor tabii ki hayatımda vazgeçilmezlerden.

Cenk Erdem: Bir anlamda gelenekseli bozmadan modern bir sentez yaratmış oluyorsunuz; kimi zaman dünyanın ünlü pop starları da türkülerimizden alıntılar kullanıyorlar, peki bir pop starına türkü söyletecek olsaydınız bir hoca olarak herhangi bir türküyü kimin sesine teslim ederdiniz?

Haluk Tolga İlhan: Evet dediğiniz gibi bu tarz denemeler yapanlar oldu. Şimdi pop starların tabii ki görüntü ve hitap ettikleri kitle açısından türkü ile özdeşleştirilmesi zor. Bu anlamda benim zihnimde özgün bir bütünleştirme çok oluşmuyor. Ancak pop kültürünün dinamiklerini bir kenara bırakırsak, sanatçı karizması, ses olanakları ve sahne hâkimiyetini bir arada düşünerek Elvis Presley’nin alanı türkü olsaydı çok başarılı olurdu diye düşünüyorum. Bir pop star olarak değil; ama bir dünya değeri olarak Amalia Rodrigues’in ses rengine ve tonuna da türkülerin çok yakışacağını düşünüyorum.

Cenk Erdem: Son olarak bize sıradaki projelerinizden de bahseder misiniz?

Haluk Tolga İlhan: Aslında “abdal” bir proje anlamında türkü alanındaki bir ihtiyacı karşıladı diyebiliriz. Yeni düzenlemelerle ve yine özgün bir söyleyiş çabasıyla kıyıda köşede kalmış yüzlerce türküyü seslendirmek istiyorum. Ancak Ervah-ı Ezelde albümü henüz çok yeni ve daha büyük kitlelerle buluşmaya ihtiyacı var. Her ne kadar çok tutulup ilgi görse de bu projenin hızlı bir tüketim nesnesi haline gelmesini de istemem. O nedenle hemen değil; ama sonbahar sonlarına doğru iyi çalışılmış bir repertuarla abdal çalışması dâhilinde ikinci bir türkü albümünü hazırlamış olacağız.

Cenk Erdem
http://twitter.com/#!/thecenkerdem

Cazkolik.com / 27 Temmuz 2012, Cuma

 

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Hay ağzına sağlık İlhan Kardeşim.. Senden Ege ve Akdeniz Türküleri de bekliyoruz..Şu müziğimizin çölleşmiş ortamında serin bir vaha gibi geldi çalışman..İnşallah başka çalışmalarının bevamını bekliyoruz.. Başarılar
Metin Nurbeyler / 21.08.2012 00:15:58
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp