Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21.45
Web Adresi: http://nardisjazz.com/
Etkinlik Bilgisi : Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music`den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Ülkem Özsezen; gitarda Bora Çeliker, basta Apostolos Sideris ve davulda Ekin Cengizkan`dan oluşan Synesthesia Quintet`i ile Nardis?de kendisine ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuvar sunacak.


Batu Şallıel & Enver Muhamedi Duo

Sanatçı: Batu Şallıel (sax), Enver Muhamedi (b)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


Sarp Maden 4

Sanatçı: Ercüment Orkut (p), Sarp Maden (g), Halil Çağlar Serin (b), Derin Bayhan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 29 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/6
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


 
Cenk Erdem

Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü "Güçlendiren Şarkılar" yayınlandı.

 8857 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Sevgili arkadaşımız Cenk Erdem`i Cazkolik`te dünyaca ünlü sayısız müzisyenle yaptığı söyleşilerden tanıyorsunuz. Ama onu tanıdığınız bir başka yanı da kalbi aşk ve sevgiyle dolu, içindeki sevgiyi kendine saklamak yerine sakınmadan insanlarla paylaşan biri oluşu. Eğitimini aldığı psikolojiyi meslek olarak seçmesinin ardından yetinmeyip bu meslekteki birikimini müzikte geniş paylaşımlara açması, her iki alanın kesişme noktasında yeni ifadeler, yeni kavramlar bularak farklı bakış açıları geliştirmesi sevgili Cenk`in içindeki tutkulu cesaretin bir çeşit dışavurumu. Bunu, hem yaptığı söyleşilerde, hem de bu söyleşinin konusu olan yeni tarz müzik albümü konseptlerinde görmek mümkün.

* * *

Hem Cerrahpaşa Tıp Fakültesi`nde sahada çalışmış, hem de müzik ve psikoloji ilişkisi üzerine eğitimler veren bir psikolog olarak, televizyon ve radyolarda müzik programları da yapan Cenk Erdem, DJ kimliğiyle psikoloji altyapısını beraber değerlendirdiği projesinde ruhumuzu en çok güzel seslerin ve güzel melodilerin güçlendirdiğini vurgulayarak, Christina Aguilera, Kelly Clarkson, Alicia Keys gibi günümüzün en güzel seslerini, Whitney Houston, Aretha Franklin gibi divaların şarkılarını ve Britney Spears, Kesha, Chris Brown gibi şarkılarıyla enerjimizi yükselten pop yıldızlarını Güçlendiren Şarkılar albümünde bir araya getiriyor.

Müzik yoluyla iyileştirme projeleri büyük ilgi gören ve ruh haline iyi gelen şarkıları bir araya getirdiği İyileştiren Şarkılar albümleriyle başlatan Erdem, Sony Music etiketiyle daha önce de moral yükselten en enerjik disko klasiklerini Psycho Disco albümünde toplamıştı. Erdem bu kez, “mutsuz eden ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren, kendini olduğunu gibi ifade etme cesareti katan, ayrılıklara ve kalp kırıklıklarına rağmen hayatın güzelliklerine odaklanmayı telkin eden ve hepsi egoyu güçlendiren” şarkılar sunuyor.

Cazkolik.com


Cenk Erdem: "Şarkıları ya duygu durumumuza

eşlik eden şarkılardan seçip derdimize ortak

ediyoruz, ya da ruh halimizi değiştirmek için

dinliyoruz..."

Cazkolik: Sevgili Cenk, seni hem psikolog, hem de DJ ve müzik yazarı olarak tanıyoruz, şimdi çıkan albümün gibi yayınladığın çalışmalarla farklı bir yönünü de tanıyoruz, peki öyle ise herkesin çok iyi bilmediği yönlerin neler?

Cenk Erdem: Belki biraz psikoloji mesleğinin gizlilik prensibi içime işlediği için belki biraz da büyüdüğüm için başkalarının sırlarını çok iyi saklayabiliyorum ve yakın çevrem de sırlarını benimle paylaşıyor ve bana danışıyor, bu hoşuma da gidiyor ama açıkçası benim pek bir bilinmeyenim yok hatta ne yaptıysam Google’da bile çıkıyor.

Cazkolik: Bu noktada psikolog olma hikayen nasıl gelişti onu soralım?

Cenk Erdem: Boğaziçi Üniversitesi’nde hem Psikoloji hem de Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerini bitirdikten sonra aslında Sinema- TV yüksek lisansına devam ettim ama sonrasında Cerrahpaşa’nın Çocuk Kliniği’nde sınavlardan geçip Onkoloji alanında çalışmaya başlayarak bir psikolog olarak ilerleme şansım oldu. Akademik alandan çok sahada çalışmak bana her zaman daha cazip geliyordu, sonrasında da Cerrahpaşa’dan sevgili Prof. Dr. İnci Yıldız’ın desteği ile Houston’da Teksas Çocuk Hastanesi’nde Oyun Terapisi eğitimi aldım ve ayrıca MD Anderson’da psikolog olarak çocuk uzmanlarıyla birlikte çalıştım. Psikoonkoloji alanında Houston’da tüm öğrendiklerimi uygulamak üzere tekrar Cerrahpaşa Çocuk Kliniği’ne geri döndüm ve bana göre hayatımın manevi açıdan en kıymetli işini 4 yıl boyunca yapmış oldum.

Cazkolik: Genel bir kanı vardır, psikologların dünyası daha dingindir denir, doğru mu?

Cenk Erdem: Pek dingin olduğum söylenemez, belki karşımdaki danışan derdini paylaşırken, karşısında profesyonel olarak dingin ve olgun oluyorum, karşımdakini anlayabilmek ve çözüm önerileriyle gelebilmek için halim de değişiyor ama günlük hayatımda enerjik sayılırım hatta aşkın taşkın biriyim. Ne yalan söyleyeyim, tamamen içimden geldiği gibi davranıyorum, kimi zaman kimilerine göre terbiyesizlik derecesinde canının istediğini yapan ve istemediğini de yapmayan biri olarak hayatta kalmaya çalışıyorum, tabii bu haller çok sevilebildiği gibi çok çok yadırganabiliyor da ama neysem oyum ve neyse ki olgunlaştıkça onaylanma ihtiyacı azalıyor, kim ne derse desin umrumda olmayabiliyor!

Cazkolik: Peki, gelelim yeni albümü, “Güçlendiren Şarkılar” hakkında neler söyleyebilirsin?

Cenk Erdem: Sony Music‘e bu fikri sunduğumda büyük heyecanla karşıladılar; istediğim “İyileştiren Şarkılar” projelerinden sonra yine güzel seslerden ve herkesin sevdiğini bir DJ olarak iyi bildiğim şarkılar arasından, kendilik değerini yükselten şarkılar toplamaktı. Doğu kültüründe kendini sevebilmek ve kendi değerini bilmekle, bencillik karıştırılıyor. Oysa ki herkesin sağlıklı bir sevgi ilişkisi yaşayabilmesi için ve en önemlisi hayatı severek kucaklaması için kendini sevebilmesi ve kendisiyle ve kararlarıyla mutlu olması çok güzel. Üzen sevgiliden, kalbini kıran arkadaştan çekip gidebilme gücü veren şarkıları bir araya getirdiğim bir proje diyebiliriz. “I will survive” gibi çoğunlukla sadece sözleriyle değil yüksek temposuyla da ruh halini yükselten ve duyguları yukarı çeken şarkılar seçtim.

Cazkolik: Diyelim bir ayrılık acısı karşısında en çok ne tarz müzikler kalbimizi normale çevirir?

Cenk Erdem: Hangi duygu olursa olsun, öncelikle o duyguyu yaşamaya izin vermek gerekiyor. Ayrılık acısını da yaşamaya izin vermek için bu hüznü anlatan duygusal şarkılar elbette zehri akıtmaya yarayabilir ancak doz önemli, geride bırakmak üzere bu şarkıları dinleyip duygunuzu tamamlamak yerine bu şarkılara takılıp kalırsanız asla dipten yukarı fırlayamazsınız; en güzeli bu şarkılarla gereken gözyaşını döküp, umut veren, güç veren şarkılarla yola devam etmek. Since U Been Gone şarkısıyla Kelly Clarkson gibi nefes almak ve yola devam etmek en güzeli, hayat kısa.

Cazkolik: Peki dinlediğimiz müzikle yanlış giden bir ilişkiyi bitirecek kadar ruhumuzu güçlendirebilir miyiz?

Cenk Erdem: Zaten şarkıları ya duygu durumumuza eşlik eden şarkılardan seçiyoruz ve derdimize ortak ediyoruz, ya da ruh halimizi değiştirmek üzere dinliyoruz. Artık müziğin ruh halini değiştirdiğini hatta beynin kimyasını da etkilediğini ortaya koyan çalışmalar da var. Elbette, kimi zaman bir filmden, bir şarkıdan ya da bir kitaptan cesaret alınabilir yeter ki gönül istiyor olsun. Ama değişmeye, yeniliğe, vazgeçmeye cesareti olmayan, direnç gösteren hiç kimse ne şarkılardan faydalanabilir ne de terapilerden.

Cazkolik: Mesela başka ne gibi etkileri var müziğin?

Cenk Erdem: Literatürde özellikle gençlerle yapılan çalışmalar var. Özellikle gençler dış dünyaya bir kimlik tanımlayabilmek için belirli şarkıcıları, şarkıları ve müzik türlerini seviyorlar. Örnekse pop müzik dinleyen gençler, cinsel açıdan daha erken yaşta aktif oluyor. Bunun nedeni araştırıldığında şarkı sözlerinden çok pop şarkıcılarının imajlarının gençleri cinsel açıdan iştahlandırdığı ortaya çıkmış. Müzik davranışlarımızı o kadar çok etkiliyor ki, örneğin sert ve isyankar müzikler özellikle genç erkeklerin öfkesini boşaltıyor ve çok işe yarıyor.


Aşk hayat demek...


Cazkolik: Peki, sen yaşadın mı böyle bir aşk acısı?

Cenk Erdem: İnsan hem en çok sevdiğini üzüyor hem de seni fena üzen biri mutlaka oluyor. Ayrıca aşk acısı yaşamasam bu şarkıların peşine düşer miydim? “Aşk hayat demek”, hem de fena yanıyor insanın canı aşktan, ama canın yandıkça da bencillikler törpüleniyor.

Cazkolik: Peki o zaman soralım, neler yaptın, neler dinledin, nerelere gittin, neler yedin-içtin?

Cenk Erdem: Her yaz en az 3- 4 Sezen Aksu konserine gidiyorum bir kere, içimi yıkıyor yıkıyor, zehir gitmiyor. Şakası bir tarafa insan sevdiğini, sevdasını zaten unutmuyor sadece başa çıkmayı ve geride bırakmayı öğreniyor. Sezen Aksu’nun Hazan şarkısı bana çok dokunur, beni disko klasikleri yükseltir, yüksek tempo dans müziği seviyorum çünkü aslında bir yanım melankoliye çok yatkın, bu yüzden dans edip unutuyorum. İyi ki Madonna, Britney gibi pop şarkıcıları var hem libidoya yarıyor hem de manada boğulmaktan kurtarıyor. Ama bana en çok deniz iyi geliyor. İstanbul’u gezerim bazen tek başıma, turist gibi ve deniz kuytularına giderdim, cam bardakta demli çayla çiçek olurum. Sevgilim deniz, sevgilim İstanbul.

Cazkolik: Hem psikolog, hem de DJ’sin durum böyle olunca ister istemiz soru da ortaya çıkıyor; Nasıl bir dünyan var?

Cenk Erdem: Müzik bana hayat veriyor, ben en çok yeni bir şarkıdan heyecan duyuyorum. Dans müziği ve yüksek enerjili şarkıları seviyorum, yoksa her an bir Taylor Swift olma eğilimim var ve neyse ki dans beni kurtarıyor.

Cazkolik: Ruh yaşın kaç ve ruhunu nelerle besliyorsun? Bu soruda önemli...

Cenk Erdem: Ruhum aşk ve müzikle gıdalanıyor. Deniz kenarında cam bardakta çay içerken, kırıntılar peşinde zıplayan bir serçe ile de içime aşk doluyor. Güzelliklerle ve muhabbetle besleniyorum.

Cazkolik: Başka plan ve projelerin neler?

Cenk Erdem: Sony Music ile “Güçlendiren Şarkılar” henüz piyasaya çıktı, mümkün olduğu kadar çok kişiyle paylaşmayı diliyorum. Partilerle de hayatı kutlamaya devam.

Cazkolik: Sevgili Cenk, söyleşinin sonuna geldik, son olarak okurlarına-dinleyicilerine neler söylemek istersin?

Cenk Erdem: Son sözü söyleyen olmak isterim, karma beni eğlendiriyor, hayallerimin peşine düşerken en çok yaradan el veriyor, inanmayan, kibirle yaklaşan kim varsa hesabını da ben halletmiyorum, yaradan hallediyor. Hepimizin gönlüne güzel şarkılar ve aşk dolsun.

Cazkolik.com / 06 Şubat 2013, Çarşamba

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
İnsanların düşünceleri çok benzeyebiliyor bazen. Bende kesinlikle bu düşünceye katılıyorum, müzik duygu değişiminde etkilidir. Albümde çok güzel bir niyetle yapılmış, albümü alabilirim.
Meral ... / 22.02.2013 00:30:44
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp