Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Cristina Branco Konseri

Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 20 Ekim.2019
Saat: 20:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/Y
Etkinlik Bilgisi : "Eleştirmenler tarafından "Fado`yu yaşıyor ve Fado ile nefes alıyor" şeklinde diye söz edilen Cristina Branco, Portekiz geleneksel müziğini hem kendi ülkesinin hem de dünyaca ünlü şairlerin sözleriyle buluşturarak Fado’ya yeni bir kapı açıyor. Ünlü Hollandalı şair Slauerhoff`un ve Shakespeare`in birçok şiirini Fado ile bir araya getiren Branco, Fado`dan çoğunlukla beklenen acı, hasret ve çaresizlik şarkıları yerine hayattan keyif alan şarkılara imza atıyor. Son yıllarda Portekiz müziğinde daha çağdaş tınılara yönelen Cristina Branco, 2016 yılında “Menina”, 2018 yılında “Branco” albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. Son zamanlardaki en büyük heyecanlarından biri de yazmak olan Cristina Branco, alkali beslenme üzerine “Road Cook” isimli bir de kitap yayımladı. Yeni albümlerinden ve 20 yılı aşan müzikal yolculuğunun en sevilen şarkılarından oluşan bir repertuvarla İstanbullu hayranlarıyla buluşacak olan Cristina Branco, 20 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda olacak."


29. Akbank Caz Festivali: Lin Records Atölyeleri

Mekan: Akbank Sanat, Taksim, İstanbul
Tarihi: 20 Ekim.2019
Saat: 14:00
Etkinlik Bilgisi : Saat 12:00 Cem Tuncer ile gitar atölyesi
Saat 14:00 Serhan Erkol ile saksofon atölyesi
Saat 16:00 Can Kozlu ile davul atölyesi


29. Akbank Caz Festivali: Caz Odada: Standards & Selen Beytekin

Sanatçı: Selen Beytekin: Vokal, Gerhard Lutz: Bas, Coşkun İnsel: Klavye, Mertcan Bilgin: Davul, Siney Yılmaz: Saksafon
Mekan: Avusturya Başkonsolosluğu Rezidansı
Tarihi: 20 Ekim.2019
Saat: 18:00
Etkinlik Bilgisi : Akbank Caz Festivali, yeni konsepti “Caz Odada” ile müzikseverleri ayrıcalıklı bir müzik dinleme deneyimine davet ederek; dinleyicilere, farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ve sıcak ortamını anımsatacak bir konser deneyimi sunuyor. “Caz Odada” kapsamındaki bu özel buluşmalardan biri, Avusturya Başkonsolosluğu Rezidansı mahzeninin büyülü atmosferinde gerçekleşecek. Geleneksel Avusturya lezzetlerinin sunulacağı etkinlikte caz topluluğu Standards’ın akustik performansı ve Selen Beytekin’in güçlü ve duygulu yorumuyla güzel bir Pazar geçirebilirsiniz. Klavyede Coşkun İnsel, basta Avusturya Başkonsolosu Gerhard Lutz, saksafonda Siney Yılmaz ve davulda Mertcan Bilgin sahnede olacak.


 
Cenk Erdem

Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım."

 8678 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Kalbi tamamen açık...

Hepsi birbirinden orijinal şarkılarla bugüne kadar dört albüm yaptı. Kendine has tarzıyla yıllardır şarkılarını, albümlerini, konserlerini takip eden sağlam bir kitlesi de var ancak yeniden yorumladığı şarkılarla son cover albümü “Yuh” Ceyl’an Ertem’e popüler kültürde daha çok yer açıyor. Bergen’den, Sezen Aksu’ya, Bulutsuzluk Özlemi’nden, Aşık Mahsuni’ye Ertem’in yorumları nefis.

* * *

Nitekim Ertem’in proje albümü “Yuh” yayınlandığından beri hayranlarının sayısı katlanarak büyüyor. Velhasıl, şarkı söyleyişindeki içtenliği bambaşka... Hem isyankar ve güçlü hem de kimi zaman aşkın acısından nasibini almaya açık saf haliyle duruşu da müziği gibi alternatif...

* * *

Müziğine kattığı caz havasından tutun alternatif rock tadına kadar türlerle de, güzel sesiyle de oynuyor. Ceyl’an Ertem kalabalıkları aşka getiren harika bir konser yıldızı, ardı ardına konserlerle de tüm Türkiye’yi dolaşıyor. Şarkılarıyla, müziğiyle, son albümüyle ve tüm içtenliğiyle daha yakından tanımak üzere sorularımı sormuş oldum.

Cenk Erdemhttps://twitter.com/shinyyylove


Kalbiniz açıksa tüm acılara ve talanlara da açık

oluyorsunuz. Bu iyi bir şey.

Cenk Erdem: Alternatif tarzınıza sağlam müzik çevresi hep bayılıyordu ama yeniden yorumlanan şarkılar size popüler kültürde daha çok yer açıyor diyebilir miyiz?

Ceyl`an Ertem: İlk günlerden beri yeniden yorumlara açığım. Neşet Ertaş’dan, Bergen’e, Sezen Aksu’ya, Bulutsuzluk Özlemi’ne, Ortaçgil’e, Umay’a... Bende izi olan onlarca şarkı yazarının, ozanın şarkılarını söylemekten çok büyük bir haz aldım. Orijinal şarkılarımı da bilen, albümleri de takip eden çok sayıda dinleyicim var. İkisi birbirini destekliyor. Kimin, nereden, öncelikle hangi performansımı duyduğu çok da mühim değil sanırım. Çünkü samimiyeti fark eden, tüm işlerinizi merak edip kulak açmaya başlıyor. Bu iyi bir şey.

Cenk Erdem: O çok ses getiren Yıldız Tilbe şarkısına yorumunuz şarkıyı daha protest bir yere taşıyor, peki siz Yıldız Tilbe`den aldığınız ilhamı nasıl tarif edersiniz?

Ceyl`an Ertem: Çok içten ve gerçek bir kalp... Şair... Sevgi ile bakıyor gözlerine, üstelik karşılık beklemeden ama tabii o gözlere karşılık vermeden duramazsınız. Öylesi açık kalpli olmayı istiyorum. Çünkü iyi şarkıcılığın yolu buradan geçiyor ama kalbiniz açıksa tüm acılara ve talanlara da açık oluyorsunuz. Bir seçenek bu, ya varsındır, ya gözün yemez.

Cenk Erdem: Son albümünüzün adı çok güçlü bir sesle toplumca yorulduğumuz tüm arızalara "yuh" diyor sanki; bu anlamda bir tür terapi sayılmaz mı?

Ceyl`an Ertem: Konserlerde de böyle söylüyorum. Yüzlerce genç arkadaşım, yaşıtım, büyüğüm, başka başka yüzlerce hayat, bakış var karşımda. Hepsine diyorum ki ‘Çok kırıldınız, yoruldunuz. Haydi şimdi bu muhteşem Aşık Mahsuni Şerif türküsü ile deşarj olalım. Yuh! diyelim olana bitene.’

Cenk Erdem: Mesela Bergen`in şarkısını özellikle Bergen`in kadına yönelik şiddetle ilgili trajik hikayesinden yola çıkarak seçtiniz, değil mi?

Ceyl`an Ertem: Evet. Ve elbette şu nedenle de var; “Sen benim yüzüme asit atsan da ben sahnedeyim” demiş diyebilmiş. Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım.

Cenk Erdem: Konserleriniz ardı ardına tüm Türkiye`yi dolaşıyor, peki dinleyici profilinizde ortak neler görüyorsunuz?

Ceyl`an Ertem: Genellikle barış yanlısı, hepimizin kardeş olduğunu düşünen, aşkı ve aşk acısını seven, ütopyaların var olduğuna ve güzel olduğuna inanan, biraz gücenik, biraz deli dolu bir kalabalık görüyorum karşımda. Özellikle kadın ve eşcinsel dinleyicilerim böyle.

Cenk Erdem: Nükhet Duru ile o meşhur “Sevda” şarkısına yorumunuzun video kaydında Nükhet Duru siz şarkıya girdiğinizde çok hayran bakıyor, siz kimlere hayransınız?

Ceyl`an Ertem: Nükhet Duru’ya, zaten... Ben sanırım işini, aşkını çok önemseyen, tırnaklarıyla kazıyarak, ilmek ilmek dokuyarak bir yerlere gelmiş, sevgi dolu, ne kadar acısı/derdi olursa olsun bununla kimseyi ezmeyen, hafif yaşayan, vicdanlı ve adil olamaya çabalayan herkese hayranım. Bu bir hamal amca da olabilir, dev bir sanatçı da olabilir. Her alanda hayran olduğum onlarca müzisyen, ressam, zanaatkar, usta, şair, yazar var. Saymakla bitmez. Ama en çok güzel gözlü hayvanlara hayranım. İnsan olamadı, üstün ırk hayvanlardır.

Cenk Erdem: Kendinizi tarif ederken bir yerlerde "Heidi" gibi mutlu diyorsunuz ama sizdeki o Heidi gerekirse dedesine de kafa tutmaz mı?

Ceyl`an Ertem: Ah öksüz, yetim Heidicik… Oradan kastım Heidi gibi her güne mutlu uyanan bir enayi olduğum. İyi olmak zorundayız. Olanları asla unutmadan yeniliğe doğru akmak zorundayız.

Cenk Erdem: O kadar farklı şehirde o kadar konser alanında sahneye çıkıyorsunuz, sahneye çıkmadan bir ritüeliniz var mı?

Ceyl`an Ertem: Sahneye çıkmadan evvel biraz depresif, melankolik bir hale bürünüyorum. Neden çözemedim. Bu nedenle yalnız kalmak iyi geliyor.

Cenk Erdem: Misafir çok seviyormuşsunuz, bir gece dünyaca ünlü kadınlar size misafir olsa çaya kimler gelsin isterdiniz?

Ceyl`an Ertem: Müzeyyen abla (hayal bu ya), Pj Harvey, Yıldız abla, Sezen Aksu, Meredith Monk, Girija Devi, Abida Parveen, Tomris Uyar, Janis Joplin uzar gider...

Cenk Erdem: Bir dünya müziği yıldızı havanız var, Yasmin Levy gibi, Mariza gibi dünya müziği yıldızlarını dinliyor musunuz?

Ceyl`an Ertem: Teşekkür ederim. Ama Yasmin Levy’i de Mariza’yı da pek dinlemem.

Cenk Erdem: Sırada neler var?

Ceyl`an Ertem: Yeni albüm! Ekim ayında kayıtlara başlıyoruz.


Cenk Erdemhttps://twitter.com/shinyyylove


 

 

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp