Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 24 Şubat.2020
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll tarafından yazılmış, dünya edebiyatın eşsiz eserlerinden Alice Harikalar Diyarında`nın, çağdaş müzikal uyarlaması olan Alice, ilk defa sahnelenerek büyük yankı uyandırdığı geçtiğimiz sezonun ardından yeni sezonda da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi`nde seyirciyi selamlıyor! Türkiye`nin ilk büyük prodüksiyonlu müzikali olan BKM, Zorlu PSM ve id İletişim ortak yapımı "Alice", görkemli sahne tasarımı, müzikleri ve kostümleri ile göz kamaştırıyor. Gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın heyecan dolu büyüme hikâyesini konu eden gösteride "Alice" olarak ilk defa sahneye çıkan ve seyircinin büyük beğenisini kazanan Serenay Sarıkaya ile beraber, deneyimli tiyatrocular Ezgi Mola, Enis Arıkan, Merve Dizdar, İbrahim Selim ve Şükrü Özyıldız başrollerde.
Bilet Fiyatları Biletix:
VIP - Tam: 318.00 TL - Öğrenci: 258.00 TL.*
1. Kategori - Tam: 271.00 TL - Öğrenci: 220.00 TL
2. Kategori - Tam: 230.00 TL - Öğrenci: 187.00 TL
3. Kategori - Tam: 168.00 TL - Öğrenci: 137.00 TL
4. Kategori - Tam: 131.00 TL - Öğrenci: 107.00 TL
5. Kategori - Tam: 111.00 TL - Öğrenci: 91.00 TL
* Öğrenci biletleri sınırlı sayıdadır.


Monty Alexander Trio

Sanatçı: Monty Alexander piyano, Luke Sellick kontrbas, Jason Brown davul
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 24 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Monty Alexander, müziğini şöyle ifade ediyor: "Isıyı arttırmak ve bir fırtına başlatmak." Alexander`ın yerel Jamaika müziği ve çeşitli caz melodilerinden oluşan repertuvarı; Amerikan şarkıları, incil müzikleri ve blues, bebop, calypso, reggae tarzlarını da içine almaktadır. 2000 yılında Jamaica Hükümeti tarafından "şeref Nişanı" ile ödüllendirilen Monty Alexander`a üstün hizmetleri sebebiyle 2018 yılında West Indies üniversitesi Onursal Doktora (DLitt) unvanı verilmiştir.


Nilüfer Caz Tatili: Anadolu`nun Kayıp Şarkıları

Mekan: Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Bursa
Tarihi: 24 Şubat.2020
Saat: 20:30
Web Adresi: https://bilet.nilufer.bel.tr/etki
Etkinlik Bilgisi : Nilüfer Caz Tatili konserlerinde bu akşam hem belgesel gösterimi hem konser var.


 
Cenk Erdem

Yeni ve farklı hikayeler anlatmayı seviyoruz...

 7307 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Gruplarının ismine “Yok Öyle Kararlı Şeyler” derken bana kendilerini biraz özgürleştirmiş, hatta dinleyici beklentisinden sıyırmış gibi geldiler. İyi rock yapan yeni nesil gruplardan biri YÖKŞ, vokal ve gitarda Erdem Topsakal, davulda Boğaç Soydemir, bas gitarda Ramazan Kırdım, elektrik gitarda Ayhan Akbaş, klavye ve geri vokalde Çağrı Özer’den oluşuyor.

* * *

Yeni şarkıları “Acele Yok" için çektikleri videoda sevgilim Karaköy`ün sokakları var. Rock kodları olan Kadıköy değil de artık elektronik kodları ola, şimdilerde havalı Karaköy.

* * *

İstanbul Blue Night Records ve Sony Music işbirliğiyle yeni şarkılarının fiyakalı plağı da raflarda. Şarkıyı dinlerken azıcık Garbage ve Texas hatırlatıyor ve şarkı sizi hemen sarıyor.

* * *

İlk olarak sosyal medyayı çok iyi kullanarak dikkat çeken YÖKŞ, ‘şarkı sergi’ konseptleriyle şık bir fark yaratarak yerini iyice sağlamlaştırdı. Evde müzik yapan gençlerin rock müzik yolculuklarında artık çoktan ikinci albümdeyiz.

* * *

Ekip son çalışmalarında ana akıma daha yakın yeni şarkılara rağmen alternatif ve yepyeni hikayeler anlatmayı da sürdürüyor.

* * *

Grup hakkında daha başka “ne var ne YÖKŞ?’ derseniz; merak ettiklerimi grubun yakışıklı vokali Erdem’e teker teker sordum.

Cenk Erdem


Popüler olana isyan ederken popüler olan bir rock grubunun ironisini yaşıyoruz...

Cenk Erdem: Sizi ilk olarak şu meşhur sergilerinizle duymuştum; "şarkı çiziyoruz, resim çalıyoruz" sloganı şahaneydi; işin o yanı hep devam ediyor olacak mı?

Erdem Topsakal: Farklı sanat disiplinlerinin bir arada olmasını oldukça seven bir ekibiz. İlk albümden bu yana gerçekleştirdiğimiz ‘Şarkı Sergisi’ konseptini elbette devam ettireceğiz. Hatta bu konsepti nasıl daha da renklendirebileceğimiz üzerine düşünüp, çalışıyoruz. Bu bizim çok keyif aldığımız bir düşünsel uğraş; o yüzden YÖKŞ`ün bu yanı hep devam edecek.

Cenk Erdem: Plağınıza bayıldım, bana “Acelesi Yok”, Texas ve Cranberries çağrıştırdı; önceki işlerinize göre ana akıma daha yakın değil mi?

Erdem Topsakal: "Acelesi Yok" ana akıma daha yakın sayılabilecek bir şarkı ama öyle olsun diye yapılmış bir şarkı değil. İkinci albümü kaydederken genel olarak ana akıma daha yakın sayılabilecek şarkılar ürettik, ancak doğal ve olduğu gibi çıktı hepsi. Diğer tüm şarkılarımız gibi "Acelesi Yok" da bir dönemimizi yansıtan tanıdık melodili bir şarkı.

Cenk Erdem: Evde müzik yaparken 2 albümünüz, klipleriniz, sergileriniz derken; işin büyümesinin üzerinizde hafif bir baskı yarattığı oldu mu?

Erdem Topsakal:
Muhakkak, zaman zaman üzerimizde ufak baskılar hissediyoruz ancak bu işi o denli severek yapıyoruz ki bunun ağırlığı bize hiçbir zaman yük olmuyor, aksine, baskılar sayesinde dengede kalmayı öğreniyoruz.

Cenk Erdem: Aslında siz “Yok Öyle Kararlı Şeyler” derken kendinizi biraz özgürleştirmiş hatta dinleyici beklentisinden sıyırmış sayılabilir misiniz?

Erdem Topsakal: Bu çok güzel bi soru... Popüler olana isyan eden bir rock grubunun popüler olma ironisini yaşıyoruz. Bizim böylesi marjinal bir isim ve böylesi özgür söylemlerle piyasada yer edinmemiz, bize kalırsa insanların yıllardır süregelen aynılıktan sıkılmalarının etkisiyle oluştu. Dinleyici beklentimiz ilk şarkımızı paylaşırken de çoğunluk değildi şimdi de değil. Kaç kişi bizi dinler diye değil de, dinleyenler ne kadar etkin olur diye sormak lazım.

Cenk Erdem: Sosyal medyayı bizde en iyi kullanarak yola çıkan bir ekip olarak sosyal medyanın müzik sektöründeki yeri için neler söylersiniz?

Erdem Topsakal: Kullandığımız dile özen gösteriyoruz. Herkesin kullandığı cümleleri kullanmaktan kaçınıyoruz. Herkesin söylediği bir şeyi söyleyeceksek bile onu nasıl söyleyeceğimize kafa yoruyoruz. Sosyal medyada ve şarkılarda sadece ne dediğin önemli değil, nasıl dediğin de çok önemlidir.


Kadıköy - Karaköy farkı...


Cenk Erdem: Son klibinizde Karaköy sokakları var; aklımda Kadıköy sokaklarının rock, Karaköy sokaklarının dans müziği kodları var gibi geliyor; ne dersiniz?

Erdem Topsakal: Evet, var öyle bir algı. Biz her ne kadar Kadıköylü diye anılıyor olsak da aslen Galata`da yaşayan, orada provalar alan bir ekibiz. Önemli olan şehirler veya semtlerden çok benzer düşünüp benzer yaşayan insanların enerjisi diye düşünüyoruz. Bu da gençlik alt metinli klibimizde, hali hazırda avrupa yakasının en dinamik semtlerinden biri haline gelen Karaköy`ün sokakları kullanılarak yansıtıldı.

Cenk Erdem: Alternatif bir müzikle çıkan herkes ve her grup popüler olunca adı üstünde ‘pop’ olur ve alternatif değildir; siz müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

Erdem Topsakal: Pop müziğin amacı, yeni bir hikaye icat etmek değildir. Asıl amacı aynı hikayeyi yeniden, daha ilginç bir yol ile anlatmaktır. Biz farklı ve yeni hikayeler anlatmayı seviyoruz. Bunu anlatırken de alternatif diye anılıyoruz. Bize sorarsan, biz iyi anlamda Türkçe rock müzik yapıyoruz, hepsi bu.

Cenk Erdem: Yeni albümünüzde dinleyicilerden en sıkı reaksiyonu alan şarkılarınız hangileri oldu?

Erdem Topsakal: "Kalabalıklar", "Yolların Sonundayım" ve "Gel Tamamla" dinleyicilerimizin en çok sevdiği üç şarkımız oldu. Ne mutlu ki bizim için de öyle.

Cenk Erdem: Özel hayatlara ve aşka gelince ne var ne YÖKŞ?

Erdem Topsakal: Grupta herkesin sevgilisi ve düzeyli bir ilişkisi var. Hepimiz romantik ve sevgiden beslenen insanlarız. Rock müziğin doğasında olan isyan ikili ilişkilerde yerini tevazuya bırakıyor. Oradan aldığımız enerji de müziğimize ve sözlerimize yansıyor sanırım.

Cenk Erdem: Son olarak sırada nasıl sürprizleriniz var?

Erdem Topsakal: İstanbul Blue Night Records ve Sony Music işbirlikteliği ile oluşturulan proje kapsamında yeni şarkımız “Acelesi Yok” yayınlandı. Bu proje kapsamında konserlerimiz ve turnemiz planlanıyor. Onun dışında yeni şarkılarımızı üretmeye başladık. Önümüzdeki süreçte yeni konserler, projeler ve yeni şarkılar ile buralarda olacağız.

Cenk Erdem

Cazkolik.com / 10 Mart 2017, Cuma

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Best of 2019
Cazkolik Best of 2019 Yayında: Caz yazarları, radyo programcıları ve eleştirmenler yılın en iyi albümlerini seçti.
Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor...
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp