Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21.45
Web Adresi: http://nardisjazz.com/
Etkinlik Bilgisi : Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music`den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Ülkem Özsezen; gitarda Bora Çeliker, basta Apostolos Sideris ve davulda Ekin Cengizkan`dan oluşan Synesthesia Quintet`i ile Nardis?de kendisine ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuvar sunacak.


Batu Şallıel & Enver Muhamedi Duo

Sanatçı: Batu Şallıel (sax), Enver Muhamedi (b)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


Sarp Maden 4

Sanatçı: Ercüment Orkut (p), Sarp Maden (g), Halil Çağlar Serin (b), Derin Bayhan (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 29 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/6
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


 
Cenk Erdem

Coltrane kendimi geliştirirken ilham veren isimdi

 9130 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

3-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul’a baharla birlikte caz müziğini getirecek ve ilk kez gerçekleşecek Zorlu PSM Caz Festivali, 5 Mayıs’ta caz, klasik ve dünya müziğinin dev bir ismini, İskandinav cazının babası Norveçli saksafoncu Jan Garbarek’i ağırlayacak. Hintli perküsyoncu/besteci Trilok Gurtu ile uzun bir süredir sıkı işbirliği içinde olan ve dünya müziklerine yakın duran Garbarek’le hediye gibi bir telefon randevumuz ve keyifli bir müzik sohbetimiz oldu.

* * *

Altmışlı yılların sonlarında uzun dönem İskandinav ülkelerinde yaşayan Amerikalı caz müzisyeni, teorisyen ve besteci George Russell`ın albümlerinde yer alarak dikkat çekmeye başlayan Garbarek, yetmişlerin başlarında Chick Corea ve Don Cherry gibi ünlü caz yıldızlarıyla çalıştı. Büyük çıkışını Keith Jarrett`ın kurduğu dörtlüyle yapan Garbarek’in çıkışı gitarist Ralph Towner ile ortaklaşa yayınladığı Dis albümü (1976) ile devam etmişti. Ambient cazın öncülerinden olan Garbarek bestelerinde İskandinav folk melodilerinden yoğun şekilde esinlenmişti.

* * *

Seksenlerde basçı Eberhard Weber ile Bill Frisell ve David Torn gibi gitaristlerle çalışan Garbarek, aynı dönem müziğinde synthesizer kullanımını arttırırken dünya müziğine daha da yaklaşmıştı. Trilok Gurtu, Zakir Hussain, Hariprasad Chaurasia ve Ustad Fateh Ali Khan gibi çok farklı etnik ustalarla özgün projeler gerçekleştiren Garbarek’in müzikleri için daha çok new age, dünya müziği ve caz buluşması diyebiliriz.

* * *

Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu
Saksofonda Jan Garbarek, piyanoda Rainer Brüninghaus, basta Yuri Daniel ve perküsyonda Trilok Gurtu`nun olacağı ekibi 5 Mayıs akşamı izleyeceğiz.

The Hilliard Ensemble`la 1994`te çıkardığı ve ECM plak şirketi tarihinin en yüksek satış rakamına ulaşan Officium albümüyle ruhanî bir müzik yakalayan Garbarek, bu albümün başarısının ardından Visible World ve Rites adlı iki solo albüm daha yayınladı. Garbarek’in The Hilliard Ensemble`la Mnemosyne (1999) ve Officium Novum (2010) albümlerinde dikkat çekici ve güçlü bir spiritüellik var. Özellikle, kendinizle baş başa kaldığınız bir vakit “Parce mihi domine” parçasını mutlaka dinleyin.

* * *

Bu arada, Garbarek’in ilk ve tek canlı performans albümü 2009`da Dresden konserinden kayıtlarla yayınlandı. En son Eberhard Weber`in anısına yapılan albümde yer alan Garbarek’le söyleşimde, bazı eserlerinde yalnızlığa güç veren duyguyu, kariyerinde geçmişine yönelik hislerini, dünya müziklerini takip edip etmediğini ve uzun yıllardır sayısız kez geldiği İstanbul’la ilgili gözlemlerini sordum.

Cenk Erdem


Dağdaki evimde yürüyüşler yapmayı, müzik

dinlemeyi ve pratik yapmayı seviyorum...

Cenk Erdem: Bazı çalışmalarınızı dinlediğimde “yalnızlığımla mutluyum” hissi uyandırıyor; siz yalnızlığın gücünü nasıl tarif edersiniz?

Jan Garbarek: Güzellik görenin gözündedir. Müziğin doğası da bu, dinleyenin kişiliğe de bağlı. O sizin yalnız kalabilme kapasiteniz. Zaten müziklere gücünü veren de bu.

Cenk Erdem: Aslında hepimizin yalnız kalmaya, müzik dinlemeye zaman ayırmaya ihtiyacı var ve sizin müzikleriniz sanki yalnızlığı sevmeye güç veriyor; katılıyor musunuz?

Jan Garbarek: Bunu duymak benim için büyük zevk. Ben de kendimle kalmayı seviyorum. Yalnızlık olumsuz bir şey değil. Hiç sıkılmam mesela ben. Arada yalnız kalmak çok iyi oluyor.

Cenk Erdem: Dünyayı gezerek sahnelere devam ediyorsunuz; peki turnelerden uzak kaldığınızda en çok hangi ülkelerde tatil keyfi yapmayı seviyorsunuz?

Jan Garbarek: Norveç. Kendi ülkem. Dağlardaki evim. Bir dağ evim var. Orada vakit geçirmeyi, yürüyüşler yapmayı, müzik dinlemeyi ve saksafonumla pratik yapmayı seviyorum.

Cenk Erdem: 70’ler ve 80’lerdeki zamansız işlerinizde hala keşfedilecek çok şey var fakat geçmişe dönüp baktığınızda bazı işlerinizin sizi eskisi kadar temsil etmediğini hissettiğiniz oluyor mu?

Jan Garbarek: Hayır, hiç öyle diyemem. Hepsi bir nehirden karşıya geçerken üzerine basarak geçtiğiniz kayalar, taşlar ve sizi yolunuza götüren adımlar gibi. Hiç pişmanlığım yok. O tecrübelerin hepsine ihtiyacım vardı. Hatta bazen ilk dönem kayıtlarımı dinliyorum. Özellikle 1966 yılında henüz 19 yaşında çaldığım albümü dinlediğimde beni taşıyan tüm hislerimin orada olduğunu görüyorum. Dilimin nasıl oluştuğunu ve onu üzerine gelişerek eklemeyi sürdürdüğüm ilk çekirdeği.

Jan Garbarek`in 1969`dan bugüne yayınladığı albümler.
Hommage to Eberhard Weber (2015), Magico: Carta de Amor (2012), Sleeper (2012), Sounds and Silence (2011), Officium Novum (2010), Dresden in Concert (2009), Elixir (2008), Rosensfole (2006), in Prase of Dream (2004), Wayfarer (2000), Mnemosyne (1999), Rites (1999), Canchell: Caris Mere (1997), Visible World (1996), Officium (1994), Ragas and Sagas (1992), Twelve Moons (1992), Madar (1992), Atmos (1992), Star (1991), I Took Up the Tunes (1990), Nat Jazz 20 AR (1989), Chorus (1989), Legend of Seven Dreams (1988), To All Those Born With Wings (1987), Guamba (1987), Making Music (1986), The Grey Voice (1985), Sonf for Everyone (1985), Wayfarer (1983), Paths, Prints (1982), Eventyr (1980), Aftenland (1979), Magico (1979), Nude Ants (1979), Places (1977), Red Lanta (1977), December Poems (1977), Of Mist and Melting (1977), Dis (1976), Dansere (1975), Belonging (1974), Luminescence (1974), Witchi-Tai-To (1974), Triptykon (1972), Sart (1971), Terje Rylpdal (1971), Afric Pepperbird (1970), The Esoteric Circle (1969)

Müziğimi tanımlamaya ihtiyacım yok

Cenk Erdem: Müzik endüstrisi illa ki sanatçının müziğini tarif etmeye çalışır; peki siz şimdiki müzikleriniz için neler söylersiniz?

Jan Garbarek: Şanslıyım ki benim böyle bir meselem yok. Müziğimi tanımlamaya ihtiyacım yok. Belki bir yazar olsaydım edebî metne yüklediklerimi izah etmek isteyebilirdim ama müziğimi herkes kişiliğine göre, duygularına göre istediği gibi farklı farklı tanımlayabilir.

Cenk Erdem: En son ünlü Alman basçı ve besteci Eberhard Weber onuruna kaydedilen albüm projesinde yer aldınız; peki Weber’le müzikal geçmişiniz için neler söylemek istersiniz?

Jan Garbarek: Birlikte asırlarca çaldık. (Gülüyor). 25 yıl hatta daha fazla beraber çaldık. Kesinlikle harika tecrübelerdi. Her zaman fazlasıyla orijinal bir müzisyen oldu. Birlikte çalıştığımız için çok şanslıyım. Hastalanıp da çalamayacak hale gelmesine çok üzülüyorum.

Cenk Erdem: 30 yılı aşkın bir süredir dünya müzikleri türüne daha yakın duruyorsunuz; bu türde yeni yetenekleri takip ediyor musunuz?

Jan Garbarek: Açıkçası iyi bir müzik takipçisi değilim. Neler çıkıyor, kimler var tempomda pek takip etmiyorum. Aktif bir müzik dinleyicisi sayılmam. Gittiğim yerlerde televizyonda, radyoda ne duyarsam onu dinlemiş oluyorum. Aslında bir müzisyen için iki uçlu bir mesele. Bir keresinde ünlü bir müzisyenin dinleyen müzisyeni çalanın tarzını etkileyebileceğini söylediğini hatırlıyorum. Hak veriyorum ama ayrıca müzisyeni yaratıcılık açısından geliştirebilir de. Dediğim her konuda olduğu gibi iki farklı yüzü olan bir mesele.

Yetmişlerde İstanbul`a ilk geldiğimde egzotik bir havası vardı

Cenk Erdem: Uzun yıllardır İstanbul’a defalarca geldiniz; peki İstanbul hakkında en çok neler biliyorsunuz?

Jan Garbarek: İnanılmaz bir şekilde büyük. Kalabalık nüfuslu. Yoğun bir şehir olduğunu biliyorum. Boğaz manzaranızı biliyorum; harika. Türkiye’nin kültürel merkezi olduğunu hissettiriyor. Ankara’ya da gitmiştim ama açıkçası öyle bir his alamadım. Daha fazla bir dünya şehri olduğunu hissettiriyor.

Cenk Erdem: Bir müzisyen olarak yıllar içinde İstanbul’da ne gibi değişimler gözlemlediniz?

Jan Garbarek: Konserlere geldiğimde “ye, uyu, çal ve daha fazla ye” temposu yaşıyorum. Herhangi derin bir fikrim yok; gözlemlerim yüzeysel olur. Gittikçe binalarıyla, arabalarla daha modern bir şehir havası var. 70’lerde ilk geldiğim de daha egzotik bir havası vardı. Aynı egzotik tat yine var ama o yıllarda farklıydı. Tabii çok kısa zamanlarda gözlemlerim.

Cenk Erdem: Caz için en özel isimlerden birisiniz peki kariyerinizin başlarında enstrümanınıza yaklaşırken size ilham verenler kimler oldu?

Jan Garbarek: John Coltrane. Onun plaklarını dinliyordum. Onunla yapılan söyleşileri okuyordum. Saksafonla ilgili onun geçmişini, dinlediklerini ayrıca araştırıyordum, merak ediyordum. Kendimi geliştirirken bana ilham veren isimdi diyebilirim. Ayrıca Dexter Gordon. Dexter Gordon’ın Kopenhag ‘da olduğu zamanlar, Norveç’teki Caz Festivallerine geldiği dönemler. Bana ilham veren isimlerden biriydi.

Cenk Erdem: Hintli müzisyen Trilok Gurtu ile uzun zamandır işbirliği içindesiniz; yakınlarda yeni bir kayıt müjdesi var mı?

Jan Garbarek: Henüz öyle bir plan yok, konserler var. Turnelere, konserlere devam ediyor olacağız. Yılın farklı zamanlarına yayılmış ve farklı ülkelerde sahne alacağımız konserlerimiz olacak. Planda bir albüm ya da kayıt yok.

Cenk Erdem

Cazkolik.com / 02 Mayıs 2017, Salı

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

 

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Caza nerden başlamalı?
Cazkolik Best of 2019 Yayında: Caz yazarları, radyo programcıları ve eleştirmenler yılın en iyi albümlerini seçti.
Cazda herkes üstüne düşeni yapıyor mu? Arkadaşımız Ekin Çakmak tecrübeli caz fotoğrafçısı ve radyo programcısı Levent Öget ile konuştu.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp